Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  nVidia Ampere (GA100/GA102/GA104) märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 312, 313, 314 ... 328, 329, 330  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002




sõnum 15.04.2022 13:53:47 vasta tsitaadiga

ahvilõust kirjutas:
Kas nendel 3080 tuleb mingi nupp sisse lülitada, et nad ahjuks ei muutuks? Mu MSI Ventus pärast 10min blender render nii kuum, et terve kast kuum. Toide on 750w ja 2 eraldi pci juhtmega ühendatud. Ventilaatorid ka keerlevad.
Vana kast sama renderdus tööga vaevalt soe. Seal mingi 2070 ventus.


Undervolti ära.


Link
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ahvilõust
Kreisi kasutaja
ahvilõust

liitunud: 08.06.2005




sõnum 15.04.2022 15:38:45 vasta tsitaadiga

Ikka 10minti pärast 60C ja üles. Ja mis seal ikka kaart tarbib ka 2 korda rohkem watte. Kuhugi see kõik peab ju minema. Milline fail ja taandareng. 4000 seeria pidid veelgi suuremad energia õgardid tulema. Nood panevad üldse maja põlema. icon_lol.gif
_________________
Gdesainer

M: MSI RTX 3070 Gaming Trio
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 15.04.2022 15:52:42 vasta tsitaadiga

no ei tea, pole nagu kõige hullem tulemus https://www.techpowerup.com/review/nvidia-geforce-rtx-3070-founders-edition/36.html

kui performancet pole tarvis, siis võid ju 2070 edasi kasutada, mis võtab vähem voolu, annab vähem sooja ja annab ilmselgelt ka vähem perfi

_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Kommentaarid: 273 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 3 :: 224
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 15.04.2022 18:15:10 vasta tsitaadiga

ahvilõust, No inimesed karjusid, et voolutarve neid ei huvita - k.a siin foorumis. Tootjad võtsid seda kuulda ja nüüd näeme tulemusi. Ülikõrgete elektrihindade juures veel kusjuures.
Mina olen alati valinud efektiivsema toote kui kahe eri tootja kompanendid on enamvähem sama jõudlusega.

Teine asi on ka konkurents tootjate vahel mis tähendab, et kõik on valmis need lükkama üle perf/w sweetspoti selleks, et jõudlus oleks parem kui konkurendil.
Spetsiifiliselt 30 seeria häda on veel see, et kasutatav Samsungi 8nm tootmisprotsess ei olnud algselt mõeldud sellist suurte ja palju voolu võtvate kiipide jaoks. Mul on samal tootmisprotsessil toodetud SoC telefonis ja seal ei ole mingit ülekuumenemist.

Ei saa unustada ka vooluahnet GDDR6X mälu mis võtab palju rohkem voolu väikse kiiruselisa nimelt vs tavaline GDDR6 (mis on nüüd kiiruselt järgi jõudmas).

Seega põhjuseid on mitmeid.
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ahvilõust
Kreisi kasutaja
ahvilõust

liitunud: 08.06.2005




sõnum 15.04.2022 21:56:48 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
ahvilõust, No inimesed karjusid, et voolutarve neid ei huvita - k.a siin foorumis. Tootjad võtsid seda kuulda ja nüüd näeme tulemusi. Ülikõrgete elektrihindade juures veel kusjuures.


Mina vastupidi koguaeg nõudsin, et vähem tarbiksid ja et jahedamad oleksid aga ma ka üks ainukestest normaalsetest siin foorumis.
See kaart kuumeneb isegi niisama netis surfates. Käega katsudes on kuum. Nagu mingi praak kaardi oleks saanud või see seeria ongi nii vigane.

_________________
Gdesainer

M: MSI RTX 3070 Gaming Trio
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ramones
HV veteran
Ramones

liitunud: 09.07.2004




sõnum 15.04.2022 22:57:55 vasta tsitaadiga

Kõrge idle temperatuur häirib kõige rohkem 3000 seeria juures. Voolutarve koormuse all pole isiklikult eriti oluline.

