Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Mac/Apple »  HV Macikasutajad märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 17, 18, 19, 20, 21  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
kembadesig
HV veteran
kembadesig

liitunud: 18.10.2010




sõnum 23.10.2011 19:12:59 vasta tsitaadiga

Oman ka MacBook Pro'd ning oli endalgi plaanis olemasolev 320Gb 5400rpm HDD välja vahetada, kuid siis selgus veidi parem võimalus. Nimelt, kui DVD seadet eriti ei kasuta, on võimalik ka selle asemele 2nd HDD Hard Drive Caddy istutada ning sinna sisse siis panna väiksemat sorti SSD ketas süsteemi ja appide jaoks, olemasolev HDD jääks siis suuremate failide ja muu tarbeks.

See oleks mõistlik lahendus nii kiiruse kui rahakoti suhtes. Suuremahulistel SSD ketastel on ka korralik hinnasilt küljes, kuid odavam lahendus oleks eelnev.

_________________
Sounds?...
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
beastbeats
HV Guru
beastbeats

liitunud: 26.12.2006




sõnum 23.10.2011 19:32:07 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Nimelt, kui DVD seadet eriti ei kasuta, on võimalik ka selle asemele 2nd HDD Hard Drive Caddy istutada ning sinna sisse siis panna väiksemat sorti SSD ketas süsteemi ja appide jaoks...

Paraku keegi Eestis sellist lahendust ei paku, tuleb välismaalt tellida thumbs_down.gif

_________________
Päevad lõpevad siis, kui lased neil minna...
M: Uus/pakendis Fjern Fjork Titanium Forked Spoon - 10€
Kommentaarid: 360 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 277
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
kembadesig
HV veteran
kembadesig

liitunud: 18.10.2010




sõnum 23.10.2011 19:44:34 vasta tsitaadiga

beastbeats kirjutas:
tsitaat:

Nimelt, kui DVD seadet eriti ei kasuta, on võimalik ka selle asemele 2nd HDD Hard Drive Caddy istutada ning sinna sisse siis panna väiksemat sorti SSD ketas süsteemi ja appide jaoks...

Paraku keegi Eestis sellist lahendust ei paku, tuleb välismaalt tellida thumbs_down.gif


Jah, kuid asja hind võrreldes SUUREMAHULISE SSD'ga on ikkagi väga erinev ja kui ise ei oska-taha tellida, siis on siin foorumis piisavalt kasutajaid kes sellega aidata saavad. thumbs_up.gif

Muidugi, kui on tahtmist ja raha osta suurem SSD, siis ega mina kätt ette panna ei saa ja tahagi icon_biggrin.gif

_________________
Sounds?...
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
beastbeats
HV Guru
beastbeats

liitunud: 26.12.2006




sõnum 23.10.2011 21:52:54 vasta tsitaadiga

kembadesig, viitasin pigem sellele, et keegi pole Eestis taibanud neid oma tootevalikusse lisada...
P.S Mac Pro'le (sellel muidugi tunduvalt lihtsam) sai teise optilise asemele OS'i jaoks ketas pandud; 4 "põhiketast" RAID'is thumbs_up.gif

_________________
Päevad lõpevad siis, kui lased neil minna...
M: Uus/pakendis Fjern Fjork Titanium Forked Spoon - 10€
Kommentaarid: 360 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 277
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
kembadesig
HV veteran
kembadesig

liitunud: 18.10.2010




sõnum 23.10.2011 21:58:47 vasta tsitaadiga

beastbeats kirjutas:
kembadesig, viitasin pigem sellele, et keegi pole Eestis taibanud neid oma tootevalikusse lisada...
P.S Mac Pro'le (sellel muidugi tunduvalt lihtsam) sai teise optilise asemele OS'i jaoks ketas pandud; 4 "põhiketast" RAID'is thumbs_up.gif


thumbs_up.gif

_________________
Sounds?...
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
explode
Kreisi kasutaja
explode

liitunud: 13.12.2005




sõnum 23.10.2011 22:30:29 vasta tsitaadiga

SSD-d ei taha. Kallis on ja mahtu ka vähe minu jaoks. Aga kas see ketas sobib MB Pro-le:http://www.samsung.com/ae/consumer/computers-peripherals/hard-disk-drives/mobile-sata/HM500JI/index.idx?pagetype=prd_detail
Enne pakkumist ei pannud küll tähele, et see 5400rpm on... või tasub siiski 7200rpm ketas hankida? või pole eriti vahet?

