Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Fotograafia »  Autoriõigused märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
raxz
HV Guru

liitunud: 27.07.2003




sõnum 04.05.2007 02:22:09 vasta tsitaadiga

Ardo kirjutas:
Tõstatan vana teemat.

Kas Creative Commons litsentsi puhu lpiisab, kui ma lehele sellekohase märke lisan või pean kuskil millegagi ka liituma?

Piisab.
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Death
HV Guru
Death

liitunud: 06.09.2003




sõnum 04.05.2007 08:00:57 vasta tsitaadiga

Ardo, piisab märkest. CC on nagu GPL, lihtsalt litsents.
_________________
"To be or not to be?" is a question of when, not if.
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 36
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ardo
HV Guru
Ardo

liitunud: 22.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.08.2007 17:45:40 vasta tsitaadiga

Kui võimekas autorikaitse Eestis on?
Autoriõiguste rikkumisega seonduvate probleemidega peaks pöörduma kuhu? EAKO'sse?
Kommentaarid: 271 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 4 :: 224
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
erko
Kreisi kasutaja

liitunud: 11.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.08.2007 18:28:01 vasta tsitaadiga

Ardo kirjutas:
Kui võimekas autorikaitse Eestis on?
Autoriõiguste rikkumisega seonduvate probleemidega peaks pöörduma kuhu? EAKO'sse?
Esimese käiguna advokaadibüroosse ning kui hagi nende abiga koos siis I astme kohtusse ehk linnakohtusse. Teine samm tuleb muidugi teha siis kui pooled ka advokaadibüroo abiga kohtuvälisele kokkuleppele ei saa.
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Ardo
HV Guru
Ardo

liitunud: 22.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.08.2007 18:33:57 vasta tsitaadiga

erko, meil mõnd seadusliku instantsi ei leidu, kes väljaandele ettekirjutuse teeks?
Kommentaarid: 271 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 4 :: 224
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
erko
Kreisi kasutaja

liitunud: 11.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.08.2007 19:55:34 vasta tsitaadiga

Ma ei ole juuras väga tugev kuid isikliku arusaama järgi on autoriõiguste eest seismine autori enda ülesanne. Riigi poolt sisseseatud kontrollimehhanismi ei ole. Muusikategelased moodustavad erandi, neil mingid ühingud ja värgid. Aga võid neilt nõu küsida, ega suu pihta ikka ei lööda.
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Ardo
HV Guru
Ardo

liitunud: 22.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.08.2007 14:15:41 vasta tsitaadiga

Kui asi lahenduse leiab, siis räägin oma keissi kah võib-olla ära.

Igaljuhul, kui müüte oma teenust, siis tehke ALATI sellekohane leping, et vältida arusaamatusi ning pettasaamist.
Kommentaarid: 271 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 4 :: 224
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
saarekaz
HV vaatleja

liitunud: 05.12.2005




sõnum 21.08.2007 16:36:23 vasta tsitaadiga

lepingut ei saa teha, kui sa pole just fie või oü ja ühe pildi pärast on natukene nadi
_________________
www.yllarsaar.com
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ardo
HV Guru
Ardo

liitunud: 22.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.08.2007 16:38:03 vasta tsitaadiga

saarekaz, saab teha. Kasvõi nii, et vajaliud summad on mailis kirjas ja saatja on isikuga seondatav.
Kommentaarid: 271 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 4 :: 224
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rat_013
HV veteran
rat_013

liitunud: 09.01.2005




sõnum 21.08.2007 16:59:56 vasta tsitaadiga

saarekaz kirjutas:
lepingut ei saa teha, kui sa pole just fie või oü ja ühe pildi pärast on natukene nadi
VALE!
eraisikuna saad sa teha ühekordse tööettevõtulepingu, eeldusel et tellija maksab ka su maksud. või maksad ise. sätestatakse lepingus.
ja oma valduses olevaid asju (näiteks "pildid") icon_smile.gif saad müüa ka lepinguga, ilma maksudeta. aga see on siuke poollibe tee icon_biggrin.gif

+ et ardol igati õigus - ka suusõnaline leping on leping seaduse silmis kui tõestada suudad.

