Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Arutlused majanduse teemal (KÜSITLUS - Palju sul sääste on?) märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 1491, 1492, 1493 ... 1558, 1559, 1560  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Palju sul sääste on? (Säästude hulka lugege ka investeeringud välja arvatud praegune eluase ja pensioni II sammas)
pole mul midagi, elan palgapäevast palgapäevani või ei oma regulaarset sissetulekut
11%
 11%  [ 28 ]
vähem kui ühe kuu netosissetulek
6%
 6%  [ 16 ]
1 kuni 2 kuu netosissetulek
20%
 20%  [ 48 ]
3 kuni 4 kuu netosissetulek
12%
 12%  [ 31 ]
5 kuni 6 kuu netosissetulek
9%
 9%  [ 22 ]
6 kuni 12 kuu netosissetulek
11%
 11%  [ 27 ]
rohkem kui 12 kuu netosissetulek
28%
 28%  [ 67 ]
hääli kokku : 239

autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.08.2023 17:51:35 vasta tsitaadiga

Magic kirjutas:
Otsus on ju ammu tehtud. Kuna otsuses pole järjepidevust, siis ei saa ju riskida, et ühel aastal saab 2.5 milli, siis 1,5 ja äkki nüüd ei saa üldse.
Rong läks selle pika lepinguga mida pakuti, aga Urmo Aava ei riskinud võtta. Vähemalt nii ta ju seletas, et risk on suur, et edaspidi WRC ei toimu siin.
Lisaks 2024 rahasid ikka veel raskem kokku ajada.
Okei, sul siis mingi teine info. Mina tuginen sellele mis tuli peale Rally Estoniat avalikuks.
https://sport.err.ee/1609043249/wrc-annab-voimaluse-latile-aga-arutab-ka-eestlastega-mitmeaastast-lepingut
tsitaat:
"WRC-sarja promootori poolt on pakkumine tehtud. See on edastatud kultuuriministeeriumile. Kuni 2026. aastani on ralli eelarved tehtud. Ma ei taha valitsusele ja kultuuriministeeriumile meeletult suurt survet peale panna, aga augusti lõpuks peame otsuse langetama. Siis on tõehetk," ütles Rally Estonia rallidirektor Urmo Aava pühapäeval ERR-ile.

_________________
LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
avrn
Kreisi kasutaja

liitunud: 16.02.2007




sõnum 04.08.2023 18:08:08 vasta tsitaadiga

Järjekordne trahv soolas?
https://www.err.ee/1609053344/tallinna-parnu-maantee-valja-ehitamata-jatmine-voib-tuua-trahvi
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
somnambuul
HV veteran

liitunud: 22.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.08.2023 18:25:43 vasta tsitaadiga

Ei, Pärnusse sõitmine muutub lihtsalt tasuliseks.
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.08.2023 18:30:10 vasta tsitaadiga

avrn kirjutas:
Järjekordne trahv soolas?
https://www.err.ee/1609053344/tallinna-parnu-maantee-valja-ehitamata-jatmine-voib-tuua-trahvi


Teeme ju automaksu, aga....
Mnjah, ühte musta auku see läheb ja kasu ei saa sellest leegi
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 04.08.2023 18:49:23 vasta tsitaadiga

salatoimik kirjutas:
Magic kirjutas:
Otsus on ju ammu tehtud. Kuna otsuses pole järjepidevust, siis ei saa ju riskida, et ühel aastal saab 2.5 milli, siis 1,5 ja äkki nüüd ei saa üldse.
Rong läks selle pika lepinguga mida pakuti, aga Urmo Aava ei riskinud võtta. Vähemalt nii ta ju seletas, et risk on suur, et edaspidi WRC ei toimu siin.
Lisaks 2024 rahasid ikka veel raskem kokku ajada.
Okei, sul siis mingi teine info. Mina tuginen sellele mis tuli peale Rally Estoniat avalikuks.
https://sport.err.ee/1609043249/wrc-annab-voimaluse-latile-aga-arutab-ka-eestlastega-mitmeaastast-lepingut
tsitaat:
"WRC-sarja promootori poolt on pakkumine tehtud. See on edastatud kultuuriministeeriumile. Kuni 2026. aastani on ralli eelarved tehtud. Ma ei taha valitsusele ja kultuuriministeeriumile meeletult suurt survet peale panna, aga augusti lõpuks peame otsuse langetama. Siis on tõehetk," ütles Rally Estonia rallidirektor Urmo Aava pühapäeval ERR-ile.

