Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  HV-lased vs. EV kaitseväe ajateenistus (Lisatud küsitlus) märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5 ... 489, 490, 491  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Mida arvad sina EV kaitseväe ajateenistusest?
Kokkuvõttes oli kasulik/huvitav aeg
38%
 38%  [ 170 ]
Kokkuvõttes oli mõttetu ja kahetsen
13%
 13%  [ 62 ]
Pole läbinud ajateenistust
47%
 47%  [ 212 ]
hääli kokku : 444

autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
mpls
HV veteran
mpls

liitunud: 09.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.03.2004 19:26:37 vasta tsitaadiga

Kas on siin keegi, kes oli 05.2000-05-2001 Tartu JVPs?
Kommentaarid: 140 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 132
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Max Powers
 

liitunud: 21.03.2003




sõnum 28.03.2004 19:27:37 vasta tsitaadiga

dvdzoid_est kirjutas:
Räige HVga mitteseonduv teema. thumbs_down.gif
Kuid mina käisin mereväes arhangelskis. 8)


Et nagu norin Aegmaha10-t?

Siiani pole ükski nõukogude armees teeninutest sealsest elust rääkinud millegipärast
Kommentaarid: 215 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Noname
HV Guru
Noname

liitunud: 26.10.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.03.2004 19:27:56 vasta tsitaadiga

paha kirjutas:
Käidud 1995 Narva-Jõesuu Piirivalve Õppekeskuses. 12 kuud.


jutt käib praegusets sõjaväest mitte 95 aasta omast. 95 aasta oli veel kõik normis ja sõjavägi korralik.

_________________
"Olukord on sitt, aga see on meie tuleviku väetis." - Lennart Meri
"Edu on kehv õpetaja. See ahvatleb tarku inimesi mõtlema, et nad ei saagi kaotada" - B. Gates
Kommentaarid: 370 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 320
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.03.2004 19:28:11 vasta tsitaadiga

ma pole küll sõjaväes käind ja ei arva ka, et see täitsa mõttetu nüüd oleks, aga meheks ta nüüd sind küll ei tee. meheks pead ikka ise saama.
_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."


viimati muutis SKG 28.03.2004 19:29:46, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
martty
HV kasutaja
martty

liitunud: 17.09.2003




sõnum 28.03.2004 19:29:40 vasta tsitaadiga

Elof kirjutas:
Galil AR'ga saad lasta sihtmärgist mööda nii kaua kuni padrunikest ummistab relva, heal juhul ka pärast seda.


mul ummistas küll ainult ühe korra. siis kui üks padrun oli rauas ja 35-sesse salve 37 või 38 padrunit sisse ajasin icon_redface.gif
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kjsmart
HV kasutaja

liitunud: 10.12.2002




sõnum 28.03.2004 19:34:29 vasta tsitaadiga

Sõjavägi pole karistusasutus, mille eesmärgiks on sulle ebameeldivuste valmistamine. Missugused mälestused kellelgi sõjaväest on, sõltub ainult sellest inimesest endast ja sellest meeskonnast kellega ta seda ajateenistust läbib. Peaga inimesele leitakse alati mingi parem rakendus kui lapilükkamine.
Kes on aga slang, see ka jääb selleks ja vastavalt sellele teda ka koheldakse.
Lihtne evolutsiooni teooria; nõrgemad kaovad et tugevamatele ruumi teha. Ja see kehtib mitte ainult meie sõjaväes, vaid ka globaalses poliitikas. Näiteid sellest näete te igapäevastes uudistes.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Winterwind
One
Winterwind

liitunud: 19.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 28.03.2004 19:36:10 vasta tsitaadiga

rastix kirjutas:
Ise passisin vahipatis - 8 kuud icon_evil.gif . Aga veel lebomad kohad on sidepatt ja tagala.

ma saan siis kah vahipatis passida icon_razz1.gif
loodame, et noorteajaga maha ei sure vaid ikka tiba paremasse vormi saan - praegu füüsiline küll suht masendav icon_cry.gif

ahjaa, mis kell seal äratus muidu oli ja mis kell öörahu? see kah natuke jama, et ma ei lähe kellegi tuttavaga vaid üksi
aga jah, 3 aastat kooli ühikas koos võõrastega elatud ja tagantjärgi meenutades oli ikka megalahe küll thumbs_up.gif
Kommentaarid: 1007 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 727
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Max Powers
 

liitunud: 21.03.2003




sõnum 28.03.2004 19:38:25 vasta tsitaadiga

Äratus kell 6 ja öörahu kell 10 ( kui loomulikult ei lähe lappi lükkama )
Kommentaarid: 215 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kjsmart
HV kasutaja

liitunud: 10.12.2002




sõnum 28.03.2004 19:38:45 vasta tsitaadiga

paha kirjutas:
Käidud 1995 Narva-Jõesuu Piirivalve Õppekeskuses. 12 kuud.
Ja ütleks et kes pole käinud sõjaves ärgu tulgu jumala eest ütlema et mõttetu koht ja mina sinna ei lähe. Pigem sa kardad sinna minna ja ei julge seda endale tunnistada.

