Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Sülearvutid »  Lenovo [ThinkPad] märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5 ... 155, 156, 157  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
vahelduvool
HV kasutaja
vahelduvool

liitunud: 26.07.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.01.2009 13:12:04 vasta tsitaadiga

Betamax kirjutas:
Lenovo Update'ist hoian ma kauge kaarega eemale. Viimasel korral, kui seda ühe T42 peal kasutasin, oli tulemuseks koreakeelne Lenovo tarkvara icon_rolleyes.gif
Kui nüüd uue T61 saan jälle seadistada, siis võib selle Lenovo Update'iga proovida küll tegelikult - siis pole midagi kaotada peale poole tunni, mis kulub uuele formatile. Käigusolevatel masinatel seda küll kasutama ei hakka.

Kahjuks pole sellist jama minu kasutamise ajal olnud icon_smile.gif hea seegi, et keegi ütleb mis juhtuda võib.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
friik1
HV Guru
friik1

liitunud: 18.06.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.01.2009 19:14:45 vasta tsitaadiga

X200 Tabletist kiire ülevaade: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=395735
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
VR53
HV Guru
VR53

liitunud: 19.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.01.2009 22:13:40 vasta tsitaadiga

Betamax kirjutas:
Kas keegi oskab öelda, miks ei suuda Lenovo ThinkPad T61 nVidia Quadro drivereid installida XP-d kasutades? Tirin Lenovo lehelt driveripaki alla, pakin lahti ja suunan masina sellest kaustast drivereid võtma. Installib kõik kenasti ära, aga pärast installi ütleb, et need driverid ei sobi ja seetõttu resolutsioon jääb kõige madalamale astmele. Device Manageris näitab kenasti kaardi mudeli ära ja pealtnäha on kõik korras. Display Properties alt aga ei saa muuta resolutsiooni ega värvisügavust. Nii hämmastav kui see ka poleks minu jaoks, suudab Windows Update need samad driverid ideaalselt installida. Tegemist juba kolmanda T61-ga, millel selline jama pärast formatit icon_neutral.gif

Ega juhuslikult Vista drivereid XP peale ei proovi suruda? Pole enne sellisest probleemist kuulnud ja Windows Update driveritest soovitaks alati eemale hoida.

_________________
Uued Lenovo sülearvutid: www.lenovoarvutid.ee
Sülearvuti ekraan katki? www.displayseek.com
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.01.2009 13:55:09 vasta tsitaadiga

VR53 kirjutas:
Betamax kirjutas:
Kas keegi oskab öelda, miks ei suuda Lenovo ThinkPad T61 nVidia Quadro drivereid installida XP-d kasutades? Tirin Lenovo lehelt driveripaki alla, pakin lahti ja suunan masina sellest kaustast drivereid võtma. Installib kõik kenasti ära, aga pärast installi ütleb, et need driverid ei sobi ja seetõttu resolutsioon jääb kõige madalamale astmele. Device Manageris näitab kenasti kaardi mudeli ära ja pealtnäha on kõik korras. Display Properties alt aga ei saa muuta resolutsiooni ega värvisügavust. Nii hämmastav kui see ka poleks minu jaoks, suudab Windows Update need samad driverid ideaalselt installida. Tegemist juba kolmanda T61-ga, millel selline jama pärast formatit icon_neutral.gif

Ega juhuslikult Vista drivereid XP peale ei proovi suruda? Pole enne sellisest probleemist kuulnud ja Windows Update driveritest soovitaks alati eemale hoida.

Ei. Lenovo lehel ju XP variant ka olemas. Ise hoian ka Windows Update'ist eemale eelnevate kurbade kogemuste tõttu, aga seekord oli see ainus lahendus, kui Lenovo enda uuendamissoft välja jätta icon_confused.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vahelduvool
HV kasutaja
vahelduvool

liitunud: 26.07.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.01.2009 23:44:00 vasta tsitaadiga

Kas sellist väidet saab usukuda?
Pärit on see siit: siit Teemaks on USB pordi voolutarbe jälgimine.
tsitaat:
Põmst. peaks iga USB host/hub pidevalt jälgima seadmete voolutarvet ja lubatu ületamisel pordil toite maha võtma. Praktikas näiteks thinkpad'i usb pordid ei jälgi seda mitte - nii et tuleb ettevaatlik olla USB seadmete ehitamisel, enne proovimist ju lühisekaitse olemasolu ei tea...

