Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Asus RT-N16/RT-N66U/RT-AC66U/RT-AC68U/RT-AC87U jt. seadistamine Elioni DigiTv -ga märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5 ... 20, 21, 22  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
studiosus
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2004




sõnum 23.03.2014 13:50:39 vasta tsitaadiga

Olen nüüd mitu päeva mässanud enda ASUS RT-N16 ning üritanud sellega Elioni nuti-tvd käima saada. Asusel on peal peal Tomato (Version 1.28 by shibby) ning telekas Samsung koos Elioni appiga (s.t. digiboksi pole) Proovisin ka siin väljatoodud juhtnööre, aga kuna pole võrgunduses just kõige tugevam, siis on tekkinud probleem vlani paikasaamisega. Vist.

Seaded on praegu sellised:

Spoiler Spoiler Spoiler

Spoiler Spoiler Spoiler

Spoiler Spoiler Spoiler


Siin lõimes on välja toodud mitmeid nippe routing table jmt osas, aga jäävad minujaoks natuke segaseks, et kuidas need peaks ruuterisse sisse viima. Oskab ehk keegi otsa kätte juhatada, et millest peaksin alustama? Kui asjad paika saan, jagan heal meelel ka teistega oma confi.
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.03.2014 14:11:44 vasta tsitaadiga

VLAN`id on minul igatahes nii konfitud, Samsungi TV`d ei oma. (RT-N66U, Toastman 1.28.0503.7)



Seega bridgen lihtsalt vlan 4`ja ruuterist läbi, Motorolade tarbeks.

Ja kelle või millega sa seda RIP`i seal räägid? icon_eek.gif

Vlanid saad paika muidu paika ka käsurelt:

nvram set vlan4ports="0t 3 4 8"
nvram set vlan1ports="2 1 8*"
nvram set vlan4hwname=et0
nvram commit
reboot


PS: Asustel on pordid ühendatud tagurpidi, ehk siis see mis on märgitud seadme korpusele on risti vastupidine sisemisele loogikale.

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 223 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
studiosus
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2004




sõnum 06.04.2014 14:21:21 vasta tsitaadiga

Nii, olen nüüd taas päevi asja töölesaamiseks kulutanud, kuid puudulike võrguteadmiste tõttu on minu piir nüüd igatahes ees. Olen teinud vastavad seadistused:

Spoiler Spoiler Spoiler

Spoiler Spoiler Spoiler

Spoiler Spoiler Spoiler

Spoiler Spoiler Spoiler

Spoiler Spoiler Spoiler


- kui kaabel on ruuteri pordis 4, siis Samsungi telekas saab endale 10.247.xxx.xxx aadressi, kuid internetiühendus (SmartTV) puudub. Samuti ei tööta sel juhul digi-tv. Välja arvatud juhul, kui telekas on käivitatud Thompsoni ruuteriga ja digi-tv on seal tööle pandud – kui siis tõsta kaabel lihtsalt Thompsonist > Asuse 4 porti, jääb Digi-TV kenasti tööle, saab kanaleid vahetada jmt.

- kui kaabel on ruuteri pordis 1, saab Samsungi telekas endale 192.168.1.xxx aadressi, ehk siis Asuse ruuterist. Digi-TV ei tööta, internet (SmartTV) töötab.

Netiavarustes ringisurfates olen aru saanud, et mul oleks vist vaja br1 (vlan4) peale saada DHCP hoopis teiselt gatewaylt? Tegin selleks ka dnsmasq, kuid see ei tundunud küll mitte midagi muutvat. Ühesõnaga, minu mõistus on otsas ning olen tänulik iga abi eest. Alguses oli väljakutse põnev, aga nüüd olen juba nõus kellelgi sümboolselt maksma, kui oskab õigete seadistuste paikapanekul abistada! icon_smile.gif
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pailaps
HV Guru

liitunud: 13.05.2004




sõnum 06.04.2014 15:43:48 vasta tsitaadiga

IGMP-proxy nimeline asi tuleb installida või käivitada.

802.1 DotQ peal võiks täpsustada, et tegu vid 4 väärtusega

Alamvõrk mille abil olemasolevast interfacest br1 sild teha dhcp peale on 10.0.1.0/24

Väljavõte teisest seadmest. Asust olen korra näppinud, kuid mitte omanud.
Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
Ma trollin 50% oma postitustest.
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heiku
HV vaatleja

liitunud: 06.05.2010




sõnum 18.04.2014 18:39:43 vasta tsitaadiga

Viimase ametliku softiga töötab taas kõik nii nagu vaja.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.04.2014 19:52:09 vasta tsitaadiga

heiku kirjutas:
Viimase ametliku softiga töötab taas kõik nii nagu vaja.


