|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
mastaz
HV vaatleja
liitunud: 14.06.2002
|
14.05.2003 21:04:01
Serial ATA |
|
|
| Ma ostsin endale just uue emaplaadi ja sellel on peal serial ata .Mul selline kysimus ,et mida ma sellega teha saan ja mida see endast kujutab ?Emaplaadiks on aibt nf7-s
|
|
| tagasi üles |
|
 |
RvD
Kreisi kasutaja
liitunud: 31.05.2002
|
14.05.2003 21:16:30
|
|
|
| Sellele saad külge ühendada serial ata kõvaketta. Tavalisi kõvakaid sinna ühendada ei saa. Serial ata on kiirem võrreldes tavalise ata standardiga.
|
|
| Kommentaarid: 51 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
47 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mastaz
HV vaatleja
liitunud: 14.06.2002
|
14.05.2003 21:26:40
|
|
|
| mis k6vakettad on serial ata omad ja kas need on palju kiiremad .Mul praegult 60gb wd 8mb cache .Kas see on s-ata?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Werder
HV kasutaja
liitunud: 08.04.2003
|
14.05.2003 21:34:18
|
|
|
| ehh saab ikka küll, manuaalis on ka kirjas et saab .. ata 100 alates..
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
9 |
|
| tagasi üles |
|
 |
A. K.
HV vaatleja
liitunud: 08.04.2003
|
14.05.2003 21:39:39
|
|
|
S-ata on 150 Mb/s, ATA 133 Mb/s, räägitakse et erilist kiiruse vahet pole tunda. S-ata jaoks ikka S-ata kõvaketast vaja.
_________________ mina ei tea midagi, sina ei tea sedagi |
|
| tagasi üles |
|
 |
mastaz
HV vaatleja
liitunud: 14.06.2002
|
|
| tagasi üles |
|
 |
mastaz
HV vaatleja
liitunud: 14.06.2002
|
14.05.2003 21:40:21
|
|
|
| Yks kysimus veel .Mis asi on raid?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
RvD
Kreisi kasutaja
liitunud: 31.05.2002
|
14.05.2003 21:43:15
|
|
|
|
Näevad küll jah.
|
|
| Kommentaarid: 51 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
47 |
|
| tagasi üles |
|
 |
A. K.
HV vaatleja
liitunud: 08.04.2003
|
14.05.2003 21:47:11
|
|
|
maakeeli öelda, siis saab kõvakettaid omavahel ühendada. saab nii, et 2 samasugust ketast on üheks tehtud nii, et näitab üht sama suurt ketast (mirror), lihtsalt kõik andmed on topelt, kui üks ketas üles ütleb, saad kohe teise asemele lükata, andmed kõik alles. siis veel selline variant (striped), et kaks ketast üheks suureks kettaks tehtud, andmed kirjutatakse ühele kettale pool ja teisele, see peaks kiirust juurde andma. saab ka mõlemaid korraga teha (mirror + striped), selleks siis 4 ketast vaja.
_________________ mina ei tea midagi, sina ei tea sedagi |
|
| tagasi üles |
|
 |
Faramir
HV kasutaja

liitunud: 04.11.2001
|
14.05.2003 21:48:04
|
|
|
| Rax15 kirjutas: |
| Sellele saad külge ühendada serial ata kõvaketta. Tavalisi kõvakaid sinna ühendada ei saa. Serial ata on kiirem võrreldes tavalise ata standardiga. |
Saab küll tavalisi kõvakettaid sellel Abiti emaplaadil kasutada läbi serial ata kontrolleri, aga siis tuleb loomulikult kasutada kaasasolevat Abiti konverterit. Omal töötabki nii. Ega sellest vist erilist muud võitu küll ei saa, kui et Serial ATA kaablit kasutada ja ide porte jääb rohkem vabaks.
_________________ Need HV-lased on ikka hullud... |
|
| tagasi üles |
|
 |
rex
HV Guru

liitunud: 09.01.2002
|
15.05.2003 02:22:48
|
|
|
Vaba port on raisatud port
|
|
| Kommentaarid: 249 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
voyager_est
HV Guru

