Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Mõnuainete jms arutelu märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4 ... 30, 31, 32  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Kanep võiks olla
illegaalne (täielikult keelatud)
27%
 27%  [ 49 ]
dekriminaliseeritud (lubatud omada, müük keelatud)
25%
 25%  [ 45 ]
legaalne (lubatud müüa ja omada)
46%
 46%  [ 83 ]
hääli kokku : 177

autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
mihkel7
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.10.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.01.2015 14:15:48 vasta tsitaadiga

Ma oman isikliku kogemust alkoholiga ja päris tugevat. Kui tarvitada aineid nautimiseks või nagu siin peenelt öeldakse kogemuse saamiseks,kas sa oskad öelda kunas on sinust saanud sõltlane. Või on pigem nii,et su sõnad on sellised: ma võin iga hetk maha jätta aga ma ei taha. Sõltlaseks ei saada hetkega,see on pikem protsess. See teadmine tuleb aastatega. Nagu ma aru saan oled Sa alla 30 . Ma olen üle 50 ja ma usun kui sa saad sama vanaks mõtled teisiti. Sest me kõik areneme. Mihkel7
Kommentaarid: 52 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 50
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002




sõnum 13.01.2015 14:20:07 vasta tsitaadiga

Sõltuvusega on veel see vahva asi, et kunagi ei tea ette millal konksu otsa jääd. Mõni peab tükk aega "kogemust saama" enne kui on kõva sõltuvus käes. Teine korra proovib ja ongi rongi peal. See on ka põhjuseks miks ise eelistan jätta proovimata - sest see võib üheotsatee olla.
Kommentaarid: 178 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 144
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mihkel7
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.10.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.01.2015 14:32:01 vasta tsitaadiga

Mark0 kirjutas:
Sõltuvusega on veel see vahva asi, et kunagi ei tea ette millal konksu otsa jääd. Mõni peab tükk aega "kogemust saama" enne kui on kõva sõltuvus käes. Teine korra proovib ja ongi rongi peal. See on ka põhjuseks miks ise eelistan jätta proovimata - sest see võib üheotsatee olla.
Jah,sellega olen päris. thumbs_up.gif Ja kas tasubki kõike proovida?

viimati muutis mihkel7 13.01.2015 14:32:57, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 52 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 50
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.01.2015 14:33:58 vasta tsitaadiga

mihkel7 kirjutas:
Ma oman isikliku kogemust alkoholiga ja päris tugevat. Kui tarvitada aineid nautimiseks või nagu siin peenelt öeldakse kogemuse saamiseks,kas sa oskad öelda kunas on sinust saanud sõltlane. Või on pigem nii,et su sõnad on sellised: ma võin iga hetk maha jätta aga ma ei taha. Sõltlaseks ei saada hetkega,see on pikem protsess. See teadmine tuleb aastatega. Nagu ma aru saan oled Sa alla 30 . Ma olen üle 50 ja ma usun kui sa saad sama vanaks mõtled teisiti. Sest me kõik areneme. Mihkel7

Tegelikult ei ole, aga arvan, et see vanus ei oma siinkohal ka tahtsust. Seniilsus hakkab teisest otsast ohustama lol.
Kolad nagu mu vanaisa, kes mulle eluaeg kuulutas, et küll mu muusikamaitse muutub "kui ma kord vanemaks saan" (ta ei tapsustanud kui kaua ma pean siis ootama kui kord "moistus koju tuleb"), kuna talle minu eelistused kohe mitte ei meeldinud. Polevat "oige" muusika. Olen eluaeg EDM-i kuulanud. Pole midagi muutunud. Not looking good for your pediction either.
Olen avatud motlemisega. Mulle ei ole probleemiks oma arvamust muuta kui see pohineb ratsionaalsel maailmapildil ja teadusel. Ei ole vaja dogmadest kinni hoida. Pole ka probleemiks oma eksimusi tunnistada. Eirti palju olen seda pidanud tegema treeningu ja toitumise vallas, aga ses pole midagi halba, nii peabki asi toimima. Kunagi noorena arvasin ka, et koik "ained" on samasugused narkootikumid ja paha-paha. Jah toesti, me koik areneme. Kes, millises suunas ainult.

