Avaleht
uus teema   vasta Vaidlused »  Võitlustanner »  Rahvas võrdleme oma (arvuti) helisüsteeme märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 294, 295, 296 ... 305, 306, 307  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 03.02.2023 16:09:11 vasta tsitaadiga

suur13...ei pea. oleneb, mida ja kui detailselt sa teada tahad. kõlari filtrit lihtsalt vaadates on näiteks üsnagi lihtne saada aru, kas seal on kasutatud pigem kvaliteetseid ja korralikke poly cap'e või mingisuguseid odavaid elektrolüüte. midagi loomulikult peab enne uurima ja natuke infot hankima, aga eriline spetialist ei pea küll tingimata olema.
sama lugu takistite hindamisega ja poolidega...pole ju raske näiteks lihtsalt vaadata, kas pool on keritud a'la 1mm vasest või mingisugust 0.4'sest icon_smile.gif

äppi mul ei ole, aga kõlarite ümber ehitusega tegelen küll...juba mõnda aega, kuigi mitte just suure ettevõtmisena või hirmus mahukalt. pigem poolenisti siiski hobi korras ja poolenisti nii tutvuse kaudu. kui ma võtan kõlari lahti, et hinnata selle sisu, komponentide kvaliteeti siis peaaegu kõik on ikkagi koheselt peale vaatamisega selge ning sealt saab siis hakata edasi mõtlema ja analüüsima, et mida näiteks võiks upgrade'da, mida samaks jätta.

kui tihti sa oled näinud, et kommerts kõlaritel on avaldatud kõlari takistus graafikuna? ma räägin konkreetselt kõlaritest, mitte kõlari elementidest, mida a'la Seas, TB, Scanspeak jne müüvad ja kus on tõesti ilusti kõik andmed olemas. mõnda kõlarite vahel keegi testib tõepoolest nii, et mõõdab reaalse takistuse üle sageduse ära ning siis avaldab selle. kuid see on minu kogemusel ikka pigem erand kui reegel. enamus "review'd" on sellised, kus mingisugune "audioviil" räägib, mis ägedat 3 lugu ta kuulas ja millised sõnaraamatust välja otsitud uhked, kõnekeeles väga vähe kasutatud sõnad talle sellega seoses meelde tulid icon_lol.gif monkey.gif

aga anyway, tegelikult see kõlarite takistuse teema ei vääri nii pikka arutelu. mõistlik on arvestada ja saada aru 2 asjast. 1) 4 oomine kõlar on kõlar, kus kasutatakse madala sagedusega alumist elementi ning sa võid arvestada, et selle kõlari jooksutamisega võib mõnel võimendil probleeme tekkida. mõni isegi lülitab kohe protectionisse, mõni mõnda aega peab vastu, mõni peab muidu ilusti vastu aga kõvasti kuulates lükkab suht kiirelt protecti. 6 oomine on reegline natuke lihtsam (võimendi jaoks), kuid reaalne takistus võib siiski olla üsna madal teatud sagedustel. 8 oomine on "safe choice" - sellegi takistus on garanteeritult alla 8, kuid kõik võimendid saavad sellise kõlariga hakkama 2) kõlari tundlikkus ja takistus on omavahel seotud - seos on laias laastus selles, et madalama takistusega kõlar on reegline tundlikum ja vastupidi. kui sul on või sulle aga pakutakse kõlarit, millel on madal takistus JA ka kehv tundlikkus siis...walk away või make damn sure, et sul on tõesti võimendi, mis suudab sellise absurdsusega toime tulla icon_smile.gif
madal/kehv tundlikkus on selline vahemikus 80-83db, sealt edasi kuni 86-87ni on keskpärane ja kõik üle selle on juba väga hea tundlikkus kui me räägime 2 või rohkema riba kõlaritest, millel on passiivsed crossoverid sees.

samas on olemas näiteks lairiba elemente tundlikkusega üle 90db, filtrit vahel pole ja mingit erilist võimendit ei vaja. 10 watiga teed kõik ära, mis vaja ning samas on kõlarielement ise ka piisavalt suur, et tõesti mängida (peaaegu) kogu heliriba üsna kenasti välja.
näide ka https://www.soundimports.eu/en/tang-band-w8-1772.html

ulme mõelda, mis võimendit on vaja mingisuguse 83db kasti drive'miseks vs. 95db icon_lol.gif samas võib see 83 kast muidugi ka teha väga ilusat heli, juhul kui suudad tagada vajaliku võimendi ja võimsuse! aga vajad ~10 KORDA rohkem võimsust icon_biggrin.gif

