Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Jalgrattavaatlus [esimeses postituses info lukkude & varguste kohta] märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5 ... 379, 380, 381  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Kas kasutad rattakiivrit?
Kasutan.
44%
 44%  [ 87 ]
Plaanin kasutama hakata, kui ... (täpsistan teemas)
8%
 8%  [ 16 ]
Ei kasuta, sest kiivriga pole enam lahe
21%
 21%  [ 42 ]
Ei kasuta, sest ... (täpsustan teemas)
25%
 25%  [ 50 ]
hääli kokku : 195

autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Log
Kreisi kasutaja

liitunud: 07.08.2006




sõnum 05.04.2009 16:56:34 vasta tsitaadiga

Siis oled vale amorti proovind lihtsalt. Ma ei räägi umbes seda juttu vaid omast kogemusest.
Kommentaarid: 113 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 103
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dvd vader
HV Guru

liitunud: 26.09.2002




sõnum 05.04.2009 17:26:54 vasta tsitaadiga

miks on 1000-kroonine rattakiiver parem kui 500-kroonine? miks on 500-kroonine parem kui 200-kroonine? kas 1000-kroonine on 5x ohutum 200-kroonisest?
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 7 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MelesMeles
HV Guru

liitunud: 26.12.2002




sõnum 05.04.2009 17:55:28 vasta tsitaadiga

Peaasi, et kiiver on.

Kallimatel on rohkem võimalusi nende mugavamaks pähesobitamiseks, vb ka rohkem õhuavasid, jms.

_________________
Allkiri
Kommentaarid: 268 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 194
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Steff.
Kreisi kasutaja
Steff.

liitunud: 01.01.2006




sõnum 05.04.2009 19:10:08 vasta tsitaadiga

MelesMeles kirjutas:
Peaasi, et kiiver on.

Kallimatel on rohkem võimalusi nende mugavamaks pähesobitamiseks, vb ka rohkem õhuavasid, jms.

Ning kallimatel saab neid õhuavasid ka sulgeda. Ning teineasi odavad säästuka omad lähevad krõps puruks. Kallimad ei ole nii jäigad, nood annavad järgi tsipa. See aga jällegi tagab selle, et kiiver peas puruks ei läheks kukkudes.

Odav säästuka kiiver läheb katki krõpsti kui sinna peale astuda. Kallim aga ei tee midagi. Ma hetkel ei oska paremini. icon_lol.gif

_________________
Kui sind ei ole siin...Siis sind ei ole olemaski!


viimati muutis Steff. 05.04.2009 19:44:31, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 44 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 41
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jyrisa
HV veteran

liitunud: 04.08.2005




sõnum 05.04.2009 19:12:55 vasta tsitaadiga

Steff. kirjutas:
Kallimad ei ole nii jäigad annavad järgi tsipa see aga jällegi tagab selle et kiiver peas puruks ei lähe.

Kirjavahemärkidega paluks, praegu ei saa mitte karup*rsetki aru. icon_neutral.gif
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 72
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
korsten
HV veteran

liitunud: 07.10.2005




sõnum 05.04.2009 21:43:36 vasta tsitaadiga

Palju siis konkreetselt see kallim ja hea ratas maksab? Mulle jääb tiba arusaamatuks mõisted kallis ja odav kuna ühe inimese jaoks võib 4 k kallis olla ja teine peab 10 k maksvat ratast odavaks käkiks. Seltsimehed, paneme numbrid ka juurde icon_wink.gif
_________________
Ma ei kuuluta jumalikku tõde vaid avaldan oma isiklikku subjektiivset arvamust.
God Hates Us All
Kommentaarid: 62 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 58
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.04.2009 02:06:00 vasta tsitaadiga

Log kirjutas:
Siis oled vale amorti proovind lihtsalt. Ma ei räägi umbes seda juttu vaid omast kogemusest.

