Avaleht
uus teema   vasta Vaidlused »  Võitlustanner »  Rahvas võrdleme oma (arvuti) helisüsteeme märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 300, 301, 302 ... 305, 306, 307  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.06.2023 20:37:57 vasta tsitaadiga

Peerless on korraliku long-throw elemendi teinud seal icon_biggrin.gif kui ma just ei eksi...aga see tundub küll täpselt peerless xxls moodi. Need on ühed parimad pure sub elemendid üldse maailmas, minu hinnangul. Ilmselt sama driver või samast nö "perekonnast" mis mul endal selles "kolmeses" sarnases kastis, mille pilti siin mõni aeg tagasi ka näitasin ja natuke juttu juurde kirjutasin.

mis OR mudel see täpsemalt on, viitsid võimendiplaadi poolest ka ühe pildi lisada?

_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."


viimati muutis Wiltz 10.06.2023 00:47:48, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 273 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 3 :: 224
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
suur13
HV veteran
suur13

liitunud: 05.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.06.2023 21:39:34 vasta tsitaadiga

Siin üks projekt, sarnase, aga kallima ScanSpeak driveriga:
http://www.troelsgravesen.dk/26W-4558T00.htm

Tröels on seekord isegi armulikult Hypexi filtri välja pannud, kes ise timmida ei viitsi icon_biggrin.gif

Peerlessi driveritega on viimasel ajal see häda, et neid peab hulgi ostma (min. 100 või 300 tk.) tihtipeale.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 173
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pistyk
HV veteran
pistyk

liitunud: 11.08.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.06.2023 21:47:25 vasta tsitaadiga

Wiltz, Peerless jah. seal taga on veel see keeratav fase nupp,ma ei tea mida see reguleerib.


_________________
parem varblane katusel,kui nuga neerus
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.06.2023 00:47:06 vasta tsitaadiga

sellega regullid faasi, aga sujuvalt (ehk siis stepless) mitte 0/180kraadi nagu enamasti on nendel plaatvõimudel. ja noh olgem ausad eks see 0/180 kraadi lüliti on tegelikult suht mõttetu asi...aga sujuv faasiregull võib juba täitsa kasuks tulla matchimisel peakõlaritega.

päris huvitav kokkusattumus, mul on seesama scanspeaki 12 tolline kapis seismas ja ootamas, ja üks taoline hypex sai ka hiljuti "pulli pärast" hangitud. aga sellest troelsi projektist ei olnudki teadlik, peab läbi lugema mis ta seal kokku on leiutanud ja äkki tuleb isegi järgi teha icon_biggrin.gif

_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Kommentaarid: 273 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 3 :: 224
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
suur13
HV veteran
suur13

liitunud: 05.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.06.2023 03:04:18 vasta tsitaadiga

Tee ära, minu nägemise järgi pole tal Feedback sektsioonis veel ühtegi eestlast !
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 173
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pistyk
HV veteran
pistyk

liitunud: 11.08.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.06.2023 09:52:50 vasta tsitaadiga

Wiltz, see ajabki segadusse,et tal on lülitatav nupp ka faasi muutmiseks 0 või 180° ,nagu teistel woofritel,see üks pisike läikiv lüliti keeratavate vahel ja siis veel see keeratav.Õnneks rohkem pole,mulle ei meeldi kui liiga palju seadistusvõimalusi ,hakkan üle mõtlema ja näppima koguaeg 😀
_________________
parem varblane katusel,kui nuga neerus
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.06.2023 05:31:49 vasta tsitaadiga

siis ilmselt see switch on lülitamaks niiöelda "juhtmeotsad teistpidi" ehk siis teisisõnu 0 ja 180 kraadi vahel ning sujuva nupuga saad omakorda seadistada misiganes vahemikku 0-180 või 180-360.

olenevalt sellest kui lähestikku sul sub ja peakõlarid paiknevad, pead esmalt sättima lõliti settingu (0 kui lähestikku) ning siis edasi võid proovida kas sujuv faasi muutmine teeb asja ehk veel paremaks

_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Kommentaarid: 273 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 3 :: 224
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pistyk
HV veteran
pistyk

liitunud: 11.08.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.06.2023 17:55:05 vasta tsitaadiga

See vist ikka päris nii pole,et kui lähestikku,siis kindlasti 0 peal faas.Minu vana Yamaha nt millel 0 ja 180° on tähistatud nom ja rev ,mängib rev olekus palju paremini kui nom peal ja isegi manualis on kirjas et tuleks nii ühendada.Samas teise võimu taga teistmoodi ühendatult töötas minu meelest nom ehk 0 peal paremini.See ongi vist selline asi et mingit kindlat reeglit pole ,vaid pead ise oma kõrvaga kindlaks tegema kuidas ta ikkagi paremini kõlab



_________________
parem varblane katusel,kui nuga neerus
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 11.06.2023 23:45:30 vasta tsitaadiga

3D-prinditud kõlarite ehitamine:
Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
Müüa 3D-printer
Hunnik DVD filme oksjonil: link
Kommentaarid: 865 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 653
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Renq
HV veteran
Renq

liitunud: 21.12.2003




sõnum 14.06.2023 09:36:02 vasta tsitaadiga

pistyk kirjutas:
ma olen vist otsi keerutanud,et banaanidesse mahuks icon_neutral.gif


No krt ma pean küsima, et kas neid ei tohi siis keerutada, et banaanidesse mahuks?

