Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Mac/Apple »  Mac märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5 ... 21, 22, 23  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Eraser
Kreisi kasutaja
Eraser

liitunud: 19.02.2003




sõnum 05.03.2006 22:26:56 vasta tsitaadiga

HDD kirjutas:
tsitaat:

Mina kui paar aastat KDE-d kasutanud inimene olin küll püsti hädas, kui otsisin omale juba armsaks saanud funktsioone.


Mis need armsaks saandu funktsioonid on siis ?

Ega siin peast nii väga praegu ei mäleta. (Homme istun vast taas ühe Maci taha. Kui aega jagub, siis proovin mõned häirivad/meeldivad asjad kirja panna.)

Peamised, mis momendil meelde tulevad olid kõik tegevused, mis on seotud rulli kasutamisega (helivaljususe muutmine, valikukastides kiire valiku tegemine lihtsalt rulliga vajaliku lahtri kohal olles, et aknas olevat teksti saaks kerida peab selle kõigepealt klikiga aktiviseerima.).

Siis veel see asi, et akna suurust sai muuta ainult alt paremalt nurgast.

Sellele pihtasaamine võttis aega, et kas programm on kinni või lahti.

Mitme töölaua kasutamise võimalust ei leidnud. Seda teen ka tavaliselt rulli töölaual liigutades. Win + Tab on tegelikult kah pidevas kasutuses. Mõnus mugav ja kiire. Exposé? Nu ei tea. Puht subjektiivne arvamus muidugi, aga mina seda küll eriliselt mugavamaks ei ole veel pidanud. Võib-olla tahab lihtsalt veel harjutamist.

... jne ... momendil rohkem ei meenu (kaks-kolm nädalat katsetest möödas)

Eks tegelikult tahab kogu see kasutajaliides veel harjumist. Mõned asjad tunduvad mugavamad, mõned mitte. Midagi kontimurdvat seal ei ole. Ära ei eksi ja hätta ei jää, aga sellist sisseharjunud tööviisi seal kah kuidagi harrastada veel ei saa. Lihtsalt sellised pisiasjad jäävad siin hingesoppi närima. icon_razz1.gif Ühesõnaga praegu selles GUI-st eriliselt sillas ei ole. Eks iga korraga saab asi selgemaks ning siis näeb, mis asjad tõsisemalt häirima jäävad. Või siis vastupidi - suudan kõigi eripäradega kohaneda. icon_wink.gif Arvata aga on, et Macid saavad omal igapäevase töö osaks.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
fedja
HV Guru
fedja

liitunud: 06.01.2002




sõnum 05.03.2006 23:30:16 vasta tsitaadiga

Eraser kirjutas:
Sellele pihtasaamine võttis aega, et kas programm on kinni või lahti.

Ikooni alla tekib must kolmnurk, seda peaks üsna lihtsalt märkama.
Eraser kirjutas:
Mitme töölaua kasutamise võimalust ei leidnud.

Selle jaoks on üsna mitu programmi, näiteks Desktop Manager, se ma neid enam eriti ei kasuta, éxpose ja cmd+opt+klikk dokil (peidab kõik peale klikitava app-i) teevad kulgemise üsna mugavaks.
Kommentaarid: 125 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 116
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Eraser
Kreisi kasutaja
Eraser

liitunud: 19.02.2003




sõnum 06.03.2006 00:12:33 vasta tsitaadiga

fedja kirjutas:
Eraser kirjutas:
Sellele pihtasaamine võttis aega, et kas programm on kinni või lahti.

Ikooni alla tekib must kolmnurk, seda peaks üsna lihtsalt märkama.

Just. Aga selle märkamise peale kulus päris jupp aega. icon_smile.gif KDE, enamike töölaua keskkondade ja ka Windooza puhul on vahe lahti olevate programmide ja ikoonide vahel selge sekunditega. iMaci taga kulus mul selleks aga oma 5 minutit. Mitte et see mingi suur ajakulu oleks olnud, aga kui see süsteem peaks olema seal loogiline, siis pean mina küll olema selle jaoks liiga vana või loll või midagi sellist? icon_confused.gif

fedja kirjutas:
Eraser kirjutas:
Mitme töölaua kasutamise võimalust ei leidnud.

Selle jaoks on üsna mitu programmi, näiteks Desktop Manager, se ma neid enam eriti ei kasuta, éxpose ja cmd+opt+klikk dokil (peidab kõik peale klikitava app-i) teevad kulgemise üsna mugavaks.

