Avaleht
uus teema   See teema on lukus, sa ei saa siin muuta postitusi või vastata teemale! Hinnavaatlus »  Tahvelarvutid ja e-lugerid »  E-raamatute ning e-lugerite(e-reader) arutelu märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Arthurio
HV vaatleja

liitunud: 26.12.2003




sõnum 20.03.2009 12:21:31 E-raamatute ning e-lugerite(e-reader) arutelu vasta tsitaadiga

Kas keegi on üldse ära tõestanud, et lcd ekraanilt on halvem lugeda kui paberilt? Seda siis mõlemal juhul korralikult valgustatud toas jne. Minu meelest mängib font, selle suurus ja ridade vahe suurus palju suuremat rolli. Ehk siis kui see e-ink asjandus ei suuda nt ilusat anti-aliased fonti jne kuvada, siis ma väga kahtleks, kas ta silmadele paremini mõjub kui lcd ekraan.

Minu meelest E-Ink põhiline eelis seisneb hoopis selles, et ta ei pea pildi kuvamiseks aktiivselt elektrit kulutama, mis tähendab, et saab kasutada kergeid ja väikeseid akusi jne.


Mark0 ettepanekul tegin sellest arutlusest e-raamatute/lugerite üldteema.
DigeBeni
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.03.2009 12:23:49 vasta tsitaadiga

tsitaat:
E-paper is considered more comfortable to read than conventional displays. This is due to the stable image, which does not need to be refreshed constantly, the wider viewing angle, and the fact that it uses reflected ambient light.


Allikas: http://en.wikipedia.org/wiki/Electronic_paper

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
lehm2
Kreisi kasutaja


liitunud: 19.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.03.2009 20:57:15 vasta tsitaadiga

Väga hea ootan, sellist tehnoloogiat, oleks palju mugavam lugeda kui näiteks kuskilt laptopist! Põhimõttelist lisandub siis võimalus muuta raamatud atraktiivsemaks, rohkem värvilisi pilte. Loodetavasti kujuneb hind majanduskriisi ajal soodsaks icon_rolleyes.gif
_________________
Piilu siia, progreja!
Vajad abi Node.JS-ga ?
Võta ühendust !
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Noname
HV Guru
Noname

liitunud: 26.10.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.03.2009 04:25:43 vasta tsitaadiga

Valdars kirjutas:
tahanteada, E-raamatud kasutavad ekraani jaoks spetsiaalseid tehnoloogiaid, mis on silmale praktiliselt sama head lugeda, kui tavaline paber.
Sony Readeri õnnelik omanik


ja me kõik teame et ükskõik millelt väga palju lugeda keerab silmi tuksi.

_________________
"Olukord on sitt, aga see on meie tuleviku väetis." - Lennart Meri
"Edu on kehv õpetaja. See ahvatleb tarku inimesi mõtlema, et nad ei saagi kaotada" - B. Gates
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ponier
HV kasutaja
ponier

liitunud: 07.11.2001




sõnum 21.03.2009 19:26:42 vasta tsitaadiga

samahästi võid öelda, et kui silmi liiga palju lahti hoida, siis keerab silmad tuksi - kogu aeg ju vaatad midagi.

tegelikkuses on see e-ink tehnoloogia ikka kõva samm kirjanduse elektrooniliseks tarbimiseks. hankisin samuti Sony Readeri ja võin kinnitada omast kogemusest selle tehnoloogia headust. kui kunagi kineskoopkuvarilt LCD peale üle läksin, siis olid silmad rõõmsad ja ma ei suuda praegu enam kineskoopekraaniga tundigi töötada. LCD ja e-ink ekraani vahe on ehk veelgi tugevam. tegemist on tõeliselt hea pinnaga lugemiseks. tegelikkuses isegi paremaga kui paber, kuna teksti saab suurendada ja vähendada vastavalt vajadusele. eraldusvõime on samuti väga hea - 170 dpi. sülearvutist raamatu lugemine on esiteks ebamugav, sest isegi väiksemad isendid on suht rasked ning palju on üleliigset massi (klaviatuuri pool). teiseks väsitab tavaline LCD ikka tugevalt silmi - kui keskendunult lugeda valge tausta pealt, siis mina isiklikult ei pea tundigi vastu. e-raamatut olen näiteks hoogu sattudes lugenud järjest 5-6h ja isegi peale seda ei olnud silmad eriti väsinud.
ainus puudus võrreldes tavapäraselt raamatutes kasutatava mati paberiga on see, et ekraanilt valgus peegeldub, seega tuleb leida sobiv asukoht valgusti suhtes.