Ma arvan, et see ikka natuke uuem jutt. Kui tõesti pakutakse 3 aastat, siis see sama mis eelmise aasta pakkumine oli thumbs_up.gif
Riik saab oma raha tagasi + reklaam...ei tea miks pikemat garantiid anda ei taheta icon_confused.gif
Kommentaarid: 234 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 200
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
avrn
Kreisi kasutaja

liitunud: 16.02.2007




sõnum 04.08.2023 19:05:01 vasta tsitaadiga

somnambuul kirjutas:
Ei, Pärnusse sõitmine muutub lihtsalt tasuliseks.

A teeks hoopis Toompeale sõitmise tasuliseks?
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.08.2023 13:04:01 vasta tsitaadiga

https://ekspress.delfi.ee/artikkel/120221635/seadusega-pahuksis-eksminister-martin-repinski-laiendas-taksoari-luksusautodega-vaikselt-ostsin-autosid-juurde
Muud juttu ei kommenteeri, aga tekkis küsimus:
tsitaat:

Möödunud aastal tegi firma käivet üle 30 000 euro, teenides seejuures kasumit üle 31 000 euro.


Kas keegi oskab mulle puust ja punaselt seletada, kuidas saab kasum olla suurem kui käive? Või on ajakirjanik näpuka teinud?
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oisu.
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.08.2023 13:14:05 vasta tsitaadiga

Ostis-müüs vahendeid icon_idea.gif
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Indrek67
HV vaatleja

liitunud: 29.04.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.08.2023 14:40:29 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:
https://ekspress.delfi.ee/artikkel/120221635/seadusega-pahuksis-eksminister-martin-repinski-laiendas-taksoari-luksusautodega-vaikselt-ostsin-autosid-juurde
Muud juttu ei kommenteeri, aga tekkis küsimus:
tsitaat:

Möödunud aastal tegi firma käivet üle 30 000 euro, teenides seejuures kasumit üle 31 000 euro.


Kas keegi oskab mulle puust ja punaselt seletada, kuidas saab kasum olla suurem kui käive? Või on ajakirjanik näpuka teinud?


Kehv sõnastus ajakirjaniku poolt ehk oleks pidanud selguse huvides ka muud äritulud(kasumiaruandes eraldi rida, üldiselt pannakse sinna ebaregulaarsest äritegevusest tulenevad tulud, näiteks põhivara müük) ära mainima, müügitulu oli 30 310€, muud äritulud 11 400€, peale kulude mahaarvamist aruandeaasta kasum 31 197€.
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.08.2023 14:56:36 vasta tsitaadiga

Indrek67 kirjutas:
napoleon kirjutas:
https://ekspress.delfi.ee/artikkel/120221635/seadusega-pahuksis-eksminister-martin-repinski-laiendas-taksoari-luksusautodega-vaikselt-ostsin-autosid-juurde
Muud juttu ei kommenteeri, aga tekkis küsimus:
tsitaat:

Möödunud aastal tegi firma käivet üle 30 000 euro, teenides seejuures kasumit üle 31 000 euro.


Kas keegi oskab mulle puust ja punaselt seletada, kuidas saab kasum olla suurem kui käive? Või on ajakirjanik näpuka teinud?


Kehv sõnastus ajakirjaniku poolt ehk oleks pidanud selguse huvides ka muud äritulud(kasumiaruandes eraldi rida, üldiselt pannakse sinna ebaregulaarsest äritegevusest tulenevad tulud, näiteks põhivara müük) ära mainima, müügitulu oli 30 310€, muud äritulud 11 400€, peale kulude mahaarvamist aruandeaasta kasum 31 197€.