Igaljuhul soovitan ära käia, saad vähemalt meheks ja vaatad elule hoopis teise pilguga.
Kindlasti on ka neid kel see aeg täiesti maha visatud aga üldiselt on see enamuse enda teha. Karjäärivõimalust üldiselt ikke niipalju kui ise üritad.

paha


Olen täitsa nõus
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
CoperniK
HV kasutaja

liitunud: 17.04.2003




sõnum 28.03.2004 19:42:47 vasta tsitaadiga

95-96a. Jõhvi Päästerygement.Lõpetasin seeruna.Selle väeosa eeliseks oli see, et käidi reaalsetel väljakutsetel(tuletõrje,demineerimine jne)
Samuti olid demineerimis kursused mis toimusid Tallinnas(seega sai kodus elatud2 kuud).
Fyysilist sai küll normaalselt,kuigi suvel elati rohkem rabades (tõrjujad) ja sinimägede metsades(demineerijad).Talvel anti rohkem spordile vinti.

Aga kõige rohkem sai sõjaväes kino ja pulli.Ma pole vist kogu elu vältel kokku niipalju hirnund kui seal selle yhe aasta joolsul.

Igaljuhul minu point on sihuke:Kes pole käinud,ärge hakake siin midagi maha tegema millest midagi ei tea.Ja ära tasub igal juhul käia,lollimaks seal ei jää,
nälga ei sure. icon_wink.gif
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DeathCommando
HV kasutaja

liitunud: 12.02.2003




sõnum 28.03.2004 19:45:41 vasta tsitaadiga

mina sain igaljuhul sõjaväest vabastuse...(komissarjaadis käidud ja paberid korras)... Lampjalad ja põlved "vedasid alt" icon_smile.gif
ja ausalt ööldes ei ole ks tahtnud minna niiqunii

_________________
Nothing's eternal...
Vajad mõnda PHP/SQL rakendust? või hoopis tervet webi?
Võta ühendust..
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
GertR
Kreisi kasutaja
GertR

liitunud: 08.06.2003




sõnum 28.03.2004 19:47:24 vasta tsitaadiga

ttt kirjutas:
Äratus kell 6 ja öörahu kell 10 ( kui loomulikult ei lähe lappi lükkama )

See ongi ainuke murelaps minu puhul, sest praegu kodus asi ikka ropult nihkes (kell 6 nagu rohkem magamamineku aeg)
Peab vist enne minekut 24h üleval olema icon_sad.gif

Ja veel kätte saamata HV särk jääb ka kappi ootama icon_cry.gif


viimati muutis GertR 28.03.2004 19:49:53, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
puna
HV Guru


liitunud: 18.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.03.2004 19:48:00 vasta tsitaadiga

On ka käidud 10a tagasi olin tallinnas rahumäel. Suht mõttetu koht oli. Aja raiskamine.
Ja koristada saad kõvasti, magad ka lapp peos algul.
Pärast on igav. Ma ei viitsind lõpuks kodus ega hüppes ka käia rääkimata kinost nii laisaks olin muutund.
Ainult magasin hommikust õhtuni kasarmus.
Minujaoks oli mõttetu koht, aga nalja sai kõvasti.
Kommentaarid: 361 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sharkxs
Kreisi kasutaja
sharkxs

liitunud: 10.03.2003




sõnum 28.03.2004 19:49:39 vasta tsitaadiga

mul ka se tee käidud

tagala pataljonis staabikaitse rühmas
rämedalr äge koht oli
soovitan soojalt sõjaväkke kõigil mitte minna icon_biggrin.gif
8 kuud muda ja pumpasi
täiesti mõttetu koht


viimati muutis sharkxs 28.03.2004 19:50:00, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 58 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 11 :: 2 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ik2
Kreisi kasutaja

liitunud: 15.04.2002




sõnum 28.03.2004 19:49:42 vasta tsitaadiga

84-86a (A)
Kommentaarid: 59 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
haigo
HV veteran
haigo

liitunud: 05.07.2002




sõnum 28.03.2004 19:57:21 vasta tsitaadiga

'94 a. SOR-is. Kasulikkuse või mõttetuse koha pealt ütleks nii ja naa. Kindlasti segab ta õpinguid.

puna kirjutas:
On ka käidud 10a tagasi olin tallinnas rahumäel...

