Avaleht
uus teema   vasta Tarkvara »  Arvutimängude foorum »  World of Tanks märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 1120, 1121, 1122 ... 1162, 1163, 1164  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Kaua oled WoT-i mänginud? Täpsusta teemas.
12-10a
40%
 40%  [ 24 ]
10-8a
18%
 18%  [ 11 ]
8-6a
11%
 11%  [ 7 ]
6-4a
8%
 8%  [ 5 ]
4-2a
5%
 5%  [ 3 ]
Vähem kui 2a
16%
 16%  [ 10 ]
hääli kokku : 60

autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
yerba
HV Guru
yerba

liitunud: 12.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.03.2020 17:28:27 vasta tsitaadiga

Ära nüüd jända - Fastpotty on oma ametilt analüütik ning kokkuvõtvalt - temast targemat tegelast statistika alal ei olla olemaski. Või kui kunagi oli, siis on too juba ammu looja karja läinud. Erick üritab konkurentsi pakkuda Fastpottyle, aga üsna tulutult - sinna tasemeni ta ei saa kunagi küündimagi. icon_cool.gif

chatro kirjutas:
FastPotty kirjutas:
Umbes 100-150 roomiku mahalaskmist võis kokku olla, aga osa roomikuid ootasin lihtsalt ära, ma põhimõtteliselt ei kuluta ühes mängus üle ühe repair kiti, lasku või maha.


See näitab ainult üht:
1) Kas sa oled tuutu-luutu
2) Sa ei tea mängust siiani suurt midagi

Mõlemal juhul ei ole üldse su argumentidesse mõtet süveneda. Ka Sa ikka tead, et kas või 10x mängus kiti kasutamine maksab ikka 1x kasutamise hinna?
Kommentaarid: 1150 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 858
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
arny
Kreisi kasutaja

liitunud: 08.01.2012




sõnum 17.03.2020 17:28:39 vasta tsitaadiga

FastPotty kirjutas:
Võtsin paberi ja pliiatsi ja vedasin 50 mängu järel ristikesi, millist "kit"i kasutasin. 50 mängu, 50 repair ja 32 medic. Umbes 100-150 roomiku mahalaskmist võis kokku olla, aga osa roomikuid ootasin lihtsalt ära, ma põhimõtteliselt ei kuluta ühes mängus üle ühe repair kiti, lasku või maha. Tulekahju 6 korda (enamasti eest lastud). Kuna mul tulekustuti asemel on šokolaad ja roomik lastakse maha igas asendis ja igal ajal, siis põles 5 korda tank maha. Kõik 50 mängu oli vaja kasutada kas repairi, medicut või tulekustutit - või kõiki neid ka ühes mängus..

Sellist roomikute mahalaskmise, mootori purukslaskmise, ammo, komandöri, sihturi ja kahuri vigastamise pidu enne uut patchi ei olnud. Midagi muud mängus ei teegi, kui ainult lapi tanki või meeskonda. Ja see pole mingi vandenõuteooria.


Mis kasu neist lisa asjadest on kui neid kasutata, wg ei teeni ju siis midagi. Ei imesta kui varsti tehakse kastikesi juurde, et saad lahingusse rohkem raha kaasa vedada.

_________________
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vlat
HV kasutaja

liitunud: 18.05.2005




sõnum 17.03.2020 17:32:19 vasta tsitaadiga

yerba kirjutas:
vlat kirjutas:
yerba kirjutas:
vlat kirjutas:
öelge siis mulle, miks mäng ei luba mul kahurile teist triipu peale? Alati kui ma jõuan 84% hakkab näkku nu...kaotused ja s.tt rng kohe kallal? ja see pole esimene kord, selle tankiga olen pea 700 mängu teinud ja nii on juhtunud üle 5 korra, 84% ja tagasi 70 peale. Ei tea mis kokkulepe neil uunikumidel wg on aga asi haiseb s.ita järele.


