Avaleht
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  DIY Elektrijalgratas märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 179, 180, 181, 182, 183, 184  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.10.2023 21:04:47 vasta tsitaadiga

Wiltz, thumbs_up.gif

Akusid mul jagub.

_________________
M: SFP Telia GPON võrgu jaoks - 40€
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mihkus
HV kasutaja

liitunud: 11.11.2014




sõnum 31.10.2023 09:29:13 vasta tsitaadiga

Mul samasugune, pole veel otseselt keevitada saanud sellega, pole vajadust veel olnud. Olin piisavalt laisk, et akud omavahel kokku joota, vb oleks lihtsam olnud keevitada aga toimivad mõlemad lahendused hästi
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 31.10.2023 23:28:09 vasta tsitaadiga

ega seda päris keevituseks nimetada ei saagi, rohkem selline plärtsutaja. kuid iseenesest toimib väga hästi (kui saad asja õigesti tööle) ning jube kiirelt läheb töö küll, ülilihtne kasutada ka. jootmisega ei anna ikka vabsee võrrelda icon_biggrin.gif ja eks see elemendi kuumutamise tase jootmine vs. punkt"keevitus" on ka ikka tegelikult öö ja päev
_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mihkus
HV kasutaja

liitunud: 11.11.2014




sõnum 01.11.2023 10:53:46 vasta tsitaadiga

Jootmisel on temp hulka madalam kasutada õigeid vahendeid. Aga jah keevitus kindlasti kiirem. 2h ehitasin 4p10s akut, keevitades oleks vist poole tunniga valmis saanud

viimati muutis Mihkus 01.11.2023 11:00:17, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003




sõnum 01.11.2023 10:58:33 vasta tsitaadiga

Jootmisega on üks korralik sussutamine ja lõpptulemus pole teabmis ilus ka.
Korralik suitsu ära juhtimine is a must. Muidu pikas perspektiivis kooled lõpuks ära sinna fluxi ja plii aurude sisse.
Samas keevitamisel tuleb ka nati nikli/vase tossu. Kui kahjulik, ei tea.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.11.2023 11:15:26 vasta tsitaadiga

Kiirelt teha siis jootmisega ei kuumuta ka väga, sekund-kaks kolviga kontakti, mitte rohkem. Kompressor peab ka kõrval olema, kiireks jahutuseks.
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003




sõnum 01.11.2023 12:35:36 vasta tsitaadiga

Ma puhun alati suuga. Aga maeitea kas see aitab. Kolme kätt mul pole. icon_razz1.gif
Olen nati uurinud selle müüdi purustamist ja tundub, et viisakalt jootes ei mõjuta see aku tervist.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.11.2023 13:29:27 vasta tsitaadiga

Jootmiseks on tavaliselt nelja kätt vaja. Üks detail, teine detail, kolb, tina.
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mihkus
HV kasutaja

liitunud: 11.11.2014




sõnum 01.11.2023 15:34:29 vasta tsitaadiga

Ma võin kohe peale jootmist näpu peale panna, vaevu soe on. Peale keevitust suht sama kui just 2 keevitust järjest ei tee

Kõigepealt lihvn, siis flux, siis tina, siis sildadele tina ja kuum sild läraki külge. Tina suht kehv soojusjuht õnneks


Link
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.11.2023 19:49:17 vasta tsitaadiga

nimelt see "nelja käe" probleem on üks suurimaid põhjuseid, miks ma jootmist kui sellist ikka suhtkoht vihkan icon_lol.gif kuigi noh, mõnes mõttes ka armastan (kindlasti mitte akude koostamise puhul!), aga see kehtib rohkem tulemuse kui protsessi enda kohta.
parimad on ikkagi MIG ja TIG, aga nendega akusid kokku keevitama ei soovita muidugi kellelgi hakata. kuigi mine tea mis TIGiga teha õnnestuks, ma saan oma masina panna tegema 10A pulssi näiteks.

