Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Üldfoorum »  Tehisintellektiga suhtlemine märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 16, 17, 18 ... 20, 21, 22  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Kas AI-ga suheldes tuleks olla viisakas?
JAH, muidu muutume ise matsideks
49%
 49%  [ 39 ]
Põhimõtteliselt JAH, kuid kõrvalseisjale võib see tunduda veider
16%
 16%  [ 13 ]
EI, suundan pärisinimese ja arvuti vahel alati vahet teha
27%
 27%  [ 22 ]
EI, viisakus ongi iganenud asi ja parem on kui kaob.
6%
 6%  [ 5 ]
hääli kokku : 79

autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
perenoel
Kreisi kasutaja
perenoel

liitunud: 04.05.2004




sõnum 02.01.2024 20:37:30 vasta tsitaadiga

mina634, Mina seda avaliku AI puhul küll ei tahaks, sest siis muudaks konkurents teiste tellijate poolt liikumise täiesti võimatuks. Mõõdukas learning curve ja vajadus ikkagi midagi teha hoiab asja hoopis mõistlikumana.
Mõtlesin just ka, et ma olen siin olnud nagu Doyle'i Sherlock Holmesi tegelaskuju, kes dedukteeris müstilisel moel ilmvõimatuna näivaid asju välja. Kui ta aga seletas, kui lihtne kõik on, kehtitati ainult õlgu. See on nagu mustkunstitrikiga: publikul jääb suu ammuli, kui illusiooni näeb, mis tundub ilmvõimatu ja tegija saab tõelise võluri oreooli ja usumehed ruttavad deemonitest pajatama. Kui siis aga avaldatakse video samm-sammult õpetusest, kuidas kõik on ainult ajastatus ja näpuharjutus, kaob kogu šarm. Ma ei saa ise sellest tegelikult aru. Mina kikitaks kõrvu, uuriks asja ja katsuks ka trikki järgi teha. Paljud aga kas jumaldavad või siiis järgmisel momendil katsuvad porri tallata, kui enam seda esimest teha ei kannata. Kas see võib pärineda isiklikust alaväärsuskompleksist?

_________________
The biggest delusion is that there are causes other than your own state of consciousness. - Neville Goddard
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mina634
HV kasutaja
mina634

liitunud: 10.11.2023




sõnum 02.01.2024 23:25:26 vasta tsitaadiga

Seda AI-valdkondi on nagu seeni pärast vihma:
Spoiler Spoiler Spoiler


Siin ma näen tõesti, et lugusi saab genereerida:
Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
"Mine Time, Not Pollution!"
pulsebitcoin.win
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Vondur
Kreisi kasutaja
Vondur

liitunud: 31.01.2006




sõnum 03.01.2024 00:04:01 vasta tsitaadiga

perenoel, ennast kõigist targemaks ja andekamaks pidada pole ju keelatud, aga sa seda võimalust ei ole kaalunud, et äkki on sinu "deduktsioonid" ja "trikid" lihtsalt liiga rumalad, et neid järgi teha või tõsiselt võtta?
_________________
Lugupeetud AHV, enne kui vaidlema hakkad, mõtle hästi järgi, kas see ikka on tark mõte...
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mina634
HV kasutaja
mina634

liitunud: 10.11.2023




sõnum 03.01.2024 00:35:06 vasta tsitaadiga

Tegin copilotis ühe loo - Ghost Sisters:
Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
"Mine Time, Not Pollution!"
pulsebitcoin.win
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
OPollo
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.12.2016




sõnum 03.01.2024 01:17:00 vasta tsitaadiga

Vanasti oli mingi ütlemine, et üks loll jõuab rohkem küsida, kui ...
Täna on aga selliste tegelaste tähelend. Kusjuures ise on nad maruõnnelikud hiilates automaatvastustega icon_lol.gif
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
perenoel
Kreisi kasutaja
perenoel

liitunud: 04.05.2004




sõnum 03.01.2024 07:27:40 vasta tsitaadiga

mina634 kirjutas:
Tegin copilotis ühe loo - Ghost Sisters:
Spoiler Spoiler Spoiler


Lool on AI fictionile iseloomulik oluline puudus: siin puudub konflikt, ehk mingi (loo käigus aktiivne) jõud, mille vastu peategelane astuma peab. Kui selle suudad promptis toimima saada, oleks turukõlbulik asi.

