|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
Kitsekyla
HV vaatleja
liitunud: 04.10.2002
|
12.01.2007 13:38:31
K: Full format ja andmete taastamine? |
|
|
| Sai tehtud full format ja win peale lastud, lasin maha ka üli-vajaliku raamatuoidamisprogrammi. Et siis kas on võimalik taastada formaaditud partitsioonilt andmeid?
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
XYZ
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
12.01.2007 13:43:09
|
|
|
| Kuna sa win kah jõudsid peale lasta, siis on lootus väike. Siin kümneis teemades taastusprogrammidest räägitud millega katsetada. Kindlam oleks väljamaale laborisse saata, kus eritehnikaga ollakse suutelised mitu korda ülekäidud kohtadest kah midagi välja õngitsema, maksma läheb see lõbu vaid kõvasti sul....
|
|
| Kommentaarid: 81 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
12 :: |
56 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
12.01.2007 13:44:43
|
|
|
Teoreetiliselt on see küll võimalik kuid kui tõesti tehti full format mis kirjutas andmed üle siis koduste vahenditega see teostatav pole. Samuti on äärmiselt kahtlane et too programm ka tööle hakkaks uue OS'i all kuna puudu on ju kogu registris olev kama koos wini süsteemikataloogidesse ja mujale paigutatud vajaliku dll'id.
Mis takistab seda ülivajalikku programmi lihtsalt originaalmeedialt tagasi installimist?
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
XYZ
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
12.01.2007 13:46:28
|
|
|
| Ma arvan, et ta muretseb rohkem andmete suhtes
|
|
| Kommentaarid: 81 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
12 :: |
56 |
|
| tagasi üles |
|
 |
toivos
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.04.2004
|
12.01.2007 13:54:56
|
|
|
| XYZ kirjutas: |
| Kuna sa win kah jõudsid peale lasta, siis on lootus väike. Siin kümneis teemades taastusprogrammidest räägitud millega katsetada. Kindlam oleks väljamaale laborisse saata, kus eritehnikaga ollakse suutelised mitu korda ülekäidud kohtadest kah midagi välja õngitsema, maksma läheb see lõbu vaid kõvasti sul.... |
Ülekäidud kohtadest ei võta midagi välja. See on ainult teooria tasemel.
_________________ Taastan datat katkistelt ketastelt ja katkistelt Flash(USB) mäludelt. Nüüd ka katkistelt SSD ketastelt. |
|
| Kommentaarid: 70 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
66 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SurfData
HV Guru

