Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Serverid / Andmemassiivid / Tulemüürid »  Abi koduserveri ehitamisel ! märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2, 3  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Taavi©
Piiratud kasutaja
Taavi©

liitunud: 28.08.2006




sõnum 08.02.2009 00:04:55 Abi koduserveri ehitamisel ! vasta tsitaadiga

Ma pole eriline serveri mees seega ei tea sellest suurt midagi sellepärast pöördungi targemate poole icon_rolleyes.gif

Niisiis on plaan ehitada koju server mis töötab 24/7 ja on pidevalt võrgus.
Serveri eesmärk on puhtalt andmeid säilitada ja neid hoida alati mulle kättesaadaval kui olen kuskil mujal kui kodus.
Piltlikult peaks siis lõpp resultaat olema selline et lähen enda kodulehele "www.minukoduleht.ee" see suunatakse minu koju serveri IPle, leht avaneb seal seisab kasutaja tunnuse ja parooli lahter, nende sisestamisel pääsen siis programmi kust saan laadida üles ja alla erinevaid faile vms !

Kettamahtu tuleb kuskil ~500GB
Ühenduse kiirus on 10/10mbit

Niisiis on mul mitu küsimust:

1. Mis konfiga peaks see server olema(kas peaks olema kahe prosega serveri plate), mis prose või prosed palju mälu jne. (mida odavam seda parem)
2. Kas peaks kasutama 10k/15k kettaid ?
3. Mis tarkvara tuleks muretseda sellise süsteemi jaoks, kui üldse on sellist või peab selle ise looma ?
4. Server hakkab kasutama WIFI kaudu netti kuna kast läheb kuhugile peitu, kas see wifi ühendus pole kuidagi serverile hea vms ? peaks ikka kindlalt juhtmega olema ?



Tänu ja kiitus ette ära !

_________________
Inflatsioon on maksustamine ilma seadusandluseta
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
iceincube
HV veteran
iceincube

liitunud: 18.11.2005




sõnum 08.02.2009 00:09:03 vasta tsitaadiga

Mõned minu mõtted...

Mul jäi kohe silma, et kiired kettad ja võimas masin, kuid.. ta hakkab ainult sind ju tegelikult teenindama?
Mis kasu kiirest kettast kui neti ühenduse taha jääks ikkagi pidama info kiirus.
Kui just pole tuleviku mõttes muid plaane(parem ühendus, tõstmine kuskile serveri ruumi), siis ju piisaks ka nõrgemast masinast(mis ei pea üldse servergi olema, tavalisest arvutist piisab)?
Samas siiski tasub kvaliteetse riistvaraga teha kui 24/7 käima hakkab.

Mis puutub otse veebis failide haldamisse, siis arvatavasti midagi ikka leiab(ei ole vaja ise progeda), kuid kas mõttekam poleks siis FTP ühenduse peale mängida?
Kasutada tasuks linuxi või unixi põhist op süsteemi, samas võib ka miskise win masina panna käima.

Ja eks wifi ühenduse kiirus siis hakkab ka piirama info liikujmise kiirust.. aga see vast annab tunda vaid kodu võrgus olles.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ufo56
HV Guru
ufo56

liitunud: 18.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.02.2009 00:09:21 vasta tsitaadiga

Minu mõtted sellised.

1: Mingi vana 1ghz prose. Saad võibolla passiivi panna veel. Mälu kah natuke, vast mingi 512mb
2: Piisab täitsa 7200rpm
3: Jällegi piisab ma usun täitsa tavaliselt windowsist mida natuke sätitud failide jagamiseks
4: Pole wifil ka häda midagi aga samas võib kaabli ka panna.