Äkki paned softiversiooni kah siia? icon_rolleyes.gif

Versioon on siis 3.0.0.4.374.5517 millega taas töötab või?

Others:
1. Fixed IPTV related issues.
2. Modified the 3G/LTE dongle setting process in quick internet setup wizard.
3. Fixed the Cloud sync problem
4. Fixed Parental control check box UI issues.
5. Modified the FTP/ Samba permission setting UI
6. Modified media server setting UI
7.Samba/ media server/ iTunes server name can be changed.
8. Dual wan fail over now support fail back
9. Fixed wake on lan magic packet sending issue.
10. Fixed false alarm for samba and ftp permission.
11. Fixed IPv6 related issues.


Asus-WRT Merlin 3.0.0.4.374.41 Beta2 igatahes toimib samuti thumbs_up.gif
Põhineb siis RT-AC68U 3.0.0.4.374.5074 GPL sortsul...

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 223 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heiku
HV vaatleja

liitunud: 06.05.2010




sõnum 18.04.2014 20:59:51 vasta tsitaadiga

Selle ametliku versiooniga jah jälle töötab nagu peaks 3.0.0.4.374.5517.
Siiamaani kasutasin merlin build 3.0.0.4_374.32 proovisin teised ka kõik läbi aga mina IPTV-d ja netti korraga tööle ei saanud teiste merlini versioonidega,ei ole mingi it spets ka,seega kasutasin neid seadeid ainult mis siin teemas kirjas on.
Ruuter on RT-AC66U.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.04.2014 23:17:31 vasta tsitaadiga

heiku kirjutas:
Selle ametliku versiooniga jah jälle töötab nagu peaks 3.0.0.4.374.5517.
Siiamaani kasutasin merlin build 3.0.0.4_374.32 proovisin teised ka kõik läbi aga mina IPTV-d ja netti korraga tööle ei saanud teiste merlini versioonidega,ei ole mingi it spets ka,seega kasutasin neid seadeid ainult mis siin teemas kirjas on.
Ruuter on RT-AC66U.


Vahepealsetel oli asi katki jah, samamoodi ka Asuse enda softidel... icon_razz1.gif

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 223 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mannatera
Kreisi kasutaja
mannatera

liitunud: 01.07.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.08.2014 09:48:04 vasta tsitaadiga

indrekp kirjutas:
mulle lihtsalt ei meeldinud aegajalt esinevad kuubikud samsa puhul

mis värk sellega? see ongi elioni poolt nii mõeldud, et ruuduliseks tõmbab vahelduva eduga?
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002




sõnum 07.08.2014 10:00:47 vasta tsitaadiga

mannatera kirjutas:
indrekp kirjutas:
mulle lihtsalt ei meeldinud aegajalt esinevad kuubikud samsa puhul

mis värk sellega? see ongi elioni poolt nii mõeldud, et ruuduliseks tõmbab vahelduva eduga?
Mh? Ülalpool on ju juttu, et konkreetsel juhul Mikrotik + Samsungi telekas pilt ruudutas, TG789 ja Intenoga muret polnud.
Kommentaarid: 178 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 144
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mannatera
Kreisi kasutaja
mannatera

liitunud: 01.07.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.08.2014 11:47:07 vasta tsitaadiga

Mark0 kirjutas:
mannatera kirjutas:
indrekp kirjutas:
mulle lihtsalt ei meeldinud aegajalt esinevad kuubikud samsa puhul

mis värk sellega? see ongi elioni poolt nii mõeldud, et ruuduliseks tõmbab vahelduva eduga?
Mh? Ülalpool on ju juttu, et konkreetsel juhul Mikrotik + Samsungi telekas pilt ruudutas, TG789 ja Intenoga muret polnud.

Ok, oli lihtsalt probleem, kus TG789 taga samsa ruudutas ja arvasin et see siis mingi levinud värk elionis.
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002




sõnum 07.08.2014 11:59:47 vasta tsitaadiga

mannatera kirjutas:

Ok, oli lihtsalt probleem, kus TG789 taga samsa ruudutas ja arvasin et see siis mingi levinud värk elionis.
Ei ole levinud. Kõiki juhtumeid peab ükshaaval analüüsima, vajadusel Elioni klienditoe abiga.
Kommentaarid: 178 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 144
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mannatera
Kreisi kasutaja
mannatera

liitunud: 01.07.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.08.2014 12:20:03 vasta tsitaadiga

Mark0 kirjutas:
mannatera kirjutas:

Ok, oli lihtsalt probleem, kus TG789 taga samsa ruudutas ja arvasin et see siis mingi levinud värk elionis.
Ei ole levinud. Kõiki juhtumeid peab ükshaaval analüüsima, vajadusel Elioni klienditoe abiga.