Suur13, Linn võimud kasutavad toroid trafot? või switch mode toiteallikat? nendel kahel juhul, eriti muidugi viimasel juhul võib jah erandeid olla küll. toroid on ka tore asi, kuid miskipärast tundub olema suures plaanis siiski vähelevinud. kaalub muidugi oluliselt vähem siiski kui tavaline trafo

_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Kommentaarid: 273 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 3 :: 224
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 03.02.2023 16:37:59 vasta tsitaadiga

degreal kirjutas:
SKG kirjutas:
Logitech Z906 1000W.
icon_cool.gif

100W toiteplokiga icon_cool.gif

Umbes nii jah icon_lol.gif thumbs_up.gif

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 03.02.2023 17:02:15 vasta tsitaadiga

suur13, muide...mul on 2 nö. põhivõimu, mida kasutan. Üks neist on AVR, ja olen sellega vägagi rahul icon_biggrin.gif muidugi see kaalub ka kuskil 18kg. Teine on Roteli reference (lõpp)võimendi, mis kaalub umbes sama palju icon_lol.gif Eks lisaks sellele on igasuguseid erinevaid monoblocke ja muid asju veel, kuid Yamaha AVR ning Rotel on need, kuhu saadan sisse muusika/stereo signaali, ühel juhul siis digi kujul, teisel juhul analoogkujul dac/pre-ampist. Mõlema heli on minumeelest vapustavalt hea ja ma kindlasti ning obviously ei kuulu nende hulka, kes üritavad väita, et AVR või AV võimendi ei saagi olla piisavalt hea vms. Saab ikka...aga tuleb arvestada, et see peab olema siis üldjuhul veel ERITI raske, et pidada sammu mõne stereovõimendiga. Sest igasugune "muu mant" lisab AVR'le selle kaalu, mida tavalisel lihtsal stereovõimul lihtsalt ei ole


link

_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Kommentaarid: 273 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 3 :: 224
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pistyk
HV veteran
pistyk

liitunud: 11.08.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 03.02.2023 22:44:27 vasta tsitaadiga

Ma olen ka pigem seda usku,et asi peaks kaaluma.Seepärast hoian oma Onkyot ilmselt elu lõpuni 😀 https://www.hifiengine.com/manual_library/onkyo/a-8870.shtml
_________________
parem varblane katusel,kui nuga neerus
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
marcor1
HV veteran
marcor1

liitunud: 29.09.2003




sõnum 03.02.2023 22:48:31 vasta tsitaadiga

pistyk kirjutas:
Ma olen ka pigem seda usku,et asi peaks kaaluma.Seepärast hoian oma Onkyot ilmselt elu lõpuni 😀 https://www.hifiengine.com/manual_library/onkyo/a-8870.shtml


No siis arenguruumi on:
https://audio-database.com/ONKYO/amp/m-510-e.html
63kg icon_lol.gif

(ei ole minu oma - mul kaaluvad biampingus võimud kokku vaid 30kg)

_________________
War. War never changes.
Malkavian: [to a stop sign] No, you stop!
Kommentaarid: 67 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pistyk
HV veteran
pistyk

liitunud: 11.08.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 03.02.2023 22:55:18 vasta tsitaadiga

marcor1, Ei see on juba liig 😆Raskem kui mu naine
_________________
parem varblane katusel,kui nuga neerus
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.02.2023 01:08:58 vasta tsitaadiga

power to weight ratio on sellel jurakal tegelikult üsna kesine ikka icon_biggrin.gif Power (consumption 720w) 300W + 300W (8 Ω) / Weight 63kg. Naisel money consumption to weight ratio tõenäoliselt kõrgem icon_lol.gif Ilmselt ka vähe ümaramad kurvid...

Aga no damping factor on juba kilode vääriline see eest icon_razz1.gif huvitavad mitu väikest japsi läks tarvis ühe onkyo tõstmiseks?