Oma tavapärase liigutuse kohaselt käib töölaua vahetamine rulli liigutamisega töölaual, mis on oluliselt kiirem, kui sihtida risti üle klaviatuuri funktsiooniklahvi. Kuna hiir on parema käe all, siis F9, F10 ja F11 vajutamiseks peab vasaku käega liikuma klaviatuuri paremasse ülaserva. Ei ole just mugav, kui pimesi klaviatuuri kasutada.

Exposé on vahva silmailu küll, aga praktilise kasutamise osas pean temaga veel kõvasti harjutama. Ahjaa ... MacOSX-i puhul rõhutakse sageli sellele, et selle kasutamine toimub intuitiivselt. Kui ise eelnevalt arvustuste ja muude materjalidega tutvunud poleks, siis kuidas oleks ma selle funktsioonini jõudnud? Suvalt järgi proovides, et mida mingi klahv teeb? Ja selline küsimus ka veel, et mille poolest on Exposé parem/halvem kui KDE programm Komposé?

PS: Ei ole mul midagi MacOS X-i vastu, aga üritan selle loogikale/mõtteviisle lihtsalt pihta saada.

Dumbuseri küsimus: See "opt" on mingi Macile iseloomulik klahv? Kuna eesmärk oli lihtsalt üldmulje saada, siis ei süvenenud klahvikombinatsioonidesse.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
fedja
HV Guru
fedja

liitunud: 06.01.2002




sõnum 06.03.2006 00:22:31 vasta tsitaadiga

Eraser kirjutas:
Sellele pihtasaamine võttis aega, et kas programm on kinni või lahti.Mitte et see mingi suur ajakulu oleks olnud, aga kui see süsteem peaks olema seal loogiline, siis pean mina küll olema selle jaoks liiga vana või loll või midagi sellist? icon_confused.gif

Ma arvan, et see on lihtsalt harjumusest, et taskbaril on kõik app-id järjest lahti, ühtse menüüribaga harjumine nõuab ka ilmselt aega.
Eraser kirjutas:

Oma tavapärase liigutuse kohaselt käib töölaua vahetamine rulli liigutamisega töölaual, mis on oluliselt kiirem, kui sihtida risti üle klaviatuuri funktsiooniklahvi. Kuna hiir on parema käe all, siis F9, F10 ja F11 vajutamiseks peab vasaku käega liikuma klaviatuuri paremasse ülaserva. Ei ole just mugav, kui pimesi klaviatuuri kasutada.

Mina käivitan éxpose funktsioone hiire pealt või ekraaninurkadest (hot-spotid), Õun-System Preferences alt saab seda timmida.
Eraser kirjutas:
Ja selline küsimus ka veel, et mille poolest on Exposé parem/halvem kui KDE programm Komposé?
Ma pole Komposé-d proovinud, ilmselt on lihtsalt tahetud ka KDE-sse selliseid võimalusi sisse viia.
Eraser kirjutas:

PS: Ei ole mul midagi MacOS X-i vastu, aga üritan selle loogikale/mõtteviisle lihtsalt pihta saada.

"Think Different" , MacOS tundub mujalt tulles ehk pisut võõras, pikaaegsele mäki kasutajale aga tuttav, paljud funktsioonid on samad kui 15 aastat tagasi, näiteks flopi või cd väljastamine, kui need prükkarile lohistada.
Eraser kirjutas:

Dumbuseri küsimus: See "opt" on mingi Macile iseloomulik klahv? Kuna eesmärk oli lihtsalt üldmulje saada, siis ei süvenenud klahvikombinatsioonidesse.

"opt" on funktsiooniklahv, millega paljusid shortcut-e kombineeritakse, PC taga on alternatiivina "alt".
Kommentaarid: 125 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 116
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Eraser
Kreisi kasutaja
Eraser

liitunud: 19.02.2003




sõnum 06.03.2006 00:35:23 vasta tsitaadiga

fedja kirjutas:
ühtse menüüribaga harjumine nõuab ka ilmselt aega.

Jep seda küll. Kuigi see asi oli juba ammu ette teada ning see ei tulnud vähemalt üllatusena. icon_wink.gif

Kole tüütu on muidu küll, kui hiirega menüüst mööda paned, siis pead menüüle uuesti ligipääsemiseks aknale uuesti kliki tegema.
Muude süsteemide puhul on tõenäoline, et kui klikid menüüst mööda, siis läheb see klikk tiitliriba peale või menüüst allapoole. Seega jääb aken ikka fookusesse ning menüü kasutamiseks ei ole vahepeal vaja mingit lisaklikki teha nagu MacOS X-is.

fedja kirjutas:
näiteks flopi või cd väljastamine, kui need prükkarile lohistada.