On juba käidud kõik läbi, juhtmed olid kõik korras ja elioni enda toodud seadmed (ja juhtmed), mitu korda ümber vahetatud, ikka ruudutas. teenuspakkuja vahetuseks läks niiet unustatud asi.
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 07.08.2014 19:20:09 vasta tsitaadiga

Njah, teemaks oli teenusepakkuja poolt mitte toetatud ruuteriga iptv vaatamine, ühesõnaga ei usalda ühtegi teist ruuterit peale Elioni thomsonite ja inteno just nimelt Samsungi IPTV jaoks, motorolaga sai ehk jah lihtsamalt VLAN suunamisega otse mõnda LAN porti.
mannatera, Kui sul midagi ruudutas, siis loomulikult oli antud teenusega mingi rike. Üleüldiselt siiski iptv kanalid jooksevad puhtalt. (va. viimased äikesetormid rootsi kohal kui viasati kanalitel edastamisega probleeme oli, või soome kanalid mis ülilevi tõttu kuidagi Eestisse jõuda ei tahtud) ehk Elioni võrgus töötavad kanalid ilusti kui need ilusti ka Elioni võrku jõuavad.
Kommentaarid: 255 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kempi
HV veteran

liitunud: 13.01.2002




sõnum 14.09.2014 16:35:09 vasta tsitaadiga

Sulatan korra teemat. Kas keegi on siis Asuse pilli tööle saanud Samsungi teleka taga nii, et oleks IPTV koos internetiga? Uuenduste tirimiseks tõstan teleka porti kaks ja pärast jälle porti 4, et pilti näha.

Hetkel on VID 4 - IPTV töötab, aga interneti pordis 4 ei ole. Port 3 on samuti VID 4 - ehk siis teine digibox, kus samuti pilt ees.

Õhtul veidi näpin neid IGMP Proxy teemat, aga head nahka sealt vist ei tule? Käsitsi üle SSH juurde kribada?

/Edit
Enable multicast routing (IGMP Proxy) ja Enable efficient multicast forwarding (IGMP Snooping) ei tee küll mitte midagi, kui sisse lülitada...

_________________
All there is to do - recon...
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ollumees
HV kasutaja

liitunud: 11.08.2005




sõnum 17.09.2014 18:09:46 vasta tsitaadiga

Viimastel päevadel mure Asus RT-AC66U mudeliga. Digibox jääb viimast palli vilgutama käivitamisel ega saa kuidagi sealt edasi. Varemalt töötas suurepäraselt üle poole aasta ühegi restardita, unustasin lausa ära ruuteri asukoha. Ega Elion midagi endal uuendanud pole, mis võib sellist probleemi tekitada? Võibolla oskab keegi Asuse ja Elioni kombo peal istuja rääkida oma seadmete hetkeseisu kohta- toimib või mitte?
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 55
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 17.09.2014 19:55:53 vasta tsitaadiga

ollumees kirjutas:
Ega Elion midagi endal uuendanud pole, mis võib sellist probleemi tekitada? Võibolla oskab keegi Asuse ja Elioni kombo peal istuja rääkida oma seadmete hetkeseisu kohta- toimib või mitte?


Võrgu poole pealt pole kuulda olnud ja ega ei saagi midagi muuta/uuendada, töötavad nii IPTV NAT lahendused kui ka endised VLAN otse suunamisega lahendused. Muuta ei saa sellepärast, et Elioni võrgus vanu thomson ruutereidki mis ei tee IPTV NATti.
Kui kusagil sahtlipõhjas thomsoni backup olemas, viska korra vahele, vaata mis saab.
Kommentaarid: 255 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kempi
HV veteran

liitunud: 13.01.2002




sõnum 17.09.2014 21:39:46 vasta tsitaadiga

Mul on RT-N66U ikka vana moodi VLAN peal VID 4 kolmandas ja neljandas pordis - Samsungi telekas ja Motorola digibox. Töötab suhteliselt adekvaatselt.

