Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Arvuti ja internet »  Euroopa Liit keelab alates märtsist 8K kvaliteediga telerid märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 10.11.2022 07:11:35 vasta tsitaadiga

ah kurat, vaatasin omal viimase kuu tarbimise üle, 500W kanti tuli aritmeetiline keskmine niiet täitsa usutav tegelikult.
_________________
"Kuidas on see hea?"
-Auto kirurgia kliinik
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 10.11.2022 07:23:20 vasta tsitaadiga

Ma pole lauaarvutit ka enam ammu kasutatud, liiga palju tarbib icon_biggrin.gif
Varem käis 24/7 icon_redface.gif
Kommentaarid: 204 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 170
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 10.11.2022 08:12:20 vasta tsitaadiga

samas telekast rääkides, vaevalt seegi 24/7 sees on, et päevase keskmise ropult üles viiks. enda pealt võttes ma pakun, et keskmiselt 4 tundi päevas ehk ja oleks nüüd 80" 8k telekas, mis võtabki c.a. 300W siis päeva keskmiseks teeks see 50W. sinu puhul siis c.a. 10% eeldusel, et sul on sarnane tarbimisharjumus ja poole ekonoomsem telekas, ehk siis 300W asemel oleks sul keskmine tarbitav võimsus 325W. ei ütleks, et see nüüd nii hirmus dramaatiline vahe on. muidugi kui tv hommikust õhtuni ketrab, siis vähe teine lugu.

keskmise all pean silmas seda, et mõni päev tõesti suht terve päev vahin filme/sarju, samas mõni päev ei pane telekat üldse tööle.

_________________
"Kuidas on see hea?"
-Auto kirurgia kliinik
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 10.11.2022 08:45:39 vasta tsitaadiga

Mul tarbib teler mingi 70-80w, just vaatasin kulu kui sisse lülitasin ja midagi käima tõmbasin sealt.
Pigem ikka käib telekas rohkem kui 4h päevas.
Kommentaarid: 204 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 170
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
marxveix
HV Guru
marxveix

liitunud: 01.05.2004




sõnum 10.11.2022 11:02:54 vasta tsitaadiga

Janis kirjutas:
Ma pole lauaarvutit ka enam ammu kasutatud, liiga palju tarbib icon_biggrin.gif
Varem käis 24/7 icon_redface.gif


Kõik sõltub ikkagi arvuti detailidest, mul paar lauaarvutit, mis võtavad 50w ligi (monitori ei arvesta), saaks vajadusel veidi paremini, uut korralikku mänguarvutit sedasi ei ehita, kui juba uute võimsamate videokaartide soovituslikud toiteploki võimsused on alates 750W, RetroGamer PC masina saaks aga küll.


Link

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1LHvT2fRp7I6Hf18LcSzsNnjp10VI-odvwZpQZKv_NCI/edit#gid=0
Kommentaarid: 306 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 267
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.11.2022 11:25:07 vasta tsitaadiga

tsitaat:

8K pole kuskil valgusaasta kaugusel. Telekad eksisteerivad juba ammu, ilmselt see CES tuleb veel pealegi. Nagu eelnevalt mainiti on igaühe soovid täiesti erinevad.
Kelle jaoks valgusaasta, kelle jaoks järgmine aasta kasutuses.

Loomulikult on müügil juba, aga mis nendega peale hakkad peale selle, et saad kiidelda et 8k telekas on kodus ja vaatad sellega SD pilti, paremal juhul FHD pilt, sekka natuke 4k netflixi ja sellega asi piirdub.
Kuna hetkel telerimaastikul enam millegagi üllatada pole, siis pushitaksegi seda 8k, et wow, uus asi ja pilt 4 korda parem jne... reaalsus on teine icon_smile.gif

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kalvis
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.10.2009




sõnum 10.11.2022 12:08:40 vasta tsitaadiga

jeesus188 kirjutas:
kalvis kirjutas:
Maailma teleka tootjad lähtuvad ikka maksuvõimelisest turust. Selleks on USA, Aasia ja siis EL. EL nõudmiste pärast telekat tootmata ei jäeta, parimaid mudeleid ei tarnita EL vaid viletsamad EL nõudmistele vastavad. Eks võibolla neti kaudu õnnestub ikka saata.