"keevitusega" akusid tehes ma võin näppu ka koguaeg peal hoida, temperatuur ei tõuse mitte kuskile. selles ju point ongi, et ainult väga väikses punktis ja ülilühikeseks momendiks tõuseb temp...ning samamoodi sekundi, paari jooksul on see ka ümbritsevasse metalli täielikult ära hajunud. tinaga möllates mina pole saavutanud olukorda kus tinakihi "külge hakkamist" oleks võimalik saavutada ilma et elemendile ikkagi päris korralikult kuuma annaks. jah, ma pole ka ostnud mingeid ultra spets "elemendi tinutamise vahendeid" - aga no ainuüksi nende vahendite ostmine oleks juba kallim kui selle punktkeevituse ostmine hiinast. tina kui selline maksab juba oma 10eur tänasel päeval, ja seda on üsna väike kogus seejuures icon_biggrin.gif punktkeevitusega ma sain nö. tasuta kaasa veel mitu meetrit ühendusriba. et noh, suht võrreldamatu värk mumeelest...aga üks kord elus paari elementi võib muidugi kokku tinutada ka, eks olen seda isegi varem teinud. kohutavalt s*tt oli ja kunagi enam ei tahaks seda korrata icon_lol.gif

_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.11.2023 20:45:23 vasta tsitaadiga

Mingeid erivahendeid pole vaja, ülikuum kolb, kergelt sulav tina ja suvaline pasta, ühe ringiga elemendid tinaga kokku ja teisega kinni. Samas suuri pakke pole teinud nii et ebamugavusmomendini pole jõudnud. Tinarullid on kah kuidagi ise riiulisse tekkind icon_biggrin.gif
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.11.2023 20:57:37 vasta tsitaadiga

njaa, vb mu kolb pole piisavalt ülikuum icon_lol.gif või on garaaz ise lihtsalt piisavalt külm, et kolb ei saa sooja üles. aga noh, igatahes paras keberniit oli. tinas küsimus ei ole, aga jah, ega ta väga sinna elementidele külge hakata ei tahtnud. sulab ja jääb mulje nagu oleks kinni. aga tuleb ka väga lihtsalt uuesti lahti. kahlustan, et asi võib olla ka elementide erinevuses. vb mõnel tootjal on seal see materjal natuke ühesugune ja teistel teistsugune.

igatahes on punktitada lõpmata palju mugavam ja kiirem ja puhtam. arvestades, et "masin" maksab 15 euri siis suht nobrainer ka, vähemalt minu jaoks. isegi kui vaid kümmekond elementi tahad kokku liita siis minumeelest juba tasub ära see masin omale osta, juhul kui korralik autoaku on riiulist (või kust iganes) võtta muidugi

_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zuumbox
HV kasutaja

liitunud: 26.08.2016




sõnum 01.11.2023 22:26:05 vasta tsitaadiga

Lisaksin, et kolb ise (kolvi ots) peab ka vähe suuremat sorti elukas olema - ülikuumast on vähe kasu kui kolb ise nööpnõelasuurune on icon_smile.gif
Rusikareegel - kolvi otsa suurus ja joodetava detaili suurus peavad olema samast suurusjärgust.

Teine asi on see, et joodetav pind peab olema puhas (oksiidivaba); flussist on vähe tolku kui pind on kakane.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003




sõnum 01.11.2023 22:34:36 vasta tsitaadiga

Wiltz kirjutas:
...juhul kui korralik autoaku on riiulist (või kust iganes) võtta muidugi

LiPo peaks ka kärama. Vähe kompaktsem.
Mul 200W kolv läheb kuumpunaseks kohe. icon_razz1.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.11.2023 23:16:27 vasta tsitaadiga