Kus kohas?
Kommentaarid: 54 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Nganasan
HV kasutaja
Nganasan

liitunud: 30.10.2003




sõnum 28.03.2004 19:57:31 vasta tsitaadiga

veetsin 8 kuud mereväes 2000 sügis kuni 2001 kevad, rannakaitsekompaniis, ütleme nii et seal oli asi merest ikka väga kaugel, üle nädala metsas kogu see aeg, noorteaeg oli üsna mõttekas, pärastine rohkem niisama vahtimine, füüsiline vorm on ka noorteaja lõpuks ülihea aga peale selle lõppu hakkab vaikselt kaduma. Lasta sai iga metsalaager, ehk siis üle nädala, väga hull koht ei ole, aga teist korda ei viitsiks minna (kuigi unes nägin ükskord, et saadeti uuesti icon_lol.gif ) Paraadvorm oli üks hea asi millega linnaloal käia, lasti tasuta klubidesse sisse ja ega naistel ka selle vastu midagi polnud. Igatahes nalja saab seal kõvasti.
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
woozy
HV Guru
woozy

liitunud: 09.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.03.2004 20:01:27 vasta tsitaadiga

umbes 2 aasta pärast sinna minek icon_neutral.gif
aga ehk elab selle 8 kuud seal ilusasti ära icon_razz1.gif

_________________
{ Talu/suvila blogi }
Kommentaarid: 143 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 118
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sigakoer
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.01.2004




sõnum 28.03.2004 20:05:34 vasta tsitaadiga

Mina käisin ka tagalapataljonis, 12 kuud. Ei old tegelt hullu midagi. sharkxs, millal sina seal olid?

Nooreaeg on sõjaväes igal maal ja pool ühesugune, õpetatakse korda hoidma jms. Vajalik muidugi, sest mingid Ida-Virumaalt pärit vene tshuktsid ei oska võib-olla inimese moodi peldikuski käia. Alguses on muidugi ilge blokk sees, et mis mina rahulik inimene siin teen.. aga no siis kui põhilised asjad selged ning harjud mõttega et mina = sõdur, sõdur = mina, siis pole väga viga.

Halvad momendid on, kui jaoülemaks või muidu kompaniis allohvitseriks mingi ebaõiglane m*** on. Teine jama, kui kontingent on ülalpoolnimetatud keeleoskamatute tunguusidega nii läbi pikitud, et tasemevahede tõttu mingit korralikku väljaõpet eriti ei saavuta.

Head momendid on, et IT inimese/üliõpilase jaoks on sõjavägi parim puhkus, mis eales välja mõeldud. Trambid ja jooksed ringi, sööd ja magad, aju täielikult välja lülitatud.. keegi sind mitte mingisuguste töömuredega kätte ei saa. thumbs_up.gif Ja üleüldse, näed inimesi ja õpid nende pihta tulistama.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
AMD
HV veteran
AMD

liitunud: 29.07.2003




sõnum 28.03.2004 20:09:47 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Ja üleüldse, näed inimesi ja õpid nende pihta tulistama.

icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif

_________________
From now on, the forum is owned by AMD.That means that you are NO LONGER allowed to talk about, or even mention *ntel.
Kommentaarid: 335 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 145 :: 3 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
sutekas
HV vaatleja
sutekas

liitunud: 28.03.2004




sõnum 28.03.2004 20:11:00 vasta tsitaadiga

Ma olin 1998 6 märtsist 1999 5 märtsini piirivalves. Esimesed 3 - 4 kuud narva-jõesuus. Alguses oli küll ilge, vanad olijad ikke käisid täiega ajudele - miskised miinipilduja tuled ja muud jamad käsisd kogu aeg, kätekõverdused ja jooksmine oligi põhitegevus. Metsas sai ka 2 X 2 nädalat ragistatud.... ühesõnaga sitta ajas täiega keema küll kui tollast väljendit kasutada. Koristamine nagu väga närvidele ei käinud, rohkem käis kartulikoorimine kuna meil keegi suutis koorimis aparaadi peesse keerata siis saime oma rühmaga terve kuu neid koorida ja uskuge mind neid ei olnud üldse mitte vähe. Iga hommik tuli 3 kilti joosta, kell 6 oli äratus (pühapäeval kell 7). Reedeti jooksime 15. Jalgsi rännakud oli 50 kiltsa - see veel hullem kui jooksmine. Koju sain esimest korda siis kui olin 8 kuud olnud.... tuleb küll tunnistada et ma olin ka kõige viimane kelllele luba anti.
Peale 4 kuud aga viidi enamike kes tallinas pärit üle Koplisse süsta tänava piirivalve kordonisse ja seal oli ikka täiesti hea elu. Jooksma pidi stroomi randa kus sai ka ujuda, ja hommikuse jooksu aja oli võimalus sinna ka tegelikult trammiga saada. Süüa sai vähe aga söök oli selle eest tasemel, sellise keskmise tallinna restorani oma. Ühesõnaga oli päris lebo.. ainus sitt asi oli et magada sai 48 tunni kohta 12 tundi. Niiet kes 4 kuud nõus kannatama ja ülejäänud 8 tahab lebotada see pangu end kirja piirivalvesse. Muidugi seal on üks konks et kas te ikka satute peale 4 kuud süstasse

