Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Telia TV märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 1935, 1936, 1937 ... 2287, 2288, 2289  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Kas kavatsed peale järelvaatamise lõppemist tellida salvestusteenust 5€ kuus?
Jah
9%
 9%  [ 49 ]
Ei
42%
 42%  [ 208 ]
Mul juba olemas
38%
 38%  [ 188 ]
Kolin mujale
9%
 9%  [ 47 ]
hääli kokku : 492

autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
ufo56
HV Guru
ufo56

liitunud: 18.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.02.2019 00:35:37 vasta tsitaadiga

seda minutv.ee asja kuidagi sõbrale edasi saab ka jagada ? a'la lisan mingi accessi läbi tema oma maili vms ? Nagu ei leia.
_________________
 Lae pildid -> pilt.io
Kommentaarid: 77 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 66
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 28.02.2019 08:20:30 vasta tsitaadiga

ufo56 kirjutas:
seda minutv.ee asja kuidagi sõbrale edasi saab ka jagada ? a'la lisan mingi accessi läbi tema oma maili vms ? Nagu ei leia.


kui logid weebis sisse oma id kaardiga/mIDga siis üleval paremal vajutad oma nime peale, sealt peaksid leidma mingid sätted mis juhatavad sind kontoseadetele, seal võid lisada erinevaid sisselogimisviise.
Kommentaarid: 255 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pailaps
HV Guru

liitunud: 13.05.2004




sõnum 28.02.2019 09:21:09 vasta tsitaadiga

indrpo kirjutas:
ufo56 kirjutas:
seda minutv.ee asja kuidagi sõbrale edasi saab ka jagada ? a'la lisan mingi accessi läbi tema oma maili vms ? Nagu ei leia.


kui logid weebis sisse oma id kaardiga/mIDga siis üleval paremal vajutad oma nime peale, sealt peaksid leidma mingid sätted mis juhatavad sind kontoseadetele, seal võid lisada erinevaid sisselogimisviise.


Minu profiil, lisad e-maili. Kinnitus tuleb meili peale, millele klikkad ja e-mail muutub aktiivseks. Ainus häda on asjaolu, et sõpra ei logita automaatselt välja sinu sisselogimisel ja ei suunata täiendava ekraani tellimise lehele. Võib juhtuda situatsioon, kus ise ei saa teenust kasutada.

_________________
Ma trollin 50% oma postitustest.
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rainisk
Kreisi kasutaja
rainisk

liitunud: 24.10.2005




sõnum 01.03.2019 14:12:40 vasta tsitaadiga

Kuidas selle Motorola vip1003 tarkvara uuendada?
_________________
★ ★
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003




sõnum 01.03.2019 14:23:59 vasta tsitaadiga

Käivitamisel vajuta menu nuppu ja kustuta fw ära.
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mulk2
HV vaatleja

liitunud: 19.12.2004




sõnum 05.03.2019 09:00:38 vasta tsitaadiga

Hokilitter Vip boks ja LG 65B8. Kui telerist on sisselülitatud HDMI ULTRA HD Deep colour siis väga tihti tekib signaali puudumine( must) või hallikas mürapilt. Väljalülitatuna seda muret pole. Kas sellele lahendust polegi ja peabki nii jääma? Igaks juhuks vahetasin kahe hokilitri orig. hdmi kaablid omavahel ka.
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Six
HV veteran
Six

liitunud: 28.09.2002




sõnum 05.03.2019 09:06:44 vasta tsitaadiga

Mul oli C8-ga enamvähem sama mure (flashis kuni pilt kadus).
Aitas kui panin hästi lühikese u 70-80 cm HDMI kaabli.

mulk2 kirjutas:
Hokilitter Vip boks ja LG 65B8. Kui telerist on sisselülitatud HDMI ULTRA HD Deep colour siis väga tihti tekib signaali puudumine( must) või hallikas mürapilt. Väljalülitatuna seda muret pole. Kas sellele lahendust polegi ja peabki nii jääma? Igaks juhuks vahetasin kahe hokilitri orig. hdmi kaablid omavahel ka.
Kommentaarid: 40 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.03.2019 09:50:43 vasta tsitaadiga

mulk2, Six, Mul samuti 5305 ja LG. Minul paar päeva töötab kui HDMI UDC sisse lülitada ja siis teisel või kolmandal päeval on "ära unustanud" ja käitub justkui poleks sellesse porti midagi ühendatud enam.
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.03.2019 10:49:48 vasta tsitaadiga

C8-ga pole mingit probleemi litriga. Kaasas olnud kaablit ma ei kasuta
_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003




sõnum 06.03.2019 20:16:26 vasta tsitaadiga

kuidas teleka üle hdmi-cec hokilitrit juhtima saaks?
või on see telia jaoks liiga advanced feature?

