Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Kõvad kettad »  Räägime Blu-Rayst ja miks osad plaate vihkavad, samuti andmete varundamisest märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
solksolk
HV vaatleja

liitunud: 24.10.2010




sõnum 09.12.2013 14:48:57 vasta tsitaadiga

Mälupulkade kohta sai juba öeldud, et need on ebatöökindlad.
sisemisi kõvakettaid, mina just kasutangi 3,5" lisaks siis plaatidee.
Mina ei ole midagi rääkinud, et ma kedagi vihkan, loe teemat hoolikalt.

Ja just nimelt olen ma näinud inimesi üsna mitmeid, kes on oma andmed kaotanud, kuna ei ole korralikult varukoopiaid teinud.
Paraku need inimesed ikka ei õpi.
Tean ka inimesi, kel on aasta vana väline kõvaketas tuksi läinud, mida nad ei ole aga enne uskunud, et see võib juhtuda.
Mul kahjuks üks sõber, usaldab ka välist kõvaketast ja üldse kõvakettaid, kuigi ta on keskmisest targem inimene.
Tal muidugi on vähem tähtsaid asju, kui mul, kuigi tal on ka väga tähtsad koduvideod, mis tal õnneks on duubeldatud, aga jällegi mitte väga kindlalt.
Ometi on see sõber korra kaotanud andmed kõvaketta riknemise näol, aga jällegi mitte väga tähtsad andmed, aga kahju siiski.

Ka mina küsin alati ,kui klient toob arvuti, et kas midagi säilitada on vaja ja rõhutan alati varukoopiate tegemist ja tavaliselt soovitan plaate.
Olen ka kustutatud faile taastanud inimestele.


viimati muutis solksolk 09.12.2013 14:50:04, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
korsten
HV veteran

liitunud: 07.10.2005




sõnum 09.12.2013 14:48:58 vasta tsitaadiga

tsitaat:

samas, kui kasutad siseseid kõvakettaid ja neid topid järgi ja võtad järelt ära arvutil, siis see ei ole üldse mugav.

Kõvaketta ostad , paned siisse ja ongi kõik. Seda ainult üks kord (seniks kuini asi on vananenud või peeti läinud). Dock-i puhul ei pea isegi laua alla kummardama juhul kui see istub laua peal. Plaatidega jändamist ja riiulisse sättimist pean isiklikult palju ebamugavamaks. Pluss plaatidele failide kirjutamine on aeglasem kui kõvakettale kopeerimine ja lisaks pole sellel 25GB limiiti mille järel pead "kohvitopsihoidjaga" ning plaadiümbristega sehkendama hakkama.
E:
tsitaat:

Mina ei ole midagi rääkinud, et ma kedagi vihkan, loe teemat hoolikalt.

Minu jaoks on "ei salli" ja "vihkama" sama tähendusega.
tsitaat:

Aga lihtsalt, ma ei salli seda mõttetut plaatide vihkamist, mis ilmselgelt tuleneb ebakompetentsusest it alal.

Tsiteerin igaks juhuks veel kord su enda postitust.
Mälupulk on failide teisaldamiseks/taasesitamiseks teistes seadmetes (tööfailid teise arvutisse,taasesitamine seadmetes: ress, TV, blu-ray mängija , autoaudio jne). Varemalt kasutati plaate aga nüüd enam mitte (nii palju).

_________________
Ma ei kuuluta jumalikku tõde vaid avaldan oma isiklikku subjektiivset arvamust.
God Hates Us All


viimati muutis korsten 09.12.2013 14:53:30, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 62 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 58
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
solksolk
HV vaatleja

liitunud: 24.10.2010




sõnum 09.12.2013 14:54:35 vasta tsitaadiga

On sul selline Dock, kus saad kõvaketta välja lülitada?
sest pidevalt ringi käiv kõvaketas kulub.
Lisaks, kui sul äike sinna dokki sisse lööb, siis võib ka kõvaketas lennata ja docki saab äike sisse lüüa kasvõi läbi arvuti või siis läbi otsese eraldi docki toite.
Lisaks ei piisa ühest varu kõvakettast, ikka mitut on vaja, et andmed kolmekordistada.