liitunud: 19.05.2006
|
12.01.2007 14:01:22
|
|
|
| toivos kirjutas: |
| XYZ kirjutas: |
| Kuna sa win kah jõudsid peale lasta, siis on lootus väike. Siin kümneis teemades taastusprogrammidest räägitud millega katsetada. Kindlam oleks väljamaale laborisse saata, kus eritehnikaga ollakse suutelised mitu korda ülekäidud kohtadest kah midagi välja õngitsema, maksma läheb see lõbu vaid kõvasti sul.... |
Ülekäidud kohtadest ei võta midagi välja. See on ainult teooria tasemel. |
spets laborites tehakse kõike ja mitte ainult teoorias vaid ka praktiliselt
|
|
| Kommentaarid: 84 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
74 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004
|
12.01.2007 14:02:23
|
|
|
easyrecovery pro d v6iks proovida. spider707 k2est kysida, tema tegeleb sellega reaalselt.
_________________ Kontrollitud ja hooldatud sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi akut, klaviatuuri ja laadijat. 5213582 - helista. |
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
toivos
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.04.2004
|
12.01.2007 14:17:46
|
|
|
| SurfData kirjutas: |
| toivos kirjutas: |
| XYZ kirjutas: |
| Kuna sa win kah jõudsid peale lasta, siis on lootus väike. Siin kümneis teemades taastusprogrammidest räägitud millega katsetada. Kindlam oleks väljamaale laborisse saata, kus eritehnikaga ollakse suutelised mitu korda ülekäidud kohtadest kah midagi välja õngitsema, maksma läheb see lõbu vaid kõvasti sul.... |
Ülekäidud kohtadest ei võta midagi välja. See on ainult teooria tasemel. |
spets laborites tehakse kõike ja mitte ainult teoorias vaid ka praktiliselt  |
Ei saa aru miks te muinasjutte usute. Kui Canada juhtival DataRecovery firmal puudub selline info. http://forums.actionfront.com/showthread.php?t=28
_________________ Taastan datat katkistelt ketastelt ja katkistelt Flash(USB) mäludelt. Nüüd ka katkistelt SSD ketastelt. |
|
| Kommentaarid: 70 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
66 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
12.01.2007 14:20:10
|
|
|
Võibolla tõesti käib jutt andmetest. Miskipärast ma oletasin et tahetakse programmi taastada kuna oletasin et enne masina reinstallimist tehakse ikka andmetest koopia mitte ei jääda taastamise peale lootma
Kui tõesti on vaja midagi masinast kätte saada siis kõige kindlam oleks selle kõvaketta kasutamine koheselt lõpetada ning asjatundjate poole pöörduda. Praktiliselt iga minut mis see ketas töötab muudab andmete taastamise vähem tõenäoliseks. Koduste vahenditega teed sa olukorra ainult hullemaks.
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
XYZ
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
12.01.2007 14:26:48
|
|
|
| toivos kirjutas: |
| SurfData kirjutas: |
| toivos kirjutas: |
| XYZ kirjutas: |
| Kuna sa win kah jõudsid peale lasta, siis on lootus väike. Siin kümneis teemades taastusprogrammidest räägitud millega katsetada. Kindlam oleks väljamaale laborisse saata, kus eritehnikaga ollakse suutelised mitu korda ülekäidud kohtadest kah midagi välja õngitsema, maksma läheb see lõbu vaid kõvasti sul.... |
Ülekäidud kohtadest ei võta midagi välja. See on ainult teooria tasemel. |
spets laborites tehakse kõike ja mitte ainult teoorias vaid ka praktiliselt  |
Ei saa aru miks te muinasjutte usute. Kui Canada juhtival DataRecovery firmal puudub selline info. http://forums.actionfront.com/showthread.php?t=28 |
Ma ei viitsi otsida vana kirjatükki, kus kirjeldati seda muinasjuttu. Ma ise küll ei usu, et nad kümme korda ülekäidud kohast midagi saaksid kätte. Aga ühe korra ülekäidust võib hea tahtmise ja õnne korral midagi loota. Asi on tehniliselt üsna keeruline, HDD lammutatakse legoks lahti ja pannakse iga plate eraldi eripinki, kus siis pead on võimalik õigest rajast mõlemale poole juhtida ja tulemusi võrrelda ja selle alusel järeldusi teha tarkvaral. Ka kaldun ma arvama, et programmide (masinkoodina) ja krüpteeritud andmete sedasi kättesaamine/äratundmine on väga õnneasi.
|
|
| Kommentaarid: 81 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
12 :: |
56 |
|
| tagasi üles |
|
 |
XYZ
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
12.01.2007 14:28:43
|
|
|
| Ho Ho kirjutas: |
Võibolla tõesti käib jutt andmetest. Miskipärast ma oletasin et tahetakse programmi taastada kuna oletasin et enne masina reinstallimist tehakse ikka andmetest koopia mitte ei jääda taastamise peale lootma
Kui tõesti on vaja midagi masinast kätte saada siis kõige kindlam oleks selle kõvaketta kasutamine koheselt lõpetada ning asjatundjate poole pöörduda. Praktiliselt iga minut mis see ketas töötab muudab andmete taastamise vähem tõenäoliseks. Koduste vahenditega teed sa olukorra ainult hullemaks. |
Kui ta ainult teise masina abil loeb sealt, siis hullemaks ei lähe. Aga piisab sealt opsüsteemi käivitamisest, kui jah - taas samm kadunud info hävingu suunas....
|
|
| Kommentaarid: 81 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
12 :: |
56 |
|
| tagasi üles |
|
 |
toivos
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.04.2004
|
12.01.2007 14:32:50
|
|
|
| XYZ kirjutas: |
| Ma ei viitsi otsida vana kirjatükki, kus kirjeldati seda muinasjuttu. Ma ise küll ei usu, et nad kümme korda ülekäidud kohast midagi saaksid kätte. Aga ühe korra ülekäidust võib hea tahtmise ja õnne korral midagi loota. Asi on tehniliselt üsna keeruline, HDD lammutatakse legoks lahti ja pannakse iga plate eraldi eripinki, kus siis pead on võimalik õigest rajast mõlemale poole juhtida ja tulemusi võrrelda ja selle alusel järeldusi teha tarkvaral. Ka kaldun ma arvama, et programmide (masinkoodina) ja krüpteeritud andmete sedasi kättesaamine/äratundmine on väga õnneasi. |
See on rohkem selline PR trikk, et näidata, kui kõvad mehed me oleme ja mida me kõik suudame. Reaalselt ei suudeta ülekirjutatud datat taastada.
_________________ Taastan datat katkistelt ketastelt ja katkistelt Flash(USB) mäludelt. Nüüd ka katkistelt SSD ketastelt. |
|
| Kommentaarid: 70 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
66 |
|
| tagasi üles |
|
 |
XYZ
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
12.01.2007 14:40:08
|
|
|
| toivos kirjutas: |
| XYZ kirjutas: |
| Ma ei viitsi otsida vana kirjatükki, kus kirjeldati seda muinasjuttu. Ma ise küll ei usu, et nad kümme korda ülekäidud kohast midagi saaksid kätte. Aga ühe korra ülekäidust võib hea tahtmise ja õnne korral midagi loota. Asi on tehniliselt üsna keeruline, HDD lammutatakse legoks lahti ja pannakse iga plate eraldi eripinki, kus siis pead on võimalik õigest rajast mõlemale poole juhtida ja tulemusi võrrelda ja selle alusel järeldusi teha tarkvaral. Ka kaldun ma arvama, et programmide (masinkoodina) ja krüpteeritud andmete sedasi kättesaamine/äratundmine on väga õnneasi. |
See on rohkem selline PR trikk, et näidata, kui kõvad mehed me oleme ja mida me kõik suudame. Reaalselt ei suudeta ülekirjutatud datat taastada. |
Sul võib õigus olla ja võid eksida. Salvestustihedus on see mis mõtlema paneb. Kunagi flopydega olen ise kogenud, et (ehki vigaselt) oli siiski võimalik kahte asja "samast" kohast välja lugeda.
(Aga need olid 5 ja 8 tollised... maht ca 200-300KB ja 128 KB vastavalt)
|
|
| Kommentaarid: 81 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
12 :: |
56 |
|
| tagasi üles |
|
 |
toivos
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.04.2004
|
12.01.2007 14:46:19
|
|
|
| XYZ kirjutas: |
Sul võib õigus olla ja võid eksida. Salvestustihedus on see mis mõtlema paneb. Kunagi flopydega olen ise kogenud, et (ehki vigaselt) oli siiski võimalik kahte asja "samast" kohast välja lugeda.
(Aga need olid 5 ja 8 tollised... maht ca 200-300KB ja 128 KB vastavalt) |
Sa ikka toodud linki lugesid?
_________________ Taastan datat katkistelt ketastelt ja katkistelt Flash(USB) mäludelt. Nüüd ka katkistelt SSD ketastelt. |
|
| Kommentaarid: 70 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
66 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
12.01.2007 14:46:34
|
|
|
1.44M Flopilt olen ka mina suutnud taastada ~4M jagu andmeid, ju nad siis olid seal mitme kihina
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
XYZ
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
12.01.2007 15:00:41
|
|
|
| toivos kirjutas: |
| XYZ kirjutas: |
Sul võib õigus olla ja võid eksida. Salvestustihedus on see mis mõtlema paneb. Kunagi flopydega olen ise kogenud, et (ehki vigaselt) oli siiski võimalik kahte asja "samast" kohast välja lugeda.
(Aga need olid 5 ja 8 tollised... maht ca 200-300KB ja 128 KB vastavalt) |
Sa ikka toodud linki lugesid? |
1. See kirjeldab veel peenemaid analüüse kui minu kunagi loetu aga seejuures räägitakse ka tahtlikust mitmekordsest ülekirutamisest info loetamatuks muutmise eesmärgiga. Ma eespool ütlesin, et vähe usun, et mitu korda ülekirjutatust midagi kasutuskõlblikku kätte saab.
2.Veelkord mainin, et salvestustiheduste kasv paneb väga mõtlema, kas praeguste ketaste korral midagi õnnestub isegi üks kord üle kirjutatu korral.
|
|
| Kommentaarid: 81 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
12 :: |
56 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Kitsekyla
HV vaatleja
liitunud: 04.10.2002
|
12.01.2007 15:05:17
|
|
|
| Programmist oleks ühte faili vaja ainult, kus firmade andmed sees. Tegemist siis raamatupidamisprogrammiga mis ära kadus
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
toivos
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.04.2004
|
12.01.2007 15:43:26
|
|
|
Arvestades, et ActionFront on Canadas üks vingemaid DataRecovery firmasi, teen mina järelduse, et ei ole võimalik taastada ka ühekordselt ülekirjutatud datat.
_________________ Taastan datat katkistelt ketastelt ja katkistelt Flash(USB) mäludelt. Nüüd ka katkistelt SSD ketastelt. |
|
| Kommentaarid: 70 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
66 |
|
| tagasi üles |
|
 |
XYZ
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
12.01.2007 15:48:16
|
|
|
| Kitsekyla kirjutas: |
| Programmist oleks ühte faili vaja ainult, kus firmade andmed sees. Tegemist siis raamatupidamisprogrammiga mis ära kadus |
Kui ketas rohkem näppimata, siis võib mõnes teises masinas proovida seda faili üles leida. Kui see juhtub olema siiski ülekirjutamata, siis võib mõni taastusprogrammidest edu saavutada. Katsetada tasub mitmega, minu kogemuste järgi võivad olla tulemused üsna erinevad.
|
|
| Kommentaarid: 81 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
12 :: |
56 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
12.01.2007 16:20:47
|
|
|
Lugesin kiirelt tolle analüüsi üle ning nad jätsid seal paar asja mainimata mis võib segadust tekitada.
Nimelt nad rääkisid et kui 1 kirjutada üle 0'ga siis on tulemuseks 0.95 ning kui ühega siis 1.05. Aga arvestama peab sellega et enne üle kirjutamist võis tegelik väärtus olla samuti 0.95, 1.05. Kui näiteks 1.05 kirjutada veelkord üle 1'ga siis pole tulemus üsna kindlasti 1.10 vaid veidi vähem. Kui ühe koha peale kirjutatakse kümme korda järjest 1 ning korra null siis ei tea keegi mis seal viimati olla võis
Ühesõnaga on suht-koht kahtlane kas kõvaketastelt ikka on võimalik peale andmete üle kirjutamist midagi mõistlikku kätte saada.
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Fisher
Kreisi kasutaja
liitunud: 30.05.2002
|
12.01.2007 16:25:31
|
|
|
getdataback
see leiab ikka imelisi asju üles, olen kõvaketastelt igast jampsi üles leidnud:)
|
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
2 :: |
65 |
|
| tagasi üles |
|
 |
aari
HV vaatleja
liitunud: 06.10.2006
|
12.01.2007 16:26:23
|
|
|
| minuteada alles peale killdiski pole võimalik midagi taastada,ja mis programm oli `? vb piisab ainult andmebaasi taastamisest
|
|
| tagasi üles |
|
 |
SurfData
HV Guru

