|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
Arthurio
HV vaatleja
liitunud: 26.12.2003
|
20.03.2009 12:21:31
E-raamatute ning e-lugerite(e-reader) arutelu |
|
|
Kas keegi on üldse ära tõestanud, et lcd ekraanilt on halvem lugeda kui paberilt? Seda siis mõlemal juhul korralikult valgustatud toas jne. Minu meelest mängib font, selle suurus ja ridade vahe suurus palju suuremat rolli. Ehk siis kui see e-ink asjandus ei suuda nt ilusat anti-aliased fonti jne kuvada, siis ma väga kahtleks, kas ta silmadele paremini mõjub kui lcd ekraan.
Minu meelest E-Ink põhiline eelis seisneb hoopis selles, et ta ei pea pildi kuvamiseks aktiivselt elektrit kulutama, mis tähendab, et saab kasutada kergeid ja väikeseid akusi jne.
Mark0 ettepanekul tegin sellest arutlusest e-raamatute/lugerite üldteema.
DigeBeni
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| tagasi üles |
|
 |
lehm2
Kreisi kasutaja

liitunud: 19.09.2004
|
20.03.2009 20:57:15
|
|
|
Väga hea ootan, sellist tehnoloogiat, oleks palju mugavam lugeda kui näiteks kuskilt laptopist! Põhimõttelist lisandub siis võimalus muuta raamatud atraktiivsemaks, rohkem värvilisi pilte. Loodetavasti kujuneb hind majanduskriisi ajal soodsaks
_________________ Piilu siia, progreja!
Vajad abi Node.JS-ga ?
Võta ühendust ! |
|
| tagasi üles |
|
 |
Noname
HV Guru

liitunud: 26.10.2002
|
21.03.2009 04:25:43
|
|
|
| Valdars kirjutas: |
tahanteada, E-raamatud kasutavad ekraani jaoks spetsiaalseid tehnoloogiaid, mis on silmale praktiliselt sama head lugeda, kui tavaline paber.
Sony Readeri õnnelik omanik |
ja me kõik teame et ükskõik millelt väga palju lugeda keerab silmi tuksi.
_________________ "Olukord on sitt, aga see on meie tuleviku väetis." - Lennart Meri
"Edu on kehv õpetaja. See ahvatleb tarku inimesi mõtlema, et nad ei saagi kaotada" - B. Gates |
|
| tagasi üles |
|
 |
ponier
HV kasutaja