_________________
Steam: Renq Origin: Renq86 Uplay: Renq86
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.06.2023 09:41:49 vasta tsitaadiga

Renq kirjutas:
pistyk kirjutas:
ma olen vist otsi keerutanud,et banaanidesse mahuks icon_neutral.gif


No krt ma pean küsima, et kas neid ei tohi siis keerutada, et banaanidesse mahuks?


Ei, keerutad sagedused segi... icon_lol.gif

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 223 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 14.06.2023 10:21:44 vasta tsitaadiga

Renq kirjutas:
pistyk kirjutas:
ma olen vist otsi keerutanud,et banaanidesse mahuks icon_neutral.gif


No krt ma pean küsima, et kas neid ei tohi siis keerutada, et banaanidesse mahuks?


Pisikesest naljast, niipalju segadust. Kiudude omavaheline keerutamine pole teemaks, pigem terve juhtme, et tekiks pool, aga paluks seda ka tõsiselt mitte võtta, mõned asjad on mõistetavad vaid elektroonikaharidusega inimestele.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pistyk
HV veteran
pistyk

liitunud: 11.08.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.06.2023 00:41:00 vasta tsitaadiga

Viimasel ajal on sotsiaalmeedias küsimus,et kes kasutab neid svamme et põrandakõlari( ilmselt tagumine)port kinniseks panna ja mis eesmärgil?Enamusele on eesmärk ilmselt selge aga kuidas siinsed olijad asja kasutavad.Mina proovisin,bass jäi ikka nõrgemaks ja kuna mul ilma on enda meelest hea,siis on kõik hästi.Kõlarid on 28cm seinast
_________________
parem varblane katusel,kui nuga neerus
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
suur13
HV veteran
suur13

liitunud: 05.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.06.2023 13:18:11 vasta tsitaadiga

See on ikka pigem selline erilahendus, mis sobib vaid teatud situatsioonides ja kõlaritele. Kui on ikka selgelt reflex optimeeritud disain (elemendid, tuning, kasti suurus), siis ma ei kujuta ette väga situatsiooni kus port plug midagi paremaks teeb. Noh, OK, PEAD panema kastid vastu seina, võib olla ajutise lahendusena elad üle et F3 kukub 35-lt peale 70-ne peale, aga ruum kompenseerib osa sellest tagasi, aga et püsivalt siukest lahendust tahaks ?

Jah, sellega saab muuta ka impedantsi graafikut, kuid siis pead ikka juba teadma mis teed (sobivad kõlarid) ja samuti situtasioon kus on piiripealne disain ja saad plug'i kasutades mängida bassi roll'off'iga - muutes teda sujuvamaks (näiteks. F3 küll väheneb, F6 jääb samaks ja F10 hoopis suureneb) lähtuvalt muusikastiilist.

Saab kasutada ka "mehaanilise crossoverina" (subwooferile üleminekuks), kuid naljakas ja küsimus jääb, miks tänapäeval jamada sellise asjaga icon_smile.gif
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 173
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.06.2023 13:27:02 vasta tsitaadiga

see on sisuliselt lihtsalt pordi sulgemine. bass jääbki nõrgemaks sest pordi eesmärk on kõlaril kõige madalamat otsa "enhanced'da" ehk mis iganes see siis eesti keeles on...lisada, tugevdada. see on umbes nagu kahe bassielemendiga kõlaril ühendada üks bassielement lahti.
miks selline võimalus osade tootjate poolt tehasest on ja miks osad seda kasutavad...sest ruum/kõlari paigutus ruumis võib tekitada ka selle bassiotsa üle võimendamise, eriti kui kõlarid on paigutatud väga seina lähedale või lausa nurka(desse).
teine põhjus porti sulgeda on hea/parem intergratsioon subwoofriga. port tihtipeale üritab tekitada kõlarite puhul seda osa sagedusalast, mis subwoorfi lisamisel peaks olema juba selle töö.
kolmas põhjus - vahel võib bass driver ähvardada minema lendamisega teatud muusika kuulamisega icon_biggrin.gif pordi sulgemine vähendab seda riski, kuigi ma ei usu, et sel põhjusel väga paljud (teadlikult) porti täis topiksid

tagumine, külgmine või esimene..seal pole tegelikult suurt vahet. port töötab ühtmoodi igal juhul, sõltumata sellest kus küljel ta asub.

