Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Kast / Toide / Casemod »  Arvutite voolutarbimise teema märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4 ... 20, 21, 22  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
HDvurle
HV pensionär
HDvurle

liitunud: 03.04.2002




sõnum 07.04.2005 22:47:19 vasta tsitaadiga

Toiteplokki. Emaplaadilt saabuvatele "juhistele" vastavalt suurendatakse või vähendatakse toiteploki väljundvõimsust.
Koormuse kasvades tõstetakse vastava pinge amperaaži, koormuse vähenedes langetatakse amperaaži.

_________________
Teie küsimused on vastatavad, kuid meie vastused on küsitavad.
IT uudissõnad. Pihuarvuti - pihkar, pihuarvuti kasutaja - pihkur.
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
aise
HV Guru
aise

liitunud: 02.10.2003




sõnum 07.04.2005 22:48:20 vasta tsitaadiga

Linnavurle kirjutas:
Toiteplokki. Emaplaadilt saabuvatele "juhistele" vastavalt suurendatakse või vähendatakse toiteploki väljundvõimsust.
Koormuse kasvades tõstetakse vastava pinge amperaaži, koormuse vähenedes langetatakse amperaaži.


aina põnevamaks läheb icon_lol.gif thumbs_up.gif
Kommentaarid: 189 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 172
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
JoeKing
HV veteran
JoeKing

liitunud: 03.03.2004




sõnum 07.04.2005 22:58:50 vasta tsitaadiga

Sorry for OT: aga huvitaks selline asi, et kui palju võtab umbes toiteploki võimsust minu profiilis olev masin? Mul tal praegu 200W toiteplokk ja juba 2 kõvaketast ja 2 optilist seadet küljes. Vente rohkem peale toiteka oma pole. Tahaks umbes teada, kui palju Watte tahab üks R 9100 kaart. Et kui ma sellise profiilis olevasse masinasse lükkaksin praeguse R 7000 asemel, kas siis jääks toitekast väheks? Ei tahaks ka suuremat toitekat panna, sest see nii hea vaikne, öösel saab nii magada, et arvuti praktiliselt pea kõrval ja peaaegu üldse ei ole kuulda icon_razz1.gif
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 207
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olc
HV Guru
olc

liitunud: 28.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.04.2005 23:03:11 vasta tsitaadiga

praegu elad juba suht piiripeal imo icon_rolleyes.gif , samas R9100 ei tohiks teab mis õgard olla R7000 kõrval

JoeKing kirjutas:
Sorry for OT: aga huvitaks selline asi, et kui palju võtab umbes toiteploki võimsust minu profiilis olev masin? Mul tal praegu 200W toiteplokk ja juba 2 kõvaketast ja 2 optilist seadet küljes. Vente rohkem peale toiteka oma pole. Tahaks umbes teada, kui palju Watte tahab üks R 9100 kaart. Et kui ma sellise profiilis olevasse masinasse lükkaksin praeguse R 7000 asemel, kas siis jääks toitekast väheks? Ei tahaks ka suuremat toitekat panna, sest see nii hea vaikne, öösel saab nii magada, et arvuti praktiliselt pea kõrval ja peaaegu üldse ei ole kuulda icon_razz1.gif
Kommentaarid: 135 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 123
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.04.2005 23:18:47 vasta tsitaadiga

tsitaat:
mis krdi jama sa ajad alalispinge ei oma mingit sagedust

Loe seda teemat: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=164537&highlight=
ja saad teada, et +5V on tegelikult hoopis ~55V icon_lol.gif

_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 179 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 145
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DoS
HV veteran
DoS

liitunud: 19.08.2002




sõnum 07.04.2005 23:23:45 vasta tsitaadiga

et tahanteada ka ei väsi oma 'tarkuste' jagamisest icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 50 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
233MMX
Kreisi kasutaja


liitunud: 19.02.2003




sõnum 07.04.2005 23:46:56 vasta tsitaadiga

tundub et igal ühel oma teooria icon_biggrin.gif

esitan siis ka enda oma : arvuti võtab niipalju voolu kui iga jupp nõuab seda. see on juba öeldud aga ma ütlen veel icon_wink.gif

kui mu toitekas täisvõimsusel uhaks siis vist mu UPS lülitaks ennast välja kuna UPS aint 500VA (~400W), aga toitekas 500W
Kommentaarid: 79 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anti
 

liitunud: 11.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.04.2005 23:50:30 vasta tsitaadiga

