Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Telia Koduinternet märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 302, 303, 304 ... 868, 869, 870  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
kempi
HV veteran

liitunud: 13.01.2002




sõnum 16.10.2014 16:39:51 vasta tsitaadiga

Mark0 kirjutas:
kempi, huvitav lugu. Kuidas ühenduse setup on - st mis võrguseadmeid kasutad? Elioni ruuter või enda oma? Või otse kaabel arvutisse?

Ühendus on lihtne. Majja tuleb valguskaabel, keldrist CAT5 tuppa, kus otsas on Asus RT-N66U.
Muide IP oli sama ka vanasti Thompsoni tellisega. Tegid restarti või reseti, ikka tuli sama IP.

Nüüd tuleb iga kord uus, kui teha power reset või web UI pealt.

_________________
All there is to do - recon...
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wiinanina
HV kasutaja

liitunud: 27.02.2003




sõnum 16.10.2014 16:46:36 vasta tsitaadiga

kempi kirjutas:
Mark0 kirjutas:
kempi, huvitav lugu. Kuidas ühenduse setup on - st mis võrguseadmeid kasutad? Elioni ruuter või enda oma? Või otse kaabel arvutisse?

Ühendus on lihtne. Majja tuleb valguskaabel, keldrist CAT5 tuppa, kus otsas on Asus RT-N66U.
Muide IP oli sama ka vanasti Thompsoni tellisega. Tegid restarti või reseti, ikka tuli sama IP.

Nüüd tuleb iga kord uus, kui teha power reset või web UI pealt.


Eks siis keegi DHCP serveri ära vahetanud. Ja mitte eelmise backup'ist. Muidu oleksid ju vanad leasing-time'd.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
riaak
HV Guru
riaak

liitunud: 22.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 16.10.2014 20:12:21 vasta tsitaadiga

Intenol jooksis wifi umbe. Wifi ise püsti, aga ühendada ei saanud.
Kaablit pidi ruuterisse logides näitas küll et wifi enabled, aga samas oli ka kiri et disabled or not associated.
Disable - enable aitas.

Kas Intenol ongi kombeks nii teha? Pidavat ju hea ja stabiilne ruuter olema.

_________________
¯\_(ツ)_/¯
Kommentaarid: 118 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 104
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-parun-
Kreisi kasutaja

liitunud: 14.11.2013



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 16.10.2014 20:57:13 vasta tsitaadiga

riaak kirjutas:
Intenol jooksis wifi umbe. Wifi ise püsti, aga ühendada ei saanud.
Kaablit pidi ruuterisse logides näitas küll et wifi enabled, aga samas oli ka kiri et disabled or not associated.
Disable - enable aitas.

Kas Intenol ongi kombeks nii teha? Pidavat ju hea ja stabiilne ruuter olema.

Intenol on jah Wifi-ga aegajalt probleeme. Sellest on siin teemas ka hiljuti juttu olnud. Veast ollakse Elionis teadlik ja loodame et millalgi tuleb fix.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
BTK0
HV kasutaja

liitunud: 30.01.2005




sõnum 16.10.2014 22:33:43 vasta tsitaadiga

olafsand kirjutas:
BTK0, kui sul see guest wifi sees oli, siis jagasid ju, sest see on ilma paroolita.


Ei jaganud ma midagi, kui offline oli. Millisest tekstist sa selle küll välja lugesid? Ka eelnevalt on kasutaja bladerunner maininud, et> vaikimisi on see välja lülitatud. Siin vist kombeks eeldada, et iga kasutaja, kes harva sõna võtab, on puruloll või 2 klassi koolis käinud. icon_lol.gif
Ja küsimus, et miks seda GuestElion SSID üldse on vaja? Kui tahan teen ise oma võrgu avatuks või jagan võtit kellele vaja.

Elion peaks ikka natuke mõtlema, kas on vaja seda. Varsti on teh. tugi kõnedest umbes, et miks, miks, miks.......(kui juba pole) jne.

Oletame, et kodanik A ei jaga teemat ja kutsub kodanik B asja uurima. Juhtub aga nii, et kodanik B on üks heatahtlik naaber, kes on natuke pädevam, kuid mitte piisavalt ning aktiveerib selle ja nii on varsti terve tähestik, kodanik A hüvesid nautimas.