_________________
 Lae pildid -> pilt.io
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olc
HV Guru
olc

liitunud: 28.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.02.2009 00:12:37 vasta tsitaadiga

Minu mõte on selline et tavaline kettabox millel on võrguliides olemas. Koduseks kasutamiseks kuni viiele kasutajale on seda maa ja ilm, milleks mingit kallist masinat ehitada ja veel kahe prosega icon_eek.gif Kettabox vaikne ja ei tarbi palju voolu kah. ühenduseks kasutaks ikka kaablit. wifiga saab ikka aeg ajalt nalja, kaabel lollikindlam
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Taavi©
Piiratud kasutaja
Taavi©

liitunud: 28.08.2006




sõnum 08.02.2009 00:21:26 vasta tsitaadiga

iceincube, ei neti kiirus suurem ei tule kohe kindlasti, kuna teise ühenduse ja püsiva IP eest ei tahaks üle 500kr kuus maksta !
Jah FTP on lahendus aga ise mõtlesin et jube hea oleks nii et kui näit. kuskil pole FTP programmi vms siis ei peaks tõmbama hakkama jne oleks kohe läbi brauseri kõik olemas ja suht sama ilmega võiks seal see asi olla nagu windowsis kaustad jne (aga see ilu pool ei ole oluline)

ufo56 okey ma ise vaatasin siin ärifoorumis ühe kasutaja pakutud inteli dual socket plaati koos xeon 1.8ghz prosedega ?

olc icon_eek.gif okey.... tundub nagu hea lahendus aga kuda sa sinna OP süsteemi peale paned või kuda seda üldse juhtida aru ma ei mõista icon_rolleyes.gif

_________________
Inflatsioon on maksustamine ilma seadusandluseta
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ufo56
HV Guru
ufo56

liitunud: 18.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.02.2009 00:21:29 vasta tsitaadiga

Liiga tapja see dual xeon icon_razz.gif Sellise kasti võid viia juba kuhugi kiire neti otsa, serveri hotelli. On müüa ju igasuguseid väliseid kettaseadmeid mis oskavad ka läbi võrgu suhelda. Osta see parem
_________________
 Lae pildid -> pilt.io
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olc
HV Guru
olc

liitunud: 28.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.02.2009 00:24:43 vasta tsitaadiga

Prostituut kirjutas:

olc icon_eek.gif okey.... tundub nagu hea lahendus aga kuda sa sinna OP süsteemi peale paned või kuda seda üldse juhtida aru ma ei mõista icon_rolleyes.gif

Nendel purkidel on oma tarkvara peal. ftp ja http võimalus enamasti samuti. jaga omi asju kuidas tahad.
minul on selline asi nagu zyxel nsa 220 http://www.zyxel.co.uk/web/product_family_detail.php?PC1indexflag=20050125090459&CategoryGroupNo=758BFE64-3A95-463C-9E1E-3D30E3B58D9C
ühendad otse ruuteri taha ja suunad vastavad pordid, jagad kama välja, paned vastavad ligipääsu load ja ongi tahe. mingit ulme arvuti sul vaja ei ole.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Taavi©
Piiratud kasutaja
Taavi©

liitunud: 28.08.2006




sõnum 08.02.2009 00:25:57 vasta tsitaadiga

ufo56 kirjutas:
Liiga tapja see dual xeon icon_razz.gif Sellise kasti võid viia juba kuhugi kiire neti otsa, serveri hotelli. On müüa ju igasuguseid väliseid kettaseadmeid mis oskavad ka läbi võrgu suhelda. Osta see parem


Aa unustasin mainida et tal peaks olema valmidus mänguserveri jaoks COD4/Crysis jaoks, aga see nats tuleviku teema...
Seega need ketta seadmed jäävad mängust välja vist.

Miski -4000kr mataks selle asja alla see oleks suht MAX.

_________________
Inflatsioon on maksustamine ilma seadusandluseta


viimati muutis Taavi© 08.02.2009 00:28:42, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oskar.r
HV kasutaja
Oskar.r

liitunud: 30.06.2007




sõnum 08.02.2009 00:30:30 vasta tsitaadiga

ufo56 kirjutas:
Minu mõtted sellised.