räägin ka omast kogemusest. icon_wink.gif

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vipu
HV veteran
vipu

liitunud: 15.09.2004




sõnum 06.04.2009 02:43:44 vasta tsitaadiga

korsten kirjutas:
Palju siis konkreetselt see kallim ja hea ratas maksab? Mulle jääb tiba arusaamatuks mõisted kallis ja odav kuna ühe inimese jaoks võib 4 k kallis olla ja teine peab 10 k maksvat ratast odavaks käkiks. Seltsimehed, paneme numbrid ka juurde icon_wink.gif


noh päris nii ei saa võtta, sest komplektrattaid pakutakse nagu pakutakse, aga need valitud komponendid varieeruvad kõigil rattamüüjatel. kui kahel firmal on 6000 ratas müügis, ei sisalda nad samade tasemete komponente. eesti kipub olema nii, kas on hea raam, veljed, sadul, aga halb käiguvahetus või vastupidi jne. kusagilt nad teevad ratta nõrgaks, nüüd sa pead valima mis see nõrk sinujaoks sobivam on.

kui sa oled hull käiguvahetaja siis võta kallima firma käiguvahetitega ratas, loeb sulle efektne raam, siis võta raami järgi. tahad et sul oleks ketaspidurid, siis valid sellejärgi.
aga kui tahad kõigis punktides head ratast, maksadki 12-15 tuhat jne.

vähemalt olen mina nii sellest rattaärist arusaanud
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Log
Kreisi kasutaja

liitunud: 07.08.2006




sõnum 06.04.2009 07:39:55 vasta tsitaadiga

Ja kui hakkad carbon raami ja XTR jubinatega komplekti tahtma siis maksad 40 000 - .... icon_smile.gif
Kommentaarid: 113 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 103
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
oswald
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.05.2004




sõnum 06.04.2009 09:59:24 vasta tsitaadiga

Ma mõtleks ratast ostes ka selle peale, kas ja kui kauaks see järelvalveta jääb. St kui ratas on spordivahend ja on kogu aeg kas istumise all või rõdul, siis ostaks mingi 10K+ kvaliteetsema pilli. Ise kasutan ratast igapäevaselt tööl käimiseks ning suht tihti on kuskil "ketis" - ei julgeks kallist ratast nii jätta(see kehtib vähemalt Tallinna kohta). Kaalu koha pealt - kui on vaja seda 6. korrusele tassida, siis annab suurem kaal tunda küll - need 3 lisakilo enda tagumiku küljes jäävad märkamata, aga ratta raskuses on märgatavad icon_wink.gif
_________________
Stirlits kõndis mööda öist Berliini. Äkitselt plahvatus ees, taga, paremal, vasemal...
"Dolby surround," mõtles Stirlits.
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
korsten
HV veteran

liitunud: 07.10.2005




sõnum 06.04.2009 10:01:58 vasta tsitaadiga

Log kirjutas:
Ja kui hakkad carbon raami ja XTR jubinatega komplekti tahtma siis maksad 40 000 - .... icon_smile.gif


Ma sõidan parem tsikliga. 40 k on juba täiesti arvestatava relva hind. Kahekesi sõitmiseks saab 80 k-ga juba Yamaha RI-e (2005)... Ja 20 k-ga ostab mõni mees juba autosid kokku.

_________________
Ma ei kuuluta jumalikku tõde vaid avaldan oma isiklikku subjektiivset arvamust.
God Hates Us All
Kommentaarid: 62 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 58
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
zorten22
HV veteran
zorten22

liitunud: 17.12.2004




sõnum 06.04.2009 12:11:27 vasta tsitaadiga

Tasuks osta: http://www.extreme.ee/index.php?lang=est&main_id=550&p_id=503 ? Saan kenama hinnaga, kui seal lehel märgitud. Tarvis siis metsas ja kruusal müttamiseks ning mõnikord ka linn/asfalt. Nõudmised Deore taga, lukku käiv amort. Või saab midagi asjalikumat selle hinnaklassi ratastest?
Kommentaarid: 91 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jules
HV veteran
jules

liitunud: 04.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.04.2009 15:06:51 vasta tsitaadiga

ma üritaks ketaspidurid komplekti saada. elu läheb mugavamaks - pidur töötab ka siis kui sul velg on munas või kaheksas.
sellises hinnaklassis pigem taandub kõik välimusele, jupid niikuinii midagi erilist ei ole. võta see, mille seljas sul nägu naerul on. icon_smile.gif

erinevaid rattaliike on väga palju, peamine ongi see enda sõidustiiliga kõige paremini kokku minev leida. eestis on tavaks ikka mtb osta paljude käikude ja amordiga, kuigi põhisõitmine tehakse linnatänavatel. iseenda keha piinamine.