Tegelikult pole see nii must-valge....ei hakata eriliinide peal asju tootma.
Pigem tulevad kohitsetud ja kõigile kui euroopa jääb ilma.

Aga üldiselt see 8k on valgusaasta kaugusel vajaduse kohapealt...paanikaks pole põhjust.
Füüsika vastu samas ei saa, mida eredam, seda suurem kulu, fakt.


4k ja 8k pildivahest ei saa enamus arugi, see on ülipisike vs fhd ja 4k

Vaadata anyway midagi pole ja niipea ei tule.
Hetkel on 8k vaid müügiargument suures plaanis.

Kui aeg käes, on ka mingi säästlikum/möödahiiliv tehnoloogia olemas
Probleem on ju fundamentaalne, seda niisama ei lahenda.
8K on mõeldav ikka suure pindalaga telekatele - muidu on üksik pixel liiga suur ristkülik. Suur pindala tähendab võimast taustavalgust - viimane suuremat eletritarvet. Seega kohitsetud telekad saavad olla vaid väikese pindalaga ztelekatele ....
Teine on protsessorivõimsus. 8K tähendab 4x võimsamat andmetöötlust aga selleks võimekad prosed on väga energianäljased. Siin muidugi kohitsemist saab teha pildikvaliteedi arvel aga siis oledki nutusemas variandis USA saab nautida tõesti 8K sisu vaatamist - pseudo 8K heal juhul 4K või siis näed ruudulist pilti kuna on pandud lahja prose.
Süüdi on tobe seadus. Jah võibolla +5 aastat hiljem saad osta EL energiadirektiivile vastava teleka kuna nüüd on prose võimsuseid vahepeal 4 kordistatud ilma energiatarbe kasvuta.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.11.2022 12:29:34 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Süüdi on tobe seadus.

Seda kindlasti, euroliit ju, nad mõtlevad igasuguseid lollusi välja, asja sisusse süübimata.
Võiks ju kohustuslikuks teha, et telekas lülitab end välja peale 3h kui pulti ei näpi, säästab sellega rohem energiat icon_smile.gif

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 10.11.2022 12:33:20 vasta tsitaadiga

jeesus188 kirjutas:
tsitaat:

Süüdi on tobe seadus.

Seda kindlasti, euroliit ju, nad mõtlevad igasuguseid lollusi välja, asja sisusse süübimata.
Võiks ju kohustuslikuks teha, et telekas lülitab end välja peale 3h kui pulti ei näpi, säästab sellega rohem energiat icon_smile.gif
kas juba ei ole?
_________________
"Kuidas on see hea?"
-Auto kirurgia kliinik
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.11.2022 13:56:10 vasta tsitaadiga

OLED telekatel on, teisi ei tea, samas seda sai vist maha ka võtta äkki
_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RassK
HV Guru
RassK

liitunud: 17.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.11.2022 14:19:04 vasta tsitaadiga

Janis kirjutas:
heretic666 kirjutas:
Janis kirjutas:
Miks üldse tahate ebanormaalse elektritarbimisega telekat endale?


