|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
Oobik
Kreisi kasutaja
liitunud: 15.12.2002
|
02.05.2003 09:55:42
Piraatlus ja ülereageerimine. |
|
|
Päris mitu korda olen tähele pannud, et on tihti hakatud piraatluse(kartuse) osas ülereageerima. Näiteks üks viimaseid oli see . Kas maksab ikka minna lausa äärmustesse ja hakata juuksekarva lõhki ajama.
Nii mõnigi kord on kusagile teemasse keegi eriti paranoiline isik vahele hüpanud ja hakanud urgitsema. Mul kunagi siis, kui ma mingi arvuti komplekti kohta siin küsisin ja hinnas polnud op-süsteemi sees ning kohe oli kusagilt keegi küsija, et "kas hakkad pirama või mis".
|
|
| Kommentaarid: 77 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
73 |
|
| tagasi üles |
|
 |
UB
HV Guru

liitunud: 26.12.2002
|
02.05.2003 10:06:58
|
|
|
Seaduse mittetundmine ei vabasta karistusest! See kuidas keegi mingis asjas käitub on puhtalt tema enda asi kui kellegi teise kandadele ei astu. See kas on õige vaadata seaduserikkumist kõrvalt kui kahju kannatab tootjafirma, on igaühe enda südametunnistuse asi. Foorumi omanikud ei saa endale muidugi sellist luksust lubada, sest see on kivi nende kapasaeda. Kuid palju meist siin on selliseid, kes saavad oma käed piraatluse süüdistusest täielikult puhtaks pesta!? Kui keegi rikkumise tuvastab ja kedagi korrale kutsub, siis ei saa talle seda küll kuidagi ette heita
|
|
| Kommentaarid: 45 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
39 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Oobik
Kreisi kasutaja
liitunud: 15.12.2002
|
02.05.2003 10:12:08
|
|
|
Ent samas on ka "rikkumisel" ja rikkumisel vahe. See, kas sa ajad autoga kellegi alla, või lihtsalt lõikad korra jooksuga üle muru. Ja mu idee on selles, et nii mõnigi kord on lihtsalt ülereageeritud. Siin foorumis, niipalju, kui ma olen tähele pannud, kui on tõsiseid märke rikkumise kohta, siis teema kustutatakse lihtsalt ära ja nii on normaalne. Aga see urgitsemine teemal a´la et mis te poisid teete, äkki see pole täiesti legaalne, on natuke (kuidas nüüd öelda)eeee, imelikud.
|
|
| Kommentaarid: 77 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
73 |
|
| tagasi üles |
|
 |
XYZ
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
02.05.2003 10:16:52
|
|
|
| Oobik kirjutas: |
Ent samas on ka "rikkumisel" ja rikkumisel vahe. See, kas sa ajad autoga kellegi alla, või lihtsalt lõikad korra jooksuga üle muru. Ja mu idee on selles, et nii mõnigi kord on lihtsalt ülereageeritud. Siin foorumis, niipalju, kui ma olen tähele pannud, kui on tõsiseid märke rikkumise kohta, siis teema kustutatakse lihtsalt ära ja nii on normaalne. Aga see urgitsemine teemal a´la et mis te poisid teete, äkki see pole täiesti legaalne, on natuke (kuidas nüüd öelda)eeee, imelikud. |
Selle sinu meelest urgitsemisega tuletatakse asjaosalistele ka meelde, milliseid reegleid siin HVF-is tuleb järgida, et teema ei läheks kustutamisele.
|
|
| Kommentaarid: 81 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
12 :: |
56 |
|
| tagasi üles |
|
 |
univerzoid
HV kasutaja

