Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Tarkvara ja arvutimängud »  Windows XP Service Pack 3 alles aastal 2008 märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.11.2006 14:17:04 vasta tsitaadiga

... näita mulle üks lõik lausest, kus ma teen pisipehme tarkvara maha ? Ma pole vaielnud mingil muul teemal, kui ainult väite vastu, et FF mälukasutus on tingitud mingist müstilisest lekkest ...
_________________
Kommentaarid: 193 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 160
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.11.2006 15:14:13 vasta tsitaadiga

Polegi sulle ega kellelegi teisele otseselt viidanud, juhul, kui sa veel pole märganud. Don't be so personal, OK?

Teiseks, nii kaua, kuni mina Firefoxi kasutasin, nimetati seda lekkeks ja Mozilla tiimil läks päris kaua aega enne, kui nad seda feature'iks kutsuma hakkasid. Arvatavasti panid arendusosakonna poisid pead kokku ja mõtlesid, kuidas seda võimalikult positiivselt serveerida, et mitte lolli olukorda jääda. Tulemuseks oligi nimetus feature, mitte leak. Ja sellele vaatamata pannakse installeerimisel By Default ikkagi kõige kõrgem mälukasutus. Võiks siis seda muuta? Aga ei, siis ju kannatab brauseri kiirus ja inimesed ei kasutaks seda enam.
Sorry, aga ma ei suuda ikkagi seda featuuriks või milleks iganes, peale lekke, nimetada.
Kasutage oma goddamn Firefoxi rahus. Ma saan aru, et ma peaksin Vista pärast 2 GB RAMi endale ostma (lahedad tilulilud ja kompanii), aga Firefoxi pärast? Selleks, et saaksin lehekülje sajandiku võrra kiiremini lahti? Give me a break. Suht totakas asjaolu on juba ka see, et suurema RAMi ahnitsemisega suudab Firefox kiirem olla - tore, aga kuidas teised brauserid oma kiiruse säilitavad ega neela sellega järjest rohkem ja rohkem mälu, kuni muu jaoks seda enam ei jätku?
Ja ma ei viitsi sellel teemal enam jahuda. Case closed minu jaoks. Peace, I'm out.
Kommentaarid: 690 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 532
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.11.2006 16:02:03 vasta tsitaadiga

... kui sa viitad oma jutus minu kirjutatule, siis kuidas ma peaks reageerima, ignoreerima ?

... mozillal pole kahjuks võtta müriaadide viisi inimesi, kes päevast-päeva tegeleks igasuguste küündimatute väidete ümber lükkamisega, nagu n. pisipehme endale lubada saab. Kiirusevõit tuleb esile just aeglase või ülekoormatud ühenduse korral, usu või ära usu aga suurem osa maailmast ei istu ~10Mbit ühenduste taga, valdaval enamus kasutab siiamaani veel suht aeglaseid ühendusi ja teades, kui kirjud ja rasked on tänapäeva weebilehed, siis on suisa kohatu rääkida mingist sajandikust, võit võib olla kümneid sekundeid, kui mitte rohkem. Proovi mõne nigela ühenduse taga erinevaid lehitsejaid, siis ehk saad aru. Pealegi, vähendab selline puhverdamine ka globaalses mõttes koormust internetiliiklusele, kuna niimoodi ei laeta korduvalt alla informatsiooni, mis nii ehk nii muutunud ei ole ja uuendamist ei vaja seega, midagi kritiseerima asudes, võiks ka enda ninaalusest natukene kaugemale näha ...

