Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Arvuti ja internet »  Ka Briti piraadid võivad internetiühendusest ilma jääda märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
mirko27
HV veteran
mirko27

liitunud: 29.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.01.2008 01:59:47 vasta tsitaadiga

Mina usun küll, et tänapäeva pooled muusikud ja näitlejad, artistid, seda puhtalt kasumi eesmärgil esinevad.
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vladimir
HV kasutaja
vladimir

liitunud: 03.09.2004




sõnum 02.01.2008 03:24:19 vasta tsitaadiga

Jah, enamus top40 artiste on sellised. Aga üldiselt kipuvad nad olema produtsentide ja mänedzeride marionetid. Reeglina alguses oli selline artist hingega asja juures, kuid peale nonde peletiste küüsi sattumist muudetakse nad lihtsalt raha sisse toomise vahenditeks. Sageli kahjuks ei saa nad ka ise sellest aru... Õujea, me oleme bisnisis, raha ja bling-bling pimestavad!

Õnneks on tegelikult seda tüüpi artistid siiski vähemuses, vaid agressiivne marketing jätab mulje, et peale nende kedagi arvestatavat ei olegi. Tõelised tegijad nokitsevad suht omaette, edu taga ei aja ja teevad seda mis neile endale parasjagu meeldib. Suurtele massidele jäävad nad tundmatuks, aga suure massi jaoks ongi nad lihtsalt liiga kõrge pilotaaz, suur mass tahab lihtsalt ja kiiresti tarbitavat lihtsat muusikat.

Massidele tundmatuks jääv friigimuusika - mõnikord satuvad ka friigimuusika tegijad ja kuulajad tähelepanu keskpunkti. Näiteid võiks tuua palju, aga kodumaine nähtus on Viljandi Folk, millel esinejad valdavas osas pole kunagi olnud ega saa olema top40-s, kelle plaate leiab keskmisest plaadipoest harva, kui üldse, keda kunagi ei ole saatnud isegi pisemate popstaaridega võrreldav kommertsedu. Ja zanrilisi piire friigimuusika ei tunne, on kõike: elektroonilisest tantsumuusikat, jazzi, rokki, metalit ja nn. süvamuusikat (mis tegelikult ongi puhtakujuline friigimuusika, kus nö kommertsiaalsem pool puudub praktiliselt täielikult).


PS. Soovitan kõigil soojalt vaadata Daft Punk'i filmi Interstella 5555.


PPS. Aga tegelikult on see kõik juba täielik OT ega haaku teemaga...
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Fatal1ty
HV kasutaja

liitunud: 01.04.2006




sõnum 02.01.2008 11:44:34 vasta tsitaadiga

aga kujutage ette et yhel paeval enam polegi piraatlust, siis jaaksid naiteks need piraadi kytid toota,
voi tooks sellise naite et maailmaS yhel paeval pole enam mingit kuritegevust, et politsei on pointless olla kuna pole tood enam, ja pere jaks nalga icon_biggrin.gif aga seda küll tosiselt votke mis kirjutasin paar esimest rida icon_biggrin.gif kui kaotatakse piraatlus, voetakse koik meetmed kasile mis, on keeratakse net kinni jne.
aga mida sellega siis v6idetakse, sisuliselt ei kaota sellega ega ka voida sellega keegi. oletame nii et kui mul on arvutis pira photoshop sees, ma ei m6tle et ta mul mingi too eesmargil seal sees on lihtsalt hobi korras, vahest toksin, aga kui yhel paeval keegi tark onu teeb nii et ma seda pirat kasutada ei saa enam, siis sisuliselt ma seda ostma ei t6tta ja see firma ei voida midagi.
minumeelest on piraatlus siis n6me kui keegi inimene, naiteks selle pira photoshopiga ise endale raha teeb.
ma tahan sinna siis jouda oma jutuga et, oletame nii et mingi suur firma kes toodab mingit softi, ja seda kasutab maailmas mingi 10.000.000 inimest pirana nende arvutis v6tame naiteks selle samase photoshopi. siis firma arvab nii et nad on kaotanud mingi jubeda kasumini piraatluse parast, ok oletame et see firma votab midagi nii ette et seda enam pirana ei saa kasutada, ja loodab nii katte saada selle 10,000,000 inimeselt selle raha siis, ma arvan et nad saavad sealt ehk mingi 5% kaate, kuna need 10 miljonit inimest on naiteks tavalised mingid 12-17 aastased opilased
LAPSED kes seda lihtsalt hobi korras kasutavad, et mida see firma siis v6ita loodab. icon_biggrin.gif