Miks te tahate midagi mida mina ei taha? Kui mina ei taha järelikult ei ole kellelegi teisele ka vaja, alustades sõiduautodest.
Käi bussiga või jala, loodussõbralikum ikkagi

icon_lol.gif

Krt miks HV kasutaja nii tainas peab olema icon_neutral.gif juba mitmes ei saa sittagi aru.
Ma ju räägin otseselt energiatarbest, 300w on näiteks ebanormaalne teleka kohta tänasel päeval. Mul koos 55" 4k telekaga tuleb majapidamises kokku umbes 300w hetketarbimine icon_rolleyes.gif


Pigem ikka vastupidi, kui 300Wh on palju, siis ei ole see toode lihtsalt sinu jaoks. Kui 20l / 100km'le on palju, siis ei ole see auto sinu jaoks. Easy.
Mind jätab kuu lõpus jummala külmaks, kas tarbimine oli teleka pärast 100KWh rohkem või vähem.

jeesus188 kirjutas:
tsitaat:

8K pole kuskil valgusaasta kaugusel. Telekad eksisteerivad juba ammu, ilmselt see CES tuleb veel pealegi. Nagu eelnevalt mainiti on igaühe soovid täiesti erinevad.
Kelle jaoks valgusaasta, kelle jaoks järgmine aasta kasutuses.

Loomulikult on müügil juba, aga mis nendega peale hakkad peale selle, et saad kiidelda et 8k telekas on kodus ja vaatad sellega SD pilti, paremal juhul FHD pilt, sekka natuke 4k netflixi ja sellega asi piirdub.
Kuna hetkel telerimaastikul enam millegagi üllatada pole, siis pushitaksegi seda 8k, et wow, uus asi ja pilt 4 korda parem jne... reaalsus on teine icon_smile.gif


Korralik live upscaler teeb SD -> 8K vahe õrnalt märgatavamaks juba 4K vs 8K vahel.
Korralik offline upscaler teeb seda tööd veel märgatavamalt paremini.
Kui ise Telia halba SD pilti vaadata, ei tähenda, et seda kõik tarbijad teevad.

Nagu ma juba siin teemas enne mainisin, siis jah 8k source pole aga 4K upscale on juba väga hea.

Lisaks on arusaadav, et kvaliteedi vahe pole lineaarne nagu pixlite arv, SD -> HD -> 4K -> 8K.
Vahest peab viimase 5-10% kvaliteedi eest käima välja märgatavamalt rohkem kui käisid esimese 80%.
On täiesti arusaadav, et enamik ei taha seda teha, järelikult ei ole see toode sulle.




viimati muutis RassK 10.11.2022 14:26:33, muudetud 2 korda
Kommentaarid: 112 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 98
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 10.11.2022 14:21:02 vasta tsitaadiga

RassK, Sa ikka ei saa aru mõttest. Jaura edasi siis icon_lol.gif
Kommentaarid: 204 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 170
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RassK
HV Guru
RassK

liitunud: 17.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.11.2022 14:25:36 vasta tsitaadiga

Janis, Ei ole jah siiani ühtegi mõistlikku mõtet veel kuulnud thumbs_down.gif

Kommentaarid: 112 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 98
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.11.2022 14:27:17 vasta tsitaadiga

RassK kirjutas:
Janis kirjutas:
heretic666 kirjutas:
Janis kirjutas:
Miks üldse tahate ebanormaalse elektritarbimisega telekat endale?


Miks te tahate midagi mida mina ei taha? Kui mina ei taha järelikult ei ole kellelegi teisele ka vaja, alustades sõiduautodest.
Käi bussiga või jala, loodussõbralikum ikkagi

icon_lol.gif

Krt miks HV kasutaja nii tainas peab olema icon_neutral.gif juba mitmes ei saa sittagi aru.
Ma ju räägin otseselt energiatarbest, 300w on näiteks ebanormaalne teleka kohta tänasel päeval. Mul koos 55" 4k telekaga tuleb majapidamises kokku umbes 300w hetketarbimine icon_rolleyes.gif


Pigem ikka vastupidi, kui 300Wh on palju, siis ei ole see toode lihtsalt sinu jaoks. Kui 20l / 100km'le on palju, siis ei ole see auto sinu jaoks. Easy.
Mind jätab kuu lõpus jummala külmaks, kas tarbimine oli 100kwh rohkem või vähem.