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mihkel7
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.10.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.01.2015 14:34:26 vasta tsitaadiga

Oh pojake,arene veel. icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 52 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 50
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.01.2015 14:39:49 vasta tsitaadiga

Selline yleolev allapoole suhtumine stiilis - mida sina ka tead.
_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
Aeg maha 1p
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002




sõnum 13.01.2015 14:43:02 vasta tsitaadiga

SKG kirjutas:
Selline yleolev allapoole suhtumine stiilis - mida sina ka tead.

Vanem generatsioon nende ütluste najal veel eksisteeribki, sest neile nooruses nii öeldi ja vastu ei tohtinud vaielda ja ise mõtlemine on siiamaani tabu...
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mihkel7
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.10.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.01.2015 14:51:57 vasta tsitaadiga

Jah nii on. Paarkümmend aastat tagasi mõtlesin ma ka nii. Aga kord saate Te ka vanemaks. Või arvate, et te targemaks enam ei lähe? Kogemused maksavad ka midagi.
Kommentaarid: 52 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 50
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
Aeg maha 1p
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002




sõnum 13.01.2015 14:59:34 vasta tsitaadiga

Et on vaja kõiki teisi hakata manitsema ja enda järgi korraldama. Ainus viis elada on järgida ühte kindlaksmääratud teed ja mitte milleski kahelda?
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002




sõnum 13.01.2015 15:08:44 vasta tsitaadiga

Super AMOLED kirjutas:
Et on vaja kõiki teisi hakata manitsema ja enda järgi korraldama. Ainus viis elada on järgida ühte kindlaksmääratud teed ja mitte milleski kahelda?
See pole küll mulle suunatud küsimus aga ma nii meelevaldseid järeldusi ei teeks. Pigem ta rääkis ju enda kogemustest.
Kommentaarid: 178 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 144
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
Aeg maha 1p
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002




sõnum 13.01.2015 15:12:50 vasta tsitaadiga

No yldiselt ikka selle "pojuke arene" ja "50 aastaselt oled 2x targem kui 25 aastaselt" jutu jätkuks.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002




sõnum 13.01.2015 15:17:21 vasta tsitaadiga

Super AMOLED kirjutas:
No yldiselt ikka selle "pojuke arene" ja "50 aastaselt oled 2x targem kui 25 aastaselt" jutu jätkuks.
Üldine jutt loeb, mis neid üksikuid väljendeid välja rebida.
Kommentaarid: 178 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 144
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mihkel7
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.10.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.01.2015 15:24:59 vasta tsitaadiga

Super AMOLED kirjutas:
No yldiselt ikka selle "pojuke arene" ja "50 aastaselt oled 2x targem kui 25 aastaselt" jutu jätkuks.
Ma kirjutan veel kord. Kas Te arvate tõesti, et paarikümne aasta pärast mõtlete samuti nagu praegu. Ma olen ju noor olnud ja mäletan natuke. Ja "pojake" tuli pärast seda kui mind võrreldi vanaisaga. Eh noorus,ma tean kõike. See on nali. Neile kes aru ei saand. Mihkel7
Kommentaarid: 52 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 50
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
Aeg maha 1p
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002




sõnum 13.01.2015 15:25:05 vasta tsitaadiga

See teema on arutelu.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.01.2015 15:29:38 vasta tsitaadiga

mihkel7 kirjutas:
Super AMOLED kirjutas:
No yldiselt ikka selle "pojuke arene" ja "50 aastaselt oled 2x targem kui 25 aastaselt" jutu jätkuks.
Ma kirjutan veel kord. Kas Te arvate tõesti, et paarikümne aasta pärast mõtlete samuti nagu praegu. Ma olen ju noor olnud ja mäletan natuke. Ja "pojake" tuli pärast seda kui mind võrreldi vanaisaga. Eh noorus,ma tean kõike. See on nali. Neile kes aru ei saand. Mihkel7

ot:
Kas on ainult yks liin, mida pidi koik inimesed arenevad ja koik jouavad samasse punkti ning omavad lopuks sama arvamust/maailmavaadet? Muid variante pole? Selline mulje jaab praegu.
Mulle on ennustatud ka, et varsti on ka minul lapsed, maja valge aiaga, auto ja elan sellist pereelu nagu koik teisedki. Siiani ootan seda aega. Ei paista.
Vihje neile, kes aru ei saanud.

