Avaleht
uus teema   vasta Vaidlused »  Võitlustanner »  Millised kõrvaklapid? märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 208, 209, 210 ... 224, 225, 226  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Azatris
HV veteran
Azatris

liitunud: 06.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.01.2021 12:42:17 vasta tsitaadiga

Azatris kirjutas:
Olen kasutanud nüüd 10 aastat Audiotechnica ATH-M50 kõrvaklappe, ilma võimendita.
Pro: Vastupidav, parandatav, olulised osad väljavahetatavad, väga ilus heli
Con: Ei jaksa üle 3h peas hoida, läheb ka liiga soojaks

Kuna lõpuks läks ka selliselt katki, mida ma parandada ei oska (plastik, kruvi), siis ehk otsiks nüüd uut.

Kuna viimane teenis end 10 aastat, siis võib ka kallima võtta kui seal saja kanti, kui eelduseks on sarnane vastupidavus.

Soovitusi?
Vaja, et saaks visata teise toa nurka ilma et ta nutaks
Suured üle kõrvade
Coiled juhtmega
Closed või mitte ei ole faktor, aga tunneks end veits turvalisemalt ehk kui vähemalt semi-closed
Bassi olemasolu on oluline, aga üldiselt otsin täpset heli
Hinnaklass võib olla kuni 600, aga kui parim on 100 eurot, no ega niisama ka ei ole mõtet maksta
Ei taha kasutada ampi


Sisuliselt otsin otsest upgrade'i ATH-M50-le, mis laseb end kauem peas hoida.


Tegelikult kui juba open-backed peale minna, siis pole vahet, kas on ampi ka vaja, sest siis ma nii kui nii seda kuskile kaasa ei vea.
Mul istub E7 sahtlis.
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.01.2021 12:43:47 vasta tsitaadiga

skyTronic kirjutas:
Azatris kirjutas:
Con: Ei jaksa üle 3h peas hoida, läheb ka liiga soojaks

Mul oli sama probleem closed back klappidega.

Asemele ostsin Sennheiser HD 560S. Minu jaoks väga mugavad. Frequency responce on neutraalsema poolne, aga equalizer APO-ga olen bassi boostitud. Kaabel vahetatav. Hetkel ei kasuta eraldi võimendit, aga on plaanis midagi osta.

Beyerdynamic DT 1990 Pro, mida ma samuti kaalusin, on heli poolest kindlasti parem, aga ma ei viskaks 430€ maksvat asja toa teise nurka. Open back, aga natuke kinnisemad ja lähevad ilmselt soojemaks kui HD 560S. Vajab võimendit.

rtings.com on muidu "breathability" rankingu teinud: https://www.rtings.com/headphones/tools/table/21654


Kui Apple uued suured klapid kipuvad kasutaja peas lausa vedelikuga täituvat siis tundub, et on vajadus sellise rankingu järgi tõsine.
https://9to5mac.com/2020/12/31/airpods-max-condensation/
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heretic666
HV Guru
heretic666

liitunud: 13.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.01.2021 16:01:39 vasta tsitaadiga

Kasutanud APM igapäevaselt ja ei ole mingit kondentsi tekkinud.
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
skyTronic
Kreisi kasutaja

liitunud: 01.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.01.2021 16:08:38 vasta tsitaadiga

pots4t4j4 kirjutas:
kuskohast 560s tellisid? Olen ka vaadanud neid aga saadavus kehva (norm hinnaga)

Siit tellisin: https://www.thomann.de/intl/ee/sennheiser_hd_560s.htm
Kommentaarid: 47 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 46
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Azatris
HV veteran
Azatris

liitunud: 06.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.01.2021 16:49:30 vasta tsitaadiga

Kas kuskil saab kõrgema takistusega kõrvaklappe proovida ka?
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kristjan*
Kreisi kasutaja
kristjan*

liitunud: 18.08.2008




sõnum 21.01.2021 17:45:39 vasta tsitaadiga

Azatris kirjutas:
Kas kuskil saab kõrgema takistusega kõrvaklappe proovida ka?