mina igatahes ootan huviga edusamme selles valdkonnas. thumbs_up.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
studiosus
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.03.2009 20:08:49 vasta tsitaadiga

ponier kirjutas:
samahästi võid öelda, et kui silmi liiga palju lahti hoida, siis keerab silmad tuksi - kogu aeg ju vaatad midagi.

tegelikkuses on see e-ink tehnoloogia ikka kõva samm kirjanduse elektrooniliseks tarbimiseks. hankisin samuti Sony Readeri ja võin kinnitada omast kogemusest selle tehnoloogia headust. kui kunagi kineskoopkuvarilt LCD peale üle läksin, siis olid silmad rõõmsad ja ma ei suuda praegu enam kineskoopekraaniga tundigi töötada. LCD ja e-ink ekraani vahe on ehk veelgi tugevam. tegemist on tõeliselt hea pinnaga lugemiseks. tegelikkuses isegi paremaga kui paber, kuna teksti saab suurendada ja vähendada vastavalt vajadusele. eraldusvõime on samuti väga hea - 170 dpi. sülearvutist raamatu lugemine on esiteks ebamugav, sest isegi väiksemad isendid on suht rasked ning palju on üleliigset massi (klaviatuuri pool). teiseks väsitab tavaline LCD ikka tugevalt silmi - kui keskendunult lugeda valge tausta pealt, siis mina isiklikult ei pea tundigi vastu. e-raamatut olen näiteks hoogu sattudes lugenud järjest 5-6h ja isegi peale seda ei olnud silmad eriti väsinud.
ainus puudus võrreldes tavapäraselt raamatutes kasutatava mati paberiga on see, et ekraanilt valgus peegeldub, seega tuleb leida sobiv asukoht valgusti suhtes.

mina igatahes ootan huviga edusamme selles valdkonnas. thumbs_up.gif


Millise mudeli sa Sony omadest endale välja valisid ning kust ostsid?

Olen juba mitu kuud erinevaid ülevaateid lugenud ning paratamatult jääb silm pidama sellel Sony mudelil: PRS-700BC. Kõige olulisem 700BC juures on minu jaoks teksti märgistamise ning kommentaaride lisamise võimalus. Samas osad kasutajad väidavad, et tema puutetundlik ekraan muudab sealt valguse peegeldamise intensiivsemaks ning seetõttu lugemise ebamugavamaks. On sul vahest ehk selle kasutamisel isiklik kogemus?

Teised alternatiivid Sonyle on kas liiga kallid (a'la iRex), või suhteliselt mõttetud muude formaatide, nt pdf-ide lugemisel (Kindle 2).
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ponier
HV kasutaja
ponier

liitunud: 07.11.2001




sõnum 22.03.2009 22:04:07 vasta tsitaadiga

endale tõin reisu pealt kaasa 505. review'd panid enne juba kahtlema 700 ostmises ja kui kaupluses võrdlesin kõrvuti, siis matsin 700 mõtte kohe maha. ta on palju kallim ja minu silma jaoks oluliselt udusema pildiga. mind tekstide märgistamine ei huvita, aga kui huvitaks, siis ilmselt läheks hoopis pigem Kindle järgi.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ponier
HV kasutaja
ponier

liitunud: 07.11.2001




sõnum 23.03.2009 19:22:27 vasta tsitaadiga

no ma arvan, et netikuller tooks ära, näppimisega on teine lugu icon_smile.gif Amsterdamis ja Londonis on aeg-ajalt lennujaama poodides näha olnud, kui keegi juhtub lühikesi otsi reisima.

pdf on hea lugeda, kui ta väga väikeses kirjas ei ole _või_ on lihtsa ülesehitusega - nimelt suudab see riistapuu pdf ka ümber vormindada ja teksti suurendada, aga kui tekst on leheküljel veergudena või on pilt kuidagi naljakalt viltu sinna vahele paigutatud, siis keerab teksti vussi. enda ekraan on tal ikkagi suht väike ja A4 peale mõeldud väikest teksti 1:1 eriti mugav lugeda ei ole, kuigi lahutusvõime on nii hea, et luubiga loetav ta iseenesest isegi oleks icon_smile.gif

Eestis müügil ei ole küll ühtegi kohanud. Sony raamatute peamised konkurendid on Amazon Kindle, iRex iLiad ja Hanlin rebranditud toode. Viimast olen ka lähilennujaamades kohanud BeBook nime all.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ponier
HV kasutaja
ponier

liitunud: 07.11.2001




sõnum 09.05.2009 17:04:52 vasta tsitaadiga

mulle tundub järgmine huvitav asi hoopis 10" ekraaniga Amazon Kindle DX
saab ka kribumaid dokumente lugeda
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ponier
HV kasutaja
ponier

liitunud: 07.11.2001




sõnum 07.01.2010 12:24:20 vasta tsitaadiga

seda panin tähele, et uus Kindle ja Kindle DX, on ilusasti saadaval ka Eestisse tellimiseks, kuigi muud elektroonikat nad otse väljapoole USA piire ei tarni. lähim wireless ühendus sellele seadmele on levikaardi järgi kahjuks siiski Venemaal - tundub, et Eesti GSM operaatoritega pole kaubale saadud. Muidugi tasuta toimib see wireless ainult USAs.

tsitaat:
We are excited to now ship Kindle to Estonia.