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mihkel7
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.10.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.01.2015 15:52:18 vasta tsitaadiga

SKG. Aga kas sa tahad naist, lapsi ja aiaga maja? Praegu ilmselt mitte. Oskad sa öelda mida sa kümne aasta pärast tahad? Ilmselt ei. Ma ka ei tea mis minust kümne aasta pärast saab aga ma loodan näha ,et mu lapsed on leidnud oma koha elus. Ning soovitav oleks ,et nad ise ja ka mina oleks sellega enamvähem rahul . Mihkel7
Kommentaarid: 52 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 50
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 13.01.2015 16:35:18 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Nagu ma aru saan oled Sa alla 30

SKG valib 16 aasta pärast oma poolsajandi juubeliks bändi välja

_________________
HV valuutakalkulaator
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.01.2015 16:52:59 vasta tsitaadiga

ot:
Moni noorem on elu rohkem nainud ja kogenud kui ettevaatlikumalt ja tagasihoidlikumalt elanud vanainimene.
See vaide, et mina olen vanem, seega tean rohkem, sina ole kuss, ei pade ammu juba.

Naljakas ikka, nagu koik peaks "sama elu" elama.

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ertai
HV veteran
Ertai

liitunud: 11.05.2007




sõnum 13.01.2015 17:58:36 vasta tsitaadiga

tsitaat:
Praegu annab rohkem reisida, võõrsil töötada, teisi kultuure ja inimesi kohata kui mõned kümned tagasi.
Lisaks on võimalik oma teadmisi või mingit infot saada läbi internetiavaruste - muidugi peab olema allikakriitiline.

Kindlasti annab see mingites valdades noorematele generatsioonidele eelise ja võimaluse. Need, kes NLis olid, nägid ka elu ja täiesti teistmoodi, kogesid hetki, mida õnneks hetkel pole võimalik.
Siiski eelis on praegu, piirid on nii lahti kui lahti, suhelda saab ka virtuaalselt jne. Teate ise ka.

Vanemad inimesed, kes väidavad, et pojake küll sa näed 20 aasta pärast võikski selle lause juurde jääda, aga mitte oma üleolevusega.
Kui nad arvavad, et 20 aastat veel, küll siis näed - mis sa varem inimest siis hurjutad ja pidurdad. Ära takista inimesel ise arenemast ja katsetamast. Sina ei ole teadmiste lagi, tuleb keegi ja on sinust parem. See ongi evolutsioon. Kas sa tahad, et su lapsed ja lapselapsed jääksid maksimaalselt sinu tasemele ? Muidugi mitte, tahad et nad paremad oleksid, las teevad, kogevad. Sina ainult suuna ja aita icon_smile.gif

Mul vanaisaga kogemusi ja isaga ka: ta on väga tark ja kogenud inimene, aga nii mitmeski asjas olen ta maailmapilti nii järsult muutnud, et ta lihtsalt üksi tõtt vahib tühjusega.

Austa hallpead, aga alati katseta ja tee ise. Kui jääd kahtlema ja ei tegutse, siis oled oma lae juba saavutanud.
Kommentaarid: 50 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 46
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002




sõnum 13.01.2015 19:32:34 vasta tsitaadiga

Täitsa päri, bold'is jutt on puhas kuld. Tasub võtta teiste kogemuse (olenemata vanusest) ning ise ka proovida, feilda, uuesti proovida, õnnestuda.
Kommentaarid: 178 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 144
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ertai
HV veteran
Ertai

liitunud: 11.05.2007




sõnum 13.01.2015 19:48:43 vasta tsitaadiga

Panin jutu quote sisse, sest kiskus OTks ära ja teemas väga ei püsinud.