_________________
E30
Kommentaarid: 47 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 44
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anti
 

liitunud: 11.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.10.2011 22:31:20 vasta tsitaadiga

vahet on TUNTAV. Iga kell eelistaksin 7200rpm ketast 5400rpm kettale.
Kommentaarid: 313 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 4 :: 240
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
explode
Kreisi kasutaja
explode

liitunud: 13.12.2005




sõnum 23.10.2011 22:34:04 vasta tsitaadiga

selge. siis tuleb uus ketas otsida.
_________________
E30
Kommentaarid: 47 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 44
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heff
HV veteran

liitunud: 18.11.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.10.2011 00:02:57 vasta tsitaadiga

Kui uus osta niikuinii, siis kindlasti 7200.
Eriti palju on 7200-st kasu kui kõrvalt windowsit bootcampiga jooksutad. OS X nagu nii palju kasu sellest kiiremast kettast ei lõika. Või siis lihtsalt pole asjad selle taga kinni erinevalt windowsist.
Ise ka aeg-ajalt hellitanud mõtet kas siis vahetada olemasolev 7200rpm ja suurema ketta vastu või siis see eelmainitud variant, et väiksem ssd ja kõrvale ketas hdd caddyga. Ebays veidi uuritud, seal on ka selliseid variante, et tuleb kaasa üleminek-juhe, millega saad USB kaudu oma Superdrive'i ühendada.
Kommentaarid: 102 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 93
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kairikene
HV vaatleja
kairikene

liitunud: 28.05.2007




sõnum 24.10.2011 00:38:42 vasta tsitaadiga

kembadesig kirjutas:
kairikene, esita tööandjale mõned nõudmised ning ehk saad oma PRO ja korralikud ekraanid ka thumbs_up.gif


Kahjuks ei ole kellelegi teisele nõudmiseid esitada. Annan omale ise tööd icon_smile.gif

Siiamaani olen windowsi ja normaalse pc'ga hakkama saanud ja saaks ka ilmselt edaspidigi. Aga peale mac pro poovimist ei ole enam kahtlustki et ma sellekõrval romuna tunduva tondi välja vahetan. icon_rolleyes.gif Ja seda kui sujuvalt 3D graafika programmid (nt 3d max) seal jooksevad ei suutnud ma ettegi kujutada. Mu pc paneb kohe pange kui mõne suurema projekti lahti teen icon_biggrin.gif

I fell in love at first sight, shit happens...
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kuunar
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.02.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.10.2011 01:18:36 vasta tsitaadiga

kindel, et ei võrdle võrreldamatuid asju? icon_rolleyes.gif a la 5 aastat vana pc vs uus pro?
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 24.10.2011 01:35:10 vasta tsitaadiga

kairikene kirjutas:
Aga peale mac pro poovimist ei ole enam kahtlustki et ma sellekõrval romuna tunduva tondi välja vahetan. icon_rolleyes.gif Ja seda kui sujuvalt 3D graafika programmid (nt 3d max) seal jooksevad ei suutnud ma ettegi kujutada. Mu pc paneb kohe pange kui mõne suurema projekti lahti teen icon_biggrin.gif

I fell in love at first sight, shit happens...


Yeah, oota vaid kui kohalik klassik erick seda kuuleb icon_lol.gif icon_lol.gif

MacPro kohta järgmist: kel tahtmist panna SATAIII ketast masinasse siis see on võimalik ka täiskiirusel. Ootamatu lahendus aga toimib - Chronos ( icon_wink.gif ) PE1061 pci-e to SATAIII kaart masinasse ja töötab ...ühtki driverit pole vaja, 10.6.8 ja 10.7.2 kirjutavad küll et "Unknown AHCI Controller" aga töötab, varasemad töötavad SATAII kiirusel.
Ah jaa - hot swap ja hot plug toimib samuti icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
alliance
The Transporter

liitunud: 23.11.2004




sõnum 24.10.2011 01:37:59 vasta tsitaadiga

kuunar kirjutas:
kindel, et ei võrdle võrreldamatuid asju? icon_rolleyes.gif a la 5 aastat vana pc vs uus pro?
ma kahtlustan et, ta vaatab vast rohkem välimist külge icon_lol.gif
Kommentaarid: 531 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 5 :: 431
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002




sõnum 24.10.2011 10:40:21 vasta tsitaadiga

kuunar kirjutas:
kindel, et ei võrdle võrreldamatuid asju? :roll: a la 5 aastat vana pc vs uus pro?
Eks see võimalus on jah.