liitunud: 17.03.2003
|
02.05.2003 10:16:54
|
|
|
| tsitaat: |
Ent samas on ka "rikkumisel" ja rikkumisel vahe. See, kas sa ajad autoga kellegi alla, või lihtsalt lõikad korra jooksuga üle muru.
|
ega tegelikult ei tohiks olla. nulltolerantsi hakatakse rakendama Tallinnas vähemalt. see tähendab, et kui ikka jooksed üle muru ja pollar peale satub, viiakse jaoskonda, võetakse sõrmejäljed ja tehakse pilti ning saad maksimaalse trahvi, mis seadus sulle määrata võimaldab. aga mis autoga alla ajamisse puutub, siis ma ei usu, et on eriti palju inimesi, kes TAHTLIKULT ajaks kellegi alla. nii et seal tuleb juba vaadata, kas juht oli purjus jne. tihti on ka allaaetu hoopis süüdi. aga kui sa üle muru lähed, siis ei saa küll öelda, et "kogemata" läksid üle, kuigi sa ei tahtnud, või et "muru on ise süüdi, et ta seal ees oli"
see tähendab ka piraatluse puhul, et täie rauaga tuleb anda igale väiksemalegi rikkumisele, sest väikesest ähvardab alati kasvada suur.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Robot
Bännitud
liitunud: 05.11.2001
|
02.05.2003 10:21:44
|
|
|
Niisiis räägime seadustest pättide ja kuritegevuse paradiisis-riigis - lahe, groteskne, hyperrealism, n o r m a a l n e.
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Oobik
Kreisi kasutaja
liitunud: 15.12.2002
|
02.05.2003 10:27:14
|
|
|
Piraatluses endas on ju jube suur hulk dilemmasid. Kas näiteks arvutiga, millele on litsensileeps pandud tohib sama programmi kasutada ühel ajal korraga kaks inimest või rohkem. Kas see kleeps on arvutile, kui tervikule, või ainult korpusele? Miks siis, kui ma arvuti sisu välja vahetan saan ma selle litsentsiga proge kasutada, aga kui ma vahetan ainult korpuse, millel kleeps on, siis enam ei saa? Kuidas saab intellektuaalset omandid kinnistada reaalselt eksisteeriva vara külge? Kui ma ostan tarkvara, kas ma siis oman seda, või selle kasutusõigust ( ja kui oman, kuidas saab mind takistada ja teha mulle piiranguid selle edasiandmisel). Kas see, kui winzip on mul arvutis prooviperioodi ületanud on võrdeline sellega, kui mul on peal piraat photoshop näiteks?
...
...
...
viimati muutis Oobik 02.05.2003 10:59:21, muudetud 2 korda |
|
| Kommentaarid: 77 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
73 |
|
| tagasi üles |
|
 |
v2lk
Lõuapoolik

liitunud: 14.03.2003
|
02.05.2003 10:33:53
|
|
|
| olukord, kus laiatarbe tarkvara luuakse raha saamise eesm2rgil, kus seda myyakse, ostetakse ja vahetatakse, on ebanormaalne, idiootsus. 6nneks on see uuema aja ajutine n2htus ja kaob peagi t2nu kvaliteetsema vaba tarkvara olemasolule.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
XYZ
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
02.05.2003 10:46:30
|
|
|
| v2lk kirjutas: |
| olukord, kus laiatarbe tarkvara luuakse raha saamise eesm2rgil, kus seda myyakse, ostetakse ja vahetatakse, on ebanormaalne, idiootsus. 6nneks on see uuema aja ajutine n2htus ja kaob peagi t2nu kvaliteetsema vaba tarkvara olemasolule. |
Äkki juhatad, kus sellist pakutakse?
Linuxit ära sellena paku, see laseb hoogsat seatraavi tasulisuse poole!!!
|
|
| Kommentaarid: 81 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
12 :: |
56 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ePe
HV kasutaja

liitunud: 18.11.2001
|
02.05.2003 10:47:00
|
|
|
pisut OT antud teemas, aga mul ka üks asi hinge peal.
Piraatluse osas oleme väga põhimõttekindlad ja karmid ja ega mul pole ka miskit selle vastu. Samas oli siin mõnda aega tagasi teema, kus keegi poolkirjaoskamatu bissnesmän müüs garantiiga, aga ilma ostutekita kallemaid arvutitarvikuid ca 10% odavaimast poehinnast odavamalt. Odavale kaubale oli tahtjaid murdu... Mitmed kasutajad, sh. mina, juhtisid tähelepanu sellele, et tõenäoliselt toimub meie silme all käibemaksupettus, st. raha varastamine Eesti riigilt.
Mode, konkreetselt Trainspotting, pidas vajalikuks teema puhastada - asja ebaseaduslikkusele tähelepanu juhtivatest kommentaaridest. Kas ongi nii, et ainus püha seadus HV-s on autorikaitseseadus ja kõik muu on teisejärguline? Mind üllatas ka suhteliselt negatiivselt, kui palju oli sellele hämarale kaubale tahtjaid
|
|
| Kommentaarid: 8 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
v2lk
Lõuapoolik

liitunud: 14.03.2003
|
02.05.2003 10:52:04
|
|
|
| tsitaat: |
see laseb hoogsat seatraavi tasulisuse poole!!!
|
sokki ajad. see, et managerid m6tlevad v2lja igasugu jama raha teenimiseks, ei puutu asjasse. sa tutvu GNU litsentsiga.
www.gnu.org
|
|
| tagasi üles |
|
 |
XYZ
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
02.05.2003 10:56:23
|
|
|
| v2lk kirjutas: |
| tsitaat: |
see laseb hoogsat seatraavi tasulisuse poole!!!
|
sokki ajad. see, et managerid m6tlevad v2lja igasugu jama raha teenimiseks, ei puutu asjasse. sa tutvu GNU litsentsiga.
www.gnu.org |
Võiksid ise tegeliku eluga korralikult tutvust teha läbustamise asemel. GNU litsents ei ole ju mingi takistus!
|
|
| Kommentaarid: 81 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
12 :: |
56 |
|
| tagasi üles |
|
 |
v2lk
Lõuapoolik