See on juba sinu viga, kui sa vihkamist ja mittesallimist samaks pead.
ja tõesti mulle ei meeldi inimesed, kes mind plaatide pärast vaata, et lolliks tembeldavad, see näitab ainult nende emakompetentsust it ja tehnika alal, mis pole muidugi midagi uut.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
korsten
HV veteran

liitunud: 07.10.2005




sõnum 09.12.2013 15:06:00 vasta tsitaadiga

tsitaat:

On sul selline Dock, kus saad kõvaketta välja lülitada?

Jah, on. Kaks kõvaketast käib sisse (nii 2,5" kui 3,5"). "Kui äike lööb sisse"? Siis jäävad läpakad ikka alles thumbs_up.gif ja ka dock mille lülitan sisse ainult andmete varundamiseks. Muidugi võib veel lisaks fantaseerida teemal: Aga mis saab siis kui maja maha põleb aga vist läheks liiga idiootlikuks.
tsitaat:

See on juba sinu viga, kui sa vihkamist ja mittesallimist samaks pead.

icon_rolleyes.gif Kisub juba demagoogiaks...

_________________
Ma ei kuuluta jumalikku tõde vaid avaldan oma isiklikku subjektiivset arvamust.
God Hates Us All
Kommentaarid: 62 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 58
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
solksolk
HV vaatleja

liitunud: 24.10.2010




sõnum 09.12.2013 15:10:04 vasta tsitaadiga

Kas sa seda ikka tead, et äikese eest ainus kaitse on pistikust välja?
pelgalt välja lülitamisest ei piisa ja äike on täiesti päevakorras asi, sest mina tean palju tehnikat, mida on äike läbi löönud ja tean olukordi, kus äike lööb ka korralikust mehaanilisest lülitist üle nii, et tükid taga ja lüliti kang käib pärast lõdvalt ja loomulikult seade tuksis.
Fantaasiaga pole siin midagi pistmist, sa vist järjekordne inimene, kes ei jaga äiksest midagi ja nutad siis, kui äike üle käib, su asjadest.

Mul isa töötab kohas, kus iga aasta lööb äike mitmeid asju läbi ,seda enam ma tean, millest räägin.
Ei aita isegi äikesekaitmsed lööb neist ka üle ja äikesekaitsmed ka läbi ja pead need ka uued ostma.
UPS natuke aitab, aga ka mitte alati ja siis pead kõige ette upsi toppima.

Plaadile, sul aga äike ligi ei pääse, samuti mitte kõvakettale, mis sul sahtlis seisab.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007



Online

sõnum 09.12.2013 15:16:02 vasta tsitaadiga

solksolk kirjutas:
Kas sa seda ikka tead, et äikese eest ainus kaitse on pistikust välja?
pelgalt välja lülitamisest ei piisa ja äike on täiesti päevakorras asi, sest mina tean palju tehnikat, mida on äike läbi löönud ja tean olukordi, kus äike lööb ka korralikust mehaanilisest lülitist üle nii, et tükid taga ja lüliti kang käib pärast lõdvalt ja loomulikult seade tuksis.
Fantaasiaga pole siin midagi pistmist, sa vist järjekordne inimene, kes ei jaga äiksest midagi ja nutad siis, kui äike üle käib, su asjadest.

Mul isa töötab kohas, kus iga aasta lööb äike mitmeid asju läbi ,seda enam ma tean, millest räägin.
Ei aita isegi äikesekaitmsed lööb neist ka üle ja äikesekaitsmed ka läbi ja pead need ka uued ostma.
UPS natuke aitab, aga ka mitte alati ja siis pead kõige ette upsi toppima.

Plaadile, sul aga äike ligi ei pääse, samuti mitte kõvakettale, mis sul sahtlis seisab.
Keravälk võib siiski pääseda....
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sukelduja
HV Guru
sukelduja

liitunud: 14.06.2007




sõnum 09.12.2013 15:25:07 vasta tsitaadiga

korsten kirjutas:
tsitaat:

On sul selline Dock, kus saad kõvaketta välja lülitada?

Jah, on. Kaks kõvaketast käib sisse (nii 2,5" kui 3,5"). "Kui äike lööb sisse"? Siis jäävad läpakad ikka alles thumbs_up.gif ja ka dock mille lülitan sisse ainult andmete varundamiseks. Muidugi võib veel lisaks fantaseerida teemal: Aga mis saab siis kui maja maha põleb aga vist läheks liiga idiootlikuks.

