Avaleht
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  3D printerid märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5 ... 87, 88, 89  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
pnormak
HV vaatleja

liitunud: 06.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.10.2015 13:55:41 vasta tsitaadiga

ma just jahtisin karastatud klaasi. Peaks olema tugevam kui tavaline klaas ja parema kuumustaluvusega. Ja kui see klaas mul käte vahel juba puruneb, siis eelistaks väikesi ruudukesi kui teravaid servi.
Aga kas keegi peeglit on proovinud? Mul on üks suuremat sorti peegel üle millega midagi peale ei oska hakata. Prooviks sealt mõne tüki välja lõigata, aga kuidas peegli tagumine pool heatbedi suhtub?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raitl
HV veteran


liitunud: 20.01.2002




sõnum 22.10.2015 14:23:20 vasta tsitaadiga

pnormak, printisin jupp aega 6mm paksusele peeglile(jep, üles soojendamise aeg oli metsik icon_biggrin.gif Päeva jooksul bedi kütet maha ei võtnud icon_razz.gif). Väga hästi toimis. Klaasinoaga lõikasin parajaks ja olemas. Plussiks see, et peeglilt on igasugune sõrmejälg ja muu määrdumine kohe näha.
Peegli vahetasin välja alumiiniumi vastu paar päeva tagasi et auto-bed levelling funktsiooni kasutada saaks. Muidu jätkaks peegliga.

EDIT: Peegel või mis iganes muu klaas võiks alati sutsu väiksem olla kui heatbed. Muidu tekkivad kiirelt pinged sisse ja tükid taga. Minul oli peegel näiteks 5mm väiksem igast küljest.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pnormak
HV vaatleja

liitunud: 06.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.10.2015 14:38:03 vasta tsitaadiga

Kuumenes sul kaua sellepärast, et on 6mm paks või selle peegli kihi pärast mis vahel on?
Kui auto-bed leveling kõrvale jätta, siis mis vahe on klaaskattel ja alumiiniumil?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
droz
Kreisi kasutaja
droz

liitunud: 31.12.2002




sõnum 22.10.2015 14:39:45 vasta tsitaadiga

mina kasutan https://www.k-rauta.ee/ehituspood/saunaahju-ukseklaas-stoveman-210x210mm + 3d-eez möksi - toimib väga hästi
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 22.10.2015 15:13:11 vasta tsitaadiga

pnormak kirjutas:
Kuumenes sul kaua sellepärast, et on 6mm paks või selle peegli kihi pärast mis vahel on?
Kui auto-bed leveling kõrvale jätta, siis mis vahe on klaaskattel ja alumiiniumil?
Klaas ei tõmba nii kõveraks (veel vähem, kui on borosilikaat ehk kuumust taluv) kui alumiinium. Soojuspaisumine on oluliselt väiksem.

http://www.engineeringtoolbox.com/linear-expansion-coefficients-d_95.html
Tavaline aknaklaas on "glass, plate", kuumuskindel on "glass, pyrex".
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ixidor
HV kasutaja
ixidor

liitunud: 06.12.2011




sõnum 22.10.2015 20:06:46 vasta tsitaadiga

https://www.facebook.com/itnurgaleht/videos/967923476597020/

Väike update siis tänasest tööst icon_smile.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
iceincube
HV veteran
iceincube

liitunud: 18.11.2005




sõnum 24.10.2015 21:51:23 vasta tsitaadiga

Seoses tavalise klaasiga - lõikamisega tegelevad ka nt piltide raamimisega tegelevad kohad, iseasi kas teenusena lihtsalt klaasi ka lõikaks raamimise asemel.
Custom mõõtu peaks vabalt saama kuna raami tellides selgub klaasi suurus lõpuks.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raitl
HV veteran


liitunud: 20.01.2002




sõnum 25.10.2015 06:38:19 vasta tsitaadiga

droz, räägi veidi lähemalt. Kust kaudu 3d-eez hankisid? Ning kas on nii hooldusvaba nagu kirjutatakse? Kaua üks kiht kestab enne kui vahetamist vajab?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ixidor
HV kasutaja
ixidor

liitunud: 06.12.2011




sõnum 25.10.2015 08:37:56 vasta tsitaadiga

link siit saab klaasi hea hinnaga.

ja viimaks buildTAK pinnad üliodavalt. Neid saab ka niiöelda hooldada. Lihtsalt ülipeene liivapaberiga üle käies vahest. Peaks olema eesti pood.