_________________
jou mis värk on
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vladimir
HV kasutaja
vladimir

liitunud: 03.09.2004




sõnum 02.01.2008 23:37:12 vasta tsitaadiga

Einojah, loomulikult suurem osa sellest võimalikust kasumist, mis piraatlusega kaotatakse, jääbki võimalikuks kasumiks - põhimõtteliselt on võimalik, et endised piraadid nüüd ostavad tarkvara, aga kas nad seda ka tegelikult teevad, on iseasi. Pigem otsitakse tasuta alternatiivid või ei kasutatagi. Ainuke võimalus, kuidas firmad selle võimaliku kasumi kätte saavad, on piraatluse absoluutselt võimatuks tegemine, tasuta alternatiivide keelustamine ja tarkvaralitsentsi omamise absoluutselt igale inimesele kohustuslikuks muutmine.

Siit idee - kehtestame tarkvaramaksu: iga inimene maksab kuus (või aastas) teatud summa ning vastu saab õiguse kasutada iga programmi, mis loodud on thumbs_up.gif Muusika ja filmidega võiks ka midagi sarnast olla - raadio ja televisiooni edasiarendus. Maksad igakuist maksu (kas otsest või kaudset, nagu praegu ETV ja Eesti Raadio puhul) ning saad Interneti vahendusel iga kell sulle meeldivale kadudeta pakitud laulule/filmile ligi. Siis lihtsalt kaoks igasugune mõte piraatlusele. Sisuliselt oleksid siis stuudiod ja artistid riigi (ehk rahva) palgal. Sealt edasi tuleks kaotada eraomandus ning ettevõtted kogu rahva omandiks teha ning ongi utoopia (ehk kommunism) saavutatud icon_lol.gif thumbs_up.gif
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SurfData
HV Guru
SurfData

liitunud: 19.05.2006




sõnum 02.01.2008 23:58:58 vasta tsitaadiga

vladimir kirjutas:
Einojah, loomulikult suurem osa sellest võimalikust kasumist, mis piraatlusega kaotatakse, jääbki võimalikuks kasumiks - põhimõtteliselt on võimalik, et endised piraadid nüüd ostavad tarkvara, aga kas nad seda ka tegelikult teevad, on iseasi. Pigem otsitakse tasuta alternatiivid või ei kasutatagi. Ainuke võimalus, kuidas firmad selle võimaliku kasumi kätte saavad, on piraatluse absoluutselt võimatuks tegemine, tasuta alternatiivide keelustamine ja tarkvaralitsentsi omamise absoluutselt igale inimesele kohustuslikuks muutmine.

Siit idee - kehtestame tarkvaramaksu: iga inimene maksab kuus (või aastas) teatud summa ning vastu saab õiguse kasutada iga programmi, mis loodud on thumbs_up.gif Muusika ja filmidega võiks ka midagi sarnast olla - raadio ja televisiooni edasiarendus. Maksad igakuist maksu (kas otsest või kaudset, nagu praegu ETV ja Eesti Raadio puhul) ning saad Interneti vahendusel iga kell sulle meeldivale kadudeta pakitud laulule/filmile ligi. Siis lihtsalt kaoks igasugune mõte piraatlusele. Sisuliselt oleksid siis stuudiod ja artistid riigi (ehk rahva) palgal. Sealt edasi tuleks kaotada eraomandus ning ettevõtted kogu rahva omandiks teha ning ongi utoopia (ehk kommunism) saavutatud icon_lol.gif thumbs_up.gif