Ei lähe. Igasugune vähegi pädev varundusskeem eeldab offsite varukoopia olemasolu. Lisaks tulekahjule ja äikesele on veel võimalused: uputus ja vargus. Varguse juhuks on plaadid natuke eelistatumas olukorras. NAS ja ketas arvuti kõrval rabatakse tõenäoliselt kaasas. vt Coppola juhtumit http://news.bbc.co.uk/2/hi/entertainment/7019644.stm
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
korsten
HV veteran

liitunud: 07.10.2005




sõnum 09.12.2013 15:44:47 vasta tsitaadiga

solksolk, , oleksin sinuga nõus kui tegu oleks eluliselt olulise infoga. Kodukasutuses olevad (pere ja töö pildid videod ning failid) pole nii suure tähtsusega. Kindlasti ei hakka ma perepilte taga nutma juhul kui maja maha põleb. Kui äike sisse lööb või tuleb üleujutus siis arvan, et taas on pildid ja videod viimased asjad millele mõtlen. Teenuse osutaja jaoks on muidugi olukord teine aga serveripargi pidaja saadab su kohe sinna kohta kui midagi plaatidel varukoopiatest jahuma hakkad.
Ma olen selle plaatidele varundamise läbi teinud juba sel ajal kui esimesed CD kirjutajad meie laiatarbe turule jõudsid... Siiamaale käin riiuleid üle ja loobin plaate ära mida mitte kunagi vaja ei lähe icon_smile.gif Riski maandamine on mingi piirini arusaadav aga paranoia ja prioriteetide "nihkessse" lükkamine ? Piir nende kahe vahel on muidugi igalühel erineva koha peal.
Ma ei tea mida sa tõestada üritad aga argumendid on pisut üksteisele vastu käivad (plaatide poolt ja vastu ning alternatiivide poolt ja vastu). Kerge mulje jääb, et need argumendid mis käivad alternatiivide poolt pole vettpidavad ja mis käivad plaatide vastu pole ka vettpidavad ning vastupidi...
Käsi sirutub seemnete ja Ansipi fooliumimütsikese järele icon_razz.gif

_________________
Ma ei kuuluta jumalikku tõde vaid avaldan oma isiklikku subjektiivset arvamust.
God Hates Us All
Kommentaarid: 62 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 58
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
solksolk
HV vaatleja

liitunud: 24.10.2010




sõnum 09.12.2013 16:13:46 vasta tsitaadiga

Mina soovitan kasutada mitut varundussüsteemi, lihtsalt plaadid on kõige kindlamad.
No serveritel ei ole mõeldav, kasutada plaate, seal on arusaadav, et on kõvakettad.
Sulle ei ole su perepildid ja koduvideod tähtsad?
Need on ju sinu ja su pere elu, need on mälestused, need on hindamatud, kui sul mõni lähedane ära sureb, siis pildid ja videod ning peas olevad mälestused on kõik, mis sul temast on pluss tema asjad ehk.
Ehk siis, mina küll ei kujuta ette, kui kaotaksin oma perepildid ja koduvideod.
Mul plaan hakata diapositiive ja muidu fotosid sisse skännima, mul olemas üks filmiskänner, millega saab diapositiive sisse tõmmata.
Samuti, mul telekakaart, lausa mitu kodus, millega olen vhs-lt koduvideosid sisse tõmmanud, et enam rohkem halveneks kvaliteet ja ikka säiliks.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
korsten
HV veteran

liitunud: 07.10.2005




sõnum 09.12.2013 16:26:03 vasta tsitaadiga

solksolk thumbs_up.gif
Loomulikult on tähtsad. Aga äärmuslikes oludes (tulekahju, üleujutus, keravälk jne) on elus pereliikmed ja nende turvalisus prioriteet nr 1. Sellest järgnev on homse päeva tagavarad (soojad riided, toit ja raha; väärisasjad ka kui neid oleks icon_smile.gif ) ning alles seejärel kallim tehnika. Kõvaketta haaramine dockist ja põue pistmine tundub lihtsam kui plaadiriiuli kaasa haaramine. Pluss kasutamismugavus tavaoludes.
Ultra extreme safe varianti ma küll taga ajama ei hakka icon_smile.gif Medium või pisut üle on OK.
Muuseas, tänud Galadori vihje eest thumbs_up.gif . Blu-ray kribaja on masinas (ühe BR plaadi kirjutanud ajaloo jooksul alates dets 2008), testiks ühe torni lihtsalt huvi pärast ära.