liitunud: 07.11.2001
|
21.03.2009 19:26:42
|
|
|
samahästi võid öelda, et kui silmi liiga palju lahti hoida, siis keerab silmad tuksi - kogu aeg ju vaatad midagi.
tegelikkuses on see e-ink tehnoloogia ikka kõva samm kirjanduse elektrooniliseks tarbimiseks. hankisin samuti Sony Readeri ja võin kinnitada omast kogemusest selle tehnoloogia headust. kui kunagi kineskoopkuvarilt LCD peale üle läksin, siis olid silmad rõõmsad ja ma ei suuda praegu enam kineskoopekraaniga tundigi töötada. LCD ja e-ink ekraani vahe on ehk veelgi tugevam. tegemist on tõeliselt hea pinnaga lugemiseks. tegelikkuses isegi paremaga kui paber, kuna teksti saab suurendada ja vähendada vastavalt vajadusele. eraldusvõime on samuti väga hea - 170 dpi. sülearvutist raamatu lugemine on esiteks ebamugav, sest isegi väiksemad isendid on suht rasked ning palju on üleliigset massi (klaviatuuri pool). teiseks väsitab tavaline LCD ikka tugevalt silmi - kui keskendunult lugeda valge tausta pealt, siis mina isiklikult ei pea tundigi vastu. e-raamatut olen näiteks hoogu sattudes lugenud järjest 5-6h ja isegi peale seda ei olnud silmad eriti väsinud.
ainus puudus võrreldes tavapäraselt raamatutes kasutatava mati paberiga on see, et ekraanilt valgus peegeldub, seega tuleb leida sobiv asukoht valgusti suhtes.
mina igatahes ootan huviga edusamme selles valdkonnas.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
studiosus
HV kasutaja
liitunud: 02.03.2004
|
21.03.2009 20:08:49
|
|
|
| ponier kirjutas: |
samahästi võid öelda, et kui silmi liiga palju lahti hoida, siis keerab silmad tuksi - kogu aeg ju vaatad midagi.
tegelikkuses on see e-ink tehnoloogia ikka kõva samm kirjanduse elektrooniliseks tarbimiseks. hankisin samuti Sony Readeri ja võin kinnitada omast kogemusest selle tehnoloogia headust. kui kunagi kineskoopkuvarilt LCD peale üle läksin, siis olid silmad rõõmsad ja ma ei suuda praegu enam kineskoopekraaniga tundigi töötada. LCD ja e-ink ekraani vahe on ehk veelgi tugevam. tegemist on tõeliselt hea pinnaga lugemiseks. tegelikkuses isegi paremaga kui paber, kuna teksti saab suurendada ja vähendada vastavalt vajadusele. eraldusvõime on samuti väga hea - 170 dpi. sülearvutist raamatu lugemine on esiteks ebamugav, sest isegi väiksemad isendid on suht rasked ning palju on üleliigset massi (klaviatuuri pool). teiseks väsitab tavaline LCD ikka tugevalt silmi - kui keskendunult lugeda valge tausta pealt, siis mina isiklikult ei pea tundigi vastu. e-raamatut olen näiteks hoogu sattudes lugenud järjest 5-6h ja isegi peale seda ei olnud silmad eriti väsinud.
ainus puudus võrreldes tavapäraselt raamatutes kasutatava mati paberiga on see, et ekraanilt valgus peegeldub, seega tuleb leida sobiv asukoht valgusti suhtes.
mina igatahes ootan huviga edusamme selles valdkonnas.  |
Millise mudeli sa Sony omadest endale välja valisid ning kust ostsid?
Olen juba mitu kuud erinevaid ülevaateid lugenud ning paratamatult jääb silm pidama sellel Sony mudelil: PRS-700BC. Kõige olulisem 700BC juures on minu jaoks teksti märgistamise ning kommentaaride lisamise võimalus. Samas osad kasutajad väidavad, et tema puutetundlik ekraan muudab sealt valguse peegeldamise intensiivsemaks ning seetõttu lugemise ebamugavamaks. On sul vahest ehk selle kasutamisel isiklik kogemus?
Teised alternatiivid Sonyle on kas liiga kallid (a'la iRex), või suhteliselt mõttetud muude formaatide, nt pdf-ide lugemisel (Kindle 2).
|
|
| tagasi üles |
|
 |
ponier
HV kasutaja

liitunud: 07.11.2001
|
22.03.2009 22:04:07
|
|
|
| endale tõin reisu pealt kaasa 505. review'd panid enne juba kahtlema 700 ostmises ja kui kaupluses võrdlesin kõrvuti, siis matsin 700 mõtte kohe maha. ta on palju kallim ja minu silma jaoks oluliselt udusema pildiga. mind tekstide märgistamine ei huvita, aga kui huvitaks, siis ilmselt läheks hoopis pigem Kindle järgi.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
ponier
HV kasutaja

liitunud: 07.11.2001
|
23.03.2009 19:22:27
|
|
|
no ma arvan, et netikuller tooks ära, näppimisega on teine lugu Amsterdamis ja Londonis on aeg-ajalt lennujaama poodides näha olnud, kui keegi juhtub lühikesi otsi reisima.
pdf on hea lugeda, kui ta väga väikeses kirjas ei ole _või_ on lihtsa ülesehitusega - nimelt suudab see riistapuu pdf ka ümber vormindada ja teksti suurendada, aga kui tekst on leheküljel veergudena või on pilt kuidagi naljakalt viltu sinna vahele paigutatud, siis keerab teksti vussi. enda ekraan on tal ikkagi suht väike ja A4 peale mõeldud väikest teksti 1:1 eriti mugav lugeda ei ole, kuigi lahutusvõime on nii hea, et luubiga loetav ta iseenesest isegi oleks
Eestis müügil ei ole küll ühtegi kohanud. Sony raamatute peamised konkurendid on Amazon Kindle, iRex iLiad ja Hanlin rebranditud toode. Viimast olen ka lähilennujaamades kohanud BeBook nime all.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
ponier
HV kasutaja

liitunud: 07.11.2001
|
09.05.2009 17:04:52
|
|
|
mulle tundub järgmine huvitav asi hoopis 10" ekraaniga Amazon Kindle DX
saab ka kribumaid dokumente lugeda
|
|
| tagasi üles |
|
 |
ponier
HV kasutaja