1080Ti oli mul idles ~40C, nüüd 3080 on koguaeg 60C lähistel ja tõmbab vahepeal vente käima icon_sad.gif
Kommentaarid: 75 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 74
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Evil
Hull
Evil

liitunud: 23.12.2004




sõnum 15.04.2022 23:21:26 vasta tsitaadiga

Äkki custom vesijahutusele tuleb nüüd turgu juurde tänu nendele uutele kaartidele. Samas võiks Amd poole vaadata, neil veidi parem tarbimine. icon_rolleyes.gif Lihtsalt mõte, ärge rünnake. icon_smile.gif Ise ostaks ka hetkel pigem 3080 kui 6800xt kuna odavam ja 4k võimekus veidi parem ning dlss ilmselgelt.
Kommentaarid: 231 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 193
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002




sõnum 15.04.2022 23:29:18 vasta tsitaadiga

3080 saab 4k peaaegu rahuldavalt hakkama, kui on viitsimist setinguid näppida thumbs_up.gif
Kommentaarid: 488 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 396
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002




sõnum 15.04.2022 23:54:29 vasta tsitaadiga

Ramones kirjutas:
Kõrge idle temperatuur häirib kõige rohkem 3000 seeria juures. Voolutarve koormuse all pole isiklikult eriti oluline.

1080Ti oli mul idles ~40C, nüüd 3080 on koguaeg 60C lähistel ja tõmbab vahepeal vente käima icon_sad.gif


Vaata oma GPU usage üle. Ma leidsin näiteks vahva fakti, et Logitechi kõnts-soft nimega G Hub ei lase GPU'l alla kellata desktopi kellade peale, vaid hoiab kogu aeg GPU ja mälud all out sätetel ehk Windowsi desktopil kütab GPU kogu aeg 1900mhz ja vendid tõmbasid end iga minut paar korda käima. Logitechi rämps kinni ja GPU oli hopsti 210mhz.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ramones
HV veteran
Ramones

liitunud: 09.07.2004




sõnum 16.04.2022 01:19:26 vasta tsitaadiga

Mul G Hub on tõesti peal aga minul see idle kellasid ei mõjuta, GPU ilusti 210MHz. Jama ongi, et nagu mingi video või film käima panna, siis GPU tõmbab kellad niipalju üles, et temp on insta 60-61C ja vendid ringi. Mul kasti õhuvool on selles suhtes kehv, et idles PC suht passiivis (paar 140 venti + cpu 120 ~500rpm).
1080Ti-ga samas probleemi polnud, istus sama koormuse all kuskil 40-45C ja kast oli vaikne. 3080 vente on ikka kuulda kui 59-60C juures koguaeg 0-700rpm vahel pendeldavad.
Kommentaarid: 75 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 74
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 16.04.2022 01:26:39 vasta tsitaadiga

njah...
kõigi mõistlike nv kaartide idle kasutus jääb kuskile sinna 10w kanti https://www.techpowerup.com/review/zotac-geforce-rtx-3080-amp-holo/35.html sellise voolutarbe juures on üsna võimatu, et kaardi idle temp ulatub 60ni. seega midagi PEAB olema valesti. isegi need igasugused eridisainid ja eriliselt üle kellatud kaardid suudavad ikkagi 20w piiresse jääda. kuigi ma arvan neid saab soovi korral ka maha kruttida väiksema tarbimise peale.
ja mis puudutab load kasutust siis minumeelest see on ikka tõesti üsna ebaoluline asi, millele liiga palju tähelepanu pöörata. kui palju inimene siis päevas mängida saab/viitsib, et seal peaks mingit erilist vahet olema, kas kaart kulutab selle aja jooksul 250 või 300w (näiteks)? see on sama nagu muretseda selle pärast, kas sul põleb paar tundi päevas kuskil toas 50 watine lambipirn või mitte.