liitunud: 14.03.2003
|
02.05.2003 11:00:35
|
|
|
| tsitaat: |
GNU litsents ei ole ju mingi takistus!
|
aha, no hakka siis myyma gnu utiliite näiteks.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
JOKKER666
HV veteran

liitunud: 21.09.2002
|
02.05.2003 11:03:55
|
|
|
tegelikult suunatakse piraattarkvaraga inimeste tähelepanu sellele, et see on siiski vale
aga siiski praeguse Eesti elatustaseme juures lihtsalt ei ole võ9imalik elada seaduslikult
|
|
| Kommentaarid: 47 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
42 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Oobik
Kreisi kasutaja
liitunud: 15.12.2002
|
02.05.2003 11:04:17
|
|
|
Vabavara vabavaraks, ent isegi, kui see läheks kuidagi tasuliseks aga hetkel kehtivaid absurdimaigulisi reegleid leevendaks, oleks seegi ju areng.
(Ja iga mõistusega inimene kasutaks, kui tal selleks aga (finants)võimalus on originaaltarkvara. Töökindel, ei pea muretsema seaduste pärast, ametlik tootetugi ja kvaliteet...)
|
|
| Kommentaarid: 77 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
73 |
|
| tagasi üles |
|
 |
JL
Kreisi kasutaja

liitunud: 15.02.2002
|
02.05.2003 11:09:14
|
|
|
Mind hämmastab siin foorumis kõige rohkem see, et moded pööravad erilist tähelepanu piraatlusele aga samas maksupettused ei huvita kedagi. Kui palju on siin müüjaid, kes müüvad kaupa ilma arveta - neid on ikka päris palju. Neid ei kohelda kui piraate, mis sest, et jätavad kauba deklareerimata ja käibemaksuga arvega kirjutamata. Tegelikult on ju need samasugune rikkumine kui piraatlus. Või olen mina millestki valesti aru saanud? Kas ühed halvad on halvemad kui teised halvad?
Muidugi on see ilus, et tõsised arvutihuvilised hoiavad HV piraatlusest puhtana ja ei propageeri seda aga samas on see täiesti variserlik - piraatlus on igal pool ja ära ei kao see kunagi.
|
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
17 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Spott
HV Guru

liitunud: 08.10.2002
|
02.05.2003 11:10:53
|
|
|
Seni, kuni pole tõestatud vastupidist, on inimene süütu.
_________________ Kingitused internetist - NetiKink - tellige endale näiteks HV avatariga ja kasutajanimega tass, t-särk või mõni muu huvitav kingitus sünnipäevaks või muuks tähtpäevaks. |
|
| Kommentaarid: 162 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
6 :: |
0 :: |
134 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Oobik
Kreisi kasutaja
liitunud: 15.12.2002
|
02.05.2003 11:11:55
|
|
|
JL aga suurem osa müügist on siin ju edasimüük, nõ käestkätte nagu soovis või börsis. Vaevalt, kui sugulane sulle oma vana vindi müüb, kui ise uue ostis sa talt arvet hakkad nõudma
Eriti ei usu, et siin maksupettustega suuremas skaalas tegutsetakse
|
|
| Kommentaarid: 77 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
73 |
|
| tagasi üles |
|
 |
v2lk
Lõuapoolik

liitunud: 14.03.2003
|
02.05.2003 11:12:12
|
|
|
| oma isiklike asjade myymisel-ostmisel eesm2rgiga saadud raha mingi muu kauba alla paigutada ei pea mingit maksu maksma.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
XYZ
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
02.05.2003 11:17:52
|
|
|
| v2lk kirjutas: |
| tsitaat: |
GNU litsents ei ole ju mingi takistus!
|
aha, no hakka siis myyma gnu utiliite näiteks. |
Mängid muudkui lolli oma postide arvu tõstmiseks???
Neid ju müükse ilma minutagi - veidi oma tasulist softijuppi juurde pandud ja/või tuge juurde pandud ja ongi müügiobjekt olemas ja papp tuleb...aasta aastalt järjest rohkem...
|
|
| Kommentaarid: 81 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
12 :: |
56 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ePe
HV kasutaja