_________________
Kommentaarid: 193 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 160
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.11.2006 16:30:41 vasta tsitaadiga

Oh god, sa ei jäta jonni.
Teadmiseks siis. Ma kasutasingi Firefoxi aeglase ühendusega (56K telefonimodem on piisavalt aeglane?) ja kasutama üldse hakkasingi sellepärast, kuna kõik promosid, et see on kiire ja ei nõua ressursse + veel popupid ei tule läbi. Firefox jooksis mul mõnda aega profiilis toodud nõrgema arvuti peal. Võtsin Foxil maha kõik graafilised tilulilud, keelasin igasugu liikuva meedia näitamise ja heli taasesituse, panin popupide blokeerija maksimaalse peale, et ei peaks mingeid aknaid ja graafikat eraldi laadima.
Peale seda, kui sain selle nn "featuuri" osas targemaks, panin mälukasutuse samuti minimaalseks. Ja ikkagi jäi selle eluka jaoks mälust väheks, kuna Internet Exploreri 4 akent ei võtnud ka nii palju mälu kui üks Firefoxi aken 1 Tabiga. Ning "lagimine" oli rohkem kui tuntav. Ja 800 MHz/120MB RAMiga masinal läks Firefox lubamatult kaua käima. Lisaks sellele tulid Firefoxist osad popupid läbi ning Macromedia Flash Playeri puudumisel pidin ma mõnel lehel 5-6 korda klikkima teatel a la "saidil on komponendid, mis nõuavad Flash Playerit" (Flash Player sai nimme sellepärast uninstallitud) enne, kui leht lõpuni laadis. Alguses mõtlesin, et viirusetõrje ja tulemüür neelavad RAMi, aga ei. Need on ka ühed põhjused, miks ma Opera ja IE kombinatsiooni peale üle läksin.
Nii et ei tasu tulla kohe ütlema, et ma pole oma ninaalusest kaugemale näinud.
Tõsiselt, ma vaidleksin sinuga sellel teemal edasi, aga ma ei viitsi lihtsalt kirjutada. Mõnel üritusel istud sina õlleklaasi taga ja mina Cola klaasi taga ja siis võib sellest edasi arutada icon_wink.gif
Kommentaarid: 690 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 532
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.11.2006 17:01:09 vasta tsitaadiga

... ma ei oska kommenteerida sinu masina probleeme, kuid mul on näituseks võtta üks Comapaq'i 400MHz PII lapats 192MB mäluga, kus kasutatakse igapäevaselt WinXP keskkonnas täiesti edukalt FF, ning ma pole kuulnud nurinat. Võin selle lapatsi mõnele üritusele kaasa võtta demomaks FF suutlikust, kui soovi on. FF avaneb ja toimib loomulikult nii vanal konfil mõneti aeglasemalt, kuna FF tuleb laadida nullist ja baseerub omal mootoril samas, kui IE on enamlalt jaolt juba mälus olemas sest kasutab väga suures ulatuses samu komponente, mida muud windooza süsteemsed rakendused ehk sisuliselt ongi IE integreeritud süsteemne rakendus ...
_________________
Kommentaarid: 193 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 160
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.11.2006 17:07:24 vasta tsitaadiga

indre329, DigeBeni, HV möllul 2.detsember demonsteerite oma oskusi 8)
_________________
HV valuutakalkulaator
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.11.2006 17:10:41 vasta tsitaadiga

Kui ma sinna jõuan, siis hea meelega icon_wink.gif
Kommentaarid: 690 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 532
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
d3t
HV Guru
d3t

liitunud: 14.05.2004




sõnum 08.11.2006 17:12:19 vasta tsitaadiga

endal veelgi vanem arvuti, servuna hetkel kasuytuses, kuid kui bootimise ajal XP valida, siis ka seal on FF. Tösi tööle läheb ta ma ei tea kui kaua (ütleme, siis et terve igaviku, nii 2min), aga peale seda on kiirus kui rektiivlennnukil... Mälu on 64mb... Et nagu jookseb veel FTP server/apleache/php/mysql/nod32/lookenstop ja ei kurda.... Swapi on 450mb... Ütlen ausalt. Väga ilusasti jooseb. Lisaks jagab masin netti ka. Hetkel siis - FTP server, apleache/php/mysql/html server, tsentraalne viirusetörje, firewall, printserver. Ja server veab ilusti ära. Vaid pisut mälu oleks vaja kiiremaks operatsiooniks.... Aga wini all pole vaja, kuna nod32 + look en stop ja firefox saavad koos väga hästi hakkama. Pigem on su indre329, probleeme oma masina os süsteemi prioriteetide paika panemisel, kui sellest et puudust jääb resursidest. Kontoriarvuil, kus mälu 256 mb kasutatakse ainult firefoxi. Peale masina lahtitegemist 1min mõtleb ff lahti tegemisel, aga kõik edasised kinni lahti panemised on nagu lapsemäng. Õpi ennem oma arvutit kasutama, siis tule ja ütle et see tarkvara sucib. Miks microsofti maha tehakse? Sest kõik on kadedad, et ise sellise asja peale ei tulnud. MS ei tee ainult bullshiti. Minu XP pole kordagi kokku jooksnud ega BSOD näidanud. Kuidas on lood teil?
_________________
next.Insiders - koht mängijatele ja tehnikahuvilistele toredaks ajaveetmiseks.
PT: Sony XE90 & LG C1 värvi kalibreerimine
Lecktor - 3D printerid ja lisatarvikud, Voron, Prusa jne
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 72
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.11.2006 17:26:54 vasta tsitaadiga

