Avaleht
uus teema   vasta Vaidlused »  Võitlustanner »  Kas oled proovinud Windowsi hüljata Linuxi kasuks? märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4 ... 14, 15, 16  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Kas oled proovinud oma Windowsi op. süsteemi Linuxi oma vastu välja vahetada?
Jah, proovisin. Kuid kasutan Windowsi edasi.
42%
 42%  [ 407 ]
Jah. Kuid kasutan arvutis nüüd mõlemat op.süsteemi.
18%
 18%  [ 176 ]
Jah. Kuid kasutan nüüd muud op.süsteemi.
1%
 1%  [ 10 ]
Ei. Olen kasutanud vaid Linuxit.
1%
 1%  [ 10 ]
Ei. Kasutan vaid Windowsi
37%
 37%  [ 357 ]
hääli kokku : 960

autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
slack
HV veteran
slack

liitunud: 04.08.2002




sõnum 02.04.2004 22:38:16 vasta tsitaadiga

serveris 100% alati linux olnud(windowsiga pole võimalik).
Tööarvutis veel aasta tagasi olid ni win kui linux, nüid slackware linux ja ei taha enam muust kuuldagi(stabiilsus on üle kõige).
Kommentaarid: 67 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HacaX
HV Guru
HacaX

liitunud: 22.01.2004




sõnum 02.04.2004 22:58:51 vasta tsitaadiga

Sai kord PYGMY Linux tööle lastud. Kuna too on pisuke ühe flopi OS ning endal kah teadmisi nappis (ja napib siiani) siis suurt midagi peale hakata polnudki. Tol aal oli ka krooniline HD puudus (40 mega *ei ole* palju, eriti kui juhtud poweruser olema)... nii et sai taas minema kupatatud. CD peal elab see isend aga edasi ning peaks midagi veel leiduma. Samas nüüd, kus kõvakettaruumi on, pean vaikselt, kuid järjekindlalt, plaani üks pisuke partitsioon juurde genereerida ning mõni pingviinlane sinna istutada. Kuna Abyss WWW Serverist eksisteerib ka Linuxi versioon ja DOSEMUga (või siis DOSBoxiga) saaksin suure tõenäosusega ka C-- kompilaatori tööle, siis ei näe ma mingit tõsisemat põhjust, miks ei võiks ühel heal päeval Linuxi alla kolida...
_________________
IMO & GPLed
Kommentaarid: 24 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
acer
HV veteran

liitunud: 22.06.2002




sõnum 02.04.2004 23:38:43 vasta tsitaadiga

valisin variandi Jah. Kuid kasutan arvutis nüüd mõlemat op.süsteemi kuna linuxiga tegelemine võtab omajagu aega siis lihtsalt pole koguaeg aega linuxiga jännata, sest sama tulemuse võib saada winni all ka 10 korda kiiremini. muidugi on see ka suhteline mõiste, sest winni all võib 10x küll kiiremini teha aga tulemus jällegi linuxi all parem olla - ja püüa sa siis arvutada, kas ohverdada see "10 korda" rohkem aega või hoopis vastupidi thumbs_up.gif
üks punkt on veel millepärast just nimelt on hetkel linux ka natuke kaugemale jäänud winnist. asi selles, et kuna lihtsalt pole kiiret neti ühendust, siis igasugu dowlonadimine on alla igasuguse arvestuse. ja winni eelis on igale mängugurmaanile teada - thumbs_up.gif
craf kirjutas:
hehe, minu kogemus: windowsi kasutajale ei sobi Linux icon_biggrin.gif läheb hulluks icon_wink.gif

ei nuh, see kõva avastus thumbs_up.gif endalgi muhedad kogemused sellega. nädal aega, poole ööni installisin omale winni modemit icon_evil.gif


viimati muutis acer 02.04.2004 23:41:42, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 35 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
j2nx
Kreisi kasutaja
j2nx

liitunud: 11.07.2003




sõnum 03.04.2004 15:27:33 vasta tsitaadiga

hehe minagi kunagi üritasin linuxit jooksutada.st installida,
siis sain aru, et linux ei ole n00bi jaoks, ja lasin olla, nüüd käitan vahel huvipärast CD'lt knoppixit,
siiski kasutan windowsit,
kasutan seda mida oskan, ei leia et hetkel väga muud vajagi oleks.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Piipz
HV veteran
Piipz

liitunud: 15.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.04.2004 17:55:08 vasta tsitaadiga

proovisin ka mingit linuxit, mandrake oli vist. peale seda, kui see ei suutnud mu võrgukaarti installida, jäin jänni ning sinna see linux jäigi.
Kommentaarid: 36 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
AMD
HV veteran
AMD

liitunud: 29.07.2003




sõnum 04.04.2004 19:05:06 vasta tsitaadiga

seda knoppixit sai kasutatud natuke aega ja väga thumbs_up.gif tundus
aga njah mängud vist ei taha eriti linuxi peal töötada

kui korraliku hdd kunagi saab siis läheb peale XP veel mingi linux ka 100% kindlalt peale icon_wink.gif