Lihtsalt küsiks kui ise hakkan midagi ehitama usb porti.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MelesMeles
HV Guru

liitunud: 26.12.2002




sõnum 10.01.2009 23:37:52 vasta tsitaadiga

Peale ketta vahetamist ja Win XP uuesti installimist otsin kõikvõimalikke drivereid.
Millist programmijuppi on vaja, et fn+f5 tooks ekraanile dialoogi, kas tahan wifit või bluetoothi töösse lubada või mitte? Ka fn+f7 ei näita mingit välise ekraani võimalust, vaid lihtsalt lülib kõik variandid ükshaaval läbi. Läpak T43. icon_neutral.gif
Hetkel lülib fn+f5 vajutus julmalt bluetoothi sisse/välja, wifi seevastu on pidevalt sees.

_________________
Allkiri
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tsihh
HV veteran

liitunud: 05.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.01.2009 00:07:33 vasta tsitaadiga

Muud teavitused (volume, ekraani heledus) tulevad ekraanile?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MelesMeles
HV Guru

liitunud: 26.12.2002




sõnum 11.01.2009 01:13:51 vasta tsitaadiga

tsihh, jah.

edit: siit teemast sain abi osaliselt.

iga asja jaoks tuleb eraldi mingi jubin installida icon_mad.gif

Hetkel vajab lahendamist probleem: millise jubina abil saaks trackpointi all oleva keskmise hiirenupu normaalselt tööle (et näiteks browserites uut tabi avada või vana sulgeda selle klõpsuga saaks?)

_________________
Allkiri
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
VR53
HV Guru
VR53

liitunud: 19.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.01.2009 04:03:15 vasta tsitaadiga

MelesMeles kirjutas:
iga asja jaoks tuleb eraldi mingi jubin installida icon_mad.gif
\
Kasuta System Update ja selle kaudu saab lihtsalt valida soovitud vidinad.

http://www-307.ibm.com/pc/support/site.wss/TVSU-UPDATE.html

aga muidu wifi nupu jaoks vaja hotkeys ja trackpointi jaoks on ultranav utility.

_________________
Uued Lenovo sülearvutid: www.lenovoarvutid.ee
Sülearvuti ekraan katki? www.displayseek.com
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
MelesMeles
HV Guru

liitunud: 26.12.2002




sõnum 11.01.2009 12:03:08 vasta tsitaadiga

System Update ei andnud pooligi vajalikke drivereid icon_neutral.gif
_________________
Allkiri
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
waux
HV Guru
waux

liitunud: 01.07.2006




sõnum 11.01.2009 12:40:23 vasta tsitaadiga

Meles,milliseid ta ei leidnud?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MelesMeles
HV Guru

liitunud: 26.12.2002




sõnum 11.01.2009 13:03:58 vasta tsitaadiga

wfiles, wifiga ning korralike video driveritega jäi hätta. icon_eek.gif

Aga praegu on nendega ükshaaval jagelemisest villand, avastasin teoorias võimaluse samasuguselt läpakalt preload partitsioon enda omasse kloonida kuidagi, ja siis sealt clean install teha. Teema siin - https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=396307

_________________
Allkiri
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.01.2009 15:22:40 vasta tsitaadiga

MelesMeles, WiFi-antenniga on see jama, et pärast formatit ei suvatse enam antenni sisselülitamine Fn+F5 klahvikombinatsiooniga töötada. Google'is on selle kohta päris palju juttu. Üks probleemi lahendustest on Inteli enda WiFi-driveriga haldaja installimine.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vahelduvool
HV kasutaja
vahelduvool

liitunud: 26.07.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.01.2009 01:10:42 vasta tsitaadiga

Oskab leida keegi kinnitust sellele väitele? Mida ma ennist mainisin?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
friik1
HV Guru
friik1

liitunud: 18.06.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.01.2009 10:43:51 vasta tsitaadiga

kikas, Windows raporteerib ju voolutarvet...
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MelesMeles
HV Guru

liitunud: 26.12.2002




sõnum 12.01.2009 13:02:10 vasta tsitaadiga

Nii.

Lasin T43l system restore kettad teha, ja tegin nendega enda t43le factory restore.
Peale poolt tundi programmikeste installimist hakkas viskama sinist tekstiga "PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA" ntfs.sys icon_evil.gif Katsetasin ka ilma lisamäluta (alles ostetud Kingston 2gb ddr2 mingi), ikka sinine ja sama tekst.
Sinine tuleb ette siis, kui Windows on paar sekundit end laadinud. Command prompti, safe modesse või desktopile ei pääse ühesõnaga. Ka Access IBM'i vajutus ei aita, system restore ei jõua end lõpuni laadida enne sinist.

- kas probleem võib olla kettas (Samsung 120gb 5400rpm), mis ei oma Lenovo supporti ja millest BIOS mind pidevalt teavitab?
- või milleski muus.