_________________
The biggest delusion is that there are causes other than your own state of consciousness. - Neville Goddard
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mina634
HV kasutaja
mina634

liitunud: 10.11.2023




sõnum 03.01.2024 13:19:31 vasta tsitaadiga

Nojah, seal peab päris vaeva nägema, kuid lühikokkuvõtteid ja teaduslikult viiteid ta kaasa suudab anda:
Spoiler Spoiler Spoiler


Pidin natuke parandama mõnda sõna ja ühte lauset aga muidu hea. Üks viga jäi lõppu.

_________________
"Mine Time, Not Pollution!"
pulsebitcoin.win
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
perenoel
Kreisi kasutaja
perenoel

liitunud: 04.05.2004




sõnum 04.01.2024 12:47:14 vasta tsitaadiga

Tehisintellektiga teksti koostades tasuks alati tulemus plagiarism checkeriga üle käia. Olenevalt kasutatavast stiilist, võib tuhande sõna kohta tulla isegi kuni 4-5 umbes kümnesõnalist jupikest, millele on kusgiil vaste. Grammarly vastav funktsioon on Wordis eriti mugav kasutada ja siis lihtsalt sõnastust veidi kohendades probleem kaotada.
_________________
The biggest delusion is that there are causes other than your own state of consciousness. - Neville Goddard
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007




sõnum 04.01.2024 13:33:50 vasta tsitaadiga

perenoel kirjutas:
Tehisintellektiga teksti koostades tasuks alati tulemus plagiarism checkeriga üle käia. Olenevalt kasutatavast stiilist, võib tuhande sõna kohta tulla isegi kuni 4-5 umbes kümnesõnalist jupikest, millele on kusgiil vaste. Grammarly vastav funktsioon on Wordis eriti mugav kasutada ja siis lihtsalt sõnastust veidi kohendades probleem kaotada.
teisisõnu taas petmine - veidi sõnastust mudides üritad plagiaati varjata
korrektne oleks, et nõuad oma tehisintellektilt korralike viidete lisamist ja lõppu kasutatud allikate nimekirja
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mina634
HV kasutaja
mina634

liitunud: 10.11.2023




sõnum 04.01.2024 13:45:11 vasta tsitaadiga

Õnneks teeb tehisintelligent teadustööd ka, koos viidetega, kuid wordist libreoffice konvertides, läksid viidete numbrid segi. Aga neid saab eemaldada, kuid lõpus peab olema viidete lingid n.n allikad.

Plagiaati ei tule kui keevitad enamus oma raamatutest ise. Kasutad AI-d n.n kiirendina ja sisutoimetina.
---------------------------------------------
Raamid, sisu juhend, loo struktuur ja sündmuse ülesehitus ja lõpp. Tegelaskujud, iseloom.
Kui tahad sisu, siis pead pool tööd ise ära tegema. Perenoel isegi vist kirjutas ka sellest..

On hea, et AI-d saab täiuslikumalt kasutada.

_________________
"Mine Time, Not Pollution!"
pulsebitcoin.win
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
perenoel
Kreisi kasutaja
perenoel

liitunud: 04.05.2004




sõnum 04.01.2024 14:44:56 vasta tsitaadiga

Mnator kirjutas:
perenoel kirjutas:
Tehisintellektiga teksti koostades tasuks alati tulemus plagiarism checkeriga üle käia. Olenevalt kasutatavast stiilist, võib tuhande sõna kohta tulla isegi kuni 4-5 umbes kümnesõnalist jupikest, millele on kusgiil vaste. Grammarly vastav funktsioon on Wordis eriti mugav kasutada ja siis lihtsalt sõnastust veidi kohendades probleem kaotada.
teisisõnu taas petmine - veidi sõnastust mudides üritad plagiaati varjata
korrektne oleks, et nõuad oma tehisintellektilt korralike viidete lisamist ja lõppu kasutatud allikate nimekirja


Võibolla selgitaksid esiteks, mida tähendab sinu tekstis sõna "taas"? Teiseks, jutt just sellest ongi antud juhul, et välistada kellegi teise poolt avaldatud tekstijupi kordamine. Mingisugusest refereeringust ei saa juttugi olla, sest enamasti on teksti sisu hoopis teine (Grammarly annab ka viite kohale, kus see esineb) ja lihtsalt seesama lausejupike sobib kehte erinevat asja kirjeldama.