_________________
From now on, the forum is owned by AMD.That means that you are NO LONGER allowed to talk about, or even mention *ntel.
Kommentaarid: 335 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 145 :: 3 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Ohohh
Kreisi kasutaja
Ohohh

liitunud: 13.09.2003




sõnum 05.04.2004 00:39:55 vasta tsitaadiga

Jätkan wini hülgamist Debianiga icon_wink.gif. Apt-get on tõesti hea mulje jätnud. Sain Gaimi nagu naksti kätte thumbs_up.gif . SUSEga nägin hullu vaeva, et seda tööle saada.

(Kui tuttavat ei oleks, kes juhendaks, siis oleks ikka raske)
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
neros
HV Guru
neros

liitunud: 26.11.2003




sõnum 17.09.2004 07:39:11 vasta tsitaadiga

Paar aastat tagasi sai proovitud mingit "BestLinuxit", seda tööle ei saandki, goodbye.
Seejärel Proovisin RedHat 6.1-e, läks tööle, veits aeglane mu vanal P100-l. Goodbye.
2004 algus - võtsin RedHat 9 ja Mandrake 9.2, ning proovisin. Kõigepealt Mandrake - ekraan läks suureks, goodbye, panin samal õhtul RH9 peale, ning kasutasin (masinas üksi) õnnelikult kuu-poolteist.
Seejärel otsustasin MDK'd uuesti proovida. Kuna viimati läksin juurega sisse, siis oli tõesti vastik ja punane. Ning virtuaalekraan oli tekkinud, kuna panin 1152x864 resulli. Panin installi ajal 1024x768 hoopis, nüüd oli korralik. Tegin ka tavakasutaja icon_wink.gif
Ning seda kasutasin ka üks kuu, siis wind00za uuesti peale, kuna tahtsin CS-i panna uuesti... ning siis kaks tükki sünkroonis.
Suvi(juuni algus - august 5) olin puhtasjalikult windooza peal, kui raamatu valmis sain, siis täielikult linux peale, ning nüüd kasutan rõõmsalt MDK 10.0 Cookerit, ning kirjutan dokumentatsiooni icon_smile.gif
Lühidalt - läksin rõõmsalt üle

_________________
GitHub
.NET Core & Azure baasil lahendused ja arhitektuur - kontakt.
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 40
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ewur
HV veteran
ewur

liitunud: 17.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.10.2004 14:51:37 vasta tsitaadiga

Ma kohe kuidagi ei suuda hüljata! Olen proovinud, aga midagi pole välja tulnud, Win ikkagi parem! Ta on ballil nagu printsess, köögis nagu meisterkokk ja voodis nagu prostituut... icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 16.10.2004 02:25:02 vasta tsitaadiga

paneks ka heameelega mingi GNU/Linux-i pääle, aga asi selles, et üheski distros, mida ma proovind olen, ei ole Silicon Image SATA RAID draivereid ja asi on katki jäänud. ise ma kokku kompileerind pole ja ei oska ka veel. peab asja uurima või siis on üldse lihtsam osta tavaline 10GB PATA ketas.
ainult "Linux-i" peale üle minna ma kindlasti ei saaks, kuna mängin suht tihti ja teen tööd selliste progedega, mida "Linux-i" all pole.
proovind olen Suse, Mandrake, Red Hat, Lindows, Knoppix, Debian thumbs_up.gif

ps: mõttetu vaidlus, kumb on parem, kas win või linux imo.. need nii erinevad asjad siiski, et ei võrdleks. selge see et windoosa on mugavam ja lihtsam, aga see ei tähenda, et linux halb oleks, kuna ta raskem on.

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."


viimati muutis SKG 16.10.2004 02:37:04, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
prints
Kreisi kasutaja


liitunud: 11.09.2004




sõnum 16.10.2004 02:30:04 vasta tsitaadiga

pole kunangi näppinud linuxit ja ei julgeks ka vist jään windowsile truuks ikka
võibolla on see juba harjumus mul
Kommentaarid: 35 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 4 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
fr0ger
HV vaatleja
fr0ger