Vabandan ette kui loll küsimus, aga kas muud äritulud on siis näiteks investeeringud, kus vara (hinnanguline) väärtus on tõusnud kuigi ühtegi tehingut tehtud pole?
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 05.08.2023 15:19:26 vasta tsitaadiga

Hindad üles jah
Kommentaarid: 234 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 200
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
new1
HV kasutaja

liitunud: 02.06.2007



Online

sõnum 05.08.2023 23:41:11 vasta tsitaadiga

Olen senimaani vaba raha lihtsalt garaazibokside ostmisse kulutanud/paigutanud, ent aitab kah nendest vast ja peaks sinna virtuaalse investeerimise suunas vaatama hakkama vahelduseks. Samas ma ei viitsi selle asjaga eriti tegeleda ja hullult jälgida seal neid tõuse/langusi ja pidevalt ennustada ja oletada, et mis parasjagu võiks hinnapõhjas hetkel olla ja oleks hea osta ning mis laes ning mida pole pointi hetkel võtta jms labane ennustamine. Mingeid investeerimise algtõdede raamatuid ja mida kõike sinna juurde soovitatakse niisamuti ei tõmba mind, ei paku erilist huvi. Eesmärk oleks tegelikult lihtsalt olemasoleva raha inflatsiooni vastu "kindlustamine", mitte miskite sh1tkoinide stiilis õnnemängudega tegeleda, kus joppamise korral oleks taskud raha täis või mitte joppamise korral tühjad pihud. Olen veidi pannud sinna tähtalaisse hoiusesse nüüd, kuna intress 4% ja parem kui mitte midagi, nüüd paar päeva tagasi 4,25%, ent see ikkagi ei kata inflatsiooni ja kokkuvõttes see raha seal vaikselt sulab. Siis mõtlesin siin, et on need SP500 stiilis hunniku ettevõtteid sisaldavad "paketid", mis idee poolest võiksid justkui olla sellised, et keskeltläbi kasvavad ajas ja kasvavad inflatsiooniga sama sammu, ent kokkuvõttes ikkagi sellised kahtlased veidi ja ei tundu mulle sellised kuigi lollikindlad lahendused. Niisiis mõtlen siin, et kõige ideaalsem selline koondpakett võiks olla hoopis kõikvõimalike toormeid, toiduaineid jpm kraami sisaldav kombo, millest tehakse ja koosnevad kõik igapäevaselt laiatarbes kasutatavad materialid, mida kõik igapäevaselt nagunii vajavad ja kasutavad. Näiteks kõiksugu laialtlevinud metallide, vask, raud alumiinium, tina jne virtuaalsed osakud, edasi igasugu toiduained, näiteks nisu, toiduõli, piim, kartul, sealiha, misiganes veel, sealt edasi kütustena nafta, gaas, kivisüsi, puit jne. Ma ei ole selles asjas sees ja ei tea, kas selliseid toormeid saab kõike üldse virtuaalse osana endale justkui osta ja kas mõnd sellises stiilis sarnaselt SP500-le minu välja toodud sarnaste toormete koondpaketti üldse eksisteerib, ehk keegi asjas sees olija teab kommenteerida. Sellistesse toormetesse raha paigutamine tundub minu vaatenurgast palju kindlam inflatsiooni vastu võitlemine, kuna sel juhul käiks see asi justkui suht otseteed ja kindlalt inflatsiooniga sama sammu. Kui inflatsioon räigelt suur, siis nagunii ka kõik toormed kallinevad ja minu vara justkui säilib, kui toormed peaksid kõik odavnema, siis peab olema ka deflatsioon ja niisamuti sel juhul ka kõik kaubad mida ma tarbin kokkuvõttes peavad olema odavamad ning kui ma täna ostan 1000 euri eest mingi sellise koondpaketi toormeid, siis 10 kordse raha väärtuse languse korral peaks idee poolest ka kõik need toormed enamvähem sama palju kallimaks minema. Igatahes kui on midagi sarnast, siis kus ja kuidas neid soetada saaksin, ja kuidas üldse kõige mõistlikum antud tehingutega toimetada oleks.
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.08.2023 00:22:22 vasta tsitaadiga

new1, googelda näiteks märksõna paper gold. Neid tooraineid mida paberil müüakse on kordades rohkem kui neid maailmas üldse eksisteerib. Ehk siis üks paras Ponzi tegelikult.
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tofay
HV kasutaja

liitunud: 24.03.2009




sõnum 06.08.2023 00:53:47 vasta tsitaadiga

Kas kolmas sammas on ikka koormatud?
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
new1
HV kasutaja

liitunud: 02.06.2007



Online

sõnum 06.08.2023 00:54:34 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:
new1, googelda näiteks märksõna paper gold. Neid tooraineid mida paberil müüakse on kordades rohkem kui neid maailmas üldse eksisteerib. Ehk siis üks paras Ponzi tegelikult.