liitunud: 19.05.2006
|
12.01.2007 16:31:19
|
|
|
If you are selling your computer, thoroughly clean your hard drive. Deleting files and reformatting is not enough. Reformatting does not overwrite every sector, and private information can remain retrievable. Use a secure delete or disk wiping utility to overwrite every sector on all hard drives. Be sure to use a utility that supports the U.S. DoD standard of seven passes or wipes. While this method is good enough for most people, be aware that the only absolute way of destroying all traces of everything your hard drives is to have these disks degaussed (demagnetized) and physically destroyed. Suggested: BCWipe, Evidence Eliminator, or SDelete
because acc to reserch data on a hard disc never gets deleted it just gets disappered whn u del it n other data is written over it... bt acc to reserch data can be recovered even after formatting ur hard disc for 35 times...
Ok, im going to go abstractly on this, I hope you can follow me =) Think of your Hard drive as a Piece of paper with a thin layer of sand on it. Those pieces of Sand represent the 1s (the empty spaces represent the 0's) on your hard drive. Now, imagine another piece of paper, with text writen on it like this.. somefile.txt -> 3.2 x 2.9 This is the index in which your computer finds files. So if you wanted to see somefile.txt, your computer would look at index, and see 3.2 x 2.9, so it will goto your harddrive and look at the page 3.2 inches over, and 2.9 inches down and in that location will be the data which makes up somefile.txt. I hope that made sense.. Now, if you delete a file, your computer doesn't actually remove the pieces of sand, instead it will remove the entry in the index, so the file still exists, it just can't be read from the index. Since the file still exists, there are ways to scan the entire drive looking for deleted files which don't use the index paper. If you wanted to be paranoid and make sure theres almost no chance of reading deleted files, you'll want to invest in a drive cleaning program. (I dont have any recommendations, search yahoo for 'CIA drive cleaner') There are two ways to clean a drive, the standard wipe, and the CIA wipe The Standard wipe just removes all those bits of sand from the paper. But, the way magnetic media works, its still possible to recover the data.. a 'CIA' wipe, instead of removing the sand, adds sand to it covering the entire surface with 1s. This works better as there arent as many residual images of files left
http://answers.yahoo.com/rss/question?qid=20061216115706AAuXoGR
jne, ei viitsi rohkem otsida. Ega kõike mida suudetakse avalikult ka eriti ei räägita. Kodukasutaja üldiselt ei saa andmeid taastada peale 1 FULL formatti, laborites jms on teised asjad juba võimalikud. Kõvakettale jäävad ju ikkagi maha pisikesed "jäljed"/"rajad" mida siis ülipeentes laborites on võimalik kihtide kaupa lugeda ja teha et sellel tasandil on sellised andmed ja jäljed olemas ja teisel tasandil järgmised.
|
|
| Kommentaarid: 84 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
74 |
|
| tagasi üles |
|
 |
toivos
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.04.2004
|
12.01.2007 16:43:46
|
|
|
| SurfData kirjutas: |
jne, ei viitsi rohkem otsida. Ega kõike mida suudetakse avalikult ka eriti ei räägita. Kodukasutaja üldiselt ei saa andmeid taastada peale 1 FULL formatti, laborites jms on teised asjad juba võimalikud. Kõvakettale jäävad ju ikkagi maha pisikesed "jäljed"/"rajad" mida siis ülipeentes laborites on võimalik kihtide kaupa lugeda ja teha et sellel tasandil on sellised andmed ja jäljed olemas ja teisel tasandil järgmised. |
Peter Gutmann lasi Dzinni välja ja paistab, et enam pudelisse tagasi ei saa. Aga hea müügiargument on ta kindlasti. Nii data taastajatele, kui ka data hävitajatele.
_________________ Taastan datat katkistelt ketastelt ja katkistelt Flash(USB) mäludelt. Nüüd ka katkistelt SSD ketastelt. |
|
| Kommentaarid: 70 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
66 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SurfData
HV Guru