Ma ise kasutan tööjuures läpakaga Win7't, kodus on Mac Mini ning Lion. Eks see ole sügavalt sisetunde, harjumuse ning kurat-teab-mille-veel küsimus kuid OS X on natuke mugavam, selgem ja loogilisem. Eriti kuna sama süsteem käib mitmest kohast läbi - vahepeal näppisin nädal aega iPad2'e ning kõik oli sama selge ja tuttav kui lauamasinas. Pani mõtlema, et kui millalgi peaks tekkima taas huvi nutitelefoni järgi siis võiks iPhonet uurida.
Kommentaarid: 178 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 144
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kairikene
HV vaatleja
kairikene

liitunud: 28.05.2007




sõnum 24.10.2011 14:27:00 vasta tsitaadiga

alliance kirjutas:
kuunar kirjutas:
kindel, et ei võrdle võrreldamatuid asju? icon_rolleyes.gif a la 5 aastat vana pc vs uus pro?
ma kahtlustan et, ta vaatab vast rohkem välimist külge icon_lol.gif


Välimus on ka väga oluline icon_biggrin.gif
Kuidas ma saan midagi ilusat teha kui kest on kole??? icon_rolleyes.gif icon_redface.gif

tsitaat:
kindel, et ei võrdle võrreldamatuid asju? icon_rolleyes.gif a la 5 aastat vana pc vs uus pro?


ei noh icon_biggrin.gif 3 aastat icon_lol.gif
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Alari A.
HV Guru

liitunud: 19.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.10.2011 19:20:00 vasta tsitaadiga

kairikene, võta Mac PRO asemel MacBook PRO 15.4"
http://idream.ee/et/shop/tooted/10006333
Ka see masin on su 3a vanast PCst oluliselt kiirem icon_smile.gif + tiba odavam icon_wink.gif ja universaalsem.
Saad vabalt kasutada lauaarvutina ( MiniDP-DVI ja USB hub maksavad kokku 30-40€ )
Kommentaarid: 649 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 533
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
beastbeats
HV Guru
beastbeats

liitunud: 26.12.2006




sõnum 24.10.2011 22:35:00 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Kuidas ma saan midagi ilusat teha kui kest on kole???

Selle masina tõeline ilu peitub hoopis tema sees (kui küljepaneeli eemaldad, siis mõistad) icon_wink.gif
digweed, inimene soovib tõsist töölooma - ainuõige valik on Mac Pro thumbs_up.gif

_________________
Päevad lõpevad siis, kui lased neil minna...
M: Uus/pakendis Fjern Fjork Titanium Forked Spoon - 10€
Kommentaarid: 360 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 277
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
heff
HV veteran

liitunud: 18.11.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.10.2011 23:25:15 vasta tsitaadiga

Mac Pro on hetkel üsna mõttetu valik - iMac on tunduvalt odavam ja seejuures paljudes testides ka võimsam.
Kui aga 2012 alguses uute protsessoritega Prod tulevad, on see jälle kunn thumbs_up.gif
Kommentaarid: 102 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 93
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
warwas
HV Guru
warwas

liitunud: 06.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.10.2011 23:53:37 vasta tsitaadiga

00bandiit0 kirjutas:
Mac Pro on hetkel üsna mõttetu valik - iMac on tunduvalt odavam ja seejuures paljudes testides ka võimsam.
Kui aga 2012 alguses uute protsessoritega Prod tulevad, on see jälle kunn thumbs_up.gif