_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Kommentaarid: 273 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 3 :: 224
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 16.04.2022 08:33:53 vasta tsitaadiga

Scart kirjutas:
Ramones kirjutas:
Kõrge idle temperatuur häirib kõige rohkem 3000 seeria juures. Voolutarve koormuse all pole isiklikult eriti oluline.

1080Ti oli mul idles ~40C, nüüd 3080 on koguaeg 60C lähistel ja tõmbab vahepeal vente käima icon_sad.gif


Vaata oma GPU usage üle. Ma leidsin näiteks vahva fakti, et Logitechi kõnts-soft nimega G Hub ei lase GPU'l alla kellata desktopi kellade peale, vaid hoiab kogu aeg GPU ja mälud all out sätetel ehk Windowsi desktopil kütab GPU kogu aeg 1900mhz ja vendid tõmbasid end iga minut paar korda käima. Logitechi rämps kinni ja GPU oli hopsti 210mhz.

G-HUB thumbs_down.gif thumbs_down.gif thumbs_down.gif

ot:
Miks Logitech sellise käkerdisega hakkama sai jääb mõistmatuks. Puuduvad isegi eleementaarsed deployment võimalused a'la silent switch ja offline installer. Sest väga mõnus on iga uuendust läbi stub installeri alla laadida ja yes yes vajutada. Lisaks suurem ressursikasutus vs vanem LGS soft. Ja kui juhtub veel olema kaks või rohkem vidinat millest üks vanem toimib ainult LGS-i ja teine uus ainult GHUB-ga, siis peab mõlemat jooksutama.
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002




sõnum 16.04.2022 09:23:49 vasta tsitaadiga

Wiltz kirjutas:
njah...
kõigi mõistlike nv kaartide idle kasutus jääb kuskile sinna 10w kanti https://www.techpowerup.com/review/zotac-geforce-rtx-3080-amp-holo/35.html sellise voolutarbe juures on üsna võimatu, et kaardi idle temp ulatub 60ni. seega midagi PEAB olema valesti. isegi need igasugused eridisainid ja eriliselt üle kellatud kaardid suudavad ikkagi 20w piiresse jääda. kuigi ma arvan neid saab soovi korral ka maha kruttida väiksema tarbimise peale.
ja mis puudutab load kasutust siis minumeelest see on ikka tõesti üsna ebaoluline asi, millele liiga palju tähelepanu pöörata. kui palju inimene siis päevas mängida saab/viitsib, et seal peaks mingit erilist vahet olema, kas kaart kulutab selle aja jooksul 250 või 300w (näiteks)? see on sama nagu muretseda selle pärast, kas sul põleb paar tundi päevas kuskil toas 50 watine lambipirn või mitte.


Real world idle usage on 20-30w, sõltuvalt kuvarist mida kõrgema otsa Ampere ringi ajab.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HPN
HV veteran
HPN

liitunud: 26.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 16.04.2022 10:12:41 vasta tsitaadiga

Kui 3080 idles 60C, siis peab midagi valesti olema. Äkki mõni protsess või programm taustal koormab kaarti? Endalgi sellist jama ette tulnud nii GPU kui CPU-ga.

Mul on õhkjahutusega undervolt'itud kaart idles ~28 C. Koormuse all on tüüpiliselt 3000 seeria kaardile lärmakas ja kuum.

_________________
/digitaalselt allkirjastatud/
Kommentaarid: 44 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 43
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vael
HV Guru

liitunud: 17.03.2013




sõnum 16.04.2022 12:42:46 vasta tsitaadiga

Viimasel ajal järjest rohkem KitGuru kanal meeldima hakanud:
https://www.youtube.com/watch?v=gVhfKAKni8A

