Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Tarkvara ja arvutimängud »  Windows XP Pro hakkab tarkvarapiraate kiusama märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4 ... 12, 13, 14  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
High-Q
HV Guru
High-Q

liitunud: 11.11.2001




sõnum 29.08.2008 13:41:40 vasta tsitaadiga

nahaalsel kapitalistil on vahe.
tõesti mikisoftil pappi jalaga segada ja ega üks väike eestike suurt pilti ei muuda. maailma mastaabis on lood muidugi teisiti aga firma seetõttu pankrotti ei jää. põhikasum tuleb siiski GOV ja BUS segmendist.
küll on aga väikeseid tarkvarategijaid ja seda ka eestis, kes üritavad intellektuaalse omandi abil raha teenida. nende tarkvara piramine aga on neile otsene saamatu jäänud kasu ja teatud piirist võib tõesti kulud tuludest suuremad olla ehk siis kahjum majas.

meil eestis on eelkõige muusikud seda piramist väga valusalt oma nahal tunda saanud. ja ega keegi ju plaate osta ei taha.


viimati muutis High-Q 29.08.2008 13:42:18, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
strohher
HV veteran
strohher

liitunud: 15.02.2004




sõnum 29.08.2008 13:41:43 vasta tsitaadiga

Mina, kui dumbuser, lasen iga pähapäeva õhtul uue winni peale, kuna arvuti on nädalaga sellist saasta täis, et ei tööta enam korralikult. Viirused, backdoorid, igast ussid ja muu pahavara. Seega nädalas läheks mul legaalne win maksma 1500.- Kuus 6000.- ja aastas 72 000.- Mul ei ole sellist raha icon_cry.gif
_________________
Tunguusia tundraahv
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
Aeg maha 1p
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002




sõnum 29.08.2008 13:45:00 vasta tsitaadiga

teretalv sellele küsimusele ka vastas. No aga tehke siis valitsusele ettepanek, et kellegi intellektuaalse omandi kopeerimine ei oleks enam vargus ja tarkvarapiraatlus on vaid asja kopeerimine ja paljundamine, mitte varastamine. Ma võin kindel olla, et EAÜ, RIAA, MPAA jne toetavad seda seisukohta väga ja kiidavad takka thumbs_up.gif


strohher kirjutas:
Mina, kui dumbuser, lasen iga pähapäeva õhtul uue winni peale, kuna arvuti on nädalaga sellist saasta täis, et ei tööta enam korralikult. Viirused, backdoorid, igast ussid ja muu pahavara. Seega nädalas läheks mul legaalne win maksma 1500.- Kuus 6000.- ja aastas 72 000.- Mul ei ole sellist raha icon_cry.gif


Mida sa joonud oled? icon_lol.gif Ühte legaalset Windowsi saad ju samamoodi installida uuesti ja uuesti oma masinasse

_________________
People have been calling for a month and we've been sold out for a week or so.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
High-Q
HV Guru
High-Q

liitunud: 11.11.2001




sõnum 29.08.2008 13:45:54 vasta tsitaadiga

ega ikka ei pea küll. sama masina kasutamisel toimib ilusti reaktiveerimine, ilma mingi viperusteta. kui isegi rauda muudad (niisama mälu lisamine pole raua muutmine, aga näiteks prose või emmevahetus), siis saab ms-i helpi helistada ja lasta vana raua aktiveerimine tühjendada, et uuest teha (kui sa sinna just iga nädal helistama selleks ei hakka, et kaagutada "mul uus riistvara").

rauast mittesõltuvad karbiversioonid kahjuks nõksa kallimad jah. xp home karbikas miski 4000+ maksab (aga tänapäevase litsentseerimise juures on see täiesti obsolete variant, sest täpselt sama hästi saab oemi installida ka vanale masinale)
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
maxsimiljo
Kreisi kasutaja
maxsimiljo

liitunud: 15.08.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.08.2008 13:48:47 vasta tsitaadiga

strohher kirjutas:
Mina, kui dumbuser, lasen iga pähapäeva õhtul uue winni peale, kuna arvuti on nädalaga sellist saasta täis, et ei tööta enam korralikult. Viirused, backdoorid, igast ussid ja muu pahavara. Seega nädalas läheks mul legaalne win maksma 1500.- Kuus 6000.- ja aastas 72 000.- Mul ei ole sellist raha icon_cry.gif