1: Mingi vana 1ghz prose. Saad võibolla passiivi panna veel. Mälu kah natuke, vast mingi 512mb
2: Piisab täitsa 7200rpm
3: Jällegi piisab ma usun täitsa tavaliselt windowsist mida natuke sätitud failide jagamiseks
4: Pole wifil ka häda midagi aga samas võib kaabli ka panna.

thumbs_up.gif
Prostituut, viska pilk minu profiilis olevale serverile. Kõik passiivis, ainukeseks pudelikaelaks jääb protsessor, kui sisevõrgus (100Mbit/s) ftp serverit jooksutada ja samal ajal tõmbab FileZilla client internetist. Tavaliselt on serveril taga kuni 2 klienti ja jõudlus täiesti piisav. Toide 80w on ka maksimaalne võimsus, keskeltläbi võtab arvuti ehk u. 40w.
Mul kaks võrgukaarti sellepärast, et saada kätte võimalikult suur kiirus sisevõrgus, kuna Filezilla client on ühendatud kogu aeg välise ftp serveriga ja oleks hakanud lan'i kiirust vähendama (tegelikult oli sahtlis üks võrgukaart üle).
Ma registreerisin oma domeeni tasuta .homeftp.org all, aga neid tasuta on veel.

EDIT: njah enne jõudsid teha oma postituse mänguserveri kohta. icon_lol.gif


viimati muutis Oskar.r 08.02.2009 00:32:22, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Taavi©
Piiratud kasutaja
Taavi©

liitunud: 28.08.2006




sõnum 08.02.2009 00:30:39 vasta tsitaadiga

3mad2 kirjutas:
ufo56 kirjutas:
Minu mõtted sellised.

1: Mingi vana 1ghz prose. Saad võibolla passiivi panna veel. Mälu kah natuke, vast mingi 512mb
2: Piisab täitsa 7200rpm
3: Jällegi piisab ma usun täitsa tavaliselt windowsist mida natuke sätitud failide jagamiseks
4: Pole wifil ka häda midagi aga samas võib kaabli ka panna.

thumbs_up.gif
Prostituut, viska pilk minu profiilis olevale serverile. Kõik passiivis, ainukeseks pudelikaelaks jääb protsessor, kui sisevõrgus (100Mbit/s) ftp serverit jooksutada ja samal ajal tõmbab FileZilla client internetist. Tavaliselt on serveril taga kuni 2 klienti ja jõudlus täiesti piisav. Toide 80w on ka maksimaalne võimsus, keskeltläbi võtab arvuti ehk u. 40w.
Mul kaks võrgukaarti sellepärast, et saada kätte võimalikult suur kiirus sisevõrgus, kuna Filezilla client on ühendatud kogu aeg välise ftp serveriga ja oleks hakanud lan'i kiirust vähendama (tegelikult oli sahtlis üks võrgukaart üle).


icon_eek.gif
Okey...
Aga jah ma unustasin mainida et tulevikus peaks see server suutma ka mängu hostida icon_smile.gif

EDIT: Kuda üldse saab nii vanale arvutile panna ~500gb kettaid taha ?

kui see mängu server kõrvale jätta siis ajaks asja ära ka selline asi mis ma müügi foorumist leidsin :
Dell Precision 620 Professional Workstation: dual Pentium III Xeon 933 MHz, i840 chipset, 768 MB RDRAM (max 4GB, kokku 8 pesa), int. dual U160 Adaptec SCSI kontra, 50GB Seagate HDD, 3x 66MHz/64bit PCI, ühes neist istub Inteli dual 10/100 LAN, AGP PRO, Geforce 2 MX400, CDRW, flopi. Alghind 500 kr. Ei jupita

