Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Kõvad kettad »  SSD versus HDD märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2, 3 ... 264, 265, 266  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
WäntWõll
make.believe
WäntWõll

liitunud: 18.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.04.2008 23:41:19 SSD versus HDD vasta tsitaadiga

tsitaat:

Ja see kõvaketta ragistamine on ka ikka kaunis tüütu

Kes keelab osta SSD icon_rolleyes.gif

EDIT by Tanel: Kui vaja andmeid taastada kõvaketastelt (nii HDD kui SSD), võtke ühendust HV kasutajaga toivos icon_idea.gif
Kommentaarid: 374 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 300
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XYZ
HV Guru
XYZ

liitunud: 05.11.2001




sõnum 07.04.2008 08:26:53 vasta tsitaadiga

wanawoll kirjutas:
tsitaat:

Ja see kõvaketta ragistamine on ka ikka kaunis tüütu

Kes keelab osta SSD icon_rolleyes.gif
Aga ootan huviga seda uut thumbs_up.gif
Kuna SSD kirjutuskordade arv on piiratum kui tavalise kõvakettal, siis just SSD-le mõjub see pidev ja liigne kettaga töö just tapvalt icon_wink.gif
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 12 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.04.2008 08:28:41 vasta tsitaadiga

Pole see SSD nii hull ühti, vaevalt et normaalse kasutuse ja eluea jooksul selle probleemi otsa põrkad.
_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
XYZ
HV Guru
XYZ

liitunud: 05.11.2001




sõnum 07.04.2008 08:33:14 vasta tsitaadiga

Mina pean seni spetsifikatsioonides avaldatud mingi 10000 kirjutuskorda ikka näruselt väikeseks numbriks
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 12 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 07.04.2008 08:37:23 vasta tsitaadiga

10000 ?
polnud see mitte üle 10x suurem ikka ?
lisaks on SSD'del intelligent mapping ehk siis ta väldib ühele kohale kirjutamist kui võimalik
enamus hdd kasutusest on muidu indekseerimisest, mille annab kinni keerata
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
UB
HV Guru
UB

liitunud: 26.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.04.2008 08:38:32 vasta tsitaadiga

Kui juba selleks jutt läks, siis kuidas see peee töötab? Aasta-kahega tuksis icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 45 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 07.04.2008 08:41:00 vasta tsitaadiga

UB kirjutas:
Kui juba selleks jutt läks, siis kuidas see peee töötab? Aasta-kahega tuksis icon_rolleyes.gif
linux -> ext2 ja püsib ikka päris kaua elus (non-journaling file system ehk siis kirjutab kettale vaid siis kui vaja midagi reaalselt failides muuta)
wini vastand sellele on fat32
NTFS, ext, reiserfs jne on kõik journaling failisüsteemid ehk siis nad kirjutavad vabale alale backup datat


viimati muutis mikk36 07.04.2008 08:41:41, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.04.2008 08:42:22 vasta tsitaadiga

XYZ kirjutas:
Mina pean seni spetsifikatsioonides avaldatud mingi 10000 kirjutuskorda ikka näruselt väikeseks numbriks


http://en.wikipedia.org/wiki/Solid-state_drive

tsitaat:
usually Flash storage will wear out after 300,000-500,000 write cycles


tsitaat:
Todays drives can last up to 20 years with average usage.[5] An example for the life time of SSD is explained in detail here

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
XYZ
HV Guru
XYZ

liitunud: 05.11.2001




sõnum 07.04.2008 08:43:57 vasta tsitaadiga

mikk36 kirjutas:
10000 ?
polnud see mitte üle 10x suurem ikka ?
lisaks on SSD'del intelligent mapping ehk siis ta väldib ühele kohale kirjutamist kui võimalik
enamus hdd kasutusest on muidu indekseerimisest, mille annab kinni keerata
Minu silmis normaalne arvuke algaks kuskil 1 miljardist icon_exclaim.gif
Ja intelligent mapping tähendab veel rohkem sebimisi - kui seejuures vajatakse arvuti enda protsessori abi, siis lausa kurjast aga kui on lahendatud 100% sisemiselt, siis ikkagi võib see aeg-ajalt töökiiruse langust tähendada... (Osadel mälupulkadel on nii, et pisikese andmeportsu võtab kiirelt vastu aga suurema hulgaga töö aeglustub, kuna infot tõstetakse ringi)
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 12 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XYZ
HV Guru
XYZ

liitunud: 05.11.2001




sõnum 07.04.2008 08:50:36 vasta tsitaadiga

Tanel, need hinnagud on kõik puhtalt kasutaja oma n.ö. kirjutusvajaduste alusel tehtud arvutused. Aga mina pidasin silmas veel lisaks win sebimisi ketta kallal. Täpselt ei tea aga kohati võib see tõsta kirjutusmahu mitmekordseks, kui arvestada senist arengutendentsi.
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 12 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 07.04.2008 08:52:29 vasta tsitaadiga