liitunud: 02.11.2002
|
15.05.2003 15:10:12
|
|
|
link :: RAID'ist
| mastaz kirjutas: |
| Yks kysimus veel .Mis asi on raid? |
Redundant Arrays of Inexpensive Disks
Eesti keeles: "odavate ketaste liiasmassiiv"
RAID ühendab paljud väiksed ja odavad kõvakettad kettamassiiviks, mis ületab oma töövõimelt ühe suure kalli ketta (Single Large Expensive Drive ehk SLED). Nii näeb arvuti seda kettamassiivi ühe loogilise salvestusüksusena või kettana.
RAID 0 = striping = hargsalvestus
RAID 1 = mirroring = peegelsalvestus
|
|
| Kommentaarid: 74 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
66 |
|
| tagasi üles |
|
 |
IceUul
Sinu Ema

liitunud: 14.11.2001
|
15.05.2003 15:19:23
|
|
|
| Kuidas ei saa tavalist ketast satasse ühendada? Mul küll on tavaline ketas sata juhtme otsas 8)
|
|
| Kommentaarid: 219 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
4 :: |
188 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pyromaan
HV kasutaja

liitunud: 01.05.2002
|
15.05.2003 15:27:13
|
|
|
| IceUul kirjutas: |
| Kuidas ei saa tavalist ketast satasse ühendada? Mul küll on tavaline ketas sata juhtme otsas 8) |
jah, saab. kuid see sööb ära selle vähesegi eelis mida SATA 150mbit/s interfeiss annab
imo on SATA praegusel kujul yks suur mull veel
_________________ [img:]https://foorum.hinnavaatlus.ee/images/200x40_HV.gif[/img:] |
|
| Kommentaarid: 14 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
14 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pinnawaatluz
HV kasutaja
liitunud: 12.02.2002
|
15.05.2003 17:15:42
|
|
|
IDE ketta ühendamiseks SATA-sse on Abit-il sellised asjad: Serillel IDE to Serial ATA Adapter Kit. Kasulik neile, kel soov veel vanu kettaid uue mobo peal edasi piinata.
Asjast lähemalt võib lugeda ka siit
viimati muutis pinnawaatluz 16.05.2003 11:30:47, muudetud 2 korda |
|
| Kommentaarid: 8 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Werder
HV kasutaja
liitunud: 08.04.2003
|
15.05.2003 19:30:53
|
|
|
| Njaaah... võiksid ikka rääkida ,õpetada need inimesed kes on konkreetse asjaga kokku puutund... juttu oli ju nf7-s -ist
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
9 |
|
| tagasi üles |
|
 |
twinzen
HV vaatleja
liitunud: 10.12.2002
|
16.05.2003 14:32:33
|
|
|
| voyager_est kirjutas: |
[Redundant Arrays of Inexpensive Disks
Eesti keeles: "odavate ketaste liiasmassiiv"
|
eh, ma pole küll mingi spetsialist, aga kas RAID ei ole mitte 'Redundant Array of Independent Disks'?
|
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
voyager_est
HV Guru

liitunud: 02.11.2002
|
17.05.2003 16:13:02
|
|
|
| twinzen kirjutas: |
| voyager_est kirjutas: |
[Redundant Arrays of Inexpensive Disks
Eesti keeles: "odavate ketaste liiasmassiiv"
|
eh, ma pole küll mingi spetsialist, aga kas RAID ei ole mitte 'Redundant Array of Independent Disks'?  |
Käsitluse ja koolkonna küsimus rohkem. Ma arvan.
Update:
| http://math.ut.ee/~janj/raid.html kirjutas: |
RAID
Termin RAID võeti kasutusele 1987 aastal, kui Patterson, Gibson ja Katz kirjutasid artikli teemal "A Case for Redundant Arrays of Inexpensive Disks (RAID)", kus kirjeldati erinevaid kõvaketaste komplekteerimise mooduseid, nimetades seda terminiga RAID. RAID'i idee on selles, et pannes kokku mitmeid odavaid kettaid saavutatakse parem tulemus kui omades ühte suurt ketast. Lisaks näib selline komplekt kettaid opetatsioonisüsteemile ühe suure kettana. RAID lahtiseletatult tähendab Redudant Arrays of Inexpensiv Disks, vabas tõlkes "hulk liigseid odavaid kõvakettaid". Tänapäeval, mil kõvakettad on muutnud odavamateks on rohkem levinud tõlgendus Redudant Arrays of Independent Disks ehk sõltumatute kõvaketaste hulk.
|
|
|
| Kommentaarid: 74 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
66 |
|
| tagasi üles |
|
 |
lamp
HV Guru

