Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Jahutus »  Arutlus & nõuanded: õhuvoolu juhtimine, ventilaatorid ja mürataseme vähendamine. märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5 ... 39, 40, 41  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
warkriss
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.05.2007




sõnum 28.01.2011 20:00:14 vasta tsitaadiga

No nii, no nii. Tegin testi ära ja tõesti- kohin ongi tekitatud kahest risti olevast ventikast (ehk siis tagumine ja vasak ülemine). Kui 1 neist seisma või madalama kiirusega tööle panna siis kohin kaob (tegin siis näpuga seisma testi). Samuti tellisin ka ventikate kiiruse reguleerija ära ebayst (sellise kui keegi huvi tunneb http://cgi.ebay.com/3-5-Bay-Panel-4-x-PC-Cooling-Fan-Speed-Controller-/200507821232?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item2eaf328cb0#ht_2031wt_1023 ). Võtan siis selle tagumise ventilaatori ära praegu.
Kommentaarid: 30 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.01.2011 23:07:02 vasta tsitaadiga

see ei ole sul küll paraku eriti pädev test icon_smile.gif kui ühe kahest ventikast seisma paned siis on täiesti loomulik, et lärm (nimeta seda kohinaks või millekski muuks) väheneb päris arvestataval määral. sellepärast ma soovitasingi sul tegelikult ventikate kogust vähendada icon_wink.gif


aga kuna tekkis juba omalgi siin väike uudishimu siis tegin ka sellise testi huvi pärast praktikas ära. võtsin 2 sisuliselt identse mürataseme ja pööretega (~1000rpm) fani ning asetasin need 90kraadi alla külgepidi kokku. kuulasin umbes 20-30cm kauguselt ning viisin siis ventikad hetkeliselt asendisse kus nad olid oma 15-20cm eemal ja olematu nurga all. kui seal mingi erinevus oligi, siis antud juhul kõrvaga tajuda oli seda küll pea võimatu. proovin öösel veel korra kui tänavamüra on täiesti kadunud.

_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Kommentaarid: 273 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 3 :: 224
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
CoiL
HV Guru
CoiL

liitunud: 07.06.2006




sõnum 29.01.2011 02:38:00 vasta tsitaadiga

Wiltz, 1000rpm`i juures seda lisamühinat ilmselt ei teki ja oleneb ka vendi CFM-ist. Küll aga pakun umbkaudu, et see mühin tekib ~1400rpm ja ülespoole. Pealegi warkriss mainis ju ,et ta ei katsetanud ainult seisma jätmist vaid alandas ühe vendi pöördeid ning kohin lakkas olemast icon_wink.gif
Kommentaarid: 95 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 83
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
korsten
HV veteran

liitunud: 07.10.2005




sõnum 29.01.2011 02:52:30 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Küll aga pakun huupi, et ~1400rpm ja ülespoole.

Pakun ka siis huupi, et ehk tuleb arvestada lisaks veel ventide tootlikkusega. Kui midagi tootmata (või vähe tootes) võiks ju kaks 6 cm-st karva omavael nurga all keerlema panna (1400+ rpm) ja kohe tekiks kõrvulukustav lärm.

Üldiselt, ma arvan, et ärge selle asjaga ikka lolliks ka minge. Ostke vaiksemad vendid ja pange kasvõi vastastikku puhuma, mingit olulist lärmi ei teki. Samas neid vanu peetis plärinaid pane puhuma kuidaspidi ja misiganes nurga all ja ikkagi ei saa arvuti (pea all) magada thumbs_down.gif

_________________
Ma ei kuuluta jumalikku tõde vaid avaldan oma isiklikku subjektiivset arvamust.
God Hates Us All
Kommentaarid: 62 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 58
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.01.2011 03:30:03 vasta tsitaadiga

kordasin katset nüüd vaikse "taustaga" ja võin öelda, et kui mõlemad fanid ~1000rpm lasid siis polnud isegi mingit vaevutajutavat vahet lärmi koha pealt.
samas panin ühe neist fanidest siis eriti kiiresti tööle, pakun et midagi 2000+rpm teeb see 12v peal. sellisel puhul võis kuulda teatavat erinevust ja ilmselt oli müra tõesti natuke suurem kui fanid olid külgepidi koos. kui nüüd otseselt mingi mõõturiga mürataset mõõta siis oleks küll erinevus ilmselt väike, aga pigem on asi selles, et lisandus natuke teise sagedusega komponent (nö. kohin siis) ja kõrv muidugi tajub seda.
ühesõnaga jah, oleneb fanide kiirusest ja sellest KUI lähestikku need mingil konkreetsel juhul üksteisele ikkagi asuvad. samas suuri korpuseventikaid mina isiklikult üle ~1200rpm tööle ei paneks ka (eriti kui neid on >1 sisse ja >1 välja), aga noh maitse asi jällegi ilmselt.