Ongi nii või? icon_eek.gif Minu "loogika" kohaselt seostuks küll prügikast hoopis millegi kustutamisega.


viimati muutis Eraser 06.03.2006 00:40:55, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
fedja
HV Guru
fedja

liitunud: 06.01.2002




sõnum 06.03.2006 00:40:31 vasta tsitaadiga

Eraser kirjutas:
fedja kirjutas:
näiteks flopi või cd väljastamine, kui need prükkarile lohistada.

Ongi nii või? icon_eek.gif Minu "loogika" kohaselt seostuks küll prügikast hoopis millegi kustutamisega.

Kui sulle selline variant ei meeldi, võid ju Cmd+E ka vajutada. icon_smile.gif
Kommentaarid: 125 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 116
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Eraser
Kreisi kasutaja
Eraser

liitunud: 19.02.2003




sõnum 06.03.2006 00:50:38 vasta tsitaadiga

fedja kirjutas:
Kui sulle selline variant ei meeldi, võid ju Cmd+E ka vajutada. icon_smile.gif

Tegelikult ei meeldiks mulle see variant kah. Ma vajutan ikka kohe seadme peal olevale eject nupule. icon_biggrin.gif (iMac-i puhul sellest küll jah kahjuks vist kasu pole icon_confused.gif)

Ning küsimus polekski tegelikult selles, et mule selline variant "ei meeldiks". Pigem on asi lihtsalt nii, et see ei tundu loogiline. Ja seega ei hakkaks ma sellist varianti isegi mitte proovima enne, kui keegi mulle ütleks, et nii saab teha. Kas selline peabki siis olema intuitiivselt kasutatav töökeskond? Pean tutvuma iga funktsiooni kohta enne abimaterjalidega. Klahvikombinatsioone ju niikuinii peast ei suudeta huupi pakkuda. Seega, et seda süsteemi tõhusalt kasutada, ei piisa ainult intuitsioonist.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
fedja
HV Guru
fedja

liitunud: 06.01.2002




sõnum 06.03.2006 01:08:31 vasta tsitaadiga

Eraser kirjutas:
Tegelikult ei meeldiks mulle see variant kah.
Kui see ei sobi, siis saab klaviatuuril F12 klahvi vajutada.
Eraser kirjutas:
Ning küsimus polekski tegelikult selles, et mule selline variant "ei meeldiks". Pigem on asi lihtsalt nii, et see ei tundu loogiline. Ja seega ei hakkaks ma sellist varianti isegi mitte proovima enne, kui keegi mulle ütleks, et nii saab teha. Kas selline peabki siis olema intuitiivselt kasutatav töökeskond? Pean tutvuma iga funktsiooni kohta enne abimaterjalidega. Klahvikombinatsioone ju niikuinii peast ei suudeta huupi pakkuda. Seega, et seda süsteemi tõhusalt kasutada, ei piisa ainult intuitsioonist.
Tegelikult ei pea ikooni kuskile lohistama ega shortcute kasutama, Finderis tekib ketaste kõrvale "eject" nupp mille vajutamisel need väljastatakse, samuti saab F12 klahviga plaate väljastada.
Loogiline ei tundu see sulle sellepärast, et sa oled tükk aega kasutanud teist lahendust, simpel.
Kommentaarid: 125 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 116
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Eraser
Kreisi kasutaja
Eraser

liitunud: 19.02.2003




sõnum 06.03.2006 01:14:33 vasta tsitaadiga

fedja kirjutas:
Tegelikult ei pea ikooni kuskile lohistama ega shortcute kasutama, Finderis tekib ketaste kõrvale "eject" nupp mille vajutamisel need väljastatakse

See kõlab juba mõistlikumalt. thumbs_up.gif
fedja kirjutas:
Loogiline ei tundu see sulle sellepärast, et sa oled tükk aega kasutanud teist lahendust, simpel.