liitunud: 19.05.2006
|
12.01.2007 16:56:45
|
|
|
| toivos kirjutas: |
| SurfData kirjutas: |
jne, ei viitsi rohkem otsida. Ega kõike mida suudetakse avalikult ka eriti ei räägita. Kodukasutaja üldiselt ei saa andmeid taastada peale 1 FULL formatti, laborites jms on teised asjad juba võimalikud. Kõvakettale jäävad ju ikkagi maha pisikesed "jäljed"/"rajad" mida siis ülipeentes laborites on võimalik kihtide kaupa lugeda ja teha et sellel tasandil on sellised andmed ja jäljed olemas ja teisel tasandil järgmised. |
Peter Gutmann lasi Dzinni välja ja paistab, et enam pudelisse tagasi ei saa. Aga hea müügiargument on ta kindlasti. Nii data taastajatele, kui ka data hävitajatele. |
12 aastat vana artikkel kõlbab?
http://www.wired.com/wired/archive/3.10/data_pr.html
ja tol ajal oli juba 9x formatitud asja võimalik taastada.
paar kvooti ka mujalt kui pakub huvi:
They have technology in forensics (and other things)
that we've never even heard about. They always have something
up their sleves. Yeah, just delete the data eh? Hehe, sure thing.
It it was me I'd go with my method of destroying the data but
what ever. It's not my box being poked and proded at.. you'd be
suprised at what they can do with computer forensics.
ning vaadates CSI jms siis peaksid teadma et need mis seal on on juba AVALIK tehnoloogia, aga sõjavägi, nsa, fbi jms on alati ajast "ees" oma tehnoloogiaga jms See pole üldiselt paranoia, nii see on, kõigepealt nemad...siis palju aastaid hiljem tavainimesed.
the dod standard for file shredding is 7 swipes of random data. remember that wiping a file isn't the same as the whole drive, there's always the slack space, and some operating systems save everything you type in a keyboard buffer. when you close the program you were typing into, it's usually dump the contents of the buffer into the slack space.
if someone were determined enough, it's possible to use an electron microscope to find traces of data on a disc, no matter how many times you've overwritten it.
ma tõesti rohkem ei viitsi... GIYF
|
|
| Kommentaarid: 84 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
74 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
12.01.2007 17:00:54
|
|
|
| SurfData kirjutas: |
| 12 aastat vana artikkel kõlbab? |
Kui palju on HDD platterite tihedus selle ajaga tõusnud?
| SurfData kirjutas: |
| ning vaadates CSI jms siis peaksid teadma et need mis seal on on juba AVALIK tehnoloogia |
Ma loodan südamest et sa ei pea silmas seda hunnikut CSI-suvaline kant USAs seebikaid.
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
toivos
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.04.2004
|
12.01.2007 17:23:01
|
|
|
See näeb välja nagu SL Õhtulehe artikkel. Ega igasugust jama ei tasu ka uskuda, mida netist leiad. Kindlasti on ka neid, kes oma väidete kinnituseks annavad näiteks HV teema lingi. Actionfront on tõsine tegija keda peaks uskuma.
_________________ Taastan datat katkistelt ketastelt ja katkistelt Flash(USB) mäludelt. Nüüd ka katkistelt SSD ketastelt. |
|
| Kommentaarid: 70 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
66 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mistafox
HV kasutaja
liitunud: 14.05.2004
|
14.01.2007 12:39:51
|
|
|
isegi full formati teinud ja uuesti wini peale pannud ja olen asjad kätte saanud pildid ja muusika
getdataback ntfs või fat programmmiga
_________________ www.mööblihunt.ee |
|
| Kommentaarid: 12 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Kitsekyla
HV vaatleja
liitunud: 04.10.2002
|
25.01.2007 03:31:43
|
|
|
Oma faile ma kätte ei saanud kuid sain oma asjad siiski korda. Rääkisin mitmete IT spetsidega, nende sõnul full formati puhul võib andmed veel kätte saada kui midagi peale ei ole kirjutatud. Mina lasin windoosa peale.
Tänud vastuste eest!
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
XYZ
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
25.01.2007 09:50:26
|
|
|
Siissamas teemas on algusest peale sulle sama jutt ammuilma ära räägitud
|
|
| Kommentaarid: 81 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
12 :: |
56 |
|
| tagasi üles |
|
 |
firekeeper
HV vaatleja