Seega reaalsusega kokku ei lähe ja reaalselt toormesse virtuaalselt sedasi investeerida pole mõistlik/võimalik? Või kui virtuaalselt rohkem eksisteeribki, siis see ahel kukuks kokku nagunii alles siis, kui maailmas kõik totaalselt pupu ja vahet pole millesse investeerinud virtuaalselt parasjagu oleksid, ilma oleksid nagunii kõigest, mida endal peos või keldris parasjagu poleks?
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.08.2023 07:39:30 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Olen senimaani vaba raha lihtsalt garaazibokside ostmisse kulutanud/paigutanud, ent aitab kah nendest vast

äkki üks mahub veel?
Mul vajaks üks realiseerimist icon_redface.gif

_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 646 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 503
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 06.08.2023 09:06:48 vasta tsitaadiga

icon_lol.gif beer_yum.gif Ostsid selle juurdepääsuta Kastani tänavas?

Füüsilise puhul häda liiga suur buy/sell erinevus. Ehk see Tavidi kuld on paras uhuumull ja kogu see maailm mida nad sinna ümber on aastaid ehitanud.
Seega on see toormed ja toit selline nii ja naa. Unustatakse, et väga suurte kääride puhul sekkub poliitika ehk hinnatipud tasandatakse.

Kinnisvaraga on tavaliselt nii, et seal alumises otsas on raha küll, sest keegi ei viitsi tegeleda ja suures plaanis liigub inflatsiooniga kaasa või pigem ületab seda. Isegi meie kõige ägedam kinnisvarafond tegeleb täna hea asukoha saasta tuunimisega.

Ehk tuleb vaadata mingid ETF lahendused, aga nende ostmiseg oli ju mingi aga. Fondi korral maksad jälle keskmiselt 15-50% kogutootlusest haldustasudeks.
Lisaks füüsilise toorme hoidmine on kallis.
Kommentaarid: 234 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 200
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
new1
HV kasutaja

liitunud: 02.06.2007



Online

sõnum 06.08.2023 13:32:44 vasta tsitaadiga

Garaaziboksi võiks veel ainult kaaluda Leevikese, Räägu või Savi tn asuvale boksile Tartus, mujale ei taha. Aga okei ilmselt siis mingit sellist kokku pandud paketti erinevatest toormetest keegi ei tea sedasi ette tõsta siin? Aga kas saab kusagilt läbi panga näiteks lihtsalt jupikapa neid virtuaalosasid osta näiteks raua, alumiiniumi, vase jms toorme osas? Ja kui saab, siis palju sellisel ostmisel erinevad teenustasud/maksud ostul/müügil, siis saaks vaadata mis summast alates oleks mõtet üldse osta. Ja mis teema selle kolmanda sambaga on, see ka selline kindel ja stabiilne kasvupakett ning saab igal ajal kui vajadus tekib selle rahaks teha, mitte ei pea pool aastat ootama nagu selle teise sambaga oli?
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.08.2023 13:34:34 vasta tsitaadiga

Hakka siis kortermajade parkimiskohti ostma ja üüri neid välja icon_lol.gif
_________________
LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
new1
HV kasutaja

liitunud: 02.06.2007



Online

sõnum 06.08.2023 13:42:26 vasta tsitaadiga

Ei taha enam sellist vara, mille realiseerimiseks peaks eelnevalt jupp aega müügiga tegelema. Tahan vahele midagi sellist, mida häda korral kiirelt rahaks saaks teha, ent samas keskeltläbi käiks inflatsiooniga enamvähem samas sammus kaasas.
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pppd
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.06.2004




sõnum 06.08.2023 13:52:40 vasta tsitaadiga

new1 kirjutas:
Tahan vahele midagi sellist, mida häda korral kiirelt rahaks saaks teha, ent samas keskeltläbi käiks inflatsiooniga enamvähem samas sammus kaasas.

