Avaleht
uus teema   vasta Tarkvara »  Tarkvara »  Vaja vinget tekstiredaktorit. märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
sakunne
HV veteran
sakunne

liitunud: 15.12.2004




sõnum 06.03.2006 14:19:46 Vaja vinget tekstiredaktorit. vasta tsitaadiga

Kes teab öelda mõne tõesti profi tekstiredaktori nime?
Asi selles, et mul sõbranna tõlkija - ja päris kõva tegija sel alal - tal tegemist ülipikkade dokumentidega, mida näit Word hästi ei taha.
Praegu kasutab Open Office't - see vist nagu funkab või ei funka ka icon_mad.gif krt!
Seega siis oleks vaja mingit umbes sel tasemel riista nagu pilditöötluses Photoshop on.

_________________
Kuna ei pruugi õigel ajal foorumisse sattuda:
SMS: 5051598 [võõraid tel. ei vasta]
Email sakunne@seenior.ee
Kommentaarid: 77 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Death
HV Guru
Death

liitunud: 06.09.2003




sõnum 06.03.2006 14:46:42 vasta tsitaadiga

failid mida tõlgitakse on mis vormingus?
_________________
"To be or not to be?" is a question of when, not if.
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 36
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sakunne
HV veteran
sakunne

liitunud: 15.12.2004




sõnum 06.03.2006 15:33:02 vasta tsitaadiga

Death kirjutas:
failid mida tõlgitakse on mis vormingus?

No vaata - võib vist nii ja naa, a' põhiliselt võtab mingi raamatu ja hakkab sealt tõlkima: tekib nii 2000 - 10 000 leheküljeline moodustis.

_________________
Kuna ei pruugi õigel ajal foorumisse sattuda:
SMS: 5051598 [võõraid tel. ei vasta]
Email sakunne@seenior.ee
Kommentaarid: 77 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
A.S.
HV Guru

liitunud: 27.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.03.2006 16:17:02 vasta tsitaadiga

Vormindamata teksti jaoks sobiks http://www.ultraedit.com/index.php?name=Content&pa=showpage&pid=10 , aga sellist ilmselt ei taheta.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
47th ronin
HV veteran
47th ronin

liitunud: 22.02.2003




sõnum 06.03.2006 20:21:56 vasta tsitaadiga

lähenemine vale. asjad võiks ikka peatükkide kaupa (või mingi muu sobiliku tunnuse alusel) eraldi failidesse salvestada. masina pangejooksmise puhul risk kõike korraga kaotada ka oluliselt väiksem. pealegi ei usu ma, et word probleemiks on, kui dokument 1-5Klk pikk on, pigem masin, millel mälu otsa saab. kui ikka ram-i ei jätku, siis saab see 'püssima' redaktoriga veel rutem otsa. 'real härjad' muidugi kirjutavad webi notepad-iga ja raamatuid otse postscriptis..
_________________
rgrds,
ronin, neljakümne seitsmes
Kommentaarid: 51 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 49
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 06.03.2006 23:30:31 vasta tsitaadiga

wow, 5k+ lk. Mul on tekkinud suuri probleeme juba kõigest paarisaja leheküljeliste dokumentidega.

Soovitan sama mis 47th ronin, tükelda raamat juppideks. Teiseks kui ei ole vaja mingit erilist tekstimärgendust siis mõne plaintext editoriga võib asi paremini töötada. Omal ajal wini all kui oli vaja suuri asju töödelda sai kasutatud wordpad'i. Tegu pole küll päris plaintext asjaga kuid ~50MiB tekstifaili muutmisega erilisi probleeme polnud peale selle mällu laadimist icon_razz1.gif

Just tegin proovi. KWrite suutis probleemideta avada 326.4MiB suuruse plaintext faili. Kokku on seal veidi üle 6M rea. Teksti muutmine oli "veidi" keerukas icon_razz1.gif

[edit]
Hakkasin toda dokumenti PDF'iks eksportima. peale 70k lehekülje ning ~4GiB PDF'i tekitamist jätsin asja katki. Arvutuste järgi oleks pidanud seal olema ~120k lehekülge ning ~7GiB PDF icon_biggrin.gif

_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 86
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
sakunne
HV veteran
sakunne

liitunud: 15.12.2004




sõnum 07.03.2006 03:39:06 vasta tsitaadiga

Oh, mehed - sel asjal on täitsa omaette spetsiifika - on proovitud ka tükeldada, a' siis jälle teised jamad: teksti peab saama vaadelda tervikuna, stiiliprobleemid, tähistused, mis peavad olema kogu teksti ulatuses ühtlased jm. sada asja, mille peale meiesugune 100-200 lk tekstiga tegeleja ei tulegi.
Panen ilmselt StarOffice'i.