XYZ kirjutas:
Tanel, need hinnagud on kõik puhtalt kasutaja oma n.ö. kirjutusvajaduste alusel tehtud arvutused. Aga mina pidasin silmas veel lisaks win sebimisi ketta kallal. Täpselt ei tea aga kohati võib see tõsta kirjutusmahu mitmekordseks, kui arvestada senist arengutendentsi.
kas sama kirjutusmaht on ka fat32'ga ?
kui ei, siis oled sa ilmselgelt vale partitsiooniformaadi valinud
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XYZ
HV Guru
XYZ

liitunud: 05.11.2001




sõnum 07.04.2008 09:00:22 vasta tsitaadiga

mikk36, ei sõltu minu meelest üldse formaadist, ma räägin ju win sisseehitatud ja iga järgmise versiooniga kasvavast sisemisest kettatööst. Kogenud kasutajad saavad osa sellest välja lülitada aga seal on ka oma piir ees, millest alates see mõttetuks muutub, sama hästi võiks win2000 edasi kasutada või winnt4 koguni icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 12 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 07.04.2008 09:04:49 vasta tsitaadiga

XYZ kirjutas:
mikk36, ei sõltu minu meelest üldse formaadist, ma räägin ju win sisseehitatud ja iga järgmise versiooniga kasvavast sisemisest kettatööst. Kogenud kasutajad saavad osa sellest välja lülitada aga seal on ka oma piir ees, millest alates see mõttetuks muutub, sama hästi võiks win2000 edasi kasutada või winnt4 koguni icon_biggrin.gif
kas sa oled katsetanud fat32 vs ntfs ja indexing vs not indexing ?
formaadist muide sõltub küll, ntfs on journaling mis tähendab et tänu sellele just tekib ka lisakoormust kettale kuna ta jätab logisse kõiksugu muudatused ja teeb ka vähesel määral automaatset backupi
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XYZ
HV Guru
XYZ

liitunud: 05.11.2001




sõnum 07.04.2008 09:14:24 vasta tsitaadiga

Ole rahulik, kõike olen proovinud ja ega mul probleeme ei olegi. Lihtsalt SSD ma ei vaata läbi nii roosade prillide nagu mõned muud inimesed seda rõõmsalt kipuvad tegema. SSD ainus trump minu silmis on tema hääletu töö ja kui ekstreemsused välja jätta, siis ka mehhaaniline kindlus, s.t. mehhaaniliselt pidevalt kuluvate detailide puudumine.
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 12 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 07.04.2008 09:32:53 vasta tsitaadiga

jah, töökindlus
SSD'd ei sure nii lambist maha nagu tavakettad
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XYZ
HV Guru
XYZ

liitunud: 05.11.2001




sõnum 07.04.2008 09:35:58 vasta tsitaadiga

Aga kui läheb, siis taastada pole suure tõenäosusega midagi.
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 12 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.04.2008 09:40:20 vasta tsitaadiga

Huvi pärast, on sul mingisuguseid linke anda sellistele juhtumitele?
Isegi kaalun SSD ostu millalgi lähitulevikus ja peab seega mõtlema ka käideldavusele. icon_neutral.gif icon_rolleyes.gif

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
XYZ
HV Guru
XYZ

liitunud: 05.11.2001




sõnum 07.04.2008 09:45:00 vasta tsitaadiga

Mida silmas pead?
Mina lihtsalt mõtlesin loogiuliselt - kui mälu läheb rikki, siis seda ei paranda keegi ja midagi sealt naljalt enam kätte ei saa esmajoones juba seetõttu, et üksikute bittide "õige" seisund pole mingil moel taastatav (mingi neutriinoskaneering on liiga utoopiline alles). Kõvaketta magnetmaterjal on veidi lihtsam taastusobjekt, seal on eri meetoditega katsetades taastus võimalik.
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 12 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.04.2008 09:51:24 vasta tsitaadiga

Hmm, see teemaarendus läheb huvitavaks, ootaks ka spetsialistide arvamusi.
Teen eraldi teema.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Andrus Luht
itimees.ee
Andrus Luht

liitunud: 11.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.04.2008 10:01:59 vasta tsitaadiga

XYZ kirjutas:
Mina lihtsalt mõtlesin loogiuliselt - kui mälu läheb rikki, siis seda ei paranda keegi ja midagi sealt naljalt enam kätte ei saa esmajoones juba seetõttu, et üksikute bittide "õige" seisund pole mingil moel taastatav (mingi neutriinoskaneering on liiga utoopiline alles). Kõvaketta magnetmaterjal on veidi lihtsam taastusobjekt, seal on eri meetoditega katsetades taastus võimalik.