Mõne jaoks 4x6=24 teise jaoks 1x nädalas. Eks oleneb vaatenurgast. icon_razz1.gif

Igal juhul edu Elionile. Peale igat tõusu on alati langus ja siis jälle tõus. thumbs_up.gif
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mryx
HV kasutaja

liitunud: 14.03.2005




sõnum 16.10.2014 22:39:11 vasta tsitaadiga

Mark0 kirjutas:
mryx kirjutas:
Siin teemas on Inteno ruuterist eelnevalt juttu olnud, et kasutab OpenWrt tarkvara.
Kas sellise asja lisamine Elioni OpenWrt versioonile oleks väga keeruline:
https://forum.openwrt.org/viewtopic.php?id=40969
Saada info ametlikke kanaleid pidi teenusepakkujale.

Suhtlesin Elioniga ametlikke kanaleid pidi.
Paraku ei ole Elion huvitatud wifi sheduler'i Intenosse juurutamisest. Wifi olevat Intenol lisateenus, millesse ei soovita väga panustada.
Samas ei keelatud ise katsetada. Eks tuleb siis endal sellesse süveneda.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-parun-
Kreisi kasutaja

liitunud: 14.11.2013



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 16.10.2014 23:19:40 vasta tsitaadiga

mryx kirjutas:
Paraku ei ole Elion huvitatud wifi sheduler'i Intenosse juurutamisest. Wifi olevat Intenol lisateenus, millesse ei soovita väga panustada.
Samas ei keelatud ise katsetada. Eks tuleb siis endal sellesse süveneda.

Kas sulle võimaldati siis Intenole juurdepääs?
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DarkSky
HV kasutaja
DarkSky

liitunud: 06.01.2008




sõnum 17.10.2014 07:53:35 vasta tsitaadiga

Sai hiljuti Intenole reset tehtud. Kuna elan maamajas ja naabrid kaugel siis wifil password maha võetud. Nii lihtsam uusi lisaseadmeid wifisse ühendada jne. Huvitav on aga see et peale resetti ei taastunud see ruuteri vaikeparool vaid wifi võrk jäi endiselt avatuks. Wifisse ühendatud seadmed ühendusid peale resetti ise uuesti võrku. Minu jaoks oli see muidugi meeldiv üllatus. Huvitav kas see parooli sätete "meelespidamine" ongi Inteno reseti puhul normaalne või on tegemist mingi bugiga?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vahur
HV Guru
Vahur

liitunud: 01.10.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.10.2014 07:59:26 vasta tsitaadiga

Sellest korduvalt ka juttu olnud, et peale resetti taastatakse WiFi seaded (üldjuhul). Seda nii Intenodega kui ka Thomsonitega.
Kommentaarid: 456 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 386
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kempi
HV veteran

liitunud: 13.01.2002




sõnum 17.10.2014 08:59:36 vasta tsitaadiga

Ma ei ole kontrollinud, aga üllatusena tuli ka see, et Samsungi teleka menüüdest avastasin, et ma saan Wifi parooli läbi teleka muuta (Elioni äpp). Nojah ise seda katsetada ei saa kuna istun Asus ruuteri otsas, aga sellegipoolest lahe võimalus.
_________________
All there is to do - recon...
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olafsand
HV Guru
olafsand

liitunud: 07.09.2007




sõnum 17.10.2014 14:15:59 vasta tsitaadiga

kempi, wifiparooli saab muuta isegi Amino boxi kaudu icon_wink.gif


BTK0 kirjutas:
olafsand kirjutas:
BTK0, kui sul see guest wifi sees oli, siis jagasid ju, sest see on ilma paroolita.


Ei jaganud ma midagi, kui offline oli. Millisest tekstist sa selle küll välja lugesid? Ka eelnevalt on kasutaja bladerunner maininud, et> vaikimisi on see välja lülitatud. Siin vist kombeks eeldada, et iga kasutaja, kes harva sõna võtab, on puruloll või 2 klassi koolis käinud. icon_lol.gif
Ja küsimus, et miks seda GuestElion SSID üldse on vaja? Kui tahan teen ise oma võrgu avatuks või jagan võtit kellele vaja.

Elion peaks ikka natuke mõtlema, kas on vaja seda. Varsti on teh. tugi kõnedest umbes, et miks, miks, miks.......(kui juba pole) jne.

Oletame, et kodanik A ei jaga teemat ja kutsub kodanik B asja uurima. Juhtub aga nii, et kodanik B on üks heatahtlik naaber, kes on natuke pädevam, kuid mitte piisavalt ning aktiveerib selle ja nii on varsti terve tähestik, kodanik A hüvesid nautimas.

