Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Kõvad kettad »  Serial ATA märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
mastaz
HV vaatleja

liitunud: 14.06.2002




sõnum 14.05.2003 21:04:01 Serial ATA vasta tsitaadiga

Ma ostsin endale just uue emaplaadi ja sellel on peal serial ata .Mul selline kysimus ,et mida ma sellega teha saan ja mida see endast kujutab ?Emaplaadiks on aibt nf7-s
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RvD
Kreisi kasutaja

liitunud: 31.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.05.2003 21:16:30 vasta tsitaadiga

Sellele saad külge ühendada serial ata kõvaketta. Tavalisi kõvakaid sinna ühendada ei saa. Serial ata on kiirem võrreldes tavalise ata standardiga.
Kommentaarid: 51 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mastaz
HV vaatleja

liitunud: 14.06.2002




sõnum 14.05.2003 21:26:40 vasta tsitaadiga

mis k6vakettad on serial ata omad ja kas need on palju kiiremad .Mul praegult 60gb wd 8mb cache .Kas see on s-ata?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Werder
HV kasutaja

liitunud: 08.04.2003




sõnum 14.05.2003 21:34:18 vasta tsitaadiga

ehh saab ikka küll, manuaalis on ka kirjas et saab .. ata 100 alates..
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A. K.
HV vaatleja

liitunud: 08.04.2003




sõnum 14.05.2003 21:39:39 vasta tsitaadiga

S-ata on 150 Mb/s, ATA 133 Mb/s, räägitakse et erilist kiiruse vahet pole tunda. S-ata jaoks ikka S-ata kõvaketast vaja.
_________________
mina ei tea midagi, sina ei tea sedagi
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mastaz
HV vaatleja

liitunud: 14.06.2002




sõnum 14.05.2003 21:40:00 vasta tsitaadiga

Aga kas sata k6vakettad ei n2e tagant sellised v2lja http://img.hexus.net/seagatesata/Connections.jpg
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mastaz
HV vaatleja

liitunud: 14.06.2002




sõnum 14.05.2003 21:40:21 vasta tsitaadiga

Yks kysimus veel .Mis asi on raid?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RvD
Kreisi kasutaja

liitunud: 31.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.05.2003 21:43:15 vasta tsitaadiga

mastaz kirjutas:
Aga kas sata k6vakettad ei n2e tagant sellised v2lja http://img.hexus.net/seagatesata/Connections.jpg
Näevad küll jah.
Kommentaarid: 51 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A. K.
HV vaatleja

liitunud: 08.04.2003




sõnum 14.05.2003 21:47:11 vasta tsitaadiga

maakeeli öelda, siis saab kõvakettaid omavahel ühendada. saab nii, et 2 samasugust ketast on üheks tehtud nii, et näitab üht sama suurt ketast (mirror), lihtsalt kõik andmed on topelt, kui üks ketas üles ütleb, saad kohe teise asemele lükata, andmed kõik alles. siis veel selline variant (striped), et kaks ketast üheks suureks kettaks tehtud, andmed kirjutatakse ühele kettale pool ja teisele, see peaks kiirust juurde andma. saab ka mõlemaid korraga teha (mirror + striped), selleks siis 4 ketast vaja.
_________________
mina ei tea midagi, sina ei tea sedagi
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Faramir
HV kasutaja
Faramir

liitunud: 04.11.2001




sõnum 14.05.2003 21:48:04 vasta tsitaadiga

Rax15 kirjutas:
Sellele saad külge ühendada serial ata kõvaketta. Tavalisi kõvakaid sinna ühendada ei saa. Serial ata on kiirem võrreldes tavalise ata standardiga.


Saab küll tavalisi kõvakettaid sellel Abiti emaplaadil kasutada läbi serial ata kontrolleri, aga siis tuleb loomulikult kasutada kaasasolevat Abiti konverterit. Omal töötabki nii. Ega sellest vist erilist muud võitu küll ei saa, kui et Serial ATA kaablit kasutada ja ide porte jääb rohkem vabaks.