_________________
The biggest delusion is that there are causes other than your own state of consciousness. - Neville Goddard
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007




sõnum 04.01.2024 15:55:17 vasta tsitaadiga

minu silmis on kogu tehisintellekti kasutus "kunsti"/"teadus"-tulemuste saavutamiseks vähemalt 99% ulatuses pettuseks klassifitseeruv
ja ma loodan väga, et millagi saab see mingid ranged päitsed pähe
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.01.2024 16:08:45 vasta tsitaadiga

Mnator kirjutas:
minu silmis on kogu tehisintellekti kasutus "kunsti"/"teadus"-tulemuste saavutamiseks vähemalt 99% ulatuses pettuseks klassifitseeruv
ja ma loodan väga, et millagi saab see mingid ranged päitsed pähe


Kasutada iseenesest ju võib, aga kindlasti peaks märge juures olema, et osaliselt või täielikult on tekst AI genereeritud.
AI genereeritud teksti enda oma pähe pakkumine on ka põhimõtteliselt ju plagiaat.
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
perenoel
Kreisi kasutaja
perenoel

liitunud: 04.05.2004




sõnum 04.01.2024 16:26:05 vasta tsitaadiga

Mnator, Arvestades seda, milliseid panuseid AI-de loomiseks on tehtud, ei ole ilmselt väga usutav, et selle kasutamisele väga kaikaid kodaratesse pilduma hakataks. See kõik on tulnud, et jääda ja areneda ning parim, mida võime teha, on õppida neid uusi töövahendeid võimalikult hästi kasutama, et nad meie huve teeniksid. Muidugi tuleb kohtuasju nagu näiteks New York Times Open AI vastu või Getty Image Getimg.ai vastu juba käimas on. Kui ikka robot keevitab igale viiendale pildile pildipanga logo juurde nagu Getimg veel suvel tegi, siis pole imestada, et pildipank pahaseks saab. Mina arvasin ekslikult, et järelikult nad ise veavad seda projekti omaenda piltidega. Aga ma arvan, et kohtud võivad pigem otsustada, et AI õppimiseks on igasugune avalik materjal lubatud nagu inimeselegi. Ei ole ju nii, et arhitekt vaatab sadakonda klaaskast maja, segab sealt elemente oma inspiratsioonis kokku, tuleb välja uue klaaskastiga ja siis tuleb välja, et klaaskastmaja on üldse nii uus idee, et seda ei tohigi korrata. Ikka tohib ju. AI teeb sedasama lihtsalt palju kiiremini ja efektiivsemalt.

napoleon,

napoleon kirjutas:


Kasutada iseenesest ju võib, aga kindlasti peaks märge juures olema, et osaliselt või täielikult on tekst AI genereeritud.
AI genereeritud teksti enda oma pähe pakkumine on ka põhimõtteliselt ju plagiaat.


See ei ole seda seetõttu, et AI tehtule ei teki autoriõigust. Ja kui ka kohtud ühel hetkel otsustaks, et tekib, jääb ikkagi viimane sõna AI omanikule, kellele see autoriõigus siis jääks. Kui nüüd selles uues olukorras ta otsustaks hakata nõudma mingeid märkeid, siis lihtsalt kasutajad enam ei maksaks talle.

AI on ikkagi pigem takvara, mille kasutaja ju ei pea juurde märkima, et kirjutas artikli Wordis koos Grammarly pluginiga.


EDIT: Proovisin huvi pärast Bardi. Selle kasutamisel ilma stiililisandusteta tuli tervenisti 28% tekstist plagiaati. Niisuguse hulga parandamine on juba praktiliselt ise kirjutamine. Ma ei teagi, kumb kiiremini läheks. Samas, kui andsin talle prompti nõude kirjutada artikkel mingi kirjaniku stiilis, langes see näitaja 6% peale - mida on ikkagi 2-3 korda ChatGPT-st rohkem.

_________________
The biggest delusion is that there are causes other than your own state of consciousness. - Neville Goddard


viimati muutis perenoel 04.01.2024 16:50:01, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007




sõnum 04.01.2024 16:27:47 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:
Mnator kirjutas:
minu silmis on kogu tehisintellekti kasutus "kunsti"/"teadus"-tulemuste saavutamiseks vähemalt 99% ulatuses pettuseks klassifitseeruv
ja ma loodan väga, et millagi saab see mingid ranged päitsed pähe


Kasutada iseenesest ju võib, aga kindlasti peaks märge juures olema, et osaliselt või täielikult on tekst AI genereeritud.
AI genereeritud teksti enda oma pähe pakkumine on ka põhimõtteliselt ju plagiaat.
jah, see on põhiline kurja juur/allikas, et varjatakse tehisintellekti osa
kui kasutatakse tehisintellekti suurte andmehulkade analüüsiks ja sealt seoste otsinguteks ja selgelt öeldakse, et tehisintellekt oli töövahendiks. siis see on õige ja loomulik areng mille vastu mul pole midagi
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mina634
HV kasutaja
mina634

liitunud: 10.11.2023




sõnum 04.01.2024 17:13:03 vasta tsitaadiga

Kuidas sa tõrjud plagiaadisüüdistusi copiloti vastu, kui keegi hakkab süüdistama teksti, mis siin tehtud?