liitunud: 07.11.2001
|
07.01.2010 12:24:20
|
|
|
seda panin tähele, et uus Kindle ja Kindle DX, on ilusasti saadaval ka Eestisse tellimiseks, kuigi muud elektroonikat nad otse väljapoole USA piire ei tarni. lähim wireless ühendus sellele seadmele on levikaardi järgi kahjuks siiski Venemaal - tundub, et Eesti GSM operaatoritega pole kaubale saadud. Muidugi tasuta toimib see wireless ainult USAs.
| tsitaat: |
We are excited to now ship Kindle to Estonia.
...
Important Product Information for Your Country
* Kindle wireless is currently not available in your country. You can transfer books and personal documents to your Kindle via USB
* Your country may charge import duties, taxes and fees you may have to pay ahead of delivery. You are the importer of record and responsible for compliance with local law including the payment of these fees. Learn more
* Kindle ships with a U.S. power adapter and a micro-USB cable for charging your Kindle via a computer USB port. The U.S. power adapter supports voltages between 100V - 240V.
* Kindle books, newspapers, and magazines are currently priced and sold in United States dollars
* Blogs and the experimental web browser are currently not available for your country. You will have free access to Wikipedia.
* Kindle includes a 1-year limited warranty. See details
* Use of the Kindle is subject to the Kindle License Agreement and Terms of Use |
Hindadele (+saatekulu) ilmselt lisandub veel meie 20% käive pluss EL toll
Näiteks Kindle DX koos nahkkaantega (arvutus, ise pole tellinud):
| tsitaat: |
Items: $538.99
Shipping & Handling: $26.97
Total Before Tax: $565.96
Estimated Tax:* $0.00
Order Total: $565.96 |
koos käibega siis $679,15 ehk 6. jaanuari EP kursi järgi 7391,26 EEK
väikese Kindle puhul sama arvutus:
| tsitaat: |
Items: $288.99
Shipping & Handling: $26.97
Total Before Tax: $315.96
Estimated Tax:* $0.00
Order Total: $315.96 |
koos käibega seega $379.15 ehk 4126,35 EEK
ühe HV teema järgi tundub, et kuna Kindlel on CPU, klaviatuur ja ekraan, siis on tollivaba kui alla 10kg massiga kantav arvuti ma ise ei suutnud selles tollinomenklatuuris orienteeruda ... suht porno
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Mercar
HV vaatleja

liitunud: 15.09.2007
|
15.02.2010 13:53:15
|
|
|
| Mirage kirjutas: |
Kas Eestis leidub mingi koht kust mingisugust e-raamatu lugejat müüakse? Ise olen kasutanud enda creative zen'i mis ajab hädapärast asja ära, aga nagu aru võib saada, siis on see teema ikka suht nigel miniekraani tõttu  |
rahvaraamatus Cool-er müügil. 3600.-
http://www.coolreaders.com/swf/360-cooler.asp
http://www.youtube.com/watch?v=Adcxp1tXAUk
Edit:
Netis võrdlused Kindlega.
Cool-eri seisukohast vaadates
Plussid
Cool-er pisem ja kergem, aga sama suur ekraan
Parem aku (8000 lk)
Kuni 4GB sD mälukaardi pesa
Miinused
pole otse netist alla laadimise võimalust, aga see nagunii Eestis ei toimi
Kindlel 16 halltooni, Cool-er il 8 (aga teksti lugemiseks vast piisab).
Mõned reviewd mainivad, et nupud käivad raskelt.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
satik
HV vaatleja
liitunud: 31.10.2004
|
27.08.2010 14:07:15
|
|
|
Kas kellelgi on kogemust ka Kindle 3-ga? Wifi toega Kindle 3 maksab 139$, mis on võrreldes eelmisi hindasid kõvasti odavam. Sellise raha eest võiks ju juba osta. Vaatasin, kas seda on võimalik ka amazoni Saksa poest tellida, kuid sujuvalt läks leht üle USa saidile ja hinnad dollarites.
Tegelikult kõige parem oleks, kui saaks selle Saksa Amazonist tellida 0% VATga firma nimele, aga seda vist teha ei saa.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
ponier
HV kasutaja