liitunud: 20.05.2004




sõnum 02.11.2004 16:21:43 vasta tsitaadiga

Ostsin endale mõnda aega tagasi arvuti, millel pidi olema peal eelinstalleeritud Windows XP Home, kuid kasti koju tarides, tuli välja, et olin saanud suti kallima masina, kuid ilma süsteemita. Esmalt oli muidugi häda kui palju, kuna arvutifirma ei soostunud hinna sisse enam Windowsi pigistama ja raha oli otsas, aga arvutit niisama nurka tolmuma kah ei saanud jätta - töö vajas tegemist. Niisiis, võtsin südame rindu ja otsustasin teha valiku linuxi kasuks. Gentoo oli küll päris krõbe pähkel alustamiseks, tuli ju teha praktiliselt kõike teistmoodi, kui Windowsis harjunud, kuid pika pusimise peale, mis vältas peaaegu kaks nädalat, sain süsteemi siiski peale. Oleks ette teadnud, et nii palju jama sellega on, oleks vist laiskusele alla vandunud, puuduva raha laenanud ja ikka Windowsi kasuks otsustanud. Kuid nüüd, kus linux lippab ja kõik vajalik töötab soovitule vastavalt, ei tahaks küll enam tagasi Windowsi. Peamiselt sellepärast, et linuxiga pole üldse esinenud süsteemi stabiilsuset tulevaid probleeme ja kõik see, mis tööle pandud, töötab nagu vaimust vaevatud, suisa igiliikur kohe icon_biggrin.gif Windows oskas mind peaaegu iga nädal millegi ebameeldivaga üllatada, kuid linux pole seda kordagi teinud, kui minu algajalikud lähenemiskatsed välja arvata icon_rolleyes.gif Kõik on nii kenasti kommenteeritud ja enda vajaduste järgi muudetav, ainukeseks takistuseks on teadmised, kuid siinkohal on alati Google ja Gentoo foorum abiks thumbs_up.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
UUS
HV kasutaja

liitunud: 30.05.2003




sõnum 04.11.2004 21:52:54 vasta tsitaadiga

no sai proovitud aga paraku jään ikkagi wini peale icon_neutral.gif . Kiitke kuida tahate aga vahest ikka mängin ka mänge ja sellega on nagu kõik üteldud!! Ja see ants kes räägib et linux on kiirem siis ma ei tea aga minul kui tava kasutajal ei ole wini kuidagi aeglasem 8) Ja jutud et linuxit saab modida ja ehitada ..midaiganes.. siis ma paraku rumal ei saa aru milleks icon_redface.gif praegu raijub ka mingi 50 protsessi kuskil ja winit kui ennast ma peaaegu peaaegu ei näegi ning kõik jookseb normilt 8).. erinevalt 98-st on ikka xp samm edasi ja sinist surma ikka naljalt ei näe icon_neutral.gif
beer_yum.gif Kasutage mida hing ihkab thumbs_up.gif beer_yum.gif
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
teadmamees
HV veteran


liitunud: 05.10.2002




sõnum 06.11.2004 17:47:39 vasta tsitaadiga

ei, niikaua kuni windows tasuta käes on, ei näe ma põhjust lindu peale tirida. ma olen küll lindu kasutanud, aga mitte koduarvutis.
_________________
pensionil
Kommentaarid: 53 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 46
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
gansta
HV veteran
gansta

liitunud: 20.11.2003




sõnum 09.11.2004 00:45:12 vasta tsitaadiga

Ise kaa proovisin Linuxile minna aga ei saanud netti tööle ... lindows ei tunnistanud ruuterit ega soundi jne.. ühesõnaga windowsiga ple brobleeme ja j22n ikka wini peale beer_yum.gif
Kommentaarid: 99 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
oth
HV vaatleja
oth

liitunud: 21.10.2003




sõnum 14.11.2004 11:36:29 vasta tsitaadiga

Kylastasin eile yle 3 nädala Windowsi partitsiooni. Ma saan aru küll, et tal on võibolla yksi kurb ja igav, aga samas peaks ta mõistma, et seal ei ole mul mitte midagi teha...
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 14.11.2004 11:58:34 vasta tsitaadiga

Kah Win-i peal edasi, kuna Lin-i all pole veel neid progesid mida vaja oleks, samuti ei viitsi tegeleda masina progemisega, et kogu raud ilusti-kenasti ära tuntav oleks icon_wink.gif

Aga kui Lin-i mehed kunagi (tulevikus) need probled ära lahendavad, siis mix mitte üleminek ette võtta thumbs_up.gif
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Notsu
HV vaatleja
Notsu

liitunud: 01.01.2003




sõnum 04.12.2004 20:08:55 vasta tsitaadiga

Ise kasutan aktiivsemalt Winowsi (kodus), kuid tööl õnnestus Linuxile üle minna. Kodus pole püsiühendust ja pole graafikakaartil saanud (osanud) VIVO osa tööle. Kuna tööl on arvuti suht vana, oli ka seal tükk aega (Fedora, Mandrake, Slakware) probleeme monitori pärast, mis on 14" ja 60Hz. Ise ma ei oska seda modimist nii väga. Suse9 sai aga asjaga hakkama.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tihver
HV veteran