_________________
Kuna ei pruugi õigel ajal foorumisse sattuda:
SMS: 5051598 [võõraid tel. ei vasta]
Email sakunne@seenior.ee
Kommentaarid: 77 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
47th ronin
HV veteran
47th ronin

liitunud: 22.02.2003




sõnum 07.03.2006 09:48:49 vasta tsitaadiga

tõlkimine ja küljendamine on kaks eri asja. kui tõlkimise kõrvalt jooksvalt ka külgi tegema hakatakse, siis ei peagi sealt mingit head nahka tulema. ja word ei ole milleski süüdi, Pournelle on vist kõik oma raamatud wordis kirjutanud..
_________________
rgrds,
ronin, neljakümne seitsmes
Kommentaarid: 51 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 49
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ihvike
HV Guru

liitunud: 01.04.2002




sõnum 07.03.2006 11:54:38 vasta tsitaadiga

Einoh, profivahend on Indesign. Kuigi ma ei ole kursis, kuidas ta selliste meeletute andmemassidega hakkama saab.
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hallvatt
Kreisi kasutaja


liitunud: 05.01.2002




sõnum 07.03.2006 17:15:14 vasta tsitaadiga

Indesign on küljendusprogramm, mitte tekstitöötlusprogramm. Ära aja palun segast, Ihvike.

Soovitan ikka jääda vördi või O.O juurde ja lisada arvutile mälu. Ja fail siiski tükeldada.

Huvitav, mis stiiliprobleemid? Mõlemas tekstitöötlejas saad ju teha stiilid + tähistused, need salvestada ja iga uue dokumendi peal kohe rakendada.

Ja kogemustega küljendajana ütlen, et ärgu ta jumala eest nende stiilide jms-iga üle pingutagu. Raamatu küljendaja teeb tema algteksti tõenäoliselt ikkagi .rtf-iks või .txt-ks, ilma igasuguste formateeringuteta ning tõstab alles siis küljele. Sest vördil on loll komme oma igasugu mõttetuid stiile jms jubinaid kaasa panna, kui otse .doc-failist küljele tõsta. Pärast tuleb tükk aega rookida.
Kommentaarid: 102 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 98
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ihvike
HV Guru

liitunud: 01.04.2002




sõnum 07.03.2006 17:34:55 vasta tsitaadiga

Hallvatt kirjutas:
Indesign on küljendusprogramm, mitte tekstitöötlusprogramm. Ära aja palun segast, Ihvike.
Ära aja ise segast, ütle, mida sa saad teha Wordiga, mida ei saa teha Indesigniga. Ja palun midagi sellist, mis on seotud tekstitöötlusega. + siis see, et Indesigni fail on kasutatav ka muuks kui kontoriprinterist välja printimiseks.

Juhul kui vaja plain texti, siis on igasugu notepadilisi võtta palju tahad. Kindlasti ka selliseid, millel failimahule erilisi piiranguid pole.
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hallvatt
Kreisi kasutaja


liitunud: 05.01.2002




sõnum 07.03.2006 17:53:07 vasta tsitaadiga

ihvike kirjutas:
Ära aja ise segast, ütle, mida sa saad teha Wordiga, mida ei saa teha Indesigniga. Ja palun midagi sellist, mis on seotud tekstitöötlusega. + siis see, et Indesigni fail on kasutatav ka muuks kui kontoriprinterist välja printimiseks.


Jah, saab tõesti InDesignis kirjutada. Ja siis? Photoshopis, CorelDraw-s ja tuhandetes teistes programmides saab kirjutada ja teksti kuidagiviisi töödelda ka. Aga need ei ole, ma toonitan, ei ole tekstitöötlusprogrammid. Teema algataja otsib tekstiredaktorit, juhin tähelepanu.