_________________
rat_013
#foursnow (winter driving experience) //
013 Graphics (design / prepress / production) //
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
saarekaz
HV vaatleja

liitunud: 05.12.2005




sõnum 21.08.2007 17:17:22 vasta tsitaadiga

no jah, mulle valetati ja ma uskusin icon_mad.gif thumbs_down.gif
_________________
www.yllarsaar.com
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dvd vader
HV Guru

liitunud: 26.09.2002




sõnum 08.04.2010 21:20:22 vasta tsitaadiga

upitaks vana teemat...

tekkis selline küsimus, et ei oskagi seisukohta võtta, mida teha:

1) mul on youtube'is üleval videoklipp, minu enda tehtud
2) teine veebileht võtab youtube'ist minu videoklipi, lõikab selle veidi lühemaks ja paneb teise formaati ning oma veebilehele üles, aga juurde paneb viite minu youtube'i klipile
3) kolmas veebileht võtab video teiselt veebilehelt, paneb juurde copyright-märgi teise veebilehe nimega, minu algsele klipile ei viita enam üdse

mida sellises olukorras tegema peaks? kuidagi tundub, et minu autoriõigusi on kuritarvitatud ja need on lihtsalt... kaaperdatud? nõutu hetkel.
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 7 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
webromps
HV kasutaja

liitunud: 13.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.04.2010 23:39:18 vasta tsitaadiga

Autoriõigused kuuluvad ju sulle ja vahet pole kas materjali on lõigatud või mitte. Aga ma usun, et mingi viide vähemalt algallikale peaks ikka olema.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mario.
HV Guru

liitunud: 25.07.2004




sõnum 12.04.2010 23:57:42 vasta tsitaadiga

Kuna HinnaVaatlus ei vastuta postituste sisu eest, ei saa need kuuluda mingilgi moel HV-le, vaid kasutajatele.
Seega, teoreetiliselt, on mul õigus keelata igasugune tsiteerimine ja viitamine minu postitustele ka foorumisiseselt?
Kommentaarid: 274 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 2 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
p2t3r1
HV kasutaja
p2t3r1

liitunud: 17.07.2005




sõnum 26.04.2010 19:22:43 vasta tsitaadiga

Foorumipostitust on siiski keeruline kellegi intellektuaalseks omandiks pidada.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mario.
HV Guru

liitunud: 25.07.2004




sõnum 09.06.2014 11:15:38 vasta tsitaadiga

Teoreetiline asjade käik:

- fotokonkursi võidutööga antakse digifoto omandiõigus üle korraldajale
- ei ole täpsustatud mõisteid "originaal" ja "koopia"; esitada saab vaid digitaalseid töid
- osaleja pildistas filmile ja digitaliseeris selle e sisuliselt võõrandatakse koopia ilma korraldaja teadmata (aru saamata)

Seega võidutöö, mis antakse üle digitaalses vormis, on tegelikult ja sisuliselt vaid võõrandatud koopia.
Kuna täpsustust ei nõutud, siis korraldaja sai omandiõiguse vaid originaali koopiale - isegi, kui sellest ei ole juttu tehtud.

Seega originaali e füüsilise kaadri omandiõigus on üle andmata ning sellest võib luua ka edasisis koopiad kolmandatele osapooltele võõrandamiseks?
Kommentaarid: 274 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 2 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Max Powers
 

liitunud: 21.03.2003




sõnum 09.06.2014 11:26:37 vasta tsitaadiga

Lepingus on õigused ja kohutused kirjas
Kommentaarid: 215 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mario.
HV Guru

liitunud: 25.07.2004




sõnum 09.06.2014 11:37:55 vasta tsitaadiga

Ma kardan, et täpemat lepingut ei tulegi; loe: tegu on suvalise ala avaliku fotokonkursiga nt
olen paar korda samadel tingimustel võitnud ning allkirja pole kuhugi sisestanud - kas selline "netis avaldatud tingimused" ei ole juba lepinguline vorm, eriti, kui ma kandideerin võiduga - see on siduv.

Mind lihtsalt huvitab, kuidas läheneda sellele olukorrale.
Kommentaarid: 274 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 2 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
erko
Kreisi kasutaja

liitunud: 11.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.06.2014 16:50:34 vasta tsitaadiga

Mario. kirjutas:
Teoreetiline asjade käik:

- fotokonkursi võidutööga antakse digifoto omandiõigus üle korraldajale
- ei ole täpsustatud mõisteid "originaal" ja "koopia"; esitada saab vaid digitaalseid töid
- osaleja pildistas filmile ja digitaliseeris selle e sisuliselt võõrandatakse koopia ilma korraldaja teadmata (aru saamata)

Seega võidutöö, mis antakse üle digitaalses vormis, on tegelikult ja sisuliselt vaid võõrandatud koopia.
Kuna täpsustust ei nõutud, siis korraldaja sai omandiõiguse vaid originaali koopiale - isegi, kui sellest ei ole juttu tehtud.

Seega originaali e füüsilise kaadri omandiõigus on üle andmata ning sellest võib luua ka edasisis koopiad kolmandatele osapooltele võõrandamiseks?