...

Important Product Information for Your Country

* Kindle wireless is currently not available in your country. You can transfer books and personal documents to your Kindle via USB
* Your country may charge import duties, taxes and fees you may have to pay ahead of delivery. You are the importer of record and responsible for compliance with local law including the payment of these fees. Learn more
* Kindle ships with a U.S. power adapter and a micro-USB cable for charging your Kindle via a computer USB port. The U.S. power adapter supports voltages between 100V - 240V.
* Kindle books, newspapers, and magazines are currently priced and sold in United States dollars
* Blogs and the experimental web browser are currently not available for your country. You will have free access to Wikipedia.
* Kindle includes a 1-year limited warranty. See details
* Use of the Kindle is subject to the Kindle License Agreement and Terms of Use


Hindadele (+saatekulu) ilmselt lisandub veel meie 20% käive pluss EL toll

Näiteks Kindle DX koos nahkkaantega (arvutus, ise pole tellinud):

tsitaat:
Items: $538.99
Shipping & Handling: $26.97

Total Before Tax: $565.96
Estimated Tax:* $0.00
Order Total: $565.96


koos käibega siis $679,15 ehk 6. jaanuari EP kursi järgi 7391,26 EEK

väikese Kindle puhul sama arvutus:
tsitaat:
Items: $288.99
Shipping & Handling: $26.97

Total Before Tax: $315.96
Estimated Tax:* $0.00
Order Total: $315.96


koos käibega seega $379.15 ehk 4126,35 EEK

ühe HV teema järgi tundub, et kuna Kindlel on CPU, klaviatuur ja ekraan, siis on tollivaba kui alla 10kg massiga kantav arvuti icon_smile.gif ma ise ei suutnud selles tollinomenklatuuris orienteeruda ... suht porno
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mercar
HV vaatleja
Mercar

liitunud: 15.09.2007




sõnum 15.02.2010 13:53:15 vasta tsitaadiga

Mirage kirjutas:
Kas Eestis leidub mingi koht kust mingisugust e-raamatu lugejat müüakse? Ise olen kasutanud enda creative zen'i mis ajab hädapärast asja ära, aga nagu aru võib saada, siis on see teema ikka suht nigel miniekraani tõttu icon_neutral.gif
rahvaraamatus Cool-er müügil. 3600.-
http://www.coolreaders.com/swf/360-cooler.asp

http://www.youtube.com/watch?v=Adcxp1tXAUk

Edit:
Netis võrdlused Kindlega.
Cool-eri seisukohast vaadates
Plussid
Cool-er pisem ja kergem, aga sama suur ekraan
Parem aku (8000 lk)
Kuni 4GB sD mälukaardi pesa

Miinused
pole otse netist alla laadimise võimalust, aga see nagunii Eestis ei toimi
Kindlel 16 halltooni, Cool-er il 8 (aga teksti lugemiseks vast piisab).
Mõned reviewd mainivad, et nupud käivad raskelt.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
satik
HV vaatleja

liitunud: 31.10.2004




sõnum 27.08.2010 14:07:15 vasta tsitaadiga

Kas kellelgi on kogemust ka Kindle 3-ga? Wifi toega Kindle 3 maksab 139$, mis on võrreldes eelmisi hindasid kõvasti odavam. Sellise raha eest võiks ju juba osta. Vaatasin, kas seda on võimalik ka amazoni Saksa poest tellida, kuid sujuvalt läks leht üle USa saidile ja hinnad dollarites.
Tegelikult kõige parem oleks, kui saaks selle Saksa Amazonist tellida 0% VATga firma nimele, aga seda vist teha ei saa.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ponier
HV kasutaja
ponier

liitunud: 07.11.2001




sõnum 27.08.2010 19:50:26 vasta tsitaadiga

Kindle saadetakse üle maailma USAst, see on juba järgi proovitud.
ise tellisin Kindle DX eelmise mudeli just suve alguses.
kui sa tahad euroopa VAT tagasi saada, siis pead ilmselt tellima ja deklareerima firmana.
saatmine on suht väike kulu võrreldes selle 20% KM hinnalisaga.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
satik
HV vaatleja

liitunud: 31.10.2004




sõnum 31.08.2010 17:41:20 vasta tsitaadiga

ponier kirjutas:
Kindle saadetakse üle maailma USAst, see on juba järgi proovitud.
ise tellisin Kindle DX eelmise mudeli just suve alguses.
kui sa tahad euroopa VAT tagasi saada, siis pead ilmselt tellima ja deklareerima firmana.
saatmine on suht väike kulu võrreldes selle 20% KM hinnalisaga.