Kumbki ülalmainitud meetoditest pole kodu/äri-kasutajale kättesaadav. Samuti pole minuteada .ee's ega ka lähiümbruses ühtegi pädevat oraganisatsiooni, kes võiks seda toimetada.
Mõlemal seadmel on omad plussid ja miinused ning töökindluse poolest on SSD kindlalt eelistatumas seisus. Rääkimata kasutaja peamisest tajutavast vahest - kiirusest.

Seadmete suremise vastu kaitseb regulaarne backup!

_________________
Äriklassi serverilahenduste müük, paigaldus ja haldus. SaaS / PaaS / IaaS lahendused
Kasutatud äriklassi serverite, andmesalvede ja võrguseadmete ost-müük-rent
Tier-3 privaatpilvede, virtuaal- ja virtuaal-privaat-serverite lahendused. 24/7 haldus, monitooring
Kommentaarid: 377 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 318
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.04.2008 10:07:45 vasta tsitaadiga

Mis vahe on üldse mälupulga ja SSD tehnoloogial? icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XYZ
HV Guru
XYZ

liitunud: 05.11.2001




sõnum 07.04.2008 10:13:00 vasta tsitaadiga

DVDRW kirjutas:
Mis vahe on üldse mälupulga ja SSD tehnoloogial? icon_rolleyes.gif
Tavakasutajale ehk vaid USB liides või IDE/SATA liides vahe.
Sisemiselt võib SSD siiski rohkem erinevusi omada aga see sõltub täiesti mudelist ja tootjast jms.
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 12 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XYZ
HV Guru
XYZ

liitunud: 05.11.2001




sõnum 07.04.2008 10:25:13 vasta tsitaadiga

BReaK da iCE kirjutas:
XYZ kirjutas:
Mina lihtsalt mõtlesin loogiuliselt - kui mälu läheb rikki, siis seda ei paranda keegi ja midagi sealt naljalt enam kätte ei saa esmajoones juba seetõttu, et üksikute bittide "õige" seisund pole mingil moel taastatav (mingi neutriinoskaneering on liiga utoopiline alles). Kõvaketta magnetmaterjal on veidi lihtsam taastusobjekt, seal on eri meetoditega katsetades taastus võimalik.


Kumbki ülalmainitud meetoditest pole kodu/äri-kasutajale kättesaadav. Samuti pole minuteada .ee's ega ka lähiümbruses ühtegi pädevat oraganisatsiooni, kes võiks seda toimetada.
Mõlemal seadmel on omad plussid ja miinused ning töökindluse poolest on SSD kindlalt eelistatumas seisus. Rääkimata kasutaja peamisest tajutavast vahest - kiirusest.

Seadmete suremise vastu kaitseb regulaarne backup!
Hmm, kiirus, kui viitsiks otsida, siis võiks leida 8 kirjutatud võrdluse, kus ta väitis, et see kiirusvahe on esialgu reaalses töös vägagi rakendustest/kasutusest sõltuv ja kohati olematu. Osalt ka muude pudelikaelte tõttu.

Ja magnetkihiga kettalt taastamisel pidasin ma silmas ka ohtralt praktikas leiduvaid lihtsaid juhtumeid, kus kasvõi näiteks piisab ketta horisontaalasendi asemel vertikaalasendisse panekust, et õnnestuks nobedalt tegutsedes andmed ära päästa kettalt...
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 12 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Marie
HV Guru
Marie

liitunud: 23.06.2003




sõnum 07.04.2008 10:48:47 Re: SSD versus HDD vasta tsitaadiga

wanawoll kirjutas:
.........
Kes keelab osta SSD icon_rolleyes.gif

Hind kõrge ja liialt väikesed, HV _s ainus 32GB (suuremaid pole) SSD SATA 2,5 maksab 12k