Logish icon_wink.gif

Aga prügikasti kasutamine meedia väljastamiseks??? Selle peale ei tuleks ma isegi siis mitte, kui Mac oleks esimene arvuti, millele näpud ligi saaks. icon_razz1.gif
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
fedja
HV Guru
fedja

liitunud: 06.01.2002




sõnum 06.03.2006 01:21:47 vasta tsitaadiga

Eraser kirjutas:
Aga prügikasti kasutamine meedia väljastamiseks??? Selle peale ei tuleks ma isegi siis mitte, kui Mac oleks esimene arvuti, millele näpud ligi saaks. icon_razz1.gif

Nii see aga toimib, kuna 15a tagasi oli MacOS-i GUI praegusega võrreldes üsna primitiivne, kasutati lihtsalt ära drag-n-drop võimalusi.Mac OS X-s muutub prügikasti ikoon automaatselt "eject" ikooniks, kui mingist kettas hiirega kinni hoida ja lohistada, seega peaks see protsess pisut sõbralikum olema. icon_wink.gif
Kommentaarid: 125 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 116
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Eraser
Kreisi kasutaja
Eraser

liitunud: 19.02.2003




sõnum 06.03.2006 01:28:07 vasta tsitaadiga

OK. Saab siis silmaring parasjagu laiem olema. Kuna Mac saab praeguseseisuga olema üks neist arvutitest, mida mul igapäevaselt on vaja kasutada.
Järgnevad kuud saavad siis õppimiseks olema. Seega minupoolsed lisaküsimused peaksid olema garanteeritud. 8)
Mõned on tegelikult juba praegugi keelel, aga nende esitamisega ootan seni, kuni veidi rohkem praktikat Maciga on olnud.

Tänud sulle, fedja mõtteavalduste eest.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
fedja
HV Guru
fedja

liitunud: 06.01.2002




sõnum 06.03.2006 01:33:27 vasta tsitaadiga

Võid mu tagasihoidlikku veebi uurida, ma olen sinna väikse listi teinud levinumast softist, saad kõik läbi proovida.
Kommentaarid: 125 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 116
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Eraser
Kreisi kasutaja
Eraser

liitunud: 19.02.2003




sõnum 06.03.2006 01:42:19 vasta tsitaadiga

fedja kirjutas:
Võid mu tagasihoidlikku veebi uurida, ma olen sinna väikse listi teinud levinumast softist, saad kõik läbi proovida.

Jep, käisin sealt täna juba korra läbi.

Kuna teema tegelikult juba softi peale läks, siis ...
1. ... milliseid programme soovitaksid HTML-i ja CSS-i kirjutamiseks? (Momendil olen Quanta Plusiga sõber, Windowsi peal tooks võrdluseks HTML-Kiti)
2. ... mida soovitaksid vektorgraafikaga tegelemiseks? (Praegune lemmik on Inkscape)
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
fedja
HV Guru
fedja

liitunud: 06.01.2002




sõnum 06.03.2006 02:00:23 vasta tsitaadiga

Eraser kirjutas:
1. ... milliseid programme soovitaksid HTML-i ja CSS-i kirjutamiseks?
(Momendil olen Quanta Plusiga sõber, Windowsi peal tooks võrdluseks HTML-Kiti)
2. ... mida soovitaksid vektorgraafikaga tegelemiseks? (Praegune lemmik on Inkscape)

Veebitreimisega ma eriti ei tegele, aga julgen soovitada Textwrangler-it ning Simple CSS-i,
Inkscape on ka Mac OS X jaoks saadaval, kuid ma ei ole seda proovinud, laiema valiku saad siis, kui kasutad macupdate.com või versiontracker.com otsingut.
Kommentaarid: 125 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 116
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
inca
HV Guru
inca

liitunud: 02.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 16.03.2006 21:16:26 vasta tsitaadiga

G4 iMaci raske saada eestist ma arvan, ja hinda taheti viimati mingi 10k. See oli 800-ne isend 768 rami ja SD-ga. Ja üks gigane 256 läks samas 7,5 kiloga. eMugi foorum abiks.
_________________
KASS
Kommentaarid: 166 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 155
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Eraser
Kreisi kasutaja
Eraser

liitunud: 19.02.2003




sõnum 17.03.2006 02:34:32 vasta tsitaadiga

fedja kirjutas:
Veebitreimisega ma eriti ei tegele, aga julgen soovitada Textwrangler-it

Adminiõigusi seekord kasutatavas masinas polnud ning seega jäid mõned asjad nähtavasti TextWrangleri puhul installimata. Kuidagi kole lakooniline nägi see asi välja küll. 5-minutilise põgusa tutvuse järel on minu järeldus, et Quanta Plusile ei jõua see küll ligilähedalegi.
fedja kirjutas:
ning Simple CSS-i,

Pildi järgi näib paljulubav. Proovib järgmisel korral vast.
fedja kirjutas:
laiema valiku saad siis, kui kasutad macupdate.com või versiontracker.com otsingut.