233MMX kirjutas:
tundub et igal ühel oma teooria icon_biggrin.gif

esitan siis ka enda oma : arvuti võtab niipalju voolu kui iga jupp nõuab seda. see on juba öeldud aga ma ütlen veel icon_wink.gif

kui mu toitekas täisvõimsusel uhaks siis vist mu UPS lülitaks ennast välja kuna UPS aint 500VA (~400W), aga toitekas 500W
just, mina olen samal arvamusel, ja seda on ka ordi, mikromaailma ja antec isiklikult. (saatsin neile selle küsimusega kirjad)
Kommentaarid: 313 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 4 :: 240
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olc
HV Guru
olc

liitunud: 28.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.04.2005 23:53:10 vasta tsitaadiga

233MMX kirjutas:
kui mu toitekas täisvõimsusel uhaks siis vist mu UPS lülitaks ennast välja kuna UPS aint 500VA (~400W), aga toitekas 500W


kas sul on selline UPS mis teeb väljundis uue pinge või selline mis lihtsalt jälgib võrgupinget ja sätib end alles siis tööle kui võrgupinge alla mingi kindla väärtuse langeb? kui esimene siis saab veel aru, kui aga teine siis on arvuti toitekal täitsa savi mitu VA su UPS on
Kommentaarid: 135 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 123
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
233MMX
Kreisi kasutaja


liitunud: 19.02.2003




sõnum 08.04.2005 00:23:45 vasta tsitaadiga

olc kirjutas:
233MMX kirjutas:
kui mu toitekas täisvõimsusel uhaks siis vist mu UPS lülitaks ennast välja kuna UPS aint 500VA (~400W), aga toitekas 500W


kas sul on selline UPS mis teeb väljundis uue pinge või selline mis lihtsalt jälgib võrgupinget ja sätib end alles siis tööle kui võrgupinge alla mingi kindla väärtuse langeb? kui esimene siis saab veel aru, kui aga teine siis on arvuti toitekal täitsa savi mitu VA su UPS on


asi ongi selles et teine on. ühekorra sai proovitud suht võimsate komponentidega, siis NFSU2 käima täisgraafikal ja kohe tõmbas upsi kooma icon_biggrin.gif . lihtsalt tegi kaks piiksu ja lülitas ennast koos arvuti ja monitoriga välja. ju siis arvas et tekkis mingi lühis et tal nii suur ülepinge tuli icon_biggrin.gif . ah tegelt praeguseks kärab küll, pole tal muidu midagi viga.
Kommentaarid: 79 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olc
HV Guru
olc

liitunud: 28.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.04.2005 00:42:18 vasta tsitaadiga

233MMX kirjutas:
olc kirjutas:
233MMX kirjutas:
kui mu toitekas täisvõimsusel uhaks siis vist mu UPS lülitaks ennast välja kuna UPS aint 500VA (~400W), aga toitekas 500W


kas sul on selline UPS mis teeb väljundis uue pinge või selline mis lihtsalt jälgib võrgupinget ja sätib end alles siis tööle kui võrgupinge alla mingi kindla väärtuse langeb? kui esimene siis saab veel aru, kui aga teine siis on arvuti toitekal täitsa savi mitu VA su UPS on


asi ongi selles et teine on. ühekorra sai proovitud suht võimsate komponentidega, siis NFSU2 käima täisgraafikal ja kohe tõmbas upsi kooma icon_biggrin.gif . lihtsalt tegi kaks piiksu ja lülitas ennast koos arvuti ja monitoriga välja. ju siis arvas et tekkis mingi lühis et tal nii suur ülepinge tuli icon_biggrin.gif . ah tegelt praeguseks kärab küll, pole tal muidu midagi viga.