d3t kirjutas:
endal veelgi vanem arvuti, servuna hetkel kasuytuses, kuid kui bootimise ajal XP valida, siis ka seal on FF. Tösi tööle läheb ta ma ei tea kui kaua (ütleme, siis et terve igaviku, nii 2min), aga peale seda on kiirus kui rektiivlennnukil... Mälu on 64mb... Et nagu jookseb veel FTP server/apleache/php/mysql/nod32/lookenstop ja ei kurda.... Swapi on 450mb... Ütlen ausalt. Väga ilusasti jooseb. Lisaks jagab masin netti ka. Hetkel siis - FTP server, apleache/php/mysql/html server, tsentraalne viirusetörje, firewall, printserver. Ja server veab ilusti ära. Vaid pisut mälu oleks vaja kiiremaks operatsiooniks.... Aga wini all pole vaja, kuna nod32 + look en stop ja firefox saavad koos väga hästi hakkama. Pigem on su indre329, probleeme oma masina os süsteemi prioriteetide paika panemisel, kui sellest et puudust jääb resursidest. Kontoriarvuil, kus mälu 256 mb kasutatakse ainult firefoxi. Peale masina lahtitegemist 1min mõtleb ff lahti tegemisel, aga kõik edasised kinni lahti panemised on nagu lapsemäng. Õpi enne oma arvutit kasutama, siis tule ja ütle et see tarkvara sucib. Miks microsofti maha tehakse? Sest kõik on kadedad, et ise sellise asja peale ei tulnud. MS ei tee ainult bullshiti. Minu XP pole kordagi kokku jooksnud ega BSOD näidanud. Kuidas on lood teil?

Ma ei viitsi vaielda rohkem icon_wink.gif
Kommentaarid: 690 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 532
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Herr Kurm
Piiratud kasutaja
Herr Kurm

liitunud: 25.03.2004




sõnum 08.11.2006 17:30:42 vasta tsitaadiga

d3t kirjutas:
Minu XP pole kordagi kokku jooksnud ega BSOD näidanud. Kuidas on lood teil?


tule ja vaata, kohe peale installi on laskti sinine ekraan piku põske või kõik protessid hakkavad üksteise järel panguma (wini enda omad). Ja siis veel küsitakse mult et miks ma wini ei kasuta ... icon_rolleyes.gif

_________________
-logod, firmaidentiteet, küljendamine, flash-
-portfolio-
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Elof
HV Guru
Elof

liitunud: 07.05.2003




sõnum 08.11.2006 18:07:46 vasta tsitaadiga

DigeBeni kirjutas:
TanElofJ kirjutas:
DigeBeni kirjutas:
... FF mäluleke = hämamine ...

Ausaltöeldes on küll imelik kui selleks et brauser mälu ei õgiks, tuleb sätteid karupe***st muuta.
Mäluleke pole võibolla tõesti sellele õige nimetus, ent kui isegi nimetada see ümber feature'iks, ei tähenda et see tüütu poleks icon_rolleyes.gif
Aga see teema lõpp on küll juba ebaHV'likult OT'ik icon_rolleyes.gif

... it is a voodoo magic man icon_lol.gif

.... sa ei pea midagi muutma või õigemini, sa ei pea üldse midagi sellist kasutama, mida sulle kasutada ei meeldi ! Las need kasutavad, kellele meeldib või oled sa kade nende peale, et peavad midagi sellist paremaks, mida sina ei pea ?