_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Kommentaarid: 273 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 3 :: 224
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
CoiL
HV Guru
CoiL

liitunud: 07.06.2006




sõnum 29.01.2011 03:51:50 vasta tsitaadiga

korsten, keegi ei lähegi siin lolliks. Antud juhul oli see lihtsalt nõuanne HV kasutajale ning nagu tema enda praktika kinnitas, oligi soovitusest kasu. Võib mõnele küll pisike ja mõttetu nõuanne tunduda aga kui selle abil arvuti vaiksemaks saab, siis miks mitte? icon_smile.gif beer_yum.gif
Kommentaarid: 95 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 83
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
korsten
HV veteran

liitunud: 07.10.2005




sõnum 29.01.2011 09:43:38 vasta tsitaadiga

CoiL, thumbs_up.gif. Kõik on õige, mulle lihtsalt tundus , et pingutate veits üle icon_smile.gif Täiesti hääletuid vente pole olemas nagunii. Kui panete propelleri masinasse siis teatud häälega tuleks nagu leppida icon_wink.gif
Lugesin seda teemat täna kiirelt uuesti ja ei leidnud ühte nn kuldreeglit: Suhteliselt oluline on vaadata enne jahutama asumist mida üldse jahutatakse. Kui kogu masina toidab ära 300W codegeni psu sii pole ka otsest vajadust meeletute õhuvoolude järele kastist sisse ja välja, piisab ehk üleval asuvast psu vendist. Samas kui on masinas ikka 140 W ja + tarbiv prose, 2 ja + (eriti nvidia) kellatud videokaarti ja kes teab mida veel huvitavat siis tekib tõesti vajadus lisaventide järele.
Muuseas, mida arvate pigimattide kohta, on need tegusad ja millisel määral?

_________________
Ma ei kuuluta jumalikku tõde vaid avaldan oma isiklikku subjektiivset arvamust.
God Hates Us All
Kommentaarid: 62 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 58
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.01.2011 15:07:40 vasta tsitaadiga

see on õige suhtumine küll iseenesest, samas ma kardan et väga paljud ei suuda objektiivselt hinnata nö. sooja kogust, mida nende masin tekitab ja et kui palju ventikaid selle jaoks nüüd täpselt vaja oleks.
aga sellekohase kuldreegli võiks põhimõtteliselt sõnastada umbes nii: alusta minimaalse arvu (korpuse)ventilaatoritega ja vaid VAJADUSEL lisa neid juurde.


pigimatid on tegusad madalapoolsete sageduste summutamisel. mida paksem ja raskem on materjal seda madalamaid helisid on see võimeline summutama ja seda suurem on summutustegur. samas tuleks arvestada, et arvutikorpust ei ole võimalik kunagi täielikult sulgeda, vähemalt ventilaatoriavade ette peavad ikka jääma nö. augud...ja need on päris suured. seega mina ausalt öeldes ei hakkaks väga vaeva nägema pigimattidega.

_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Kommentaarid: 273 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 3 :: 224
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003




sõnum 31.01.2011 20:58:00 vasta tsitaadiga

korsten, ka paarsada w tarbiv masin võib väiksema kasti väga eduliselt kuumaks kütta. kui me räägime vaikusest, siis on vähegi kaasaegse masina puhul psu vent ainukesena sooja välja viimas kõige halvem variant.

pigimatid on kõige viimane asi, mida arvutikasti toppida. seda mitte halvasti öeldes vaid sõna otseses mõttes viimane. enne tuleks tegeleda kasti enda, ventide, ketaste jms ja siis kui need võimalused on ammendatud, vaadata pigimattide või muu mürasummutusmaterjali poole. neil on lisaks veel enamasti efekt lisaks mürale ka soojust isoleerida.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 238 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 213
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 31.01.2011 23:20:32 vasta tsitaadiga

londiste, mismõttes "ka paarsada w tarbiv masin"?
sa ütled seda nii, nagu see paarsada w atarbiv masin oleks mingisugune väikse tarbimisega loomake icon_biggrin.gif võibolla ma sain siiski valesti aru sinust, aga üldiselt paarsada w on ikkagi pigem juba päris korraliku mängurikasti tarbimine, ja seda siis loadis mitte niisama tühjalt. muidugi igusugused 2 ja rohkema videokaardiga asjad on juba puha omaette teema, aga neid on protsentuaalselt siiski üsna vähe ma arvan.