Mul pole kuu ajagi arvuti sitta täis kui mingit viirusetõrjet jms pole icon_eek.gif
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 28
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
strohher
HV veteran
strohher

liitunud: 15.02.2004




sõnum 29.08.2008 13:50:16 vasta tsitaadiga

carlking kirjutas:
teretalv sellele küsimusele ka vastas. No aga tehke siis valitsusele ettepanek, et kellegi intellektuaalse omandi kopeerimine ei oleks enam vargus ja tarkvarapiraatlus on vaid asja kopeerimine ja paljundamine, mitte varastamine. Ma võin kindel olla, et EAÜ, RIAA, MPAA jne toetavad seda seisukohta väga ja kiidavad takka thumbs_up.gif


strohher kirjutas:
Mina, kui dumbuser, lasen iga pähapäeva õhtul uue winni peale, kuna arvuti on nädalaga sellist saasta täis, et ei tööta enam korralikult. Viirused, backdoorid, igast ussid ja muu pahavara. Seega nädalas läheks mul legaalne win maksma 1500.- Kuus 6000.- ja aastas 72 000.- Mul ei ole sellist raha icon_cry.gif


Mida sa joonud oled? icon_lol.gif Ühte legaalset Windowsi saad ju samamoodi installida uuesti ja uuesti oma masinasse


Sa ikka pead alati kõik ilusa ära rikkuma boxing_smiley.gif
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
Aeg maha 1p
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002




sõnum 29.08.2008 13:51:25 vasta tsitaadiga

maxsimiljo kirjutas:
strohher kirjutas:
Mina, kui dumbuser, lasen iga pähapäeva õhtul uue winni peale, kuna arvuti on nädalaga sellist saasta täis, et ei tööta enam korralikult. Viirused, backdoorid, igast ussid ja muu pahavara. Seega nädalas läheks mul legaalne win maksma 1500.- Kuus 6000.- ja aastas 72 000.- Mul ei ole sellist raha icon_cry.gif

Mul pole kuu ajagi arvuti sitta täis kui mingit viirusetõrjet jms pole icon_eek.gif



Mul käis aasta, ilma spyware ja viirusetõrjeta... Vista... siis läks kõvaketas vahetusse ja pidin uuesti installima. Eks see oleneb kasutajast... kui inimene ikka on "klick-happy", siis ei aita tulemüür ega viirusetõrje icon_wink.gif

_________________
People have been calling for a month and we've been sold out for a week or so.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 29.08.2008 13:55:26 vasta tsitaadiga

tsitaat:
Microsoft Windows XP Professional EST OEM [otsi toodet]
OEM litsents, CD Est. võib müüa ainult eelinstalleerituna koos arvutikomplektiga

Hind 1860


Kuuse otsa!! ma ei vaja UUT ARVUTIT! mul ON see juba olemas PUNKT !

Seega tarkvara ei ole müügil ja tuleb winni pirada või kasutada Linuxit/unixit

Hetkel on mul arvutis Mandriva Linux ja mitte miskit ei jää tegemata. Kui vaid valdkonna spets rakendused on puudu.

autoship, fastship, maestro, rhinoceros3d ja paljud sellised mis käivad nimetaja CAD/CAM/CAE alla

kõik muud valdkonnad on linuxil olemas
tagasi üles
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.08.2008 13:57:30 vasta tsitaadiga

olavsu1, ma ei saa su probleemist üldse aru kui kasutad niikuinii Linuxit ja selle all töötavaid rakendusi.
Uut arvutit ju saab osta ka ilma MS opsüsteemita.