... aga nagu vuuduu itimeestele kohane on lihtsam ju lahmida ja oma lollusest mingitest leketest jahuda, kui asja olemusse süüvida icon_neutral.gif

voodoo magic man icon_eek.gif
Olen jah kade nende peale, kes peavad paremaks midagi sellist, mida mina ei pea. Loomulikult olen ma kõiksuguse muu tarkvara vastu, mis mulle ei meeldi. See on juba nagu ATI versus nV teemad kus ei saa ilma põikpäiselt üht teisele eelistamata teemadesse postitada kuna kui mainid ühe vigu siis oled "teise poole lammas" icon_rolleyes.gif
Ei ole ma öelnudki, et see feature on "mäluleke" icon_rolleyes.gif Kust sa seda muidu välja lugesid? Jälgisin seda dialoogi siin algusest lõpuni ja lugesin linkide taga olnud jutu.
Kui ma Firefox'i esimese brauserina ei kasuta siis pole mul mingit õigust seda kritiseerida?
Peab enne kriitikat mainima alati, et üldjoontes on igati viksi brauseriga tegemist? Et muidu olen "teise poole lammas"?
Kommentaarid: 212 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
d3t
HV Guru
d3t

liitunud: 14.05.2004




sõnum 08.11.2006 20:55:24 vasta tsitaadiga

FireFoxi kasutajaskond mõistab sind. Peasi, et sa ei tee maha asju, mis maha tegemist ei vääri. Nagu se feature. See on pisiasi. Enamuskasutajaid ei pane seda tähelegi, et se mälu võtab. icon_wink.gif See oli IMO
_________________
next.Insiders - koht mängijatele ja tehnikahuvilistele toredaks ajaveetmiseks.
PT: Sony XE90 & LG C1 värvi kalibreerimine
Lecktor - 3D printerid ja lisatarvikud, Voron, Prusa jne
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 72
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.11.2006 21:14:29 vasta tsitaadiga

TanElofJ, ma võin tsiteerida nii sinu enda kui ka mitut indre329 lauset, mis otseselt nimetavad mälukasutust lekkeks, kuid näita sina minu jutust üksainus tsitaat, mis halvustab kellegi eelistusi ! Minu nöök käis vaid sellesama õndsa vuuduujüngerluse aadressil, kus vuudupreester mõtleb välja mingi linnalegendi ja n+1 jüngrit jutlustavad seda igal võimalikul moel edasi, pühendumata ise üldse asja olemusse ...
_________________
Kommentaarid: 193 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 160
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Elof
HV Guru
Elof

liitunud: 07.05.2003




sõnum 08.11.2006 21:35:02 vasta tsitaadiga

DigeBeni kirjutas:
TanElofJ, ma võin tsiteerida nii sinu enda... lauset, mis otseselt nimetavad mälukasutust lekkeks...

thumbs_up.gif icon_rolleyes.gif
DigeBeni kirjutas:
... kuid näita sina minu jutust üksainus tsitaat, mis halvustab kellegi eelistusi !

Miks? Keegi polegi väitnud, et sa midagi sellist oled teinud, tegelikult.
Muuseas ei vaielnud ma ju sugugi vastu, et see müüt "mälulekkest" vale nimetusega.