liitunud: 08.11.2001
|
17.05.2003 20:03:21
|
|
|
kuidas saab sata'l kiiruse-eelis olla kui praegused vindid pole veel udma100 kasutama hakanud, udma133 mullist rääkimata?
lisaks veel see, et native s-ata kettaid polegi. nendel praegustel (wd, seagate, maxtor), on kettasees ilusti sata to pata konverter
ise kasutan ka adapteritega sata otsas tavalist ketast.. muudmoodi ei saakski ju inteli raidi kasutada, v mis?
kaablid ka ilusad ja pisikesed.
proovisin hotsväppi ka.
tõmbasin kettalt sata pistiku ära, draiviikoon ära ei kadund..
pistsin pistiku tagasi - crash ja reboot
aga jah.. põmst mis praegu toimub, on yleminekuaeg.
varsti võib juba tekkida olukord, kus kiiremad, paremad ja mahukamad vintsud tulevad ainult sata liidesega.
| pyromaan kirjutas: |
| IceUul kirjutas: |
| Kuidas ei saa tavalist ketast satasse ühendada? Mul küll on tavaline ketas sata juhtme otsas 8) |
jah, saab. kuid see sööb ära selle vähesegi eelis mida SATA 150mbit/s interfeiss annab
imo on SATA praegusel kujul yks suur mull veel  |
|
|
| Kommentaarid: 193 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
169 |
|
| tagasi üles |
|
 |
-Tuhak-
HV kasutaja
liitunud: 06.11.2002
|
18.05.2003 01:15:22
|
|
|
Praegu on ainus SATAks tehtus ketas Western Digitali Raptor. See on veel lootusetult kallis kodumasina jaoks. Küll aga aasta pärast võiks pilt teine olla.
Võta seda SATA pesa ja Serillel adapterit nagu vanu emaplaate P233 ajast, kus korraga olid nii SIMM kui DIMM mälupesad, kuigi tollal ei olnud Dimme veel saada. Praegu jah küsib tavakasutaja, misasi see Simm veel on? See SATA üleminek on juhuks, kui sa kahe aasta pärast tahaks uut kõvaketast oma praegusesse (vanasse) arvutisse panna.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Kotk
HV vaatleja
liitunud: 09.01.2003
|
19.05.2003 00:33:01
|
|
|
Jah raptor on OK vint serveri jaoks. Aga see on ka ainus SATA ketas ja seega laiab hinnaga.
Koju osta endale mingi vaikne kettake kus piisavalt ruumi ... soovitan soojalt mõnda Seagate oma.
Unusta parem igasugu RAID-id SCSI-d ja SATA-d kontrolli seda asja ehk aasta pärast kui praegu ostetud ketas kitsaks kipub jääma.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
plugger
Kreisi kasutaja

liitunud: 06.06.2002
|
19.05.2003 00:54:34
|
|
|
| -Tuhak- kirjutas: |
Praegu on ainus SATAks tehtus ketas Western Digitali Raptor. See on veel lootusetult kallis kodumasina jaoks. Küll aga aasta pärast võiks pilt teine olla.
Võta seda SATA pesa ja Serillel adapterit nagu vanu emaplaate P233 ajast, kus korraga olid nii SIMM kui DIMM mälupesad, kuigi tollal ei olnud Dimme veel saada. Praegu jah küsib tavakasutaja, misasi see Simm veel on? See SATA üleminek on juhuks, kui sa kahe aasta pärast tahaks uut kõvaketast oma praegusesse (vanasse) arvutisse panna. |
Kas ikka mitte vastupidi see asi ei ole, üleminek on sata plaatidel ikka selleks kaasas, et saaks praeguseid ata kettaid sata kontrolleriga ühendada.
|
|
| Kommentaarid: 11 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
cbr
HV Guru

liitunud: 01.09.2002
|
19.05.2003 00:56:47
|
|
|
pluggeril õigus, Tuhak paneb sokki See on ju ikka SATA>ATA adapter, mitte ATA>SATA
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 48 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
39 |
|
| tagasi üles |
|
 |
olifier
HV vaatleja
liitunud: 03.03.2003
|
19.05.2003 19:06:48
Hey hey |
|
|
Tekkis küsimus, et ega keegi ei tea kas kusagil Eestit ATA>SATA kontrollereid, üleminekuid ei müüda? Oleks super kui kusagil oleksid need müügil.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
cbr
HV Guru

liitunud: 01.09.2002
|
20.05.2003 23:27:30
|
|
|
Mis mõttega sa ostad kiiremat ketast kui su emaplaat seda nigunii ei kannata. Osta siis juba ATA100 või ATA133 ketas
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 48 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
39 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SCREAMER
HV Guru