Punane on palju, tina aurab ära.
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maidor
HV kasutaja

liitunud: 20.08.2013




see post läheb kustutamisele sõnum 08.11.2023 18:23:53 vasta tsitaadiga

Tõuksi mootoril üks hal sensor läbi. Tahab keegi aidata? Võib kirjutada postkasti.
https://www.upload.ee/image/15910654/IMG_20231108_115404.jpg
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XeStAiSy
HV Guru

liitunud: 12.12.2001




sõnum 11.11.2023 18:23:26 vasta tsitaadiga

tegelt tinaga mõllates on enesetunne ikka ülisitt kui elemente joota. Korra proovisin rohkem ei taha. Sain laiba kokku toimis kuid suht ise väldin sellist elemendile jootmist. 5000 kraadi võib näkku pritsida ka see läheb metallist ka läbi ja põleb vee all. Kui neid videoid vaadata kuidas põlevad siis enam elemendile ei jooda.
_________________
Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 12.11.2023 00:44:57 vasta tsitaadiga

XeStAiSy, mis asi 5000 kraadi on?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.11.2023 00:51:09 vasta tsitaadiga

Liitiumi termoplahvatus.
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XeStAiSy
HV Guru

liitunud: 12.12.2001




sõnum 12.11.2023 11:53:20 vasta tsitaadiga

Just
_________________
Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 12.11.2023 20:19:46 vasta tsitaadiga

Temperatuuri mure leevenduseks saab valida töö asukohta, aga suurem mure on ilmselt need gaasid, mis selle käigus eralduvad.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
new1
HV kasutaja

liitunud: 02.06.2007




sõnum 18.11.2023 23:13:39 vasta tsitaadiga

Pole küll otseselt elektrirattale sobilikud elemendid aga noh, alibaba-s leidub müügis justkui kõiksugu naatrium ioon akusid, näiteks see https://www.alibaba.com/product-detail/GEB-Hot-Sell-18650-Sodium-Ion_1600969337309.html?spm=a27aq.27095423.1978240560.2.6d722277Ygyo0L . Mujal ebays, aliexpressis jms pole selliseid tooteid näha või kui on, siis meeletu hinnaga justkui. Mida arvata nendest alibaba naatriumakudest? Kui seal väljas olevat hinda vaadata, siis võiks tätisa huvi pärast võtta mõned elemendid proovimiseks, samas pole sealt varem tellinud(kas üldse saabki siia tellida) ja ei tea kas on üldse õige asi või hoopis mingi suvaline vana liitiumaku hoopis, tehakse selliseid trikke ka aktiivselt nendes müügikohtades nagu kuulda on olnud.
Või siis mingi selline asi sealt link tundub päris põnev. Lubab laadida kuni 20 miinuskraadiga neid elemente ja päris hea 3C tühjendusvool, ehk siis 200 amprit saaks vajadusel sealt tarbida. Kannataks asendada tavalise sõiduauto käivitusaku ehk isegi 4S akupakina?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.11.2023 15:28:29 vasta tsitaadiga

mis nende nö. point on? või olema peaks? 1500mah ei tundu just midagi eriti märkimisväärset...ja arvestades, et sellest reaalselt saad sealt ehk 500mah siis see hind enam midagi mõistlikku nagu pole
_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
new1
HV kasutaja

liitunud: 02.06.2007




sõnum 19.11.2023 16:23:17 vasta tsitaadiga

Eelkõige minu jaoks oluline madal temperatuur mille juures laadida lubab pluss ohutum kui tavaline liitium.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.11.2023 22:08:34 vasta tsitaadiga

jaa, täitsa huvitav https://www.reddit.com/r/batteries/comments/14xhlw6/review_of_the_first_sodium_ion_batteries_you_can/

alguses arvasin, et energy density on neil eriti vilets aga tundub, et niiväga hirmus hull polegi. kui hinda arvestada ning laadimistsükleid on piisavalt siis täitsa okei cell. ostaks või isegi natuke neid niisama testi mõttes, kuid mul pole vist mitte kuskil testida neid laadimistsükleid niimoodi, et relatively quickly saaks teada palju näiteks peale 1000 tsüklit reaalset mahtu järel on.
220ah suuri klotse võiks muidu ju kasvõi maja energiareserviks laduda prooviks...aga no nii suuri ei taha jälle ehku peale väga ostma hakata ilmselt. kuigi mine tea, peab uurima mis hinnaga, ja kas üldse neid saada oleks

_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  DIY Elektrijalgratas mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 179, 180, 181, 182, 183, 184  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.