Avaleht
uus teema   vasta Ärifoorumid »  Ostuabi/hinnapäring »  Võrgumälu (NAS) märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
freddys
Kreisi kasutaja
freddys

liitunud: 14.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.03.2018 15:57:48 vasta tsitaadiga

Hind on vähemalt hetkel väga hea. 232.- Eestisse 4TB variant.
https://www.amazon.de/Netzwerk-Speicher-Datensicherung-Western-Digital-WDBVBZ0040JCH-EESN/dp/B01BIGSSHQ/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1519995360&sr=8-1&keywords=ex2+ultra

_________________
Kui mees sööb, on ta tugev!
Kui mees joob, on ta julge!
Kommentaarid: 80 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 75
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
adsl
HV vaatleja
adsl

liitunud: 14.11.2008




sõnum 17.04.2018 19:45:17 vasta tsitaadiga

Loodan et võin seda teemat jätkata sujuvalt oma NAS murega!

Olen kasutanud mingi kolm aastat Sinology ds216se sees 2xRed 1Tb mirroris, ma pole küll teisi proovinud kuid mulle tundub see väga aeglane, ylikeerulise seadistusega ja ajuvaba seade. LANis nagu kõik toimib enamvähem aga väljapoole on võimatu korralikult käima saada. Ühesõnaga kuna mu oneplus 5-es on ka prose ja rammi kümme korda enam siis arvan et peaks selle ds216 kasti välja vahetama.
Olen ka vaadanud mitmeid videosid kas teha ise või osta valmis lahendus nagu qnap. Enamus edetabeleid kiidab muidugi qnapi mis ka arusaadav - sama raha eest kaks korda rohkem kui synos. Kaalusin qnap 253a 4giga rammi (1a.ee maksab 400 ja 50 euri eest saab veel hiljem vajadusel 4 giga juurde ebayst) aga siis mõtlesin et kas mitte ise ei saaks palju parema kasti kokku panna selle 400 euri eest? Ja mida ka hiljem lihtsam jupihaaval uuendada?
nüüd vajakski targemate abi kes sellega kokku puutunud - vaja siis syncida koduseid windows masinatest pilte ja 4k gopro5 videosid ja androidi telefoni muusikat siis NASi. Pilte ja 4k videosid streemida yle interneti vanematele, korraga maksimum vaatamas 3 nn klienti. Eelarve maks 400 euri (aga eks sedagi saab liigutada väga änksa asja nimel) Tore oleks kui saaks passiiv jahutusega ja võimalikult väikse ja väikse voolutarbega. Kettad ei lähe eelarve sisse need on pm olemas ( red 2x4Tb)

_________________
///SISSIKOMPANII 2002 3r.3j.///
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MrAndu
HV kasutaja
MrAndu

liitunud: 26.07.2007




sõnum 17.04.2018 21:31:57 vasta tsitaadiga

tekkis sportlik huvi, lõin arvutitargas ostukorvi kokku:

Spoiler Spoiler Spoiler


omale tundub, et need võiks kokku sobida aga keegi võib ka üle kontrollida.
seal on ka vaba lühike m.2 pesa kas WIFI kaardile või ssd'le (kui panna 4 sata ketast raidi siis os peab ka kuskil olema)

_________________
Ma pole mingi spetsialist kuigi võiks ju olla...
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006




sõnum 17.04.2018 21:35:50 vasta tsitaadiga

Kui kasutaja arvab, et Synology seadistamine on keeruline, siis ma ise NASi ehitada ei soovitaks. Synology on neist kõige lihtsam.
Kommentaarid: 158 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 150
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
adsl
HV vaatleja
adsl

liitunud: 14.11.2008




sõnum 17.04.2018 21:58:10 vasta tsitaadiga

sakinaga kirjutas:
Kui kasutaja arvab, et Synology seadistamine on keeruline, siis ma ise NASi ehitada ei soovitaks. Synology on neist kõige lihtsam.

Tahaks kysida ja yldse ei vaidle, kas sul on omal kogemused nende kõigiga syno, qnap ja Freenas?
Näiteks Peale pikka aega jebimist lugesin vist syno enda foorumist et selle ksutajate gruppidega ongi selline asi lihtsalt mingeid default gruppe ei tohigi puutuda ja paljud on sellega kõik sassi ajanud et pidigi mingi jama sellega olema tohib ainult nii teha ja mitte kuidagi teistmoodi. Võibolla ma oleks pidanud ytlema et mitte keeruline vaid segane ja nagu syno foorumi juttudest aru olen saanud siis ka vigadega. Ja samuti ka ütles yks kursakaaslane kes ise tööna progeb et temale tundub samuti see syno seadistamine segane. Vaadates aga youtubi freenasi õpetusi tundub väga lihtne jällegi see vabavara. Kuidas kommenteerid sakinaga?