Mis te nende kaartidega teete aga endal 5700XT MSI Trio X ja vaikne kastis(eelmine 5700XT oli kehv kaart ja halva õhu liikumisega kastis lärmas). Sama ka 3080 TRio X puhul ju, 34dB koormuse all ei tohiks küll väga kuulmist häirida.
Kui tõesti tahta full passive kaarti, siis tuleks tuleks vaadata jah 720p gaming poole ja mingi 50W juustu poole.
500W jahutamisega võib tõesti probleeme tekkida, aga ~300w ei tohiks mingi probleem olla korralikule AIBle...
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 16.04.2022 14:25:24 vasta tsitaadiga

ma ei tea kuskohast Scart selle "real world idle usage" kuni 30w välja mõtles või mida ta selle all silmas peab (terve arvuti tarbimist seinast??) aga nii omaenda kogemus kui techpowerup'i...kui ma mõnede muude testijate saadud tulemused sellist asja igatahes ei kinnita.
selgelt on ju näha mu antud lingil mõõdetud numbrid erinevate kaartide puhul. kaks või rohkem monitori ühendatud ning samal ühel neist film jooksmas ei ole küll mingi "real world idle usage" ka:D

eks leidub ilmselt mingeid kaarte, millel voolukasutus on ebanormaalselt suur selle tõttu, et konkreetne tootja on teinud mingisuguseid imelikke disainiotsuseid, aga selle pärast ei saa veel tervet põlvkonda chip'e ühe labidaga laiaks lüüa

_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Kommentaarid: 273 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 3 :: 224
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003




sõnum 16.04.2022 15:13:52 vasta tsitaadiga

miks kaks või enam monitori ühendatud real world usage alla ei peaks käima?
lisaks muidugi see, et kui brauser lahti, siis seal mõnes aknas ikka mõni video on, mida gpu pealt jooksutatakse.

g-hub ei ole ainukene soft, mis kellad üles lööb. kunagi tegi sama näiteks skype. ja paar muud näidet on ka oma masinast läbi käinud.

temperatuurid sõltuvad ikka rohkem konkreetsest mudelist, õigemini selle jahutusest, ja kasti õhuvoolust. mõni perversna mudel nagu see zotac võib rohkem tarbida aga reeglina ka mitme monitori ja videoga üle 20-30w ikka võtta ei tohiks, mis gpu-de jahutuse suuruse juures ei tohiks probleem olla.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 238 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 213
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 16.04.2022 15:34:42 vasta tsitaadiga

Kui kastis ruumi on, siis DIY annab kas väga vaikse või väga madalate tempidega kaardi. Ainult korralik custom loop on jahedam. Räägin siis Morpheus II peale monteerimisest ja kahe korraliku 120mm vendi sinna peale panekust. Muidugi see on 4 slot kaart nagu 3090 Ti aga see valik on olemas.
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002




sõnum 17.04.2022 07:39:46 vasta tsitaadiga

Wiltz kirjutas:
ma ei tea kuskohast Scart selle "real world idle usage" kuni 30w välja mõtles või mida ta selle all silmas peab (terve arvuti tarbimist seinast??) aga nii omaenda kogemus kui techpowerup'i...kui ma mõnede muude testijate saadud tulemused sellist asja igatahes ei kinnita.


Siis tiksud jah seal 10 something vatti otsas, kui on üks 1080p@60hz kuvar. Kõik sellest kõrgem/rohkem on automaatselt 20-30w ja just nimelt seda ka ülevaated näitavad.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XeStAiSy
HV Guru

liitunud: 12.12.2001




sõnum 17.04.2022 08:25:34 vasta tsitaadiga

1080p võtab vähem jah. Omalajal oli 1070 SLI too võttis 300w läheb veel aega kus need kaardid alles voolu võtma hakkavad, kui gpu lahjaks hakkab jääma. Kui täna on mägudes veel 100w numbrid siis paari aastapärast on 350w. Too küll in pole selliste elektri hindadega. Tulevad igasugused undervoltimisid käsile võtta. Ilmselt paljud lähevad tagasi 1080p peale 4k peal põletada max peal pole praktiline 1440p on veel mõeldav. Mängid ikkagi päev otsa ja kui too on veel 350w siis läheb too kalliks paar tundi päevas pole midagi.
Elektri hindled aasta tagusega võrreldes on poole rohkem kui vanasti.