teemasse ka:
Hollandis ju roheline saadaval soovijatele, samamoodi mõnes teises (osa)riigis.
Sealt tuleks alustada statistika jms uurimisega, et kuidas mõjub ja kas üldse, võrdluses alkoholi jne., kindlasti on neid uuringuid tehtud.
Oleneb ühiskonnast ja isiklikust sissetulekust ja kõigest, mina lihtsalt ei suuda kõiki neid andmeid läbi töötada ja huvi ka hetkel pole icon_smile.gif
Kommentaarid: 50 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 46
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mihkel7
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.10.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.01.2015 19:53:30 vasta tsitaadiga

Ertai kirjutas:
Panin jutu quote sisse, sest kiskus OTks ära ja teemas väga ei püsinud.


teemasse ka:
Hollandis ju roheline saadaval soovijatele, samamoodi mõnes teises (osa)riigis.
Sealt tuleks alustada statistika jms uurimisega, et kuidas mõjub ja kas üldse, võrdluses alkoholi jne., kindlasti on neid uuringuid tehtud.
Oleneb ühiskonnast ja isiklikust sissetulekust ja kõigest, mina lihtsalt ei suuda kõiki neid andmeid läbi töötada ja huvi ka hetkel pole icon_smile.gif

Õige,selline info oleks tõesti huvitav. Ma ei tea sedagi kui kaua Hollandis on seda vabalt saada olnud. Mihkel7
Kommentaarid: 52 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 50
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002




sõnum 13.01.2015 19:55:33 vasta tsitaadiga

Ertai kirjutas:

Hollandis ju roheline saadaval soovijatele, samamoodi mõnes teises (osa)riigis.
Sealt tuleks alustada statistika jms uurimisega, et kuidas mõjub ja kas üldse, võrdluses alkoholi jne., kindlasti on neid uuringuid tehtud.
Oleneb ühiskonnast ja isiklikust sissetulekust ja kõigest, mina lihtsalt ei suuda kõiki neid andmeid läbi töötada ja huvi ka hetkel pole :)
Üldiselt ma seda allikat üritan vältida aga teinekord kirjutavad mõistlikud inimesel Nihilist.fm'is. Osundan:

Alkoholi aastaraamatut uurides leiame lisaks traditsioonilisele surmaga lõppenud üledoosile (147 viinalaipa aastal 2012) ka terve rea teisi otseselt alkoholiga seotud surmapõhjuseid:

alkoholist põhjustatud psüühikahäired (101 viinalaipa aastal 2012 — terve riigikogu jagu);
närvisüsteemi alkoholidegradatsioon (16 viinalaipa);
alkoholpolüneuropaatia (4 viinalaipa);
alkohoolne kardiomüopaatia (79 viinalaipa);
maksa alkoholitõbi (151 viinalaipa);
alkoholi põhjustatud pankreatiit (5 viinalaipa).
Koos alkoholi üledoosidega suri aastal 2012 kokku 503 eestlast otseselt alkoholi kuritarvitamise tõttu. Kaudseid alkosurmasid, joobes peaga surnuks sõidetuid, joobes peaga surnuks pekstuid, sandistamist, alkoholi põhjustatud iseeneslikke aborte ja väärarenguid, koduvägivalda ja kõike muud head-paremat ei jaksa keegi kokku arvutada.


+

Võrdluseks: kõik see tänavakeemia, mille tarvitamise ennetamiseks ja diilerite püüdmiseks kulub roppu raha ja mille eest käiakse koolis lapsi hoiatamas, põhjustas samal aastal 170 surma. Ja paljusid neist Eesti inimeste surmadest oleks saanud ära hoida, kui meil oleks apteegis käsimüügis naloksoon — imerohi, mis opioidi üledoosis inimese surmasuust tagasi toob.

Reality check.

Lapsele räägitakse koolis, et ära sa jumala eest illegaalseid narkootikume tarvita, need on väga ohtlikud (170 surma) ja siis ta tuleb koju, paneb teleka käima ja Saku Originaal käsib tal kohe jooma hakata, sest muidu ta on pehmo (503 surma).
Kommentaarid: 178 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 144
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.01.2015 20:38:55 vasta tsitaadiga

Several research studies have addressed the question whether cannabis leads to the use of harder drugs such as cocaine and heroin. A study of drug users in Amsterdam over a 10-year period conducted by Jan van Ours of Tilburg University in the Netherlands concluded that cannabis is not a stepping stone to using cocaine or heroin. The study found that there was little difference in the probability of an individual taking up cocaine as to whether or not he or she had used cannabis.