Teen system restore to factory defaults õhtul uuesti, Lenovo kirjaga Fujitsu ketast kasutades, mis algul läpakaga kaasas oli. Muud ei oska välja mõelda praegu.

_________________
Allkiri
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
friik1
HV Guru
friik1

liitunud: 18.06.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.01.2009 13:30:09 vasta tsitaadiga

MelesMeles, miks sa lihtsalt suvalist XP SP3 paigaldusmeediat ei kasuta. Hiljem System Update ning mõned asjad juurde, mida niisama ei pakuta.
T43d võivad sisemiselt erinevad olla ning kurat teab, mis draivereid ta üritab seal käima tõmmata.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vahelduvool
HV kasutaja
vahelduvool

liitunud: 26.07.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.01.2009 17:40:16 vasta tsitaadiga

friik1 kirjutas:
kikas, Windows raporteerib ju voolutarvet...

ehk täpsustaksid?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
friik1
HV Guru
friik1

liitunud: 18.06.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.01.2009 18:26:24 vasta tsitaadiga

kikas, Device manager, Universal Serial Bus controllers ning vali mõni USB (root) Hub. Power sakis on kenasti voolukasutus kirjas.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
virks
HV Guru

liitunud: 19.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.01.2009 18:39:31 vasta tsitaadiga

friik1 kirjutas:
kikas, Device manager, Universal Serial Bus controllers ning vali mõni USB (root) Hub. Power sakis on kenasti voolukasutus kirjas.
See ei ole reaalajas vaid maksimum, mida seade võib tarbida.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
X
HV veteran
X

liitunud: 08.06.2003




sõnum 23.01.2009 22:45:58 vasta tsitaadiga

Selline küsimus, et kas T400 helikaart toetab 4.1 heli? St kas saab panna kaks juhet sülearvuti heliaukudesse, üks line out ja teine mikrofoni sisendisse, nagu tavalise lauaarvuti puhulgi?

Selline küsimus ka veel, et thinkpadil saab aku laadimist seadistada nii, et määrad ära ,mis protsendist alates hakkab akut laadima. Siis võib põhimõtteliselt koguaeg juhe taga olla. Aga kui ma nii tegin ja mul oli aku laadimistsüklist väljas, siis ei toimunud mitte midagi. St power manageris oli kirjas, et no activity ja aku mahtutavuse protsent ka ei muutunud. Mida see siis tähendama peaks? Kas seda ,et kui ta akut ei lae ja akult voolu ka ei võta, siis aku protsent ei muutu või muutub väga aeglaselt, kuna akule ei avalda miski survet?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hendrique
HV kasutaja
Hendrique

liitunud: 16.12.2003




sõnum 24.01.2009 16:19:03 vasta tsitaadiga

X kirjutas:
Selline küsimus, et kas T400 helikaart toetab 4.1 heli? St kas saab panna kaks juhet sülearvuti heliaukudesse, üks line out ja teine mikrofoni sisendisse, nagu tavalise lauaarvuti puhulgi?

Selline küsimus ka veel, et thinkpadil saab aku laadimist seadistada nii, et määrad ära ,mis protsendist alates hakkab akut laadima. Siis võib põhimõtteliselt koguaeg juhe taga olla. Aga kui ma nii tegin ja mul oli aku laadimistsüklist väljas, siis ei toimunud mitte midagi. St power manageris oli kirjas, et no activity ja aku mahtutavuse protsent ka ei muutunud. Mida see siis tähendama peaks? Kas seda ,et kui ta akut ei lae ja akult voolu ka ei võta, siis aku protsent ei muutu või muutub väga aeglaselt, kuna akule ei avalda miski survet?

1. Milleks 4.1 heli? Muusikat on parem kuulata stereos ja filmide vaatamisel on keskkõlar olulisem kui tagumised. Woofril on enda madalsagedusfilter ja pole vahet kas heli allikas on mono, stereo või 4.1. Aga muidu minuteada T400 ei toeta 4.1 heli (kuigi T400-s on erinevaid helikaarte - Conexanti ja Anagog Devices' oma). 5.1 heli (SP-DIF väljundiga) peaks andma dokkimisalus, kuigi lisahelikaart oleks vast mõttekam. Kui tahad lihtsalt ühest väljundist kahte teha, osta parem selline jubin.
2. Oled õigesti aru saanud. Power Manageris saab kirjeldatud viisil aku laadimist seadistada küll. See, millise protsendi juurde laadimise alustamine seadistada, sõltub aku kasutamise intensiivsusest. Iga aku tühjeneb ka iseeneslikult ja sellest ka laetuse protsendi langus pika aja peale, kui akut ei laeta ja ei kasutata. Kui kasutad arvutit aku pealt igapäevaselt, pole mõtet alla 95% seadistada, kui korra nädalas, siis on 90% normaalne.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
X
HV veteran
X