Pole omandiõigust, on võõrandamatu autoriõigus ja võõrandatav varaline õigus (konkursside keeles kasutusõigus). Reeglina konkursi korraldaja nõuab endale tasuta kasutusõigust väga piiritletud tegevusteks - reklaamides eesmärgiga promoda konkurssi, võidufotodest koosnevate publikatsioonide avaldamiseks/müümiseks jms. Ma ei ole veel näinud konkurssi, mis nõuab endale autori kõiki varalisi õigusi. Millisest konkreetselt jutt käib, linki paluks? Kui see aga tõesti nii peaks olema, siis ei oma tähtsust selle teose formaat, ikkagi selle teose kõik varalised õigused on üle antud ning autor ise enam seda ei käsuta/valda.
Samas ma ei usu sellist võimalust ning eeldan, et võid vabalt oma teost nii järgmistele konkurssidele esitada kui ka võõrandada, tasuta või tasuga.
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Mario.
HV Guru

liitunud: 25.07.2004




sõnum 09.06.2014 17:40:36 vasta tsitaadiga

Autoriõiguse seadus käsitleb ilusti mõistet omandiõigus, mida ei samastata võõrandmatu autoriõigusega.

tsitaat:
Levitamiseks loetakse teose või selle koopia omandiõiguse üleandmist

Mina annan üle siiski reprodutseeritud koopia digitaalsel kujul.

tsitaat:
(3) Levitamine käesoleva peatüki tähenduses on autoriõigusega kaasnevate õiguste objekti originaali või koopia üldsusele kättesaadavaks tegemine müümise või muul viisil omandiõiguse üleandmise teel.

Kasutatud on mõisteid originaal ja koopia, ning näib, et antud juhul annan üle tegelikult vaid koopia varalised õigused.

samas,
tsitaat:
(1) Omandiõigus teose käsikirjale, eskiisile, joonisele, magnetlindile, arvutidisketile jms materiaalsele objektile, mille vahendusel teos reprodutseeritakse, läheb üle teose kasutajale ainult autorilepingus otseselt ettenähtud juhul.
- kui me räägime, et siduvaks osaks on vaid konkursitingimused veebilehel ilma muu kirjaliku täpsustuseta (mida lihtsakoelisemad asjad tihti on), (rääkimata ainuõigusest), siis omandiõigus teose materiaalsele objektile e füüsilisele filmile ei kuulu lepingu ossa ning varaline õigus tekib vaid teose koopiale?

Sisuliselt mind lihtsalt huvitab antud olukord.
Kommentaarid: 274 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 2 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 15.01.2019 17:49:23 vasta tsitaadiga

Kuidas nüüd on? Kui üritusel teha pilte või videovärki siis kuuluvad nüüd piltide jne õigused korraldajale? Ühe ürituse korraldaja kirjutas, et kõik fotod mis tehakse ja netti jõuavad, kuuluvad õigused neile ja võivad kasutada kus iganes ilma autori käest küsimata või nime mainimata icon_rolleyes.gif

Sopist nagu meenub, et EUs vist võeti jah mingi pooletoobine seadus vastu aga kuidas sellega nüüd õieti on...

_________________
LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
erko
Kreisi kasutaja

liitunud: 11.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 15.01.2019 19:34:41 vasta tsitaadiga

salatoimik kirjutas:
Kuidas nüüd on? Kui üritusel teha pilte või videovärki siis kuuluvad nüüd piltide jne õigused korraldajale? Ühe ürituse korraldaja kirjutas, et kõik fotod mis tehakse ja netti jõuavad, kuuluvad õigused neile ja võivad kasutada kus iganes ilma autori käest küsimata või nime mainimata icon_rolleyes.gif

Sopist nagu meenub, et EUs vist võeti jah mingi pooletoobine seadus vastu aga kuidas sellega nüüd õieti on...

Kui sellisele lepingule alla kirjutad, siis varalised õigused võivad küll üle minna. Autori õigus nimele mitte. Samas ilma tasuta sellisele lepingule mina küll alla ei kirjutaks.
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 15.01.2019 19:38:29 vasta tsitaadiga

erko kirjutas:
salatoimik kirjutas:
Kuidas nüüd on? Kui üritusel teha pilte või videovärki siis kuuluvad nüüd piltide jne õigused korraldajale? Ühe ürituse korraldaja kirjutas, et kõik fotod mis tehakse ja netti jõuavad, kuuluvad õigused neile ja võivad kasutada kus iganes ilma autori käest küsimata või nime mainimata icon_rolleyes.gif

Sopist nagu meenub, et EUs vist võeti jah mingi pooletoobine seadus vastu aga kuidas sellega nüüd õieti on...

Kui sellisele lepingule alla kirjutad, siis varalised õigused võivad küll üle minna. Autori õigus nimele mitte. Samas ilma tasuta sellisele lepingule mina küll alla ei kirjutaks.
No teema käis just spordi kohta ja tegu spordiüritusega...
Täpsemalt see debiilsus: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=9933466#9933466 icon_neutral.gif
Küsisin ingliskeelset tõlget korraldajatelt kuna google translate on nagu ta on...

_________________
LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Fotograafia »  Autoriõigused mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.