_________________
Need HV-lased on ikka hullud...
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.05.2003 02:22:48 vasta tsitaadiga

Vaba port on raisatud port icon_wink.gif
Kommentaarid: 249 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
voyager_est
HV Guru
voyager_est

liitunud: 02.11.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.05.2003 15:10:12 vasta tsitaadiga

link :: RAID'ist

mastaz kirjutas:
Yks kysimus veel .Mis asi on raid?


Redundant Arrays of Inexpensive Disks
Eesti keeles: "odavate ketaste liiasmassiiv"

RAID ühendab paljud väiksed ja odavad kõvakettad kettamassiiviks, mis ületab oma töövõimelt ühe suure kalli ketta (Single Large Expensive Drive ehk SLED). Nii näeb arvuti seda kettamassiivi ühe loogilise salvestusüksusena või kettana.

RAID 0 = striping = hargsalvestus
RAID 1 = mirroring = peegelsalvestus
Kommentaarid: 74 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 66
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
IceUul
Sinu Ema
IceUul

liitunud: 14.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.05.2003 15:19:23 vasta tsitaadiga

Kuidas ei saa tavalist ketast satasse ühendada? Mul küll on tavaline ketas sata juhtme otsas 8)
Kommentaarid: 219 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 4 :: 188
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pyromaan
HV kasutaja
pyromaan

liitunud: 01.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.05.2003 15:27:13 vasta tsitaadiga

IceUul kirjutas:
Kuidas ei saa tavalist ketast satasse ühendada? Mul küll on tavaline ketas sata juhtme otsas 8)


jah, saab. kuid see sööb ära selle vähesegi eelis mida SATA 150mbit/s interfeiss annab icon_confused.gif

imo on SATA praegusel kujul yks suur mull veel icon_wink.gif

_________________
[img:]https://foorum.hinnavaatlus.ee/images/200x40_HV.gif[/img:]
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pinnawaatluz
HV kasutaja

liitunud: 12.02.2002




sõnum 15.05.2003 17:15:42 vasta tsitaadiga

IDE ketta ühendamiseks SATA-sse on Abit-il sellised asjad: Serillel IDE to Serial ATA Adapter Kit. Kasulik neile, kel soov veel vanu kettaid uue mobo peal edasi piinata.
Asjast lähemalt võib lugeda ka siit


viimati muutis pinnawaatluz 16.05.2003 11:30:47, muudetud 2 korda
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Werder
HV kasutaja

liitunud: 08.04.2003




sõnum 15.05.2003 19:30:53 vasta tsitaadiga

Njaaah... võiksid ikka rääkida ,õpetada need inimesed kes on konkreetse asjaga kokku puutund... juttu oli ju nf7-s -ist
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
twinzen
HV vaatleja

liitunud: 10.12.2002




sõnum 16.05.2003 14:32:33 vasta tsitaadiga

voyager_est kirjutas:
[Redundant Arrays of Inexpensive Disks
Eesti keeles: "odavate ketaste liiasmassiiv"


eh, ma pole küll mingi spetsialist, aga kas RAID ei ole mitte 'Redundant Array of Independent Disks'? icon_smile.gif
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
voyager_est
HV Guru
voyager_est

liitunud: 02.11.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.05.2003 16:13:02 vasta tsitaadiga

twinzen kirjutas:
voyager_est kirjutas:
[Redundant Arrays of Inexpensive Disks
Eesti keeles: "odavate ketaste liiasmassiiv"
eh, ma pole küll mingi spetsialist, aga kas RAID ei ole mitte 'Redundant Array of Independent Disks'? icon_smile.gif

Käsitluse ja koolkonna küsimus rohkem. Ma arvan.