Mitte ei taha VATi tagasi saada vaid tahan 0% VATiga firmale tellida. EU sees saab seda teha, kuid kas seda saab taha ka väljaspool EUd, seda pole uurinud. VATi tagasinõudmine on paras bürokraatia, võimalusel ei tahaks sellega tegeleda. Uurisin natuke ebook readereid ja tuleb välja, et USAs on Kindle ja Nooki vahel tihe rebimini. Õigupoolest Nooki pärast ka Kindle hinnad alla tulid, kuna B&N langetas esimesena Nooki hinnadasid. Nook tundub USAs sama populaarne olevat kui Kindle ja võimalused on neil kah väga sarnased. Nii et võib-olla tuleks kõigepealt kaaluda, kas osta Nook või Kindle. Kas kellelgi Nookiga kogemusi on?[/url]
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mercar
HV vaatleja
Mercar

liitunud: 15.09.2007




sõnum 21.10.2010 13:03:45 vasta tsitaadiga

Nookiga kogemusi pole kuid ise kasutan Sony Touch-i ja väga rahul. Saab nt töödokumentides märkmeid teha. Muidugi ka lugeda. Sony toetab ka raamatukogulaenutust ,mida USAsi just väga kiidetakse. Eestis pole sellega vist väga veel midagi teha.
Mugav on ka kaasas olev sõnaraamat mis sõnale topeltklikkides annab seletuse. Hetkel loen nt kergete šoti laenudega inglise keelset raamatut kus sellest kasu.
Ise ostsin Krisost.

Üldiselt kui on soov eri mudeleid võrrelda, siis sellest lehest vast kasu: http://wiki.mobileread.com/wiki/E-book_Reader_Matrix
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.10.2010 08:13:56 vasta tsitaadiga

Kas kellelgi on kogemust ka Kindlega? Endale on hakanud huvi pakkuma e-readerid, just täpsemalt Kindlet olen natuke näppinud. 3G, brauser, ja wifi on väga mõnusad lisad. Samuti sõnaraamat, mis suudab reaalajas tõlkida (kas inglise-eesti on ka olemas?).
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
deusexum
HV kasutaja

liitunud: 14.11.2002




sõnum 31.10.2010 15:14:51 vasta tsitaadiga

Mark0 kirjutas:
Kas kellelgi on kogemust ka Kindlega? Endale on hakanud huvi pakkuma e-readerid, just täpsemalt Kindlet olen natuke näppinud. 3G, brauser, ja wifi on väga mõnusad lisad. Samuti sõnaraamat, mis suudab reaalajas tõlkida (kas inglise-eesti on ka olemas?).

Mul on Kindle 3. 3G-d ja brauserit ei oska kommenteerida, kuna neid ei kasuta. Sees on kaks sõnastikku (inglisekeelsed seletavad sõnastikud) mille vahel saab valida. Annab kõigepealt lühikese vaste ning soovi korral võib vaadata ka pikemat seletust.
Olen nüüd umbes nädalapäevad kasutanud. Ei oska millegi yle kurta, sest võrdlusmoment puudub, aga on selline nagu ülevaateid lugedes ette kujutasin. Meeldib, et saan nüüd kõiki oma fantasy telliseid kaasas kanda. Suurendan vähendan fonti või reavahet, kui vaja. Amazon on pärast registreerimist kohe olemas, sest Kindle seotakse su Amazoni kontoga. Calibre abiga saab ka igasuguseid muid probleeme lahendatud, mis võivad tekkida. PDFi konvertimine ei ole küll maailma parim, kuid saab hakkama, kui on vaja konvertida, aga native PDF faile saab hästi ka landscpae formaadis loetud.
Ei oska midagi eriti lisada. Ostsin lugemiseks, et ei peaks arvutist lugema ja olen väga rahul. UK Ebayst õnnestus veel isegi odavamalt saada, kui Amazonist.