Jääb ka järgmise korra peale.

Oli siis omal poolteist tunnikest vaba aega, et MacOS X-iga tutvumist jätkata.
Siin on siis need asjad, mis mind häirisid või segadust tekitasid.

PS! Eesmärk pole MacOS X-i kritiseerida, vaid lihtsalt selle kasutamise "loogikale" pihta saada. icon_wink.gif

1. Kolme nupuga hiir

1.1. Kolme nupuga hiir ja MacOS ei tundunud omavahel just suurimad sõbrad olevat. Eriti jäi igal pool jalgu see, et rull on MacOS-i jaoks enamikes kohtades nagu mingi mõttetu rudiment. Isegi sellistes kohtades, kus rull eeldatavasti peaks töötama, see lihtsalt ei tööta. Silmapaistvaim osa sellest oleks näiteks Safari. Ketra palju tahad. Kasu ei midagi. Ikka vaja Hiir scrollbari poole suunata.

Ajhaa! Siis veel juba see eelnevalt mainitud asi, et rull ei toimi sellistes kohtades nagu nt. Combo Boxid, Listid, helitugevuse valimised jne.

Tore oleks, kui rulli klikki töölaual ka mingi tegevusega seostada annaks.

1.2. Hiire "anomaalia"
Oli teine seal kuidagi veniv. Mis seal siis ikka. Panin seadete alt hiire VEIDIKENE erksamaks. Seejärel ei suutnud enam hiirel silma peal hoida. Liiga erksaks muutus. Aga OK ... sellega liikumise saime ka käppa. Igal juhul etem, kui see, et liigutame hiirt ja see siis hakkab tasapisi käele järgi lohisema. (Lihtsalt ei kujuta ette, kuidas inimesed seni nii veniva hiire taga olid suutnud töötada icon_eek.gif)

Mu odav Logitech käitub siin küll palju viisakamalt. (KDE all polnud üldse vaja hiire seadeid näppida, et asi normaalselt liikuma saada.) Aeg-ajalt kadus kursor vaateväljast. Lihtsalt nii sekundiks paariks. Juhtus seda harva (nii umbes 2-3 korda pooleteise tunni jooksul), aga heaks märgiks seda siiski ei pidanud.

Naljakas küll ... hiir on palju kriitikat saanud. Ja kusjuures veel Apple oma hiir. Mitte mingi odav päevinäinud PC juust.

2. Dock
2.1. Sain ma õieti pihta, et avatuks jäävad ainult need programmid, mille ikoonid on Dock-il olemas? Kõik muud programmid, mis ma avan näiteks Applications kaustast, pannakse punaselel ristikesele pannes kinni.
2.2. Kuidas määrata programmi puhul, et see ei jääks pärast ristikesele vajutamist avatus?
2.3. Kas programmi sulgemine käibki siis nii, et paremklikk Dock-il ja sealt valik Close?
2.4. Mis on samas menüüs olevate valikute Hide ja Close erinevus? Teevad need mõlemad siis ju tegelikult täpselt sama asja. (Nende programmide puhul, mis juba eelnevalt Dock-il olemas on.)
2.5. Kas MacOS X-is ongi ainukesed võimalused programmide käivitamiseks minemine Application kausta ja Dock-il olevate ikoonide kasutamine? Või on nad kuskil koos mingis menüüs ka olemas?

3. Klaviatuuri otseteed
3.1. Kas klahvifunktsioonide Ctrl+C, Ctrl+X ja Ctrl+V asemel on seal siis mingid muud shortcut-id?
Ctrl+A (select all) asemel on ka midagi muud?
3.2. Home ja End klahvid ei vii kuskil lahtris (nt. Safari aadressireal) olles rea algusesse või lõppu. Nende asemel on mingi muu shortcut?
3.3. Apple+Tab peaks siis olema vaste Windowsi Alt+Tab funktsioonile? Huvitaks siin just see, et kas annab ka kuidagimoodi läbi jalutada lahtiolevad aknad, mitte programmid. Exposé on küll igati vahva vidin, aga tahaks sama tegevust ära teha ainult klaviatuuriga.
3.4. Tabiga veebis vormil liikudes oli ka väike üllatus. Fookus liikus ainult mööda lahtreid. Valikukaste ja nuppe lihtsalt ignoreeriti.
3.5. Delete nupuga ei saa töölaualt faili kustutada. Kindlasti on see hea, kui on vaja kaitsta algajat oma ettevaatamatute liigutuste eest, aga enda jaoks muutub see tüütuks, et pead sellist asja läbi menüüde toimetama. ja siis leidsin ka kontekstimenüüst ainult prügikasti saatmise võimaluse. Jäädavalt kustutamiseks vaja siis veel mingit eraldi shortcut-i?