liitunud: 23.09.2002




sõnum 04.12.2004 20:16:49 vasta tsitaadiga

Sai kaks aastat tagasi installitud endale mingi versioon punamütsikesest. See oli aeglane, ebasõbralik ja ei saanud sellega ühtegi postiivset kogemust. Lisaks ei saanud sellest pärast ka inimlikult lahti, nii et pidin ikkagi formati ära tegema. Ei näe mingit põhjust Windowsist loobumisest. XP Pro on hetkel minu arvates parim OP süsteem. Hind on küll kallis, aga endal oli õnneks läpakaga litsents kaasas.
_________________
Kõik lihtsad probleemid on juba lahendatud ...
Kommentaarid: 154 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 142
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mTim
HV Guru
mTim

liitunud: 19.10.2004




sõnum 12.12.2004 15:08:10 vasta tsitaadiga

Linuz oli minu jaoks liiga keeruline ja ei viicind eriti süveneda.
Võiks olla OS Wini kasutajasõpralikkuse & Linuxi töökindluse ja turvalisusega, ag see jääb vist ainult unistusex icon_sad.gif

_________________
"I have never followed a rule. That is my rule. Do you follow? I don't." The Joker
Lexuse summutist tuleb vaid lilleõisi ja ükssarvepeeru - HV foorum
M: E36 varuosad
Kommentaarid: 45 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 40
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jonx
HV kasutaja

liitunud: 22.10.2003




sõnum 14.12.2004 14:07:27 vasta tsitaadiga

Sai kah proovitud erinevaid Linuxi Distroid aga jagu ei saand piisavalt ühestki, et oleks võin kasutama jääda.... icon_redface.gif
Distrod mida kasutasin: RedHat 7.4, Knoppix ja Suse 9.1(vist oli)....
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Laurikre
HV Guru
Laurikre

liitunud: 20.09.2003




sõnum 16.12.2004 00:38:45 vasta tsitaadiga

Minu masinas mõlemad olemas kui tahan tööd teha siis linux lendab lahti .
Kui pelada või kujundada midagi siis kaldun taas winni poole.
Kuid serveris ikka linux (punamütsike icon_biggrin.gif )
ja läpakas istub ka NordisKnoppix plaat sees .
Igaljuhul muidu linuxi pooldaja .
Laurikre:.

_________________
Need: Windows, .Net, Sharepoint, Exchange, Dynamics, Visual Studio, XNA, Expression, Silverlight, SQL and many other skills? Talk to me icon_smile.gif
Rohkem IT uudiseid iga päev BattleIT lehelt
Kommentaarid: 154 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 5 :: 131
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
circles
HV kasutaja
circles

liitunud: 20.12.2003




sõnum 16.12.2004 01:42:58 vasta tsitaadiga

Seni olen Wini peal olnud, aga kunagi ilmselt proovin Linuxi ära. Ehhki ma ei kujuta end sellega opereerimas ette. Tundub minu jaoks erinevat nagu öö ja päev.
_________________
Võtke õuna!
Kommentaarid: 30 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 28
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
chill
HV kasutaja
chill

liitunud: 08.05.2002




sõnum 16.12.2004 03:21:57 vasta tsitaadiga

proovind mitu korda (redhat, fedora, knoppix, gentoo, debian, mandrake).

100% pole kunagi õnnestund... aga iga korraga jõuan aina lähenmale icon_smile.gif

juba see, et asi on legaalselt tasuta on juba on midagi väärt.
mulle läheb veel eriti korda, kuna olen ka ise programmeerija (teenin elatist) ja... piramine on sobimatu.

plaan on kunagi kõigega (va mängud) Linuxisse kolida. ma arvan et WinXP on minu viimane Win icon_biggrin.gif

olles aint vaba aega tiba rohkem... läpakas kah... raibe ei taha linuxiga toimida... hangub
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
mihhkel
HV veteran
mihhkel

liitunud: 16.11.2004




sõnum 10.01.2005 17:38:36 vasta tsitaadiga

jah, proovisin. Nordisknoppixit, esialgu plaadi pealt, siis tegin knx-hdinstall (või mis ta nimi oligi). mõned päevad töötas, siis ei suutnud enam mingit ketta partitsiooni, vist iseenda oma, ühendada ja peksis aint erroreid ette (press ctrl-c to reboot now, > ctrl-c > restart > sama lugu.) icon_cry.gif . no ja siis võtsin PartitionMagicuga Linux ext2 partitsiooni tühjaks icon_redface.gif . kettainstalli pole praegu *veel* teistkordselt teinud, vahest kasutan Live-CD-d (kui Win väga erroreid andma hakkab).
di end

_________________
...
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 24
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Vaidlused »  Võitlustanner »  Kas oled proovinud Windowsi hüljata Linuxi kasuks? mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4 ... 14, 15, 16  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.