see on iseenesest õige, et ainult läbi toite välja viia on halb variant. tõesti kui masin toodab palju sooja siis läheks praktiliselt see kõik läbi toiteka välja...mis ajab toiteka temperatuurid üles ning seeläbi muudab ka toiteka enda efektiivsust (halvemaks), ja sellest tulenevalt omakorda hakkab ka toitekas ise rohkem sooja eraldama.

pigimattide soojuse isoleerimise küsimus on ilmselt antud kontekstis siiski suht ebaoluline. st. kui korpusel toimub vähemalt mingisugunegi forsseeritud õhuvahetus ventikate abil siis ma arvan, et soojusülekanne läbi kasti seinade on ka ilma pigimatita väga minimaalne. mistõttu pigimati lisamine iseenesest seda palju muuta ei saa.

_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Kommentaarid: 273 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 3 :: 224
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Heineken
HV Guru

liitunud: 09.06.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.02.2011 00:08:11 vasta tsitaadiga

Aga mõttetu jebimine on ta küll kui kast seest ikkagi lärmakas - ei ole need pigimatid mingi imerohi. icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 24 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
CoiL
HV Guru
CoiL

liitunud: 07.06.2006




sõnum 08.02.2011 07:34:40 vasta tsitaadiga

Üks hea ülevaade kus Enermax`i ventilaatorid ka sees: link
Spoiler Spoiler Spoiler


Tellisin muidu 120mm Enermax TB Silence seeria vendi ära modikombist. TB Silence seeria siis eelkõige vaiksuse armastajatele kuid
minimaalse perf kaoga. Modikomp`is müügil: http://www.modikomp.ee/jahutused/UCTB12/ -- 11,2€ (175 eek). Selle hinna eest
paremat venti ei ole ilmselt saadaval imo.


Näitajad UCTB12 vendil sellised:

Speed: 900rpm
Noise: 11 dB
Airflow: 71.54 m³ / h
Pressure: 0.828 mm-H2O
Voltage: 12 V
Power consumption: 1.8 W
Connector: 3-pin / 4 pin Molex adapter
Life expectancy: 100,000 hours
Batwing: 20% better airflow

Plussiks on see, et ei ole igasugu bling-bling led`e külge topitud. Lihtne ja kena välimus mis ei häiri.
Samas see muidugi maitse asi ka. Kui kätte saan siis kommenteerin veel.
Kommentaarid: 95 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 83
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
martin366
HV Guru
martin366

liitunud: 07.09.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.02.2011 08:17:19 vasta tsitaadiga

Hea valik thumbs_up.gif
Kommentaarid: 185 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 172
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
AJ
HV Guru
AJ

liitunud: 03.02.2005




sõnum 08.02.2011 12:15:48 vasta tsitaadiga

Selle raha eest venti küll. thumbs_up.gif
_________________
Küsige mida tahate, me vastame mida tahame.
Kommentaarid: 37 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 36
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.02.2011 17:11:59 vasta tsitaadiga

peaks ka lihtsalt puhtalt eksperimendi mõttes ostma ühe sellise imeventika kunagi ja proovima teha üks reaalne test. regullida noise nupuga võrdseks ja siis mõõta näiteks cpu või gpu tempi. huvitav kas tuleb mingi vahe ka võrreldes suvalise 50eekuse ventikaga icon_biggrin.gif

näitajad on muidugi hirmus vägevad sellel asjal:
Noise: 11 dB ...vee tee eff??? icon_lol.gif turunduse osakond viskas kahte täringut ja võttis tulemuse ning pani kirja? järgmine kord ehk tuleb natuke madalam number, alla 10db ikka peaks olema üks normaalne ventikas.

see batwingi teema on ka hirmus äge...huvitav, et just nüüd tuldi sellise asja peale "ohh, teeme labale mingi laheda nahkhiire konksu sisse ja vaatame, mis juhtub...oi, kas sa näed 20% parem airflow" thumbs_up.gif järgmine seeria on ilmselt kahe batwingi konksuga - superbatman wing technology icon_cool.gif 40% better airflow!