liitunud: 08.11.2001
|
21.05.2003 01:46:40
Re: Hey hey |
|
|
| olifier kirjutas: |
Tekkis küsimus, et ega keegi ei tea kas kusagil Eestit ATA>SATA kontrollereid, üleminekuid ei müüda? Oleks super kui kusagil oleksid need müügil.
 |
Abit Serilell ATA üleminek Serial-ATA-le
ORDI
http://www.ordi.ee/pood/serilell.html?id=Sfc7QM9y&mv_pc=257
_________________ [img:]https://foorum.hinnavaatlus.ee/images/200x40_HV.gif[/img:] |
|
| Kommentaarid: 441 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
2 :: |
393 |
|
| tagasi üles |
|
 |
monk
Kreisi kasutaja

liitunud: 31.08.2002
|
21.05.2003 08:01:40
Re: Hey hey |
|
|
Krdi kallis
|
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
2 :: |
18 |
|
| tagasi üles |
|
 |
lamp
HV Guru

liitunud: 08.11.2001
|
21.05.2003 10:21:39
|
|
|
Põmst ju see seagate ja maxtor on ka..
Ja muideks - neid kõigis on täpselt seesama sata->pata adapterkivi peal kui
nendes eraldimyydavates adapterites.
Et siis niipalju "päris" s-ata'st
| -Tuhak- kirjutas: |
Praegu on ainus SATAks tehtus ketas Western Digitali Raptor. See on veel lootusetult kallis kodumasina jaoks. Küll aga aasta pärast võiks pilt teine olla.
Võta seda SATA pesa ja Serillel adapterit nagu vanu emaplaate P233 ajast, kus korraga olid nii SIMM kui DIMM mälupesad, kuigi tollal ei olnud Dimme veel saada. Praegu jah küsib tavakasutaja, misasi see Simm veel on? See SATA üleminek on juhuks, kui sa kahe aasta pärast tahaks uut kõvaketast oma praegusesse (vanasse) arvutisse panna. |
|
|
| Kommentaarid: 193 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
169 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Rain
Kreisi kasutaja

liitunud: 06.04.2002
|
21.05.2003 10:35:50
|
|
|
Mul selline jama, et panin IDE kaabli otsas tehtud ketta sata kaabli otsa, aga bootima ei hakka. Ketta näitab ilusasti ära.
Ja veel selline asi mitu SATA-->IDE adapterit NF7-s-iga kaasa tuleb?
|
|
| Kommentaarid: 65 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DigeBeni
HV Guru

liitunud: 06.11.2001
|
21.05.2003 10:38:58
|
|
|
| Rain kirjutas: |
| Ja veel selline asi mitu SATA-->IDE adapterit NF7-s-iga kaasa tuleb? |
1
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 198 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
5 :: |
163 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Rain
Kreisi kasutaja

liitunud: 06.04.2002
|
21.05.2003 10:41:06
|
|
|
| DigeBeni kirjutas: |
| Rain kirjutas: |
| Ja veel selline asi mitu SATA-->IDE adapterit NF7-s-iga kaasa tuleb? |
1 |
Siis on hästi ma mõtlesin, et mul oli üks pihta pandud.
|
|
| Kommentaarid: 65 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
JevgeniT
HV kasutaja

liitunud: 17.03.2003
|
26.05.2003 10:50:06
|
|
|
Ühendasin SATA'ga 2 kõvakettast (seagate 7200.7 x 40gb) läbi Serilleli, tegin stripped RAID-0 set
ja võit on ainult ~50%. 3DMark andis 1512 punkti.
Maxtor 80gb 7200rpm ata133 8mb cash IDE peal sai aga u.1400 punkti.
|
|
| Kommentaarid: 85 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
74 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Jannoke
HV kasutaja

liitunud: 30.11.2001
|
26.05.2003 10:53:15
Re: Hey hey |
|
|
| olifier kirjutas: |
Tekkis küsimus, et ega keegi ei tea kas kusagil Eestit ATA>SATA kontrollereid, üleminekuid ei müüda? Oleks super kui kusagil oleksid need müügil.
 |
no ma ei tea kas eesti s müüakse..aga need just odavad ei ole..minu arust mingi 500+ eeku tk.
|
|
| Kommentaarid: 12 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
9 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Deep Fury
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.12.2001
|
26.05.2003 13:20:35
Re: Hey hey |
|
|
| olifier kirjutas: |
Tekkis küsimus, et ega keegi ei tea kas kusagil Eestit ATA>SATA kontrollereid, üleminekuid ei müüda? Oleks super kui kusagil oleksid need müügil.  |
Tavaliselt need SATA-t toetava ketta või emaplaadiga kaasas.
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Rain
Kreisi kasutaja