Teinekord proovi tankiga. tankiga ongi maru raske midagi lahinguväljal saavutada. World of Tongs.



on ikka naljamees siin


Ise oled naljamees, kui tankiga ringi sõidad. icon_smile.gif Gunmarkidega tegelased sõidavad siiski tankidega.




said aru küll mida mõtlesin, tang on ka hea
Kommentaarid: 31 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Valvejoodik
HV veteran
Valvejoodik

liitunud: 27.12.2008




sõnum 17.03.2020 17:33:19 vasta tsitaadiga

Tangained ei tee praegusel keerulisel ajal üldse paha tõesti thumbs_up.gif
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
yerba
HV Guru
yerba

liitunud: 12.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.03.2020 18:06:14 vasta tsitaadiga

Valvejoodik kirjutas:
Tangained ei tee praegusel keerulisel ajal üldse paha tõesti thumbs_up.gif


Tangust ei tule gunmarki samas...
Kommentaarid: 1150 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 858
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
erick
HV Guru
erick

liitunud: 24.01.2003




sõnum 17.03.2020 18:36:04 vasta tsitaadiga

FastPotty kirjutas:
Umbes 100-150 roomiku mahalaskmist võis kokku olla, aga osa roomikuid ootasin lihtsalt ära, ma põhimõtteliselt ei kuluta ühes mängus üle ühe repair kiti, lasku või maha.


Kahtlemata kiire ja struktuurne mõtlemine.

Eespool juba öeldi ka seda, aga otse hobuse suust, 19. aprill 2017 WG kodukalt: https://worldoftanks.eu/en/news/general-news/918-spg-revision/

tsitaat:
Multi-Use Consumables
Starting in 9.18 you can use as many Repair Kits, Fire Extinguishers, and First Aid Kits per battle as you require to keep the fun going. Let’s say you used the Repair Kit in the first few minutes of the battle. Then you were unlucky enough to take damage to your ammo rack right after that and used the First Aid Kit, only to take another hit to the gun. In the past, this would handicap you for the rest of a match. Now, you just need to find a safe spot and wait 90 seconds for the Repair Kit’s cooldown to end. You can then restore the damaged module and fight on with 100% effectiveness.

Multi-use consumables won’t make your spendings skyrocket. No matter how many times you activate any of the three in battle, when it ends, you’ll only have to pay its regular cost. Whether you used the Repair Kit just once or ten times, it’ll cost you 3,000 Credits. And they replenish automatically during the battle. Just keep in mind that once you use it, you’ll have to wait 90 second to get a new one.


Muidugi kui sa inglise keelt ei oska, on seda infot raskem saada vist.

_________________
WoT Stats Twitch Stream
Kommentaarid: 104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 94
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ece3n
HV vaatleja

liitunud: 12.04.2005




sõnum 17.03.2020 19:10:10 vasta tsitaadiga

lisame tõrva tulekoldesse. Analüütik võiks ju seda märgata?! Teine asi on see, kui ei kauta tulekustutit, ssiis peaks olema su tankistidel ka vastavad skillid, mis tulekahju kahju minaliseerivad, vastasel juhul on see täiesti mõttetu üritus.
Enda tähele panek on see, et kui lükkan 1h või 2h reservid tööle, siis tulevad kehvemad mängud kui ilma nendeta. Aga, sellele on väga lihtne seletus - hakkan üle mõtlema ja üritan väga hästi mängida, kuid tavaliselt lõppeb see kaosega.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
erick
HV Guru
erick

liitunud: 24.01.2003




sõnum 17.03.2020 19:16:27 vasta tsitaadiga

ece3n, mul sama lugu, üritad reservide ajal ikka pressida maksimumi rohkem ja siis teed ise vigu.
_________________
WoT Stats Twitch Stream
Kommentaarid: 104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 94
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
FastPotty
HV kasutaja

liitunud: 12.03.2016




sõnum 18.03.2020 09:59:46 vasta tsitaadiga

yerba kirjutas:
Ära nüüd jända - Fastpotty on oma ametilt analüütik ning kokkuvõtvalt - temast targemat tegelast statistika alal ei olla olemaski. Või kui kunagi oli, siis on too juba ammu looja karja läinud. Erick üritab konkurentsi pakkuda Fastpottyle, aga üsna tulutult - sinna tasemeni ta ei saa kunagi küündimagi. icon_cool.gif

chatro kirjutas:
FastPotty kirjutas:
Umbes 100-150 roomiku mahalaskmist võis kokku olla, aga osa roomikuid ootasin lihtsalt ära, ma põhimõtteliselt ei kuluta ühes mängus üle ühe repair kiti, lasku või maha.