_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Kommentaarid: 273 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 3 :: 224
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
martin366
HV Guru
martin366

liitunud: 07.09.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.02.2011 17:18:34 vasta tsitaadiga

Vahetan omal ühe poolsuremas Yate Looni välja, NOCTUA NF-S12-1200 vastu (5€ eest tutikas), Noctua oskab ka head kraami teha thumbs_up.gif
Kommentaarid: 185 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 172
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.02.2011 17:25:28 vasta tsitaadiga

no 5euri eest miks mitte icon_biggrin.gif kas neid müüakse sellise raha eest laiemale ringile või mingi spets diil? vanast ajast jäänud nagu mälestus, et noctua fännid on siiski ühed neist täiesti rämedalt ja arusaamatult ülehinnatud asjadest.
_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Kommentaarid: 273 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 3 :: 224
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
martin366
HV Guru
martin366

liitunud: 07.09.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.02.2011 17:28:58 vasta tsitaadiga

Foorumis oli juba pikemat aega see müügis, õnneks keegi ei märganud icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 185 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 172
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
CoiL
HV Guru
CoiL

liitunud: 07.06.2006




sõnum 09.02.2011 02:49:52 vasta tsitaadiga

Wiltz, 11db selle UCTB12 900rpm vendi kohta täiesti reaalne ja usun, et nii ongi. Miks usun? Sest tean kui vaikne minu eelmine enermaxi vent oli.
See 20% more airfolw nende nahktiibade tõttu on jah natuke kahtlane aga võrdle teiste ventilaatorite airflow`d sama rpm juures... vahe on märgatavalt enermaxi kasuks. Võta kasvõi seesama minu viimati postitatud spoiler lahti ja võrdle... teise firma vent teeb 1100rpm juures tunduvalt vähem airflow`d icon_wink.gif

e: Wiltz, miks sa nii pessimistlikult häälestatud oled koguaeg? Tean jah, et marketingi nippe igasuguseid kuid siiski kuna mul endal kogemus olemas juba enermax`i vendiga ning enermax ei ole mingi suvakas firma vaid suht top-notch, seega usun ,et see 11db reaalne. Sul ju endal kogemus puudub. Lisaks kas oled omanud batwing tüüpi venti ? Mies, rohkem usku, kõik ei ole s|tt mis tänapäeval pähe määritakse icon_smile.gif Olen omanud näiteks 14db SilenX
venti ( http://www.silenx.com/ixtremaprofans.asp?sku=ixp-64-14 ) ning too oli küll täiesti hääletu thumbs_up.gif AGA, see vent ei kestnud kaua vaiksena. Mingi 5-6 kuud oli ok ja siis oli juba kuulda, et asi häälekaks muutunud thumbs_down.gif See on ka üks põhjustest miks ma enermax`i uuema tehnoloogiaga vente usaldan - endal oli WARP seeria vent üle 1,5a arvutis ning valjemaks asi ei muutunud, kui, siis nii vähe, et ei pannud tähelegi.

e2: Täna puhastasin kasti ära ja panin kettad väheke teistmoodi rippuma. Sai kõvasti parem kui enne. Nüüd ketaste vibratsiooni enam korpusesse edasi ei kandu ja kast jäi kõvasti vaiksemaks. Ketaste vahele panin vaikselt puhuma AC Freezer 64 jahuti vendi, mis sobis sinna ideaalselt.


e3: Lasin nüüd ketastele koormust ning mõlemal püsivad temperatuurid raudnael 36C*. Kui Idle, siis 35C*. Peaks nagu ideaalne keskkond olema ketastele icon_smile.gif
Kommentaarid: 95 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 83
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.02.2011 03:32:51 vasta tsitaadiga

Coil, kas sul on mingi ettekujutus olemas ka, mida see 11db reaalselt tähendab? ja mis kauguselt see number näiteks siis antud juhul mõõdetud on?

minuteada nö. "vaiksed kambrid" on tavaliselt seal üle 10db. võta loe näiteks see artikkel läbi: http://www.silentpcreview.com/article876-page1.html

airflow - kas sa võrdled lihtsalt ühe ja teise tootja antud numbreid?