ka ratta hinnad on erinevad, tavakasutajale küll üle 10k pole mõtet osta. kui sa aga veidi tõsisemalt tahad tegeleda (näiteks mõnel võistlusel kaasa lüüa või regulaarselt trenni teha), siis peaks niipalju välja käima kui rahakott lubab.

minu ratta eest saaks juba kahekesisõitmiseks sobiva RI icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 84 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 71
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
zorten22
HV veteran
zorten22

liitunud: 17.12.2004




sõnum 06.04.2009 15:08:58 vasta tsitaadiga

Kettaid pigem väldiks sellise hinnaklassi ratta juures. Tekitavad vaid ebavajalikku lisakaalu ja ega nad korralikest V-piduritest nii väga paremad ka pole... Selline sattus ka veel ette: http://rademar.ee/index.php?lang=est&main_id=76&cat_id=26&product_id=109 Ilmselt tõesti tuleb välimuse järgi ära midagi neist valida.... icon_smile.gif
Kommentaarid: 91 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jules
HV veteran
jules

liitunud: 04.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.04.2009 15:12:03 vasta tsitaadiga

no selle hinnaklassi juures kaal väga rolli ei mängi. korralik v on muidugi võrdne odava kettaga, + tuleb just siis nagu näite tõin - kui peaks teel olles velg viga saama. v'ga on suht halb asja normaalseks teha, halvemal juhul pead ilma pidurita koju jõudma.
käi kohapeal rattaid proovimas, p*sse tundega vali.
Kommentaarid: 84 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 71
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
korsten
HV veteran

liitunud: 07.10.2005




sõnum 06.04.2009 18:27:26 vasta tsitaadiga

Kui ratas on munas või kaheksaks siis pole pidureid vajagi kuna kiirused nagunii suureks ei kasva, ebamugavaks läheb ju. Velg või rehv tuleb siis ära vahetada mitte ketaspidurile loota.

Ed: Sedasi ei saa asju osta... Pole kuulnud, et keegi ostab viie rattaga ja kahe mootoriga auto. Et mõni tuleb äkki alt ära ja äkki läheb üks mootor teepeal persse.

_________________
Ma ei kuuluta jumalikku tõde vaid avaldan oma isiklikku subjektiivset arvamust.
God Hates Us All
Kommentaarid: 62 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 58
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jules
HV veteran
jules

liitunud: 04.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.04.2009 18:47:01 vasta tsitaadiga

pea nüüd hoogu icon_smile.gif

ma ei mõlenud enda "munas või kaheksas" all juhtu, kus sa näed seda asja oma all ilgelt laperdamas juba. siis on juba täiest läbi asi.
vaid pigem seda:
kui sa just ise iga õhtu oma kodaraid ei pinguta (õigesti!), siis su velg läheb niivõinaa kergelt munaks/kaheksaks.
v hakkab suht kohe sul seal vastu käima ja paika sättimine on keeruline.
lapsed ja noored jõuavad iga ratta kiiremini munasse sõita kui keegi neid sirgeks ajada/asendada suudaks.

muidugi annab ka kettad vägagi korralikult kõveraks sõita. olen ise sellega poole mäe peal hakkama saanud ja ega muud polnudki kui pidur lahti võtta ja ilma alla sõita.

siin võiks veel sellise asja ära öelda: õppige esipidurit kasutama, 70% piduramisest sellega teha, taga lohistades kaotate ratta üle lihtsalt kontrolli.

edit: god hates us all! thumbs_up.gif
Kommentaarid: 84 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 71
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jyrisa
HV veteran

liitunud: 04.08.2005




sõnum 06.04.2009 19:02:42 vasta tsitaadiga

helga kirjutas:
lapsed ja noored jõuavad iga ratta kiiremini munasse sõita kui keegi neid sirgeks ajada/asendada suudaks.

siin võiks veel sellise asja ära öelda: õppige esipidurit kasutama, 70% piduramisest sellega teha, taga lohistades kaotate ratta üle lihtsalt kontrolli.