_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Kommentaarid: 273 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 3 :: 224
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
suur13
HV veteran
suur13

liitunud: 05.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.02.2023 01:35:02 vasta tsitaadiga

Liiga vana ja haruldane icon_smile.gif

Kohe oleks saada (mono - 70 kg. tk.):
https://www.hifisentralen.no/forumet/classifieds/pass-labs-xa160-5-monoblokker-selges.240513/
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 173
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mingivend
HV kasutaja

liitunud: 07.07.2007




sõnum 04.02.2023 03:08:56 vasta tsitaadiga

Wiltz kirjutas:
power to weight ratio

icon_lol.gif
Mul praegu 200wpc/19kg.
Kui suureks saan, siis toon sellise koju:

Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SilQ
HV Guru
SilQ

liitunud: 19.10.2006




sõnum 04.02.2023 10:01:55 vasta tsitaadiga

pistyk kirjutas:
Ma olen ka pigem seda usku,et asi peaks kaaluma.Seepärast hoian oma Onkyot ilmselt elu lõpuni 😀 https://www.hifiengine.com/manual_library/onkyo/a-8870.shtml


See moodus on ka hea kuidas võimu valida, endal 23,3KG kaaluv jurakas ja oskab ainult stereot teha.

_________________
If you can’t explain it simply, you don’t understand it well enough – Albert Einstein
Kommentaarid: 238 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 205
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pistyk
HV veteran
pistyk

liitunud: 11.08.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.02.2023 12:22:26 vasta tsitaadiga

SilQ kirjutas:
oskab ainult stereot teha.


kõlab veidi alavääristatuna,aga tegelikult mõne loo puhul tekib stereo puhul nii kõva ruumiline efekt,et sa ise ka hakkad kahtlema mitu kõlarit sul toas on või kus need paiknevad .

_________________
parem varblane katusel,kui nuga neerus
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
marcor1
HV veteran
marcor1

liitunud: 29.09.2003




sõnum 04.02.2023 12:33:08 vasta tsitaadiga

pistyk kirjutas:
SilQ kirjutas:
oskab ainult stereot teha.


kõlab veidi alavääristatuna,aga tegelikult mõne loo puhul tekib stereo puhul nii kõva ruumiline efekt,et sa ise ka hakkad kahtlema mitu kõlarit sul toas on või kus need paiknevad .


Vb. ma olen valesti aru saanud aga ideaalis võikski olla nii, et kõlarid "kaovad ära".

Mulle oli lisaks huvitav see, et kui esimest korda kuulsin ühe härra juures onken tüüpi kaste siis ei olnud päris kindel,
selles "very forward" soundis. No see, kus vokaal sisuliselt laluab paari meetri kaugusel...olin harjunud mugava "laid back" helipildiga.
Täna pigem ise seal paadis, et solist peaks tuppa tulema, mitte seal eemal laval istuma.

_________________
War. War never changes.
Malkavian: [to a stop sign] No, you stop!
Kommentaarid: 67 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.02.2023 13:20:02 vasta tsitaadiga

marcor1, kusjuures minu jaoks oli see päris suur üllatus kui hakkasin tihemini ja üsnagi nö. regulaarselt erinevaid kõlareid A/B (ja vahel /C) võrdlema ja mõõtma. ma küll pole nende onkeni tüüpidega vist kokku puutunud, kuid üleüldiselt ühendan pidevalt külge igasuguseid erinevaid ja ka üsna erinevast klassist kõlareid. neid omavahel võrreldes nimelt siis kui istud diivanil ja teed sellisst "instant switchingut" tuleb ikka uskumatult selgelt välja tihtipeale just see vahe kuivõrd forward on ühtede vokaali (kui ka muidugi mõnede muude helide) osa ja kuivõrd tagaplaanil on see mõne teisega. väliselt ja igausuguste nö. basic specide poolest võib tegu olla kusjuures üsnagi sarnaste kõlaritega. loomulikult tuleb see vahe selgelt välja vaid teatud ja väga hästi valitud muusikaga, aga välja ta tuleb ning tõesti palju selgemalt kui alul arvasin. kui võrrelda kõlareid näiteks sellisel tavapärasemal moel, et ühendad ühe paari tagant ära, teise taha ning siis lähed ja kuulad uuesti...nii on ikka OLULISELT raskem tajuda kui selge vahe see tegelikult on. teine asi, mis pigem samuti üllatas oli see, et ikkagi põhimõtteliselt kõik kõlarid on kuuldavalt erineva soundiga kui sedasi hetkeliselt nende vahel edasi tagasi lülitada. ja vahe ei ole enamasti mitte vaevu tajutav, vaid päris selgelt kuuldav - tihtipeale isegi selgemalt kui samade kõlarite mõõtmistulemus (samas ruumis ja tingimustes) lubaks eeldada. samas niisama eraldi ühte või teist kuulates ei saa tihtipeale väga arugi, et needsamad kõlarid kuidagi erineva soundiga oleks (välja arvutad ehk siis kui suured erinevused on madala bassi osas)
_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Kommentaarid: 273 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 3 :: 224
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SilQ
HV Guru
SilQ