no aga kui nüüd nii võtta siis kaudselt olemegi me kõik piraadimaksuga maksustatud, vahet pole kas pirame või mitte, maksame ikka. Kirjutajatel on see nö piraatlusemaks sees, igal toorikul on see sees etc. Seega kõik kes ostavad kirjutaja või toorikud on 100% piraadiks tituleeritud, sest neilt võetakse seda maksu ning lisaks kui pirad ja vahele jääd maksad veel.
Kommentaarid: 84 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 74
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vladimir
HV kasutaja
vladimir

liitunud: 03.09.2004




sõnum 03.01.2008 01:00:51 vasta tsitaadiga

Õige, selle unustasin üldse ära... Niisiis võin sõpradega plaadikoopiaid südamerahus vahetada, autoritele oleme selle kõik juba kinni plekkinud thumbs_up.gif Või kas ikka oleme? Kelle tasku see toorikutelt ja kirjutajatelt kogutud maks TEGELIKULT ikkagi läheb?
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
madmel
HV veteran
madmel

liitunud: 21.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.01.2008 20:08:09 vasta tsitaadiga

Tegelikult ma ei saa üldse aru, et kuidas saab nii mõelda, et kellegi kulutatud raha ja aja eest valmistatud objekti saab ilma tema nõusolekuta omastada ilma selle eest tasumata.
Tegelt segane lause tuli icon_smile.gif , aga tahtsin öelda, et kui omanik näeb, et antud teose eest ta soovib raha teenida ja ta müüb seda, mitte ei jaota tasuta siis tema tahte vastaselt omastatud objekt on varastatud.Ja see ei ole vabanduseks, et omanik püstirikastub sellega.Ju on toode siis nii hea , et selle eest makstakse talle.

Vahet ei ole on see leib, sai, auto, mäng või film.Kui on asjale määratud hind siis omanikul on seda ka õigus saada, mitte , et kui sa pead seda kalliks, siis on õigus see omastada oma nägemuse järgi(näiteks varastada)
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Alvaaro
HV Guru
Alvaaro

liitunud: 23.01.2005




sõnum 05.01.2008 20:19:55 vasta tsitaadiga

No varsti hakkavad jälgima juba palju ma sitapaberit kah vist poest ostan ja kõike muud.Lihtsalt vihale ajab see nuhkimine.
Kommentaarid: 215 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 3 :: 181
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Auron
HV Guru
Auron

liitunud: 19.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.01.2008 14:04:07 vasta tsitaadiga

Alvaaro kirjutas:
No varsti hakkavad jälgima juba palju ma sitapaberit kah vist poest ostan ja kõike muud.Lihtsalt vihale ajab see nuhkimine.

Kui nuhkimine käib närvidele siis ei ole vaja teatud vabadusi kurjasti ära kasutada ja ei hakata ka nuhkima icon_wink.gif
Kommentaarid: 150 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 127
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kaspar00
HV Guru
kaspar00

liitunud: 06.07.2003




sõnum 06.01.2008 14:23:07 vasta tsitaadiga

Auron kirjutas:
Alvaaro kirjutas:
No varsti hakkavad jälgima juba palju ma sitapaberit kah vist poest ostan ja kõike muud.Lihtsalt vihale ajab see nuhkimine.

Kui nuhkimine käib närvidele siis ei ole vaja teatud vabadusi kurjasti ära kasutada ja ei hakata ka nuhkima icon_wink.gif


aga kuidas nuhkijad ilma nuhkimata teada saavad kelle järel oleks vaja nuhkida? 8)
Kommentaarid: 113 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HighEnd
HV veteran
HighEnd

liitunud: 24.03.2007




sõnum 06.01.2008 15:19:01 vasta tsitaadiga

kaspar00 kirjutas:
Auron kirjutas:
Alvaaro kirjutas:
No varsti hakkavad jälgima juba palju ma sitapaberit kah vist poest ostan ja kõike muud.Lihtsalt vihale ajab see nuhkimine.