Põhjalik võrdlev arvustus lugerite kohta siin: http://tv.motors24.ee/artiklid/TV/Tehnika+TV/11448-Tehnika+TV+%E2%80%93+E-lugerid.aspx
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lehm2
Kreisi kasutaja


liitunud: 19.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.11.2010 23:15:18 vasta tsitaadiga

Väga tore, et teema taaskord muutus elavamaks aga räägiks hinnast ka. Usa-s maksab 138 dollarit kindle 3 ja Eestisse vist alla 2500kr ei saa. Kindle 3 peaks siis vast kõige odavam luger olema hetkel ? icon_rolleyes.gif
_________________
Piilu siia, progreja!
Vajad abi Node.JS-ga ?
Võta ühendust !
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
deusexum
HV kasutaja

liitunud: 14.11.2002




sõnum 02.11.2010 00:35:56 vasta tsitaadiga

lehm2 kirjutas:
Väga tore, et teema taaskord muutus elavamaks aga räägiks hinnast ka. Usa-s maksab 138 dollarit kindle 3 ja Eestisse vist alla 2500kr ei saa. Kindle 3 peaks siis vast kõige odavam luger olema hetkel ? icon_rolleyes.gif

Kindle on uuematest jah kõige odavam. Amazon tõi hinna alla, sest tahab turuosa võtta.
Vaata siia teemasse: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=470209&highlight=kindle+3
Mul oli isegi jutt, et 2300ga ära võtta, aga õnnestus UK Ebayst odavamalt saada.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vortex
HV veteran
vortex

liitunud: 02.02.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.11.2010 00:57:04 vasta tsitaadiga

Kindle on igati lahe seade, hea hinnaga samuti, aga tal on üks suur viga.
Kindle ei toeta kohe-kohe turule tulevate Eesti kirjastajate e-raamatuid mis saavad olema epub+Adobe DRM formaadis.
Nook ja Sony Reader jälle toetavad.
Vastupidiselt jälle Kinldle saab lihtsalt Amazoni poest Eestist raamatuid osta, Barnes & Noble ja Sony raamatupoed jälle meil ei toimi.
Nokk kinni saba lahti olukord.

Endale meelib Sony PRS-650, kui ainult hind nii hull ei oleks...
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
friik1
HV Guru
friik1

liitunud: 18.06.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.11.2010 09:17:04 vasta tsitaadiga

Kindle pidevalt põuetaskus kaasas ja igati meeldiv kaaslane. Loeb oma Amazoni formaati ja PDFi kah vahepeal.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
deusexum
HV kasutaja

liitunud: 14.11.2002




sõnum 02.11.2010 09:36:21 vasta tsitaadiga

vortex kirjutas:
Kindle on igati lahe seade, hea hinnaga samuti, aga tal on üks suur viga.
Kindle ei toeta kohe-kohe turule tulevate Eesti kirjastajate e-raamatuid mis saavad olema epub+Adobe DRM formaadis.

On see sul kindlast allikast, et need saavad DRM failid olema. Kui ma õigesti mäletan, siis selles arvustuses just öeldi, et saavad koopiakaitseta epub failid olema.
Jah, kindle paraku epubi ei toeta. Samas, DRMi mahavõtmine ei tohiks väga keeruline olla.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.11.2010 10:02:21 vasta tsitaadiga

vortex kirjutas:
Kindle on igati lahe seade, hea hinnaga samuti, aga tal on üks suur viga.
Kindle ei toeta kohe-kohe turule tulevate Eesti kirjastajate e-raamatuid mis saavad olema epub+Adobe DRM formaadis.
Nook ja Sony Reader jälle toetavad.
Vastupidiselt jälle Kinldle saab lihtsalt Amazoni poest Eestist raamatuid osta, Barnes & Noble ja Sony raamatupoed jälle meil ei toimi.
Nokk kinni saba lahti olukord.


Väga nõme formaatide ümber kisklemine, meenutab DVD algusaegu juba. Hea, et sa seda mainisid kuna mul oli Kindle ostusoov juba soojas. Seda oleks hea teada, milliseid workarounde on. Või kas.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
deusexum
HV kasutaja

liitunud: 14.11.2002




sõnum 02.11.2010 10:05:06 vasta tsitaadiga

Mark0 kirjutas:
vortex kirjutas:
Kindle on igati lahe seade, hea hinnaga samuti, aga tal on üks suur viga.
Kindle ei toeta kohe-kohe turule tulevate Eesti kirjastajate e-raamatuid mis saavad olema epub+Adobe DRM formaadis.
Nook ja Sony Reader jälle toetavad.
Vastupidiselt jälle Kinldle saab lihtsalt Amazoni poest Eestist raamatuid osta, Barnes & Noble ja Sony raamatupoed jälle meil ei toimi.
Nokk kinni saba lahti olukord.


Väga nõme formaatide ümber kisklemine, meenutab DVD algusaegu juba. Hea, et sa seda mainisid kuna mul oli Kindle ostusoov juba soojas. Seda oleks hea teada, milliseid workarounde on. Või kas.


link
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.11.2010 10:17:34 vasta tsitaadiga

Mark0 kirjutas:

Väga nõme formaatide ümber kisklemine, meenutab DVD algusaegu juba. Hea, et sa seda mainisid kuna mul oli Kindle ostusoov juba soojas. Seda oleks hea teada, milliseid workarounde on. Või kas.

deusexum kirjutas:
link


Ma mõtlesin seda, et kuidas see reaalselt on ja kui mugav on tulemus :). Tänud igaljuhul info eest, hea teada, et midagi on olemas.