Mõne jaoks 4x6=24 teise jaoks 1x nädalas. Eks oleneb vaatenurgast. icon_razz1.gif

Igal juhul edu Elionile. Peale igat tõusu on alati langus ja siis jälle tõus. thumbs_up.gif


Ei pea Teid rumalaks, vabandust kui selline tunne jäi! Nüüd Teie kommentaari peale lugesin veel ja sain aru. Lihtsalt esimese hooga sain nii aru: eemaldasin guest võrgu = minu jaoks "lülitasin" offline, enne oli nagu online.

Minule see guest mode meeldib väga. Parooliga wifi võrgus olevad seadmed näevad mu pilte jne arvutist kuna vastavad kaustad on jagatud. Guest võrgus saab seade ainult neti ja minu piltide jne suhtes käib liiklus kõrvalt läbi (aia tagant nagu, mitte läbi hoovi icon_biggrin.gif )
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 57
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mryx
HV kasutaja

liitunud: 14.03.2005




sõnum 18.10.2014 10:57:07 vasta tsitaadiga

-parun- kirjutas:
mryx kirjutas:
Paraku ei ole Elion huvitatud wifi sheduler'i Intenosse juurutamisest. Wifi olevat Intenol lisateenus, millesse ei soovita väga panustada.
Samas ei keelatud ise katsetada. Eks tuleb siis endal sellesse süveneda.

Kas sulle võimaldati siis Intenole juurdepääs?

Nagu ma aru saan, tuleks mul Intenole lisada vastav "package".
Kas seda saab teha ainult CLI kaudu? Ja Intenole juurdepääsu võimaldamine tähendabki seda, et lastakse CLI kallale?
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002




sõnum 18.10.2014 12:40:00 vasta tsitaadiga

mryx kirjutas:

Nagu ma aru saan, tuleks mul Intenole lisada vastav "package".
Kas seda saab teha ainult CLI kaudu?
Jah.
tsitaat:
Ja Intenole juurdepääsu võimaldamine tähendabki seda, et lastakse CLI kallale?
CLI'ga (hetkel) kliente ligi ei lasta. Seega see üritus on hukule määratud kui just ise muud firmwaret peale ei lase (ei tea kuidas ja kas seda teha saab).
Kommentaarid: 178 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 144
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Spezz
HV veteran

liitunud: 21.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.10.2014 14:04:17 vasta tsitaadiga

Umm, mingi suurem katkestus? Mustamäel mul vaikus kodus ja ka mõned zone.ee's olevad asjad paistavad pimedad olevat?
Kommentaarid: 67 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pailaps
HV Guru

liitunud: 13.05.2004




sõnum 18.10.2014 14:31:19 vasta tsitaadiga

Spezz kirjutas:
Umm, mingi suurem katkestus? Mustamäel mul vaikus kodus ja ka mõned zone.ee's olevad asjad paistavad pimedad olevat?


Õnnetuseks küll. Akadeemia tee on täiesti pime. Meediakonverterite hunnik sulas üles, kahtlus on, et voolukatkestuste tõttu. 18.00iks võiks orienteeruvalt korras olla.

_________________
Ma trollin 50% oma postitustest.
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vahur
HV Guru
Vahur

liitunud: 01.10.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.10.2014 16:00:13 vasta tsitaadiga

Huvitav miks Elion oma swithide uplinkide jaoks optikakonvertereid kasutab, uuematel switchidel, mida kasutatakse, on SFP pesad olemas. Oleks nagu üks nõrk lüli vähem.
Kommentaarid: 456 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 386
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pailaps
HV Guru

liitunud: 13.05.2004




sõnum 18.10.2014 16:05:09 vasta tsitaadiga

Vahur kirjutas:
Huvitav miks Elion oma swithide uplinkide jaoks optikakonvertereid kasutab, uuematel switchidel, mida kasutatakse, on SFP pesad olemas. Oleks nagu üks nõrk lüli vähem.


Osade puhul kasutataksegi. Hetkel võiks toimida juba. Seisuga 15.53 on parandatud ja seadmed asendatud, osa switche oli samuti katki läinud.

_________________
Ma trollin 50% oma postitustest.
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mryx
HV kasutaja

liitunud: 14.03.2005




sõnum 19.10.2014 09:44:31 vasta tsitaadiga

Mark0 kirjutas:
CLI'ga (hetkel) kliente ligi ei lasta. Seega see üritus on hukule määratud kui just ise muud firmwaret peale ei lase (ei tea kuidas ja kas seda teha saab).