Kui nuhkimine käib närvidele siis ei ole vaja teatud vabadusi kurjasti ära kasutada ja ei hakata ka nuhkima icon_wink.gif


aga kuidas nuhkijad ilma nuhkimata teada saavad kelle järel oleks vaja nuhkida? 8)

Küsivad mõne teise nuhkija käest kes nuhib.

_________________
ANIMIST
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
seeru
HV veteran

liitunud: 10.02.2004




sõnum 07.01.2008 04:53:34 vasta tsitaadiga

[Aga miks? Kas tahad öelda, et kui ostad poest tahvli shokolaadi, närid pool ära siis aad teise poole tagasi viia ja selle eest raha tagasi küsida kuna ütled, et sulle ei maitsend?


Aga jah. Kui vaatamisel selgub, et olen ostnud kaka plaadi aga et sellel oli ainult shokolaadi hind, siis poodi õiendama ei lähe. Viin aeda tikripõõsa otsa linde hirmutama. Aga kui olen osynud 700.- eest tossud ja need järgmine päev taldadest katki on siis käivad poodi tagasi ja keegi ei kobise ka mitte.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Auron
HV Guru
Auron

liitunud: 19.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.01.2008 18:01:32 vasta tsitaadiga

seeru kirjutas:
Aga jah. Kui vaatamisel selgub, et olen ostnud kaka plaadi aga et sellel oli ainult shokolaadi hind, siis poodi õiendama ei lähe. Viin aeda tikripõõsa otsa linde hirmutama. Aga kui olen osynud 700.- eest tossud ja need järgmine päev taldadest katki on siis käivad poodi tagasi ja keegi ei kobise ka mitte.
Esiteks vot ei ole ju nii, et on laussitt shokolaadi asemel icon_wink.gif Teiseks progede asjade puhul ei osta ju huupi vaid tead mida milleks vaja, sama asi ka muusikaga, et ei osta ju täiesti huupi tundmatut artisti. Seega su tossunäide ei kõlba.
Kommentaarid: 150 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 127
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vladimir
HV kasutaja
vladimir

liitunud: 03.09.2004




sõnum 08.01.2008 14:43:41 vasta tsitaadiga

Muidugi ei osta huupi - algul tõmbad p2p abil ja kui meeldib, ostad. Olgem ausad, netipoodides plaatide kuulamisvõimalused on praktiliselt olematud, ning nii mõneski füüsilises poes nadid - viimasel ajal on neis levinud mingid odavad DVD mängijad, millel ei saa lugu edasi-tagasi kerida (väga oluline funktsioon, poes algusest lõpuni ei kuula ju lugusid ning esimesed pool minutit laulust ei anna sageli tervikust eriti aimu - mina kuulan tavaliselt 5..10 sekundit introt, siis keskelt mõned lõigud ning lõpuks viimased 5 sekundit), mõnikord puudub isegi helitugevuse nupp - üritatakse kombineerida mingi juhtme otsas rippuva jullaga, juhtme teises otsas on sageli mingid eriliselt juustud klapid, mis loomulikult müra ei isoleeri. Ning et poes mängib kõlaritest muusika päris valjult ja klappidest (eriti juustudest klappidest) valjult kuulamist ei salli kohe üldse, kasutan sageli omaenda klappe, kui need juhtuvad kaasas olema, mõnikord aga ei vaata müüjateks olevad tibinad selle peale eriti hea pilguga.
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mirko27
HV veteran
mirko27

liitunud: 29.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.01.2008 19:34:42 vasta tsitaadiga

Ja kuidas on artist selles süüdi, et sa tema muusikat kakud P2P-st alla? Süüdista poode siin ja varasta netist nende vara, mitte artistide oma.
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vladimir
HV kasutaja
vladimir

liitunud: 03.09.2004




sõnum 09.01.2008 17:37:02 vasta tsitaadiga

mirko27 kirjutas:
Ja kuidas on artist selles süüdi, et sa tema muusikat kakud P2P-st alla? Süüdista poode siin ja varasta netist nende vara, mitte artistide oma.