_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Kommentaarid: 273 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 3 :: 224
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
CoiL
HV Guru
CoiL

liitunud: 07.06.2006




sõnum 09.02.2011 09:05:05 vasta tsitaadiga

Wiltz, jah ma tean et antud juhul on juttu sellistest nö. üldistest ja "varrukast võetud" numbritega. Mingi üldine lihtsustatud pidepunkt peab asjadel siiski olema. Või kas tõesti peaks üldse sedasi tegema, et klientidele üldse mitte mingit informatsiooni pakkuma ning selle asemel kõigepealt pika põhjaliku jutu andma vaikus-kambrite ja mõõtmismeetodite kohta? Sorry, ma siin HV-s suht vana kala juba ja olen neid kambrite ja mõõtmiste artikleid lugenud jne. ning ma tõesti ei viitsi iga tootja antud näitajate puhul uurima hakata kus, kes ja kuidas asju mõõtnud on. Kindlasti on tootjatel ka mingi üldine mõõtmismeetod välja kujunenud ning päris lampi neid numbreid ka ei anta. Alati leidub ka erandeid muidugi ning see marketing on omaette teema. Võtan lihtsalt neid nümbreid üldistatud suurusjärgus. Sama jutt kehtib ka teiste tootjate antud andmete võrdlemise kohta. Hoia asju elus lihtsana ning sul ja teistel elu lihtsam icon_wink.gif Aga palun, kui sa tahad mulle iga siin teemas tutvustatud ventide kohta ülitäpseid mõõtmismeetodeid välja tuua ja 99,9% tõeseid tulemusi võrrelda, siis lase käia. Ma küll ei kujuta ette kuidas see välja näeks aga mnjah... icon_smile.gif

Ma tõesti üritan nagu inimestele oma praktilisi kogemusi ning head nõu jagada. Kui sa iga postituse peale nii pessimistlikult häälestatud oled, siis ma tõesti ei viitsi sinule enam midagi vastata. Tean ,et et foorum on arvutisuunitlusega ja seda kõike peaks siin arutama kuid iga asja kallal nokkida ka natuke naljakas imo icon_rolleyes.gif See on täpselt sama teema nagu wanawoll wäntwõll räägib koguaeg jahutuse teemas, et tipp-jahutitel vahet ei ole ju kuna temperatuuride vahe neil kõigil ~1-2C* mis mingit rolli tegelt ei mängi ning keegi eriti ei pane seda juttu tähele kuigi see tõsijutt (ma ise ajan seda viimast siiski taga, jahutused on minu arvutialane nö. kiiks icon_biggrin.gif ). Ok, jutt kisub vist väga OT-ks.
Muideks kui sul veel häid mõõtmismeetodite ja vaikus-kambrite jms. teemalisi linke leidub ,siis postita need siia teistele ka lugemiseks thumbs_up.gif Leidub siiski ka inimesi kes teatud asju nii üldistatult ei võta. Mainin igaks juhuks, et ei mõtle kellegi kohta midagi halvasti eelneva pika mölaga icon_smile.gif


viimati muutis CoiL 09.02.2011 09:20:57, muudetud 2 korda
Kommentaarid: 95 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 83
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003




sõnum 09.02.2011 09:14:06 vasta tsitaadiga

CoiL, ma olen nõus kihla vedama, et sul viimasel pildil olevad kettad ja nende vahel olev vent on märgatavalt valjemad kui 11db icon_biggrin.gif
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 238 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 213
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
CoiL
HV Guru
CoiL

liitunud: 07.06.2006




sõnum 09.02.2011 09:47:24 vasta tsitaadiga

londiste, jep, 100% nõus! Isegi teades, et see BIOS`st 60% peale keeratud icon_smile.gif Mis sa nüüd sellega öelda tahtsid muidu? Pean nüüd mingi mõõtmismeetodi valima ja valmis ehitama? icon_biggrin.gif

e: Wiltz, sa oleks võinud ikka seda üleval postitatud ülevaadet ikka lugeda ka. Seal toodi ilusti välja, et tootjapoolsed andmed ei pruugi olla tõesed ja mõõdeti reaalseid pöördeid. Enermax TB Silence puhul erines see ainult 10-30rpm`i, samas Fandera Roxo`l oli 140rpm`i asi andmetest kiirem. Enne ülevaadetes tehtavate mõõtmismeetodite kallale minekut tuleks seega üldse rpm-id üle mõõta nagu selles ülevaates. Paraku olen ma seda suht vähestes ülevaadetes kohanud ning neis ülevaadetes ka mõõtmismeetodid erinevad... ühesõnaga kõik lõpetame andmete vahtimise ja piirdume lihtsalt soovituste jagamisel sõnadega: ülivaikne, vaikne, keskmine, lärmakas, ülilärmakas jne. ....mis kõik on suhtelised mõisted icon_biggrin.gif Sealt edasi... ärme üldse enam räägi kui vaikne miski on ja lihtsalt postitame pilte ning ütleme hea kraam! icon_biggrin.gif ...kuigi, see ju ka suhteline. Oleme kõik parem vait! icon_biggrin.gif Teema lõpp!