_________________
///SISSIKOMPANII 2002 3r.3j.///
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.04.2018 21:59:45 vasta tsitaadiga

adsl, millest selline järeldus, et default gruppe puutuda ei tohi? icon_rolleyes.gif
_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 223 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006




sõnum 17.04.2018 22:05:47 vasta tsitaadiga

QNAPi kasutanud ei ole, küll FreeNASi ja Synologyt. Raud on muidugi kiirem (DS918+), see ehk aitab, aga suuremaid probleeme ei ole olnud. FreeNAS nõudis rohkem hoolt, Synology on pärast esmaseadistamist olnud autoupdate peal sisuliselt.
Kommentaarid: 158 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 150
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jaank
HV veteran

liitunud: 14.01.2007




sõnum 17.04.2018 22:53:17 vasta tsitaadiga

See J4205 vast jääb Plexi transcodeks natuke nõrgaks.
Kommentaarid: 61 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 55
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002




sõnum 18.04.2018 01:32:23 vasta tsitaadiga

adsl, vaata siia - https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=729669
Kommentaarid: 177 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 143
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
adsl
HV vaatleja
adsl

liitunud: 14.11.2008




sõnum 18.04.2018 19:32:52 vasta tsitaadiga

Etz syno foorumis oli selline mitteametlik õpetus.

Jaank aga miks seal ei või mingi i3 või i5 olla eelarves ju veel ruumi on, foorumites arvatakse ka xeon hästi sobivat aga viimastel vist hind voolutarve väga kõrged!

Mark0 sellel seadmel on aint 1 sata mul aga oleks nelja vähemalt vaja ja neile ju ka toide

_________________
///SISSIKOMPANII 2002 3r.3j.///
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jaank
HV veteran

liitunud: 14.01.2007




sõnum 18.04.2018 19:46:01 vasta tsitaadiga

odav S2011-3 emaplaat ja Xeon võiks suht best bang for buck olla imho.
Kommentaarid: 61 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 55
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.04.2018 20:28:43 vasta tsitaadiga

adsl kirjutas:
Etz syno foorumis oli selline mitteametlik õpetus.


Ma pole ühtegi õpetust lugenud, kogu see karp on ilusti hallatav, paljalt "common sense" kasutades... icon_lol.gif

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 223 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
warwas
HV Guru
warwas

liitunud: 06.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.04.2018 15:46:44 vasta tsitaadiga

Pean ka eelkõnelejatega ühinema, sest väita, et Synology kast on "ülikeerulise seadistusega ajuvaba seade" ei päde ikka mitte mingist otsast.
Ja ma usun, et see arendajast kursavend võib ka vabalt kasutada töövahendeid, mis ka kogemustega serveriadminni kukalt kratsima paneksid. Igal ühel omad tööriistad ja kogemused icon_wink.gif

Kui Sa ikka otse konsoolist midagi kangutama ei lähe (mida need igasugused "mitteametlikud" juhendid just sageli soovitavad) siis nende ise ehitatud kastidega on jalga tulistamise oht ikka hulka suurem (seda eriti juhul, kui Linuxi adminnimine ei ole just igapäevane tegevus).

Jõudlusest nii palju, et kuna mul oma haldusalasse jääb mitmeid seadmeid Synology mudeliskaala mõlemast otsast, siis võin julgelt väita, et saad täpselt seda, mille eest maksad. Võrdle nüüd oma DS216se (mis on vist kahekettaliste Synode kõige odavam ja nõrgem isend) ja selle TS-253a (mis on juba korralik Inteli prosega karp, millel gigase eetri umbe tõmbamine ei tohiks üle jõu käia) hinnaklassi.

Väide, et QNAP'i puhul saad sama raha eest 2x rohkem, ei pea ka väga vett.
https://www.hinnavaatlus.ee/1063583/synology-ds218/ vs. https://www.hinnavaatlus.ee/670616/qnap-diskstation-ts-253a-4g/
Ei ole nagu väga meeletu hinna- ja rauavahe.

Ma ei kujuta hetkel ette, mis imekonfi Sa seal teha üritasid aga vähemalt failishare ligipääsude konfimise saab ka tavapärases veebiliideses väääga peeneks ajada.
Ehk siis, kui on mingi konkreetne probleem või küsimus, siis lao see julgelt letti. Saame vast kamba peale hakkama.

jaank kirjutas:
See J4205 vast jääb Plexi transcodeks natuke nõrgaks.