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 238 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 213
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002




sõnum 06.03.2019 20:32:31 vasta tsitaadiga

Pole ette nähtud.
On/off käske muidugi oskab see "litakas" vastu võtta.

_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 163 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 152
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003




sõnum 06.03.2019 20:37:09 vasta tsitaadiga

oeh. mis sajandis me elame? icon_evil.gif
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 238 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 213
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Illuminati
HV vaatleja
Illuminati

liitunud: 06.09.2005




sõnum 06.03.2019 21:33:13 vasta tsitaadiga

Otsin kaaskannatajate kogemusi.

Täna pani Telia Samsungi rakenduse kinni, tuli üle minna digiboxile.

Digiboxiks Arris VIP5305. Telekaks Samsungi 2013 F8000 (ei ole 4k telekas), vahendajaks veel Denon AVR-X1500H ressiiver.

Kanalite pilt võrreldes varasema Samsungi äppi vahendatavaga on silmnähtavalt kehvem. Digiboxi settingutes igalpool HD ja pildi edastuseks 1080P50 formaat. Ressiiveri settingud ka kõik maxis, kus probleem (diivani ja teleka vahel), kas kellelgi on veel sarnast muret?
Peaks ressiiveri vahelt välja viskama? (ei tundu loogiline)
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.03.2019 21:33:52 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
kuidas teleka üle hdmi-cec hokilitrit juhtima saaks?
või on see telia jaoks liiga advanced feature?

kas ma saan valesti küsimusest aru või milles küsimus täpselt....ma juhin LG puldiga hokilitrit icon_rolleyes.gif

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 06.03.2019 21:42:50 vasta tsitaadiga

Illuminati, äpi ja hdmi sisendi sätted on teleris erinevad, neid peaks saama mudida. Ajalooliselt on siin teemas sellest räägitud, ehk leiad viited kus räägiti samuti äpi ja boksi pildi erinevusest. Loomulikult on teemades ka õige ja vale info segamini, seega aru saada kas nii ka on, on keeruline.
Samsungi menüüs on hulga arusaamatuid pildiparanduse funktsioone, selleks, et leida õige, peab ilmselt hulga tööd tegema. Mina enamasti keeran igasuguse pildi väärastamise kinni sest need teevad rohkem kahju kui kasu.

jeesus188, londiste on teemas vana kala aga ilmselt on kahe silma vahele jäänud tal teema, digiboksid ei toeta üldiselt täisverelist CECi. Kuna ka sellest on ajudeni jahutud siis ilmselt pole mõtet korrata, et jah, Arris ei toeta seda CECi mida kasutajad on harjunud oma meediamängijates nägema.
Sel sajandil on asi nii, et digiboks oskab telerit juhtida (enamlevinuid) ning mõned nutitelerid oskavad oma käske edastada kogu ülejäänud kodusele multimeediale, MITTE AINULT ühele digiboksile. Sellest on teemas viited, kui ei leia, pole otsijale foorum õige koht.
Kommentaarid: 255 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Jänes
HV kasutaja

liitunud: 16.11.2003




sõnum 06.03.2019 22:33:46 vasta tsitaadiga

Illuminati kirjutas:
Otsin kaaskannatajate kogemusi.

Täna pani Telia Samsungi rakenduse kinni, tuli üle minna digiboxile.



Omal seisab see veel ees. Kuidas see rakenduse kinnipanek välja näeb ?
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Illuminati
HV vaatleja
Illuminati

liitunud: 06.09.2005




sõnum 06.03.2019 23:14:53 vasta tsitaadiga

Boonusküsimused:

1) Kuidas ma oma Samsungi telekas nüüd Telia äppi kustu lasen? (Hard-reseti telekale tegema ei tahaks hakata)
2) S4 puldi sain Arrise külge ühendatud, aga nüüd S4 enam teleka voluumi ei muuda vaid muudab digiboxi voluumi, tahaks, et muudaks ikka endiselt teleka voluumi, sest see muutus läheb kenasti läbi HDMI ressiiverisse.
3) Ma pole kindel kuidas S4 teleka sisse/välja lülitamist käsitleb nüüd. Hetkel S4 puldil NutiTV nupp lülitab kõik mu seadmed välja, seega S4 ütleb Arrisele, et see läbi CECi annaks edasi shutdowni käsu mida omakorda ressiiver telekale edasi ütleb? Aga sisse lülitades läheb käima ainult Arris ja telekas kuida ressiiver mitte, see vist seotud ressiiveri oskusega standby režiimis HDMI'd edasi sillata?