Samas kui autoga paralleele tuua, siis tegelikult ei osta saa autot mis 20l/100 võtab mitte selleks, et sulle tihti tankida meeldib vaid selleks, et sulle meeldib võimsam mootor ja/või V8/V12 hääl ja pöördemoment ehk sa ei jätaks autot ostmata kui see vähem kütust võtaks. Teistpidi tõsi ta muidugi on, et kui suurema kütusekuluga autot toota ei lubata, siis oma kW saad kolme silindriga turbomootoriga ka kätte mis alles 4k rpm juures ellu ärkab, aga see pole ikka see...
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 10.11.2022 14:31:51 vasta tsitaadiga

300w seinast kodukasutaja teleri puhul on ju täielik tehnika taandareng. Asi pole minu rahakotiga üldse seotud, sa ise kujutad seda endale ette.


napoleon kirjutas:
RassK kirjutas:
Janis kirjutas:
heretic666 kirjutas:
Janis kirjutas:
Miks üldse tahate ebanormaalse elektritarbimisega telekat endale?


Miks te tahate midagi mida mina ei taha? Kui mina ei taha järelikult ei ole kellelegi teisele ka vaja, alustades sõiduautodest.
Käi bussiga või jala, loodussõbralikum ikkagi

icon_lol.gif

Krt miks HV kasutaja nii tainas peab olema icon_neutral.gif juba mitmes ei saa sittagi aru.
Ma ju räägin otseselt energiatarbest, 300w on näiteks ebanormaalne teleka kohta tänasel päeval. Mul koos 55" 4k telekaga tuleb majapidamises kokku umbes 300w hetketarbimine icon_rolleyes.gif


Pigem ikka vastupidi, kui 300Wh on palju, siis ei ole see toode lihtsalt sinu jaoks. Kui 20l / 100km'le on palju, siis ei ole see auto sinu jaoks. Easy.
Mind jätab kuu lõpus jummala külmaks, kas tarbimine oli 100kwh rohkem või vähem.


Samas kui autoga paralleele tuua, siis tegelikult ei osta saa autot mis 20l/100 võtab mitte selleks, et sulle tihti tankida meeldib vaid selleks, et sulle meeldib võimsam mootor ja/või V8/V12 hääl ja pöördemoment ehk sa ei jätaks autot ostmata kui see vähem kütust võtaks. Teistpidi tõsi ta muidugi on, et kui suurema kütusekuluga autot toota ei lubata, siis oma kW saad kolme silindriga turbomootoriga ka kätte mis alles 4k rpm juures ellu ärkab, aga see pole ikka see...

20l sajale auto on mingi veoauto praktiliselt, mul alles oli selline, ideaalne töömasin asjade vedamiseks ja ei kujutaks ettegi, et peaks vähem kütust tarbima.
Ja tegelt on ju aastatega autod tunduvalt ökomaks saadud ja näitajad paremaks, see on edasiareng. Elektroonika teeb taandarengut kui hakkab rohkem energiat tahtma.
Kommentaarid: 204 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 170
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RassK
HV Guru
RassK

liitunud: 17.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.11.2022 14:38:07 vasta tsitaadiga

napoleon, täpselt nii, hea lahtiseletus thumbs_up.gif

Janis, Jah, sellest ma saan suurepäraselt aru. Ilmselgelt 5a pärast on tulemus parem aga hetkel, et nautida 8K'd kvaliteetselt (ala koos piisava ekraani heledusega) on olukord nagu ta on.

tsitaat:
20l sajale auto on mingi veoauto praktiliselt, mul alles oli selline, ideaalne töömasin asjade vedamiseks ja ei kujutaks ettegi, et peaks vähem kütust tarbima.
Ja tegelt on ju aastatega autod tunduvalt ökomaks saadud ja näitajad paremaks, see on edasiareng. Elektroonika teeb taandarengut kui hakkab rohkem energiat tahtma.