liitunud: 28.01.2007
|
28.01.2007 01:16:32
|
|
|
juhtus selline asi et panin oma arvutisse sõbra ketta jumperid olid paigas tema oma slave minul master käivitasin aga tema ketast ei leidnud tegin restardi ja koss minu ketas andis otsad! lihtsalt kettad ei käinud ringi. algul arvasin et elektroonika aga viisin sõbrale ja ta leidis sama ketta vahetas elektroonika ära ja arvake tulemust? Ei hakkand tööle ja pärast ei hakkand teine ka tööle kas keegi oskab aidata? oleks ülimalt hea kui saaks sealt info kätte! kui muud ei saa siis vähemalt pildid ja mõned doc failid. seal tõsiselt vajalik info aga noh 3-18 tuhat selle eest välja käiia on natke palju nagu mul esindusest öeldi. Üks tuttav soovitas et siin foorumis olevat kunagi keegi tegelenud mõistliku hinna eest ,et ehk tegutseb veel?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Draax
HV veteran

liitunud: 21.03.2005
|
28.01.2007 02:49:26
|
|
|
Kuulge, mõni MOD või asi. Tehke mingi sticky õpetusega selle kõvakettalt andmete taastamise kohta. Selline tunne, et keskmiselt kord paari päeva jooksul on mingi andmetaastamise teema tekkinud.
Oleks abiks lihtsalt.
|
|
| Kommentaarid: 29 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
29 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Andrus Luht
itimees.ee

