Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Bitcoin ja muud krüptorahad »  Krüptoraha hindade, tasuvuse, vahetuse arutelu märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 17, 18, 19 ... 108, 109, 110  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 12.03.2014 21:43:09 vasta tsitaadiga

Ma isegi olen vaadanud ja uurinud seda bitcoini teemat ja alates detsembrist kui see tipphetk oli, läks vist rahvas hulluks ja nagu ka siin kusagil mainiti, et tallinna taksojuhid rääkisid juba coini farmidest.
Tõesti tunnen kahjurõõmu kes oma garaazi täis räkkisid ja mitte midagi tehes suuri kasumeid ootama jäid, hea kui tagasi teenivad ja päevas ühe lõuna endale lubada saavad.

Igal juhul olen arvamusel, et raha ei tule lihtsalt ja niisama, mitte midagi tehes. Vaatamata sellele vedeleb mul üks korralik lauakas millele plaanin tagasihoidlikult 2x üsnagi uueväärset second hand Gigabye 270x OC kaarti veidi odavamalt sisse osta, ET need paigutada jahedasse kuiva keldrisse kus kokkulepitult mitte minu kulul elekter.

Kui nüüd kogu kulu on kahe kaardi ostmine, siis DOGE kaevates teeniksin tagasi ikka umbes 3 kuuga ja peale seda võin tasuta lõunaid lubada? ca 5eur päevas?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Char
HV kasutaja
Char

liitunud: 15.01.2007




sõnum 12.03.2014 21:46:14 vasta tsitaadiga

2x 270x toob sisse hetkel 3 euri päevas. peale 3 kuud tõenäoliselt vähem.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
liifer
HV kasutaja
liifer

liitunud: 09.03.2006




sõnum 12.03.2014 21:58:31 vasta tsitaadiga

indrekp kirjutas:
Ma isegi olen vaadanud ja uurinud seda bitcoini teemat ja alates detsembrist kui see tipphetk oli, läks vist rahvas hulluks ja nagu ka siin kusagil mainiti, et tallinna taksojuhid rääkisid juba coini farmidest.
Tõesti tunnen kahjurõõmu kes oma garaazi täis räkkisid ja mitte midagi tehes suuri kasumeid ootama jäid, hea kui tagasi teenivad ja päevas ühe lõuna endale lubada saavad.

Igal juhul olen arvamusel, et raha ei tule lihtsalt ja niisama, mitte midagi tehes. Vaatamata sellele vedeleb mul üks korralik lauakas millele plaanin tagasihoidlikult 2x üsnagi uueväärset second hand Gigabye 270x OC kaarti veidi odavamalt sisse osta, ET need paigutada jahedasse kuiva keldrisse kus kokkulepitult mitte minu kulul elekter.

Kui nüüd kogu kulu on kahe kaardi ostmine, siis DOGE kaevates teeniksin tagasi ikka umbes 3 kuuga ja peale seda võin tasuta lõunaid lubada? ca 5eur päevas?


Telekast ainult tuleb, et ajud voolavad välismaale. Sinu postitust lugedes enam Eesti tuleviku pärast muretsema ei pea...icon_smile.gif Keldril löö kindlasti kõik aknad ja augud ka kinni, et soe õhk sisse ei tuleks suvel. See, kes sinu eest elektri arve maksab ja lõunata jääb ongi ise paras jobu.

_________________
Ära kunagi vaidle rumalaga, ta tirib sind enda tasemele ja võidab sind kogemusega. - Mark Twain
Ära vaidle rumalaga. Kõrvalvaataja ei pruugi teil vahet teha.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Char
HV kasutaja
Char

liitunud: 15.01.2007




sõnum 12.03.2014 22:06:25 vasta tsitaadiga

salatoimik kirjutas:
Char kirjutas:
raadio13 kirjutas:
Suure ringi kusimus kas 100ghas masinaga oleks voimalik plussi jaada. Kui soov oleks 1 muretseda ?


oleneb mis maksab, ma arvan, et küsitakse üsna suurt hinda.

see masin toodab keskmiselt $232.56 ühes kuus.