liitunud: 19.10.2006




sõnum 04.02.2023 13:21:01 vasta tsitaadiga

pistyk kirjutas:
SilQ kirjutas:
oskab ainult stereot teha.


kõlab veidi alavääristatuna,aga tegelikult mõne loo puhul tekib stereo puhul nii kõva ruumiline efekt,et sa ise ka hakkad kahtlema mitu kõlarit sul toas on või kus need paiknevad .


Tõsi. Kuna mul surrondi kõlarid siis nii mõnigi sõber külas olles ei usu, et ainult kahest kõlarist tuleb muusika ja käib kõrvaga surrondi kõlarid läbi ja imestab kuidas nii ruumiline siis?

_________________
If you can’t explain it simply, you don’t understand it well enough – Albert Einstein
Kommentaarid: 238 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 205
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 04.02.2023 14:16:38 vasta tsitaadiga

Wiltz kirjutas:
marcor1, kusjuures minu jaoks oli see päris suur üllatus kui hakkasin tihemini ja üsnagi nö. regulaarselt erinevaid kõlareid A/B (ja vahel /C) võrdlema ja mõõtma. ma küll pole nende onkeni tüüpidega vist kokku puutunud, kuid üleüldiselt ühendan pidevalt külge igasuguseid erinevaid ja ka üsna erinevast klassist kõlareid. neid omavahel võrreldes nimelt siis kui istud diivanil ja teed sellisst "instant switchingut" tuleb ikka uskumatult selgelt välja tihtipeale just see vahe kuivõrd forward on ühtede vokaali (kui ka muidugi mõnede muude helide) osa ja kuivõrd tagaplaanil on see mõne teisega. väliselt ja igausuguste nö. basic specide poolest võib tegu olla kusjuures üsnagi sarnaste kõlaritega. loomulikult tuleb see vahe selgelt välja vaid teatud ja väga hästi valitud muusikaga, aga välja ta tuleb ning tõesti palju selgemalt kui alul arvasin. kui võrrelda kõlareid näiteks sellisel tavapärasemal moel, et ühendad ühe paari tagant ära, teise taha ning siis lähed ja kuulad uuesti...nii on ikka OLULISELT raskem tajuda kui selge vahe see tegelikult on. teine asi, mis pigem samuti üllatas oli see, et ikkagi põhimõtteliselt kõik kõlarid on kuuldavalt erineva soundiga kui sedasi hetkeliselt nende vahel edasi tagasi lülitada. ja vahe ei ole enamasti mitte vaevu tajutav, vaid päris selgelt kuuldav - tihtipeale isegi selgemalt kui samade kõlarite mõõtmistulemus (samas ruumis ja tingimustes) lubaks eeldada. samas niisama eraldi ühte või teist kuulates ei saa tihtipeale väga arugi, et needsamad kõlarid kuidagi erineva soundiga oleks (välja arvutad ehk siis kui suured erinevused on madala bassi osas)
kõlarite paigutus ruumis ja kuulaja suhtes mõjutab saundi väga palju. kuidas saavutad A/B/C kõlareid korraga ühendades ja kõrvuti võrreldes et need sama paigutusega on?
_________________
"Kuidas on see hea?"
-Auto kirurgia kliinik
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.02.2023 15:00:50 vasta tsitaadiga

no ilmselge ju, et seda ei olegi võimalik kuidagi saavutada...ega me keegi ei ela mingis paralleeluniversumis kus füüsilised objektid saavad paigutuda müstiliselt teineteise sees, või sina elad?! icon_biggrin.gif ometi kuidagi ju kõlareid võrreldakse ja peab võrrelda saama. eks ma olen saavutanud täpselt selle maksimumi, mida reaalsuse piirides on võimalik saavutada ning olen sellega rahul.