Vaata, mis maksab InDesigni litsents (ah, ilmselt sa tead seda). Tõenäoliselt on kodanik valmis ostma M$ vördi, kui see tema probleemid lahendab, aga mitte InDesigni. Ja arvestades, et O.O ja Staroffice litsentsid on jummala ilma eest, siis ma ei näe küll põhjust, miks peaks ta oma probleeme lahendama InDesigni muretsedes.

Pealegi, InDesignis jookseb tal 2000+ lehekülge veel kindlamalt kokku. Tee üks selline dokument, kui sul InDesign võtta on, vaata, mis saab. Mina olen siin küljendanud 600+ lk raamatuid (paljas tekst, piltideta) ning arvuti mälu on ikka üsna täis seda faili (masina konfi vaata profiilist).

Nii et paku ikka mõistlikke lahendusi, eksole.
Kommentaarid: 102 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 98
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ihvike
HV Guru

liitunud: 01.04.2002




sõnum 07.03.2006 18:11:32 vasta tsitaadiga

Ma juhiks tähelepanu sellele tsitaadile:
Hallvatt kirjutas:
Ja siis? Photoshopis, CorelDraw-s ja tuhandetes teistes programmides saab kirjutada ja teksti kuidagiviisi töödelda ka...

Wordis jah kuidagiviisi saab töödelda teksti, Indesignis saab seda teha intuitiivselt, võimalusterohkemalt, mugavamalt ja pealegi stabiilsemalt kui Wordis. See, kas keegi raha maksab, on tema oma probleem. Seda, kuidas Indesign nende meeletute tekstikogustega hakkama saab, ma ei tea, nagu ka oma esimeses postituses juba väitsin (endal pole üle 300lk raamatu käsil olnud). Wordi litsents (Office pakett) ei maksa oluliselt vähem kui InDesigni litsents. Mis puutub igasugu vabavaralistesse asjadesse, siis palun, proovige, pole mingit keeldu. Küsimus on pigem selles, et mida teemaalgataja tahab, kui ta tahab näiteks stiile tekstile, siis on Indesign iga kell etem kui Word.

EDIT: tegin prooviks 2000 A4 lk faili Indesignis, aega kulus umbes 0,5 sek, panin selle kõik placeholder texti täis (kulus u 0,7 sek). Ja noh, mitte midagi ei juhtunud, asi töötab täpselt samamoodi nagu 2 lk-line fail. Indesigni mälukasutus - 60 MB.
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hallvatt
Kreisi kasutaja


liitunud: 05.01.2002




sõnum 07.03.2006 18:49:55 vasta tsitaadiga

Tõsi jah - proovisin ka ning minul võttis kogunisti 55 MB mälu. Placeholder tekstiga. Aga võtsin ühe varemtehtud 600 lk asja lahti, oli mälukasutus 150 MB kanti kohe. Mõne masina võib see kinni puua, millel vähemalt 512 MB mälu pole.

Wordi litsents - 4,5 k, Indesigni litsents - 13 k. Vahe on.

Mitte et ma promoks vördi - kaugel sellest, mu oma masinas on see kogunisti puudu ja teised M$ Office asjad samuti. Kasutan O.O-d tekstide puhul. Et .doc faile .rtf-ideks teha ja seeläbi vördi stiilidest vabaneda icon_wink.gif

Ega ma ei tahagi Ihvike suga vaielda tegelt icon_razz.gif Me mõlemad InDesigni mehed, nagu ma aru saan, mis me ikka kraakleme. Lihtsalt kardan, et InDesign ei sobi teemaalgataja probleemi lahenduseks. Aga kui sobib, siis on hästi muidugi icon_smile.gif
Kommentaarid: 102 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 98
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tiit0
HV kasutaja

liitunud: 22.01.2004




sõnum 07.03.2006 19:01:29 vasta tsitaadiga

sakunne, vb peaks proovima kasutada uuemat Wordi ja vaatama arvuti kriitilise pilguga üle. OpenOffice.org ja muud sellised söövad tunduvalt rohkem arvuti ressurssi kui MS Word.
ihvike, piraatlus on paha, eriti kui veel raha teenimise eesmärgil piraatprogrammi kasutada. Küljendamine peaks jääma siiski küljendaja tööks.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ihvike
HV Guru