Update:
http://math.ut.ee/~janj/raid.html kirjutas:
RAID
Termin RAID võeti kasutusele 1987 aastal, kui Patterson, Gibson ja Katz kirjutasid artikli teemal "A Case for Redundant Arrays of Inexpensive Disks (RAID)", kus kirjeldati erinevaid kõvaketaste komplekteerimise mooduseid, nimetades seda terminiga RAID. RAID'i idee on selles, et pannes kokku mitmeid odavaid kettaid saavutatakse parem tulemus kui omades ühte suurt ketast. Lisaks näib selline komplekt kettaid opetatsioonisüsteemile ühe suure kettana. RAID lahtiseletatult tähendab Redudant Arrays of Inexpensiv Disks, vabas tõlkes "hulk liigseid odavaid kõvakettaid". Tänapäeval, mil kõvakettad on muutnud odavamateks on rohkem levinud tõlgendus Redudant Arrays of Independent Disks ehk sõltumatute kõvaketaste hulk.
Kommentaarid: 74 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 66
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lamp
HV Guru
lamp

liitunud: 08.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.05.2003 20:03:21 vasta tsitaadiga

kuidas saab sata'l kiiruse-eelis olla kui praegused vindid pole veel udma100 kasutama hakanud, udma133 mullist rääkimata? icon_smile.gif

lisaks veel see, et native s-ata kettaid polegi. nendel praegustel (wd, seagate, maxtor), on kettasees ilusti sata to pata konverter icon_smile.gif

ise kasutan ka adapteritega sata otsas tavalist ketast.. muudmoodi ei saakski ju inteli raidi kasutada, v mis? icon_smile.gif
kaablid ka ilusad ja pisikesed.

proovisin hotsväppi ka.
tõmbasin kettalt sata pistiku ära, draiviikoon ära ei kadund..
pistsin pistiku tagasi - crash ja reboot icon_wink.gif

aga jah.. põmst mis praegu toimub, on yleminekuaeg.
varsti võib juba tekkida olukord, kus kiiremad, paremad ja mahukamad vintsud tulevad ainult sata liidesega.


pyromaan kirjutas:
IceUul kirjutas:
Kuidas ei saa tavalist ketast satasse ühendada? Mul küll on tavaline ketas sata juhtme otsas 8)


jah, saab. kuid see sööb ära selle vähesegi eelis mida SATA 150mbit/s interfeiss annab icon_confused.gif

imo on SATA praegusel kujul yks suur mull veel icon_wink.gif
Kommentaarid: 193 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 169
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
-Tuhak-
HV kasutaja

liitunud: 06.11.2002




sõnum 18.05.2003 01:15:22 vasta tsitaadiga

Praegu on ainus SATAks tehtus ketas Western Digitali Raptor. See on veel lootusetult kallis kodumasina jaoks. Küll aga aasta pärast võiks pilt teine olla.
Võta seda SATA pesa ja Serillel adapterit nagu vanu emaplaate P233 ajast, kus korraga olid nii SIMM kui DIMM mälupesad, kuigi tollal ei olnud Dimme veel saada. Praegu jah küsib tavakasutaja, misasi see Simm veel on? See SATA üleminek on juhuks, kui sa kahe aasta pärast tahaks uut kõvaketast oma praegusesse (vanasse) arvutisse panna.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kotk
HV vaatleja

liitunud: 09.01.2003




sõnum 19.05.2003 00:33:01 vasta tsitaadiga

Jah raptor on OK vint serveri jaoks. Aga see on ka ainus SATA ketas ja seega laiab hinnaga.
Koju osta endale mingi vaikne kettake kus piisavalt ruumi ... soovitan soojalt mõnda Seagate oma.
Unusta parem igasugu RAID-id SCSI-d ja SATA-d kontrolli seda asja ehk aasta pärast kui praegu ostetud ketas kitsaks kipub jääma.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
plugger
Kreisi kasutaja