loomulikult mõjutab kõlarite paigutus ruumis soundi, aga samas mõistad ju, et kõlarid on võrdlemise hetkel täpselt kõrvuti, täpselt sama koha peal (noh, me räägime erinevusest ~20cm võibolla, ühel teljel) ja täpselt ühesuguse omavahelise kaugusega ning kaugusega kuulamiskohta. kui sa nüüd väidad, et ei see on kõik vale, ka 1cm mõjutab HULLULT palju soundi siis...ma ei hakka sinuga vaidlema icon_smile.gif kui seda siiralt usud, ja selles väga kindel oled siis mina ei hakka sind ümber veenma. omalt poolt võin vaid öelda, et ei...see ei mõjuta suures plaanis tegelikult mitte s*ttagi. ma räägin sellest, mida oma kõrvaga reaalselt kuulen, mitte mingisugusest ilma applied smoothinguta mikriga mõõdetud joonest - jah, seda viimast tõepoolest mõjutavad ka mõned sentimeetrid vahel päris palju. kui sinu kõrv/aju on mõõtemikrofon siis minu kaastunne thumbs_up.gif kui panna üks kõlar konkreetselt ühte kohta, mingid erinevad objektid seal ümber ning teine hoopis teise kohta, teise suunda ruumis + veel erinevale kaugusel ..siis tõepoolest ei saa päris kindel olla selles, mida sa neid võrreldes kuuled. mina saavutan vajaliku sellega, et kõlarid on kõrvuti, levelid matchin eelnevalt eraldi ära. vahel kui on vaja ERITI analüütiline olla just FR suhtes siis kasutan ka vaid üht kõlarit paarist võrdluseks ehk mono vs. mono.

okei tõsi, kui juba c paar on ka kaasatud siis on tõesti natuke keerulisem saavutada täielikult võrdseid tingimusi...aga nagu eelneva jutuga juba ka mõneti vihjasin siis ega täielikult võrdseid/perfektseid tingimusi paljude erinevuste tajumiseks ei olegi vaja. ja ruumi koha pealt lisaks veel, et see oleneb ikka ülimalt palju ka, mis ruumist me räägime. mul on õnn omada kuulamisruumi, kus erinevate peegeldustega on asjalood tänaseks päris hästi, kajategur on üsna optimaalne ning ka ruumi mõõtmed on üsna optimaalsed sest kunagi maja ümber ehitama hakates sai võetud konkreetsed eesmärgid ja mõõdud kohe juhiseks. tüüpilisest keskmise eestlase elutoa setupist, julgen öelda ikka suurusjärgu võrra parem algpunkt seega. ka kõlarite paigutusega on võimalusi palju. vähe soojemal ajal on tegelikult väga lihtne teha mul samasugust A/B võrdlust isegi ruumist väljas ehk võtta igasugused peegeldused täielikult pildilt välja

_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Kommentaarid: 273 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 3 :: 224
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Chime
Kreisi kasutaja
Chime

liitunud: 24.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.02.2023 17:52:11 vasta tsitaadiga

Riiulikõlaritega on ABC-d lihtsam teha icon_lol.gif


Juhtmeid tuli küll käsitsi ümber tõsta, aga Douk Audiol on üks ilus klots, millega saab kahe kõlari / kahe võimendi AB lülitust teha.
https://www.amazon.de/-/en/Analogue-Amplifier-Speaker-Switcher-Selector/dp/B093FJYFQX/ref=sr_1_29
Kommentaarid: 130 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 117
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.02.2023 19:35:10 vasta tsitaadiga

ma ise ka möllanud rohkem riiulite kui suurtega. vähem raskete asjade tõstmist icon_lol.gif ab jaoks on mul paar võimendit, millel ilusti a ja b kõlarite lüliti esipaneelil. aga ka üks selline võimendi, millel on kolm eraldi stereo plokki sees ning kõiki neid saab siis kas korraga või eraldi võimu pealt sisse või välja lülida thumbs_up.gif eks sellise kraam ole testimise jaoks kasulik icon_biggrin.gif sõber siin mingi aeg tagasi võrdles ka kodus oma kõlareid, ütles, et pani tavalised veksellülitid vahele ning asi toimis ka väga hästi
_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Kommentaarid: 273 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 3 :: 224
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SilQ
HV Guru
SilQ