Lihtsalt nii huvi pärast küsin, et kuidas see asi toimib ühe nupuga hiire puhul? (Ise pole sellist hiirt veel kasutanud.) Kas seal ilmub see kontekstimenüü siis, kui hoiad ikoonile klikkides veel mingit funktsiooniklahvi all?

4. Eesti keel
4.1. Kuidas saab kuupäevad ja nädalapäevad eestikeelseks? Kui üldse saab?
4.2. Tallinnat ja Eestit nagu see OS ei tunnistagi siis? Või lihtsalt ignoreeritakse seda kellaajaga seotud kohtades seetõttu, et see on Helsinkile nii lähedal?
Eestikeelsest kasutajaliidesest ei maksaks ilmselt unistadagi? icon_biggrin.gif (Subjektiivne arvamus: WinXP eestikeelne tõlge on saast. KDE oma on päris "söödav". Inglisekeelt enam taga ei igatse. Samas ei tekita see keel omale ka mingeid probleeme.)
4.3. Mingit maakeelset spellchecki ka olemas on?

5. Menüü
5.1. See üleval istuv menüü tekitab muidugi veel jätkuvalt segadust. Otsid pool minutit vajalikku funktsiooni programmiaknast ja siis alles plahvatab, et oi jah!! ... menüü asub ju poole ekraani jagu aknast eemal ... ning lähebki jälle hiirega rallimiseks.

6. Muud
fedja kirjutas:
Tegelikult ei pea ikooni kuskile lohistama ega shortcute kasutama, Finderis tekib ketaste kõrvale "eject" nupp mille vajutamisel need väljastatakse

Aga nagu näha, siis ainult Finderis. See ei oleks küll esimene koht, kuhu vaataks. Pigem üritaks automaatselt hakata midagi peale selle ikooniga, mis töölaual istub. Ja sealgi poleks lohistamine see asi, mis kohe pähe tuleks.

OK. Selleks korraks kõik.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sendler
HV kasutaja

liitunud: 26.05.2003




sõnum 17.03.2006 03:01:00 vasta tsitaadiga

1.1 Spets draivusid vaja
1.2 Harjumise asi
2.1 Need jäävad tööle, mis on sul dockis ja all/kõrval on sul kolmnurk.
2.2 Vist ei saagi ?
2.3 Jah
2.4 Hide sama, mis windoozas minimize
2.5 Kasuta Spotlighti kui proge nime vms tead
3.1 Alt on see võlunupuke kui sul pc klaviatuur icon_razz.gif
3.2 Home/End peavad õigesti töötama
4.3 http://www.emug.ee/speller/ icon_razz1.gif
Kommentaarid: 37 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Eraser
Kreisi kasutaja
Eraser

liitunud: 19.02.2003




sõnum 17.03.2006 03:59:08 vasta tsitaadiga

Sendler kirjutas:
1.1 Spets draivusid vaja

Linki paluks. Või on vaja igale Apple hiirele erinevat tarkvarajuppi?
Sendler kirjutas:
1.2 Harjumise asi

Harjumuse asi on see, et mu käsi on jõudnud juba laua teise nurka ja kursor pole ikka veel jõudnud selle aja peale rännata ühest ekraani nurgast teise? icon_eek.gif
Kardan, et sellise unise liikumisega ei harjuks ka kümne aastaga. icon_razz1.gif Nagu öeldud, sai asja liikuma, aga mitte ei jõua kohale eelnevate kasutajate piiritu kannatlikkus.

Nii igaks-juhuks küsin, et kas sellega harjutan ennast ka, et mingil momendil võib kursor ennast sekundiks-paariks ära peita? (PS! Lause ei sisalda sarkasmi.)
Sendler kirjutas:
2.1 Need jäävad tööle, mis on sul dockis ja all/kõrval on sul kolmnurk.