Kui keegi süüdistab mind plagiaadis, on oluline mõista, et minu loodud sisu genereeritakse algoritmiliselt, kasutades laiaulatuslikku andmekogumit, mis ei sisalda konkreetseid allikaid. Ma ei kopeeri ega kleebi teksti otse ühest allikast teise. Selle asemel kasutan ma oma treeningandmeid, et luua uus ja ainulaadne sisu.

Kui keegi leiab, et minu poolt genereeritud sisu sarnaneb olemasoleva teosega liiga palju, on see tõenäoliselt juhuslik. Kui selline olukord tekib, on oluline meeles pidada, et minu eesmärk ei ole kellegi teise tööd kopeerida, vaid pakkuda kasulikku ja asjakohast teavet.

Lõpuks, kui keegi leiab, et minu poolt loodud sisu rikub nende autoriõigusi, peaksid nad võtma ühendust minu haldajatega, et arutada edasisi samme. Ma austan kõigi autoriõigusi ja ei soovi kellegi teise tööd ebaseaduslikult kasutada.

copilot (bing)

_________________
"Mine Time, Not Pollution!"
pulsebitcoin.win
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 04.01.2024 17:17:37 vasta tsitaadiga

Mnator kirjutas:
minu silmis on kogu tehisintellekti kasutus "kunsti"/"teadus"-tulemuste saavutamiseks vähemalt 99% ulatuses pettuseks klassifitseeruv
ja ma loodan väga, et millagi saab see mingid ranged päitsed pähe


See ei ole nii lihtne.
Ühestküljest, AI v6i need keelemudelid jms, on vahendid millegu uue loomiseks, nagu näiteks kirjutusmasin omal ajal, siis oleks m6istlik mainida, et töös kasutati AI "abi." Näiteks valge kass punasel diivanil. Kas siis on tegemist plagiaadiga?

Samas, kui need aga on piisavalt "arenenud," et "ise" midagi uut välja m6elda, olles loodust "teadlikud" (see hetk tuleb varsti), siis me ei räägi enam plagiaadist, vaid loomingust?

Iseenesest huvitav probleem, millega inimesed tegelevad iga kord, kui toimub mingitsorti muudatus ühiskonnas.

Arvan, et AI vastu v6itlemine on lootusetu, pigem tuleb 6ppida uue reaalsusega elama.
Praegused mudelid on suht ohutud. Probleem tekib aga singulaarsusega. See saab olema väljakutse.

_________________
˄28 The term "troll" refers to internet users–in this context, paid operatives–who post inflammatory or otherwise disruptive content on social media or other websites.
Nie wieder ist jetzt
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mina634
HV kasutaja
mina634

liitunud: 10.11.2023




sõnum 04.01.2024 17:21:18 vasta tsitaadiga

Mnator kirjutas:
minu silmis on kogu tehisintellekti kasutus "kunsti"/"teadus"-tulemuste saavutamiseks vähemalt 99% ulatuses pettuseks klassifitseeruv
ja ma loodan väga, et millagi saab see mingid ranged päitsed pähe

Originaalne eesti poiss - Mnator:
Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
"Mine Time, Not Pollution!"
pulsebitcoin.win
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007




sõnum 04.01.2024 17:31:39 vasta tsitaadiga

degrass kirjutas:
Mnator kirjutas:
minu silmis on kogu tehisintellekti kasutus "kunsti"/"teadus"-tulemuste saavutamiseks vähemalt 99% ulatuses pettuseks klassifitseeruv
ja ma loodan väga, et millagi saab see mingid ranged päitsed pähe


See ei ole nii lihtne.
Ühestküljest, AI v6i need keelemudelid jms, on vahendid millegu uue loomiseks, nagu näiteks kirjutusmasin omal ajal, siis oleks m6istlik mainida, et töös kasutati AI "abi." Näiteks valge kass punasel diivanil. Kas siis on tegemist plagiaadiga?

Samas, kui need aga on piisavalt "arenenud," et "ise" midagi uut välja m6elda, olles loodust "teadlikud" (see hetk tuleb varsti), siis me ei räägi enam plagiaadist, vaid loomingust?

Iseenesest huvitav probleem, millega inimesed tegelevad iga kord, kui toimub mingitsorti muudatus ühiskonnas.