Proovi sa seda lastele seletada. Isegi sai omal ajal nii üks rehv siledaks lastud, aga äge oli ju. 8)
Niikaugele ma siiski ei küündinud või ei söandanud minna, et õhukummi välja saaks. Need vennad oli eriti lahedad sel ajal. icon_lol.gif

Nüüd kasutan nii esi kui tagupidurit, ühe korra olen vist ainult blokki lasknud tagapiduri, kui üks autojuht praktiseeris minu peal paremakäereegli eiramist. Ja siis oleks ka olnud kindlasti rahulikust pidurdamisest rohkem kasu, aga noh, eks ta oli refleks. icon_neutral.gif thumbs_down.gif
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 72
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Steff.
Kreisi kasutaja
Steff.

liitunud: 01.01.2006




sõnum 06.04.2009 19:18:06 vasta tsitaadiga

Kõige hullem ongi see kui refleksist lükkad mõlemad pidurid plokki... icon_redface.gif
Oled vupsti üle kuudi...Eelmine suvi sõitis üks väike tatikas kuskilt hoovist mulle ette, tema jäi terveks mina olin puru. Tänu oskuslikule kukkumisele lendasin üle lapse icon_eek.gif Maandusin seljaga asfaldi peale, lõi korralikult hinge kinni. Kätte suht mõistliku mõra jne. Lapse vanemad jooksid 30 sek-i hiljem aiast, ema hakkas hetkega nutma...Ning siis nägi et tema lapsel polnud kriimu ka mitte... Igatpidi fail!...Asukohaks oli Viimsi natukene enne seda Paat restorani või mis ta nüüd oli. Ehk siis vanematel läks hästi et jalgratas oli mitte auto...

_________________
Kui sind ei ole siin...Siis sind ei ole olemaski!
Kommentaarid: 44 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 41
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vipu
HV veteran
vipu

liitunud: 15.09.2004




sõnum 06.04.2009 20:21:41 vasta tsitaadiga

hoovidega tuleb hästi ettevaatlik olla jah, mulle on mitu autot nii ettekeeranud, õnneks olen pidama saanud.
kassid ja koerad on kah sellised ettearvamatud isendid, pea läheb ühesuunas, perse teises suunas
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jyrisa
HV veteran

liitunud: 04.08.2005




sõnum 06.04.2009 20:27:36 vasta tsitaadiga

Seda trikki tegin mina siis kui esimest korda sain sellise rattaga sõita millega käesitsi(lenksu pealt noh) pidurdada sai. Tee lõppes otsa, oli valik kummale poole minna aga enne sai tee otsa kui valiku langetasin ja lendasin murupeale peale pikali tänu mõlema ratta blokki pidurdamisele.
Teist korda tegin ma seda ka aga ei mäleta mis põhjusel. Igatahes too kord ma jäin peaaegu, et püsti.

Aga lapsed kes ei tunne üldse isegi põhireegleid on küll ohtlikud. Alles eelmine suvi lendas üks mulle küljega sisse. Vahtis seljataha ja sõitis mulle vastu, mina olin paremas teeääres, tema vasakus(tema, mitte minu suhtes vasakus) aga kui ma ta tähelepanu püüdsin saada siis vajuski mulle vahetul enne otsa kui ära jõudsin põigata. Ma olin peaaegu teepeenral juba ja eeldasin, et kui näeb siis tõmbab kohe paremasse serva mitte mulle otsa, hea, et hoo maha sain enne kokkusaamist, muidu ma oleks näoga asfalti kündnud. thumbs_down.gif
Sellises eas tundus ta olevat kus väljaspool õueala sõitmiseks oleks olnud jalgratturiluba vaja, mida tema liiklusalstest teadmistes küll näha ei olnud. Seda võik ikka teada, et tema koht on paremal pool teeservas. icon_confused.gif
Ja sama ka siin, hea, et see auto polnud mille puhul ta selja taha vahtis ja üle tee tuikus.
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 72
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etsike
HV veteran
Etsike

liitunud: 24.12.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.04.2009 20:33:48 vasta tsitaadiga