sul seal küll miskit piixus, ups ise näiteks icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 135 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 123
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
aise
HV Guru
aise

liitunud: 02.10.2003




sõnum 08.04.2005 08:35:19 vasta tsitaadiga

lühis icon_lol.gif
Kommentaarid: 189 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 172
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
biglot
HV kasutaja

liitunud: 16.09.2002




sõnum 09.04.2005 04:34:10 vasta tsitaadiga

Üks teadja eespool kostis, et toiteka saab täisvõimsusel uhama panna, kui biosist lubada vms. No kuhu kurat ta selle võimsuse küll siis paneb, kui arvuti jupid seda ei vaja?? See kõlab umbes niimoodi, et mul trepikojast jookseb tuppa pidevalt nii palju kilovatte, kui kaitse läbi laseb, oluline pole üldse, kas toas mõne pirni ka põlema panen või mitte. Mul korteris siis 80Ax230V, s.o. 18,4 kW vahetpidamata. Kõlab tobedalt, mis?
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olc
HV Guru
olc

liitunud: 28.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.04.2005 10:15:19 vasta tsitaadiga

biglot kirjutas:
Üks teadja eespool kostis, et toiteka saab täisvõimsusel uhama panna, kui biosist lubada vms. No kuhu kurat ta selle võimsuse küll siis paneb, kui arvuti jupid seda ei vaja??
kyllap see ikka toasoojax läheb icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 135 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 123
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
biglot
HV kasutaja

liitunud: 16.09.2002




sõnum 09.04.2005 13:34:40 vasta tsitaadiga

olc kirjutas:
biglot kirjutas:
Üks teadja eespool kostis, et toiteka saab täisvõimsusel uhama panna, kui biosist lubada vms. No kuhu kurat ta selle võimsuse küll siis paneb, kui arvuti jupid seda ei vaja??
kyllap see ikka toasoojax läheb icon_biggrin.gif


Toasoojaks saab minna enamus sellest võimsusest, mida jupid vajavad, lisaks trafo kasuteguri osa ja kaod transpordis tarbijateni, rohkemat aga ei saa toitekas kuidagi välja anda, sest energia jäävuse seaduse järgi ei saa see ülearune osa minna eikuskile või heast peast soojuseks muutuda.
Ok, veel üks labane näide: kui autoaku on 60Ah ja sinna panna taha ainult 1 pirn 1A, siis tunni ajaga läheb akust välja 1Ah voolu, mitte 60. Toitekas töötab täpselt samamoodi. 500W toitekas annab välja ainult 150W võimsust, kui tarbijaid rohkem taga pole, või 0W, kui emme, kõvakate jms. tagant pistikud ära tõmmata. Muidugi mingid voolukaod on tal endal ka alati, isegi tühjalt käies (kasutegur).
Võimsus on pinge ja voolu korrutis, kui tarbijaid taga pole, on vool null ja korrutis vastavalt...ka.
Pika loba lõpetuseks: Ei ole võimalik panna toiteplokki täie võimsusega tööle, kui tarbijad kasutavad sellest ainult osa.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Nika0
HV veteran
Nika0

liitunud: 03.01.2005




sõnum 02.05.2005 20:29:17 vasta tsitaadiga

kui tahad vähe elektri kulu siis icon_biggrin.gif pane mingi puu tükk elektri näitajale vahele mingi 2 h lase seista ja siis jälle lahti icon_razz.gif aga noh see nali naljaks !
_________________
Motomehed täidavad kõhtu suu lahti sõites
Kommentaarid: 217 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 185
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
biglot
HV kasutaja

liitunud: 16.09.2002




sõnum 05.05.2005 01:58:39 vasta tsitaadiga

Nika0 kirjutas:
kui tahad vähe elektri kulu siis icon_biggrin.gif pane mingi puu tükk elektri näitajale vahele mingi 2 h lase seista ja siis jälle lahti icon_razz.gif aga noh see nali naljaks !


Elektroonilise voolumõõtja puhul aitab aitab, kui vilkuva tulukese peale kleepida tükk läbipaistmatut leukoplasti.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Marie
HV Guru
Marie

liitunud: 23.06.2003




sõnum 05.05.2005 02:27:58 vasta tsitaadiga

olc kirjutas:
No nii, panin siis selle tevalo võimsusmõõtja vahele. ja mis ma näen. yhe pistiku taga on kax arvutit koos 17" CRT mollidega ja 8 pordine switch. masinad on profiilis ka näha. kui mõlemad masinad lihtsalt idlevad ja mollid siravad siis on tarbimine 225-230W. a kui selle kiirema arvutiga pelama hakata siis virutab kohe 50W juurde ja mängu ajal läheb veel juurde. chieftech 360W, mingi switching toide, idles säästab aga powerit vaja siis imeb seinast juurde icon_smile.gif

Ja, karm värk, ma vaevan juba pool aastat pead kuidas arvutid vähem voolu võtaksid, kolme arvuti peale läheb keskmiselt 450.-kr kuus, peab vist läpakate peale üle kolima, või on veel mingeid säästvaid lahendusi (võimas arvuti kuid voolu tarbiks vähe, milline, mis detailid vajaks välja vahetamist olemas-olevatel arvutitel)