Ei tohiks jääda.
Sai kunagi J1900 peale üks Xpeno karp kokku pandud. "Nelja Kaad" ei oska kommenteerida aga vähemalt FullHD korral suutis Plex tookord pildi ilma ühegi kobinata sobivaks mudida. Ei tahaks uskuda, et J4205 nüüd nõrgem on.
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 221
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jaank
HV veteran

liitunud: 14.01.2007




sõnum 20.04.2018 17:11:28 vasta tsitaadiga

See tundub positiivne uudis muidugi.
Kommentaarid: 61 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 55
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
xtr
HV Guru
xtr

liitunud: 20.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.04.2018 19:55:50 vasta tsitaadiga

warwas kirjutas:
Pean ka eelkõnelejatega ühinema, sest väita, et Synology kast on "ülikeerulise seadistusega ajuvaba seade" ei päde ikka mitte mingist otsast.
Ja ma usun, et see arendajast kursavend võib ka vabalt kasutada töövahendeid, mis ka kogemustega serveriadminni kukalt kratsima paneksid. Igal ühel omad tööriistad ja kogemused icon_wink.gif
Ühinen mõlema lausega icon_wink.gif

Olen kasutanud Buffalot ja Synologyt töistel eesmärkidel, aga nüüd on tekkinud mõte üks kahe kettaga karbike endale koju soetada. Kas Syno või mingi muu?
Põhiline otstarve oleks piltide-videode backup arvutist ja Android-telefonidest ja tore oleks, kui selle võrguketta pealt saaks nutiseadme abil neid pilte-videosid vaadata ka kaugemal olevad pereliikmed. Kas on ka sellist tavakasutajale jõukohast lahendust, mis (automaagiliselt?) telefonis vaba kettapinda hoiab ja meediat, mis võrgukettale kopeeritud, kustutab?

_________________
M: Apple Magic Keyboard with Numeric Keypad (SWE) ja Magic Trackpad 2
M: Tasakaaluliikur
M: Ryzen 2600/B450M/16GB/1TB/GTX1080/650W
Kommentaarid: 298 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 2 :: 249
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.04.2018 08:57:20 vasta tsitaadiga

xtr, Synologyl on private cloud lahendus täitsa olemas. icon_rolleyes.gif
_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 223 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sama123
HV veteran

liitunud: 20.03.2009




sõnum 23.04.2018 21:41:00 vasta tsitaadiga

Minu nägemuses kõik oleneb mahust. Kui on 10 või rohkem TB siis ainuke lahendus. Ostsin "eluaegse 99a." Pcloud, võrgumälust 2TB, minule sellest piisab sest hetkel on 560Gb kasutusel. Küsimus on see "eluaegne", järsku väheneb rahavoog, neid "eluaegseid" on piisavalt ja tekib soov reorganiseerida. Muidugi kinni ei panda aga pakutakse sellist varianti mis enam ei sobi nagu kunagi Adidas-e nutikellaga...kell aga maksis palju, muutus nüüd põhimõtteliselt kasutuks, see on tuttava kogemustest.
Kommentaarid: 23 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
adsl
HV vaatleja
adsl

liitunud: 14.11.2008




sõnum 22.05.2018 21:03:27 vasta tsitaadiga

Uurisin seda freenasi ja matsin selle mõtte aga avastasin Xpenology mis ongi ju synology DSM ainult quickconnecti ei tohi kasutada.
Mis probleeme näete selle kasutamisel ja mida arvate sellest komplektist
https://www.okidoki.ee/item/xeon-e-3-1220v3-supermicro-x10sll-f-12gb-ram-ecc/7597346/?mobile=no
Sinna juurde veel mingi 80 plus gold toitekas
siis veel ups
2x4TB red on juba olemas ja selline korpus näiteks
https://osta-ee.postimees.ee/en/kvaliteetne-alumiiniumpaneeliga-arvutikorpus-uus-108940828.html

_________________
///SISSIKOMPANII 2002 3r.3j.///
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.05.2018 21:05:32 vasta tsitaadiga

adsl, Xpenology on sama keeruline kui Synology, oled ikka kindel... icon_lol.gif
_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 223 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002




sõnum 22.05.2018 21:30:27 vasta tsitaadiga

Xpenology puhul tasub arvestada sellega, et tegu on ikka väga as-is häkiga, vähegi olulist sisu ma seal ei hoiaks. Lisaks ei pruugi hilisem uuendamine olla väga lihtne. Et kui juba niipalju raha hakkama panna siis vaataks ise mõne päris asja suunas.
Kommentaarid: 177 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 143
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jaank
HV veteran

liitunud: 14.01.2007




sõnum 22.05.2018 22:32:42 vasta tsitaadiga

Ei taha ära sõnuda muidugi, aga toimimine ja uuendamine on 3-4 aastat juba probleemideta.
Iseasi kui häkk ta muidugi on, ääri-veeri open-source linuxi distro.
Kommentaarid: 61 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 55
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
adsl
HV vaatleja
adsl

liitunud: 14.11.2008




sõnum 22.05.2018 22:42:26 vasta tsitaadiga

Etz kirjutas:
adsl, Xpenology on sama keeruline kui Synology, oled ikka kindel... icon_lol.gif