https://www.3dpartner.eu/3d-accessories/buildtak
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
idegraaf
HV kasutaja

liitunud: 24.07.2008




sõnum 25.10.2015 13:13:21 vasta tsitaadiga

Muudan veidi teemat. Väga huvitab mida siin olevad inimesed pridivad. Tänapäeva digiajastul on ju igalühel võimalus pilte teha. Pealegi üks pilt ütleb rohkem, kui tuhat sõna.
Teen otsa lahti: Prindin põhiliselt PLA-d 0,2mm kihipaksusega ja kuuma aluseta. Allolevad on prinditud Trint printeriga. Viimane pilt on ABS. Sellel on väga hästi näha M8 keermelati järgimine, sest kasutasin jäika muhvi mootori ja keermelati vahel.

Spoiler Spoiler Spoiler
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
2ndalpha
HV kasutaja
2ndalpha

liitunud: 03.11.2004




sõnum 25.10.2015 22:33:49 vasta tsitaadiga

Mõned mu prinditud vidinad: http://www.thingiverse.com/2ndalpha/makes
ABS ja PLA läbisegi. Olen veel Ninjaflexi, nailonit jms natuke printinud
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ixidor
HV kasutaja
ixidor

liitunud: 06.12.2011




sõnum 26.10.2015 14:25:21 vasta tsitaadiga

sain ka enda ultimakeri tööle icon_smile.gif Nüüd ainult puudu kaks 12mm lineaarset laagrit ja z kruvi. Kui need nüüd jõudma peaks siis saab ka hakata printima icon_smile.gif

EDIT: Kas kellelgi on laenata või müüa Leadscrew-d koos mutriga. Kuna minu tellitud variant on ikka veel kuskil lennus. 11. Sept tegin tellimuse ja siiamaani pole veel saabunud :S.


viimati muutis ixidor 26.10.2015 16:57:02, muudetud 2 korda
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
droz
Kreisi kasutaja
droz

liitunud: 31.12.2002




sõnum 26.10.2015 15:00:26 vasta tsitaadiga

raitl kirjutas:
droz, räägi veidi lähemalt. Kust kaudu 3d-eez hankisid? Ning kas on nii hooldusvaba nagu kirjutatakse? Kaua üks kiht kestab enne kui vahetamist vajab?

http://3d-eez.com/products/ tellisin ja näidispudel läks €22 koos postiga. Üks kord olen aluse kokku määrinud ja kulu oli väga väike (võibolla koonerdasin ka natuke). Kestvuse kohta ei oska veel väga kommenteerida, olen 4 asja printinud ja pole veel värskendust vajanud.
Enne tellimist proovisin 4 juukselaki, pulgaliimi ja lahjendatud puiduliimiga aga tulemus oli nii ja naa, vahest tõusid ääred üles, või siis tulid asjad aluse pealt maha, 3d-eeziga on siiani kõik asjad esimese korraga õnnestunud (tõsi, hetkel kuumutan alust 70 kraadini (PLA), liimide ja lakiga proovides nii kõrge temperatuuriga ei proovinud - see võib ka ilmselt nakkuvust mõjutada). Mulle müüs 3d-eeze maha see atrikkel: http://richrap.blogspot.co.uk/2015/01/stick-with-it-3d-printing-print-bed.html
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 26.10.2015 16:06:32 vasta tsitaadiga

droz, lahjendatud puiduliimi all pead PVA liimi silmas?
Mul hetkel 1:2 lahjendatud PVA liim klaasi peal, pole vist mingi 3 kuud juba torkinud seda ja kannatab veel printida. Ei prindi küll väga tihti, aga mitukümmend korda saab vabalt ühe pinnaga printida. Hooldus samuti hea lihtne, klaas kraanikaussi, jooksva vee all kas käega või harjaga üle nühkida ning siis lihtsalt uus kiht peale.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raitl
HV veteran


liitunud: 20.01.2002




sõnum 26.10.2015 17:29:13 vasta tsitaadiga

droz, tänud info eest. Võtan vist kah pudeli ligi. PLA ja väiksemate ABS jubinatega mul muret pole aga suuremate ABS detailide puhul on äärte lahti tõstmine tõsine probleem. Hetkel kasutan frustratsiooniastmest ja tujust sõltuvalt liimipulka, "ABS Slurry't" või PVA'd - ikka on paras lotomäng. Igale detailile alati ~5mm brim veel lisaks aga ikka koorib nurgad püsti kui toekam detail on.

