Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Telia Mobiilne Internet märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 17, 18, 19 ... 211, 212, 213  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
UB
HV Guru
UB

liitunud: 26.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.06.2011 08:45:15 vasta tsitaadiga

hendrik32, olen ka neid pulkasid kasutanud, ning kõige parem on ikkagi see, kui ta ei murra sul läpaka emaplaati läbi USB. Muidugi ei ole vähetähtis ka see, et läpakas ei pruugi alati olla just sellel kohal kus on kõige parem levi, nii et mina leidsin endale Huawei E5832 ning peab tunnistama, et ma pole ühtegi viga avastanud. Kui on vaja, siis saab läbi juhtme arvuti külge ühendada ning ta ei ripu mul arvuti küljes, vaid lebab laual ning kui selles kohas kus on arvuti ja levi ei ole, siis saab kasvõi teisse tuppa panna ja ühendada läbi WiFi. Ka ühendus on olnud kogu aeg stabiilsed nagu see test https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=6498300#6498300
Kommentaarid: 43 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 37
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 18.06.2011 08:52:24 vasta tsitaadiga

Niipalju v6ib o"elda, et EMT-is myydav E173 to"o"tab küll igati OK.
Ja kui levi otsida tuleb, siis tasuks m6elda v6imendiga USB-pikendusele, neid liigub pikkustega 5-12 meetrit ja v6imaldab USB-pulga paigutada paremasse levikohta.

Postitatud mobile device
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hendrik32
HV Guru

liitunud: 09.01.2007




sõnum 18.06.2011 13:23:51 vasta tsitaadiga

Peaks selle 3,5G ka ära proovima ning võrdlema KÕUga, mis on hetkel ikka vägagi nigel.
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007




sõnum 18.06.2011 14:53:09 vasta tsitaadiga

Einoh - 3.5G annab ju väga hea tulemuse 7.2 või 21 mbit/s. Üles on ka 5.7 - usun, et parem, kui Kõu.
_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
hendrik32
HV Guru

liitunud: 09.01.2007




sõnum 18.06.2011 14:58:04 vasta tsitaadiga

lkits kirjutas:
Einoh - 3.5G annab ju väga hea tulemuse 7.2 või 21 mbit/s. Üles on ka 5.7 - usun, et parem, kui Kõu.

Põhiasi on selles, et kui hästi ta linnas levib, kuna hakkaks kasutama koduinternetina.
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007




sõnum 18.06.2011 15:12:05 vasta tsitaadiga

Kole küll reklaamida, aga ise hakkasin kasutama Tele2 kõnekaarti, millel mahu- ja kiirusepiirangud puuduvad. Kanna 10€ "kõneaega", kui nett otsa saab, ning saan 30 päeva tasuta netti kasutada. Kui tasuta aeg läbi saab, siis kasutan seda "kõneaega", millel maksimum 1€ päev - ehk siis saan ühe laadimisega 30 + 10 päeva kasutada. Pole paha - 10€/40 päeva.

Kasutan E1752 modemit (Tele2 29€ stardikas - 2 varianti: E173 või E1752) ning ostsin Like kõnekaardi. Sellel stardikal on ka muidu 30 päeva tasuta, aga raha juurde laadimisel tasuta varianti pole, mis tähendaks 1€ päev - kole summa. Jätsin selle stardika kuhugi vedelema igaks juhuks, kui kunagi vaja võib minna...

Kodunetina soovitan loomulikult mingi 3.5G-WiFi ruuter muretseda. Nendega endal ka lihtsam - ei pea pidevalt mingit programmi arvutis jooksutama ja saab asetada selle ruuteri aknalauale või kuhugi mujale, kus levi parem. Arvutiga oled toas, kus tahad - WiFi üldjuhul seinte vahel levib hästi.
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 24.06.2011 20:53:13 vasta tsitaadiga

Kas 3G (UMTS) kiirus peabki olema 400kbps? Enne oli samas kohas H (HSDPA) ja kiirus oli 3mbps. Kusjuures mingi jama oli üldse enne seda kui kiirus alla läks. GSM levi oli ülimadal, -90 ja -100dB vahel. WCDMA'd ei saand üldse kätte. Minu telefon polnud ainuke, mis kehva levi näitas, niiet telefonis ei saa viga olla. Nüüd levi olemas, aga HSDPA asemel UMTS.
_________________
"Kuidas on see hea?"
-Auto kirurgia kliinik
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vana_urr
Kreisi kasutaja

liitunud: 04.06.2007




sõnum 24.06.2011 20:56:18 vasta tsitaadiga

NATAS999 kirjutas:
Kas 3G (UMTS) kiirus peabki olema 400kbps? Enne oli samas kohas H (HSDPA) ja kiirus oli 3mbps. Kusjuures mingi jama oli üldse enne seda kui kiirus alla läks. GSM levi oli ülimadal, -90 ja -100dB vahel. WCDMA'd ei saand üldse kätte. Minu telefon polnud ainuke, mis kehva levi näitas, niiet telefonis ei saa viga olla. Nüüd levi olemas, aga HSDPA asemel UMTS.