_________________
CPU Power (Watt) icon_sad.gif Protsessorite voolutarve Pentium D 805 (4.1GHz) Full Load 474W thumbs_down.gif
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 74
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SurfData
HV Guru
SurfData

liitunud: 19.05.2006




sõnum 07.04.2008 11:26:53 Re: SSD versus HDD vasta tsitaadiga

Marie kirjutas:
wanawoll kirjutas:
.........
Kes keelab osta SSD icon_rolleyes.gif

Hind kõrge ja liialt väikesed, HV _s ainus 32GB (suuremaid pole) SSD SATA 2,5 maksab 12k


no see on sandiski oma mis on teada kalliste asjade tootja. Malabi oma on ca 9,3k. Kuid hinnad on siiski VÄGA kallid võrreldes tavaketastega. Samas lähema aasta jooksul muutub selles vallas väga palju. Intel pidi ju kõikidele tootjatele kandadele astuma oma SSD ketastega icon_wink.gif Minuteada saab ka DELL-i läpakaid juba pikemat aega 32gb ssd ketastega tellida ning hinnalisa baaskonfile on ca 7-8k kandis. Lisaks on saada ka juba baaskonfis 64gb ssd kettaga läpakaid (toshiba/lenovo) aga nende hinnad on 40+ kilo.
Kommentaarid: 84 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 74
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.04.2008 14:58:51 vasta tsitaadiga

Aastal 2000 maksis 15" Philipsi LCD moll 25k eeku. Praegu müüakse 19"-seid 2500-ga. Ehk küll masstootmine ka SSD hinnad alla toob ja arendustöö kiirust ja suurust lisab.

Endal kogemus Asuse Eee SSD-le XP installi ja natukese kasutamisega ja on krt kiire küll. Ja vaikne. Võimaluse korral kasutaks kodus SSD-d läpaka/terminali/multimeediakeskuse sys kettaks ja suurem dataketas võiks eraldi võrgukettana kuskil esikukapis peidus olla.
Kommentaarid: 249 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mario.
HV Guru

liitunud: 25.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.04.2008 15:00:51 vasta tsitaadiga

Youtuubis ja mujal on videosid xp ja ssd bootimisega... küll venivad. Keegi rääkis kiiremast bootimisest ?
Kommentaarid: 274 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 2 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Denkeš
HV kasutaja
Denkeš

liitunud: 11.09.2002




sõnum 28.06.2008 22:45:40 vasta tsitaadiga

Noh ega kõik SSD kettad polegi tavaketta kiiruse tasemel, ainult vaikus ja voolutarve on plussiks. Minuteada peaks hetkel vaid paar-kolm SSD kettatootjat olema kes suudavad 80-100+ MB/s kiirusi arendada.

Niih, hinnad hakkavad vist kukkuma:http://www.fudzilla.com/index.php?option=com_content&task=view&id=8182&Itemid=1 , kusjuures tegu on päris kiire kettaga.

_________________
a.k.a Ummikummi
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pppd
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.06.2004




sõnum 29.06.2008 08:33:18 vasta tsitaadiga

Voolutarve on SSD-del paraku täiesti võrreldav tava-kõvaketastega. Just andmeedastuse kiirus ning access time on asjad milles SSD-d näitavad paremaid tulemusi. Youtubest võib igasuguseid asju näha.

Tomshardware test SSD-de energiakasutuse kohta: http://www.tomshardware.com/reviews/ssd-hdd-battery,1955.html
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
piimaPAKK
HV kasutaja
piimaPAKK

liitunud: 06.12.2005




sõnum 04.07.2008 10:06:18 vasta tsitaadiga

SSD kiirus ei vähene, kui ketta kasutatud ruum suureneb samuti ei ole vaja seda defragida.
HDD puhul kehtivad need tootja andmed kuni 30% kasutuse korral edasi juba hakkab vaiksel asi surema.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pppd
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.06.2004




sõnum 06.07.2008 20:44:59 vasta tsitaadiga

piimaPAKK, kui hakata nüüd terminite kallal norima, siis mida Sa mõtlesid täpselt "SSD ketta kiiruse" all? Ühel füüsilisel andmekandjal on suht savi, kas mingid kuskil tema sisemuses asuvad andmed kuuluvad mingi kasuliku info või "tühja ruumi" koosseisu, temal läheb igal juhul mingi aeg küsitud koordinaatidel asuvate andmete leidmiseks ja siis veel mingi aeg nende andmete mööda traati ärasaatmiseks, mingit vahet ei ole kui täis peaks olema parajasti sellel andmekandjal asuv failisüsteem. Fragmenteerumine on samuti failisüsteemist tulenev nähtus, see ei sõltu kuidagi sellest kas andmekandjaks on flopi, kõvaketas või SSD.
See, et SSD 'access time' on suurusjärkude jagu väiksem kui kõvakettal ning tänu sellele saab fragmenteerunud failide efektiivne lugemiskiirus oluliselt parem, on kahtlemata fakt.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XYZ
HV Guru
XYZ