ValiheliDJService. Mõlemas on päris eeskujulik valik demomiseks välja pandud.

Ise vahetasin mõnda aega tagasi ATH-M50x klapid DT 1990 Pro-de vastu välja ja olen sigarahul nendega. Üpriski neutraalne kõla ja soliidne madal ots, coiled juhe, metallist konstruktsioon, ning kõrvad mahuvad ilusasti sisse ära (erinevalt M50x klappidest, mis istusid mul kõrvade peal). Samas vajavad need suht kindlalt eraldi võimendit & lekivad heli (nagu open backidel kombeks).

Selles hinnaklassis on veel tugevad konkurendid Hifiman Sundarad ja Sennheiser HD 660S.
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 58
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Azatris
HV veteran
Azatris

liitunud: 06.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.01.2021 17:51:19 vasta tsitaadiga

kristjan*, oo, see DT1990 Pro on tõesti ka ilus olnud, silma jäänud. Kas mingi E7 kannab selle ära? Mis võimendit kasutad?
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
libe
kvaliteetne mees
libe

liitunud: 04.11.2001




sõnum 21.01.2021 19:25:01 vasta tsitaadiga

heretic666 kirjutas:
Kasutanud APM igapäevaselt ja ei ole mingit kondentsi tekkinud.
meie kliimas hetkel väga niiske hetkel just ei ole, samas lähemale 100% suhtelise õhuniiskusega keskkonnas, kus välis temp jahutab korpuse maha, siis võib seda esineda
Azatris kirjutas:
kristjan*, oo, see DT1990 Pro on tõesti ka ilus olnud, silma jäänud. Kas mingi E7 kannab selle ära? Mis võimendit kasutad?
usun küll, 1990pro on 102dB SPL ja piisavalt tundlik
mul vanad dt880'd olid 250oomi ja 96dB SPL ja olid sama nivoo juures märksa vaiksemad, kui praegused T1'd, mis ka 600oomised ja 102dB SPL
endal küll võimuks tavaline sound blaster zxr, kus eraldi 600 oomi režiim olemas
Mugavuselt on beyerid täielik tipp, sametpatjadega võib vabalt terve päeva neid kanda, padjad on lihtsalt eemaldatavad ja pestavad

samas https://europe.beyerdynamic.com/impacto.html 50€ eest täitsa vahva dac amp, paraku töötab vaid loetud vanema geni klappidega

_________________
☠
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
skyTronic
Kreisi kasutaja

liitunud: 01.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.01.2021 22:33:36 vasta tsitaadiga

libe kirjutas:
samas https://europe.beyerdynamic.com/impacto.html 50€ eest täitsa vahva dac amp, paraku töötab vaid loetud vanema geni klappidega

Spec sheet ütleb:
Output power: 50 mW at 32 Ω / 7 mW at 600 Ω

vs Zen DAC, mida Eestist võimalik osta (150€ ringis):
Output Power (@1% THD): 230mW@32 Ohm

vs Topping L30 (ainult võim, vajab eraldi DACi):
Spoiler Spoiler Spoiler

Mõned L30 omanikud on klapid ära kärsatanud selle võimuga, aga Topping on väidetavalt teinud muutused, mis peaks seda vältima.
Kommentaarid: 47 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 46
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
libe
kvaliteetne mees
libe

liitunud: 04.11.2001




sõnum 21.01.2021 22:49:19 vasta tsitaadiga

skyTronic, bayerdynamic tootis selle väikse ampdaci oma enda klappide jaoks

see, et paljud võimsamad on, ei oma mingit väärtust, kuna konkreetne toode oli mobiilsele seadmele lisajupiks mõeldud
12a tagasi ostsin omale dt880'le ka mobiilse klapivõimu, mis oli väiksem kui zippo ja täitsa toimetas


_________________
☠
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
skyTronic
Kreisi kasutaja

liitunud: 01.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.01.2021 22:55:09 vasta tsitaadiga

Mina sain selle beyer ampdaci postitusest nii aru, et soovitatakse seda üldiseks kasutamiseks, näiteks desktopil.