liitunud: 07.11.2001
|
27.08.2010 19:50:26
|
|
|
Kindle saadetakse üle maailma USAst, see on juba järgi proovitud.
ise tellisin Kindle DX eelmise mudeli just suve alguses.
kui sa tahad euroopa VAT tagasi saada, siis pead ilmselt tellima ja deklareerima firmana.
saatmine on suht väike kulu võrreldes selle 20% KM hinnalisaga.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
satik
HV vaatleja
liitunud: 31.10.2004
|
31.08.2010 17:41:20
|
|
|
| ponier kirjutas: |
Kindle saadetakse üle maailma USAst, see on juba järgi proovitud.
ise tellisin Kindle DX eelmise mudeli just suve alguses.
kui sa tahad euroopa VAT tagasi saada, siis pead ilmselt tellima ja deklareerima firmana.
saatmine on suht väike kulu võrreldes selle 20% KM hinnalisaga. |
Mitte ei taha VATi tagasi saada vaid tahan 0% VATiga firmale tellida. EU sees saab seda teha, kuid kas seda saab taha ka väljaspool EUd, seda pole uurinud. VATi tagasinõudmine on paras bürokraatia, võimalusel ei tahaks sellega tegeleda. Uurisin natuke ebook readereid ja tuleb välja, et USAs on Kindle ja Nooki vahel tihe rebimini. Õigupoolest Nooki pärast ka Kindle hinnad alla tulid, kuna B&N langetas esimesena Nooki hinnadasid. Nook tundub USAs sama populaarne olevat kui Kindle ja võimalused on neil kah väga sarnased. Nii et võib-olla tuleks kõigepealt kaaluda, kas osta Nook või Kindle. Kas kellelgi Nookiga kogemusi on?[/url]
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Mercar
HV vaatleja

liitunud: 15.09.2007
|
21.10.2010 13:03:45
|
|
|
Nookiga kogemusi pole kuid ise kasutan Sony Touch-i ja väga rahul. Saab nt töödokumentides märkmeid teha. Muidugi ka lugeda. Sony toetab ka raamatukogulaenutust ,mida USAsi just väga kiidetakse. Eestis pole sellega vist väga veel midagi teha.
Mugav on ka kaasas olev sõnaraamat mis sõnale topeltklikkides annab seletuse. Hetkel loen nt kergete šoti laenudega inglise keelset raamatut kus sellest kasu.
Ise ostsin Krisost.
Üldiselt kui on soov eri mudeleid võrrelda, siis sellest lehest vast kasu: http://wiki.mobileread.com/wiki/E-book_Reader_Matrix
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
27.10.2010 08:13:56
|
|
|
| Kas kellelgi on kogemust ka Kindlega? Endale on hakanud huvi pakkuma e-readerid, just täpsemalt Kindlet olen natuke näppinud. 3G, brauser, ja wifi on väga mõnusad lisad. Samuti sõnaraamat, mis suudab reaalajas tõlkida (kas inglise-eesti on ka olemas?).
|
|
| tagasi üles |
|
 |
deusexum
HV kasutaja
liitunud: 14.11.2002
|
31.10.2010 15:14:51
|
|
|
| Mark0 kirjutas: |
| Kas kellelgi on kogemust ka Kindlega? Endale on hakanud huvi pakkuma e-readerid, just täpsemalt Kindlet olen natuke näppinud. 3G, brauser, ja wifi on väga mõnusad lisad. Samuti sõnaraamat, mis suudab reaalajas tõlkida (kas inglise-eesti on ka olemas?). |
Mul on Kindle 3. 3G-d ja brauserit ei oska kommenteerida, kuna neid ei kasuta. Sees on kaks sõnastikku (inglisekeelsed seletavad sõnastikud) mille vahel saab valida. Annab kõigepealt lühikese vaste ning soovi korral võib vaadata ka pikemat seletust.
Olen nüüd umbes nädalapäevad kasutanud. Ei oska millegi yle kurta, sest võrdlusmoment puudub, aga on selline nagu ülevaateid lugedes ette kujutasin. Meeldib, et saan nüüd kõiki oma fantasy telliseid kaasas kanda. Suurendan vähendan fonti või reavahet, kui vaja. Amazon on pärast registreerimist kohe olemas, sest Kindle seotakse su Amazoni kontoga. Calibre abiga saab ka igasuguseid muid probleeme lahendatud, mis võivad tekkida. PDFi konvertimine ei ole küll maailma parim, kuid saab hakkama, kui on vaja konvertida, aga native PDF faile saab hästi ka landscpae formaadis loetud.
Ei oska midagi eriti lisada. Ostsin lugemiseks, et ei peaks arvutist lugema ja olen väga rahul. UK Ebayst õnnestus veel isegi odavamalt saada, kui Amazonist.
Põhjalik võrdlev arvustus lugerite kohta siin: http://tv.motors24.ee/artiklid/TV/Tehnika+TV/11448-Tehnika+TV+%E2%80%93+E-lugerid.aspx
|
|
| tagasi üles |
|
 |
lehm2
Kreisi kasutaja