liitunud: 05.11.2001




sõnum 07.07.2008 08:30:31 vasta tsitaadiga

pppd, SSD ketta mälu puhul fragmenteerumisest rääkida on jama, tegemist hoopis teise tehnoloogiaga, otsepöördustega.
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 12 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pppd
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.06.2004




sõnum 07.07.2008 21:44:09 vasta tsitaadiga

Nonoh.. korra veel - failide fragmenteerumine on failisüsteemist, mitte andmekandja sisemisest tehnoloogiast tulenev nähtus. Kui ikka pikk fail on andmekandjal mitme tükina ning selle täielikuks väljalugemiseks tuleb teha oluliselt rohkem lugemisoperatsioone andmekandja erinevatelt aadressidelt (võrreldes lineaarselt järjestikku asuva faili täielikuks väljalugemiseks kuluva lugemiste arvuga), siis on tegu fragmenteerunud failiga, olgu selle faili bitid füüsiliselt talletatud siis holograafiliselt, nand-flashis, optikas või magnetkettal. Tasub meelde tuletada et läbi arvuti ja SSD vahelise liidese vaadates on SSD täpselt samasugune lineaarselt 512-baidiste "sektorite" kaupa adresseeritav ruumitükk nagu kõvaketas, ühelt aadressilt teisele (mittejärgnevale) aadressile siirdumisel jääb ära küll kõvakettalt teada magnetpeade ümberpositsioneerimise vajadusest tulenev meeletu ajakaotus, aga ega see ei kaota veel failide fragmenteerumise nähtust, lihtsalt see ei avaldu enam nii traagilisel kujul kui kõvaketta puhul.

Muuseas, täiesti tõsiselt kõneldakse teatud kontekstides ka sellisest nähtusest nagu RAM-i fragmenteerumine, kuigi ka see on ju otsepöördusega ning veel kordades kiirem kui nand-flash.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Smith
HV veteran
Smith

liitunud: 25.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.07.2008 22:16:57 vasta tsitaadiga

Lihtsalt SSD puhul fragenteerumine failisüsteemis ei huvita enam kedagi (peale pppd). Ja RAMi fragmenteerumine on hoopis midagi muud.
_________________
Only the Central Computer knows the truth
Kommentaarid: 158 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 145
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pppd
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.06.2004




sõnum 07.07.2008 23:17:15 vasta tsitaadiga

/me kehitab õlgu.. nagu ma oleks tahtnud kangesti kedagi oma usku pöörata. On olemas ka failisüsteemid mida fragmenteerumine eriti ei kollita. Lihtsalt point oli see et ainult kordades parem access time ei muuda fragmenteerumist kui nähtust olematuks.

Ning kui keegi tahab korra oma ajusid liigutada, siis ta võiks mõelda, mis toimub flashi peal kõvasti fragmenteerunud tavalise (mitte flashi jaoks optimeeritud) failisüsteemi, nt FAT32 sisse suure faili kirjutamisel (mis saab loomullikult ka ise suht fragmenteerunud olema). Pidepunktid - flashi lugemine võib olla küll kiire, aga kirjutamine on suht aeglane, flashil olevate bittide püsti ajamine käib ainult suurte plokkide kaupa (erase blocks), see operatsioon on samuti aeglane, need kustutatavad plokid on tavaliselt suuremad kui enamlevinud failisüsteemides kasutusel olevad plokisuurused, mis tähendab et kirjutamine hakkab käima kõva ülekattega, seda kirjutamist on palju ja hajusalt üle terve flashi ruumi. Lisaks veel mõlemasse FAT-i uute klastrinumbrite kirjutamine, mis fragmenteerunud failisüsteemi puhul on kõik samuti üle terve FAT-i laiali (aga kustutamine-kirjutamine käib suurte plokkidena).
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XYZ
HV Guru
XYZ