Jah, see osa on juba tuttav.
Aga see kolmnurga värk ning programmi mittesulgemine toimib siis ainult nende programmide puhul, mille ikoonid on Dock-il?
Sendler kirjutas:
2.2 Vist ei saagi ?

icon_sad.gif
Sendler kirjutas:
2.3 Jah

OK. icon_neutral.gif
Sendler kirjutas:
2.4 Hide sama, mis windoozas minimize

Aga, kui mul on tegu Dock-il oleva ikooniga/programmiga, siis sisuliselt Hide = Close?
Ehk siis - küsimus ei olnud selles, mis asi on Hide, vaid see, et kas need kaks eelpoolnimetatut teevad teatud mainitud olukorras sisuliselt sama asja?
Sendler kirjutas:
2.5 Kasuta Spotlighti kui proge nime vms tead

Ja kui nime ei tea?

Nagu mu küsimus näitas, oli küsimus pigem mõne programme sisaldava menüü olemasolus (midagi analoogset siis Start-menüüle või K-Menüüle).
Sendler kirjutas:
3.1 Alt on see võlunupuke kui sul pc klaviatuur icon_razz.gif

Et siis Alt+C, Alt+X ja Alt+V?

Ei ole PC klaviatuur.
Maci klaviatuuril oli ju Ctrl-klahv olemas. Mida see Alt-klahv praegu siis asjasse puutub?
Sendler kirjutas:
3.2 Home/End peavad õigesti töötama

Aga ei tööta. Need on ikka need nooltega nupud samas kohas, kus PC klaviatuuridel?
Sendler kirjutas:
4.3 http://www.emug.ee/speller/ icon_razz1.gif

Danke thumbs_up.gif


viimati muutis Eraser 17.03.2006 04:14:25, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sendler
HV kasutaja

liitunud: 26.05.2003




sõnum 17.03.2006 04:23:35 vasta tsitaadiga

-Tglt seda hiire kiirust ei oskagi kommenteerida. Sul nagu näha oli originaal apple hiir. Endal on mingi Kensington hiir ja seal pidin mingi asju sättima, et nupud töötaks.
Olen nii Apple, Kensingtoni ja Logitechi hiirt huvi pärast võrdlend, ja neil on erinevad kiirused vms. Logitech oli kõige kiirem by default.
-See hiire kadumise asi on tglt endalegi tuttav, alguses kadus hiir endalgi nägemisväljast ära (must cursor?)
Teine asi, mis kohand olen, on seisnud videokaardi draiverites. Hiir nutab, lohiseb, tõesti korraks kaob, mingi kast on ümber nagu tauustaks.
-Ka nende programmide puhul, mis tekivad docki alles nende käivitamisel.
-Finderis Go koht, sealt Applications/Uti
-Hide ja Close ei tee ju sama, üks minimize'b, teine sulgeb akna. Programmil kinni panemine on Quit. Close on see, et ta ei quiti, vaid tekib näiteks kui all on dock, sis vasakule by default prükkari kõrvale selle akna thumb.
-Alt oleks sama, mis Apple key sis icon_razz.gif


viimati muutis Sendler 17.03.2006 04:28:12, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 37 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Eraser
Kreisi kasutaja
Eraser

liitunud: 19.02.2003




sõnum 17.03.2006 04:26:37 vasta tsitaadiga

Sendler kirjutas:
-Ka nende programmide puhul, mis tekivad docki alles nende käivitamisel.

Kui avasin programmi Applications kaustast, siis selle sulgemiseks piisas punase ristikese vajutamisest aknal. Programmi ei jäetud avatuks. Proovisin 4-5 erineva programmiga. Kõigiga oli sama lugu. Avatuks jäid ainult need programmid, mis olid Dock-il olemas.
Sendler kirjutas:
-Finderis Go koht, sealt Applications/Uti

Uurib järgmine kord. Tänud vihje eest.
Sendler kirjutas:
-Hide ja Close ei tee ju sama, üks minimize'b, teine sulgeb akna. Programmil kinni panemine on Quit. Close on see, et ta ei quiti, vaid tekib näiteks kui all on dock, sis vasakule by default prükkari kõrvale selle akna thumb.