_________________
Ma ei kuuluta jumalikku tõde vaid avaldan oma isiklikku subjektiivset arvamust.
God Hates Us All
Kommentaarid: 62 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 58
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
solksolk
HV vaatleja

liitunud: 24.10.2010




sõnum 09.12.2013 17:01:03 vasta tsitaadiga

Perepildid ja koduvideod ei võta just palju blu-ray plaate ja selleks tulebki tähtsad plaadid ka kuskile sõbra või kellegi juurde viia, lisakoopiad.
kas sa oled ostnud 2008 aastal ülikalli blu-ray kirjutaja lihtsalt kasutult seisma?
ning lisan, et ka minu jaoks on Blu-ray huvitav.

Siin räägitakse ka 4 kihilisest blu-ray plaadist, mis oleks 100gb, aga minu kirjutaja seda ilmselt ei kirjutaks ,et siis uut kirjutajat vaja arvan.
100gb oleks lahe plaat küll.

Kuid väga hea tähelepanek, et arvuti või kõvaketas võidakse varastada, aga plaate ei pruugita tahta ja ei jõuta neid kõiki ju ära tassida.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
korsten
HV veteran

liitunud: 07.10.2005




sõnum 09.12.2013 17:07:17 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Perepildid ja koduvideod ei võta just palju blu-ray plaate

Võtavad ikka küll icon_wink.gif Ja seda enam, et iga kaamera (kodus kokku 5 kaamerat: kaks video ja kolm fotokat) tühjaks laadimisega tuleb välja kirjutada uus tagavarakoopia. Kõvakettaga on lihtne: vajutad nuppu ja lisad viimase kausta ning naine nokib üle võrgu need "kõigekõige" pildid oma läpakasse ka. Seejärel power-off.
tsitaat:

kas sa oled ostnud 2008 aastal ülikalli blu-ray kirjutaja lihtsalt kasutult seisma?

Ei olnud see nii kallis midagi icon_wink.gif Ainult sipsu kallim kui BR mängija ja DVD-R combo. Ootasin, et toorikute hinnad kukavad aga nii ei juhtunud. Hoopis HDD hinnad (Giga=rbl) kukkusid pauguga.
4 kihilised ilmselt ajahambale väga pikalt vastu ei pea + hiljem on keeruline leida aparaate mis neid maha mängivad.

_________________
Ma ei kuuluta jumalikku tõde vaid avaldan oma isiklikku subjektiivset arvamust.
God Hates Us All
Kommentaarid: 62 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 58
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
solksolk
HV vaatleja

liitunud: 24.10.2010




sõnum 09.12.2013 17:11:20 vasta tsitaadiga

võid kasutada 50gb blu-ray plaate ja neid sul vaevalt ,et väga ropult läheb.
on sul miljon gb pilte ja koduvideosid või?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
korsten
HV veteran

liitunud: 07.10.2005




sõnum 09.12.2013 17:22:32 vasta tsitaadiga

tsitaat:

on sul miljon gb pilte ja koduvideosid või?

Ei ole mill. Kaks terast black caviari on pooles vinnas kiirsoreeritud materjalist (üks masinas "eraldiseisvana" ja üks dockis) + valitud pildid läpakates ja välja prindituna albumites. Minu jaoks piisavalt "turvaline" lahendus. Ei näe pisikese lisagarantii näol BR-idega mässamisel põhjust "mugavustsoonist" väljumiseks icon_smile.gif

_________________
Ma ei kuuluta jumalikku tõde vaid avaldan oma isiklikku subjektiivset arvamust.
God Hates Us All
Kommentaarid: 62 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 58
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 09.12.2013 20:02:30 vasta tsitaadiga

Blu-Ray kirjutajate hinnad pole kahjuks eriti langenud. 2009 või 2010 ostsin 1300kr eest, praegu maksab odavaim ~70€.
Küll aga toorikute hinnad. 25GB 1€ eest peaks ju päris hea olema: http://cdlahendused.ee/dvd-toorikud/ Isegi sendi murdosa võrra madalam GB hind kui kõige odavamal DVD toorikul.

