Avaleht
uus teema   vasta Vaidlused »  Võitlustanner »  IT eriala kas kutseharidus või ülikool märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Kui läheksid It'd millise tee valiksid
gümnaasium -->> ülikool
62%
 62%  [ 143 ]
Kutsekool
37%
 37%  [ 86 ]
hääli kokku : 229

autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
kännuämmelg
HV Guru
kännuämmelg

liitunud: 27.08.2002




sõnum 14.03.2008 10:54:06 vasta tsitaadiga

väga paha, et kunagine väärt kool devalveerunud on icon_cry.gif
Kommentaarid: 242 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 204
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.03.2008 11:13:35 vasta tsitaadiga

Death kirjutas:
Kutsekal ja ylikoolil on suunitluse vahe. Kutsekas Õpetatakse kuidas midagi teha(trained monkey), ylikoolis Õpetatakse kuidas asjad töötavad, et saaksid ise ka tundmatus/uues olukorras valmis genereerida mida teha.

Oles ise ylikooli läbi käinud, ytlen et üsna palju seal õppitust otsest praktilist väärtust ei oma, küll aga pakub suurepärase põhja kõigist olukordadest ise läbi närimiseks.


Väga lihtsalt ja täpselt kogu point ära öeldud.
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kaitzo
HV vaatleja

liitunud: 24.11.2006




sõnum 14.03.2008 11:44:45 vasta tsitaadiga

Ma lisaks variandi kutsekool->ülikool ka.
Minule tundus küll selline variant hetkel parem. Omandasin 4 aastaga kutsekeskhariduse. Töötasin 4 aastat, sain praktilisi kogemusi, laiendasin silmaringi. Ja läksin ülikooli õhtusesse õppesse. Tundus parim variant.

gümnaasium->ülikool jätab natukene külmaks. Peale keskhariduse omandamist pole tegelikult ikka mingit kogemus erialaliselt. Siis pead rügama ülikoolis oma valitud suunal. Ja bakalaureuse õppes on ikka väga üldine. Kokku siis 3 + 3 aastat et saada endale mingi erialane haridus. Tõsi kõrgem kuid siiski.

Kutsekaga 4 aastat ja valmis tööle minema. Ja hiljem on aega juba ennast täiendada. Nii olen siiani vaadanud ja väga rahul. Kahju mõningatest ülikoolis, kes ei tea IT, arvutite jne kohta tegelikult midagi ja omandavad seda ülikoolis.

Mul on ülikoolis palju lihtsam. Saan isegi kutseka aineid üle kanda, mis sisult ja mahult sobivad. Ja ma olen laisk ...

Või mis iganes ... icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
der hammer
HV Guru
der hammer

liitunud: 05.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.03.2008 11:32:56 vasta tsitaadiga

TPT-sse mina ,siis. Kui mingil põhjusel sinna ei saa ,siis on koht ka Arte Gümnaasiumis olemas. Käisin tpt-d vaatamas ja suht impressive oli. Arvutipark tundus metsikult korralik. Paar õpetajat keda ma nägin olid väga meeldivad ja nende jutu järgi üsna kõrgelt haritud. Räägiti mulle veel ,et tublimad õpilased saavad teise kursuse ajaks Elioni praktikale. See tähendab seda ,et oled paljudest tundidest vabastatud ja saad raha ka.
_________________
Tere.
Kommentaarid: 146 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 128
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mks
HV veteran

liitunud: 27.09.2004




sõnum 30.03.2008 12:13:13 vasta tsitaadiga

Totu user kirjutas:
TPT-sse mina ,siis. Kui mingil põhjusel sinna ei saa ,siis on koht ka Arte Gümnaasiumis olemas. Käisin tpt-d vaatamas ja suht impressive oli. Arvutipark tundus metsikult korralik. Paar õpetajat keda ma nägin olid väga meeldivad ja nende jutu järgi üsna kõrgelt haritud. Räägiti mulle veel ,et tublimad õpilased saavad teise kursuse ajaks Elioni praktikale. See tähendab seda ,et oled paljudest tundidest vabastatud ja saad raha ka.