See näitab ainult üht:
1) Kas sa oled tuutu-luutu
2) Sa ei tea mängust siiani suurt midagi


Mõlemal juhul ei ole üldse su argumentidesse mõtet süveneda. Ka Sa ikka tead, et kas või 10x mängus kiti kasutamine maksab ikka 1x kasutamise hinna?



Ära nüüd ärritu. Ma rääkisin sellest, et mängumehhaanikat on muudetud. Et kriitiliste tabamuste osakaalu on suurendatud. Ka minu enda puhul - iga teise lasuga teen vastasele mingi "kriitilise" tabamuse. Varem see küll nii ei olnud.

Kusjuures see lause "sa ei tea mängust suurt midagi" on nii vana teema, et see on juba klišeeks saanud. Suht igav, väga ei eruta mind.

Ja miks ma pigem suren, aga rohkem "kiti" ei kasuta (teist korda), on seetõttu, et kuna see repair tiksub ikka väga aeglaselt täis mängus, olen ma selleks ajaks juba enam-vähem omadega läbi niikuinii ja kui ma siis viiest küljest tuld saan, ei hakka ma ennast enam alandama selle viimase lasu võimaluse nimel medicu ja repairi kasutamisega. Lõpp on niikuinii mõne sekundi jooksul käes. Mulle põhimõtteliselt selline alandamine ei istu.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
arny
Kreisi kasutaja

liitunud: 08.01.2012




sõnum 18.03.2020 10:24:18 vasta tsitaadiga

mina isiklikult ei teadnudki, et võid mitu korda kasutada. Ma ei vahi tulemusi nii põhjalikult, et oleks aru saanud. Miinuseid tuleb ikka kolinaga mul sest ilma premm kontota ja selle miinuste sees ei pane tähelegi kas see lisa asi midagi mõjutab. Kuigi see kriitiliste vigastuste hulk jah kergem tulema kui varem aga wg peabki ju kuidagi teenima midagi. Samas see kriiliste vigastuste osa on ka tiba reaalsem kui aus olla. Sai kunagi soomes parolas tanki muuseumis käidud ja seal oli väljas paar tanki ja kuplit mis olid pihta saanud ja aus olla siis ise selle raud kolaka see küll olla ei tahaks kui mürsuga pihta saab. Kui ikka mürsk tanki tabab siis sees olles saab päris valus olema, välised vigastused tankil on suht kerged tulema. Soovitan minna kui hullus läbi saab.
_________________
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
erick
HV Guru
erick

liitunud: 24.01.2003




sõnum 18.03.2020 14:18:14 vasta tsitaadiga

FastPotty kirjutas:
Ja miks ma pigem suren, aga rohkem "kiti" ei kasuta (teist korda), on seetõttu, et kuna see repair tiksub ikka väga aeglaselt täis mängus, olen ma selleks ajaks juba enam-vähem omadega läbi niikuinii ja kui ma siis viiest küljest tuld saan, ei hakka ma ennast enam alandama selle viimase lasu võimaluse nimel medicu ja repairi kasutamisega. Lõpp on niikuinii mõne sekundi jooksul käes. Mulle põhimõtteliselt selline alandamine ei istu.


Enamik mängijaid on võimelised leidma turvalise positsiooni või ka eesliinil vähem riske võtma see 90 sekundit mis ta tagasi tiksub. Pmst pikemas mängus jõuaks neid kasutada ju kuni 10x. Kuna see on peale esimest kasutust tasuta ja üks-kaks kiiret klõpsu siis tasub ikka kasutada, kasvõi selleks, et viimane lask damaget ära teha.