liitunud: 06.04.2002
|
27.05.2003 01:21:00
Re: Hey hey |
|
|
| olifier kirjutas: |
Tekkis küsimus, et ega keegi ei tea kas kusagil Eestit ATA>SATA kontrollereid, üleminekuid ei müüda? Oleks super kui kusagil oleksid need müügil.
 |
Mina kuskil nägin maksis minumeelest mingi 240 eeku
|
|
| Kommentaarid: 65 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Jannoke
HV kasutaja

liitunud: 30.11.2001
|
30.05.2003 17:14:57
Re: Hey hey |
|
|
[quote="Rain"]
| olifier kirjutas: |
Tekkis küsimus, et ega keegi ei tea kas kusagil Eestit ATA>SATA kontrollereid, üleminekuid ei müüda? Oleks super kui kusagil oleksid need müügil.
 |
küsimus selline et kas on vaja ATA ==> Serial või Serial ==> ata . ühed neist maksavad jah umbes 250 eek (eelmine nädal ostsin). see on siis emaplaadile millel on serial ata ja siis konverdib selle ATAks. Et siis saab serial ata otsa ATA kõvakat panna. Ma ütlex et see on serial ==> ATA kontroller ..aga ordi nimekirjas oli ta ATA ==> serial..aga noh..oh well..see nagunii kust otsast vaadata
|
|
| Kommentaarid: 12 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
9 |
|
| tagasi üles |
|
 |
stepzter
HV veteran

liitunud: 11.11.2001
|
01.06.2003 07:37:24
|
|
|
Kiirusevahe on esialgu serial ATA puhul kõige väiksem kasu. Sellega tõepoolest ei ole üldjuhul eriti midagi peale hakata. Küll aga on kasu peenemast ja pikemast kaablist ja hotswap võimalusest. Tulevikus võib märgatav kiiruse tõus tulla ka Tagged Command Queue'ing funktsionaalsusest, mida praegused kettad (ja kontrollerid vist ka) ei toeta ükski.
See, et ta praegu kiirust juurde ei anna ei tähenda veel, et tegu halva asjaga oleks.
|
|
| Kommentaarid: 26 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
26 |
|
| tagasi üles |
|
 |
-Tuhak-
HV kasutaja
liitunud: 06.11.2002
|
01.06.2003 14:49:22
|
|
|
| Jannoke kirjutas: |
| küsimus selline et kas on vaja ATA ==> Serial või Serial ==> ata . ühed neist maksavad jah umbes 250 eek (eelmine nädal ostsin). see on siis emaplaadile millel on serial ata ja siis konverdib selle ATAks. Et siis saab serial ata otsa ATA kõvakat panna. Ma ütlex et see on serial ==> ATA kontroller ..aga ordi nimekirjas oli ta ATA ==> serial..aga noh..oh well..see nagunii kust otsast vaadata |
Oleneb ju tõesti, kumba otsa poolt sa asja vaatad
Kui sul on P(arallel)ATA ketas ja tahad S(erial)ATA pistikusse emaplaadil minevat kaablit sinna külge panna, siis sõltub mismoodi sa seda üleminekukaablit kutsud, kas emaplaadilt ketta poole või ketta poolt emaplaadi poole vaadatuna.
Mõlemaid, nii SATA->PATA kui PATA->SATA üleminekuid saab omavahel segi ajada, kui valepidi asjast aru saada.
Ordi võtab järelikult asja ketta poolt vaadatuna .
Eks see aeg, kus neid üleminekuid mõlemapidiseid vaja läheb, on samuti varsti kohal ja siis hakkab ilmselt tulema lühendile SATA->PATA lisaks mingi tähis, mispidi asi toimib. Lisaks on ju ka toitepistikud neil ketastel erinevad, kah üleminekut tarvis.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Rain
Kreisi kasutaja

liitunud: 06.04.2002
|
02.06.2003 21:34:20
|
|
|
Mul selline jama, et panin IDE kaabli otsas tehtud ketta sata kaabli otsa, aga bootima ei hakka. Ketta näitab ilusasti ära. Op on win xp
Aga kas sellele probleemile ei tea keegi lahendust?
|
|
| Kommentaarid: 65 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Superglue
HV veteran