_________________
CPU Power (Watt) icon_sad.gif Protsessorite voolutarve Pentium D 805 (4.1GHz) Full Load 474W thumbs_down.gif
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 74
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
UrmoZ
HV Guru
UrmoZ

liitunud: 06.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.05.2005 18:02:18 vasta tsitaadiga

endal profiilis olev arvuti windoozas (ilma kellamata) olles ~60W ja mängides ~110W. ülekellatult mängudes ~150W. monitoriga + ~85W
_________________
Amazon - will not buy!
Kommentaarid: 205 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 186
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olc
HV Guru
olc

liitunud: 28.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.05.2005 18:05:06 vasta tsitaadiga

Marie kirjutas:
olc kirjutas:
No nii, panin siis selle tevalo võimsusmõõtja vahele. ja mis ma näen. yhe pistiku taga on kax arvutit koos 17" CRT mollidega ja 8 pordine switch. masinad on profiilis ka näha. kui mõlemad masinad lihtsalt idlevad ja mollid siravad siis on tarbimine 225-230W. a kui selle kiirema arvutiga pelama hakata siis virutab kohe 50W juurde ja mängu ajal läheb veel juurde. chieftech 360W, mingi switching toide, idles säästab aga powerit vaja siis imeb seinast juurde icon_smile.gif

Ja, karm värk, ma vaevan juba pool aastat pead kuidas arvutid vähem voolu võtaksid, kolme arvuti peale läheb keskmiselt 450.-kr kuus, peab vist läpakate peale üle kolima, või on veel mingeid säästvaid lahendusi (võimas arvuti kuid voolu tarbiks vähe, milline, mis detailid vajaks välja vahetamist olemas-olevatel arvutitel)


omale hankisin läpaka ja noh, sirakat võtab ikka lollilt vähe icon_smile.gif
Kommentaarid: 135 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 123
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 12.05.2005 18:10:50 vasta tsitaadiga

Vaatan, et sõbrad-HV-lased teevad järjekordselt ühe "unustamise" vea icon_biggrin.gif Arvutimaailmas on vaja võimsamat toiteplokki selleks, et lisaks tavatarbimisele on olemas ka palju suurem impulsstarbimine - näiteks arvuti käivitamisel, mõne lisaseadme käivitamisel jne. Samuti töötab protsessor impulssrezhiimis ning toiteplokk peab välja kannatama ka protsessori järsud voolutõuked icon_exclaim.gif
Vastasel juhul - kas arvuti ei käivitu, jookseb kinni, teeb restarte icon_eek.gif Ja egas asjata tootjad pole suundumas 600-600W toiteplokkide valmistamisele. Ja arvan ise, et peatselt saabub tore aeg, kus räägitakse juba 800-1000W toiteplokkide kasutamisest. Ja mis siis, et norm tarbimine on 200-300W, hetkevõimsust kannatab aga välja vaid 1kW-ne toide icon_wink.gif
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.05.2005 19:20:47 vasta tsitaadiga

tahanteada, lõpeta oma eksitav plära thumbs_down.gif
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 179 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 145
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
biglot
HV kasutaja

liitunud: 16.09.2002




sõnum 13.05.2005 00:08:02 vasta tsitaadiga

samad sõnad tahanteada kohta....ära aja jama
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
comcute
HV kasutaja
Keelatud avatar

liitunud: 09.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.05.2005 01:42:45 vasta tsitaadiga

nii lõbus on siin seda teemat lugeda icon_smile.gif
_________________
Show someone an MS OS if they've never seen a computer, and see how surprised they are that you turn it off by going to the start button.
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Marduuhin
HV Guru
Marduuhin

liitunud: 02.09.2004




sõnum 09.07.2005 23:50:46 vasta tsitaadiga

comcute kirjutas:
nii lõbus on siin seda teemat lugeda icon_smile.gif
Ühinen arvamusega.. icon_biggrin.gif
Eriti tahanteada postid on koomid. icon_lol.gif thumbs_up.gif

_________________
Eesti õigekeelsussõnaraamat ÕS 2018
Kommentaarid: 128 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 108
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Kast / Toide / Casemod »  Arvutite voolutarbimise teema mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4 ... 20, 21, 22  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.