Aga jah kudamoodi ketaste mahu saaks kõrgemale või on nendel serveritel ketta pistikud siiani kõik samad ? see siis eeldaks seda et peaks ikka 10k/15k kettaid ostma.
plaan oli näiteks panna 1 500gb ketas... aga need ju teadagi sata otsadega icon_sad.gif

_________________
Inflatsioon on maksustamine ilma seadusandluseta


viimati muutis Taavi© 08.02.2009 00:39:34, muudetud 2 korda
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oskar.r
HV kasutaja
Oskar.r

liitunud: 30.06.2007




sõnum 08.02.2009 00:36:15 vasta tsitaadiga

Ega failiserverile polegi palju ressursse vaja, kui vähe kasutajaid korraga. Lähiajal on plaanis asjale printserveri funktsioon ka külge nuputada. icon_smile.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Taavi©
Piiratud kasutaja
Taavi©

liitunud: 28.08.2006




sõnum 08.02.2009 00:43:34 vasta tsitaadiga

3mad2 kirjutas:
Ega failiserverile polegi palju ressursse vaja, kui vähe kasutajaid korraga. Lähiajal on plaanis asjale printserveri funktsioon ka külge nuputada. icon_smile.gif


Aga siis jääb jah õhku see mu eelmise posti küsimus, kuda panna kettaid sinna, mis ühendustega need HDD'd on ?

_________________
Inflatsioon on maksustamine ilma seadusandluseta
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ufo56
HV Guru
ufo56

liitunud: 18.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.02.2009 00:51:51 vasta tsitaadiga

Sinu mainitud sellel confil on SCSI ühendus
_________________
 Lae pildid -> pilt.io
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Taavi©
Piiratud kasutaja
Taavi©

liitunud: 28.08.2006




sõnum 08.02.2009 00:53:11 vasta tsitaadiga

ufo56 kirjutas:
Sinu mainitud sellel confil on SCSI ühendus


Aga kas see on 68pin või 80pin ?

_________________
Inflatsioon on maksustamine ilma seadusandluseta
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heikis
HV Guru

liitunud: 17.03.2003




sõnum 08.02.2009 00:57:31 vasta tsitaadiga

on olemas ju sata kaardid.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Taavi©
Piiratud kasutaja
Taavi©

liitunud: 28.08.2006




sõnum 08.02.2009 01:01:27 vasta tsitaadiga

heikis kirjutas:
on olemas ju sata kaardid.


Pead siis silmas mingit PCI siinile kaarti, mis hakkab sööma satat ? see oleks küll hea icon_smile.gif

Kuna need vanad 10k ja 15k kettad on aeglased ühe 500gb ketta juures....

_________________
Inflatsioon on maksustamine ilma seadusandluseta
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heikis
HV Guru

liitunud: 17.03.2003




sõnum 08.02.2009 01:10:36 vasta tsitaadiga

jah ikka neid PCI kaarte. esimese hooga neid HV kataloogidest ei leidnud..

küll aga ordis on valik olemas: http://www.ordi.ee/EPood/Products.aspx?MC=KOMP&IC=2200&PGC=SATA

odavaim oleks võtta 2 x Serial ATA + IDE PCI card 280EEK
kui soovid tulevikus raid1 või raid0, siis aga SATA RAID Promise TX2300 895EEK

ja HV-s liigub neid kasutatuna ka aegajalt
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Taavi©
Piiratud kasutaja
Taavi©

liitunud: 28.08.2006




sõnum 08.02.2009 01:22:42 vasta tsitaadiga

heikis kirjutas:
jah ikka neid PCI kaarte. esimese hooga neid HV kataloogidest ei leidnud..


Okey kui nüüd see mänguserveri asi kõrvale jätta, kuna hakkasin mõtlema et odavam on vist seda serverit rentida ehk siis jah jään esimese posti juurde.

aga kui ma ostaks sellise ketta: https://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutiriistvara/K%F5vakettad/60121/ (RAID 1 peab olema kuna andmed vaja säilitada ketta purunemise korral)mismoodi selle seadistamine välja näeb et saaks selle kasvõi mingi ip taha tööle ja kui lähen oma FTP programmi panen ip(see mille taga see ketas on) ja siis kasutaja nime/parooli opsti ongi kettal ja saan sinna laadida oma asju ?
et nagu jah kuda see käib ?