See võib jääda pigem vaikseks, eriti arvestades seda, et max volüümi lähedal on distortion suurem.
Kommentaarid: 47 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 46
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
libe
kvaliteetne mees
libe

liitunud: 04.11.2001




sõnum 21.01.2021 22:59:44 vasta tsitaadiga

skyTronic kirjutas:
Mina sain selle beyer ampdaci postitusest nii aru, et soovitatakse seda üldiseks kasutamiseks, näiteks desktopil.

See võib jääda pigem vaikseks, eriti arvestades seda, et max volüümi lähedal on distortion suurem.
eks ta kindlasti ole, ma lihtsalt otsisin varasemalt mingi revüü üles, mis kinnitas, et tol üldse mingi amp võimekus
kui ma oma T1'd telefoniga ühendan, siis on kaunis lootusetult vaikne see keskkond
ka sb zxr'iga norm režiimis on klapid vaiksed ja harjumatud, samas 600oomise režiimi lülitamisel on hoiatus ning kohati on vaja helitugevust oluliselt reguleerida

_________________
☠
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Azatris
HV veteran
Azatris

liitunud: 06.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.01.2021 00:24:49 vasta tsitaadiga

skyTronic kirjutas:
libe kirjutas:
samas https://europe.beyerdynamic.com/impacto.html 50€ eest täitsa vahva dac amp, paraku töötab vaid loetud vanema geni klappidega

vs Zen DAC, mida Eestist võimalik osta (150€ ringis):
Output Power (@1% THD): 230mW@32 Ohm

Saan aru, et selle panen kuidagi arvuti külge (mul klassikaline 3.5mm arvutist outputina, kas on ka teisi variante?), ja teise otsa panen need DT-1990 Pro-d?
Ja see, et ta pole ainult amp, tähendab seda, et ta võib teha arvuti helikaardist täpsemat tööd digitaalse heli muundamise osas analoogiks?
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
skyTronic
Kreisi kasutaja

liitunud: 01.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.01.2021 00:30:54 vasta tsitaadiga

Azatris, jah, jah, jah

Arvutiga ühendad USB kaabliga
Kommentaarid: 47 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 46
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kristjan*
Kreisi kasutaja
kristjan*

liitunud: 18.08.2008




sõnum 22.01.2021 00:54:19 vasta tsitaadiga

Mul on too iFi Zen DAC kasutuses ja see tundub täitsa adekvaatne, ent ega ma kõrvaklapivõimendeid väga palju erinevaid proovinud ei ole, nii et võrdluspunkt puudub. Osad laidavad Zen DAC-i maha, aga leidub ka palju kiitvaid arvustusi.

Kui ülevaateid uurisin, siis tundus põnev variant veel JDS Atom DAC + AMP stack. Kunagi tahaks selle ka ilmselt järele proovida.
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 58
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Azatris
HV veteran
Azatris

liitunud: 06.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.01.2021 13:36:16 vasta tsitaadiga

See https://jdslabs.com/product/atom-amp/ Atom AMP tundub hetkel parem valik, sest hetkel ma ei oska isegi tahta korralikku DAC-i ja saab pärast juurde osta. Esialgu vaid ampi vaja. Mulle meeldib selle välimus ka rohkem.

Ehk oskab keegi soovitada ka mingisugust switchi sarnast asja, et ma saaks vahetada kahe outputi vahel võimalikult lihtsalt? Ostsin https://www.amazon.co.uk/Nobsound-Switcher-Passive-Selector-Splitter-Black/dp/B0787X4J4V/, kuid see on kohutav oma põhitöös (ei ole grounded korralikult ja on voltiga non-active outputti, mida ma kuulen sumisemisena). Hetkel see ikka laual, aga kasutan lihtsalt switchboardina põhimõtteliselt. Selle volume slider on ka practically useless. Mute variant on kasulik. Switch on siis kõrvaklappide ja kõlarite vahel.
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
flameas
HV veteran
flameas

liitunud: 14.07.2005




sõnum 22.01.2021 14:20:16 vasta tsitaadiga

kristjan* kirjutas:
Mul on too iFi Zen DAC kasutuses ja see tundub täitsa adekvaatne, ent ega ma kõrvaklapivõimendeid väga palju erinevaid proovinud ei ole, nii et võrdluspunkt puudub. Osad laidavad Zen DAC-i maha, aga leidub ka palju kiitvaid arvustusi.