Nomaitea, kuidas sa mu tekstist välja lugesid, et artistid on süüdi poodide nadides võimalustes - seal süüdi ikka omanikud-juhatajad. Sinu teine lause on lihtsalt nonsenss (no offence)- hakkan netist poeletti alla tirima??? Artist pole süüdi, et ma tema loomingut p2p-st sikutan, süüdi on ärid, kes ei raatsi tema loomingut siin müüa või sunnivad ostma põrsast kotis. Kui allalaetud muusika meeldib, üsitan ikka jõudumööda ka plaadi osta - kui plaat üldse kuskil müügis on... Kui muusika ei meeldi, kaob see kettalt või jääb niisama kuskile nurka "tolmu koguma". Tegelt pole viimastel kuudel p2p-i üldse kasutanud - kraam tuleb poest või netllabelitest.

PS. Ostsin täna jälle kolm plaati... 127.- eest. Olgu kiidetud rahvamassid, kes väärt kraami jätavad poeletile tolmu koguma, et poodnikud saaksid selle hinna minu tasku kohasele tasemele viia! 8)
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mirko27
HV veteran
mirko27

liitunud: 29.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.01.2008 18:38:40 vasta tsitaadiga

Sry, öösel ajasin tõesti kaks asja omavahel segamini. Tahtsin öelda, et varastad artistide kraami mitte kaupmeeste oma. Ja süüdi ei ole artist et tema toodet sitasti eksponeerib kauplus.
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Auron
HV Guru
Auron

liitunud: 19.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.01.2008 18:47:51 vasta tsitaadiga

vladimir kirjutas:
Kui allalaetud muusika meeldib, üsitan ikka jõudumööda ka plaadi osta - kui plaat üldse kuskil müügis on... Kui muusika ei meeldi, kaob see kettalt või jääb niisama kuskile nurka "tolmu koguma".
Ehk siis see ongi samahea jutt kui lähen poodi, harutan shokolaadi lahti, võtan paar ampsu ja siis panen tagasi. Kui öeldakse, et pead selle eest nüüd maksma siis ütlen, et kuna mulle ei maitsend siis ma poleks ju niikuinii ostnud ja te poleks niikuinii raha saanud. Fakt on aga see, et sa oeld seda tarbind.
Kommentaarid: 150 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 127
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
enterprice
HV veteran
enterprice

liitunud: 18.12.2003




sõnum 09.01.2008 19:39:52 vasta tsitaadiga

Auron kirjutas:
vladimir kirjutas:
Kui allalaetud muusika meeldib, üsitan ikka jõudumööda ka plaadi osta - kui plaat üldse kuskil müügis on... Kui muusika ei meeldi, kaob see kettalt või jääb niisama kuskile nurka "tolmu koguma".
Ehk siis see ongi samahea jutt kui lähen poodi, harutan shokolaadi lahti, võtan paar ampsu ja siis panen tagasi. Kui öeldakse, et pead selle eest nüüd maksma siis ütlen, et kuna mulle ei maitsend siis ma poleks ju niikuinii ostnud ja te poleks niikuinii raha saanud. Fakt on aga see, et sa oeld seda tarbind.

poodides ongi degusteerimised ja kui ei maitse ei osta ka
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 98
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HighEnd
HV veteran
HighEnd

liitunud: 24.03.2007




sõnum 09.01.2008 20:24:42 vasta tsitaadiga

enterprice kirjutas:
Auron kirjutas:
vladimir kirjutas:
Kui allalaetud muusika meeldib, üsitan ikka jõudumööda ka plaadi osta - kui plaat üldse kuskil müügis on... Kui muusika ei meeldi, kaob see kettalt või jääb niisama kuskile nurka "tolmu koguma".
Ehk siis see ongi samahea jutt kui lähen poodi, harutan shokolaadi lahti, võtan paar ampsu ja siis panen tagasi. Kui öeldakse, et pead selle eest nüüd maksma siis ütlen, et kuna mulle ei maitsend siis ma poleks ju niikuinii ostnud ja te poleks niikuinii raha saanud. Fakt on aga see, et sa oeld seda tarbind.

poodides ongi degusteerimised ja kui ei maitse ei osta ka

Degusteerimised on üldjuhul ainult uutel toodetel. Njh autodega saab sõita ikka.