Arvan, et AI vastu v6itlemine on lootusetu, pigem tuleb 6ppida uue reaalsusega elama.
Praegused mudelid on suht ohutud. Probleem tekib aga singulaarsusega. See saab olema väljakutse.
ma arvan, et sa ei lugenud mu järgnenud teksti
https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11404989#11404989
ma ei kipu vähimalgi määral ajaloo tagasipööramist tahma, tehisintellektil on oma õigustatud koht arengus
vaja vaid teda tõesti õigesti ja õigetel eesmärkidel kasutada
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.01.2024 17:43:51 vasta tsitaadiga

Ärge olge niiväga kinni selles autoriõiguses. See vist kehtis 50 aastat ja peale seda võib igaüks vabalt kasutad ja levitada.
Näiteks koolitöö tegemisel on samuti oluline, et asi oleks inimese enda poolt tehtud mitte AI poolt genereeritud. Või teise näitena võin tuua, et kuigi tehasetoodang ei pruugi üldse kehv olla, on käsitööl siiski ka oma väärtus.
Mõni siin muidugi arvab, et kõik mis talle kasulik on, peaks OK olema ja kõik mis talle kasulik pole, tuleks üldse ära keelata. Aga päris nii need asjad ikka ei käi.
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007




sõnum 04.01.2024 18:12:32 vasta tsitaadiga

https://menu.err.ee/1609211938/elvis-ronib-tehisintellektina-taas-lavalaudadele

väga omapärane värk
kuna pärijatelt on luba võetud, siis on asja korrektselt ettevalmistatud
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 04.01.2024 18:28:30 vasta tsitaadiga

Mnator kirjutas:
ma arvan, et sa ei lugenud mu järgnenud teksti
https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11404989#11404989
...


ei icon_redface.gif

_________________
˄28 The term "troll" refers to internet users–in this context, paid operatives–who post inflammatory or otherwise disruptive content on social media or other websites.
Nie wieder ist jetzt
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mina634
HV kasutaja
mina634

liitunud: 10.11.2023




sõnum 04.01.2024 18:34:07 vasta tsitaadiga

Tuleb välja, et ma olen tehisintellekt, kuulasin youtubest filmimuusikat:
Spoiler Spoiler Spoiler


Tegin robotkõrvaga midiklaviatuurile, robotkäega:
Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
"Mine Time, Not Pollution!"
pulsebitcoin.win
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
perenoel
Kreisi kasutaja
perenoel

liitunud: 04.05.2004




sõnum 04.01.2024 18:42:28 vasta tsitaadiga

Autoriõigused kehtivad üldjuhul autori eluaja ja lisaks 70 aastat peale tema surma, peale mida teos liigub vabakasutusse (public domain). Vabakasutuses oleva teosega võib igaüks käituda omal äranägemisel ning selle kohta ei kehti mitte mingid piirangud. Juriidiliselt oleks täiesti korrektne võtta Tammsaare teos ja anda see oma nime all välja. Või siis muutes ja kohendades seda veidikene, luues seeläbi tuletatud teose (derivative work). Tuletatud teose puhul läheb asii juba põnevaks, sest erinevalt vabakasutuses olevast teosest, mis oleks ka uue autori nime all avaldatuna ikkagi vabaksautuses, tuletatud teosel tekib autoriõigus juba uuele autorile.

Seesama kehtib ka AI abil loodud teoste puhul, mille kohhta on kohtud asunud seisukohale, et neile ei saa autoriõigus kehtida. Kui nüüd aga inimoperaator muudab seda algset AI toodangut, nagu näiteks mina käin teksti Grammarliga üle, kohendades seda tema nõuannete kohaselt ja kirjutan teiste sõnadega ümber need kohad, mis on plagiaadilipukesega, tekib sellest protsessist tuletatud teos, millele mina oma autoriõigusi.

_________________
The biggest delusion is that there are causes other than your own state of consciousness. - Neville Goddard
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pppd
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.06.2004




sõnum 04.01.2024 18:47:09 vasta tsitaadiga

perenoel kirjutas:
Vabakasutuses oleva teosega võib igaüks käituda omal äranägemisel ning selle kohta ei kehti mitte mingid piirangud. Juriidiliselt oleks täiesti korrektne võtta Tammsaare teos ja anda see oma nime all välja.

Ei.
tsitaat:
Vabalt kasutatava teose puhul tuleb siiski kinni pidada autorsuse, autori nime, au ja väärikuse ning pealkirja kaitse reeglitest.

https://eau.org/mis-on-autorioigus/
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Üldfoorum »  Tehisintellektiga suhtlemine mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 16, 17, 18 ... 20, 21, 22  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.