Just, hetkel toodab nii palju.

Vaadates kohta kus müüakse, on kirjas "This product will be available on 30 Apr 2014"
Seega, kätte saad ütleme heal juhul mai teisel/kolmandal nädalal, siis on juba dif nii kõrgel, et puhtalt teenid, ~130$ (hetkekursiga).
Tasuvusaeg umbes 5-6 kuud (tegelikult ilmselt kauemgi, sest dif tõuseb jõudsalt)
5-6 kuuga jõuab dif tõusta kahekordseks.
Selleks hetkeks kui oled omadega nulli jõudnud, teenid heal juhul ~60$ kuus, ning see number väheneb iga kuuga mõnusalt.

Mina ei ostaks, aga kui raha mujale matta pole, siis andke minna.


tegelt siin on täitsa hea kalkulaator.

http://bitcoinwisdom.com/bitcoin/calculator

vasakult paned hardware info sisse ja selle spetsiifilise masina kohta teenid kokku 0.78 bitcoini ideaaloludes.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ertai
HV veteran
Ertai

liitunud: 11.05.2007




sõnum 12.03.2014 22:27:41 vasta tsitaadiga

my story:

Sain ise 24 detsember masina 24/7 käima pandud (2x270x), möödunud on siis ca 78 päeva. Arvuti on tagasi teeninud ennast kohe kohe. (ca 650€, umbes 60€ ROIst puudu, elekter makstud)). Iga päevaga läheb kasum väiksemaks (vist), lasen DOGE edasi kuni enam mõtet pole. muidu väga hea seis. DOGE kursi järsud muutused sai õigesti majandatud (õnne oli ka), müüsin vahepeal maha ja siis kui langus oli sai kõvasti DOGE kokku aetud (siit foorumist kui ka mujalt ostetud), ja õigel ajal maha jälle müüdud, nüüd BTC hiljutise lowpointi ajal seda ka ostetud ning umbes 50€ sealtki teenitud. Iga päev vaatasin kurssi ja majandasin, nüüd viimased 2 nädalalt suht laisalt vaatan nii korra päevas ja lasen masinal tegutseda. Masin pole 100% dedicated enam ka, tihti üks GPU disabled ja kasutan muuks.

Ühesõnaga iga päev 3-4x kurssi vaadates ja majandades ja krüptorahasid ostes-müües teenisin kaevatud hunniku kaudu kasumit. Niisama istuks ma umbes poole peal.

p.s. naisele sai tema laen, mis ta 1gpu jaoks andis tasutud ja söömagi viidud thumbs_up.gif icon_biggrin.gif Ta tahtis ka IN ja HIP olla icon_biggrin.gif
Hea, et ikka uskus mu juttu, kuigi arvutid talle ülemäära ei meeldi icon_smile.gif

p.p.s. Vahel tagusin küll vastu pead, kui DOGE tõusis veelgi kõrgemale ja ma hetke maha magasin = liiga vara/hilja maha müüsin. Istuks hetkel siis plussis mõne sajaga juba, aga oleksid on oleksid icon_smile.gif See kursi spekuleerimine jms on ikka üks rõve närvesööv töö icon_smile.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
alliance
The Transporter

liitunud: 23.11.2004




sõnum 12.03.2014 22:46:56 vasta tsitaadiga

need arvatavasti teenivadki enim, kes ostu müügiga tegelevad.
_________________
---
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sanderaits
HV kasutaja
sanderaits

liitunud: 07.03.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.03.2014 23:02:40 vasta tsitaadiga

Enda lugu on selline, et 12.detsembri kandis sain 5x280X masina jooksma ja paar päeva peale launchi DogeCoini kaevama (tänud selle eest Kristofferile ja teistele, kes tookord sellest ka siin foorumis kuulutasid!). Tol ajal sai mu masinaga 500k dogecoini päevas kaevata (täna heal juhul 10000). 20. detsembri kandis ehitasin teise masina, 5x270X. Samuti nagu Ertai tegelesin ka pisut turul spekuleerimisega. Münte olen müünud ainult elektriarve maksmiseks, aga võin öelda, et kui praegu kõik BTC'd ja muud mündid maha müüa, oleks nullis tagasi ja pisut ka üle (+ ka riistvara enda väärtus). Vahepeal, kui BTC $1000 oli, oli küll nägu naerul icon_smile.gif .