liitunud: 11.06.2002
|
28.01.2007 03:23:36
|
|
|
Hehh
Too artikkel dr.Gutmann'i spekulatsioonidest on tegelikult üsna iganenud. Tolleaegse salvestustiheduse juures (erinevus tänapäevasest on MITMETES SADADES kordades) oli tõepoolest võimalik kõvaketta 'track'i nn. 'servo-area'st (~25% track'i äärte pinnast) väja lugeda keeruka algoritmi tulemusena n-1 astmeline eeldatav bit. Tehti seda siis x korda (tavaliselt 5..9) tava-lugemispeast ~kümneid kordi tundlikuma 3-astmelise (upper-side / track / lower-side) peaga (loe: EM mikroskoobiga) ja saadud tõmmised anti ette 'pattern-search' tarkvarale, mis eeldatavasti tuvastas võimaliku varem salvestatu. Siis võrreldi erinevate astmete tõmmiste tuvastus-tulemusi ning valiti 2...3 tõenäosemat õiget. Edasine töö oli juba analüütikute rida...
Muide naljakas on see, et näiteks EV kohtuekspertiisibüroo itimehed helistavad vahetevahel ise kliendile ja küsivad konfiskeeritud ketaste kohta, et mida kasutati salastamiseks ja kuidas seda infot protsessida. Korduvad kogemused olemas mitmete klientide näidete varal...
_________________ Äriklassi serverilahenduste müük, paigaldus ja haldus. SaaS / PaaS / IaaS lahendused
Kasutatud äriklassi serverite, andmesalvede ja võrguseadmete ost-müük-rent
Tier-3 privaatpilvede, virtuaal- ja virtuaal-privaat-serverite lahendused. 24/7 haldus, monitooring |
|
| Kommentaarid: 377 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
1 :: |
318 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Eser
HV veteran

liitunud: 22.11.2003
|
28.01.2007 06:39:09
|
|
|
| tsitaat: |
Oma faile ma kätte ei saanud kuid sain oma asjad siiski korda. Rääkisin mitmete IT spetsidega, nende sõnul full formati puhul võib andmed veel kätte saada kui midagi peale ei ole kirjutatud. Mina lasin windoosa peale.
|
sa oled ikka 1 igavene ...
lased siin inimestel endale nõu anda, aga et ka loeks mis sulle kirjutatakse seda ei !!!
ja siis lisad lõppu veel sellise baskvilli, kle mine sa mees ka õige p...
_________________ Must, ja karvane ! |
|
| Kommentaarid: 23 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
22 |
|
| tagasi üles |
|
 |
toivos
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.04.2004
|
28.01.2007 17:24:31
|
|
|
| BReaK da iCE kirjutas: |
| Too artikkel dr.Gutmann'i spekulatsioonidest on tegelikult üsna iganenud. |
Nii ongi. Dzinni lasi pudelist välja aga tagasi pudelisse kinni panna väga raske. Terve maailm on täis instruktsioone kuidas datat hävitada. Mida aga tegelikult vaja ei ole.
_________________ Taastan datat katkistelt ketastelt ja katkistelt Flash(USB) mäludelt. Nüüd ka katkistelt SSD ketastelt. |
|
| Kommentaarid: 70 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
66 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Andrus Luht
itimees.ee

liitunud: 11.06.2002
|
|
| Kommentaarid: 377 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
1 :: |
318 |
|
| tagasi üles |
|
 |
toivos
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.04.2004
|
|
| Kommentaarid: 70 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
66 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
21.03.2007 18:23:34
|
|
|
Oh teid Oponent-kettaspetsialiste küll. Koolifüüsika õpikus on kirjas, miks saab ka varasemat infot taastada Asi on lihtsamast lihtsam - magnetväli kirjutamisel ei likvideeri varasemat, vaid ainult nõrgendab seda.
Kes ei usu, ostab kassettmaki, võtab ära kustutuspea ja siis kirjutab seda kassetti nii 5-10X üle. Ja siis kuulab, mis toimub - on kuulda nii viimane salvestus kui ka varasemad salvestused. Ja kõvaketta juures kehtib täpselt sama füüsikaseadus. Ja see on tingitud lihtsast põhjusest- ei ole võimalik kasutada nii tugevat kustutusmagnetit, mis info "ära nulliks", kuna nii tugev magnet kustutaks ka kõrvaltrackidel oleva informatsiooni
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
toivos
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.04.2004
|
21.03.2007 19:16:09
|
|
|
| tahanteada kirjutas: |
Oh teid Oponent-kettaspetsialiste küll. Koolifüüsika õpikus on kirjas, miks saab ka varasemat infot taastada Asi on lihtsamast lihtsam - magnetväli kirjutamisel ei likvideeri varasemat, vaid ainult nõrgendab seda.
Kes ei usu, ostab kassettmaki, võtab ära kustutuspea ja siis kirjutab seda kassetti nii 5-10X üle. Ja siis kuulab, mis toimub - on kuulda nii viimane salvestus kui ka varasemad salvestused. Ja kõvaketta juures kehtib täpselt sama füüsikaseadus. Ja see on tingitud lihtsast põhjusest- ei ole võimalik kasutada nii tugevat kustutusmagnetit, mis info "ära nulliks", kuna nii tugev magnet kustutaks ka kõrvaltrackidel oleva informatsiooni  |
Millegipärast ei suudetud ka päris suure summa eest datat tagasi saada.
_________________ Taastan datat katkistelt ketastelt ja katkistelt Flash(USB) mäludelt. Nüüd ka katkistelt SSD ketastelt. |
|
| Kommentaarid: 70 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
66 |
|
| tagasi üles |
|
 |
HacaX
HV Guru