liitunud: 19.09.2004
|
01.11.2010 23:15:18
|
|
|
Väga tore, et teema taaskord muutus elavamaks aga räägiks hinnast ka. Usa-s maksab 138 dollarit kindle 3 ja Eestisse vist alla 2500kr ei saa. Kindle 3 peaks siis vast kõige odavam luger olema hetkel ?
_________________ Piilu siia, progreja!
Vajad abi Node.JS-ga ?
Võta ühendust ! |
|
| tagasi üles |
|
 |
deusexum
HV kasutaja
liitunud: 14.11.2002
|
02.11.2010 00:35:56
|
|
|
| lehm2 kirjutas: |
Väga tore, et teema taaskord muutus elavamaks aga räägiks hinnast ka. Usa-s maksab 138 dollarit kindle 3 ja Eestisse vist alla 2500kr ei saa. Kindle 3 peaks siis vast kõige odavam luger olema hetkel ?  |
Kindle on uuematest jah kõige odavam. Amazon tõi hinna alla, sest tahab turuosa võtta.
Vaata siia teemasse: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=470209&highlight=kindle+3
Mul oli isegi jutt, et 2300ga ära võtta, aga õnnestus UK Ebayst odavamalt saada.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
vortex
HV veteran

liitunud: 02.02.2003
|
02.11.2010 00:57:04
|
|
|
Kindle on igati lahe seade, hea hinnaga samuti, aga tal on üks suur viga.
Kindle ei toeta kohe-kohe turule tulevate Eesti kirjastajate e-raamatuid mis saavad olema epub+Adobe DRM formaadis.
Nook ja Sony Reader jälle toetavad.
Vastupidiselt jälle Kinldle saab lihtsalt Amazoni poest Eestist raamatuid osta, Barnes & Noble ja Sony raamatupoed jälle meil ei toimi.
Nokk kinni saba lahti olukord.
Endale meelib Sony PRS-650, kui ainult hind nii hull ei oleks...
|
|
| tagasi üles |
|
 |
friik1
HV Guru

liitunud: 18.06.2004
|
02.11.2010 09:17:04
|
|
|
| Kindle pidevalt põuetaskus kaasas ja igati meeldiv kaaslane. Loeb oma Amazoni formaati ja PDFi kah vahepeal.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
deusexum
HV kasutaja
liitunud: 14.11.2002
|
02.11.2010 09:36:21
|
|
|
| vortex kirjutas: |
Kindle on igati lahe seade, hea hinnaga samuti, aga tal on üks suur viga.
Kindle ei toeta kohe-kohe turule tulevate Eesti kirjastajate e-raamatuid mis saavad olema epub+Adobe DRM formaadis.
|
On see sul kindlast allikast, et need saavad DRM failid olema. Kui ma õigesti mäletan, siis selles arvustuses just öeldi, et saavad koopiakaitseta epub failid olema.
Jah, kindle paraku epubi ei toeta. Samas, DRMi mahavõtmine ei tohiks väga keeruline olla.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
02.11.2010 10:02:21
|
|
|
| vortex kirjutas: |
Kindle on igati lahe seade, hea hinnaga samuti, aga tal on üks suur viga.
Kindle ei toeta kohe-kohe turule tulevate Eesti kirjastajate e-raamatuid mis saavad olema epub+Adobe DRM formaadis.
Nook ja Sony Reader jälle toetavad.
Vastupidiselt jälle Kinldle saab lihtsalt Amazoni poest Eestist raamatuid osta, Barnes & Noble ja Sony raamatupoed jälle meil ei toimi.
Nokk kinni saba lahti olukord.
|
Väga nõme formaatide ümber kisklemine, meenutab DVD algusaegu juba. Hea, et sa seda mainisid kuna mul oli Kindle ostusoov juba soojas. Seda oleks hea teada, milliseid workarounde on. Või kas.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
deusexum
HV kasutaja
liitunud: 14.11.2002
|
02.11.2010 10:05:06
|
|
|
| Mark0 kirjutas: |
| vortex kirjutas: |
Kindle on igati lahe seade, hea hinnaga samuti, aga tal on üks suur viga.
Kindle ei toeta kohe-kohe turule tulevate Eesti kirjastajate e-raamatuid mis saavad olema epub+Adobe DRM formaadis.
Nook ja Sony Reader jälle toetavad.
Vastupidiselt jälle Kinldle saab lihtsalt Amazoni poest Eestist raamatuid osta, Barnes & Noble ja Sony raamatupoed jälle meil ei toimi.
Nokk kinni saba lahti olukord.
|
Väga nõme formaatide ümber kisklemine, meenutab DVD algusaegu juba. Hea, et sa seda mainisid kuna mul oli Kindle ostusoov juba soojas. Seda oleks hea teada, milliseid workarounde on. Või kas. |
link
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
02.11.2010 10:17:34
|
|
|
| Mark0 kirjutas: |
Väga nõme formaatide ümber kisklemine, meenutab DVD algusaegu juba. Hea, et sa seda mainisid kuna mul oli Kindle ostusoov juba soojas. Seda oleks hea teada, milliseid workarounde on. Või kas. |
Ma mõtlesin seda, et kuidas see reaalselt on ja kui mugav on tulemus :). Tänud igaljuhul info eest, hea teada, et midagi on olemas.
***
Igaljuhul hetkel tundub, et natuke on veel toores e-lugerite teema kuna kakeldakse omavahel, ühilduvust pole ja suurte kettide jaoks pole Eestis veel ostujõulist kasutajaskonda.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
vortex
HV veteran