Aga mõistus mul ei võta kuidas teha IPTV NAT lahendus. Kui pista tavalisse võrgu porti, siis saan IP ruuteri käest 192.168.1.X DHCP käest, mis tagab telekasse interneti, aga IPTV sinna ei jõua.

VLAN modes saab telekas IP'ks miski 10.X.X.X. Isegi kui IGMP Proxy ja IGMP Snooping sisse lülitan - internetti sealt ikka läbi ei tule.

Teaks natukenegi hingeelu, siis saaks tööjuures ühe sysadmini käest nõu küsida kuna tal sama ruuter (ise ta Elioni nii moodi ei vaata).

_________________
All there is to do - recon...
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heiku
HV vaatleja

liitunud: 06.05.2010




sõnum 17.09.2014 21:49:00 vasta tsitaadiga

ollumees kirjutas:
Viimastel päevadel mure Asus RT-AC66U mudeliga. Digibox jääb viimast palli vilgutama käivitamisel ega saa kuidagi sealt edasi. Varemalt töötas suurepäraselt üle poole aasta ühegi restardita, unustasin lausa ära ruuteri asukoha. Ega Elion midagi endal uuendanud pole, mis võib sellist probleemi tekitada? Võibolla oskab keegi Asuse ja Elioni kombo peal istuja rääkida oma seadmete hetkeseisu kohta- toimib või mitte?



Mul sama ruuter ja siiani töötab kõik ideaalselt.Nii elioni digi tv kui ka kõik muu.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kempi
HV veteran

liitunud: 13.01.2002




sõnum 18.09.2014 10:20:27 vasta tsitaadiga

Kui ulme oleks teada saada Inteno confist interface, switch_vlan, switch_port ja stiilis iptables?

Praeguse confi järgi ma saan aru, et LAN 3-4 on sisuliselt bridgetud VLAN (telekas saab ju IP'ks 10.X.X.X, mis ei ole minu ruuteri DHCP poolt antud). Portides 1-2 on puhas NAT, aga samas sealt ei jookse läbi VLAN, ehk siis see "süüakse" lihtsalt ära ja edasi ei jõua. Ehk siis kui nüüd ikkagi testida Samsungi telekat otse selle juhtme otsas, mis tuppa tuleb - ja kui pilt + internet ette tuleb, siis sisuliselt oleks ülesanne selline, kus tuleb WAN'ist edasi anda kogu see krempel, mis tegelikult "paksus" juhtmes (trunkis) liigub?

_________________
All there is to do - recon...
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ollumees
HV kasutaja

liitunud: 11.08.2005




sõnum 18.09.2014 10:35:40 vasta tsitaadiga

Tänud kõigile, kes vastasid! Õnneks pääsesin kergelt ning tegu oli "tihendi" veaga- ruuteri ja digiboxi vahel jookseb pikk kaabel ning see oli saanud kahjustada. Peale juhtme asendamist toimib kõik nagu kulda.
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 55
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kempi
HV veteran

liitunud: 13.01.2002




sõnum 19.09.2014 11:13:40 vasta tsitaadiga

Nii proovisin siis ühendada erinevalt ja tulemused sellised.

1. Samsungi telekas otse tuppa tuleva juhtme otsas (trunk).
Saan välise IP 80.X.X.X, internet töötab, aga Elioni äpp midagi ette ei mana.

2. Ruuteris panin IPTV STB LAN 3 & 4.
Saan välise IP 80.X.X.X, internet töötab, aga Elioni äpp midagi ette ei mana.

3. Kui on valitud manual mode ning määratud LAN 4 = VID 4 ja LAN 3 = VID 4, siis töötab IPTV ja telekas saab IP'ks 10.X.X.X (muide DNS on miskine 84.X.X.X)

4. Katsetatud sai ka LAN 2 auku, mis on võrväärne LAN 1 auguga, kus istub arvuti.

Kui ma neid kõiki proovisin, siis olid lubatud DHCP routes, IGMP ja IGMP Snooping.

Kommentaariks nii palju, et kui katsetasin 1, 2, 4 variante, siis ma ei saanud äppi poolt ühtegi veateadet. Kui ma näiteks võtan variandis 3 ära VID väärtuse või panen sinna miski vale numbri, siis öeldakse mulle võrgu viga vms.

Ehk siis ma saan aru, et äpp ei suuda trunk liinist ise välja noppida omale vajalikku VLAN'i. See tähendab siis vist seda, et tuleb ikkagi ruuteris kuidagi öelda, et anna sinna VLAN VID 4 ja miskit pidi internet kah.