puhas 3G ilma HSDPA vms on max 384 kbit.
kui levi lasi jalga, siis võis mõni jaam otsad anda...
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
UB
HV Guru
UB

liitunud: 26.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.06.2011 12:27:20 vasta tsitaadiga

Ma hakkasin ka neid kõnekaardi tingimusi vaatama ning tunnen, et klientidele tehakse jälle räigelt liiga.
Kommentaarid: 43 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 37
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
wiinanina
HV kasutaja

liitunud: 27.02.2003




sõnum 27.06.2011 13:10:21 vasta tsitaadiga

vana_urr kirjutas:
NATAS999 kirjutas:
Kas 3G (UMTS) kiirus peabki olema 400kbps? Enne oli samas kohas H (HSDPA) ja kiirus oli 3mbps. Kusjuures mingi jama oli üldse enne seda kui kiirus alla läks. GSM levi oli ülimadal, -90 ja -100dB vahel. WCDMA'd ei saand üldse kätte. Minu telefon polnud ainuke, mis kehva levi näitas, niiet telefonis ei saa viga olla. Nüüd levi olemas, aga HSDPA asemel UMTS.


puhas 3G ilma HSDPA vms on max 384 kbit.
kui levi lasi jalga, siis võis mõni jaam otsad anda...


Pigem läksid puud lehte.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vana_urr
Kreisi kasutaja

liitunud: 04.06.2007




sõnum 30.06.2011 11:05:32 vasta tsitaadiga

Siit paistavad parimad ja halvimad kohe välja...

www.tja.ee

Mobiilse internetiteenuse andmesidekiirused on asukohtade ja teenusepakkujate lõikes erinevad

30.06.2011

Tehnilise Järelevalve Amet viis juunis läbi mobiilse internetiteenuse andmesidekiiruste mõõtmised, mille käigus mõõdeti EMT, Elisa ja Tele2 poolt pakutavaid teenuseid kokku 103-s punktis üle Eesti. Mõõtmised ei anna ülevaadet EMT, Elisa ja Tele2 poolt pakutavate andmesideteenuste protsentuaalse katvuse kohta, vaid näitavad teenuste kättesaadavust ja kiirust konkreetsetes mõõtepunktides.

Mõõtmistulemused näitavad, et peaaegu kõikides mõõtepunktides on mobiilse interneti leviala olemas, kuid andmesidekiirused asukohtade ja teenusepakkujate lõikes on küllaltki erinevad. Keskmiseks summaarseks allalaadimiskiiruseks mõõdeti EMT-l 2611 kbit/s, Elisal 2974 kbit/s ja Tele2-l 2092 kbit/s. Keskmiseks summaarseks üleslaadimiskiiruseks mõõdeti EMT-l 692 kbit/s, Elisal 556 kbit/s ja Tele2-l 468 kbit/s. Teenus puudus EMT-l ühes ning Elisal ja Tele2-l kuues mõõtepunktis. EMT võrgus saavutati allalaadimiskiirus üle 1000 kbit/s 90% mõõtepunktides, Elisal oli vastav näitaja 65% ja Tele2-l 80%.

Kuivõrd mobiilse internetiteenuse andmesidekiirused on sõltuvalt asukohast ja teenusepakkujast erinevad, siis tasub enne teenusega liitumist kindlasti kontrollida, kas teenus on enim kasutatavates kohtades kättesaadav ja selle kvaliteet rahuldav. Selleks on kliendil õigus küsida sideettevõtjalt teenuse tasuta proovimist.

Tehnilise Järelevalve Amet teostab mobiilse internetiteenuse andmesidekiiruse mõõtmisi üks kord aastas. Mõõtmiste eesmärgiks on tavatarbija jaoks välja selgitada tegelikud internetiteenuse andmesidekiirused.