Is cannabis a stepping-stone for cocaine?
tsitaat:
Conclusions

This paper uses a unique dataset collected among inhabitants of Amsterdam,
to study the dynamics in the consumption of cannabis and cocaine.
The main issue addressed here is whether cannabis is a gateway for cocaine.
A lot of the evidence of soft drugs being a stepping stone or a
gateway from soft drugs to hard drugs is only circumstantial. Many people
that use cannabis also use cocaine. Most of the people that consume
cocaine also use cannabis. I …nd evidence of a causal relationship between
the use of cannabis and cocaine. Nevertheless, the multiple use of
both drugs is mostly related to (unobserved) heterogeneity. The Dutch
policy to separate the markets of soft drugs and hard drugs is not irrational.
This does not necessarily imply that this policy is successful in
separating both markets. It could be that the markets for soft drugs and
hard drugs are separated anyway. It would be interesting to replicate
the analysis for other countries with di¤erent drug policies. Whatever
the opinion on Dutch drug policy it is clear from this study that the
liberal attitude towards soft drugs does not have the detrimental e¤ect
of eventually stimulating the consumption of hard drugs.

Allikas: https://www.drugpolicy.org/docUploads/stepping.pdf?origin=publication_detail


edit:
tsitaat:
Recent research suggests that recreationally used cannabis does not act as a gateway drug to harder drugs such as alcohol, cocaine and heroine. The same will apply to users of medicinal cannabis.

Several research studies addressed the question whether cannabis leads to the use of harder drugs such as alcohol, cocaine and heroin.

According to a study to be published by the Centre for Economic Policy Research, London, cannabis does not lead to the use of hard drugs (Sunday Times of 16 December 2001). Findings are based on a survey of drug users in Amsterdam over a 10-year period. The study by Jan van Ours of Tilburg University in the Netherlands shows that cannabis users typically start using the drug between the ages of 18 and 20, while cocaine use usually starts between 20 and 25. But it concludes that cannabis is not a stepping stone to using cocaine or heroin. Four surveys, covering nearly 17,000 people, were carried out in Amsterdam in 1987, 1990, 1994 and 1997. The study found that there was little difference in the probability of an individual taking up cocaine as to whether or not he or she had used cannabis. Although significant numbers of people in the survey did use soft and hard drugs, this was linked with personal characteristics and a predilection to experimentation.

The Institute of Medicine study characterized marijuana’s role as a “gateway drug” as follows:

"Patterns in progression of drug use from adolescence to adulthood are strikingly regular. Because it is the most widely used illicit drug, marijuana is predictably the first illicit drug most people encounter. Not surprisingly, most users of other illicit drugs have used marijuana first. In fact, most drug users begin with alcohol and nicotine before marijuana—usually before they are of legal age.

In the sense that marijuana use typically precedes rather than follows initiation of other illicit drug use, it is indeed a "gateway" drug. But because underage smoking and alcohol use typically precede marijuana use, marijuana is not the most common, and is rarely the first, "gateway" to illicit drug use. There is no conclusive evidence that the drug effects of marijuana are causally linked to the subsequent abuse of other illicit drugs. An important caution is that data on drug use progression cannot be assumed to apply to the use of drugs for medical purposes. It does not follow from those data that if marijuana were available by prescription for medical use, the pattern of drug use would remain the same as seen in illicit use" (Joy et al. 1999)

A more recent study based on national survey data also does not support the hypothesis that increases in marijuana use lead to increased use of more dangerous drugs among the general public. In the American Journal of Public Health, Andrew Golub and Bruce Johnson of the National Development and Research Institute in New York wrote that young people who smoked marijuana in the generations before and after the baby boomers do not appear to be likely to move on to harder drugs. The researchers said that these findings suggest that the gateway phenomenon reflects norms prevailing among youths at a specific place and time.