Prindin 105C bed tempiga.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ixidor
HV kasutaja
ixidor

liitunud: 06.12.2011




sõnum 27.10.2015 12:45:16 vasta tsitaadiga

Palun aidake, kuskohast võiks osta juhtkruvi "lead screw" printerile koos vasest mutriga. Rõhk on pigem kiirusel. Kuna ma tean et terve ebay on neid täis ja paljud muud kohad aga ma ei taha oodata kuu aega. Ma ei taha isegi nädalat oodata enam. Ootamisest on juba nii siiber. Saan sellelt epoelt raha tagasi kes mulle hiinast ei ole suutnud asju kohale saata. 11 september tellisin ja siiamaani pole midagi koha. Äkki keegi oskab aidata, sain eile oma xy teljed super hästi tööle ja nüüd ainult Z puudu :S
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raitl
HV veteran


liitunud: 20.01.2002




sõnum 27.10.2015 12:54:47 vasta tsitaadiga

ixidor, väga levinud lahendus on kasutada 6mm või 8mm keermelatti.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ixidor
HV kasutaja
ixidor

liitunud: 06.12.2011




sõnum 27.10.2015 13:05:11 vasta tsitaadiga

raitl kirjutas:
ixidor, väga levinud lahendus on kasutada 6mm või 8mm keermelatti.


jah aga kas see kvaliteet on ka ok? Mis selle steps per mm peaks siis panema?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raitl
HV veteran


liitunud: 20.01.2002




sõnum 27.10.2015 13:13:25 vasta tsitaadiga

Kvaliteet sõltub otseselt keermelatist. Kui poes natuke valida ja mitte umbropsu midagi kaasa haarata, siis näiteks ACME lead screw'st peetakse tavalist meetersüsteemi keermelatti paremaks.
3D printeri ehitamisel tasub see link ära bookmarkida icon_wink.gif
http://prusaprinters.org/calculator/
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ixidor
HV kasutaja
ixidor

liitunud: 06.12.2011




sõnum 27.10.2015 13:17:45 vasta tsitaadiga

raitl kirjutas:
Kvaliteet sõltub otseselt keermelatist. Kui poes natuke valida ja mitte umbropsu midagi kaasa haarata, siis näiteks ACME lead screw'st peetakse tavalist meetersüsteemi keermelatti paremaks.
3D printeri ehitamisel tasub see link ära bookmarkida icon_wink.gif
http://prusaprinters.org/calculator/


Kas siis see mis meil poes müüakse on M8 - metric 1,25mm per rotation keermelatt?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raitl
HV veteran


liitunud: 20.01.2002




sõnum 27.10.2015 13:36:58 vasta tsitaadiga

ixidor, täpselt nii icon_smile.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ixidor
HV kasutaja
ixidor

liitunud: 06.12.2011




sõnum 27.10.2015 14:07:38 vasta tsitaadiga

raitl kirjutas:
ixidor, täpselt nii icon_smile.gif


ok , siis on EZ. Tänud kiire vastuse eest, arvatavasti teen selle ära kuna mul ultimaker ootab icon_smile.gif 1kg PLA ja 1kg ABS ning BuildTAK ostetud, siis saan proovida ja pajatada oma tulemusest icon_smile.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
idegraaf
HV kasutaja

liitunud: 24.07.2008




sõnum 27.10.2015 14:19:04 vasta tsitaadiga

Mul on pakkuda 1206 trapets keermelati. See tähendab 6mm täispööre. Mutter on silindriline ja välis läbimõõt 26mm.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ixidor
HV kasutaja
ixidor

liitunud: 06.12.2011




sõnum 27.10.2015 14:22:43 vasta tsitaadiga

idegraaf kirjutas:
Mul on pakkuda 1206 trapets keermelati. See tähendab 6mm täispööre. Mutter on silindriline ja välis läbimõõt 26mm.


Läbimõõt 8mm? ja kui pikk see latt on? Ning kuskohas asud ja mis raha tahad?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
idegraaf
HV kasutaja

liitunud: 24.07.2008




sõnum 27.10.2015 17:06:01 vasta tsitaadiga

Kahjuks on keermelati läbimõõt 12 ja see kahe algusega keere. Probleeme tuleb arvatavasti mootoriga ühedamisega.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  3D printerid mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5 ... 87, 88, 89  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.