liitunud: 06.06.2002




sõnum 19.05.2003 00:54:34 vasta tsitaadiga

-Tuhak- kirjutas:
Praegu on ainus SATAks tehtus ketas Western Digitali Raptor. See on veel lootusetult kallis kodumasina jaoks. Küll aga aasta pärast võiks pilt teine olla.
Võta seda SATA pesa ja Serillel adapterit nagu vanu emaplaate P233 ajast, kus korraga olid nii SIMM kui DIMM mälupesad, kuigi tollal ei olnud Dimme veel saada. Praegu jah küsib tavakasutaja, misasi see Simm veel on? See SATA üleminek on juhuks, kui sa kahe aasta pärast tahaks uut kõvaketast oma praegusesse (vanasse) arvutisse panna.


Kas ikka mitte vastupidi see asi ei ole, üleminek on sata plaatidel ikka selleks kaasas, et saaks praeguseid ata kettaid sata kontrolleriga ühendada.
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
cbr
HV Guru
cbr

liitunud: 01.09.2002




sõnum 19.05.2003 00:56:47 vasta tsitaadiga

pluggeril õigus, Tuhak paneb sokki icon_razz1.gif See on ju ikka SATA>ATA adapter, mitte ATA>SATA icon_wink.gif
_________________
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olifier
HV vaatleja

liitunud: 03.03.2003




sõnum 19.05.2003 19:06:48 Hey hey vasta tsitaadiga

Tekkis küsimus, et ega keegi ei tea kas kusagil Eestit ATA>SATA kontrollereid, üleminekuid ei müüda? Oleks super kui kusagil oleksid need müügil.


icon_biggrin.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
cbr
HV Guru
cbr

liitunud: 01.09.2002




sõnum 20.05.2003 23:27:30 vasta tsitaadiga

Mis mõttega sa ostad kiiremat ketast kui su emaplaat seda nigunii ei kannata. Osta siis juba ATA100 või ATA133 ketas icon_rolleyes.gif
_________________
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SCREAMER
HV Guru
SCREAMER

liitunud: 08.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.05.2003 01:46:40 Re: Hey hey vasta tsitaadiga

olifier kirjutas:
Tekkis küsimus, et ega keegi ei tea kas kusagil Eestit ATA>SATA kontrollereid, üleminekuid ei müüda? Oleks super kui kusagil oleksid need müügil.


icon_biggrin.gif


Abit Serilell ATA üleminek Serial-ATA-le
ORDI
http://www.ordi.ee/pood/serilell.html?id=Sfc7QM9y&mv_pc=257

_________________
[img:]https://foorum.hinnavaatlus.ee/images/200x40_HV.gif[/img:]
Kommentaarid: 441 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 393
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
monk
Kreisi kasutaja
monk

liitunud: 31.08.2002




sõnum 21.05.2003 08:01:40 Re: Hey hey vasta tsitaadiga

SCREAMER kirjutas:
olifier kirjutas:
Tekkis küsimus, et ega keegi ei tea kas kusagil Eestit ATA>SATA kontrollereid, üleminekuid ei müüda? Oleks super kui kusagil oleksid need müügil.


icon_biggrin.gif


Abit Serilell ATA üleminek Serial-ATA-le
ORDI
http://www.ordi.ee/pood/serilell.html?id=Sfc7QM9y&mv_pc=257


Krdi kallis
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 18
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
lamp
HV Guru
lamp

liitunud: 08.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.05.2003 10:21:39 vasta tsitaadiga

Põmst ju see seagate ja maxtor on ka..

Ja muideks - neid kõigis on täpselt seesama sata->pata adapterkivi peal kui
nendes eraldimyydavates adapterites.