liitunud: 19.10.2006




sõnum 04.02.2023 19:49:13 vasta tsitaadiga

Chime kirjutas:
Riiulikõlaritega on ABC-d lihtsam teha icon_lol.gif


Juhtmeid tuli küll käsitsi ümber tõsta, aga Douk Audiol on üks ilus klots, millega saab kahe kõlari / kahe võimendi AB lülitust teha.
https://www.amazon.de/-/en/Analogue-Amplifier-Speaker-Switcher-Selector/dp/B093FJYFQX/ref=sr_1_29


Nii ka päris ei saa. Kõrged sagedused lendavad üle pea või allapoole siis ka kohe teine heli.

_________________
If you can’t explain it simply, you don’t understand it well enough – Albert Einstein
Kommentaarid: 238 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 205
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pistyk
HV veteran
pistyk

liitunud: 11.08.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.02.2023 20:23:27 vasta tsitaadiga

Ei saa muidugi,päris suur kõrguste vahe,baasid ka kindlast erinevad eri kõrgustel
_________________
parem varblane katusel,kui nuga neerus
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.02.2023 20:30:04 vasta tsitaadiga

saab küll. istud nende kahe alumise riiuli vahelisel telgjoonel täpselt oma kõrvaga ning pole mingit märkimist väärivat probleemi. eriti kui kuulamiskoht on mõistlikul kaugusel a'la 2.5-3m näiteks. selle ülemise kefiga on jah natuke nigelam lugu juba, aga no eks neid saab ju ka omavahel ümber tõsta seal.

tweeteri suhtes mingi väikse nurga all olemine ei muuda reaalselt suurt midagi. miski 15 kraadi nurk on vähegi kvaliteetsema tweetri/kõlari puhul üsna olematu tähtsusega.
ma ise panen riiulid tavaliselt kõrvuti jalgade peale, kus ühed jalad on vajadusel ka reguleeritava kõrgusega, seega kõlarid on samal kõrgusel või siis väga väikse erinevusega. aga kogemus on ka näidanud, et ega kõlari tõstmine näiteks mingisugusest oletatavast ideaalsest kõrgusest ütleme 10cm kõrgemale ei muuda tegelikult mitte midagi. jah võibolla on võimalik mingi ülimalt minimaalne vahe ära tajuda, kuid reaalse muusika kuulamise juures on selline vahe null tähtsusega ja kes väidab vastupidist, see peab vist oma süsteemi kuulama ainult mingite jäigalt paika fikseeritud raudadesse naelutatuna, et kõrv ikka alati täpselt samas kohas asuks, pea nurk oleks kõlarite suhtes alati kraadi täpsusega sama jne icon_biggrin.gif tundub päris absurdne või mis?

_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Kommentaarid: 273 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 3 :: 224
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pistyk
HV veteran
pistyk

liitunud: 11.08.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.02.2023 21:39:08 vasta tsitaadiga

pilti kah



_________________
parem varblane katusel,kui nuga neerus
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SilQ
HV Guru
SilQ

liitunud: 19.10.2006




sõnum 04.02.2023 21:49:00 vasta tsitaadiga

Mul mingi pea 2a vana pilt, aga väga palju muutunud ei ole.

Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
If you can’t explain it simply, you don’t understand it well enough – Albert Einstein
Kommentaarid: 238 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 205
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pistyk
HV veteran
pistyk

liitunud: 11.08.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.02.2023 22:25:30 vasta tsitaadiga

SilQ, Cambridge'i ei igatse taga?🙂
_________________
parem varblane katusel,kui nuga neerus
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SilQ
HV Guru
SilQ

liitunud: 19.10.2006




sõnum 04.02.2023 22:43:06 vasta tsitaadiga

pistyk kirjutas:
SilQ, Cambridge'i ei igatse taga?🙂


Ei, liiga steriilne. Peeneid rõhutav. Aga sul tone nupud, nendega saab paremaks.

_________________
If you can’t explain it simply, you don’t understand it well enough – Albert Einstein
Kommentaarid: 238 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 205
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Vaidlused »  Võitlustanner »  Rahvas võrdleme oma (arvuti) helisüsteeme mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 294, 295, 296 ... 305, 306, 307  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.