liitunud: 18.11.2001
|
02.05.2003 11:22:00
|
|
|
| Trainspotting kirjutas: |
| Seni, kuni pole tõestatud vastupidist, on inimene süütu. |
Ma ei saa aru, miks seda kriminaalõiguse põhimõtet siin välja tuua? Me siin HV-s ei mõista ju kedagi kuritegudes süüdi? Haldusõiguses mingit süütuse presumptsiooni pole ja foorumite administreerimine on pigem ikka haldus
Pärast seda, kui võimaliku maksupettuse küsimus üles tõusis, oli tollel tüübil piisavalt aega väga põhjendatud kahtlused ümber lükata, mida ta ei teinud. Lõpuks tunnistas ta ka ju ise üles, millega tegeleb ja kirus kurje ametivõime, kes tublit ettevõtjat takistasid...
|
|
| Kommentaarid: 8 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
XYZ
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
02.05.2003 11:23:02
|
|
|
| Trainspotting kirjutas: |
| Seni, kuni pole tõestatud vastupidist, on inimene süütu. |
Trainspotting, piraatluse puhul me siin 100% politseid ja kohut ei dubleeri, tegutseme oma mõistuse abil lihtsalt. Kui sama selgelt paistab välja käibemaksupettus ja keegi selle üle nuriseb, siis mina vähemalt selle nurina kustutamisele küll põhjendust ei näe vaid pigem meelsamini sulgeks või kõrvaldaks teema.
|
|
| Kommentaarid: 81 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
12 :: |
56 |
|
| tagasi üles |
|
 |
JL
Kreisi kasutaja

liitunud: 15.02.2002
|
02.05.2003 11:23:59
|
|
|
loomulikult ei mõelnu ma selle all vana vindi müümist.... olen piisavalt tark, et neid tegelasi käibmaksukohuslaseks mitte liigitada.
tegelikult on siis palju ju neid, kes müüvad hinnakirjade kaupa kraami ja tellimisvõimalused ja kogused on ju ikka kümnetes.
Tegelikult ei ole ka ju piraattarkvara omamine patt. Miks ei tohiks siis sellest rääkida?
|
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
17 |
|
| tagasi üles |
|
 |
voyager_est
HV Guru

liitunud: 02.11.2002
|
02.05.2003 11:24:14
|
|
|
Jagan täielikult teema alhgataja mõttekäiku.
HV's on kohutav piravastane üle reageerimine.
Ja tuleks tõesti järgida põhimõtet, et isik on süütu, kuni pole vastupidist tõestatud.
Ja sellest tulenevalt isikusse ka suhtuda.
PS!
See on ebatäpne: "Seaduse mittetundmine ei vabasta karistusest!"
Korrektne on nii: "Seaduse mittetundmine ei vabasta vastutusest"
|
|
| Kommentaarid: 74 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
66 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Spott
HV Guru

liitunud: 08.10.2002
|
02.05.2003 11:26:16
|
|
|
To ePe, konkreetsel juhtumil sain ma mainitud Teema Algatajalt kaebuse reeglite rikkumise kohta. Seda ka seal oli. Seega võtsin kätte ja puhastasin teema asjatust läbust. Samuti koondasin kokku mittukümmend postitust ainult meiliaadressidega, kus paluti saata hinnakiri.
Miks ma tõin enne selle lause välja -- seni, kuni pole tõestatud vastupidist pole ka teistel õigus HV reegelid rikkuda. Toimus asjatu ilkumine ainult. Keegi ei keela sul maksuametisse kaebus esitada.
_________________ Kingitused internetist - NetiKink - tellige endale näiteks HV avatariga ja kasutajanimega tass, t-särk või mõni muu huvitav kingitus sünnipäevaks või muuks tähtpäevaks. |
|
| Kommentaarid: 162 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
6 :: |
0 :: |
134 |
|
| tagasi üles |
|
 |
voyager_est
HV Guru

liitunud: 02.11.2002
|
02.05.2003 11:27:20
|
|
|
| ePe kirjutas: |
| Trainspotting kirjutas: |
| Seni, kuni pole tõestatud vastupidist, on inimene süütu. |
Ma ei saa aru, miks seda kriminaalõiguse põhimõtet siin välja tuua? Me siin HV-s ei mõista ju kedagi kuritegudes süüdi? Haldusõiguses mingit süütuse presumptsiooni pole ja foorumite administreerimine on pigem ikka haldus /---/ |
See ei ole kriminaalõiguse põhimõte.
Selle põhimõtte kehtestab kehtiv EV Põhiseadus - see on õigusreiigi lahutamatu osa.
Ja sellest tulenevalt kehtib see alati ja igal pool.
|
|
| Kommentaarid: 74 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
66 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ePe
HV kasutaja