Ega siin muud üle ei jää, kui tuleb siis Inteno wifi kinni keerata ja lisada eraldi wifi AP.
Vaatasin, et isegi kõige odavamas wifi AP-s, mida HinnaVaatlusest hetkel leida võib (TP-LINK Wireless Access Point TL-WR740N), on "Access Control → Schedule" ja "Parental Control" olemas.
Kiruma ajab ainult see, et niisuguse võimaluse jaoks tuleb eraldi kopsik juurde osta.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Renka
HV Guru
Renka

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.10.2014 13:20:56 vasta tsitaadiga

Ei tule juurde osta. Oleks võinud ju kohe Inteno asemel võtta.
_________________
There is no place like 127.0.0.1
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Spezz
HV veteran

liitunud: 21.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.10.2014 19:03:53 vasta tsitaadiga

apache2 on konfitud IPv6 peal kuulama ja sisevõrgus saan üle ipv6 brauseriga lehele ligi ka.
Väljastpoolt kõikvõimalikud validaatorid ütlevad, et veebiserver ei vasta ipv6 aadressil.
Kas intento filtreerib või mis ma tegema peaks?
Kommentaarid: 67 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pulse
HV kasutaja

liitunud: 17.07.2003




sõnum 19.10.2014 20:13:01 vasta tsitaadiga

Uus ruuter - Inteno. Üritan WOL'i tööle saada. Mõnda aega peale arvuti sulgemist toimib kuid mingist hetkest enam mitte. Thompsonis pidi selle tarbeks arvuti IP ARP listis staticuks muutma, ilmselt tuleks sama liigutus ka Intenos teha? Kas seda saab kuidagi ka ilma Elioni abita teha või saab mingi trikiga ise hakkama? Kujutan ette et see on tasuline liigutus. Thompsonis sai telnetiga vastavatele seadetele ligi aga Intenole vist ligi ei lasta? Menüüdes ka sellist kohta ei leia.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-parun-
Kreisi kasutaja

liitunud: 14.11.2013



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.10.2014 20:37:35 vasta tsitaadiga

pulse kirjutas:
Uus ruuter - Inteno. Üritan WOL'i tööle saada. Mõnda aega peale arvuti sulgemist toimib kuid mingist hetkest enam mitte. Thompsonis pidi selle tarbeks arvuti IP ARP listis staticuks muutma, ilmselt tuleks sama liigutus ka Intenos teha? Kas seda saab kuidagi ka ilma Elioni abita teha või saab mingi trikiga ise hakkama? Kujutan ette et see on tasuline liigutus. Thompsonis sai telnetiga vastavatele seadetele ligi aga Intenole vist ligi ei lasta? Menüüdes ka sellist kohta ei leia.

Kas sealt ei saa: Network/DHCP and DNS/Static Leases/Add ? Või ma saan millestki valesti aru?
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pulse
HV kasutaja

liitunud: 17.07.2003




sõnum 19.10.2014 20:58:06 vasta tsitaadiga

-parun- kirjutas:
pulse kirjutas:
Uus ruuter - Inteno. Üritan WOL'i tööle saada. Mõnda aega peale arvuti sulgemist toimib kuid mingist hetkest enam mitte. Thompsonis pidi selle tarbeks arvuti IP ARP listis staticuks muutma, ilmselt tuleks sama liigutus ka Intenos teha? Kas seda saab kuidagi ka ilma Elioni abita teha või saab mingi trikiga ise hakkama? Kujutan ette et see on tasuline liigutus. Thompsonis sai telnetiga vastavatele seadetele ligi aga Intenole vist ligi ei lasta? Menüüdes ka sellist kohta ei leia.

Kas sealt ei saa: Network/DHCP and DNS/Static Leases/Add ? Või ma saan millestki valesti aru?


Ma saan aru, et sealt saab teha nii, et minu arvutile antakse DHCPga alati sama IP aga see ARPi teema on veel eraldi mingi teema. http://www.tonypickett.com/2013/07/arp_dns_dhcp/
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk150
HV kasutaja

liitunud: 04.05.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.10.2014 21:04:08 vasta tsitaadiga

Kas elion on V6 avanud? täna avastasin, et võrguhaldur näitab ilusti V6 te ja http://ip6.me/ näitab samuti, et olen kuidagi V6 te sattunud
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ufo56
HV Guru
ufo56

liitunud: 18.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.10.2014 21:04:30 vasta tsitaadiga

Jah on
_________________
 Lae pildid -> pilt.io
Kommentaarid: 77 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 66
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Telia Koduinternet mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 302, 303, 304 ... 868, 869, 870  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.