emm, afaik sa küll kuhugi Elioni praktikale ei saa, vähemalt teise kursuse ajal küll mitte - neil on Elioni labor kohapeal olemas küll minu teada (pole küll ammu rääkinud sealse endise klassijuhatajaga). ja TPT kõrgelt haritud õpetajad polegi arvutiasjades nii kõrgelt haritud, kui kolm noort õpetajat ja direktor välja arvata... kammi see teema läbi ja siis otsi HV foorumist veel märksõna "puhang" siis saad aru icon_smile.gif
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
der hammer
HV Guru
der hammer

liitunud: 05.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.03.2008 12:47:50 vasta tsitaadiga

Ok. Eks ma vaatan ,siis. Aga miks nad peaks valetama mulle praktika asjus ? Elioni laboris ma käisin ka läbi ,mis seal oli. Klassis oli laes 42 tolli LCD teler ,mis näitas muusikavideoid sel hetkel icon_biggrin.gif. Uurin nüüd sõna puhang.
_________________
Tere.
Kommentaarid: 146 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 128
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mks
HV veteran

liitunud: 27.09.2004




sõnum 30.03.2008 15:24:59 vasta tsitaadiga

ei tea küll, et keegi oleks sealt veel teise kursuse ajal praktikale lastud, suveks otsisid paljud endale töö, aga võin garanteerida, et teise kursuse lõpuks sobiksid sa Elioni kas esimese taseme supporti (ehk siis loed manuaalist ja suhtled kliendiga ilma mingeid teadmisi vajamata) või siis mingiks riistvaratehnikuks (põhikooli baasil õppes siis, gümnaasiumi baasil õppes ongi ainult kaks kursust ja teisel neist on praktika, võibolla rääkisite mööda üksteisest, mine sa tea)...
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Andykas
HV veteran
Andykas

liitunud: 28.08.2004




sõnum 30.03.2008 15:42:41 vasta tsitaadiga

Totu user kirjutas:
Räägiti mulle veel ,et tublimad õpilased saavad teise kursuse ajaks Elioni praktikale.

Pärnu KHK-s võib ise praktika koha otsida mõnda IT-ga seotud firmasse (sh elioni).
Totu user kirjutas:
See tähendab seda ,et oled paljudest tundidest vabastatud

Praktika peaks toimuma selleks ettenähtud ajal (sel ajal ei olegi mingeid tunde) - meil on selleks ajaks näiteks 14.04-16.05
Totu user kirjutas:
...ja saad raha ka.

Minu teada ei ole töölevõtja kohustatud praktika eest palka maksma, kuna praktika on üks osa kooli õppest - kuid see ei tähenda seda, et ta ei võiks seda teha icon_wink.gif

_________________
Rabrat
Kommentaarid: 24 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
ak.90
HV veteran

liitunud: 01.06.2007




sõnum 30.03.2008 15:52:41 vasta tsitaadiga

Ettevõttepraktika on 4-ndal kursusel.
Muidu toimub koolipraktikad(jootmine, metalli töötlemine jme.)
2 kursuse lõpuks peaks olema õpitud sellised programmid
MatCAD - olenevalt õpetajast võid saada normaalse aluspõhja, kust edasi õppida
C# - kui viitsid siis saab lihtsamate programmidega edaspidi ise hakkama(e-raamat/labid on ka selle kohta)
Flash - no seda on väga vähe
SQL server - natukese teadmisi saab, olenevalt õpetajast, eestikeelne raamat on ka sellest, mille järgi minul väga lihtne seda õppida oli
3D Max - Paar tundi seda, põhinupud saab selgeks
SMZ32v50 - päris hästi saab selgeks
jne.
Kõik oleneb kindlalt sellest, mis õpetaja on ja kui palju viitisid ka ise kaasa mõelda/töötada.
Üldiselt koolist rääkides siis jah, klassid on korralikult sisustatud ja tehnika on ka suhteliselt tasemel, pea igas klassis projektor, WIFIga on kaetud pool kooli jne.(arvutklasse on 15-20 tk, ühes vist on veel CRT kuvarid, aga need vahetatakse ka ilmselt lähiajal välja)

Kui leina üles selle tundide jaotuse läbi 4 õppeaasta siis panen ka selle üles.
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 188
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dsg
HV kasutaja
dsg

liitunud: 15.07.2007




sõnum 10.04.2008 00:45:03 vasta tsitaadiga

Ise õpin Kehtnas IT tundub esmapilgul enam vähem.
Kommentaarid: 23 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Vaidlused »  Võitlustanner »  IT eriala kas kutseharidus või ülikool mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.