Jänes kirjutas:
Illuminati kirjutas:
Otsin kaaskannatajate kogemusi.
Täna pani Telia Samsungi rakenduse kinni, tuli üle minna digiboxile.

Omal seisab see veel ees. Kuidas see rakenduse kinnipanek välja näeb ?

Tõmbasin cat5 kaabli telekalt tagant ära ja suunasin Arrise boxi taha. Rakendusest endast lahti pole veel saanud icon_sad.gif

aga kui sama protsessi läbi elad.. anna tagasisidet ka pildi kvaliteedi kohta..
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.03.2019 23:30:36 vasta tsitaadiga

Miks see rakendus sind segab? Las istub seal, nostalgia värk
_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Fate
HV kasutaja
Fate

liitunud: 12.06.2004




sõnum 07.03.2019 00:16:16 vasta tsitaadiga

Illuminati, äpi peaks saama ju nn App Storest uninstallida?
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 37
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003




sõnum 07.03.2019 01:09:08 vasta tsitaadiga

jeesus188 kirjutas:
londiste kirjutas:
kuidas teleka üle hdmi-cec hokilitrit juhtima saaks?
või on see telia jaoks liiga advanced feature?
kas ma saan valesti küsimusest aru või milles küsimus täpselt....ma juhin LG puldiga hokilitrit icon_rolleyes.gif
automaagiliselt oskab digiboks nähtavasti vaid sisse ja välja lülituda. kui ma nüüd teemat tagasi loen, siis veidi vahelduva eduga aga see ei ole ka mind huvitav funktsionaalsus.
lg puldi enda featuure ei ole veel katsetama hakanud, eks näis kas neist on abi.
indrpo kirjutas:
jeesus188, londiste on teemas vana kala aga ilmselt on kahe silma vahele jäänud tal teema, digiboksid ei toeta üldiselt täisverelist CECi. Kuna ka sellest on ajudeni jahutud siis ilmselt pole mõtet korrata, et jah, Arris ei toeta seda CECi mida kasutajad on harjunud oma meediamängijates nägema.
Sel sajandil on asi nii, et digiboks oskab telerit juhtida (enamlevinuid) ning mõned nutitelerid oskavad oma käske edastada kogu ülejäänud kodusele multimeediale, MITTE AINULT ühele digiboksile. Sellest on teemas viited, kui ei leia, pole otsijale foorum õige koht.
nojah, ei olnud too hetk aega, et kaugele tagasi teemat puistama hakata. lähimal paaril lehel juttu ei olnud ja arvestades, et nüüd siis äpid reaalselt kinni keerati ei jää ma vast viimaseks küsijaks.
ma ei taha juhtida digiboksist telerit vaid telerist digiboksi. miks krt digiboksid cec ei toeta? device menu control osa asjast ei saa ju nüüd ometi nii keeruline olla?

ei taha mitte kuidagi seda totakat lisapulti kui seni on kõigega saanud hakkama teleka puldiga - teleka enda, selle äppide, playstationi ja arvutist filmide juhtimiseks.
kui mul vaid ma ise teleka vaataja oleks, oleks telia tv leping juba lõpetatud.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 238 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 213
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 07.03.2019 08:43:19 vasta tsitaadiga

TV reset muide telerist äppi ei kaota, see on firmwares juba sees ja teleri algseadistustest käivitumisel laetakse tv tootja seeverist vaid äpi uuendus peale.
Eelmisel aastal tegin ettepaneku TV tiimile, et kui rakendus toe ja töö lõpetab, tuleks Samsungile ja LGle info anda, et äpp tarkvarast eemaldada ja teleritele update saata.
See küll väga ei häiri tv kasutamist sisenditega kuid siiski, see klots on seal source menüüs mis enam ei tööta.

Mis puudutab boksi ja pulti siis kõik on ikkagi teemas.
londiste, kui sina küsid, miks arris ceci ei toeta, siis saangi vaid öelda, et arris ei toeta ceci Telial aga arrise vastu paremat alternatiivi pole. mingi hiina käkiga ei ole võimalik nõuetele vastavat televisiooni pakkuda.
Ma küsin siiski vastu, miks su teler universaalpuldi funktsiooni ei toeta? Nii saaks kõiki seadmeid juhtida.
Kommentaarid: 255 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003




sõnum 07.03.2019 08:45:03 vasta tsitaadiga

mis mõttes teler universaalpuldi funktsiooni?
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 238 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 213
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Illuminati
HV vaatleja
Illuminati

liitunud: 06.09.2005




sõnum 07.03.2019 15:46:38 vasta tsitaadiga

Fate kirjutas:
Illuminati, äpi peaks saama ju nn App Storest uninstallida?