liitunud: 20.03.2002
|
03.06.2003 07:37:46
|
|
|
| XP sai mul nii SATA-st aru kui installi ajal F6 muljuda.
|
|
| Kommentaarid: 62 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
58 |
|
| tagasi üles |
|
 |
veljo
HV kasutaja
liitunud: 27.12.2001
|
03.06.2003 09:03:29
|
|
|
| Kas biosis ei olnud mitte selline võimalus, et paned 1. boot S(erial)ATA
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Rain
Kreisi kasutaja

liitunud: 06.04.2002
|
03.06.2003 10:41:52
|
|
|
| Panin, aga ei miskit. Ütleb et insert boot disk, või midagi taolist. Aga panin suvalise ketta SATA otsa ja bootisin ide kettaga ja winis näitas ilusasti seda SATA ketast.
|
|
| Kommentaarid: 65 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
veljo
HV kasutaja
liitunud: 27.12.2001
|
03.06.2003 12:28:35
|
|
|
| kuna mul on sama masina konf, (va. 80GB maxtor ja 128MB VGA) siis ma õhtul katsetan ja võibolla on sama probleem.
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
JevgeniT
HV kasutaja

liitunud: 17.03.2003
|
04.06.2003 09:07:58
|
|
|
win2k bootib SATA'st ilusti, kusjuures wini installimisel ei ole vajutanud F6, aga panin neid draiverid hiljem peale.
Ainukene asi, et bioses oli loomulikult muudetud see sama "1. boot S(erial)ATA".
viimati muutis JevgeniT 06.06.2003 09:17:40, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 85 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
74 |
|
| tagasi üles |
|
 |
veljo
HV kasutaja
liitunud: 27.12.2001
|
04.06.2003 09:20:35
|
|
|
| minul igatahes boodib SATA-lt. ei oska hetkel muudmoodi aidata, kui vaata kettal jumprit(st. võibolla cable selectiga ei tööta, proovi master'ina/slave'ina), või võta kõik teised seadmied(kettad) ära, pane bootimine teistelt seadmetelt lubatud ja proovi siis.
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Rain
Kreisi kasutaja

liitunud: 06.04.2002
|
04.06.2003 12:25:36
|
|
|
| Krt ei boodi, tee mis tahad. Ketas on master. Kõik teised kettad võtsin tagnt miski ei aita. Ketas ise on muide Maxtor DiamondMax 8 40 gb ata 133. On veel kellelgi mingeid ettepanekuid?
|
|
| Kommentaarid: 65 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Joss
HV veteran

liitunud: 16.11.2001
|
13.06.2003 00:47:10
|
|
|
| Rain kirjutas: |
| Krt ei boodi, tee mis tahad. Ketas on master. Kõik teised kettad võtsin tagnt miski ei aita. Ketas ise on muide Maxtor DiamondMax 8 40 gb ata 133. On veel kellelgi mingeid ettepanekuid? |
äki ei peagi bootima?
pane xp cd sisse ja vaata kas laseb sinna installida..
äki uus install oskab sata otsast kah bootida
|
|
| Kommentaarid: 241 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
3 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Rain
Kreisi kasutaja

liitunud: 06.04.2002
|
13.06.2003 01:32:09
|
|
|
| Nojah peab proovima. Varsti plaanis uus ketas osta ja siis installin ja proovin.
|
|
| Kommentaarid: 65 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
lamp
HV Guru

liitunud: 08.11.2001
|
13.06.2003 11:10:24
|
|
|
räägi äkki, mis emaplaat ja mis SATA kivi on.
Osade kividega on nimelt selline tore omadus.. et XP ei leia mingist asendist sata kylge pandud vinte.
Aitab näiteks eelnev win9x plaadiga partitsioneerimine ja ka format.
halvimal juhul 9x/ME install.
Aga siliconimage ning ich5R puhul peab xp installi alguses flopi käepärast olema.
muidu rõõmustatakse sind ilusa STOP erroriga keset installi.
| Rain kirjutas: |
| Nojah peab proovima. Varsti plaanis uus ketas osta ja siis installin ja proovin. |
_________________ eriti julm |
|
| Kommentaarid: 193 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
169 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Rain
Kreisi kasutaja

liitunud: 06.04.2002
|
13.06.2003 11:32:34
|
|
|
| Emaplaat on nf7s.
|
|
| Kommentaarid: 65 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|