Et siis niipalju "päris" s-ata'st icon_wink.gif


-Tuhak- kirjutas:
Praegu on ainus SATAks tehtus ketas Western Digitali Raptor. See on veel lootusetult kallis kodumasina jaoks. Küll aga aasta pärast võiks pilt teine olla.
Võta seda SATA pesa ja Serillel adapterit nagu vanu emaplaate P233 ajast, kus korraga olid nii SIMM kui DIMM mälupesad, kuigi tollal ei olnud Dimme veel saada. Praegu jah küsib tavakasutaja, misasi see Simm veel on? See SATA üleminek on juhuks, kui sa kahe aasta pärast tahaks uut kõvaketast oma praegusesse (vanasse) arvutisse panna.
Kommentaarid: 193 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 169
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Rain
Kreisi kasutaja
Rain

liitunud: 06.04.2002




sõnum 21.05.2003 10:35:50 vasta tsitaadiga

Mul selline jama, et panin IDE kaabli otsas tehtud ketta sata kaabli otsa, aga bootima ei hakka. Ketta näitab ilusasti ära.
Ja veel selline asi mitu SATA-->IDE adapterit NF7-s-iga kaasa tuleb?
Kommentaarid: 65 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.05.2003 10:38:58 vasta tsitaadiga

Rain kirjutas:
Ja veel selline asi mitu SATA-->IDE adapterit NF7-s-iga kaasa tuleb?


1

_________________
Kommentaarid: 198 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 163
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Rain
Kreisi kasutaja
Rain

liitunud: 06.04.2002




sõnum 21.05.2003 10:41:06 vasta tsitaadiga

DigeBeni kirjutas:
Rain kirjutas:
Ja veel selline asi mitu SATA-->IDE adapterit NF7-s-iga kaasa tuleb?


1


Siis on hästi ma mõtlesin, et mul oli üks pihta pandud. icon_lol.gif
Kommentaarid: 65 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
JevgeniT
HV kasutaja
JevgeniT

liitunud: 17.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.05.2003 10:50:06 vasta tsitaadiga

Ühendasin SATA'ga 2 kõvakettast (seagate 7200.7 x 40gb) läbi Serilleli, tegin stripped RAID-0 set
ja võit on ainult ~50%. 3DMark andis 1512 punkti.
Maxtor 80gb 7200rpm ata133 8mb cash IDE peal sai aga u.1400 punkti.
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 74
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Jannoke
HV kasutaja


liitunud: 30.11.2001




sõnum 26.05.2003 10:53:15 Re: Hey hey vasta tsitaadiga

olifier kirjutas:
Tekkis küsimus, et ega keegi ei tea kas kusagil Eestit ATA>SATA kontrollereid, üleminekuid ei müüda? Oleks super kui kusagil oleksid need müügil.


icon_biggrin.gif

no ma ei tea kas eesti s müüakse..aga need just odavad ei ole..minu arust mingi 500+ eeku tk.
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Deep Fury
Kreisi kasutaja
Deep Fury

liitunud: 13.12.2001




sõnum 26.05.2003 13:20:35 Re: Hey hey vasta tsitaadiga

olifier kirjutas:
Tekkis küsimus, et ega keegi ei tea kas kusagil Eestit ATA>SATA kontrollereid, üleminekuid ei müüda? Oleks super kui kusagil oleksid need müügil. icon_biggrin.gif

Tavaliselt need SATA-t toetava ketta või emaplaadiga kaasas.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Rain
Kreisi kasutaja
Rain

liitunud: 06.04.2002




sõnum 27.05.2003 01:21:00 Re: Hey hey vasta tsitaadiga

olifier kirjutas:
Tekkis küsimus, et ega keegi ei tea kas kusagil Eestit ATA>SATA kontrollereid, üleminekuid ei müüda? Oleks super kui kusagil oleksid need müügil.


icon_biggrin.gif

Mina kuskil nägin maksis minumeelest mingi 240 eeku
Kommentaarid: 65 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Jannoke
HV kasutaja


liitunud: 30.11.2001




sõnum 30.05.2003 17:14:57 Re: Hey hey vasta tsitaadiga

[quote="Rain"]
olifier kirjutas:
Tekkis küsimus, et ega keegi ei tea kas kusagil Eestit ATA>SATA kontrollereid, üleminekuid ei müüda? Oleks super kui kusagil oleksid need müügil.