liitunud: 02.02.2003
|
02.11.2010 10:38:24
|
|
|
Calibre on muidu väga hea proge ühest formaadist teise konvertimiseks.
DRM'ga faile ta muidugi ei toeta.
Üldiselt on e-lugerid Eesti kliendi jaoks veel liiga kallid. 999.- oleks see "müstiline" psühholoogiline hinnapiir mis rahva sellist toodet ostma paneks.
Kahjuks on vähemalt e-ink ekraaniga seadmete nii odavaks muutumine veel suht kaugel.
| deusexum kirjutas: |
| On see sul kindlast allikast, et need saavad DRM failid olema. Kui ma õigesti mäletan, siis selles arvustuses just öeldi, et saavad koopiakaitseta epub failid olema. |
Lugesin seda ajalehest. Võin eksida kuid vist oli tegemist Postimehega. Samas artiklis lubati et esimesed 1000 raamatut on aasta lõpuks müügil.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
lehm2
Kreisi kasutaja

liitunud: 19.09.2004
|
02.11.2010 13:15:19
|
|
|
Jah ma arvan ka, et hind on liialt kõrge veel eesti kasutajale 1500.- oleks piir. Näiteks amazoni hinnaga $139 ostaks kohe, eks peab kuskil aasta või kaks ootama kuni tehnoloogia odavamaks muutub.
_________________ Piilu siia, progreja!
Vajad abi Node.JS-ga ?
Võta ühendust ! |
|
| tagasi üles |
|
 |
namstoop
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
02.11.2010 14:58:56
|
|
|
Sama siin. 2500 ei tõuse küll käsi maksma. Tuleks see raha siis odavame hinnaga raamatuid ostes tagasi, et a la sott-paar võitu igalt ostult, aga nood ju maksavad digitaalsel kujul sisuliselt sama palju kui paberil.
1000-1500 oleks juba mõeldav hind, et endale jõulukink teha või midagi
_________________ verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon. |
|
| tagasi üles |
|
 |
Anna tooli
liitunud: 16.03.2006
|
09.11.2010 01:18:16
|
|
|
link :: minut.ee
Esimene taskukohane värvilise ekraaniga e-raamatu lugeja
Hiina päritolu Hanvon Technology plaanib üsna peatselt alustada värvilise E Ink ekraaniga e-raamatu lugeja tootmist. Praegusel momendil on vaid üks seade, mis kasutab sama ekraani - Fujitsu Flepia - mis kahetsusväärsel kombel on tuhande dollari eest saadaval vaid Jaapanis. Ülejäänud raamatuasendajad kasutavad LCD või TFT ekraane. Sensorekraani diagonaaliks saab 9,668 tolli - ühest laadimisest peaks piisama kaheks nädalaks kasutuseks. Müüki peaks jõudma esmalt Hiinas ning hinnaks 400 dollarit. Firma esindajad ei välista, et toode jõuab ka USA ning Euroopa poelettidele, kuid esmalt üritatakse koduturg vallutada.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
09.11.2010 11:19:39
|
|
|
400 dollarit on kindlasti soodsam kui senised värvilised e-lugerid. Taskukohaseks seda nimetada on mu jaoks veel natuke vara.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Kriiks
HV kasutaja
liitunud: 24.01.2003
|
09.11.2010 13:01:53
|
|
|
| Mobipocket Creator on ka päris asjalik kõikvõimalike teksti-, html- ja pdf-failide konvertimiseks Kindle'le sobivamasse vormi.[/url]
|
|
| tagasi üles |
|
 |
p42
HV vaatleja
liitunud: 06.02.2008
|
24.12.2010 17:27:36
|
|
|
esimesed eestikeelsed raamatud muretsetud ja kindle peal lugemisega mingeid probleeme pole. DRM-i raamatutel pole, Calibre abil konvert epub --> mobi ja head lugemist
|
|
| tagasi üles |
|
 |
kpihus
Kreisi kasutaja