Aga mul on usku veel krüptorahadele, isegi kui kaevamine peaks mõne kuu pärast kasutuks muutuma, jätan kindlasti mündid alles ja kauplen nendega edasi.

indrekp, need, kes tol ajal hunnikutes masinaid ehitasid ja ennast nulli (või sinna lähedale) tagasi ei teeninud, olid ilmselt ise rumalad (ära unusta, et ka nende riistvara on midagi väärt, kui see kõik maha müüa). Kaevandamise ROI on suhteliselt kindel protsent, seega pole vahet kas sa ostad ühe GPU või 30 GPU'd, mida rohkem neid ostsid seda rohkem ka teenisid (ja seega ka tagasiteenimise aeg mõlemal juhul sama). Kahju on muidugi nendest, kes alles hiljuti masinad valmis said ja investeerisid rohkem kui nad nõus kaotama olid.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001



Online

sõnum 12.03.2014 23:33:44 vasta tsitaadiga

Ertai kirjutas:
See kursi spekuleerimine jms on ikka üks rõve närvesööv töö icon_smile.gif

Sellise asja puhul veel eriti...
sanderaits kirjutas:
Kahju on muidugi nendest, kes alles hiljuti masinad valmis said ja investeerisid rohkem kui nad nõus kaotama olid.

Eks ta ole... ise tasa kuludelt, nii et talveigavus peletatud. Hetkel ei tekita arvuti näppimine enam minit emotsiooni icon_razz.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ufo56
HV Guru
ufo56

liitunud: 18.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.03.2014 01:04:02 vasta tsitaadiga

Ma panin alles paar nädalat tagasi masina tööle. Ei kahetse küll, veel icon_lol.gif
_________________
 Lae pildid -> pilt.io
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002




sõnum 13.03.2014 10:21:55 vasta tsitaadiga

Hetkel tuleb 280x + 270x peale keskmiselt kokku 7 taala ööpäevas mutipoolis. Vertist loobusin, kuna hind on olematu ning diff laes.

Hetkel veel piisavalt, et käigus hoida ning raha teenida, kuna elektri eest ma põhimõtteliselt ei maksa.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SurfData
HV Guru
SurfData

liitunud: 19.05.2006




sõnum 13.03.2014 14:10:49 vasta tsitaadiga

mis siin ikka. Praegu tavaline spekuleerimine. Hinnad on madalad. Nõrgemad loobuvad ja müüvad maha. Kangema närviga kannatavad madalhooaja ära ning sügisepoole läheb suurem ralli jälle pihta. Vahepeal arvan et siin väikesed tõusud ja asjad käivad ka, kuid suvel on pigem madalamal olek. Turul spekuleerimisega teenitakse samas rohkem kui kaevamisega (kui pihta pannakse asjadele võib ka 10+x rohkem teenida kõikumiste pealt).
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
liifer
HV kasutaja
liifer

liitunud: 09.03.2006




sõnum 13.03.2014 14:40:43 vasta tsitaadiga

SurfData kirjutas:
mis siin ikka. Praegu tavaline spekuleerimine. Hinnad on madalad. Nõrgemad loobuvad ja müüvad maha. Kangema närviga kannatavad madalhooaja ära ning sügisepoole läheb suurem ralli jälle pihta. Vahepeal arvan et siin väikesed tõusud ja asjad käivad ka, kuid suvel on pigem madalamal olek. Turul spekuleerimisega teenitakse samas rohkem kui kaevamisega (kui pihta pannakse asjadele võib ka 10+x rohkem teenida kõikumiste pealt).