liitunud: 01.04.2002




sõnum 07.03.2006 19:40:49 vasta tsitaadiga

Hallvatt kirjutas:
Ega ma ei tahagi Ihvike suga vaielda tegelt icon_razz.gif Me mõlemad InDesigni mehed, nagu ma aru saan, mis me ikka kraakleme. Lihtsalt kardan, et InDesign ei sobi teemaalgataja probleemi lahenduseks. Aga kui sobib, siis on hästi muidugi icon_smile.gif
Täitsa õige jutt. Ma ise küljendajana eelistaksin ka ilma igasuguste stiilide, tabide, misiganes jurata plain texti algmaterjaliks. Enamasti jääb see kahjuks unistuseks. Selles suhtes soovitaks küll teemaalgatajale mingit väga lihtsalt notepadi (wordpadi) laadset programmi. Ja igasugu stiilid jne tasuks unustada. Aga kui neid vaja on, siis siin teemas on uurimiseks vaidlust juba piisavalt.

tiit0, millega siin teemas piraatlus seostub? Ma kasutan tööl täitsa legaalset Indesigni.
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sutekas
HV vaatleja
sutekas

liitunud: 28.03.2004




sõnum 07.03.2006 20:24:45 vasta tsitaadiga

Ärge nüüd nalja ka tehke! Wordi üle paarisaja lehe ühte faili panna ei maksa. Keegi siin rääkis et 5K pole probleem. Mul masinas on 1,5GB RAM mälu aga word pangestub suurte andmehulkadega tihi. Eriti siis kui tahad mitme rakendusega korraga töötada.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Hallvatt
Kreisi kasutaja


liitunud: 05.01.2002




sõnum 07.03.2006 21:03:56 vasta tsitaadiga

tiit0, usu mind, küljendamisega teenib piisavalt hästi isegi FIEna, et endale originaaltarkvara muretseda... Eriti kui osades vähemkriitilistes kohtades kasutada vabavara - nt openoffice ms wordi asemel.

tegin huvi pärast katse, võtsin 500 lk teksti, panin selle koos stiilidega InDesigni, O.O-sse ja Wordpadi. Mälukasutus - ID - 76 MB, O.O - 56 MB, Wordpad 9,5 MB. Tehtagu järeldused.
Kommentaarid: 102 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 98
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
47th ronin
HV veteran
47th ronin

liitunud: 22.02.2003




sõnum 07.03.2006 21:16:01 vasta tsitaadiga

tpruu.. sedaet, sihuke ekstra loll küsimus, kas wordi optionites on allow fast save eest linnuke ikka ära korjatud? kontrollitud? sest fast save teadupärast võib teha 10 lk pikkusest tekstist viie-kuue salvestamisega üsna mitmemegase faili.. ja kui lehekülgi on sadakond ning salvestatakse ca iga 10 lk tagant, läheneb faili kasvamine peaaegu geomeetrilisele progressioonile.. kui veel paar embedded objekti ka failis on, siis jookseb ka kõvem masin varsti kooma.. veel mingi koin oli mu meelest seotud .dot sidumise/salvestamisega dokumendi külge, aga seda täpsemalt ei mäleta.
_________________
rgrds,
ronin, neljakümne seitsmes
Kommentaarid: 51 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 49
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
nene
Kreisi kasutaja
nene

liitunud: 20.03.2004




sõnum 07.03.2006 21:19:42 vasta tsitaadiga

Tuli meelde, et Arvutimaailmas kunagi mainiti sellist programmi nagu BookWriter. Idee poolest peaks antud juhul ehk sobima.

Kui teema pealkirja nägin, siis tahtsin soovitada Vi-d, aga see vist pole päris see icon_smile.gif
Kommentaarid: 24 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
tiit0
HV kasutaja

liitunud: 22.01.2004




sõnum 08.03.2006 10:24:52 vasta tsitaadiga

ihvike kirjutas:
Ma juhiks tähelepanu sellele tsitaadile:
See, kas keegi raha maksab, on tema oma probleem.