_________________
Müüa 3D-printer
Hunnik DVD filme oksjonil: link
Kommentaarid: 865 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 653
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004




sõnum 09.12.2013 23:01:32 vasta tsitaadiga

Peaks vist siia juurde märkima, et 2GB ketaste gigabaidi hind on hetkel (vist) soodsaim. Pole mõtet vaadata mingi suvalise ketta hinda ja siis seda võrdluseks tuua. Mahu hind on kõvaketastel siiski vägagi erinev. Ja kõige odavamaid ei maksa ka vaadata. Mulle on vähemalt jäänud mulje, et nn rohelised kettad (<7200rpm 3,5" kettad) on altid iseenesest kärvama.

Aga jah, ma ei teadnud, et bluray toorik nii odavaks on läinud. Samas - mis on sellise odavtooriku kvaliteet ja säilivus? Mul on bluray plaatidega üldse seni vähe kokkupuuteid olnud. Aga arvestades nende andmetihedust, võiks oletada, et juhuslike vigastuste ja ajahamba suhtes on nad kehvemad vastu pidama kui DVD-d.

Mulle tundub, et ma ei ole bluray teemaga nii viimase minuti uudisteni kursis, kui võiksin teema arendamise huvides olla. Samas ei ole solksolk päris kindlasti piisavalt kursis kõvaketaste, dokkide ja kõvaketastele andmete varundamise teemaga, et seda maha teha.

Näiteks ei ole mõistlik ketast dokis niisama vedelemas hoida, kui seda seal sinna andmete lisamiseks või sealt andmete lugemiseks vaja ei ole. Ja dokid on jah, eraldi lülitiga. Ja äikese ajal tekkivate kõrgepinge-induktsioonivoolude eest kaitsevad ülepingekaitsmed üsna efektiivselt - samas ei ole säilitatavate andmetega ketta hoidmine dokis mõistlik, nagu juba sai öeldud.
Sa ju kogud ka enne sisemisele kettale portsu andmeid, enne kui need plaadile kirjutad, ei ole sul plaat jooksvalt kirjutajas. Ja äike võib sul lugejas seisva plaadi ka koos lugejaga ribadeks lüüa, kui piisavalt lähedal laks käib.
Ja mis puutub ketaste read-only mountimisse, siis Windowsis vist see kõrvaliste vahenditeta (kui üldse) võimalik ei ole. Aga keegi ei sunni Windowsi kasutama.

PS. Ei ole eraldi spetsiaalseid arhiivinduse kettaid olemas (vähemalt ei ole neist kuulnud). Arhiiviketas on see, millele oma arhiivi salvestad ja mida sa arvuti sisse ei topi, vaid ainult siis sinna külge ühendad, kui sul on sinna suurem ports uusi andmeid salvestada või vanu jooksvaks kasutuseks maha kopeerida. Ülejäänud aja seisab arhiiviketas antistaatilises ja niiskuskindlas pakendis, mehaaniliste vigastuste eest kaitstuna - täpselt nagu su bluray plaadid.

Hetkel ei viitsi/jõua rohkem kirjutada, sorry. Pean siin ühe läpakaga tegelema.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
solksolk
HV vaatleja

liitunud: 24.10.2010




sõnum 09.12.2013 23:52:49 vasta tsitaadiga

ma ei hoia ju oma plaate kirjutajas ja äike ei saa plaati ka kirjutajas läbi lüüa naljalt.

kuid ülepinge kaitsmed ei kaitse äikese eest, mul isal on kogemused, lööb kaitsmest üle ja kaitsme ka puruks ja seadme ka puruks.
mul isa töökohas iga aasta lööb äike läbi mitmeid asju ja seal on igasugu kaitmseid katsetatud.

ehk siis äikse vastu aitab ainult pistikust välja.

Ma arvan, et olen piisavalt kursis, et kõvaketas on vähem töökindel, kui plaat.
blu-ray töökindlust tõesti ei tea veel, aga cd puhul julgen küll öelda.

no verbatim toorikud olid need, mida näitasin odavama hinnaga, verbatim on korralik firma.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002




sõnum 10.12.2013 10:23:04 vasta tsitaadiga

Mis selle teema point on? Lihtsalt heietada?
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
solksolk
HV vaatleja

liitunud: 24.10.2010




sõnum 10.12.2013 14:50:27 vasta tsitaadiga

Igal juhul enamik inimesi, kasutab väikest välist kõvaketast, ehk siis laptopi oma ja nende andmed ei ole just väga hästi kaitstud.
VÕi siis hoiavad oma andmeid arvutis ja veel enam laptopis.