Lisaks panin tähele ühe teise lehe peal konfiguratsiooni tabelis selliseid kirjeid (see on siis konfiguratsioonis 3, kus IPTV töötab, aga internetti ei ole):
WAN - VLAN2
LAN 1, 2 - VLAN1
LAN 3, 4 - VLAN4

Kas tasuks siis uurida, et kuidas saaks näiteks pordile 2 anda VLAN id 4? Ehk siis kas see variant paneks jooksma lisaks internetile veel IPTV jaoks vajaliku VLAN VID 4?

_________________
All there is to do - recon...
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mirko27
HV veteran
mirko27

liitunud: 29.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.10.2014 21:16:06 vasta tsitaadiga

Teab keegi, kas DSL-N66U mudel suudab ka digitv ja muuga hakkama saada? Pidin kolima ja etherneti asemel jookseb nüüd DSL tuppa. Ei tahaks kuidagi hoida seda elioni enda Thomsonit seal vahel.
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
zxcvbn
HV vaatleja

liitunud: 10.08.2011




sõnum 06.10.2014 13:18:18 vasta tsitaadiga

Oleks tarvis teha selline setup:



Saan aru nii, et ruuteris port3 peaks olema nii default VLAN-i kui ka iptv VLAN-i member. Teised pordid kõik peaksid olema default VLAN-i memberid.
Switchis peaks port1 olema iptv VLAN-i member ja teised pordid kõik default VLAN-i memberid.
Thompsoni confis märkasin, et lisaks iptv VLAN (VID=4) ja default VLAN (VID=1) on veel kasutusel internet VLAN (VID=10).
Oskab keegi ehk seletada, milleks seda kasutatakse.?

Võimalus hea hinnaga saada ASUS RT-N16.
Kas ma saan õigesti aru, et selle ruuteriga peaks asi õnnestuma?
Kas sobivad seaded saab GUI abil või on tarvis CLI kaudu mudida? (Elioni Thomsoni ruuteri config dump on olemas, millega peaks selline setup töötama)

Kas swicthi jaoks on ka mingid erilised nõudmised, et vastavaid seadistusi saaks teha?
Oskab keegi ehk soovitada mõnd asjalikku switchi, mis tööga hakkama saaks.

Kuna ma pole võrgunduses väga pädev, siis ärge pahandage, kui ma asjast väga valesti aru olen saanud.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pailaps
HV Guru

liitunud: 13.05.2004




sõnum 06.10.2014 14:04:42 vasta tsitaadiga

zxcvbn kirjutas:
Oleks tarvis teha selline setup:



Saan aru nii, et ruuteris port3 peaks olema nii default VLAN-i kui ka iptv VLAN-i member. Teised pordid kõik peaksid olema default VLAN-i memberid.
Switchis peaks port1 olema iptv VLAN-i member ja teised pordid kõik default VLAN-i memberid.
Thompsoni confis märkasin, et lisaks iptv VLAN (VID=4) ja default VLAN (VID=1) on veel kasutusel internet VLAN (VID=10).
Oskab keegi ehk seletada, milleks seda kasutatakse.?

Võimalus hea hinnaga saada ASUS RT-N16.
Kas ma saan õigesti aru, et selle ruuteriga peaks asi õnnestuma?
Kas sobivad seaded saab GUI abil või on tarvis CLI kaudu mudida? (Elioni Thomsoni ruuteri config dump on olemas, millega peaks selline setup töötama)

Kas swicthi jaoks on ka mingid erilised nõudmised, et vastavaid seadistusi saaks teha?
Oskab keegi ehk soovitada mõnd asjalikku switchi, mis tööga hakkama saaks.

Kuna ma pole võrgunduses väga pädev, siis ärge pahandage, kui ma asjast väga valesti aru olen saanud.


RB260GS oleks soodsaim variant koduse võrgu tarbeks.

Me ei pahanda, kuid mõtle situatsioonile, kus asi katki läheb. Helistad Elioni tehnotoesse ja sealt ei osata aidata, kuna Sul x kompotiga seadistus. Kas Sul on pädevus või võimalus otsida pädevat abi 24/7. Foorum ei päde.

Ma näen siin pigem kooslust Inteno DG301+korralik gbit portidega switch. Ei pea olema manageeritav.

_________________
Ma trollin 50% oma postitustest.
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Asus RT-N16/RT-N66U/RT-AC66U/RT-AC68U/RT-AC87U jt. seadistamine Elioni DigiTv -ga mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5 ... 20, 21, 22  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.