Sinul võib olla legaalne, aga see lause lihtsalt jäi silma... icon_wink.gif
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
OFFF
HV veteran
OFFF

liitunud: 29.07.2004




sõnum 08.03.2006 15:23:36 vasta tsitaadiga

Mnjah, v6iks ju ajaviiteks TUNDA oma t88vahendeid. Mis segab tegemast metadokumenti, mis koosneb nii-mitmest-jupist-kui-vaja, aga hoiab korralga lahti AINULT neid juppe mida hetkel tarvis. Mitmesuguseid tervet dokumenti h6lmavaid muudatusi saab ikka peale lasta. Ehk v6taks Wordi helpi ja loeks sealt "master document" kohta.

A.

_________________
Õnnelikul malakamaal ei nuteta! Parem käsi abistab. Sõidame!
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 29
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sakunne
HV veteran
sakunne

liitunud: 15.12.2004




sõnum 08.03.2006 21:27:01 vasta tsitaadiga

OFFF kirjutas:
Mnjah, v6iks ju ajaviiteks TUNDA oma t88vahendeid. Mis segab tegemast metadokumenti, mis koosneb nii-mitmest-jupist-kui-vaja, aga hoiab korralga lahti AINULT neid juppe mida hetkel tarvis. Mitmesuguseid tervet dokumenti h6lmavaid muudatusi saab ikka peale lasta. Ehk v6taks Wordi helpi ja loeks sealt "master document" kohta.
A.

Vat, ega just oma töövahendaid hästi ei tunta ja sellepärast ma selle teema algatasingi - minu rida see pole, mul teine väljund - a' kurb vaadata, kui teine vaevleb.

_________________
Kuna ei pruugi õigel ajal foorumisse sattuda:
SMS: 5051598 [võõraid tel. ei vasta]
Email sakunne@seenior.ee
Kommentaarid: 77 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
A_Armonk
HV kasutaja

liitunud: 23.03.2002




sõnum 08.03.2006 23:55:15 vasta tsitaadiga

Siin 47th ronin kirjutas õieti: raamatu puhul iga peatükk eraldi failiks. Enne teha mall (template) valmis, ühtlustamiseks. Olen raamatuid kirjastustele teinud või raamatutesse peatükke kirjutanud, tean. Muidu riskid liiga suured. Toimetamine ja ülevaade asjast ka lihtsam ja masinat koormab vähem.

Võib kasutada põhidokumenti ja alldokumente. Wordi Master Document aga ebausaldatav, seda tarvitada ei tohi. Wordi peremees-sulasekombinatsioonil on vaid kaks seisundit: riknenud, varsti rikki minev. Lehekülgede ülemarvus võivad kõiikidel tekstitoimetitel olla piirangud janeed kusagil 10 000 lk kandis )põhi-alamdokumendi puhul kehtivad iga osadokumendi jaoks eraldi).

Professionaalsed tekstitoimetid, mis töötavad kirjastamistasemel, on Corel WordPerfect ja IBM Lotus WordPro. Viimast Eestis ei müüda (eBayst muidugi saab ja üsna odavalt, alla 500 EEK). Mõlemal puudub eesti keele speller, aga kui eestikeelne Word olemas, võib ju sinna salvestada, seal korrektuuri ära teha, avada võistlejas ja siis võrdlusega vead parandada. Mõlemad töötavad hästi 'Master Document'-iga. WordPerfectit tuleb nii pool aastat õppida. WordProd umbes kuu aega (eeldan Wordi kasutusoskust). WordPros on leheküljestiilide tegemine-teisendamine ja muu stiilitöötlus ning stiilide rakendamine tunduvalt lihtsam kui Open Office'i Writeris )olgu siis päiste või jaluste stiilid või tavalised lõigu ja märgistiilid). WordPerfectit kasutatakse küllalt palju suurtes USA kirjastustes sisemise tekstitoimetina ja ka küljendusprogrammina. Aga need muidugi saavad hakkama kõikide suurte asjadega. WordPro pärineb muuseas asjast, mis oli ka küljendusprogrammiks (desktop publishing). MasterDocument oilemas ka OOWriteris ('põhidokument'), nagu ja WordPerfectis ja WordPros.