You don't say.. mitte et keegi veel midagi sellist tahaks icon_biggrin.gif

Laenates kirjandusklassikat - aga võib-olla veel korteri võti, kus raha seisab?
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.08.2023 14:01:27 vasta tsitaadiga

Magic kirjutas:
icon_lol.gif beer_yum.gif Ostsid selle juurdepääsuta Kastani tänavas?

Füüsilise puhul häda liiga suur buy/sell erinevus. Ehk see Tavidi kuld on paras uhuumull ja kogu see maailm mida nad sinna ümber on aastaid ehitanud.
Seega on see toormed ja toit selline nii ja naa. Unustatakse, et väga suurte kääride puhul sekkub poliitika ehk hinnatipud tasandatakse.


Tavidi ja kullaga on tõesti nii, et kulla hind peab üsna kõvasti tõusma, et miinusesse ei jääks kui selle kulla rahaks teha otsustad.
Müntidega võib muidugi jopata kui oskad osta sellise kuldmündi, mille väärtus kollektsionääride seas tõuseb kiiremini kui kulla enda hind.
Aga ega ma tahtnudki öelda, et füüsilise toorme ostmine ilmtingimata hea mõte on vaid seda, et virtuaalsega ei saa mõelda nii, et mul on ikka mingi kindel tükk käes ja selle hind ikka päris nulli ei kuku nagu mõne aktsia puhul võib juhtuda.
Mina eelistaks nende virtuaalsete toormete asemel pigem mingi laiapõhjalise fondi osakuid. Mingi kriisi puhul ju virtuaalset kütust paaki ei kalla ja virtuaalsest viljast leiba ei küpseta. Lisaks nagu ütlesin, need virtuaalsed toormed võivad muuhulgas ka Ponzi olla, aga isegi siis kui ei ole, ei anna need suuremat kindlust kui väärtpaberid.
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
new1
HV kasutaja

liitunud: 02.06.2007



Online

sõnum 06.08.2023 14:08:33 vasta tsitaadiga

Igasugu ettevõtted saavad pankrotti minna ja seega su raha endaga kaasa võtta, ent toormetel sellist ohtu nagu justkui olla ei saaks ja tundub siiski kindlam olema. Ja kui peaks tekkima olukord, kus ma neid virtuaalseid toormeid realiseerida ei saa, siis selleks hetkeks peaks nagunii maailmalõpp olema saabunud majanduse mõttes ja poleks ka seal kapis oleva kullakangiga midagi peale hakata.
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.08.2023 14:11:33 vasta tsitaadiga

new1 kirjutas:
Ja kui peaks tekkima olukord, kus ma neid virtuaalseid toormeid realiseerida ei saa, siis selleks hetkeks peaks nagunii maailmalõpp olema saabunud majanduse mõttes ja poleks ka seal kapis oleva kullakangiga midagi peale hakata.


Paris siiski nii see pole.
Selle füüsilise kullakangiga saad, post apokalüptilises maailmas, kasvõi kellelegi vasta kolpa koputada ja ta konservid konfiskeerida. icon_wink.gif

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 223 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.08.2023 14:20:09 vasta tsitaadiga

new1 kirjutas:
Igasugu ettevõtted saavad pankrotti minna ja seega su raha endaga kaasa võtta, ent toormetel sellist ohtu nagu justkui olla ei saaks ja tundub siiski kindlam olema.


Juhul kui see tooraine on füüsiliselt kuskil olemas. Virtuaalne ei tähenda seda, et see on müüjal kuskil olemas. See on spekulatsioon, et kui sa seda füüsilist toorainet peaks soovima, siis hangib selle kuskilt.
Väga piltlikult - oletame et tanklast saaks bensiini talongidega nagu vene ajal. Ostad hunniku neid talonge kokku. Kui nüüd mingil põhjusel tanklas enam üldse bensiini pole, siis ei taha keegi sinu talonge ka osta ja ise sa samuti nende eest bensiini ei saa.
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Arutlused majanduse teemal (KÜSITLUS - Palju sul sääste on?) mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 1491, 1492, 1493 ... 1558, 1559, 1560  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.