Jah, seda kõike oma silm seal haaras. Aga tegelikult on siis ju mõlemal puhul programm avatud. Ükskõik, kas ta näitab seda siis kolmnurgaga või pisipildiga. Seega nii Hide kui ka Close-nupuga aknal jääb programm avatuks. Ehk teisisõnu teevad nad selle nurga alt vaadates ju tegelikult täpselt sama asja. icon_confused.gif

Mis asi mul siin kahe silma vahele jääb? icon_neutral.gif
Sendler kirjutas:
-Alt oleks sama, mis Apple key sis icon_razz.gif

Mida see Apple-nupp praegu asjasse puutub?
Sul on kas vastus poolik või ei lugenud sa mu küsimust.

Küsimus oli Copy-Paste ja Select All kasutamises. See otsetee käib siis Apple klahvi kaasabil või?

Samas teemas eespool Fedja kirjutas:
"opt" on funktsiooniklahv, millega paljusid shortcut-e kombineeritakse, PC taga on alternatiivina "alt".

Kuidas siis on?
opt (Mac) ~ alt (PC) või Apple (Mac) ~ Alt (PC) ?


viimati muutis Eraser 17.03.2006 04:36:46, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sendler
HV kasutaja

liitunud: 26.05.2003




sõnum 17.03.2006 04:39:40 vasta tsitaadiga

-See Finderi Go on kah tglt ainult shortcut sellele kaustale, mitte nagu Start menu, et valid sealt menüüst.
- Proovisin, kah App kaustast mõnda proget, mis mul pole dockis, sis näiteks tõesti kalulaator sulgeb end kohe. Huvitab tähelepanek su poolt
-Kui Apple klaver, sis Apple pluss C jne
Kui PC klaver, sis Alt pluss C jne
Kasutand mõlemat klaverit icon_razz.gif
Mh äkki mul mingi imelik klaver, igatähes mul tuleb copy, kui vajutan apple (esimene vasakule tühikust) pluss C.


viimati muutis Sendler 17.03.2006 04:42:13, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 37 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Eraser
Kreisi kasutaja
Eraser

liitunud: 19.02.2003




sõnum 17.03.2006 04:40:42 vasta tsitaadiga

Sendler kirjutas:
-See Finderi Go on kah tglt ainult shortcut sellele kaustale, mitte nagu Start menu, et valid sealt menüüst.

Selge. Sellel siis suurematjagu pointi pole. icon_confused.gif

Sendler kirjutas:
-Kui Apple klaver, sis Apple pluss C jne
Kui PC klaver, sis Alt pluss C jne
Kasutand mõlemat klaverit icon_razz.gif

Misajast Windowsil on olnud Alt+C = Copy
Minu masinatel on kõik ikka siiamaani nii, et Ctrl+C = Copy

Sa ajad siin nüüd küll midagi segamini.
Praeguseks ise kasutanud ka mõlemat klaviatuuri ning Alt ja Ctrl nupul ikka vahet teeme. icon_razz1.gif
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sendler
HV kasutaja

liitunud: 26.05.2003




sõnum 17.03.2006 04:45:25 vasta tsitaadiga

Ma ei räägi windowsis ega linuxis olles icon_razz.gif Vaid kui apple taga olen ja kas kasutan apple või pc klaverit. Vabandan, võin natuke segadusse ajada

viimati muutis Sendler 17.03.2006 04:45:12, muudetud 2 korda
Kommentaarid: 37 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Eraser
Kreisi kasutaja
Eraser

liitunud: 19.02.2003




sõnum 17.03.2006 04:48:06 vasta tsitaadiga

Sendler kirjutas:
Ma ei räägi windowsis ega linuxis olles icon_razz.gif Vaid kui apple taga olen ja kas kasutan apple või pc klaverit. Vabandan, võin natuke segadusse ajada

Jah, aga kuna ma eelnevalt juba ütlesin, et tegu on Apple enda klaviatuuriga, siis ei puutu see PC klaviatuur ju üldse asjasse.

Tänu su selgitavale postile järeldan siis, et:
Copy = Apple+C icon_question.gif
Cut = Apple+X icon_question.gif
Paste = Apple+V icon_question.gif
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sendler
HV kasutaja

liitunud: 26.05.2003




sõnum 17.03.2006 04:57:12 vasta tsitaadiga

Mul lihtsalt lipsas see Alt sõna kuskilt paar minu posti tagasi välja, ja ma jäingi kasutama teda, sry, ära pane tähele

viimati muutis Sendler 17.03.2006 04:59:47, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 37 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Mac/Apple »  Mac mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5 ... 21, 22, 23  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.