Esimene pidur peab olema parajaks seatud, et alles lõpuni pigistamisel blokeerub, siis annab väga efektiivselt sellega pidurdada sest pidurdushetkel läheb miski 90% massist ju esirattale, tagumise lohistamine ei anna suurt midagi. Sai mõned päevad tagasi suurs kevadtuhinas hea hooga üle raekoja platsi uhatud, kurjam mõte ei jõudnud veel kohalegi kui kätest läbikäinud refleks oli mind mõlema piduri oskuslikul kasutamisel täielikult peatanud napi kolme meetriga peale seda kui üks pisike plikatirts ette jõudis joosta. Ema karjatus kõlas ka alles sel hetkel kui mul tagumine ratas maha tagasi potsatas. Rehvid on mul ka sellise väikese kontaktpinnaga, et kui just ülihea pidamisega pind all pole siis esiratta blokeerudes üle nipli ei käi. Ja pole juba aastaid õnnestunud üle nipli end keerata. Igasugused pidurdusekannakad on tiinekateteema, ega mingit lisapidurdust see ei anna, pigem paned ise külje maha. Kui lisada oma sõna V- vs ketaspidur teemasse siis ma tõesti ei näe ühtegi põhjust mida ketaspidur suudab aga V-pidur mitte. Amordipõlgur olen kah (välja arvatud hardcore offrode ja hüpped). Aga need topeltamordi, 26"x2.5 rehvide ja 27 käigulised bling-bling rattad tänavale küll ei kuulu. Tänavaratas olgu kerge ja hea jooksuga, energiasääst on peamine.
Kommentaarid: 77 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jules
HV veteran
jules

liitunud: 04.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.04.2009 20:40:14 vasta tsitaadiga

Etsike, ainult väike märkus, topeltamordi ja 26x2,5 rattad on 8 või 9 käigulised. nendega tänaval on vägaväga ebamugav sõita, pigem ollakse lihtsalt teel sihtkohta e. metsa.
Kommentaarid: 84 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 71
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
iceincube
HV veteran
iceincube

liitunud: 18.11.2005




sõnum 06.04.2009 20:43:59 vasta tsitaadiga

korsten kirjutas:
"vahel" kruiisimiseks kõlbab 3 k-ne ratas ka. Pole mõtet ju osta 9 k-ga ratas lihtalt selleks, et see rõdul ruumi ära võtaks.

Ise mõtlengi midagi sinnakanti, kuna kahtlen, et üldse palju taga sõidan.

Mida tasuks vaadata- pole rattaid ammu vaadanud. Või lihtsalt marssida kuskile poodi sisse ja hakata uurima.
Ehk on rattaid mida kohe kindlasti vältida ja mida võiks uurida? Aga kui kellelgi mdiagi öelda pole, pole ka midagi- eks pean vähe kohal käima erinevates kohtadesj ja käega katsuma icon_razz.gif
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 37
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Steff.
Kreisi kasutaja
Steff.

liitunud: 01.01.2006




sõnum 06.04.2009 20:46:15 vasta tsitaadiga

iceincube, Tallinnas Vana Kalevi tehase vastas on üks väga hea rattapood! Mine sinna räägi mida soovid eks pakuvad siis sulle midagi. Seal tegemist põhiliselt Merida ratastega.
_________________
Kui sind ei ole siin...Siis sind ei ole olemaski!
Kommentaarid: 44 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 41
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Jalgrattavaatlus [esimeses postituses info lukkude & varguste kohta] mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5 ... 379, 380, 381  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.