No midagi lihtsamat nagu aru saan siis ju pole icon_sad.gif

Oh jeerum küll ma nii palju nüüd lugenud selle kogu jura kohta ja mul mõistus otsas. Eelarve on 400-500 euri ja selle eest ei osta ma ju kasti mis oma max junni celeroniga heal juhul suudab yhte 1080p videot plex software transcodida, see ju naeruväärne

_________________
///SISSIKOMPANII 2002 3r.3j.///
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002




sõnum 23.05.2018 09:46:37 vasta tsitaadiga

jaank kirjutas:
Ei taha ära sõnuda muidugi, aga toimimine ja uuendamine on 3-4 aastat juba probleemideta.
Iseasi kui häkk ta muidugi on, ääri-veeri open-source linuxi distro.
Seda jah, et de facto asi üldiselt töötab (lihtsalt kuna olen kõrvalt näinud ühel inimesel Xpenology'ga tõsiseid muresid siis on emotsioon hästi meeles). Eks see on igaühe enda asi aga minu jaoks on natuke paigast ära kui litsuda sadu eurosid korraliku raua peale ning sinna peale panna soft, mis pole igast asendist kindel, turvaline ning tugev. Aga olgu, see on natuke rohkem ellusuhtumise teema ning pigem juba filosoofiline punkt niiet las see olla.

adsl kirjutas:
Eelarve on 400-500 euri ja selle eest ei osta ma ju kasti mis oma max junni celeroniga heal juhul suudab yhte 1080p videot plex software transcodida, see ju naeruväärne
DS418play suudab 2 striimi transcodeda (ning on jah Celeroniga).
Kommentaarid: 177 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 143
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
warwas
HV Guru
warwas

liitunud: 06.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.05.2018 10:52:21 vasta tsitaadiga

adsl, Etz'i ironiseerimine on sesmõttes täiesti asjakohane, sest nagu Sa isegi ütlesid, et tegu on "ülikeerulise seadistusega ajuvaba seadmega", siis Xpenology lisab sinna veel ühe kihi, mis võib pekki minna (ja seda juba täiesti ilma irooniata). Kui "originaaliga" peaks midagi juhtuma, siis on Sul vähemalt Synology support, mille poole pöörduda (väga asjalikud tegelased, kusjuures). Kui peaksid aga Xpeno "telliseks" uuendama, siis saad loota ainult enda tarkusele ja Xpeno foorumile.

jaank öelduga just nii palju nõus, et viimaste aastatega on olukord tõesti paremaks läinud. Reaalsus on aga see, et näiteks stabiilse 6.0 -> 6.1 installini jõudmine võttis neil ikka väääga palju aega. Kuna 6.2 on juba ukse taga, siis on iseenesest huvitav jälgida, kuidas siis seekord läheb.
Samuti on soe soovitus püsida igate pidi testitud riistvaral. Mingi aeg tagasi oli vajadus üks vanem Poweredge teha ajutiseks salvestuspinnaks. Ütleme nii, et nende neetud Broadcom'i võrkarite tööle saamise peale kulus tööaega kordades rohkem, kui oleks tahtnud.

See Supermicro laud on muidugi üsna vahva. Tõrvatilgaks on muidugi 2..3x suurem voolutarve ja suurem lärmakus (võrreldes näiteks DS418play 'ga). Samas, kui saad selle kuhugi keldrisse või pööningule ära peita, siis miks mitte. Enne ostu aga veendu kindlasti, et need onboard võrkarid ja kettakontrad on kompatiiblid. Inteli kraam on üldiselt üsna kindlapeale minek aga usaldus on hea, kontroll parem.
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 221
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
adsl
HV vaatleja
adsl

liitunud: 14.11.2008




sõnum 23.05.2018 17:20:35 vasta tsitaadiga

warwas sama supermicro laud töötab väidetavalt netist leitud juttudele probleemideta ja arvasin ise ka et idles peaks vast maksimum 150w voolu minema tunnis kui teda äkki yldse kuidagi uinutada ei õnnestu idles olekus.

Kas siis tõesti ei ole maamunal sellist lihtsat pommikindlat tarkvara koduse nasi jaoks?

Ds418play kohta aga näitab plexi enda leht ainult yhte 1080p software dekoodimist ja sedagi ainult “madala” bitratega ja nende syno enda appide õpetamine vanematele on galaktika
https://support.plex.tv/articles/201373803-nas-compatibility-list/

_________________
///SISSIKOMPANII 2002 3r.3j.///
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Ärifoorumid »  Ostuabi/hinnapäring »  Võrgumälu (NAS) mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.