Kui ülevaateid uurisin, siis tundus põnev variant veel JDS Atom DAC + AMP stack. Kunagi tahaks selle ka ilmselt järele proovida.


Audioscience vennad on liiga kinni oma graafikutes ja skeemides. See Zen DAC kõlab väga hästi enamus reviewerite arvates ja tihtipeale ongi olulisem kõla kui võimalukult "hea" graafik


@Azatris - ma pigem ostaks seele ifi Zen Daci, sest tal on olemas analog out (RCA). Kui kõlaritel ka selline ühendus, siis saad vajadusel ka kõlarite volüümi kontrollida läbi Zen Daci - tal on variant panna variable või fixed output ehk kui on variable, siis tema enda volüümi nupp kontrollib selle signaali tugevust, mis kõlaritesse läheb, Kui panna fixed siis saadab lihtsalt kogu signaali ja pead kõlarite helitugevust läbi nende endi kontrollima

e: ~500 euroste klappide osas on väga hea valik ka Hifiman Sundara, Drop.comist Sennheiser 6XX ja näiteks Meze 99 Classic
Kommentaarid: 91 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
skyTronic
Kreisi kasutaja

liitunud: 01.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.01.2021 14:29:02 vasta tsitaadiga

Kust JDS Labs Atomi osta plaanid? See on väga hea valuega amp, aga pole ise EUst leidnud poodi, kust otse osta saaks.
Azatris kirjutas:
Ehk oskab keegi soovitada ka mingisugust switchi sarnast asja, et ma saaks vahetada kahe outputi vahel võimalikult lihtsalt?

Osta parem DAC ja switchi windowsist DACi ja mobo outputi vahel, mille saad kõlaritega ühendada. See sama Atom DAC tundub hea, aga ka Topping D10s on hea value.
flameas kirjutas:
@Azatris - ma pigem ostaks seele ifi Zen Daci, sest tal on olemas analog out (RCA).

Atomil on ka RCA ühendus ja preamp funktsionaalsus kõlaritega ühendamiseks. Input nupust kontrollid, kas heli läheb kõlaritesse või klappidesse.


viimati muutis skyTronic 22.01.2021 14:30:57, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 47 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 46
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
flameas
HV veteran
flameas

liitunud: 14.07.2005




sõnum 22.01.2021 14:31:32 vasta tsitaadiga

Sel Atomil on ka pre-out täitsa olemas ehk jällegi kui kõlarid toetavad RCA inputi siis pole vaja otseselt mingit switchi icon_razz.gif Isiklikult soovitaks juba DAC/AMPi, eriti kui plaanis nii korralikud klapid osta kui DT 1990 icon_smile.gif Võiks ka soovitada Schiit audio toodangut aga nende euroopa ladu on covidi algusest saati tühi ja ainuke variant oleks USAst tellida taaskord.

e: või siis jah, sotti kandis on ka korralikke eraldi DACe tänapäeval nagu eelmine postitaja pakkus thumbs_up.gif
Kommentaarid: 91 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002




sõnum 22.01.2021 14:47:38 vasta tsitaadiga

Mul on kusagil lauasahtlis olemas algne Massdrop Objective 2 ( https://drop.com/buy/massdrop-o2-amplifier/details ) kui keegi soovib Tallinnas seda testida.
_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 162 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 151
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.01.2021 14:58:52 vasta tsitaadiga

Mis praeguse seisuga kodukontorisse juhtmega headsetiks Windows PC külge hea valik oleks (bang for buck)?
Müraisolatsiooni võiks olla ja eelkõige stabiilne tööloom peaks olema.