Ma ei oleks nii optimistlik, et sügisest need samad 280X kaardid rallitama hakkavad. 2 tk scrypt asicut maksavad 340 eurot ja annavad 700+ khashi e on tiba kallimad kui GPU. Nende kahjuks räägib ka muidugi see, et halvemal juhul võid need nööri otsas metsa lennutada. Samas need, kes on oma kaardid tagasi teeninud hakkavad vaikselt asicute peale üle minema. Hetkel läheb pool käibest elektri peale ja seega on asicu ROI juba kiirem.

280X 300 eurot 300W - teenib ca 50-60 eurot, millest 30 eurot kuus läheb elektri peale. ROI 10+ kuud.
Gridseed miner 2 tk 340 eurot 15W - teenib ca 50 eurot, millest 1,5 eurot läheb elektri peale. ROI 7 kuud.

Turul spekuleerimisega on see jama, et kui keegi teenib, siis peab keegi ka kaotama. Loogika siin hetkel puudub ja toimub pump and dump teema pidevalt ja siin on asjaarmastajatel üldiselt 50/50 võimalused. Eelise annab vb see, kui ei lähe väga ahneks tõusu ajal ja tabad momendi ära kuna müüa.

_________________
Ära kunagi vaidle rumalaga, ta tirib sind enda tasemele ja võidab sind kogemusega. - Mark Twain
Ära vaidle rumalaga. Kõrvalvaataja ei pruugi teil vahet teha.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SurfData
HV Guru
SurfData

liitunud: 19.05.2006




sõnum 13.03.2014 15:16:11 vasta tsitaadiga

liifer kirjutas:
SurfData kirjutas:
mis siin ikka. Praegu tavaline spekuleerimine. Hinnad on madalad. Nõrgemad loobuvad ja müüvad maha. Kangema närviga kannatavad madalhooaja ära ning sügisepoole läheb suurem ralli jälle pihta. Vahepeal arvan et siin väikesed tõusud ja asjad käivad ka, kuid suvel on pigem madalamal olek. Turul spekuleerimisega teenitakse samas rohkem kui kaevamisega (kui pihta pannakse asjadele võib ka 10+x rohkem teenida kõikumiste pealt).


Ma ei oleks nii optimistlik, et sügisest need samad 280X kaardid rallitama hakkavad. 2 tk scrypt asicut maksavad 340 eurot ja annavad 700+ khashi e on tiba kallimad kui GPU. Nende kahjuks räägib ka muidugi see, et halvemal juhul võid need nööri otsas metsa lennutada. Samas need, kes on oma kaardid tagasi teeninud hakkavad vaikselt asicute peale üle minema. Hetkel läheb pool käibest elektri peale ja seega on asicu ROI juba kiirem.

280X 300 eurot 300W - teenib ca 50-60 eurot, millest 30 eurot kuus läheb elektri peale. ROI 10+ kuud.
Gridseed miner 2 tk 340 eurot 15W - teenib ca 50 eurot, millest 1,5 eurot läheb elektri peale. ROI 7 kuud.

Turul spekuleerimisega on see jama, et kui keegi teenib, siis peab keegi ka kaotama. Loogika siin hetkel puudub ja toimub pump and dump teema pidevalt ja siin on asjaarmastajatel üldiselt 50/50 võimalused. Eelise annab vb see, kui ei lähe väga ahneks tõusu ajal ja tabad momendi ära kuna müüa.


Mul on ka usb asicud vanast ajast, võtsid 100x vähem voolu kui videokaart ja kiirus suhteliselt sama...seis on nedega selleine, et ennast tasa ei teeninud nad kunagi ja praegusel ajal on nad kas ainult hübriidi kaevamiseks või lutsu viskamiseks. ASICute turg kasvas lihtsalt nii plahvatuslikult. Videokaartidega on lihtsam, sinna tuleb uus münt millele lihtsalt asicut pole.