Muuseas voodoo töötab sellesse uskumise puhul ikka küll. Samas FX mälu-cache feature't ei saa välja lülitada sellesse mitteuskumisega.
Ning meenus, mida need HV vaidlused meenutavad - baarikakluse algust. Loetakse vahest teise postitusest välja midagi sellist, mida pole seal olnud ning üritatakse sellele olematule väitele vägisi vastu vaielda icon_razz.gif
(Ning ei üritagi väita, et ise vahest samasse ämbrisse ei astu, loen lihtsalt kiiruga mööda vahest)


viimati muutis Elof 08.11.2006 22:17:52, muudetud 2 korda
Kommentaarid: 212 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Max Powers
 

liitunud: 21.03.2003




sõnum 08.11.2006 21:37:14 vasta tsitaadiga

Who cares about FF, räägime ikka SP3st siin teemas
Kommentaarid: 215 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
d3t
HV Guru
d3t

liitunud: 14.05.2004




sõnum 08.11.2006 21:57:02 vasta tsitaadiga

Who cares SP#. Ikka suudab MS selle peeti keerata icon_biggrin.gif Max Powers,
_________________
next.Insiders - koht mängijatele ja tehnikahuvilistele toredaks ajaveetmiseks.
PT: Sony XE90 & LG C1 värvi kalibreerimine
Lecktor - 3D printerid ja lisatarvikud, Voron, Prusa jne
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 72
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
mks
HV veteran

liitunud: 27.09.2004




sõnum 08.11.2006 22:29:10 vasta tsitaadiga

d3t kirjutas:
Who cares SP#. Ikka suudab MS selle peeti keerata icon_biggrin.gif Max Powers,


icon_biggrin.gif mul tekkis lausa isiklik huvi, kui vana on kasutaja d3t icon_biggrin.gif... jutu järgi kuskil 13: "MS on paha, kuri, MSi tooted on saatanast, MS on p*sk"... ma tean, ma ise ajasin sama jama...
juhul kui SP3's on WinFS, võib asi olla päris huvitav...
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 08.11.2006 22:40:25 vasta tsitaadiga

mks kirjutas:
juhul kui SP3's on WinFS, võib asi olla päris huvitav...
https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=3135990#3135990

MS kui ettevõte käitub sageli üsna ebamoraalselt. Samas käitub ta sedasi kuna soovib oma turuosa ja kasumit säilitada. Samuti pole tõepoolest tema tooted alati just kõige paremad. Loomulikult paremus on sügavalt subjektiivne asi.

_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 86
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
mks
HV veteran

liitunud: 27.09.2004




sõnum 08.11.2006 22:59:03 vasta tsitaadiga

järgnev on enamasti OT ja sügavalt minu isiklik arvamus: ebamoraalne või mitte... vaata mida eesti riigiametnikud teevad ja siis mõtle, kas see, mida MS teeb, on ikka ärilisest küljest nii ebamoraalne...
leia mulle kõigi inimeste arust perfektne operatsioonisüsteem... ma nõustun, et profil on lihtsam kasutada mõnda linuxilist (jätame maci riistvarapiirangute ja seetõttu tavapärasest kõrgema hinna tõttu võrdlusest välja) aga tavalisel kasutajal (loe: praegusel hetkel keskmine üle 25-aastane töökohaga inimene) on tunduvalt lihtsam kasutada mõnda MSi opsüsteemi, sest de facto standard firmades on siiski windows... võibolla olen mina see kiiksuga tüüp, kes leiab, et hoolimata kõigist vigadest on windows siiski mugav ja edukalt kasutatav opsüsteem, mille paigaldamiseks ja lisatarkvara installimiseks ei pea harrastama anaalstomatoloogiat (kasvõi näiteks Fedoras codecite installimine)... linuxilised on küll läbi aja mugavamaks muutunud, aga miskipärast on mul siiski tunne, et linux lähema kolme-nelja aasta jooksul eriti palju enda turuosa ei kasvata...
nüüd väidete juurde, et Vista = XP peenisepikendus... selle kohta ütlen ma, et pikenda oma praegust peenist palju tahad, neegrim*nni ikka ei saa... vista on XP'st peajagu üle, palun leia mulle täpne Aero kujundus, mis oleks samasugune ja toimiks ka samamoodi, User Account Control, mis lisab tavakasutajale ikka kõvasti turvalisust... tulemüür on korralikum ja sügavamale sisse ehitatud, mis täiendab samuti turvalisust... windows defender jne jne... turvalisusele on ikka kõvasti rõhku pandud...
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 08.11.2006 23:05:01 vasta tsitaadiga

Ebamoraalse käitumise all pidasin silmas konkurentidele kaigaste kodaratesse loopimist.
Samuti, nagu ikka, on monopolide probleemiks see et enne tegutsema ei hakata kui keegi korralikult kandadel ei tallu. Hea näide on IE. IE6 on ürgvana ning seda ei hakatud enne uuendama kui FF oli juba märgatava osa turust enda kätte haaranud. Olen kindel et kui ka OS'i turul midagi sarnast juhtuks muutuks areng tunduvalt kiiremaks. Ehk siis suur monopol keerab kõigile käru arengu pidurdamisega.