Sama ka siin:

http://majandus.delfi.ee/news/tarbija/tej-emt-mobiilse-interneti-levi-on-parim.d?id=48669473
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
madfury
HV veteran
madfury

liitunud: 05.09.2004




sõnum 30.06.2011 22:59:06 vasta tsitaadiga

Noh, mul purkus talu, EMT post vist on nähtamatuna kõrval. Hirmsaid numbreid ikka annab. Eks see oli ka reaalsuses tunda kusjuures, emal mingi EMTi 3.5G pulk (töölt anti) ja mul tavaline M pakett - data jookseb, nagu riba otsas.
_________________
Avatar by Flacko
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kanamana
HV kasutaja
kanamana

liitunud: 30.07.2010




sõnum 01.07.2011 00:30:02 vasta tsitaadiga

Täna sai ka KÕUle vahelduseks ostetud netipulk, võtsin EMT Internet M kuna seda saab tagastada 2 nädala jooksul, kuni 4 Mbit/s aga kätte sain ainult 0.20mbits, ma tahaks XL paketti osta aga toda enam tagastada ei saa, kui ma 4mbitiselt paketilt ainult 0.20 kätte sain kas siis XL pakett (lubatud kuni 21,6 Mbit/s) annaks parema tulemuse? või on asi selles et ma elan leviaugus? KÕU pealt sain ainult 1mb kätte, EMTga tahaks rohkem saada.
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vana_urr
Kreisi kasutaja

liitunud: 04.06.2007




sõnum 01.07.2011 06:54:46 vasta tsitaadiga

kanamana kirjutas:
Täna sai ka KÕUle vahelduseks ostetud netipulk, võtsin EMT Internet M kuna seda saab tagastada 2 nädala jooksul, kuni 4 Mbit/s aga kätte sain ainult 0.20mbits, ma tahaks XL paketti osta aga toda enam tagastada ei saa, kui ma 4mbitiselt paketilt ainult 0.20 kätte sain kas siis XL pakett (lubatud kuni 21,6 Mbit/s) annaks parema tulemuse? või on asi selles et ma elan leviaugus? KÕU pealt sain ainult 1mb kätte, EMTga tahaks rohkem saada.


Ei paketivahetus siin aita. aga ilmselt oled GSM levis (seal see kiirus piiriks). kasutatavat võrku peaks softis ka nägema.
võid proovida korra panna pulk 3G levisse lukku (kuskil seadete all see koht), et mis siis näitab.
võimalik et paraneb, aga võimalik et 3Gd seal veel pole
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
alpha
Kreisi kasutaja
alpha

liitunud: 04.12.2002




sõnum 01.07.2011 10:03:15 vasta tsitaadiga

Kumb peaks saama parema 3G levi kätte kehvemates oludes, kas mobiiltelefon või netipulk?
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 01.07.2011 10:47:43 vasta tsitaadiga

alpha: Eks kõik sõltub telefoni võimekusest ja kui pole järgi reaalselt proovitud, siis pole see ka teada, et kes kelle Auti mängib.

Enda kaks viimast kogemust kehvade levidega oli see, et:
- nii Huawei E173 ja Huawei E1752 mängisid mõlemal juhul Auti võrdluseks olnud mobiiltelefonid. Telfonid istusid istusid alles 2G-s, kuid Huawei USB-modemid suutsid juba 3,5G signaali üles leida, kuid ei suutnud ühendust püsti panna. Lihtsalt signaal oli liialt nõrk, mingi -110dB.

Küll sai siis rakendatud juurde mõlemal juhul võimendiga USB-pikendus ning selle kaasabil sai otsitud üles parmimad levikohad ja siis oli ka ühendus igati OK.

Aga nagu öeldud, puhas katsetamiste teema.
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Petz
HV Guru

liitunud: 05.11.2001




sõnum 02.07.2011 00:57:54 vasta tsitaadiga

Võtsin ka prooviks EMTist kaardi pärast pikenduste-antennide ja lugematute restartide-reconnectidega jebimist TELE2 ühenduse saamiseks.
Esmamulje on liiga ilus, et tõsi olla icon_eek.gif
Spoiler Spoiler Spoiler

Pulk vedeleb toas akna ligi, mitte kuuemeetrise toki otsas, nagu varem icon_smile.gif
Ega EMT katseajal kuidagi piiranguid maha võta, et asi ahvatlevam tunduks? Hinnakirja järgi peaks DL vaid 1,5 Mbit/s olema icon_rolleyes.gif ...
Numbrid numbriteks, aga ühendus on püsti, kõik toimib ja saab rahulikult HV-s surfata, see on põhiline.

Ega mingeid peidetud konkse EMTi teenuses pole, millest teenindajad vaikivad? Hind ju umbes sama, mis konkurentidel...
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 75
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
p2ep
HV veteran

liitunud: 13.12.2003




sõnum 02.07.2011 04:24:03 vasta tsitaadiga

Petz kirjutas:

Esmamulje on liiga ilus, et tõsi olla

Proovi Elioni testi, saad reaalsema tulemuse. Speedtest võib vahel pada ajada.
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 28
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Petz
HV Guru

liitunud: 05.11.2001




sõnum 02.07.2011 11:13:28 vasta tsitaadiga

p2ep kirjutas:
Petz kirjutas:

Esmamulje on liiga ilus, et tõsi olla

Proovi Elioni testi, saad reaalsema tulemuse. Speedtest võib vahel pada ajada.
Internetiühenduse kiirus on tõenäoliselt vahemikus 1.7 kuni 2.0 Mbps. icon_smile.gif
Mulle polegi oluline see kiirusenumber vaid stabiilsus - et ei pea pidevalt võimlema ühenduse saamiseks ja hoidmiseks.
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 75
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
1dumbpcuser
HV Guru

liitunud: 05.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.07.2011 11:54:32 vasta tsitaadiga

Ise kasutanud nüüd pea kuu aega EMT Internet XL-i ja olen päris rahul stabiilsuse ja kiirusega. Muidugi õhtuti kiirus langeb, aga on ikka enam-vähem kasutatav. Ainus jama, EMT piirab torrenteid, praktiliselt võimatu on midagi torrentiga tõmmata, samas kusagilt alla laadides olen saanud kiirusi kuni 1 MB/s (üle 1000 KB/s) ja pisut pealegi..icon_rolleyes.gif

Hetkel Elioni kiirusetest:
Internetiühenduse kiirus on tõenäoliselt vahemikus 6.0 kuni 7.2 Mbps.
Üleslaadimise kiirus on tõenäoliselt vahemikus 952.34 kbps kuni 1.14 Mbps.

_________________
Kommentaarid: 97 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 92
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
xpander
HV veteran
xpander

liitunud: 24.10.2005




sõnum 03.07.2011 07:20:17 vasta tsitaadiga

hetkel KÕUga küll rahul ja elioni kiiruse test näitab ka korralikke numbreid, kuigi reaalselt niipalju vast pole 200KB/s kanti alla laadimine ikka enam jaolt on. ehk siis vähem kui 2mbps peaks olema...aga elioni test näitab:
Internetiühenduse kiirus on tõenäoliselt vahemikus 2.5 kuni 3.0 Mbps.

emt mobiilse kohta:
küsiks, et kas limiite ikka rakendatakse või on mõni pakett millel piiranguid üldse pole?
mõtlen et ei oleks seda "mõistliku kasutamise piirangut"
ja kas on miskeid uudiseid 4g kättesaadavusest ka?..testitakse alles vist nagu aru olen saanud.

_________________
Linux Gaming Videos: Xpander69
Kommentaarid: 18 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 03.07.2011 08:47:42 vasta tsitaadiga

kalleimal paketil ei ole mõistlikkust vaja icon_idea.gif
_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 646 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 503
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kaarta
Kreisi kasutaja

liitunud: 12.09.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 03.07.2011 09:43:32 vasta tsitaadiga

M-pakett kasutuses -
tsitaat:
Internetiühenduse kiirus on tõenäoliselt vahemikus 3.4 kuni 4.0 Mbps.

sai äsja USB pikenduskaabel ka ostetud, mis levile soodsalt mõjus thumbs_up.gif
---
mis need tõmbamise reaalsed piirangud on EMT'is? on kellelgi aimu?
Kommentaarid: 51 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 49
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
1dumbpcuser
HV Guru

liitunud: 05.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 03.07.2011 09:53:35 vasta tsitaadiga

1dumbpcuser kirjutas:
Ise kasutanud nüüd pea kuu aega EMT Internet XL-i ja olen päris rahul stabiilsuse ja kiirusega. Muidugi õhtuti kiirus langeb, aga on ikka enam-vähem kasutatav. Ainus jama, EMT piirab torrenteid, praktiliselt võimatu on midagi torrentiga tõmmata, samas kusagilt alla laadides olen saanud kiirusi kuni 1 MB/s (üle 1000 KB/s) ja pisut pealegi..icon_rolleyes.gif

Hetkel Elioni kiirusetest:
Internetiühenduse kiirus on tõenäoliselt vahemikus 6.0 kuni 7.2 Mbps.
Üleslaadimise kiirus on tõenäoliselt vahemikus 952.34 kbps kuni 1.14 Mbps.

Lisaks siis niipalju, et kasutuses Huawei E367 21,6Mb/s modem icon_wink.gif

_________________
Kommentaarid: 97 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 92
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
hendrik32
HV Guru

liitunud: 09.01.2007




sõnum 03.07.2011 21:21:01 vasta tsitaadiga

xpander kirjutas:
ja kas on miskeid uudiseid 4g kättesaadavusest ka?..testitakse alles vist nagu aru olen saanud.

"4G levi on hetkel olematu isegi Tallinnas, ainult mõned alad Tallinnas on kaetud sellega, kuid levi peaks oluliselt paranema selle aasta lõpuks." Nii pmts räägiti mulle EMTst.
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Telia Mobiilne Internet mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 17, 18, 19 ... 211, 212, 213  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.