Spekuleerimise osas on jah ka õigus, et igal ühel selle jaoks närvi ei ole.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
liifer
HV kasutaja
liifer

liitunud: 09.03.2006




sõnum 13.03.2014 16:10:16 vasta tsitaadiga

tsitaat:
Mul on ka usb asicud vanast ajast, võtsid 100x vähem voolu kui videokaart ja kiirus suhteliselt sama...seis on nedega selleine, et ennast tasa ei teeninud nad kunagi ja praegusel ajal on nad kas ainult hübriidi kaevamiseks või lutsu viskamiseks. ASICute turg kasvas lihtsalt nii plahvatuslikult. Videokaartidega on lihtsam, sinna tuleb uus münt millele lihtsalt asicut pole.


Sa ilmselt mõtled BTC asicut. Scryptiga ongi hetkel õige aeg rabada, kui rabada. Kui altcoinidest üldse kunagi asja peaks saama, siis scrypti litecoin ja doge on kaks kõige potentsiaalsemat. See, et tuleb coin mingi sha-3 peale vms, ei ole mingi bisnessplaan kuna puht kaevurite vajadusest oma videokaarte rakendada väärtust ei teki. Ma ei saagi aru, miks mõni veel MAX coini kokku ostab? On mingeid väljavaateid?

PS. Müüsin natukene BTCd maha nädalavahetuse tsilliks ja pange tähele, et kohe hakkab hind tõusma.

_________________
Ära kunagi vaidle rumalaga, ta tirib sind enda tasemele ja võidab sind kogemusega. - Mark Twain
Ära vaidle rumalaga. Kõrvalvaataja ei pruugi teil vahet teha.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SurfData
HV Guru
SurfData

liitunud: 19.05.2006




sõnum 13.03.2014 16:36:49 vasta tsitaadiga

liifer kirjutas:
tsitaat:
Mul on ka usb asicud vanast ajast, võtsid 100x vähem voolu kui videokaart ja kiirus suhteliselt sama...seis on nedega selleine, et ennast tasa ei teeninud nad kunagi ja praegusel ajal on nad kas ainult hübriidi kaevamiseks või lutsu viskamiseks. ASICute turg kasvas lihtsalt nii plahvatuslikult. Videokaartidega on lihtsam, sinna tuleb uus münt millele lihtsalt asicut pole.


Sa ilmselt mõtled BTC asicut. Scryptiga ongi hetkel õige aeg rabada, kui rabada. Kui altcoinidest üldse kunagi asja peaks saama, siis scrypti litecoin ja doge on kaks kõige potentsiaalsemat. See, et tuleb coin mingi sha-3 peale vms, ei ole mingi bisnessplaan kuna puht kaevurite vajadusest oma videokaarte rakendada väärtust ei teki. Ma ei saagi aru, miks mõni veel MAX coini kokku ostab? On mingeid väljavaateid?

PS. Müüsin natukene BTCd maha nädalavahetuse tsilliks ja pange tähele, et kohe hakkab hind tõusma.


btc asicud jah. Praegusel hetkel lutsukivid. Hübriidi jaoks piisab, kuid samas hea pakkumise korral loobuksin enamusest oma vanast riistvarast (ka undavatest BFL singlitest mis tegelikult on ka hübriidi jaoks head, aga head proset vaja) icon_biggrin.gif Sa mõnda muud münti ei taha korra osta ja siis müüa selleks et turgu tõsta? icon_biggrin.gif Tahaks mõnest kopitavast lahti saada icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif

businessplaan või mitte, aga ega kõik suurtest farmidest loobuma ei hakka ja neid müüma kuna nüüd tulid asicud. Tehaksegi mingi uus asi, et seadmetel oleks rakendust. Täpselt nagu tehti hübriidmünt, et ei peaks neid vanu ja esimesi algseid asicuid täitsa ära viskama icon_biggrin.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zanzhu
Kreisi kasutaja

liitunud: 07.09.2009




sõnum 13.03.2014 17:14:05 vasta tsitaadiga

Niipalju kui interneti kõlakaid uskuda võib siis "scrypt"-i asicutes pidi lihtsalt 5 CPU moodi asja sisse joodetud olema mis per core teevadki 60 khashi.