EDIT: Või üks selline mõte jõudis ka peast läbi joosta et kuskile serveri ruumi see ketas viia kus on mingi käre nett 100mbit üles/alla ja eraldi IP ?
on kuskil mingi koht kus saaks mõistliku raha eest enda ketta järgi panna ?

_________________
Inflatsioon on maksustamine ilma seadusandluseta
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
d3t
HV Guru
d3t

liitunud: 14.05.2004




sõnum 08.02.2009 01:28:53 vasta tsitaadiga

Mina otsiks graashist või kuagilt mingi PIII aegse rongi välja, lükkaks uued kettad sisse vahetaks vb vendid ära ja lisaks nata rammi (et 256mb ära tuleks) ja OpenBSD peale icon_razz.gif
_________________
next.Insiders - koht mängijatele ja tehnikahuvilistele toredaks ajaveetmiseks.
PT: Sony XE90 & LG C1 värvi kalibreerimine
Lecktor - 3D printerid ja lisatarvikud, Voron, Prusa jne
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Taavi©
Piiratud kasutaja
Taavi©

liitunud: 28.08.2006




sõnum 08.02.2009 01:40:01 vasta tsitaadiga

d3t aga siis oleks selline ju super nagu ma ennem copysin müügi teemast ?: Dell Precision 620 Professional Workstation: dual Pentium III Xeon 933 MHz, i840 chipset, 768 MB RDRAM (max 4GB, kokku 8 pesa), int. dual U160 Adaptec SCSI kontra, 50GB Seagate HDD, 3x 66MHz/64bit PCI, ühes neist istub Inteli dual 10/100 LAN, AGP PRO, Geforce 2 MX400, CDRW, flopi. Alghind 500 kr.

Miski äkki saab 500kr eest kätte, sinna siis need heikis poolt soovitatud kaardid sisse 500kr(sellel täpselt 2 siini vaba) + veel 2x500gb kettad 1600kr kokku see ~2600kr.

Probleem tekib siis kui mul tekib võimalus see asi ikkagi kuhugile ruumi viia kus on kiire nett, aga tava arvuti suurune kast seal tähendab kuskil 5000kr igakuist maksu ruumi rendi eest (uurisin seda kuskil pool aastat tagasi) RACKis asi oli kordades odavam...

_________________
Inflatsioon on maksustamine ilma seadusandluseta
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
d3t
HV Guru
d3t

liitunud: 14.05.2004




sõnum 08.02.2009 01:49:01 vasta tsitaadiga

Prostituut, minuarust küll. Iseenesest noh, paljud nüüd OpenBSD või FreeBSD sinapeal on? Ning Moosiriiul oli 3000 eeku viimati icon_smile.gif
_________________
next.Insiders - koht mängijatele ja tehnikahuvilistele toredaks ajaveetmiseks.
PT: Sony XE90 & LG C1 värvi kalibreerimine
Lecktor - 3D printerid ja lisatarvikud, Voron, Prusa jne
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
heikis
HV Guru

liitunud: 17.03.2003




sõnum 08.02.2009 01:57:26 vasta tsitaadiga

Prostituut, märgin veel, et see odav 280eek kaart ei toeta raidi. odavaim raidi toetav oli 895EEK
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
d3t
HV Guru
d3t

liitunud: 14.05.2004




sõnum 08.02.2009 02:09:34 vasta tsitaadiga

heikis, miks software tasandil raid ei kõlba? Tal pole ju teab mis missioonikriitiline lahendu?
_________________
next.Insiders - koht mängijatele ja tehnikahuvilistele toredaks ajaveetmiseks.
PT: Sony XE90 & LG C1 värvi kalibreerimine
Lecktor - 3D printerid ja lisatarvikud, Voron, Prusa jne
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Andrus Luht
itimees.ee
Andrus Luht