***

Igaljuhul hetkel tundub, et natuke on veel toores e-lugerite teema kuna kakeldakse omavahel, ühilduvust pole ja suurte kettide jaoks pole Eestis veel ostujõulist kasutajaskonda.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vortex
HV veteran
vortex

liitunud: 02.02.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.11.2010 10:38:24 vasta tsitaadiga

Calibre on muidu väga hea proge ühest formaadist teise konvertimiseks.
DRM'ga faile ta muidugi ei toeta.
Üldiselt on e-lugerid Eesti kliendi jaoks veel liiga kallid. 999.- oleks see "müstiline" psühholoogiline hinnapiir mis rahva sellist toodet ostma paneks.
Kahjuks on vähemalt e-ink ekraaniga seadmete nii odavaks muutumine veel suht kaugel.

deusexum kirjutas:
On see sul kindlast allikast, et need saavad DRM failid olema. Kui ma õigesti mäletan, siis selles arvustuses just öeldi, et saavad koopiakaitseta epub failid olema.

Lugesin seda ajalehest. Võin eksida kuid vist oli tegemist Postimehega. Samas artiklis lubati et esimesed 1000 raamatut on aasta lõpuks müügil.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lehm2
Kreisi kasutaja


liitunud: 19.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.11.2010 13:15:19 vasta tsitaadiga

Jah ma arvan ka, et hind on liialt kõrge veel eesti kasutajale 1500.- oleks piir. Näiteks amazoni hinnaga $139 ostaks kohe, eks peab kuskil aasta või kaks ootama kuni tehnoloogia odavamaks muutub. icon_wink.gif
_________________
Piilu siia, progreja!
Vajad abi Node.JS-ga ?
Võta ühendust !
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
namstoop
HV Guru
namstoop

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.11.2010 14:58:56 vasta tsitaadiga

Sama siin. 2500 ei tõuse küll käsi maksma. Tuleks see raha siis odavame hinnaga raamatuid ostes tagasi, et a la sott-paar võitu igalt ostult, aga nood ju maksavad digitaalsel kujul sisuliselt sama palju kui paberil.

1000-1500 oleks juba mõeldav hind, et endale jõulukink teha või midagi icon_smile.gif

_________________
verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Anna tooli
 

liitunud: 16.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.11.2010 01:18:16 vasta tsitaadiga

link :: minut.ee

Esimene taskukohane värvilise ekraaniga e-raamatu lugeja


Hiina päritolu Hanvon Technology plaanib üsna peatselt alustada värvilise E Ink ekraaniga e-raamatu lugeja tootmist. Praegusel momendil on vaid üks seade, mis kasutab sama ekraani - Fujitsu Flepia - mis kahetsusväärsel kombel on tuhande dollari eest saadaval vaid Jaapanis. Ülejäänud raamatuasendajad kasutavad LCD või TFT ekraane. Sensorekraani diagonaaliks saab 9,668 tolli - ühest laadimisest peaks piisama kaheks nädalaks kasutuseks. Müüki peaks jõudma esmalt Hiinas ning hinnaks 400 dollarit. Firma esindajad ei välista, et toode jõuab ka USA ning Euroopa poelettidele, kuid esmalt üritatakse koduturg vallutada.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.11.2010 11:19:39 vasta tsitaadiga

400 dollarit on kindlasti soodsam kui senised värvilised e-lugerid. Taskukohaseks seda nimetada on mu jaoks veel natuke vara. icon_smile.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kriiks
HV kasutaja

liitunud: 24.01.2003




sõnum 09.11.2010 13:01:53 vasta tsitaadiga

Mobipocket Creator on ka päris asjalik kõikvõimalike teksti-, html- ja pdf-failide konvertimiseks Kindle'le sobivamasse vormi.[/url]
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
p42
HV vaatleja

liitunud: 06.02.2008




sõnum 24.12.2010 17:27:36 vasta tsitaadiga

esimesed eestikeelsed raamatud muretsetud ja kindle peal lugemisega mingeid probleeme pole. DRM-i raamatutel pole, Calibre abil konvert epub --> mobi ja head lugemist icon_smile.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kpihus
Kreisi kasutaja
kpihus

liitunud: 14.04.2003




sõnum 18.02.2011 12:35:15 vasta tsitaadiga

Kas keegi Prestigio PER3362B seadmega omab kogemusi ? Head/halvad küljed ?
http://www.prestigio.com/products/eBook-readers/3-series/eBook-Reader-PER3362B
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Noname
HV Guru
Noname

liitunud: 26.10.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.02.2011 12:45:45 vasta tsitaadiga