icon_biggrin.gif

küsimus selline et kas on vaja ATA ==> Serial või Serial ==> ata . ühed neist maksavad jah umbes 250 eek (eelmine nädal ostsin). see on siis emaplaadile millel on serial ata ja siis konverdib selle ATAks. Et siis saab serial ata otsa ATA kõvakat panna. Ma ütlex et see on serial ==> ATA kontroller ..aga ordi nimekirjas oli ta ATA ==> serial..aga noh..oh well..see nagunii kust otsast vaadata
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
stepzter
HV veteran
stepzter

liitunud: 11.11.2001




sõnum 01.06.2003 07:37:24 vasta tsitaadiga

Kiirusevahe on esialgu serial ATA puhul kõige väiksem kasu. Sellega tõepoolest ei ole üldjuhul eriti midagi peale hakata. Küll aga on kasu peenemast ja pikemast kaablist ja hotswap võimalusest. Tulevikus võib märgatav kiiruse tõus tulla ka Tagged Command Queue'ing funktsionaalsusest, mida praegused kettad (ja kontrollerid vist ka) ei toeta ükski.
See, et ta praegu kiirust juurde ei anna ei tähenda veel, et tegu halva asjaga oleks.
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-Tuhak-
HV kasutaja

liitunud: 06.11.2002




sõnum 01.06.2003 14:49:22 vasta tsitaadiga

Jannoke kirjutas:
küsimus selline et kas on vaja ATA ==> Serial või Serial ==> ata . ühed neist maksavad jah umbes 250 eek (eelmine nädal ostsin). see on siis emaplaadile millel on serial ata ja siis konverdib selle ATAks. Et siis saab serial ata otsa ATA kõvakat panna. Ma ütlex et see on serial ==> ATA kontroller ..aga ordi nimekirjas oli ta ATA ==> serial..aga noh..oh well..see nagunii kust otsast vaadata

Oleneb ju tõesti, kumba otsa poolt sa asja vaatad icon_rolleyes.gif
Kui sul on P(arallel)ATA ketas ja tahad S(erial)ATA pistikusse emaplaadil minevat kaablit sinna külge panna, siis sõltub mismoodi sa seda üleminekukaablit kutsud, kas emaplaadilt ketta poole või ketta poolt emaplaadi poole vaadatuna.
Mõlemaid, nii SATA->PATA kui PATA->SATA üleminekuid saab omavahel segi ajada, kui valepidi asjast aru saada.
Ordi võtab järelikult asja ketta poolt vaadatuna icon_biggrin.gif .
Eks see aeg, kus neid üleminekuid mõlemapidiseid vaja läheb, on samuti varsti kohal ja siis hakkab ilmselt tulema lühendile SATA->PATA lisaks mingi tähis, mispidi asi toimib. Lisaks on ju ka toitepistikud neil ketastel erinevad, kah üleminekut tarvis.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Rain
Kreisi kasutaja
Rain

liitunud: 06.04.2002




sõnum 02.06.2003 21:34:20 vasta tsitaadiga

Mul selline jama, et panin IDE kaabli otsas tehtud ketta sata kaabli otsa, aga bootima ei hakka. Ketta näitab ilusasti ära. Op on win xp

Aga kas sellele probleemile ei tea keegi lahendust?
Kommentaarid: 65 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Superglue
HV veteran
Superglue

liitunud: 20.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.06.2003 07:37:46 vasta tsitaadiga