No vot, kes mis suunas vaatab. Minul on ta täiesti ebapraktiline mingikski tööks. Ta lihtsalt on omamoodi huvitav ja linnasõiduks. Praktiline väärtus 0, kas mind huvitab? Ei.


Kommentaarid: 112 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 98
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RassK
HV Guru
RassK

liitunud: 17.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.11.2022 14:53:23 vasta tsitaadiga

Panen siia siis lisaks ideid, kuidas 8K telekat kasutada enne kui vastav source on mainstream.

1. Leiad või ripid oma olemasoleva 1080p või 4K filmi
2. Kasutad korralikku kommerts offline upscalerit
2.1 nt https://www.topazlabs.com/topaz-video-ai
4. Omad piisavalt võimast arvutit, et hommikuks sellest upscaled 8K saaks.
5.1 Striimid telekasse kui koduvõrk on juhtmega ja kaasaegne.
5.2 Kõrvetad tagasi blu-ray peale.

https://www.youtube.com/watch?v=9gING4Ewkwc
Tüüp testib upscalerit oma vana videomakiga, source 480i. Sellisest crapist, selline tulemus saada on minu arust juba väga muljetavaldav.


Kommentaarid: 112 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 98
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.11.2022 15:00:45 vasta tsitaadiga

RassK, peab ikka väärt sisu olema, et selle upscaleriga jännata viitsiks. Lisaks see upscaler võib kohati lollusi ka teha kui üritab puuduvaid piksleid juurde leiutada.

ot:
Kas keegi teab mis resoga need filmid on, mida kinos suurel ekraanil näidatakse?
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.11.2022 15:05:40 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:
RassK, peab ikka väärt sisu olema, et selle upscaleriga jännata viitsiks. Lisaks see upscaler võib kohati lollusi ka teha kui üritab puuduvaid piksleid juurde leiutada.

ot:
Kas keegi teab mis resoga need filmid on, mida kinos suurel ekraanil näidatakse?

2k või 4k
tsitaat:
In digital cinema, resolutions are represented by the horizontal pixel count, usually 2K (2048×1080 or 2.2 megapixels) or 4K (4096×2160 or 8.8 megapixels). The 2K and 4K resolutions used in digital cinema projection are often referred to as DCI 2K and DCI 4K. DCI stands for Digital Cinema Initiatives.

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RassK
HV Guru
RassK

liitunud: 17.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.11.2022 19:53:34 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:
RassK, peab ikka väärt sisu olema, et selle upscaleriga jännata viitsiks.


Jah, nõuab hulga lisavaeva aga kui sa oled omale juba reaalse kodukino nurga teinud, kus kallis tehnika Dolby Visioni, Dolby Atmose jaoks, siis oleks ülimannetu sinna lasta kehva source'i sisse.

Ma olen uurinud mõnda aega, et võiks ju lives ka teha. Perega filmi vaadates desktop seisab ju nagunii jõude. Paneks sinna paralleeli nt 2 tipp graafikakaarti, suunaks source'i desktopi peale ja siis tagasi telekasse.
Annad nõksa kvaliteedis ära aga jändamist vähem. Hetkel aga pole leidnud kuidagi viisi, kuidas ideed teostada. Pole aru saanud ka, kas jääb nagu softist puudu või hardwarest, ühtegi head info otsa ei leia icon_confused.gif

napoleon kirjutas:
Lisaks see upscaler võib kohati lollusi ka teha kui üritab puuduvaid piksleid juurde leiutada.


AI'ga ei saa jah kuidagi kindel olla, et sinna vale pixel ei satu. Mida parem AI, seda kallim teenus jälle, sest mootori treenimiseks tuleb meeletus koguses kõrgkvaliteedilist infot läbi pumbata.
Väidetavalt treenitakse lausa kõrgkvaliteediliste pildipankade peal, sest seda videosource'i ju napib icon_smile.gif


Kommentaarid: 112 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 98
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
BA79
HV kasutaja

liitunud: 10.04.2021




sõnum 10.11.2022 22:15:10 vasta tsitaadiga

jeesus188 kirjutas:
tsitaat:

Süüdi on tobe seadus.