_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Kommentaarid: 273 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 3 :: 224
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degreal
HV veteran

liitunud: 07.01.2002




sõnum 25.06.2023 13:46:14 vasta tsitaadiga

Subwoofri pordi sulgemine aitab häälestussagedusest madalamaid sagedusi esitada
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pistyk
HV veteran
pistyk

liitunud: 11.08.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 03.07.2023 22:02:40 vasta tsitaadiga

Huvitav,isegi mobiiltelefonist tulev heli on hoopis teine kui telefon vastu seina või 15cm eemal
_________________
parem varblane katusel,kui nuga neerus
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 03.07.2023 23:39:47 vasta tsitaadiga

nojah, mobiiltelefon on ju samuti kõlar icon_biggrin.gif seega sedagi mõjutavad ümbritsevad peegeldavad pinnad, "room moded" küll nähtavasti eriti ei mõjuta sest mobla "kõlar" nähtavasti lihtsalt ei suuda esitada sagedusi alla ~300hz
_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Kommentaarid: 273 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 3 :: 224
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jaank
HV veteran

liitunud: 14.01.2007




sõnum 14.07.2023 12:12:14 vasta tsitaadiga

suur13 kirjutas:
https://www.audiomarket.ee/tootekategooria/kolarid/suvistatavad-kolarid/page/1/?et_per_page=24
https://audiocity.ee/tootekategooria/koduaudio-seadmed/kolarid-koduaudio-seadmed/suvistatavad-kolarid/

Kaks lähestiku poodi Tallinnas. AudioCity's PEAKS olema just süvistatavaid ja seinapealseid/"pildiraam" kõlareid ka kohapeal, aga pole ammu nende poes sees käinud...


Tagantjärgi tarkusena Audiocityst midagi tellida ei soovita, praegu ootan tarnet 30ndat päeva.
Kommentaarid: 61 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 55
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pistyk
HV veteran
pistyk

liitunud: 11.08.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.08.2023 18:53:48 vasta tsitaadiga

https://www.youtube.com/watch?v=YfpV3al_Q3k kas see lugu ei aja veidi segadusse,nagu bassikas käiks vähe mööda? icon_smile.gifMõtlesin juba et woofri faas vale.Tegelikult tegijaid vaadates ilmselt taotuslik
_________________
parem varblane katusel,kui nuga neerus
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 21.08.2023 19:10:21 vasta tsitaadiga

Wiltz kirjutas:
mobla "kõlar" nähtavasti lihtsalt ei suuda esitada sagedusi alla ~300hz


Mis nipiga siis inimese kõne normaalselt kuuldav on? Mitte ainult kuularist vaid ka kõlarist.
tsitaat:
Kõne põhitooni sagedus jääb meestel tüüpiliselt vahemikku 85 – 155 Hz, naistel vahemikku 165 – 255 Hz

_________________
Müüa 3D-printer
Hunnik DVD filme oksjonil: link
Kommentaarid: 865 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 653
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
skyTronic
Kreisi kasutaja

liitunud: 01.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.08.2023 19:19:50 vasta tsitaadiga

pistyk, 1:06 see helisüntees jah, taotluslik
Kommentaarid: 47 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 46
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
suur13
HV veteran
suur13

liitunud: 05.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.08.2023 22:13:10 vasta tsitaadiga

Oluline on seal:

von Wu kirjutas:
põhitooni sagedus


Kui telefoni (või krapi kõlariga) kuulata on (eriti hästi aru saada mehe häälel) puudu just see "kandev" bass. Kõik ülejäänud sagedused, hääle nüanssid ja harmoonilised on üleval pool. Naishääle sisisev "s" võib täitsa olla veel 7000 Hz peal.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 173
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-Koppel-
Kreisi kasutaja
-Koppel-

liitunud: 01.04.2009




sõnum 21.08.2023 22:13:31 vasta tsitaadiga

von Wu, kõne nii madal?
"In telephony, the usable voice frequency band ranges from approximately 300 to 3400 Hz.[2] It is for this reason that the ultra low frequency band of the electromagnetic spectrum between 300 and 3000 Hz is also referred to as voice frequency, "
https://en.wikipedia.org/wiki/Voice_frequency
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
time123
HV Guru
time123

liitunud: 11.09.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.09.2023 12:53:41 vasta tsitaadiga

Otsin oma SVS subwoofri (mängib 20-50Hz) juurde 2.0 kvaliteetseid aktiivkõlle. Praegu on ca 40€ Edifierid ja pole heliga päris rahul. Ideaalis oleks kõllid ilma puldita, et elektrikatkestuse korral helitugevus defaulti ei hüppaks, aga tänapäeval on selliseid vist raske leida. Aktiivkõllid sellepärast, et ehituse käigus sai arvuti juurest kõllide asukohta viidud RCA kaablid ja esimesest kõllist teise juurde vaskkaablid.
Kommentaarid: 198 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Vaidlused »  Võitlustanner »  Rahvas võrdleme oma (arvuti) helisüsteeme mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 300, 301, 302 ... 305, 306, 307  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.