Reaalseid näiteid olemas ei ole. Ja teades kuidas klientide preorderatud BTC asicutega kaevasid "tehased" ise BTC-d seni kuni diffid laes ja ROI olematu ei usu mina, et te oma preordereid lubatud ajal kätte saate.

Sama skeem kordub ja ainult sinisilmsed käivad raha ette välja.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002




sõnum 13.03.2014 17:26:36 vasta tsitaadiga

Lisaks ei tasu unustada, et münte nagu Vert ei hakka kunagi asicud kaevama, seega there's that.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
10Fold
Piiratud kasutaja
10Fold

liitunud: 03.10.2007




sõnum 13.03.2014 17:28:36 vasta tsitaadiga

liifer kirjutas:
tsitaat:
Mul on ka usb asicud vanast ajast, võtsid 100x vähem voolu kui videokaart ja kiirus suhteliselt sama...seis on nedega selleine, et ennast tasa ei teeninud nad kunagi ja praegusel ajal on nad kas ainult hübriidi kaevamiseks või lutsu viskamiseks. ASICute turg kasvas lihtsalt nii plahvatuslikult. Videokaartidega on lihtsam, sinna tuleb uus münt millele lihtsalt asicut pole.


Sa ilmselt mõtled BTC asicut. Scryptiga ongi hetkel õige aeg rabada, kui rabada. Kui altcoinidest üldse kunagi asja peaks saama, siis scrypti litecoin ja doge on kaks kõige potentsiaalsemat. See, et tuleb coin mingi sha-3 peale vms, ei ole mingi bisnessplaan kuna puht kaevurite vajadusest oma videokaarte rakendada väärtust ei teki. Ma ei saagi aru, miks mõni veel MAX coini kokku ostab? On mingeid väljavaateid?

PS. Müüsin natukene BTCd maha nädalavahetuse tsilliks ja pange tähele, et kohe hakkab hind tõusma.


Arvad, et Doge oleks kuhugi jõudnud kui see oleks olnud SHA256 ? Väärtus tekib kommuunist ja kasutajatest. Tsentraliseeritud asic kaevamine ei paku kumbagi.
Scrypt coinide tasuvus on juba hetkel ~20% madalam kui igasugustel muudel algodel ja kui mingid tõsiseltvõetavad asicud valmis saavad tambivad tootjad selle veel enam mutta.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SurfData
HV Guru
SurfData

liitunud: 19.05.2006




sõnum 13.03.2014 17:36:33 vasta tsitaadiga

Zanzhu kirjutas:

Sama skeem kordub ja ainult sinisilmsed käivad raha ette välja.


eks ka see oleneb õnnest. Tuttav tellis ka omal ajal mitmest eri kohast endale...enamus läksid vett vedama, kuid ühega läks hästi...nimelt avalon batch 1 icon_biggrin.gif See kaevas talle algusaegadel 5 BTC päevas (kurss oli siis vist 100€ kandis) ja arvestades ostu miski 1200 ümber oli see hea diil icon_biggrin.gif Hiljem ostsin talt selle ära kui ta tõsisemate ja kangemate masinate peale läks (knc). Praegu on muidugi seda kõike palju raskem teha..skämmereid on rohkem turul icon_sad.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
liifer
HV kasutaja
liifer

liitunud: 09.03.2006




sõnum 13.03.2014 19:37:22 vasta tsitaadiga

kqpahv kirjutas:
liifer kirjutas:
tsitaat:
Mul on ka usb asicud vanast ajast, võtsid 100x vähem voolu kui videokaart ja kiirus suhteliselt sama...seis on nedega selleine, et ennast tasa ei teeninud nad kunagi ja praegusel ajal on nad kas ainult hübriidi kaevamiseks või lutsu viskamiseks. ASICute turg kasvas lihtsalt nii plahvatuslikult. Videokaartidega on lihtsam, sinna tuleb uus münt millele lihtsalt asicut pole.