XP sai mul nii SATA-st aru kui installi ajal F6 muljuda.
Kommentaarid: 62 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 58
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
veljo
HV kasutaja

liitunud: 27.12.2001




sõnum 03.06.2003 09:03:29 vasta tsitaadiga

Kas biosis ei olnud mitte selline võimalus, et paned 1. boot S(erial)ATA
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Rain
Kreisi kasutaja
Rain

liitunud: 06.04.2002




sõnum 03.06.2003 10:41:52 vasta tsitaadiga

Panin, aga ei miskit. Ütleb et insert boot disk, või midagi taolist. Aga panin suvalise ketta SATA otsa ja bootisin ide kettaga ja winis näitas ilusasti seda SATA ketast.
Kommentaarid: 65 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
veljo
HV kasutaja

liitunud: 27.12.2001




sõnum 03.06.2003 12:28:35 vasta tsitaadiga

kuna mul on sama masina konf, (va. 80GB maxtor ja 128MB VGA) siis ma õhtul katsetan ja võibolla on sama probleem.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
JevgeniT
HV kasutaja
JevgeniT

liitunud: 17.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.06.2003 09:07:58 vasta tsitaadiga

win2k bootib SATA'st ilusti, kusjuures wini installimisel ei ole vajutanud F6, aga panin neid draiverid hiljem peale.
Ainukene asi, et bioses oli loomulikult muudetud see sama "1. boot S(erial)ATA".


viimati muutis JevgeniT 06.06.2003 09:17:40, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 74
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
veljo
HV kasutaja

liitunud: 27.12.2001




sõnum 04.06.2003 09:20:35 vasta tsitaadiga

minul igatahes boodib SATA-lt. ei oska hetkel muudmoodi aidata, kui vaata kettal jumprit(st. võibolla cable selectiga ei tööta, proovi master'ina/slave'ina), või võta kõik teised seadmied(kettad) ära, pane bootimine teistelt seadmetelt lubatud ja proovi siis.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Rain
Kreisi kasutaja
Rain

liitunud: 06.04.2002




sõnum 04.06.2003 12:25:36 vasta tsitaadiga

Krt ei boodi, tee mis tahad. Ketas on master. Kõik teised kettad võtsin tagnt miski ei aita. Ketas ise on muide Maxtor DiamondMax 8 40 gb ata 133. On veel kellelgi mingeid ettepanekuid?
Kommentaarid: 65 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Joss
HV veteran
Joss

liitunud: 16.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.06.2003 00:47:10 vasta tsitaadiga

Rain kirjutas:
Krt ei boodi, tee mis tahad. Ketas on master. Kõik teised kettad võtsin tagnt miski ei aita. Ketas ise on muide Maxtor DiamondMax 8 40 gb ata 133. On veel kellelgi mingeid ettepanekuid?

äki ei peagi bootima?
pane xp cd sisse ja vaata kas laseb sinna installida..
äki uus install oskab sata otsast kah bootida
Kommentaarid: 241 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 3 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Rain
Kreisi kasutaja
Rain

liitunud: 06.04.2002




sõnum 13.06.2003 01:32:09 vasta tsitaadiga

Nojah peab proovima. Varsti plaanis uus ketas osta ja siis installin ja proovin.
Kommentaarid: 65 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lamp
HV Guru
lamp

liitunud: 08.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.06.2003 11:10:24 vasta tsitaadiga

räägi äkki, mis emaplaat ja mis SATA kivi on.
Osade kividega on nimelt selline tore omadus.. et XP ei leia mingist asendist sata kylge pandud vinte.
Aitab näiteks eelnev win9x plaadiga partitsioneerimine ja ka format.
halvimal juhul 9x/ME install.

Aga siliconimage ning ich5R puhul peab xp installi alguses flopi käepärast olema.
muidu rõõmustatakse sind ilusa STOP erroriga keset installi.


Rain kirjutas:
Nojah peab proovima. Varsti plaanis uus ketas osta ja siis installin ja proovin.

_________________
eriti julm
Kommentaarid: 193 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 169
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Rain
Kreisi kasutaja
Rain

liitunud: 06.04.2002




sõnum 13.06.2003 11:32:34 vasta tsitaadiga

Emaplaat on nf7s.
Kommentaarid: 65 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Kõvad kettad »  Serial ATA mine lehele 1, 2  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.