_________________
HV valuutakalkulaator
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
High-Q
HV Guru
High-Q

liitunud: 11.11.2001




sõnum 29.08.2008 13:58:05 vasta tsitaadiga

tegelikult tohib müüa küll windows XP OEM-i hiljem üksikult, kui arvutis ei ole windowsi opsüsteemi. ainuke "JOKK tingimus, et lõppkasutaja ise selle endale installeerib, kuna OEM-i võib installeerida ainult arvuti "ehitaja". aga ehitaja saad vabalt ise olla. Kui antud arvutipood seda ei tea, siis küsi mujalt või osta e-poest. lihtsalt garantii jääb sinu kanda, st kui installiga hakkama ei saa, siis tagastada enam ei saa ning müügis on ainult puhtale masinale pandav versioon (mitte upgrade).

officega on lood teised, seal litsentseerimine ei luba oem-i arvutikomplektist eraldi osta.


viimati muutis High-Q 29.08.2008 14:00:55, muudetud 3 korda
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
Aeg maha 1p
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002




sõnum 29.08.2008 13:58:06 vasta tsitaadiga

Ma kasutaks hea meelega Ubuntut... kui seal oleks olemas videotöötlus ja muu üldine vajaminev kraam. Senimaani olen kasutanud teda vaid netis käimiseks kui kõvaketas otsad andis.
_________________
People have been calling for a month and we've been sold out for a week or so.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 29.08.2008 14:06:02 vasta tsitaadiga

Tanel, asi selles ongi, et kui tahaks winni siis peab selle koos uue masinaga hankima, mida mul vaja ei ole. just sellel põhjusel ongi mul linux arvutis. ma ei ole see inimene kes valmis kasti ostab, ikka jupp haaval.
tagasi üles
High-Q
HV Guru
High-Q

liitunud: 11.11.2001




sõnum 29.08.2008 14:13:11 vasta tsitaadiga

olavsu1, loe mu eelmist posti.
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 29.08.2008 14:24:57 vasta tsitaadiga

carlking, videotöötlus on täitsa olemas . märksõnad: kino, kdenlive, cinelerra see: http://n6ges.pri.ee/test.avi on kdenlive vahenditega tehtud.

High-Q, miks kaupmehed selles nii erinevatel seisukohtadel on?
tagasi üles
Sold OUT
Aeg maha 1p
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002




sõnum 29.08.2008 14:27:45 vasta tsitaadiga

olavsu1, ma isegi ei taha teada milline on nende "kasutusmugavus" fototöötluseks olen paar korda "GIMP"'i kasutanud ja no miks tehakse üks lihtne protseduur nii keeruliseks? Miljon erinevat akent ja veel pullida. Seega need videotöötlused ei saa oma kasutusmugavuselt vast ligilähedalegi Windowsi peal töötavatele
_________________
People have been calling for a month and we've been sold out for a week or so.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 29.08.2008 15:36:51 vasta tsitaadiga

carlking, harjumise asi.
tagasi üles
High-Q
HV Guru
High-Q

liitunud: 11.11.2001




sõnum 29.08.2008 15:42:30 vasta tsitaadiga

olavsu1
võta näiteks sealt:
http://www.ox.ee/est/product/17167
http://www.zebra.ee/S2/Product.aspx?iShopID=1&iItemID=71071
või muust e-poest.

kaupmehed võibolla ei vii end alati kõige viimaste litsenseerimistingimustega kurssi
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
likoor
HV kasutaja

liitunud: 17.06.2006




sõnum 29.08.2008 16:04:46 vasta tsitaadiga

Kui XP piramine raskeks läheb, siis tuleb võtta ette 2000PRO SP4 ja korras. Teisel arvutil käib juba stabiilselt neljandat aastat probleemideta. icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 45 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 42
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 29.08.2008 16:13:50 vasta tsitaadiga

High-Q: Väike märkus - Su jutt - raua uuendamise korral - uuest registreerimisest kehtib ainult OEM-i korral. Retail paketi korral vaheta oma rauda arvutis palju soovid. Endal on XP Pro Retail ja see on kogu aeg üle kolinud uue rauaga masinasse ilma igasuguse kobisemiseta.
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003




sõnum 29.08.2008 16:42:03 vasta tsitaadiga

likoor kirjutas:
Kui XP piramine raskeks läheb, siis tuleb võtta ette 2000PRO SP4 ja korras. Teisel arvutil käib juba stabiilselt neljandat aastat probleemideta. icon_rolleyes.gif