liitunud: 14.04.2003
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Noname
HV Guru

liitunud: 26.10.2002
|
18.02.2011 12:45:45
|
|
|
| Mark0 kirjutas: |
400 dollarit on kindlasti soodsam kui senised värvilised e-lugerid. Taskukohaseks seda nimetada on mu jaoks veel natuke vara.  |
sõltub taskust ilmselt
_________________ "Olukord on sitt, aga see on meie tuleviku väetis." - Lennart Meri
"Edu on kehv õpetaja. See ahvatleb tarku inimesi mõtlema, et nad ei saagi kaotada" - B. Gates |
|
| tagasi üles |
|
 |
namstoop
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
23.02.2011 23:45:11
|
|
|
hmm, vaikselt hakkavad juba vastuvõetavamah hinnaklassiga asjad müüki ilmuma, €99 on juba mõeldav.
http://www.ox.ee/est/product/296111?utm_source=link&utm_medium=OXee_estmail110222_ebook_8
Hetkel loen juba teist raamatut HTC Desire HD-ga. Tiba suurem võiks ekraan olla küll ja matt. Ma eeldan, et eluger on tiba mõnusam ka silmale.
_________________ verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon. |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
23.02.2011 23:49:01
|
|
|
| namstoop kirjutas: |
| €99 on juba mõeldav. |
http://www.ereeder.com/et/
Täitsa kohalike tegelaste kokku pandud vidin
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| tagasi üles |
|
 |
vortex
HV veteran

liitunud: 02.02.2003
|
23.02.2011 23:55:08
|
|
|
Kui sellise hinna eest selline õnnetu TFT ekraaniga vidin osta siis juba parem mõni täisfunktsionaalne Androidiga tablet.
See eReeder C1 prototüüp oli mul jõulu paiku korraks näppida, tõsi küll siis mingi Hiina tootja logoga (nime ei mäleta)
Suht õudne oli. Tol hetkel pakuti küll leetihinnaks 2500kr, nii et hind vähemalt on korralikult alla tulnud...
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
23.02.2011 23:56:25
|
|
|
Hm, huvitav. Mul oli arenduses peaaegu et käpp sees ja pole kordagi kuulnud et hind pidi olema >100 euri ning sellest räägiti juba enne aastavahetust
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| tagasi üles |
|
 |
namstoop
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
24.02.2011 00:38:48
|
|
|
ah, krt ma alles nüüd vaatasin, et see Prestigo on ju ka TFT ekraaniga. Einoh siis mõttetu
_________________ verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon. |
|
| tagasi üles |
|
 |
mati29
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.03.2005
|
24.02.2011 14:12:09
|
|
|
Kes jagab e-raamatute värki? üks raamatukogu tahab natuke teada.. millega arvestama... kas on ehk failide kogumiseks vaja ka mingit platvormi või piisab, kui on olemas serveriruum jmt üks uudishimulik raamatukogutädi tahtis teada, millest peaks alustama e-raamatukogu looma hakates.. Kas oskate valgustada, kuidas need failid raamatukogu kogudes toimivad? Tean, et peaks olema nii, et kuidagi saab määrata aja, mille jooksul fail lugeja lugeris aegub. Kas seda määrangut saab igat tüüpi failile külge panna või on seda võimalik teha kindlate failitüüpidega (ikka e-raamatust räägin endiselt)?
_________________ Number profiili! Keskmine EKRE valija toetab Eesti alkotootjaid ja Soome riiki maksudega, meie riiki ka laevapiletite kaudu. |
|
| tagasi üles |
|
 |
Fisher
Kreisi kasutaja
liitunud: 30.05.2002
|
24.02.2011 14:29:49
|
|
|
| olen nüüdseks ~30 raamatut Amazon Kindle peale läbi lugenud ja ei oska kuidagi ära kiita. Silmad ainult puhkavad, kui ekraani vaadata. Küll mul ei vea akuga kuidagi 30-t päeva välja, kuna loen päris palju. Ja luger kippus aegajalt ka hanguma ning vajas rebooti(kahtlustan küll, et talle lihtsalt ei meeldi külm, loen bussis jne ja praegu on ikka väga rajud ilmad).
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
24.02.2011 14:31:09
|
|
|
E-paberi põhiste lugerite aku eluiga arvestatatakse valdavalt "lehekülje pööramiste" järgi, ehk siis loetakse mitu korda uut pilti näidatakse. Kui mälu ei peta siis kindle'l jäi see kusagile 5-8k kanti.
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| tagasi üles |
|
 |
prtv
HV Guru
liitunud: 20.03.2006
|
24.02.2011 20:04:48
|
|
|
Kas Eestis kuskil ka müüakse Kindle 3-e ainult WIFI-ga?
_________________ |
|
| tagasi üles |
|
 |
vortex
HV veteran