Ahjaa see asi ka veel et seal sai palka ka... 60 krooni kuus, ja kui läbi oli siis anti 2 kilo vist kui ma õieti mäletan. Niiet ei ole midagi tasuta töötamine.
Aga kokkuvõtte ma ei kahetse.... see on õieti öeldud et kahetsed ainult hetkel kui seal oled... pärast aga on mida meenutada.


viimati muutis sutekas 28.03.2004 21:30:08, muudetud 3 korda
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
j2nx
Kreisi kasutaja
j2nx

liitunud: 11.07.2003




sõnum 28.03.2004 20:12:16 vasta tsitaadiga

heh, endal jääb arsti sõnul sõjavägi ära (teate, selleks kulub ainult murdosa sekund)
nii, aga kuna olen see noorkotkas vms, siis suht hästi need erinevat sõjaväe osad isegii tunda,
mereväes tundus olmea üpriski palju lebotamist...aga öeldi ka, etkui jöärsku tuleb miskti teha siis kohe hirmsasti ja palju, muidu pidi ikka põhiline olema,laevas uinumine, vaska elementide läikima löömine ("et ma kurrrrat oleks sealt näha tunni ajapärast")
ROK's oli vist nii, et hea kord ja tegevust suht pidevalt, jube austus lka ülemate vastu, (küsiti luba möödumiseks, mis mulle tunudb väga imelik)
söök oli parim mereväes.
vahipüataljoni üks ülem, keda olen näinud tundus veidi kiiksuga olema, jutt oli stiilis, ma armastan rivi mis on sirge, kui ma näen et kamp tuleb vastu kõik käivad eripidi ja üldse ebakorralikult, ma tahaks nied kohapeal maha lasta vms.
oleneb vist täitsa inimesest endast, kuidas suhtub sellesse, pugejaid seal vist eriti ei kannatata, neid olevat hea kannida.

mul jääb kahjuks see etapp ära võibolla, kindel ei või veel olla.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
puna
HV Guru


liitunud: 18.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.03.2004 20:12:18 vasta tsitaadiga

haigo kirjutas:
'94 a. SOR-is. Kasulikkuse või mõttetuse koha pealt ütleks nii ja naa. Kindlasti segab ta õpinguid.

puna kirjutas:
On ka käidud 10a tagasi olin tallinnas rahumäel...

Kus kohas?


Oli sama koht.
Kommentaarid: 361 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.03.2004 20:15:59 vasta tsitaadiga

... Õhutõrjedivisjonis kah keegi aega teeninud on ? Üliagar noorteaeg möödus Tallinna peastaabis ja ülejäänud, Tapa militaarses wonderland'is. Algselt arvati küll sidepatti, kuid ilmselt polnud ma mitte säärast lebo ära teeninud ja maandusin siiski õhutõrjesse icon_smile.gif Kui just kaotatud aega mitte taga nutta, siis ei kahetse, sai sealt palju kogemusi, mida poleks kaitseväest iialgi otsida osanud icon_wink.gif Ise soovitan, kui vähegi tahtejõudu jagub, siis võtta ajateenistuselt kõik, mis võtta annab - see aasta, pole nii pikk ja piinarikas, kui algselt paistab - nooremseersandi või isegi lipniku auaste ei tohiks olla liiga raske saavutada ! Kahjuks on praegu selle soovituse tagamaid väga raske põhjendada, kuid ma ei tea kedagi, kes pagunid peale saanud ja kahetseks ...
_________________


viimati muutis DigeBeni 28.03.2004 20:19:38, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 193 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 160
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Max Powers
 

liitunud: 21.03.2003




sõnum 28.03.2004 20:16:06 vasta tsitaadiga

Väike meenutus pildi näol

Tagin veidi pilti ka
Paljud siit peaksid selle koha ära tundma
Seletuseks nii palju et noortel parasjagu miinipilduja tuli icon_razz.gif
Kommentaarid: 215 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  HV-lased vs. EV kaitseväe ajateenistus (Lisatud küsitlus) mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5 ... 489, 490, 491  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.