liitunud: 05.11.2001




sõnum 08.07.2008 16:28:00 vasta tsitaadiga

küll ikka oskad seosetut putru kokku kirjutada thumbs_down.gif
- eespoolmainitud mälu fragmenteerumine, s.t. arvuti opmälu fragmenteerumine, ei puutu mitte kõige vähemalgi määral asjasse, see on seotud hoopiski protsessori üldise töötlusviisiga jms. - programmidele vajatakse järjestikust vaba mälu kogu ulatuses (ülijämedalt väljendudes).
- kirjutusvärkide jutt on kah puhtalt vee sogamine
Jääb lugemine, mis toimub ikkagi otseadresseerimistega ja millel pole midagi võrreldavat järjestiklugemistega ja positsioneerimistega magnetmaterjalilt v.a. see, et alati loetakse korraga puhvrisse vähemalt sektori/klasti suurune infohulk ja seda isegi juhul kui sealt tegelikult vajatakse ainult ühteainsalt esimest baiti. See, et seda väljapoole lastakse paista nagu lugemist kettalt on puhtalt emuleerimisfaktor ja fragmentatsioonist rääkida on mõttetu.
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 12 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pppd
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.06.2004




sõnum 08.07.2008 17:49:49 vasta tsitaadiga

otseadresseerimine, otseadresseerimine... OK, eeldame et ma olen idioot kes Sinusugust geeniusest lihtsalt pole veel aru saanud, selgita siis mulle: a) mille poolest erinevad (bititasemel) teineteisest ühe SSD ja ühe HDD peal identsetel aadressidel asuvad identse suurusega FAT32 partitsioonid, millel mõlemal asub üks suur fail kümne eraldi fragmendina (lihtsuse mõttes eeldame et fragmendid asuvad kummalgi andmekandjal ka identsetel LBA aadressidel) ning b) mille poolest erinevad teineteisest ühe SSD ja ühe HDD täpselt ühesuguste SATA liideste peal käivad andmevahetusprotsessid (ATA protokolli tasemel), kui arvuti üritab lugeda mõlemal asuvast identsest failisüsteemist kümne eraldi fragmendina asuvat faili, jällelgi eeldame lihtsustuseks et need tükid asuvad nii HDD-l kui SSD-l identsetel LBA aadressidel. Soovitavalt kasuta ka sõna "otseadresseerimine", siis ma saaks ehk ka aru, mida selle pidev ekstaatiline korrutamine SSD kontekstis peaks andma. Võid ka teemakohasele kirjutisele viidata.

PS. Hoolimata kogu oma respektist kõikide siinsete kaasfoorumlaste vastu pean ma siiski mainima et Su praegused sõnavõtud ei ole paraku näidanud eriti suurt pädevust käsitletaval teemal (failisüsteemid, kõvaketta/SSD liidesed ja nende protokollid ning lõpuks flashi tehnoloogiast tulenevad omapärad), ülbuseni kippuv üleolevus teeb asja ainult hullemaks. Sul on võimalus seda muljet parandada, vastasel juhul loen selle vestluse enda jaoks ammendunuks, tänud õpetliku kogemuse eest.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XYZ
HV Guru
XYZ

liitunud: 05.11.2001




sõnum 08.07.2008 18:06:45 vasta tsitaadiga

a <- need võivad olla identsed võivad tänu mingitele tehnoloogianüanssidele olla erinevad, see ei huvita antud probleemistikus mitte kedagi peale sinu
b <- otseadresseerimine tagab positsioneerimisele kuluva ajakao täieliku puudumise ja seega pole vahet kas eelmise loetud ühikule järgmisena loetakse kohe järgmiselt aadressilt või hoopis mujalt (eespoolt või tagapoolt --- ükskõik)


Ahjaa - (S)ATA protokoll nagu sa teda asjasse sisse tood määrab vaid andmete esitusviisi opsüsteemile ....
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 12 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pppd
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.06.2004




sõnum 08.07.2008 19:57:05 vasta tsitaadiga

Näe, ei olnud ju raske oma kõrgelt troonilt maha ronida ja inimese moodi suhtlema hakata.. icon_wink.gif

a) ongi identsed. Kui fail paikneb kümne eraldi tükina HDD peal, siis just seda ongi siiamaani nimetatud fragmenteerunud failiks ning nähtust ennast fragmenteerumiseks. Ning täpselt sama kehtib SSD puhul. See et see fail niimoodi kümne eraldi tükina sinna kirjutatud on, ei ole üldse ketta ega selle sisemise tehnoloogia teha, seda tegi opsüsteem, failisüsteemist tulenevatel põhjustel.