_________________
ANIMIST
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Auron
HV Guru
Auron

liitunud: 19.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.01.2008 13:36:04 vasta tsitaadiga

enterprice kirjutas:
Auron kirjutas:
vladimir kirjutas:
Kui allalaetud muusika meeldib, üsitan ikka jõudumööda ka plaadi osta - kui plaat üldse kuskil müügis on... Kui muusika ei meeldi, kaob see kettalt või jääb niisama kuskile nurka "tolmu koguma".
Ehk siis see ongi samahea jutt kui lähen poodi, harutan shokolaadi lahti, võtan paar ampsu ja siis panen tagasi. Kui öeldakse, et pead selle eest nüüd maksma siis ütlen, et kuna mulle ei maitsend siis ma poleks ju niikuinii ostnud ja te poleks niikuinii raha saanud. Fakt on aga see, et sa oeld seda tarbind.

poodides ongi degusteerimised ja kui ei maitse ei osta ka
Mängudel on samuti demod ja tarkvaradel trial versioonid ja muusikat saab kahh paljudel artistidel netis kuulata a'la 30 sekundit loost ehk siis aimu saada jne.
Kommentaarid: 150 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 127
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vladimir
HV kasutaja
vladimir

liitunud: 03.09.2004




sõnum 10.01.2008 18:39:51 vasta tsitaadiga

Paljudel artistidel saab jah lugude lõike netist kuulata, aga veel rohkematel ei saa. Ning 30 sekundit 32...64 kbit/s ei ütle mitte midagi - see on umbes nagu 64x64 piksli suurune GIF Mona Lisast, mida näidatakse ühe sekundi jooksul. Šokolaadi ei saa võrdluseks üldse tuua - kui ma olen šokolaadist tüki hammustanud, kes siis veel seda osta tahab? Kahju on juba tehtud. Kui tõmban p2p-st laulu alla, see ei meeldi ja kustutan siis selle ära - no mis rahalist kahju ma artistile tekitan?

Veelkord, ei ole piraatluse poolt, aga alati katsun asjadele läheneda kaine mõistuse ja loogika abil.

Muuseas, see vaidlus siin ei vii kuhugi - tundub, et kõik on oma seisukohtades kramplikult kinni ning aitaks ainult "point-of-view gun" pöidlaküüdi teejuhist... Meenutab juba usuvaidlusi keskajast.
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wilts
HV veteran

liitunud: 07.02.2002




sõnum 11.01.2008 19:04:58 vasta tsitaadiga

nii... unustaks korra selle šokolaadi tahvli.

jäta inimene korra üksi ilma valveta poodi, mida ta teeb? VARASTAB!!!
Isegi perest kus raha pole probleem... ja vana nolk tõmbab mingi 2k võimu ära... 5 kaamerat vahtis selga!!!
mingi beibega pintsakus tüüp.. no paistis, et raha on... tõmbab mingi hädise 40eek maksa juhtme ära WTF???

te räägite siin šokolaadist.

piratakse sellepärast et keegi ei vahi selga ja ei kontrolli ja seda tehakse täpselt sama kaua kui poest varastatakse.
sellest saab lahti ainult siis kui see pellaris ühiskond muutub.
Kommentaarid: 31 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Auron
HV Guru
Auron

liitunud: 19.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.01.2008 13:49:07 vasta tsitaadiga