_________________
Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.04.2022 03:55:04 vasta tsitaadiga

et 1080@60hz võtab 10w aga 1440@120hz võtab kohe põmm 30w, idles?!? icon_lol.gif ei noh, huvitav fantaasia...

aga mis siin ikka vaielda, paari päeva pärast panen wattmeetri vahele oma masinale ning eks siis saab täpselt ja faktiliselt selgeks, et mis ja kui palju. hetkel on kaart arvutis idlemas (browser käib, mingi leht on lahti, torrent tiksub vaikselt) ja vaevu leige...ventikad seejuures pole veel tiiru teinud. kõhutunde järgi on see power usage max 15w. tervel masinal seinast ilmselt 50-60 aga suurem osa sellest võtab siiski kõik muu, mitte idle gpu

_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Kommentaarid: 273 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 3 :: 224
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003




sõnum 18.04.2022 08:35:28 vasta tsitaadiga

Wiltz, mõni hardware monitoring asi käima ja näed üsna hästi tarbe ära ju.
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 238 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 213
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002




sõnum 18.04.2022 10:58:48 vasta tsitaadiga

Wiltz kirjutas:
et 1080@60hz võtab 10w aga 1440@120hz võtab kohe põmm 30w, idles?!? icon_lol.gif ei noh, huvitav fantaasia...

aga mis siin ikka vaielda, paari päeva pärast panen wattmeetri vahele oma masinale ning eks siis saab täpselt ja faktiliselt selgeks, et mis ja kui palju. hetkel on kaart arvutis idlemas (browser käib, mingi leht on lahti, torrent tiksub vaikselt) ja vaevu leige...ventikad seejuures pole veel tiiru teinud. kõhutunde järgi on see power usage max 15w. tervel masinal seinast ilmselt 50-60 aga suurem osa sellest võtab siiski kõik muu, mitte idle gpu


Peremees pole vist miskit GPU-Z'ist kuulnud. Väike vihje sulle - 120hz @ 5120x1440 on 30w, 240hz @ 5120x1440 on 90w. Lihtsalt, üks reaalse elu näide sulle, et saaksid aru millest jutt. Resolutsioon, kuvarite arv ja hertsid mõjutavad tarbimist väga suurel määral.

Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002




sõnum 18.04.2022 13:23:31 vasta tsitaadiga

4k 120 saab küll 20 kandis hakkama
Kommentaarid: 488 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 396
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.04.2022 15:33:10 vasta tsitaadiga

londiste, jah näengi (gpuz installitud)...hetkel on ~15w. mingi osa sellest küll ilmselt moodustab ka led riba, mille plaanin võimalusel lahti ühendada. lihtsalt need hardware monitoring asjad ei pruugi tingimata näidata alati puhast kulda, aga kuna ma tean täpselt kui palju mul masin 1070ga võttis idles seinast siis varsti saan võrrelda palju võtab masin seinast 3070ga ning saab teha üsna põhjapaneva järelduse selle kohta, et kas siis videokaartide voolutarve on tõesti nii haigelt tõusnud.

kuivõrd praegu pole masina taha veel enda monitor ühendatud siis paari päeva pärast saan teada selle 1080p vs. 1440p erinevuse ka. eks siis näis, kuidas see voolutarve hüppe teeb. seda saab kindlasti mingi gpuz taolise asjaga ka võrrelda sest isegi kui sealne number pole 100% täpne siis suhtelise erinevuse näen ära. kui muidu idles 10w kulutav kaart mõne jutu järgi hakkab suurema resoga kohe ligi 30 imema siis minul peaks see tarve veel suuremaks tõusma...kui see tõepoolest ka nii on siis kirjutan nvidiale kaebekirja icon_biggrin.gif

_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Kommentaarid: 273 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 3 :: 224
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  nVidia Ampere (GA100/GA102/GA104) mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 312, 313, 314 ... 328, 329, 330  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.