liitunud: 08.06.2003




sõnum 24.01.2009 19:11:04 vasta tsitaadiga

4.1 heli sellepärast, et mul on Creative 4.1 4400 ja tal on kaks audio juhet. Üks juhe esimestele kõlaritele ja üks juhe tagumistele. Kui ma proovisin neid sülearvuti taha, siis igatahes 4.1 tööle ei hakanud. Hakkas ainult 2.1 ehk siis stereos. Ma mõtlesin, et äkki on seadistatud valesti, aga kui ei toeta siis ei toeta. Ega SP-DIF on ju mingi digitaalväljund, selle jaoks peab olema mingi vastav riistapuu, mis seda oskab kasutada. Ma ei teagi kas creative teebki üldse digisisendiga kõlareid? Seda ma tean, et minu sülearvutil on Conexant helikaart. Kas sa oskad äkki öelda, kui suur kvaliteedi vahe on seda helikaarti võrreldes Creative Audiqy SE-ga? Kui jätta 7.1 jms toetused välja, ehk siis ainult stereo puhul?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hendrique
HV kasutaja
Hendrique

liitunud: 16.12.2003




sõnum 24.01.2009 21:26:02 vasta tsitaadiga

X kirjutas:
4.1 heli sellepärast, et mul on Creative 4.1 4400 ja tal on kaks audio juhet. Üks juhe esimestele kõlaritele ja üks juhe tagumistele. Kui ma proovisin neid sülearvuti taha, siis igatahes 4.1 tööle ei hakanud. Hakkas ainult 2.1 ehk siis stereos. Ma mõtlesin, et äkki on seadistatud valesti, aga kui ei toeta siis ei toeta. Ega SP-DIF on ju mingi digitaalväljund, selle jaoks peab olema mingi vastav riistapuu, mis seda oskab kasutada. Ma ei teagi kas creative teebki üldse digisisendiga kõlareid? Seda ma tean, et minu sülearvutil on Conexant helikaart. Kas sa oskad äkki öelda, kui suur kvaliteedi vahe on seda helikaarti võrreldes Creative Audiqy SE-ga? Kui jätta 7.1 jms toetused välja, ehk siis ainult stereo puhul?

Ma ennist mõtlesin, et tahad ressiiveriga ühendada. Audigy SE-d pole sul mõtet osta. See Conexanti (HD Audio) kaart on muidu väga hea (ka heli kvaliteedi poolest) ja võimaldaks vabalt ka 5.1 heli edastust, ainult, et Lenovo on sihilikult selle võimalusi kärpinud (nt. SPDIF väljundi eemaldamine, stereos lindistamise võimaluse kaotamine). Ühe väljundi kaheks jagades tuleb esimestest kõlaritest sama mis tagumistest, kui see mängudes ei häiri, on see lihtsaim lahendus.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
X
HV veteran
X

liitunud: 08.06.2003




sõnum 26.01.2009 12:17:31 vasta tsitaadiga

Nojah, ma ei kavatsenudki Audiqy SE osta, vaid mul on see lauaarvutis olemas ja selle kvaliteediga ma olen rahul. Lihtsalt tahtsin sülearvuti helikaarti võrrelda lauaarvuti omaga, kuna plaanis sülearvutiga edaspidi musa kuulata. Aga mulle jäi nüüd arusaamatuks see, kas Lenovo kärpis ka selle mitme kõlariga kuulamise ära, st et toetab ainult stereot? Mind huvitab just see 4.1 süsteem ,kuna ta omab filmides effekti, musa kuulan ma jah ressiiveriga, aga sellel on analoog sisend. Muidu jah tahaks docki taha need kõlari juhtmed panna, aga ega dock ju mingit lisa toetust ei anna?

Edit: Muidu ma siin uurisin välismaa thinkpadi foorumist, et nende arvates helikaart toetab küll, aga piisavalt ühendusotsi ei ole mahutatud korpusesse. Siis ma jäin mõtlema, et kui dockil on line out, spdif ja mic in, siis põhimõtteliselt on ju 3 ühendusotsa olemas. Lauaarvutil on ka täpselt nii ja Line out-i ning spdif (mis töötab ka line in-is) saaks ju ühendada creative kahe juhtmega kõlarisüsteemiga. Lauaarvutis töötab see nii 4.1, aga kas ta sülearvuti ja docki puhul ka nii tööle hakkab?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Sülearvutid »  Lenovo [ThinkPad] mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5 ... 155, 156, 157  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.