liitunud: 22.01.2004
|
22.03.2007 00:59:05
|
|
|
No IMO Gutmann seda "dinni" küll välja ei lasknud, juba enne teda käis üks kammajaa selle kustutamisega (kõik need poolametlikud DoDi patternid on ju oluliselt vanemad... või eksin?) ja tema resiim oli lihtsalt üks parajalt põhjendatud leiutis. Probleem IMO on lihtlabases tõlgendamises, s.t. kui kuuldi et tüüp kirjeldab 35x kirjutamist siis kukuti automaatselt eeldama, et paarikordse kustutamise peale peaks ju siis igal juhul midagi kätte saama. Samas kui too 35x oli hoopis selleks, et nende mitme erineva tol ajal kasutuses olid kodeerimisviisile sobivaid väärtusi kirjutada,ühe viisi kohta on siiski ju kõigest 3 kirjutamist, vahele lihtsalt veidi suvalist saasta ja igaks juhuks ka iga konkreetne bitt eraldi.
Muidu tahanteada - oled kindel, et neid kahte saab võrrelda? Suuruste vahed on ikka metsikud kassetil kuhu sul mahub ümmarguselt 90min muusikat ja HDl kuhu 500 giga peale läheb (kui palju CD kvaliteediga muusikat see on võid ise arvutada ) Ülelindistamine IMO põhineb sellelsamal "möödakirjutamisel", s.t. kui sa omaarust salvestad eelmise musa peale siis tegelikult läheb suurem osa kirjutatust hoopis mööda, korralik pea vast tõesti suudab mõlemat musa kätte saada. HD wipeimisega tekib veel üks huvitav tahk - kui lindil äkki tõesti data erines, siis kettal on asi ju digikujul, ehk siis 1 on ikka 1 ja 0 on 0, seega kust otsast sa võid teada mitmenda "generatsiooni" bitiga on tegu? Algne oli üks, järgmine oli null, järgmine oli üks, järgmine oli null... kindel, et üks => üks => null => null on nõnda teistsugune et suudad seda esimesest variandist eristada? Mis siis kui sama operatsiooni on teostatud miljoneid kordi? Ei usu kohe kuidagi et kui isegi kellelgi leidub sellist täppistehnikat mis ka peale säärast mässamist midagi asjalikku suudab, et siis oleks sinna juurde panna midagi millega seda võrrelda (a'la "kirjutamiste andmebaas", kus kõikvõimalikud kombinatsioonid kirjas võiks olla). Ja kas sellest ka praktikas mingitki kasu oleks?
_________________ IMO & GPLed |
|
| Kommentaarid: 24 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
22 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sakinaga
HV Guru
liitunud: 30.08.2006
|
24.03.2007 20:19:25
|
|
|
Ise tegin enda kettale formati, uus Windows peale, installisin uue Windowsi all Get Data Back for NTFS ja hakkasin 2 giga kaupa asju mälupulgale kopima ja sealt teise arvutisse. Teist kõvaketast ei olnud ja teisel arvutil oli 3a garantiid, mille oleksin potist alla lasknud, kui oleks kasti lahti teinud. Kätte sain kõik- muusika, filmid, mängud, dokumendid. Windows installis ennast ju ketta algusesse, kus vanasti oli olnud....õige, windows ise. Niiet on peale formatit võimalik faile kätte saada. A võibolla ma tegin sitasti formati
|
|
| Kommentaarid: 164 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
155 |
|
| tagasi üles |
|
 |
HacaX
HV Guru

liitunud: 22.01.2004
|
25.03.2007 03:41:04
|
|
|
Formatit ei saa wipe'imisega võrrelda. Formaatimine praktikas ei tähenda midagi muud kui et kirjutatakse uus failitabel ja ülejäänud ala *loetakse* lihtsalt üle (see on tingitud juba kettaseadmest, kunagi ammu tõesti initsialiseeriti formaatimisel ketta rajad, nüüd aga tehakse sama käskluse peale hoopis lugemiskatse veendumaks et ketta pind on korras), ehk siis tänapäeval on HD formaatimine sama mis ammu quick format.
Kui sa tahad "õiget" formaatimist siis pead sa ketta *üle kirjutama* (kas siis BIOSi kaudu kui sinu oma säärast funktsionaalsust pakub, või siis mõne eraldi progega) ja alles siis formaatima. Tahaks näha kas sa peale säärast operatsiooni kah oma kraami tagasi saad
_________________ IMO & GPLed |
|
| Kommentaarid: 24 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
22 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sakinaga
HV Guru
liitunud: 30.08.2006
|
26.03.2007 01:10:59
|
|
|
| HacaX kirjutas: |
[...]
Tahaks näha kas sa peale säärast operatsiooni kah oma kraami tagasi saad  |
Ma ei tahaks proovida...
|
|
| Kommentaarid: 164 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
155 |
|
| tagasi üles |
|
 |
marti118
HV kasutaja