liitunud: 18.11.2001
|
02.05.2003 12:59:51
|
|
|
| Trainspotting kirjutas: |
| To ePe, konkreetsel juhtumil sain ma mainitud Teema Algatajalt kaebuse reeglite rikkumise kohta. Seda ka seal oli. Seega võtsin kätte ja puhastasin teema asjatust läbust. |
Ei saa kuidagi aru, miks sa ikkagi tõenäolisele seaduserikkumisele viitamist läbuks tahad nimetada. Antud teema kontekstis räägime just sellest, et piraatluse puhul ollakse väga valvsad iga vihje ja kahtluse korral ja seal sa oma süütuse presumptsiooni ei rakenda. Samahästi võib ju öelda, et kui kellelegi miski ei meeldi, siis pöördugu BSA-sse. Miks peaks arvama, et näiteks mängu CD key küsija tahab sellega miskit ebaseaduslikku teha - võibolla viskas tema vanaema selle koodi kogemata ära ja mängu aus omanik ei saa nüüd mängida
| voyager_est kirjutas: |
See ei ole kriminaalõiguse põhimõte.
Selle põhimõtte kehtestab kehtiv EV Põhiseadus - see on õigusreiigi lahutamatu osa.
Ja sellest tulenevalt kehtib see alati ja igal pool. |
Sorri, aga tegemist on justnimelt kriminaalõiguse põhimõttega ja kehtib justnimelt kuritegude ja kriminaalprotsessi puhul.
Vaidlustes maksuametiga, liikluspolitsei, Tallinna linnavalitsuse ja muude selliste tegelastega on sinu probleem oma õigusi tõestada ja määratud trahve ja karistusi vaidlustada, esitades selleks vajalikke tõendeid. Oled süüdi ja pead trahvi maksma, kuni pole kohtus tõestatud vastupidist.
| Põgiseadus kirjutas: |
§ 22. Kedagi ei tohi käsitada kuriteos süüdi olevana enne, kui tema kohta on jõustunud süüdimõistev kohtuotsus.
Keegi ei ole kriminaalmenetluses kohustatud oma süütust tõendama.
Kedagi ei tohi sundida tunnistama iseenda või oma lähedaste vastu. |
Tegelikult ei vii see õigusfilosoofiline arutelu eriti kuhugi ja ma kirjutaks kahe käega alla XYZ mõttele:
| XYZ kirjutas: |
| Trainspotting, piraatluse puhul me siin 100% politseid ja kohut ei dubleeri, tegutseme oma mõistuse abil lihtsalt. Kui sama selgelt paistab välja käibemaksupettus ja keegi selle üle nuriseb, siis mina vähemalt selle nurina kustutamisele küll põhjendust ei näe vaid pigem meelsamini sulgeks või kõrvaldaks teema. |
|
|
| Kommentaarid: 8 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
v2lk
Lõuapoolik

liitunud: 14.03.2003
|
02.05.2003 13:10:38
|
|
|
| XYZ kirjutas: |
| v2lk kirjutas: |
| tsitaat: |
GNU litsents ei ole ju mingi takistus!
|
aha, no hakka siis myyma gnu utiliite näiteks. |
Mängid muudkui lolli oma postide arvu tõstmiseks???
Neid ju müükse ilma minutagi - veidi oma tasulist softijuppi juurde pandud ja/või tuge juurde pandud ja ongi müügiobjekt olemas ja papp tuleb...aasta aastalt järjest rohkem... |
kule, m6ni inimene myyb s***a ka, kas see t2hendab, et s**t laseb seatraavi tasulisuse poole?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Spott
HV Guru