_________________
WoT Stats Twitch Stream
Kommentaarid: 104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 94
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vlat
HV kasutaja

liitunud: 18.05.2005




sõnum 18.03.2020 16:18:54 vasta tsitaadiga

ece3n kirjutas:
lisame tõrva tulekoldesse. Analüütik võiks ju seda märgata?! Teine asi on see, kui ei kauta tulekustutit, ssiis peaks olema su tankistidel ka vastavad skillid, mis tulekahju kahju minaliseerivad, vastasel juhul on see täiesti mõttetu üritus.
Enda tähele panek on see, et kui lükkan 1h või 2h reservid tööle, siis tulevad kehvemad mängud kui ilma nendeta. Aga, sellele on väga lihtne seletus - hakkan üle mõtlema ja üritan väga hästi mängida, kuid tavaliselt lõppeb see kaosega.



Mul ka sama teema aga erinev selle poolest, et ma unustan et mul need jooksevad, sest mul tegelikult pole vaja neid reserve jooksma panna aga siiski panen ja mul tulevad ikkagi kehvad mängud, rng läheb p--sse ja weak spotte läbi ei lase kullaga

edit: täna mul Pz-ga koguni nii halvad mängud et see % on langenud 75 peale 84-lt ühe korra üle 2k saanud kahju, enamus jäävad alla tuhande.
Kommentaarid: 31 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
marko255
HV vaatleja

liitunud: 19.09.2013




sõnum 18.03.2020 20:09:03 vasta tsitaadiga

ei ole reeglitega kursis aga äkki keegi soovib osta korralikku WOt kontot, kus on üle 20 kümneised tanke ja premm tanke. kasutaja nimi on marko255

viimati muutis marko255 18.03.2020 20:27:20, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 23 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Valvejoodik
HV veteran
Valvejoodik

liitunud: 27.12.2008




sõnum 18.03.2020 20:12:58 vasta tsitaadiga

Koroona võttis töö ära? icon_razz.gif
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
marko255
HV vaatleja

liitunud: 19.09.2013




sõnum 18.03.2020 20:30:01 vasta tsitaadiga

Valvejoodik kirjutas:
Koroona võttis töö ära? icon_razz.gif


ei tea aga sellest WoT-i poolt peedistamisest on kõrini icon_smile.gif
Kommentaarid: 23 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vlat
HV kasutaja

liitunud: 18.05.2005




sõnum 18.03.2020 21:20:17 vasta tsitaadiga

marko255 kirjutas:
Valvejoodik kirjutas:
Koroona võttis töö ära? icon_razz.gif


ei tea aga sellest WoT-i poolt peedistamisest on kõrini icon_smile.gif



õige tegu, see mäng on võlts
Kommentaarid: 31 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002




sõnum 18.03.2020 21:41:09 vasta tsitaadiga

Alati saab arty võtta ja poolakaid veidi õpetada. Tänasel päeval on see veel eriti asjakohane. icon_lol.gif
_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 163 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 152
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vlat
HV kasutaja

liitunud: 18.05.2005




sõnum 18.03.2020 21:52:27 vasta tsitaadiga

bladerunner kirjutas:
Alati saab arty võtta ja poolakaid veidi õpetada. Tänasel päeval on see veel eriti asjakohane. icon_lol.gif


olen püüdnud 2 kuud chimera arty missioone teha, no ei saa tehtud, alati jääb kas 1 kill või 1 kahju puudu, lõpus lihtsdalt kuulid lendavad mööda. kaob nendega ka tahe mängida
Kommentaarid: 31 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
marko255
HV vaatleja

liitunud: 19.09.2013




sõnum 18.03.2020 22:02:49 vasta tsitaadiga

bladerunner kirjutas:
Alati saab arty võtta ja poolakaid veidi õpetada. Tänasel päeval on see veel eriti asjakohane. icon_lol.gif


viimati kui artid mäletasin siis sellel prantsuse artil X oli 1200 dämmi ja 8 sec (mida realsuses tegi 400-500) ja salves oli 4 mürsku ja nüüd on 200 dämmi ja 750 on keskmine ja veel laadimise aeg on 10 sec ja kolm kuuli on salves, r'me nõrhvimine icon_sad.gif
Kommentaarid: 23 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pyroman11
HV kasutaja
pyroman11