Ei saa, uninstalli nupp on hall, see ehitatud põmst firmwaresse sisse nagu eelnevad siin kirjutavad.
indrpo kirjutas:
TV reset muide telerist äppi ei kaota, see on firmwares juba sees ja teleri algseadistustest käivitumisel laetakse tv tootja seeverist vaid äpi uuendus peale.
Eelmisel aastal tegin ettepaneku TV tiimile, et kui rakendus toe ja töö lõpetab, tuleks Samsungile ja LGle info anda, et äpp tarkvarast eemaldada ja teleritele update saata.
See küll väga ei häiri tv kasutamist sisenditega kuid siiski, see klots on seal source menüüs mis enam ei tööta.

Njahh.. Samsa ja LG motiveeritus firmwaresid remontida/muuta ja reageerimise "kiirus" ongi põhjused miks äppide support üldse lõpetatakse, seega see kasutu klots source menüüs tõenäoliselt sureb koos teleka endaga icon_smile.gif

Mis puutub pultidesse, siis olen juba jõudnud järgmiste tõdemusteni. S4 ja teistel vanadel pultidel on võimalik nuppe programmeerida telekaga suhtlema (https://www.youtube.com/watch?v=nbWpHHrN1_k), seega saan TV nupu panna telekat on/offima ja tõenäoliselt ka siis DigiTV nupu source nupuna käituma ja heli nupud ka teleka heli muutma mitte digiboxi heli. Nooled ja OK ja back nupud jäävad siis Arrise digiboxiga üle IRi suhtlema, selline konf on mulle mokka mööda, õhtul proovin sellise sättingu saavutada. S6 pult autokonfib ennast TV nupu alt telekat on/offi lülitama, seda pole eraldi vaja seadistada, võib-olla õnnestub see Home nupp panna source nupuna käituma, veel ei tea.

EDIT: S4 puldil DigiTV nuppu programmeerida ei saanud. aga power ja volume nupud sai kenasti ümber programmeerida.. asi seegi. S6 pulti maurama ei hakanud.


viimati muutis Illuminati 07.03.2019 22:47:01, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Fate
HV kasutaja
Fate

liitunud: 12.06.2004




sõnum 07.03.2019 16:43:06 vasta tsitaadiga

Illuminati kirjutas:
Fate kirjutas:
Illuminati, äpi peaks saama ju nn App Storest uninstallida?

Ei saa, uninstalli nupp on hall, see ehitatud põmst firmwaresse sisse nagu eelnevad siin kirjutavad.


Selge, tõele au andes polnud veel ise tegelenud selle eemaldamisega, pakkusin lihtsalt.
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 37
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 07.03.2019 18:08:48 vasta tsitaadiga

S6 (uusim) puldi tv ja vol nuppe saab õpetada ainult digiboksi menüüst. IR õpetamist pole, st veel vähem maja ja otsi nuppule.
Vanematel S5-4-3 saab TV ja VOL nuppe õpetada milleks iganes läbi IRi.

Olen jõudnud järeldusele, et isegi kui oleks mõistlik mõnele nupule mute või source vms õpetada, siis lõpuks on vaja ikka teist pulti millega sisu või ok saata.
Ehk Telia pult, ei ole universaalpult.

Universaalpuldiks loetakse poes müüdavaid universaalpulte ja universaalpuldi funktsiooniga teleris on lihtsas keeles sisendite all võimalik määrata, millises hdmi pesas on mingi seade ning selle kõrval on ka valik seadista universaalpult.
Valikus on TV tootja määratud seadmed või teenusepakkujad.
Nagu varem kirjutatud siis Samsungil on selleks valikuks "Telia Eesti" ning LG teleritel ühilduv valik "motorola" mille all universaalpult nr 15.

Peale seda seadistust võib TV puldiga juhtida vastavaid seadmeid ilma Telia pulti kasutamata.
Tehniliselt on aga nii et TV pult kas õpib ise läbi interneti siis Arrist juhtima või annab ta signaali telerile mille nurgas kusagil on IR sender ja see kamandab kodutehnikat.
See aga tähendab pisikest viidet ning kaob ära Telia pulti RF või BLE võlu millega antakse käsk üle õhu ilma boksi sihtimata, ja seda siis kiiremini kui IR.
Kommentaarid: 255 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Telia TV mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 1935, 1936, 1937 ... 2287, 2288, 2289  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.