_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 86
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.11.2006 11:40:00 vasta tsitaadiga

Ho Ho kirjutas:
Ebamoraalse käitumise all pidasin silmas konkurentidele kaigaste kodaratesse loopimist.

Ausalt öeldes kuulen ma küll viimasel ajal rohkem ja rohkem sellest, kuidas MS'ile kaikaid kodarasse loobitakse. Küll kaevatakse kohtusse, kuna kellelegi ei meeldi Windows Media Player Windows XP komplektis, siis jälle IE on seal paha.
Kõige ägedam oli see, kui nüüd Symantec üritas (pole kuulnud sellest case'ist rohkem, seega ei tea, kas neil õnnestus) MS'i kohtusse kaevata, kuna Vista pidavat liiga turvaline olema? Wtf? Kõigepealt kiunutakse selle kallal, et Windows on nagu Šveitsi juust ja ebaturvaline ning isegi viirusetõrjetest pole abi, nüüd hakatakse hoopis vastupidise kallal võtma. Siis võiks Linuxi ja Mac OS'ide peale ka kaevata, kuna neil pole ju pmst viiruseidki. Aga näiteks Linux on tasuta - neilt pole midagi võtta. Ning kuna seda teevad erinevad inimesed, mitte firma, siis on raske süüdistatavat samuti leida.
Seega jääb hambusse Windows. Asi on nagu alati rahas - kas nende kohtuvaidluste (IE ja WMP eemaldamine) pealt võidab Windowsi kasutaja? Vaevalt. Osa kohtus väljamõistetud rahast läheb kohtukulude peale ja ülejäänud kellegi toreda inimese taskusse. Ning kokkuvõttes ei muutu midagi. Mida nende trahvidega üldse tehakse? Kuhu see raha läheb? Teiste brauserite, meediapleierite või avatud kontorite arendamiseks? Ega vist ei lähe, või kuidas? Kas keegi üldse teab, kuhu need Euroopa Liidu poolt MS'ilt väljamõistetud rahad on läinud? Sotsiaalabisse? Lihtsalt järjekordne viis firmalt seaduslikult raha lüpsta. Muud ei midagi.
Üks ta lollus kõik. Mitte, et ma MS'i siin kaitseksin, aga temast patuoinast teha mingite mõttetute asjade pärast on küll ajuvaba.

Krt, pidin jälle oma suu lahti tegema. Peaks HV-sõltuvusest üle saama ja siin ainult kord kuus käima icon_neutral.gif
Kommentaarid: 690 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 532
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
d3t
HV Guru
d3t

liitunud: 14.05.2004




sõnum 09.11.2006 11:56:28 vasta tsitaadiga

See mis Windows teeb võiks tõesti tema otsustada olla mis ta lisab os süsteemi mis mitte. Pigem võiks installi ajal need lisavidinad valida olla kas tahad või mitte...

Miks ma ütlesin et ms suudab ikka peeti keerata on sellepärast, et peab jälle CLEAN iinstalli tegema, sest kui juba töötavale osile mingit sp panna siis tavaliselt on tulemus negatiivne, mitte postiiivne. Kogemused alates windows 2000 pro sp1 edasi....

mks, ma ei ole väitnud et ms pask on. Se oli ikkagi huumoriga öeldud. isegi naerunägu lõpus....