ruttan ette ja kommenteerin "Ahjaa" osa - "puhast" SATA protokolli räägivad omavahel siiski SATA kontroller ja SATA seade üle SATA llidese (loe: kaabli). Ehk seda siis kohas, kuskohast käib läbi kõik see, mida seadmelt tahetakse, mida sealt loetakse ja mida sinna kirjutatakse. Operatsioonisüsteem on servapidi mängus kontrolleri draiveri või mooduliga (niipalju kui neid opsüsteemi osaks saab pidada ning oleneb ka kui palju rauas tehakse ja kui palju tarkvarale jäetud on), kuid üldiselt piirdub opsüsteemi osa madala taseme andmesalvestuses failisüsteemi draiveri/mooduli käest saadud aadresside ja andmete edastamisega kontrolleri draiverile/moodulile ja vastupidi. Edasine toimub kõik juba rauas, opsüsteem tegelegu mõistlikemate asjadega.

b) mul on tunne et me räägime adresseerimisest erinevatel tasanditel. SSD andmekandja sees, kontrolleri ja mälukivide vahel toimub küll midagi sellist mida Sa nimetad praegu "otseadresseerimiseks" (samas, nand-flashi puhul oleks ka see "otse" siiski mingis mõttes tinglik, kuna ka seal toimub efektiivne adresseerimine ikkagi astmeliselt ning transleerides-teisendades, tasemel kiip-pank-lehekülg (vs kõvaketta silinder-pea-sektor) ning ka reaalne lugemine käib terve lehekülje kaupa, hiljem puhvris eraldatakse leheküljest lihtsalt vajalik osa). Aga selle teadmisega pole meil iseenesest midagi tegelikult eriti peale hakata, välja arvatud muidugi see praktiline efekt et selle tehnikaga niimodi tehes käivad asjad oluliselt kiiremini kui kõvaketta puhul icon_smile.gif

Aga selleks et reaalselt SSD seadmega andmeid vahetada (ja et SSD kontroller saaks üldse mälukividest andmeid hakata kokku korjama), tuleb sellega kõigepealt rääkida tasemel, mis on mõeldud selle seadmega väljastpoolt suhtlemiseks ja just selleks on SATA liides. Ja SATA liides kasutab andmekandjatel oleva ruumi adresseerimiseks juba lineaaarset LBA adresseerimist. Ning väga lihtsustatult võttes on ühe SATA protokolli lugemiskäsuga võimalik välja lugeda ainult üks kogus järjest asuvaid andmeid (LBA aadresside mõttes muidugi). n megabaiti paigutatuna loogiliselt järjest - 1 aadressi ja lugemise pikkuse kalkuleerimine opsústeemi (failisüsteemi draiveri) poolt, 1 lugemiskäsk kontrollerilt seadmele, n megabaidine andmevoog siinil teel andmekandjalt põhimällu. n mebabaiti 10 erineva tükina - 10 addressi ja lugemispikkuse kalkuleerimist, 10 lugemiskäsku, kümme andmevoogu, koos kõigi juba oma olemusest tulevate täiendavate liiasuste, viidete ja energiatarbega. Seade võib väga madalal tasemel küll kiire olla ja andmed ülikiiresti siinile saada, aga juba algne andmete fragmenteeritus ning sellega tegelemisest tulenev lisatöö ei kao kuhugi, lihtsalt SSD puhul tuleb reaalse tükkide kokkukorjamise taga vähem oodata. Salvestamise puhul on paraku asi aga hullem, kuna seal pole enam seda suurusjärkude erinevust.

Loodetavasti sai selgem.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XYZ
HV Guru
XYZ

liitunud: 05.11.2001




sõnum 09.07.2008 08:33:48 vasta tsitaadiga

eee...oled teatud raviasutuse püsiklient, et nii põhjalikult oskad asju sassi keerata? ? ? Või maximuz uus varikonto icon_question.gif ja siin lolle nalju genereerimas icon_question.gif
Ma ei hakka seda kokkukirjutatut sõna-sõnalt lugema sest juba lihtsalt pealevistud pilgust vaatab vastu räme loogikaviga:
Ainult sisemine töö just ongi otsustava tähtsusega ja kui see toimub elektrivoolu töö kiirusel aga mitte mehhaanika töökiirusel, siis kõik muu on selle kõrval tühine. Juhtelektroonika/andmevahetuselektroonika teeb oma tõlketööd mõlemas seadmetüübis samas tempos.
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 12 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Radiaator
HV kasutaja