“The recent increase in youthful marijuana use has been offset by lower rates of progression to hard drug use among youths born in the 1970s. Dire predictions of future hard drug abuse by youths who came of age in the 1990s may be greatly overstated” (Golub & Johnson 2001).

Research also suggests that the “gateway theory” does not describe the behavior of serious drug users:

“The serious drug users were substantially different from high school samples in their progression of drug use. The serious drug users were less likely to follow the typical sequence identified in previous studies (alcohol, then marijuana, followed by other illicit drugs). They were more likely to have used marijuana before using alcohol, and more likely to have used other illicit drugs before using marijuana. We also found that atypical sequencing was associated with earlier initiation of the use of illicit drugs other than marijuana and greater lifetime drug involvement. These findings suggest that for a large number of serious drug users, marijuana does not play the role of a 'gateway drug'. We conclude that prevention efforts which focus on alcohol and marijuana may be of limited effectiveness for youth who are at risk for serious drug abuse” (Mackesy-Amiti et al. 1997)

Allikas: http://www.drugscience.org/sfu/sfu_gateway.html

tsitaat:
Cannabis 'not linked to harder drugs'
Cannabis use does not lead to experimentation with harder drugs, researchers say.

US researchers said it does not act as a "gateway" drug, and that measures to curb cannabis use does not have a knock-on effect on the use of harder drugs.

Instead, they say teenagers begin using cannabis, or marijuana, simply because it is the most available drug.

They said they were not advocating decriminalising cannabis.

But they did question whether efforts to control drug use should be so focussed on cannabis.

The research comes as the UK government prepares to announce a package of new measures to tackle drug misuse which will focus on harder drugs such as cocaine and heroin.

Personality

In the US study, researchers from the independent Rand Drug Policy Research Center in Santa Monica, California, looked at data from the National Household Survey on Drug Abuse between 1982 and 1994.

They concluded that teenagers who took hard drugs did so whether they had first tried cannabis or not.

Researchers said the likelihood of cocaine or heroin users having previously used cannabis was high, not because of the gateway effect, but because of their personalities.

Andrew Morral of Rand said: "The people who are predisposed to use drugs and have the opportunity to use drugs are more likely than others to use both marijuana and harder drugs.

"Marijuana typically comes first because it is more available."

He said the findings would impact on drug policies, because they suggested reducing or eliminating the availability of cannabis would be "unlikely to make a dent" in the hard drug problem.

"When enforcement resources that could have been used against heroin and cocaine are instead used against marijuana, this could have the unintended effect of worsening heroin and cocaine abuse," he added.

But Mr Morral said cannabis should not be legalised or decriminalised.

"Even without the effects of the marijuana gateway, relaxing marijuana prohibitions could affect the incidence of hard drug use by diminishing the stigma of drug use generally, thereby increasing adolescents' willingness to try hard drugs.

"Moreover, marijuana itself can be a serious problem for those who become dependent on it."

Taking risks

A spokesman for the UK charity Drugscope backed the study's findings.

He told BBC News Online: "Sixty per cent of young people aged 20 to 24 have used cannabis, but only 1% of that age group have used harder drugs.

"So the idea of cannabis leading people in that direction is misleading."

He criticised the gateway theory, and backed decriminalisation of cannabis use.

He said people who used harder drugs were more likely to have "risk averse" lifestyles and to have misused other substances, including cannabis, tobacco and alcohol.

Research has linked cannabis use to depression and schizophrenia, and a recent study suggested smoking the drug harm the lungs more than smoking tobacco.

The research is published in the journal Addiction.

Allikas: http://news.bbc.co.uk/2/hi/health/2538065.stm

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."


viimati muutis SKG 13.01.2015 20:40:20, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ufo56
HV Guru
ufo56

liitunud: 18.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.01.2015 20:39:33 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Hollandis ju roheline saadaval soovijatele, samamoodi mõnes teises (osa)riigis.

Vaata, enamus eetlasi ei tunneta piire. Sellepärast pole ka vaja siia kanepit. Punkt.

_________________
 Lae pildid -> pilt.io
Kommentaarid: 77 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 66
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Mõnuainete jms arutelu mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4 ... 30, 31, 32  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.