liitunud: 08.10.2002
|
02.05.2003 13:10:41
|
|
|
ToePe, kahjuks pole mul enam ette näidata neid kustutatud poste -- prügikastis toimub automaatne kustutus seitsme päeva pärast. Kui ka üks postitus oli seal informatiivne, siis sellele järgnevad oli sulaselge läbu! Mõningad, mis on meelde jäänud: "Räägi välja jah, mis asjaga tegeled", "Soomes olla suur koorem juppe varastatud" jne jne. Et ära hoida teema edasist väärarengut kustutasin KÕIK reeglitesse mittepuutuva! Kuna pole enam kustutatud poste ette näidata, siis tõestada ma seda ei saa. Ise leian, et valesti ma käitunud pole.
_________________ Kingitused internetist - NetiKink - tellige endale näiteks HV avatariga ja kasutajanimega tass, t-särk või mõni muu huvitav kingitus sünnipäevaks või muuks tähtpäevaks. |
|
| Kommentaarid: 162 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
6 :: |
0 :: |
134 |
|
| tagasi üles |
|
 |
XYZ
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
02.05.2003 13:24:47
|
|
|
| v2lk kirjutas: |
| XYZ kirjutas: |
| v2lk kirjutas: |
| tsitaat: |
GNU litsents ei ole ju mingi takistus!
|
aha, no hakka siis myyma gnu utiliite näiteks. |
Mängid muudkui lolli oma postide arvu tõstmiseks???
Neid ju müükse ilma minutagi - veidi oma tasulist softijuppi juurde pandud ja/või tuge juurde pandud ja ongi müügiobjekt olemas ja papp tuleb...aasta aastalt järjest rohkem... |
kule, m6ni inimene myyb s***a ka, kas see t2hendab, et s**t laseb seatraavi tasulisuse poole? |
Äärmiselt huvitav.... kaudselt nimetab kodanik v2lk siin nüüd oma kiidetud kvaliteetset tarkvara s**taks...
viimati muutis XYZ 02.05.2003 13:28:24, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 81 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
12 :: |
56 |
|
| tagasi üles |
|
 |
XYZ
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
02.05.2003 13:28:01
|
|
|
| Trainspotting kirjutas: |
| ToePe, kahjuks pole mul enam ette näidata neid kustutatud poste -- prügikastis toimub automaatne kustutus seitsme päeva pärast. Kui ka üks postitus oli seal informatiivne, siis sellele järgnevad oli sulaselge läbu! Mõningad, mis on meelde jäänud: "Räägi välja jah, mis asjaga tegeled", "Soomes olla suur koorem juppe varastatud" jne jne. Et ära hoida teema edasist väärarengut kustutasin KÕIK reeglitesse mittepuutuva! Kuna pole enam kustutatud poste ette näidata, siis tõestada ma seda ei saa. Ise leian, et valesti ma käitunud pole. |
See seletab paljut.
Minu silmis jääb veaks seega, et mõneti oleks põhjust olnud too konkreetne juhtum siiski täielikult kustutada.
|
|
| Kommentaarid: 81 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
12 :: |
56 |
|
| tagasi üles |
|
 |
boro
Kreisi kasutaja

liitunud: 26.08.2002
|
02.05.2003 13:32:14
|
|
|
| XYZ kirjutas: |
| Äärmiselt huvitav.... kaudselt nimetab kodanik v2lk siin nüüd oma kiidetud kvaliteetset tarkvara s**taks... |
Mismoodi ta seda teeb ? äkki jätaks mõttetu loba teemast väljapoole
|
|
| Kommentaarid: 14 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
4 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
v2lk
Lõuapoolik

liitunud: 14.03.2003
|
02.05.2003 13:37:01
|
|
|
| XYZ: sa uuri ikka seda GNU litsentsi ja m6tle asjade yle j2rele. varsti saad aru, mida see m6nede asjade myymine t2hendab ja miks ei ole vaja karta, et miski asi kunagi M$ taoliseks muutub. poel m6tet vaielda selle yle, mina tegelen asjaga juba aastaid, sinu jutt on selline, et oled lihtsalt midagi siit-sealt kuulnud.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Troll
HV Guru

liitunud: 01.06.2002
|
02.05.2003 13:46:44
|
|
|
| Boro kirjutas: |
| XYZ kirjutas: |
| Äärmiselt huvitav.... kaudselt nimetab kodanik v2lk siin nüüd oma kiidetud kvaliteetset tarkvara s**taks... |
Mismoodi ta seda teeb ? äkki jätaks mõttetu loba teemast väljapoole  |
Mul on parem mõte: äkki jätaks kodanik V2LGU HinnaVaatlusest välja! Kohe on läbu tükk maad vähem!
_________________ TÜMPA, TÜMPA...EEST ÄRA, TROLL TULEB!!! |
|
| Kommentaarid: 125 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
121 |
|
| tagasi üles |
|
 |
XYZ
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
02.05.2003 13:47:33
|
|
|
| v2lk kirjutas: |
| XYZ: sa uuri ikka seda GNU litsentsi ja m6tle asjade yle j2rele. varsti saad aru, mida see m6nede asjade myymine t2hendab ja miks ei ole vaja karta, et miski asi kunagi M$ taoliseks muutub. poel m6tet vaielda selle yle, mina tegelen asjaga juba aastaid, sinu jutt on selline, et oled lihtsalt midagi siit-sealt kuulnud. |
Ma olen mitmed korrad kirjutanud, et mäletan suurepäraselt aega, kus MSDOS-gi oli samamoodi "tasuta" saada nagu linuks ja näen väga tugevaid paralleele asjade arengus...
(ja minagi tegelen nende asjadega päris otseselt aastaid!!! nagu aru saada võiksid)
|
|
| Kommentaarid: 81 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
12 :: |
56 |
|
| tagasi üles |
|
 |
v2lk
Lõuapoolik