Igaks tööks ikka omad tööriistad. icon_wink.gif
Kahe füüsilise prose, suure hunniku mälu, nelja sisemise ketta, HW RAID'i ja mitme monitori/graafikakaardi võimalus. Need on omadused, mille pärast Pro'sid ostetakse.
Üks on kodukasutusse mõeldud lauaarvuti, teine korralik workstation/server-klassi raud. Võrrelda tuleks ka sama ajastu masinaid. 5 aastat vana Pro võib muidugi kaasaegsete liivase silla iMac'ide käest pähe saada. Tehnika areng on lihtsalt natuke "ebaõiglane" icon_smile.gif
Ma ei taha öelda, et iMac mõttetu oleks. Üldsegi mitte. Lihtsalt mõlemal masinal on kindel sihtgrupp (milledel on kindlasti ka mingi väikene ühisosa)

Muide, mis teste sa silmas pidasid? Võtsin ette praegu Geekbenchi nö. hall of fame'i ja seal on küll esimesed 9 kohta Mac Pro'de ja Xserve'ide käes. Alles siis tulevad iMac'id ja MBP'd.
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 221
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heff
HV veteran

liitunud: 18.11.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.10.2011 03:06:22 vasta tsitaadiga

"5 aastat vana Pro võib muidugi kaasaegsete liivase silla iMac'ide käest pähe saada"
Mõtlesin siiski 2010a Pro-d ja 2011a iMaci. Gulftown vs Sandy Bridge.
Jah, võimsam, kahe protsessoriga Pro on võimsam. Ühe protsessoriga mudel kahjuks saab juba tappa, sest ka tavalises PC-maailmas on i7-2600k tihti i7-980st üle.
Teste konkreetselt pakkuda pole, aga kui uued iMacid tulid, jäid Engadgetis ja veel mõnes kohas silma testid (ja mitte need Apple'i "2.7x faster wowow" variandid), kus iMac oli Prost üle. Ilmselt siis võidutseb i7, kui programm pole nii heavily threaded e. kui üle 4 tuuma ei kasutata sajaprotsendiliselt ära.
Seda ma ka ei väitnud, et iMac oleks suuteline tungima Mac Proga võistlema. All-in-one ja eraldi kast pole võrreldavad. Siiski antud hetkel, toore jõu poolest, ei õigusta Pro nii hästi oma hinda, kui oluline on töö tegemise kiirus (mis siis on protsessori taga).
Kommentaarid: 102 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 93
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kairikene
HV vaatleja
kairikene

liitunud: 28.05.2007




sõnum 26.10.2011 14:13:13 vasta tsitaadiga

warwas kirjutas:
Kahe füüsilise prose, suure hunniku mälu, nelja sisemise ketta, HW RAID'i ja mitme monitori/graafikakaardi võimalus. Need on omadused, mille pärast Pro'sid ostetakse.
Üks on kodukasutusse mõeldud lauaarvuti, teine korralik workstation/server-klassi raud.


Ma tänan nende lausete eest. Kuna ma olen naine, siis kiputakse alahindama mu vajadusi. Mõeldakse et jälle mingi suva tibin tahab omale tissipikendust icon_lol.gif ... Minu puhul võib macbookidega lutsu visata. icon_smile.gif
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kuunar
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.02.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.10.2011 14:26:33 vasta tsitaadiga

mis asi seal jooksma peab siis?
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anti
 

liitunud: 11.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.10.2011 14:55:09 vasta tsitaadiga

tekkis ka juba sportlik huvi, millega siis ikkagi tegeletakse, et sellisid riistu tarvis ning macbookidega võib lutsu visata.
Kommentaarid: 313 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 4 :: 240
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
explode
Kreisi kasutaja
explode

liitunud: 13.12.2005




sõnum 31.10.2011 21:11:14 vasta tsitaadiga

kuidas/kus ma muudan seadeid nii, et ma saaks rulliku nupule vajutades aadressi lahti, nagu windowsis oli. Praegu tuleb rulliku nuppu vajutades hoopis üks leht lahti,kus on calc, kalender jne. See "parem-klikk-open address in new tab" tüütab ära juba.
_________________
E30
Kommentaarid: 47 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 44
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Alari A.
HV Guru

liitunud: 19.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 31.10.2011 21:25:44 vasta tsitaadiga

explode, mis hiirega tegu ?
Apple hiire puhul system pref.-mouse ja vali button 3
Logitechi puhul tutki system pref. ja logitechi settingute alt.
Kommentaarid: 649 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 533
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Mac/Apple »  HV Macikasutajad mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 17, 18, 19, 20, 21  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.