Seda kindlasti, euroliit ju, nad mõtlevad igasuguseid lollusi välja, asja sisusse süübimata.
Võiks ju kohustuslikuks teha, et telekas lülitab end välja peale 3h kui pulti ei näpi, säästab sellega rohem energiat icon_smile.gif

Mu uusimal LG teleril on automaatne väljalülitus viimasest nupuvajutusest järgnevate valikutega: 2h/4h/6h/8h või režiimi väljalülitamine. Vaikimisi on 4h peal.
Vanemal teleril on seadistatud 6h peale.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.11.2022 22:42:19 vasta tsitaadiga

RassK kirjutas:
Panen siia siis lisaks ideid, kuidas 8K telekat kasutada enne kui vastav source on mainstream.

1. Leiad või ripid oma olemasoleva 1080p või 4K filmi
2. Kasutad korralikku kommerts offline upscalerit
2.1 nt https://www.topazlabs.com/topaz-video-ai
4. Omad piisavalt võimast arvutit, et hommikuks sellest upscaled 8K saaks.
5.1 Striimid telekasse kui koduvõrk on juhtmega ja kaasaegne.
5.2 Kõrvetad tagasi blu-ray peale.

https://www.youtube.com/watch?v=9gING4Ewkwc
Tüüp testib upscalerit oma vana videomakiga, source 480i. Sellisest crapist, selline tulemus saada on minu arust juba väga muljetavaldav.

Pigem oodata teleri ostuga kuni 8K sisu tekib kui hakata midagi sellist tegema.

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 10.11.2022 22:43:10 vasta tsitaadiga

SKG kirjutas:
RassK kirjutas:
Panen siia siis lisaks ideid, kuidas 8K telekat kasutada enne kui vastav source on mainstream.

1. Leiad või ripid oma olemasoleva 1080p või 4K filmi
2. Kasutad korralikku kommerts offline upscalerit
2.1 nt https://www.topazlabs.com/topaz-video-ai
4. Omad piisavalt võimast arvutit, et hommikuks sellest upscaled 8K saaks.
5.1 Striimid telekasse kui koduvõrk on juhtmega ja kaasaegne.
5.2 Kõrvetad tagasi blu-ray peale.

https://www.youtube.com/watch?v=9gING4Ewkwc
Tüüp testib upscalerit oma vana videomakiga, source 480i. Sellisest crapist, selline tulemus saada on minu arust juba väga muljetavaldav.

Pigem oodata teleri ostuga kuni 8K sisu tekib kui hakata midagi sellist tegema.

Kas teda huvitab? Ei.
Kommentaarid: 204 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 170
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RassK
HV Guru
RassK

liitunud: 17.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.11.2022 22:56:51 vasta tsitaadiga

SKG, kuskilt konverteritest video läbi laskmine ei ole ju mingi tuumateadus. Nõuab nõksa rohkem süvenemist muidugi kui lihtsalt ala mp4 -> mkv konverteerimine.
Lisaks vana filmiriiul jääb ju ikka samaks, ega 8K tulekuga keegi uuesti filmima ei hakka. Ega praegugi vanad 720p ripid 4k peal nüüd perfektsena välja ei näe.


Kommentaarid: 112 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 98
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.11.2022 22:59:43 vasta tsitaadiga

RassK, korralikus meediapleieris on juba 4K upscaler sees ja ei ole vaja sellist asja teha. Küll tuleb ka 8K jaoks.
https://www.youtube.com/watch?v=kmqa3c-oiAk

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Arvuti ja internet »  Euroopa Liit keelab alates märtsist 8K kvaliteediga telerid mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.