liitunud: 14.03.2003
|
02.05.2003 13:49:27
|
|
|
| mina rohkem sinuga ei vaidle, tee mis tahad.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Raiku
HV Guru

liitunud: 13.11.2001
|
02.05.2003 13:50:56
|
|
|
Eee... mina küll ei mäleta aegu kui MS-DOS samamoodi "tasuta" oleks olnud kui linux... Ehk valgustad? Minu teada on MS oma toodete eest alati pappi tahtnud.
_________________ Честных психов можно не лечить... |
|
| Kommentaarid: 58 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
45 |
|
| tagasi üles |
|
 |
v2lk
Lõuapoolik

liitunud: 14.03.2003
|
02.05.2003 13:54:04
|
|
|
| to Raiku: eino sellega pani ta hoopis piixu, ma m6tlesin, et seda ei hakka kommenteerimagi.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Spott
HV Guru

liitunud: 08.10.2002
|
02.05.2003 13:57:27
|
|
|
XYZ kirjutas ju "tasuta". Tõesti oli aegu, kui arvati, et tarkvaraeest ei pea maksma ja ka riigiasutustes jagati diske dosiga kõigile.
_________________ Kingitused internetist - NetiKink - tellige endale näiteks HV avatariga ja kasutajanimega tass, t-särk või mõni muu huvitav kingitus sünnipäevaks või muuks tähtpäevaks. |
|
| Kommentaarid: 162 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
6 :: |
0 :: |
134 |
|
| tagasi üles |
|
 |
boro
Kreisi kasutaja

liitunud: 26.08.2002
|
02.05.2003 13:59:47
|
|
|
Aga linuxi eest ei peagi ju maksma st et ei arvata, et ei pea maksma, vaid ei peagi.. vms
|
|
| Kommentaarid: 14 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
4 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Raiku
HV Guru

liitunud: 13.11.2001
|
02.05.2003 14:00:01
|
|
|
| tsitaat: |
| XYZ kirjutas ju "tasuta". Tõesti oli aegu, kui arvati, et tarkvaraeest ei pea maksma ja ka riigiasutustes jagati diske dosiga kõigile. |
See ei ole ju samamoodi kui linux
Linux ON tasuta.
_________________ Честных психов можно не лечить...
viimati muutis Raiku 02.05.2003 14:01:12, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 58 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
45 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Spott
HV Guru

liitunud: 08.10.2002
|
02.05.2003 14:01:06
|
|
|
| Raiku kirjutas: |
See ei ole ju samamoodi kui linux
Linux ON tasuta. |
Mitte kõik
Ka sellega probleeme olnud.
_________________ Kingitused internetist - NetiKink - tellige endale näiteks HV avatariga ja kasutajanimega tass, t-särk või mõni muu huvitav kingitus sünnipäevaks või muuks tähtpäevaks. |
|
| Kommentaarid: 162 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
6 :: |
0 :: |
134 |
|
| tagasi üles |
|
 |
v2lk
Lõuapoolik

liitunud: 14.03.2003
|
02.05.2003 14:01:38
|
|
|
yhes6naga, asi sai alguse sellest, et mees teadmatusest pani maha lolli sõna, et GNU open-source asjad muutuvad varsti tasuliseks. nüüd ta ei taha oma viga tunnistada ja k2ib see kammaiiaa, olenemata sellest, et asi oli maailmas suure kella kyljes 80ndate l6pus ja see teema n2riti juriidilises m6ttes nii l2bi, et siin pole enam midagi arutada.
viimati muutis v2lk 02.05.2003 14:03:28, muudetud 1 kord |
|
| tagasi üles |
|
 |
Raiku
HV Guru

liitunud: 13.11.2001
|
02.05.2003 14:03:14
|
|
|
Kõik Linuxi distrod per se on tasuta. Nende Pro jms versioonid... ning mõningatel juhtudel installikettad (Suse) on tasulised. Lisaks veel see, et linuxit OSTES saad ka klienditoe.
Lisaks... Ostes ÜHE Pro versiooni, võid sa ikkagi neid lugematule arvule masinatele LEGAALSELT peale toppida.
_________________ Честных психов можно не лечить... |
|
| Kommentaarid: 58 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
45 |
|
| tagasi üles |
|
 |
v2lk
Lõuapoolik

liitunud: 14.03.2003
|
02.05.2003 14:07:01
|
|
|
| to raiku: sõna "linux" t2hendab operatsioonisysteemi kernelit e. tuuma. kui sellest on raske aru saada, siis v6iks lihtsustatult 6elda nii, et see, mis asub sul /boot partitsioonil, on linux, muu aga ei ole. terve tasuta opsysteem kannab nime GNU/Linux, kusjuures ei tohi segamini ajada GNU t2hendust eri kontekstis, st. ka linux kuulub omakorda GNU litsentsi alla.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Tupsu
HV Guru