liitunud: 02.02.2003
|
24.02.2011 20:22:05
|
|
|
Kindlasti mitte.
Kindlet müüb ainult Amazon ise.
Netikulleri kaudu saab, aga hind tuleb absurdne.
Amazonis saab muidu vabalt tellida. 160€ kanti tuleb hind koos transpordiga.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
ingerit
HV vaatleja
liitunud: 05.10.2004
|
09.03.2011 21:53:03
|
|
|
| vortex kirjutas: |
Kindlasti mitte.
Kindlet müüb ainult Amazon ise.
Netikulleri kaudu saab, aga hind tuleb absurdne.
Amazonis saab muidu vabalt tellida. 160€ kanti tuleb hind koos transpordiga. |
Krisostomuse kaudu saab ka Kindle't tellida.
http://www.kriso.ee/cgi-bin/shop/ebookreaders.html
|
|
| tagasi üles |
|
 |
kpihus
Kreisi kasutaja

liitunud: 14.04.2003
|
|
| tagasi üles |
|
 |
ponier
HV kasutaja

liitunud: 07.11.2001
|
10.03.2011 13:26:29
|
|
|
punktitihedus on nendel julladel ikka liiga madal normaalseks lugemiseks.
Isegi Kindle DX dpi on vaevu piisav, et korralikult PDF (eelkujundatud A5/A4 lähedaste lehekülgedega) raamatuid lugeda.
Tekstipõhiseid (ümberformaatimist võimaldavaid) raamatuid võib jah lugeda lihtsalt suurema tekstiga ja tihem lehte keerata.
Ilmselt normaalne, lugemiseks sobiv, punktitihedus jääb kusagile Kindle ja Apple retina display vahele.
LCD ekraan muidugi ei kõlba üldse pikemaks lugemiseks, kuna on tagantvalgustatav ja väsitab seetõttu silmi.
| vortex kirjutas: |
Netikulleri kaudu saab, aga hind tuleb absurdne.
Amazonis saab muidu vabalt tellida. 160€ kanti tuleb hind koos transpordiga. |
Netikulleri kodulehe järgi maksab Kindle 166,95€ või 26,52€/kuus
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
10.03.2011 13:35:47
|
|
|
| ponier kirjutas: |
| Isegi Kindle DX dpi on vaevu piisav, et korralikult PDF (eelkujundatud A5/A4 lähedaste lehekülgedega) raamatuid lugeda. |
Oled ise proovinud või lihtsalt teed järeldusi numbrite järgi? Olen saanud oma käega 6" kindle't torkida ning pilt oli vähemalt sama terav, kui mu ~270dpi mobla peal. Epaper'i "pikslid" on märksa erinevamad LCD'st, otsest 1:1 võrdlust ei saa teha.
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| tagasi üles |
|
 |
ponier
HV kasutaja

liitunud: 07.11.2001
|
10.03.2011 17:56:42
|
|
|
olen ise proovinud ja oman - on tõesti parem kui LCD, aga võiks olla veel parem
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
15.03.2011 18:17:59
|
|
|
Sai omale 6" kindle ära tellitud usast. Väidetavalt on koos maksude-transaga hind ~145€. Umbes nädalaga peaks kohale jõudma
[edit]
Hommikul tööle jõudes ootas pakk laual, päev enne kui oleks pidanud. Panga väljavõtte järgi läks hind küll kokku €149 kopikatega. Amazon ise reserveeris tollitasud seal hinna sees (vist miski 30 euri kanti kui mälu ei peta). Eile hommikul helistas kohalik DHL'i esindaja, et pakk kohal ning täitku ma nende avalduse blankett, et nad tohivad minu asemel tollideklaratsiooni ära teha. Hetkel veel pole jõudnud eriti palju seda uurida kuna muud tööd on vaja teha, jõudsin ainult selgeks teha, et moblaga ikka ei saa talle wifi punkti mängida kuna rauas puudub infrastructure mode. Kui viitsimist leian ja kusagilt moblast asjalikuma kaamera hangin siis kirjutan mõne aja jooksul ka asjast ülevaate
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| tagasi üles |
|
 |
|