liitunud: 26.08.2002




sõnum 09.07.2008 16:46:16 vasta tsitaadiga

Keegi ka ise on SSD-d kasutanud? Kõik seal pole nii enesestmõistetav ja spetsifikatsioonist reaalset käitumist ka välja ei loe.
Ainult, et aeglast pole flash mälude juures midagi. Nii kirjutamine kui lugemine on tuntavalt kiiremad kui kettal. Tuleb ainult arvestada, et ka vigu täidetakse kiiresti.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XYZ
HV Guru
XYZ

liitunud: 05.11.2001




sõnum 09.07.2008 16:56:29 vasta tsitaadiga

Kõigele lisaks pole siin teemas meelde tuletatud ühte, muudes teemades korduvalt läbijooksnud nüanssi:
kuna flashi kirjutuskordade arv on siiski piiratud, siis on hakatud rakendama sisetöötlust, mis eelistab andmeid kirjutades neid mälulõike, kus kirjutuskordade arv on väiksem. Et, sedasi isegi tekitatakse juurde "näiliselt" fragmenteerumisi võiks ehk ilma erilise nämmutuseta selge olla...
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 12 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.07.2008 11:30:21 vasta tsitaadiga

Päris normaalse hinnaga OCZ SSD-d turule tulemas.Loodetavasti jõuavad ka eestisse 8)
link 32GB ~2331.-
link 64GB ~3598.-
link 128GB ~6258.-

Süsteemikettaks käib sobib 32GB väga hästi ja on vast ~800.- kallim kui 36GB Raptor thumbs_up.gif

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.07.2008 12:56:28 vasta tsitaadiga

tomorrow kirjutas:
Päris normaalse hinnaga OCZ SSD-d turule tulemas.Loodetavasti jõuavad ka eestisse 8)
link 32GB ~2331.-
link 64GB ~3598.-
link 128GB ~6258.-

Süsteemikettaks käib sobib 32GB väga hästi ja on vast ~800.- kallim kui 36GB Raptor thumbs_up.gif

kiirused pole ka pahad:
read: 120-143 MB/s
write: 80-93 MB/s
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.07.2008 13:03:21 vasta tsitaadiga

Siin väike ülevaade 64GB versioonist: http://www.guru3d.com/article/ocz-core-sata-64gb-solid-state-drive-review/ icon_wink.gif
_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Minttunator
HV kasutaja
Minttunator

liitunud: 13.04.2007




sõnum 01.08.2008 10:41:14 vasta tsitaadiga

Tahan endale ka sellist! icon_cry.gif
3-4K võib süsteemiketta eest välja köhida küll, kui selle tulemusena nt Windowsi boot laksust 2x vähem aega võtab. Üldiselt usun, et SSD on arvutiasjanduses The Next Big Thing, mis reaalses kasutuses märksa enam kiirust juurde annab kui järgmine põlvkond prosesid või videokaarte.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.08.2008 08:34:11 vasta tsitaadiga

majestic kirjutas:
The Next Big Thing, mis reaalses kasutuses märksa enam kiirust juurde annab kui järgmine põlvkond prosesid või videokaarte.

Kahtlen selles icon_confused.gif

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Minttunator
HV kasutaja
Minttunator

liitunud: 13.04.2007




sõnum 25.08.2008 22:34:18 vasta tsitaadiga

No eks me saa seda näha - minu enda tagasihoidlik arusaam on see, et hetkel on arvutustehnika peamiseks pudelikaelaks just storage. Ehk et prose jõuaks andmeid läbi käiata küll, kui ainult vindilt piisavalt kiirelt kätte saaks.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
jaakennuste
HV kasutaja

liitunud: 05.07.2007




sõnum 26.08.2008 09:37:52 vasta tsitaadiga

Hinnatase on siiski krõbe:
32GB Solid State Drive 8 574 EEK
64GB Solid State Drive 12 634 EEK

uues Dell Latitude E-seeria konfimises
http://shop.it.ee/tooted/notebooks/latitudee/?productID=18543
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.08.2008 09:52:02 vasta tsitaadiga

jaakennust kirjutas:
Hinnatase on siiski krõbe:
32GB Solid State Drive 8 574 EEK
64GB Solid State Drive 12 634 EEK

uues Dell Latitude E-seeria konfimises
http://shop.it.ee/tooted/notebooks/latitudee/?productID=18543

Mõni ime icon_rolleyes.gif

Lähen kah Alienware lehele ja kaeban,et kõik nii kallis icon_lol.gif thumbs_up.gif

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Kõvad kettad »  SSD versus HDD mine lehele 1, 2, 3 ... 264, 265, 266  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.