liitunud: 02.10.2002
|
02.05.2003 14:12:54
|
|
|
Mis puutub teema algata toodud linki, siis kordan veelkord üle seal lingis juba öeldu.
Ühelgi eraisikul ei ole seadusest tulenevat kohustust hoida alles oma vallasvara ostu arvet. Olgu tegu siis arvuti, tarkvara või muuga. Ammugi veel säilitama selleks, et mingi kontrolli puhul tõestada asja legaalsust.
Üldse ei saa aru, kus selline arve säilitamise ja ettenäitamise jutt siia foorumisse kogu aeg tuleb
Sellist kohustust pole ka muus arenenud maailmas. Litsentsi tingimused on kõik litsentsi peal kirjas. Mida seal ei nõuta, seda pole ka vaja.
Juriidilisele isikule tuleb kohustus säilitada ostudokumente läbi erinevate Eesti Vabariigis kehtestatud seaduste ja seal on loomulikult ka kohustus arvet säilitada.
Ei maksa kõike lugeda BSA kodulehelt näpp suus järge ajades ja uskuda, et seal on kirjas absoluutne tõde.
Ei maksa ikka ära unustada, milliste firmade puhtalt ärihuve see organisatsioon eestis esindab.
Loodan südamest, et igasugu targutusi legaalse tarkvara ostu - müügi puhul jääb siin vähemaks. Kui tegu pole piraatkaubaga on foorumi tingimusi täidetud ja tehing täiesti müüja ja ostja vaheline asi.
Igasugu kiibitsejaid sinna vahele mina küll ei vaja
|
|
| Kommentaarid: 234 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
11 :: |
200 |
|
| tagasi üles |
|
 |
XYZ
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
02.05.2003 14:25:33
|
|
|
Selgituseks kordan vana juttu.
Alguses jagati MSDOS iga masinaga kaasa ja mina küll välja ei lugenud piiranguid tema levitamise suhtes. Käsiraamatud ja meedia hind olid need, mille eest tuli maksta (analoog minu silmis linuxi levitamisega).
Alles 3 versioonist alates tuli dos-i litsentseerimine tõsisemalt esile ja 4 versioonist alates muutus täielikult litsentsiobjektiks.
|
|
| Kommentaarid: 81 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
12 :: |
56 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Raiku
HV Guru

liitunud: 13.11.2001
|
02.05.2003 14:32:20
|
|
|
XYZ, Bill võttis iga MD-DOS'i koopia eest, mille IBM ,või hiljem teised, oma masinatele peale panid, tasu. Ma ei mäleta, kas summa oli 5 või 25 dollarit... aga point selles, et MS-DOS ei ole olnud kunagi TASUTA.
| Trainspotting kirjutas: |
Mitte kõik
Ka sellega probleeme olnud. |
Kui viitad sellega näiteks LindowsOS'i suunas, siis isegi Lindows ise ei nimeta seda linuxiks.
_________________ Честных психов можно не лечить... |
|
| Kommentaarid: 58 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
45 |
|
| tagasi üles |
|
 |
XYZ
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
02.05.2003 15:23:05
|
|
|
| Raiku kirjutas: |
XYZ, Bill võttis iga MD-DOS'i koopia eest, mille IBM ,või hiljem teised, oma masinatele peale panid, tasu. Ma ei mäleta, kas summa oli 5 või 25 dollarit... aga point selles, et MS-DOS ei ole olnud kunagi TASUTA.
.... |
Päris tasuta ta selle nüansi najal, mida sa mainid, pole ehk olnud. Aga ma ei tea, et keegi oleks väitnud teiste firmade poolt, peale IBM-i, levitatud koopiaid illegaalseteks. Lisaks minu meelest ei pandud piirangut, kui mitmele masinale võis neil flopydelt installida. Pluss veel - enamasti räägiti ikkagi käsiraamatute eest võetavast hinnast, mitte opsüsteemi eest.
Põhjus selleks oli teatavasti konkureerivad DOS versioonid. Aga käsiraamatud käisid juba tol ajal korralikult litsentseerimise/copyright alla.
|
|
| Kommentaarid: 81 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
12 :: |
56 |
|
| tagasi üles |
|
 |
BinLaden
HV vaatleja

liitunud: 11.07.2002
|
02.05.2003 15:28:25
|
|
|
"Mis õigusega Te piraattarkvara kasutate?" -
"Tugevama õigusega!" -
"Jätke, Teie tugevam õigus on Teie vangitorn." -
"Aga ma armastan Piraattarkvara." -
"......milline suurepärane värv, kas pole?".
|
|
| tagasi üles |
|
 |
|