vladimir kirjutas:
Ning 30 sekundit 32...64 kbit/s ei ütle mitte midagi - see on umbes nagu 64x64 piksli suurune GIF Mona Lisast, mida näidatakse ühe sekundi jooksul.
Osaliselt kuulatav lugu on üldiselt vähemalt sama kvaliteediga mis tavaline netist tõmmatud variant ehk siis 128kb. Palju on ka 96 ja 64 variante aga ka ned on piisavalt arusaadavad, et saada aimu millega tegu. Näiteks vaatasin metallica lehte kus kõigi albumite kõiki lugusid saab kuulata 1 minut. Siin ei ole vaja midagi mingi 360kb mp3'na kuulata kogu albumit 5 korda läbi, et mõista ahah kui ostan siis on ikka sama kraam. Ei ole nagu tegu ju sellega, et lehelt kuulates tuleb vilharmoonia ja albumit ostes on see asendust tränaossi dümmiga kuna sitem kvaliteet eksitas.
vladimir kirjutas:
Veelkord, ei ole piraatluse poolt, aga alati katsun asjadele äheneda kaine mõistuse ja loogika abil.
Kaine mõistuse ja loogikaga peaksid aru saama, et kui seadusega ei oleks reguleeritud see kuidas sa asja kasutada tohid siis kõik ju ainult "prooviksidki" ja ei ostetakski. Kaine mõistusega peaksid aru saama, et tegelt autor oma loomingut mingit muud moodi kaitsta ja töö eest tasu saada ei saagi kui loomingut on võimalik nö. piiramatult kopeerida icon_wink.gif See kas muss oli sinu maitse või mitte ei ole tähtis kuna see ei muuda fakti, et sina oled seda tarbinud ilma selle eest maksmata.
vladimir kirjutas:
Muuseas, see vaidlus siin ei vii kuhugi - tundub, et kõik on oma seisukohtades kramplikult kinni ning aitaks ainult "point-of-view gun" pöidlaküüdi teejuhist... Meenutab juba usuvaidlusi keskajast.
Esiteks siin ei ole mingi nö. I say tomato you say tomato keiss vaid jutt käib ühest küljest seaduse poolelt ja teisest küljest seaduse rikkumise poolelt.
Kommentaarid: 150 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 127
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kaniyodrift
HV kasutaja
Kaniyodrift

liitunud: 03.10.2003




sõnum 13.01.2008 19:28:44 vasta tsitaadiga

vladimir kirjutas:
30 sekundit

http://previews.trackitdown.net/preview/150494/preview_Puma_White-Copenhagen_(Original_mix)-Moonrising_Records.mp3

samuti pakuvad paljud artistid oma kodulehel või myspacel terveid lugusi kuulamiseks ka kõrgema kvaliteediga
nt http://futureengineers.net/

Auron kirjutas:
See kas muss oli sinu maitse või mitte ei ole tähtis kuna see ei muuda fakti, et sina oled seda tarbinud ilma selle eest maksmata.

lause nagu RIAA või EAKO ajupesu õpikust maha viksitud icon_lol.gif

Auron kirjutas:
Kaine mõistuse ja loogikaga peaksid aru saama, et kui seadusega ei oleks reguleeritud see kuidas sa asja kasutada tohid siis kõik ju ainult "prooviksidki" ja ei ostetakski.

meie seadustega pole lugude proovimine ilma ostmata keelatud

Auron kirjutas:
Kaine mõistusega peaksid aru saama, et tegelt autor oma loomingut mingit muud moodi kaitsta ja töö eest tasu saada ei saagi kui loomingut on võimalik nö. piiramatult kopeerida icon_wink.gif

kõik autorid ei tee muusikat sulli nimel, paljudel on töökoht olemas ja mussi luuakse lihtsalt rahva rõõmuks, hea muusikaga tulevad ka feim & respekt, ning miks ka mitte paypal annetused - kes viitsib, kasutab Creative Commons litsentsi, keda ei koti uploadib kohe oma mp3d & albumid - minu muusikakogu mõne žanri esitusnimekirjas ostetavat muusikat ei leidugi icon_wink.gif


viimati muutis Kaniyodrift 13.01.2008 22:21:08, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Arvuti ja internet »  Ka Briti piraadid võivad internetiühendusest ilma jääda mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.