Raamatute (mitte eriti palju pilte) küljendusprogrammiks oli CorelVentura, InDesign ja Quark ka kasutusel (tean paari maailma kõige suuremat teaduskirjastust, kes Quarki kasutavad). Aga need kõik söövad kõigepealt ikka tavalist tekstitoimeti teksti. Uue teksti kirjutamiseks ja sisuliseks toimetamiseks nad ei sobi ja pole selleks loodudki. Eesti kirjastused tahavad minu teada lõppfaili ikka Wordis, kuigi Word neile muidugi -- ja õieti -- sageli ei meeldi. Ise küljendades võib neile PDF-i anda, aga tõlkija ei pea olema küljendaja. Paremgi, kui ei ole. Tööjaotus on äris hea. Muidugi, tõlkija peab küljendamist veidi jagama, aga see on iseasi. NB: Mitmeks otstarbeks pole aga Word ei parem ega halvem võistlejatest ja teda alati kiruda ei maksa.

Vormindamata teksti valmistajat pole tõlkijal vaja. Kirjastamise lähtealuseks on vormindatud tekst. Open Office'i Writer pole paha, kuid jääb enne nimetatud kolmele veel veidi alla. Ability Ofice on Worksist üle, aga tema tekstitoimeti ei pretendeerigi täissuuruses tekstitoimeti kohale.

Aga tekstitöötluses puudub vajadus Adobe'i-Coreli taseme järgi. Kui tõlkija tahab mingeid funktsioone veel peale pikkade dokumentide võime, siis las kirjutab siia (ise või sakunne abiga) need soovid ja mõtleme edasi. Nt: kas ristviiteid (cross reference) ka vaja. Ja teksti iseloom ka oluline: kas tabeleid, graafikuid, valemeid, pilte. Või ilukirjanduse tüüpi. Samuti ka pakivalikust.

Ja mul on üks küsimus veel. 10 000 lk pikkust raamatut ma pole Eestis kusagil müügil näinud. Niisugust hullu pole, kes selle ostaks, järelikult ka kirjastaks. 10 köidet? Aga siis on 10 faili... Ka 2000 lk on kirjastajale ning edasimüüjale liiga palju (noh, Savisaare mälestisi või mõnda skandaaliraamatut Pätsist ehk saab nii pikaks venitada...) Kuidas siis tõlkijal käsikiri nii pikaks venib?! Kas ta mitte mingi lihtsa asjaga ei tee valesti? Kui seda saaks ka siin kirjeldada (miks nii pikad dokumendid), siis saaksime jälle midagi soovitada.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
OFFF
HV veteran
OFFF

liitunud: 29.07.2004




sõnum 09.03.2006 00:37:19 vasta tsitaadiga

A_Armonk kirjutas:

Võib kasutada põhidokumenti ja alldokumente. Wordi Master Document aga ebausaldatav, seda tarvitada ei tohi. Wordi peremees-sulasekombinatsioonil on vaid kaks seisundit: riknenud, varsti rikki minev. Lehekülgede ülemarvus võivad kõiikidel tekstitoimetitel olla piirangud janeed kusagil 10 000 lk kandis )põhi-alamdokumendi puhul kehtivad iga osadokumendi jaoks eraldi).


Hmm, millas see Master Document funktsionaalsus meile ilmuski? Word 95 ma pakuks. Kas t6esti pole MITTE KEEGI l2bi aegade l2bi W7 (95) kuni praeguse Word XP-ni (W10) m2rganud, et Master Documenti loogika ei tomi ja tuleks ringi kirjutada. Ma olen n6us, et W95 oli jube bugihunnik ja 97 sisuliselt parandatud 95. O2K esimene retial ILMA SP1ta oli "surm", koos SP3ga on nitshevoo. WXPd olen suht v2he n2ppinud. Ei puutu enam eriti l6ppkasutaja progedega kokku. Seega millisest patchlevelist ja millisest Wordi versioonist on jutt selle "EI TOHI" kontekstis?

A.

_________________
Õnnelikul malakamaal ei nuteta! Parem käsi abistab. Sõidame!
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 29
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Tarkvara »  Tarkvara »  Vaja vinget tekstiredaktorit. mine lehele 1, 2  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.