liitunud: 11.05.2002
|
05.03.2011 23:22:51
|
|
|
Minu lugu: Läptop op XP, ketas NTFS C:120GB. Partition magic ei suutnud ketast korralikult poolitada ja enam masin ei käivitunud). Tegin XP plaadiga C:25GB ja E:95. Nüüd vajan eelmiselt C120GB kettalt faile (ketas oli hõivatud 22GB). Kui installin E kettale GetDataBack for NTFS, kas siis oleks lootust varasemaid andmeid kätte saada?
Olgu veel lisatud, et enne partition magicut tegin kettale Defragmendi.
|
|
| Kommentaarid: 45 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
42 |
|
| tagasi üles |
|
 |
gunn271
HV veteran

liitunud: 30.01.2011
|
05.03.2011 23:38:15
|
|
|
| kui taha mingeid kindlaid asju saada siis võib olla et kõik ei pruugi kajastuda nii nagu oli et seega osa faile rikutud või puudu olenebki mida täpselt vaja on .
|
|
| Kommentaarid: 230 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
206 |
|
| tagasi üles |
|
 |
marti118
HV kasutaja

liitunud: 11.05.2002
|
05.03.2011 23:58:20
|
|
|
"Note: If you are going to perform a recovery, DO NOT install the software on the drive you want to recover. Instead, install it on a different drive and connect this to the machine as the second drive!"
"Do not write anything to the drive you want to recover the data from! This includes installing programs, surfing the Internet or even booting from that drive."
Loen HELPI. Kas see tähendab, et kui masin on käivitatud C: kettalt, programm on installitud (jagatud) E: kettale, siis tegelikult ei tohiks masin C-kettalt käivitatud olla - et samal ajal eelmiselt jagamata kujul C kettalt fotosid taastada? Või saab töötava winiga hakkama? Pole seda läpaka ketast kuskil mujal slavena käivitada..
|
|
| Kommentaarid: 45 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
42 |
|
| tagasi üles |
|
 |
toivos
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.04.2004
|
06.03.2011 00:27:59
|
|
|
Nii ta on jah. Tegelikult ei tohiks sa selle ketta pealt enam buutitagi.
_________________ Taastan datat katkistelt ketastelt ja katkistelt Flash(USB) mäludelt. Nüüd ka katkistelt SSD ketastelt. |
|
| Kommentaarid: 70 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
66 |
|
| tagasi üles |
|
 |
marti118
HV kasutaja

liitunud: 11.05.2002
|
06.03.2011 18:51:53
|
|
|
Täiesti uskumatu, kuid fotod, muusika ning vajalikud dokumendid GetDataBack for NTFS programmiga algselt 120GB kettalt taastatud. Ketas oli full formaaditud ning formaadi käigus veel kaheks jagatud (25/95). Installisin programmi E: pardile ja C: pardil asuv oligi käes. Olin juba valmis Bart_PE appi võtma, kuid asi lahenes oodatust mugavamalt.
Suur tänu abistajatele ja kui teilt tahetakse masin konfiskeerida, siis ainus võimalus andmeid varjata on kõvaketas füüsiliselt purustada. Minu silmad nägid täna faile masina ostmisest alates...
|
|
| Kommentaarid: 45 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
42 |
|
| tagasi üles |
|
 |
HacaX
HV Guru

liitunud: 22.01.2004
|
07.03.2011 01:24:40
|
|
|
OT: tee maailmale teene ning ära seda linnalegendi enam korda. See et ketast pole vaevutud tühjendama (kordame üle selle mida juba 4 aastat tagasi sai postitatud - nn "full format" ei tühjenda ketast) ei tähenda nagu tühjendamine polekski võimalik. Ning ammugi ei teosta mingit tühjendamist see et sa partitsioonitabelis 1 sisekande asemel 2 tegid (ketta jagamine)
PS! jätaks märgi maha veel ühe asjassepuutuva infokillu näol - ATA standard sisaldab Secure Delete käsku kettasisese kustutamise tarbeks mis peaks minu teada hõlmama kogu ketta pinda, k.a. sektorid mis on maha kantud ja kuhu soft harilikult kallale ei saa. Võrgus hakkas silma 2 proge mis seda liidest kasutada lubab - HDDErase ning hdparmi eksperimentaalne võti. Ehk siis kui vaja ketas tõesti puhtaks saada siis, eeldusel et jätkub julgust ja aega ning arvuti BIOS kaasa mängib, flopilt HDDErase või mõnelt Linuxi plaadilt hdparm tööle lasta.
_________________ IMO & GPLed |
|
| Kommentaarid: 24 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
22 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Atti
HV kasutaja

liitunud: 19.10.2003
|
07.03.2011 09:25:07
|
|
|
| Pärast seda, kui olin winXP (NTFS) kõvakettale linuxi all teinud dd if=/dev/zero of=/dev/sdb, ei näinud GetDataBack for NTFS programm mitte midagi sellel kettal.
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|