Mark0 kirjutas:
400 dollarit on kindlasti soodsam kui senised värvilised e-lugerid. Taskukohaseks seda nimetada on mu jaoks veel natuke vara. icon_smile.gif


sõltub taskust ilmselt

_________________
"Olukord on sitt, aga see on meie tuleviku väetis." - Lennart Meri
"Edu on kehv õpetaja. See ahvatleb tarku inimesi mõtlema, et nad ei saagi kaotada" - B. Gates
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
namstoop
HV Guru
namstoop

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.02.2011 23:45:11 vasta tsitaadiga

hmm, vaikselt hakkavad juba vastuvõetavamah hinnaklassiga asjad müüki ilmuma, €99 on juba mõeldav.

http://www.ox.ee/est/product/296111?utm_source=link&utm_medium=OXee_estmail110222_ebook_8


Hetkel loen juba teist raamatut HTC Desire HD-ga. Tiba suurem võiks ekraan olla küll ja matt. Ma eeldan, et eluger on tiba mõnusam ka silmale.

_________________
verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 23.02.2011 23:49:01 vasta tsitaadiga

namstoop kirjutas:
€99 on juba mõeldav.
http://www.ereeder.com/et/
Täitsa kohalike tegelaste kokku pandud vidin icon_smile.gif

_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vortex
HV veteran
vortex

liitunud: 02.02.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.02.2011 23:55:08 vasta tsitaadiga

Kui sellise hinna eest selline õnnetu TFT ekraaniga vidin osta siis juba parem mõni täisfunktsionaalne Androidiga tablet.
See eReeder C1 prototüüp oli mul jõulu paiku korraks näppida, tõsi küll siis mingi Hiina tootja logoga (nime ei mäleta)
Suht õudne oli. Tol hetkel pakuti küll leetihinnaks 2500kr, nii et hind vähemalt on korralikult alla tulnud...
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 23.02.2011 23:56:25 vasta tsitaadiga

Hm, huvitav. Mul oli arenduses peaaegu et käpp sees ja pole kordagi kuulnud et hind pidi olema >100 euri ning sellest räägiti juba enne aastavahetust
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
namstoop
HV Guru
namstoop

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.02.2011 00:38:48 vasta tsitaadiga

ah, krt ma alles nüüd vaatasin, et see Prestigo on ju ka TFT ekraaniga. Einoh siis mõttetu thumbs_down.gif
_________________
verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
mati29
Kreisi kasutaja
mati29

liitunud: 23.03.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.02.2011 14:12:09 vasta tsitaadiga

Kes jagab e-raamatute värki? üks raamatukogu tahab natuke teada.. millega arvestama... kas on ehk failide kogumiseks vaja ka mingit platvormi või piisab, kui on olemas serveriruum jmt üks uudishimulik raamatukogutädi tahtis teada, millest peaks alustama e-raamatukogu looma hakates.. Kas oskate valgustada, kuidas need failid raamatukogu kogudes toimivad? Tean, et peaks olema nii, et kuidagi saab määrata aja, mille jooksul fail lugeja lugeris aegub. Kas seda määrangut saab igat tüüpi failile külge panna või on seda võimalik teha kindlate failitüüpidega (ikka e-raamatust räägin endiselt)?
_________________
Number profiili! Keskmine EKRE valija toetab Eesti alkotootjaid ja Soome riiki maksudega, meie riiki ka laevapiletite kaudu.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Fisher
Kreisi kasutaja

liitunud: 30.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.02.2011 14:29:49 vasta tsitaadiga

olen nüüdseks ~30 raamatut Amazon Kindle peale läbi lugenud ja ei oska kuidagi ära kiita. Silmad ainult puhkavad, kui ekraani vaadata. Küll mul ei vea akuga kuidagi 30-t päeva välja, kuna loen päris palju. Ja luger kippus aegajalt ka hanguma ning vajas rebooti(kahtlustan küll, et talle lihtsalt ei meeldi külm, loen bussis jne ja praegu on ikka väga rajud ilmad).
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 24.02.2011 14:31:09 vasta tsitaadiga

E-paberi põhiste lugerite aku eluiga arvestatatakse valdavalt "lehekülje pööramiste" järgi, ehk siis loetakse mitu korda uut pilti näidatakse. Kui mälu ei peta siis kindle'l jäi see kusagile 5-8k kanti.
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
prtv
HV Guru

liitunud: 20.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.02.2011 20:04:48 vasta tsitaadiga