Kas keegi on enda jaoks juhtmega Jabra Evolve seeria erinevused selgeks teinud äkki?
Evolve 20, 40 või II seeria midagi? Kas need II seeria mudelid on tuntav edasiminek ja õigustavad oma kõrgemat hinda?

Ise kasutan hetkel Evolve 75 ja rahul, kuid hetkel otsitakse soodsamast hinnaklassist midagi.
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Azatris
HV veteran
Azatris

liitunud: 06.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.01.2021 16:57:21 vasta tsitaadiga

skyTronic kirjutas:
Kust JDS Labs Atomi osta plaanid? See on väga hea valuega amp, aga pole ise EUst leidnud poodi, kust otse osta saaks.

Vaatasin, et nende kodulehel on võimalik eurodes hindu vaadata, siis eeldasin, et nad toovad ka Euroopasse, aga siiski USAst ja meeletu maaletoomishinnaga.
Nii et nevermind, jah.

Läheb siiski Zen DAC lihtsuse nimel. icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
skyTronic
Kreisi kasutaja

liitunud: 01.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.01.2021 19:34:06 vasta tsitaadiga

Topping DX3 pro on ka hea value. 700 mW @ 32 Ω / 125 mW @ 300 Ω, preamp olemas, parem SNR kui ZEN, kuid MQA tugi puudub.
Kommentaarid: 47 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 46
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
beastbeats
HV Guru
beastbeats

liitunud: 26.12.2006




sõnum 23.01.2021 00:40:24 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Ise vahetasin mõnda aega tagasi ATH-M50x klapid DT 1990 Pro-de vastu välja ja olen sigarahul nendega.

Kui saladus pole, mis veel valikus oli (plaan ka ATH-M50x välja vahetada)?

_________________
Päevad lõpevad siis, kui lased neil minna...
M: Uus/pakendis Fjern Fjork Titanium Forked Spoon - 10€
Kommentaarid: 360 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 277
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Azatris
HV veteran
Azatris

liitunud: 06.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.01.2021 13:26:44 vasta tsitaadiga

beastbeats kirjutas:
tsitaat:

Ise vahetasin mõnda aega tagasi ATH-M50x klapid DT 1990 Pro-de vastu välja ja olen sigarahul nendega.

Kui saladus pole, mis veel valikus oli (plaan ka ATH-M50x välja vahetada)?


Nagu teemas arutatud, siis vist Sundara, 660S ja 1990 on põhilised upgrade'id. Lähen ka neid kuulama kuhugi kohalikku poodi, loodan et markup pole väga kõrge võrreldest Thomanniga, et saaks Eestisse raha jätta.


edit:// Ei leidnud ühtegi poodi, kus demotaks 1990 Eestis. Kaalun lihtsalt ära tellida ja kui ei sobi, saadan tagasi. icon_rolleyes.gif

Lisaks, kas iFi Zen DAC-ile tuleks ikkagi osta ka power supply lisaks? Sel juhul läheb hind ka kergelt üle 200€ ja juba võib kaaluda ka võrdluseks Topping DX3 PRO.
Saan aru, et Zen DACil peaks olema kõige meeldivam heli, olenemata täpsusest, aga nooo Zeni välimus annab ikka kõvasti soovida. Iga kell valiks Toppingu laua peal istuma selle asemel.
Zen DAC annab ka MQA võimaluse, aga ma pole aru saanud selle poindist veel.

edit2:// Mõtlesin veel mingeid logistikaid ümber ja arvestades, et Topping on puhas Hiina, siis tellisin Zen DAC-i ära ja see nüüdseks otsustatud, olenemata mis kõrvaklappidele lähen.

edit3:// Tellisin sea kotis ära. DT 1990 Pro on ka teel!


viimati muutis Azatris 26.01.2021 19:49:13, muudetud 2 korda
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Vaidlused »  Võitlustanner »  Millised kõrvaklapid? mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 208, 209, 210 ... 224, 225, 226  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.