_________________
next.Insiders - koht mängijatele ja tehnikahuvilistele toredaks ajaveetmiseks.
PT: Sony XE90 & LG C1 värvi kalibreerimine
Lecktor - 3D printerid ja lisatarvikud, Voron, Prusa jne
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 72
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 09.11.2006 12:35:52 vasta tsitaadiga

indre329 kirjutas:
Ausalt öeldes kuulen ma küll viimasel ajal rohkem ja rohkem sellest, kuidas MS'ile kaikaid kodarasse loobitakse. Küll kaevatakse kohtusse, kuna kellelegi ei meeldi Windows Media Player Windows XP komplektis, siis jälle IE on seal paha.
Monopolidele kehtivad teistsugused reeglid. Kas meenub omaaegne IE vs Netscape saaga?
indre329 kirjutas:
Kõige ägedam oli see, kui nüüd Symantec üritas (pole kuulnud sellest case'ist rohkem, seega ei tea, kas neil õnnestus) MS'i kohtusse kaevata, kuna Vista pidavat liiga turvaline olema?
Probleem oli selles et MS keeldus avaldamast infot et teised softitootjad ei saaks teha konkureerivaid arvutikaitse programme.
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 86
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.11.2006 13:20:48 vasta tsitaadiga

Ho Ho kirjutas:
indre329 kirjutas:
Kõige ägedam oli see, kui nüüd Symantec üritas (pole kuulnud sellest case'ist rohkem, seega ei tea, kas neil õnnestus) MS'i kohtusse kaevata, kuna Vista pidavat liiga turvaline olema?
Probleem oli selles et MS keeldus avaldamast infot et teised softitootjad ei saaks teha konkureerivaid arvutikaitse programme.

Selle kohta ma ütleksin daaa... Edu saladus ei tähenda vist seda, et sa teed midagi uudset, lahedat ja ülisupermegat valmis ning siis kuulutad sellest kõigile teistele, et nad saaksid seda järele teha. Loogiline ju, et kui firma arendab midagi head ja tulutoovat, siis ei taheta seda teistega jagada, vaid ise selle pealt teenida. Kapitalism ju icon_razz.gif
Näide: ma pakun, et kui sinu müüdaval meel oleks mingi head müügiedu tagav retsept, mistõttu seda ostetakse üle Eesti ja välismaalgi, siis sa ju ka ei tahaks seda teistega jagada? icon_wink.gif
Kommentaarid: 690 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 532
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XYZ
HV Guru
XYZ

liitunud: 05.11.2001




sõnum 09.11.2006 13:45:25 vasta tsitaadiga

indre329 kirjutas:
Ho Ho kirjutas:
indre329 kirjutas:
Kõige ägedam oli see, kui nüüd Symantec üritas (pole kuulnud sellest case'ist rohkem, seega ei tea, kas neil õnnestus) MS'i kohtusse kaevata, kuna Vista pidavat liiga turvaline olema?
Probleem oli selles et MS keeldus avaldamast infot et teised softitootjad ei saaks teha konkureerivaid arvutikaitse programme.

Selle kohta ma ütleksin daaa... Edu saladus ei tähenda vist seda, et sa teed midagi uudset, lahedat ja ülisupermegat valmis ning siis kuulutad sellest kõigile teistele, et nad saaksid seda järele teha. Loogiline ju, et kui firma arendab midagi head ja tulutoovat, siis ei taheta seda teistega jagada, vaid ise selle pealt teenida. Kapitalism ju icon_razz.gif
Näide: ma pakun, et kui sinu müüdaval meel oleks mingi head müügiedu tagav retsept, mistõttu seda ostetakse üle Eesti ja välismaalgi, siis sa ju ka ei tahaks seda teistega jagada? icon_wink.gif
Liiga lihtsustad!
Unustad ära, et win on opsüsteem, mis peab olema piisavalt avatud teistele tarkvaratootjatele. Või avalikult kuulutatud täiesti kinniseks süsteemiks - ei mingeid programme mitte üheltki firmalt ega eraisikult peale MS enda, kõik programmeerimisvahendidki peaks olema keelatud jne. Mõtle ise siit edasi...
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 12 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Tarkvara ja arvutimängud »  Windows XP Service Pack 3 alles aastal 2008 mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.