Sa ilmselt mõtled BTC asicut. Scryptiga ongi hetkel õige aeg rabada, kui rabada. Kui altcoinidest üldse kunagi asja peaks saama, siis scrypti litecoin ja doge on kaks kõige potentsiaalsemat. See, et tuleb coin mingi sha-3 peale vms, ei ole mingi bisnessplaan kuna puht kaevurite vajadusest oma videokaarte rakendada väärtust ei teki. Ma ei saagi aru, miks mõni veel MAX coini kokku ostab? On mingeid väljavaateid?

PS. Müüsin natukene BTCd maha nädalavahetuse tsilliks ja pange tähele, et kohe hakkab hind tõusma.


Arvad, et Doge oleks kuhugi jõudnud kui see oleks olnud SHA256 ? Väärtus tekib kommuunist ja kasutajatest. Tsentraliseeritud asic kaevamine ei paku kumbagi.
Scrypt coinide tasuvus on juba hetkel ~20% madalam kui igasugustel muudel algodel ja kui mingid tõsiseltvõetavad asicud valmis saavad tambivad tootjad selle veel enam mutta.


Mis garanteerib, et mingile algoritmile ei ole võimalik teha asic-ut? Sellist garantiid pole.

_________________
Ära kunagi vaidle rumalaga, ta tirib sind enda tasemele ja võidab sind kogemusega. - Mark Twain
Ära vaidle rumalaga. Kõrvalvaataja ei pruugi teil vahet teha.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zanzhu
Kreisi kasutaja

liitunud: 07.09.2009




sõnum 13.03.2014 19:41:29 vasta tsitaadiga

liifer, uuri scrypt-n ja scrypt-janet.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
liifer
HV kasutaja
liifer

liitunud: 09.03.2006




sõnum 13.03.2014 19:48:05 vasta tsitaadiga

Zanzhu kirjutas:
liifer, uuri scrypt-n ja scrypt-janet.


No seleta ära. Matemaatika on nõrk koht. Miks on scrypti jaoks võimalik teha eraldi kaevur ja scrypt-n vms jaoks pole?

_________________
Ära kunagi vaidle rumalaga, ta tirib sind enda tasemele ja võidab sind kogemusega. - Mark Twain
Ära vaidle rumalaga. Kõrvalvaataja ei pruugi teil vahet teha.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 13.03.2014 19:53:26 vasta tsitaadiga

liifer, põhiomadus on püsivalt suurenev mäluvajadus, mis teeb ASICute arendamise ja tootmise väga kalliks.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kristoferr
HV Guru
Kristoferr

liitunud: 26.11.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.03.2014 20:14:14 vasta tsitaadiga

Otseselt need N liitega algoritmid suuremat mälu ei vaja. Lihtsalt on sisse kirjutatud tingimused, et kaevandamiseks peab olema nii ja nii palju vaba mälumahtu.
Mina nendesse viguritesse ei usu. Kõik mündid on nagunii otseselt BTCga seotud. Kui üks neist veidi tõuseb, siis veab ka teised üles. Vahet pole, mis algoritm või modifikatsioon.
LTC ja DOGE on veidi iseseisvamad, aga mitte just päris.

_________________
Ostan 400-650W PSU (Platinum-Titanium)
Liitu Binance'ga
Liitu Honey'ga
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zanzhu
Kreisi kasutaja

liitunud: 07.09.2009




sõnum 13.03.2014 20:15:09 vasta tsitaadiga

http://www.reddit.com/r/vertcoin/comments/1zr9hy/faq_vertcoin_asicresistance_all_the_answers_you/
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Bitcoin ja muud krüptorahad »  Krüptoraha hindade, tasuvuse, vahetuse arutelu mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 17, 18, 19 ... 108, 109, 110  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa ei või manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.