e2: Ahjaa, vabandust, et seda 11db reaalseks nimetasin. See oli suhtelises mõistes, lähtudes, et olen kvaliteetset 14db silenx venti, mingit 12db noiseblocker blacksilent venti ja mõnda veel ise kasutada saanud.


viimati muutis CoiL 09.02.2011 09:55:21, muudetud 2 korda
Kommentaarid: 95 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 83
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ossa
HV kasutaja


liitunud: 18.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.02.2011 09:53:02 vasta tsitaadiga

Jah, selle müra ja tootlikkusega on on lood segased. Niikaua, kui ei mõõdeta asju kindlate standardite alusel, niikaua teeb iga tootja seda mida tahab ja näitab neid numbreid mis paremini müüvad icon_wink.gif
Müra mõõtmistulemust ei ole üldse mõtet vaadata, kui ei ole isegi mõõtmiskaugust ära toodud icon_lol.gif
Ventilaatori tootlikkuse juures on veel üks oluline näitaja, ehk ventilaatori poolt tekitatav rõhk Pa! Kui näiteks paigaldate ventilaatori ette filtri või mingi resti, siis olenevalt ventilaatorist muudab see oluliselt tootlikkust icon_exclaim.gif Seetõttu tuleks alati jälgida ka ventilaatori poolt arndatavat rõhku, alati pole tootlikkus nii määrav icon_wink.gif
Üks rusikareegel tavaliselt on see, et mida suuremad on ventilaatori pöörded, seda suuremat müra teeb, kuid siin on kindlasti erandeid ja kui märgitud on lihtsalt dB, siis võibki tegemist olla, et müra on mõõdetud mingil kindlal sagedusel icon_lol.gif Erinevatel sagedustel summaarselt tekitatavat müra tähistatakse dBA icon_exclaim.gif
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.02.2011 01:29:11 vasta tsitaadiga

eelnev on täiesti õige jutt thumbs_up.gif helipilt koosneb sagedustest, müra mõõdetakse ikka paikapandud tingimuste järgi, õhuvoolust rääkides tasub rääkida ka rõhust jne.
mina oleks äärmiselt õnnelik kui kõik nö. usaldusväärsed isikud ja jahutuste asjatundjad siin foorumis saaksid sellistest üldistest põhimõtetest ja algtõdedest just umbes-täpselt niimoodi...ehk ühtmoodi ja julgen lausa öelda, et ainuõigesti aru icon_biggrin.gif samas rõhutan, et ma ei suru seda tõde kellelegi peale, lihtsalt tore oleks näha. teisalt paraku on see ebareaalne, kuna mõistan, et neist asjadest arusaamiseks peab olema keskmisest suurem huvi teatud valdkondade vastu ja vastavad teadmised.

ja muide, ma ei ole mitte pessimistlikult häälestatud, vaid realistlikult icon_wink.gif jube lihtne ja mugav oleks lihtsalt sinisilmselt uskuda iga ilusat sõna ja uut catch-phrase'i, mida üks või teine tootja oma kauba reklaami kirjutab...mina olen paraku natuke nõudlikum, tahan näha reaalseid tulemusi, reaalseid mõõtmisi ja usutavaid selgitusi. saan aru jah, et selline suhtumine on siin foorumis pigem muutumas üsna ebapopulaarseks, kuna reklaamid on muutunud ja muutumas ühe värvilisemaks, ledid ühe heledamaks jne icon_lol.gif aga katsume kõik oma erinevate häälestustasemetega kuidagi siia ära mahtuda icon_wink.gif

_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Kommentaarid: 273 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 3 :: 224
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Jahutus »  Arutlus & nõuanded: õhuvoolu juhtimine, ventilaatorid ja mürataseme vähendamine. mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5 ... 39, 40, 41  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.