Antud teema eesmärk, on arutleda sellel teemal.
See teema on siiski neil, kes antud teemal arutleda soovivad, teised ei ole kohustatud seda teemat lugema, ega siia kirjutama.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
silver010
HV veteran
silver010

liitunud: 31.10.2003




sõnum 10.12.2013 21:32:37 vasta tsitaadiga

solksolk, aga kui hoian mitmes arvutis ja syncin üle interneti igat failimuutust siis miks on andmed halvasti kaitstud. Pigem just paremini veel kui optilise meeidaga, kuna arvutid asuvad erinevates piirkondades, et isegi kui mingi äike ja elektri kadu ja maavärin ja linnatulekahju juhtub, siis minu andmed erinevalt sinu plaadiriiulist säilivad - samuti on mul kohene juurdepääs kõigele (u 1TB andmeid)

Sellise koguse BD50 plaatidele panemiseks, kuluks 20 plaati ja mis veel saab asjadest, mis ei mahu ühele ära? Teen ehk arhiivi ja poolitan - no milleks küll
Kommentaarid: 45 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 42
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
solksolk
HV vaatleja

liitunud: 24.10.2010




sõnum 10.12.2013 21:45:51 vasta tsitaadiga

vaevalt sul õnnestuv 3 kohas hoida arvuteid pidevalt netis, nii et neile kõigile ligi saad kogu aeg korraga.
ja kui netti pole siis ligi ei saa.
plaate kaitsed nii, et lihtsalt ühe portsu plaate viid teise kohta, nagu sul arvuti teises kohas oleks.

Aga igal juhul on dubleeritud andmed tunduvalt suurem turvalisus, kui ainult ühes kohas olevad andmed, ükskõik, mille peal sa neid hoiad, aga mõni andmekandja on lhitsalt kindlam, nagu plaat.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
V126
HV kasutaja

liitunud: 26.03.2003




sõnum 11.12.2013 00:32:45 vasta tsitaadiga

Super AMOLED kirjutas:
Mis selle teema point on? Lihtsalt heietada?


Kui loed solgi algatatud teemasid auto24 foorumis, siis saad aru.
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
solksolk
HV vaatleja

liitunud: 24.10.2010




sõnum 20.12.2013 19:16:16 vasta tsitaadiga

Igal juhul ei ole siiani mulle keegi leidnud, sarju ,mida küsisin.
Kust ma saan alla tõmmata matrixi (1993a) kõik osad ja samuti fortune hunter (1994a) kõik.
osad?
te ei leia neid.
matrixi kohta siin http://www.youtube.com/watch?v=mVGSBxob8B0

ja fortune hunteri kohta siin http://www.youtube.com/watch?v=Dm5A38H-mXw
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tiim
HV veteran
Tiim

liitunud: 11.10.2006




sõnum 20.12.2013 19:23:49 vasta tsitaadiga

piraatlus on paha, vaata neid oma vidiokassetilt.
_________________
mida sa vahid mu allkirja, AHV raisk
Kommentaarid: 49 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 43
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
krist2an
HV veteran
krist2an

liitunud: 24.08.2008




sõnum 21.12.2013 23:52:07 vasta tsitaadiga

solksolk kirjutas:
vaevalt sul õnnestuv 3 kohas hoida arvuteid pidevalt netis, nii et neile kõigile ligi saad kogu aeg korraga.
ja kui netti pole siis ligi ei saa.
plaate kaitsed nii, et lihtsalt ühe portsu plaate viid teise kohta, nagu sul arvuti teises kohas oleks.

Aga igal juhul on dubleeritud andmed tunduvalt suurem turvalisus, kui ainult ühes kohas olevad andmed, ükskõik, mille peal sa neid hoiad, aga mõni andmekandja on lhitsalt kindlam, nagu plaat.

Aga mis siis kui nende plaatidega midagi juhtub? Saavad transpordi käigus vigastada, nt. autoavariis, või saavad märjaks või varastatakse ära. Mis siis teed?
Kommentaarid: 31 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Kõvad kettad »  Räägime Blu-Rayst ja miks osad plaate vihkavad, samuti andmete varundamisest mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.