Või siis XP masin ilma netita icon_wink.gif + linux masin netis kolamiseks

A muidu jah see litsentside süsteem on raketiteadus, isegi enamus IT spetse ei tea versioonidest, mida, millega võib, kas võib, saab, mida vaja, tagasiühilduvus, mismoodi nende keydega on jne.
Software licences for dummies raamat võiks olemas olla. icon_razz.gif
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
apelsin16
HV veteran
apelsin16

liitunud: 30.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.08.2008 16:55:00 vasta tsitaadiga

ms võiks parem raha säästa ja selle asja katki jätta sest alati leitakse moodus kuidas pirada.
icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 57
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.08.2008 16:56:33 vasta tsitaadiga

apelsin16, uudises on just välja toodud, et Vista puhul oli see "kampaania" edukas

tsitaat:
Juhul kui Vistat õigel viisil ei aktiveeritud siis käivitus see "piiratud olekus", mis lubas vaid internetti ühenduda registreerimise läbiviimiseks või aktiviseerimisvõtme ostmiseks. Uuendustepakiga SP1 selline käitumine küll kadus - operatsioonisüsteemi sai küll kasutada, kuid must taustapilt ning pidevalt näägutavad pisikesed aknakesed muutsid töö piisavalt ebameeldivaks. Microsofti arvates on selline kiusamine tõenäoliselt end edukalt tõestanud.
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
strohher
HV veteran
strohher

liitunud: 15.02.2004




sõnum 29.08.2008 16:56:55 vasta tsitaadiga

MS ei loobu never võitlusest piraatidega icon_wink.gif Pealegi mida tarka muud nad selle rahahunnikuga teevad icon_lol.gif
_________________
Tunguusia tundraahv
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
apelsin16
HV veteran
apelsin16

liitunud: 30.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.08.2008 17:00:25 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
apelsin16, uudises on just välja toodud, et Vista puhul oli see "kampaania" edukas

tsitaat:
Juhul kui Vistat õigel viisil ei aktiveeritud siis käivitus see "piiratud olekus", mis lubas vaid internetti ühenduda registreerimise läbiviimiseks või aktiviseerimisvõtme ostmiseks. Uuendustepakiga SP1 selline käitumine küll kadus - operatsioonisüsteemi sai küll kasutada, kuid must taustapilt ning pidevalt näägutavad pisikesed aknakesed muutsid töö piisavalt ebameeldivaks. Microsofti arvates on selline kiusamine tõenäoliselt end edukalt tõestanud.

ma ei tea ma olen ka omandanud vista teistmoodi kui poest ja ma ei tunne küll mingit kiusamist 8)
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 57
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tige kala
HV veteran
tige kala

liitunud: 16.11.2004




sõnum 29.08.2008 17:23:31 vasta tsitaadiga

päris huvitav teema arendus siin, tegelikult ei ole tõesti windowsi hind nüüd niiii kallis, osad proffi programmid maksavad ikka kordades rohkem aga need on lihtsalt programmid, windowsi puhul on tegu terve operatsioonisüsteemiga. Aga mind isiklikult häirib see taktika ,et hind jääb samaks, kui tuleb uus ja parem toode välja siis üldjuhul alandatakse vana hinda, aga MS puhul maksab xp ikka samapalju kuigi Vista juba ammu väljas, vb kui nad selle hinda aladaks siis hakkaks rohkem rahvast enda windowse ka legaliseerima.

edit!

Ma ei omandadnud Vistat samuti post, vaid sain tasuta, windowsi seminaarilt, aastase kasutusajaga
icon_lol.gif Enam seda masinas küll kahjuks ei ole, kuna ära tüütas icon_biggrin.gif

_________________
Kommentaarid: 66 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Tarkvara ja arvutimängud »  Windows XP Pro hakkab tarkvarapiraate kiusama mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4 ... 12, 13, 14  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.