liitunud: 11.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.02.2009 02:51:16 vasta tsitaadiga

d3t, moosiriiul on tänasel päeval 1000kr+km/kuus.
heikis, kui tegu pole just n+1 multiuser- või virtualiseeringu host'iga siis on ketta IO vajadus minimaalne ja tänapäevastel prosedel jääb vabu tsükleid niipalju üle, et vahet tark- ja riistvaralise raidi vahel sa ei märka. Pigem on need odavama otsa pool- ja riistvaralised raidi aeglasemad täis-tarkvaralisest.
Prostituut, sinu unistused täidab suva C2D masin sulle piisava hulga mälu ja kettaga. Saad oma failid vahetatud ja jääb ka mänguserveri jaoks. Moosiriiul on kättesaadava hinnaga ning anna aga tuld. Kuna samaaegseid kasutajad on vähe siis ketta IO ei saa takistuseks ja investeerida millesegi enamasse kui 7,2kRPM PATA/SATA on mõttetu raiskamine.

thumbs_up.gif

_________________
Äriklassi serverilahenduste müük, paigaldus ja haldus. SaaS / PaaS / IaaS lahendused
Kasutatud äriklassi serverite, andmesalvede ja võrguseadmete ost-müük-rent
Tier-3 privaatpilvede, virtuaal- ja virtuaal-privaat-serverite lahendused. 24/7 haldus, monitooring
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Taavi©
Piiratud kasutaja
Taavi©

liitunud: 28.08.2006




sõnum 08.02.2009 03:49:43 vasta tsitaadiga

d3t, kusjuuers uurisin seda moosiriiuli värki ja sealt helistati mulle tagasi ja öeldi et tavalise arvuti kasti majutamine on üli kallis... täpselt enam ei mäleta mis hinna ta mulle ütles aga see oli piisav et see kohe ära unustada icon_biggrin.gif (ei mäleta mis firma see ainult oli)

BReaK da iCE, Hmm okey... aga äkki mõne firma link kus saaks oma kasti võrku jätta ?

EDIT: leidsin ühe, veel midagi peale selle ? http://www.linxtelecom.ee/index.php?li=2&lii=3&liii=0&lang=est

seal pakutakse:
Moosiriiul 100

riiulipind 1-le serverile, mille mõõtmed maksimaalselt 25 x 70 x 60 cm (l x k x s)
1 ethernet eetriport
1 avalik IP aadress (1 IPv4 + 1 IPv6 aadress)
1 voolupistik (220V 50Hz), kuhu vool tuleb Eesti Energiast*
100 Mbps piiramatu andmesidemahuga eestisisene ühendus (TLLIX’i ja TIX-LAN`ile - Tallinn Internet Exchange’d)
kuni 10 Mbps piiramatu andmesidemahuga rahvusvaheline ühendus
Liitumine: 0 kr
Kuutasu: 1 399 kr

See on vähem kui ma oleks kodus maksnud 10/10 ühenduse eest icon_biggrin.gif
Ja kunagi küsisin siit samast firmast pakkumist aga mul oli vist kasti mõõt suurem nende standardist seega kallim hind vist.

Kuidas sellest aru saada?
100 Mbps piiramatu andmesidemahuga eestisisene ühendus (TLLIX’i ja TIX-LAN`ile - Tallinn Internet Exchange’d)
kuni 10 Mbps piiramatu andmesidemahuga rahvusvaheline ühendus

Väljaspool eestit on kiirus piiratud ?

_________________
Inflatsioon on maksustamine ilma seadusandluseta
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Serverid / Andmemassiivid / Tulemüürid »  Abi koduserveri ehitamisel ! mine lehele 1, 2, 3  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.