liitunud: 17.11.2013




sõnum 18.03.2020 23:25:40 vasta tsitaadiga

marko255 kirjutas:
bladerunner kirjutas:
Alati saab arty võtta ja poolakaid veidi õpetada. Tänasel päeval on see veel eriti asjakohane. icon_lol.gif


viimati kui artid mäletasin siis sellel prantsuse artil X oli 1200 dämmi ja 8 sec (mida realsuses tegi 400-500) ja salves oli 4 mürsku ja nüüd on 200 dämmi ja 750 on keskmine ja veel laadimise aeg on 10 sec ja kolm kuuli on salves, r'me nõrhvimine icon_sad.gif


Need said mingi aeg parasjagu nerfi. Viimati kui mängisin, siis salvest läks alati vähemalt üks põõsasse ja kui läkski pihta, siis tegi ainult Ding või isegi hea õnne korral said ka dämmi tehtud. Nii umbes 100-150.
Nüüd pole juba mõnda aega neid puutunud.


Aga muidu ma jätan artyga mängud viimaseks, hea raiskadele kätte maksta, kui ise terve õhtu nende tule all oled icon_biggrin.gif
Või kui päev tõesti sant, siis hea närve rahustada ja vaadata kuidas sinu tule all kõik sebivad, tekib selline mõnus feeling, nagu mõnusas suveilmas kabrioletiga rahulikult ringi kruiisides icon_biggrin.gif
Kuni mõni wheeled cancer külje alla ujub.

_________________
WOT kasutaja: Abe_Normal
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
yerba
HV Guru
yerba

liitunud: 12.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.03.2020 00:31:04 vasta tsitaadiga

Nonii, ostsin E25. Pole sellist elukat varem proovinudki, aga kirjelduste järgi tundub huvitav aparaat olema. icon_smile.gif
_________________
www.lapik.ee - parima hinnaga patareid!
Kommentaarid: 1150 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 858
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
arny
Kreisi kasutaja

liitunud: 08.01.2012




sõnum 19.03.2020 09:40:40 vasta tsitaadiga

neid missioone pole ise juba ammu viitsinud jälgida kui saab midagi kogemata tehtus siis hea. Artyga on jah nagu on, hetkel ajan gc taga ja see fv on ikka suht piin seal. T92 mängin ka siis kui muidu lahingutes ei vea ja siis hakkan teistele närvidele käima sellega.
_________________
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mauno Lurbe
HV kasutaja
Mauno Lurbe

liitunud: 20.11.2001




sõnum 19.03.2020 13:21:46 vasta tsitaadiga

Jube kus artyga statsid langevad, selle carry impact sõltub ikka koledal kombel n tegurist (kaart, meeskond ja rng). Mõne teise klassiga annab ikka väheke rohkem enda kasuks mängu kallutada. Samas kui tiim enam-vähem, siis on päris mõnus seda vaikselt toksida. Hakkan täiesti mõistma neid kes seda viitsivad mängida.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DelMar
HV vaatleja

liitunud: 29.12.2007




sõnum 19.03.2020 13:29:46 vasta tsitaadiga

Nagu ma aru saan, siis ranki pole motet praegu enam alustada, kui varem pole mänginud. Olen peale mitme aastast pausi uuesti mängu ette võtnud ja see rank vist lõppeb kohe ära ning 10 münti kokku saada hetkeseisuga üliraske. Kui keegi platooni tahab teha või mingi casual eestlaste klann kusagil eksisteerib, siis mängus nimi Kindral.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Bunny
HV kasutaja
Bunny

liitunud: 02.09.2018



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.03.2020 16:35:09 vasta tsitaadiga

Mauno Lurbe kirjutas:
Jube kus artyga statsid langevad.

Räägi seda talle )))) https://kttc.ru/wot/ru/user/19CaHTuMeTPoB/
Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 0
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Tarkvara »  Arvutimängude foorum »  World of Tanks mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 1120, 1121, 1122 ... 1162, 1163, 1164  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.