Kas Eestis kuskil ka müüakse Kindle 3-e ainult WIFI-ga?
_________________
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vortex
HV veteran
vortex

liitunud: 02.02.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.02.2011 20:22:05 vasta tsitaadiga

Kindlasti mitte.
Kindlet müüb ainult Amazon ise.
Netikulleri kaudu saab, aga hind tuleb absurdne.
Amazonis saab muidu vabalt tellida. 160€ kanti tuleb hind koos transpordiga.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ingerit
HV vaatleja

liitunud: 05.10.2004




sõnum 09.03.2011 21:53:03 vasta tsitaadiga

vortex kirjutas:
Kindlasti mitte.
Kindlet müüb ainult Amazon ise.
Netikulleri kaudu saab, aga hind tuleb absurdne.
Amazonis saab muidu vabalt tellida. 160€ kanti tuleb hind koos transpordiga.


Krisostomuse kaudu saab ka Kindle't tellida.
http://www.kriso.ee/cgi-bin/shop/ebookreaders.html
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kpihus
Kreisi kasutaja
kpihus

liitunud: 14.04.2003




sõnum 09.03.2011 22:14:36 vasta tsitaadiga

Photopoint müütab mõnd huvitavat toodet Prestigio sulest, "kindle like" või nii:
http://www.photopoint.ee/et/toode/20045/prestigio-e-book-reader-per5162ben-6

keegi käes hoidnud toda elukat ei ole ?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
ponier
HV kasutaja
ponier

liitunud: 07.11.2001




sõnum 10.03.2011 13:26:29 vasta tsitaadiga

punktitihedus on nendel julladel ikka liiga madal normaalseks lugemiseks.
Isegi Kindle DX dpi on vaevu piisav, et korralikult PDF (eelkujundatud A5/A4 lähedaste lehekülgedega) raamatuid lugeda.
Tekstipõhiseid (ümberformaatimist võimaldavaid) raamatuid võib jah lugeda lihtsalt suurema tekstiga ja tihem lehte keerata.
Ilmselt normaalne, lugemiseks sobiv, punktitihedus jääb kusagile Kindle ja Apple retina display vahele.
LCD ekraan muidugi ei kõlba üldse pikemaks lugemiseks, kuna on tagantvalgustatav ja väsitab seetõttu silmi.

vortex kirjutas:
Netikulleri kaudu saab, aga hind tuleb absurdne.
Amazonis saab muidu vabalt tellida. 160€ kanti tuleb hind koos transpordiga.

Netikulleri kodulehe järgi maksab Kindle 166,95€ või 26,52€/kuus
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 10.03.2011 13:35:47 vasta tsitaadiga

ponier kirjutas:
Isegi Kindle DX dpi on vaevu piisav, et korralikult PDF (eelkujundatud A5/A4 lähedaste lehekülgedega) raamatuid lugeda.
Oled ise proovinud või lihtsalt teed järeldusi numbrite järgi? Olen saanud oma käega 6" kindle't torkida ning pilt oli vähemalt sama terav, kui mu ~270dpi mobla peal. Epaper'i "pikslid" on märksa erinevamad LCD'st, otsest 1:1 võrdlust ei saa teha.
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ponier
HV kasutaja
ponier

liitunud: 07.11.2001




sõnum 10.03.2011 17:56:42 vasta tsitaadiga

olen ise proovinud ja oman - on tõesti parem kui LCD, aga võiks olla veel parem icon_wink.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 15.03.2011 18:17:59 vasta tsitaadiga

Sai omale 6" kindle ära tellitud usast. Väidetavalt on koos maksude-transaga hind ~145€. Umbes nädalaga peaks kohale jõudma icon_smile.gif

[edit]
Hommikul tööle jõudes ootas pakk laual, päev enne kui oleks pidanud. Panga väljavõtte järgi läks hind küll kokku €149 kopikatega. Amazon ise reserveeris tollitasud seal hinna sees (vist miski 30 euri kanti kui mälu ei peta). Eile hommikul helistas kohalik DHL'i esindaja, et pakk kohal ning täitku ma nende avalduse blankett, et nad tohivad minu asemel tollideklaratsiooni ära teha. Hetkel veel pole jõudnud eriti palju seda uurida kuna muud tööd on vaja teha, jõudsin ainult selgeks teha, et moblaga ikka ei saa talle wifi punkti mängida kuna rauas puudub infrastructure mode. Kui viitsimist leian ja kusagilt moblast asjalikuma kaamera hangin siis kirjutan mõne aja jooksul ka asjast ülevaate icon_smile.gif

_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   See teema on lukus, sa ei saa siin muuta postitusi või vastata teemale! Hinnavaatlus »  Tahvelarvutid ja e-lugerid »  E-raamatute ning e-lugerite(e-reader) arutelu mine lehele 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa ei või manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.