Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Naljad elust enesest ja elukunstnike teema märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 1102, 1103, 1104 ... 1237, 1238, 1239  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 13.01.2022 18:16:56 vasta tsitaadiga

No soe läheb üles ja kuskilt ventaugust või läbi lae välja.
Kommentaarid: 204 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 170
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.01.2022 18:18:01 vasta tsitaadiga

Uh, mul tuli just meelde, et katset ei ole võimalik enam samades tingimustes korrata. Jääb ära. Siis kui see juhtus, ei olnud köögis sundventilatsiooni, ning oli aken mille avatud õhuaken oli kapi kõrval nurgas.
Nüüd on ventilatsioon mida ma välja ei saa lülitada, seega õhuringlus korteris käib teistmoodi. Ja on uus õhutihe aken. Ja samuti on maja nüüd soojustatud... Kapi tagakülg oli tõesti nurgas ja üsna vastu seina, kuid muidugi on seal õhuvahe. Ma ei mäleta enam, kui tuline see antud juhtumi puhul oli, tavakasutuses üle ei kuumene igatahes.

Aga endale mul ei ole vaja tõestada, et tuba oli silmatorkavalt külm ja köögipõrand jääkülm, kui ma koju tulin. Mul ei olnud õrna aimugi, et olin kapi lahti jätnud. Ja kohe välisuksest sisse astudes sain aru, et midagi on valesti. Samas, kogu kraam mis oli kapis sees... oli ikkagi üles sulanud. Niiet terve korteri sügavkülmaks muutmisest siin jutt ei ole.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.01.2022 18:23:14 vasta tsitaadiga

las jääb. kui sa jätad külmkapi ukse lahti on tema aurusti ja kondensaator samas ruumis. see, mis kondensaatorist eraldub, on vaja aurustil uuesti ukse taha tõsta.

Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER! https://www.yaga.ee/mox-fulder
https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu.
Kommentaarid: 1104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 704
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
The_Boss
HV Guru
The_Boss

liitunud: 13.01.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.01.2022 18:28:21 vasta tsitaadiga

Aga kuna soojus ei jagune ruumis ühtlaselt, siis võibki põrand olla kõvasti külmem kui näiteks 50cm kõrgemal.

Näiteks tooks poes leiduvad külmaletid, mis pealt avatud.

_________________
Pakun sülearvutite tolmupuhastust, termopasta vahetust, emaplaatide remonti ja BIOS paroolide eemaldust.
Kommentaarid: 347 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 276
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.01.2022 18:37:28 vasta tsitaadiga

Krt oleks odavalt pulli saanud icon_sad.gif
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 179 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 145
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004




sõnum 13.01.2022 18:59:47 vasta tsitaadiga

netcat kirjutas:
Uh, mul tuli just meelde, et katset ei ole võimalik enam samades tingimustes korrata. Jääb ära. Siis kui see juhtus, ei olnud köögis sundventilatsiooni, ning oli aken mille avatud õhuaken oli kapi kõrval nurgas.
Nüüd on ventilatsioon mida ma välja ei saa lülitada, seega õhuringlus korteris käib teistmoodi. Ja on uus õhutihe aken. Ja samuti on maja nüüd soojustatud... Kapi tagakülg oli tõesti nurgas ja üsna vastu seina, kuid muidugi on seal õhuvahe. Ma ei mäleta enam, kui tuline see antud juhtumi puhul oli, tavakasutuses üle ei kuumene igatahes.

Aga endale mul ei ole vaja tõestada, et tuba oli silmatorkavalt külm ja köögipõrand jääkülm, kui ma koju tulin. Mul ei olnud õrna aimugi, et olin kapi lahti jätnud. Ja kohe välisuksest sisse astudes sain aru, et midagi on valesti. Samas, kogu kraam mis oli kapis sees... oli ikkagi üles sulanud. Niiet terve korteri sügavkülmaks muutmisest siin jutt ei ole.


Noh, see toa mahajahtumine on selgitatav kapi sees olnud kraami soojusmahtuvuse ja sulamissoojusega.
Kõik jahekapis olev jahutati maha pika aja jooksul, sellest eraldunud soojus on ammu toast lahkunud.
Kõik sügavkülmas olev on pika aja jooksul maha jahutatud ja lisaks läbi külmutatud, jäätunud. Vedelast olekust tahkeks minekul eraldub suurem kogus energiat kui jahutamisel.

Kui nüüd kapiuksed pärani jätta, siis kulub maha jahutatud kraami ülessoojendamiseks lühikese aja jooksul päris palju soojusenergiat, külmunud kraami ülessulatamiseks ja soojendamiseks veel rohkem. Kapi enda kompressori poolt toodetav soojus on selle koguse kõrval kööme, see tuba sama kiiresti üles ei soojenda.
Sellisel juhul neelab kapi sisu lühikese aja jooksul toasoojuse endasse ja kui juhtud tagasi tulema enne kui tuba uuesti üles jõuab soojeneda, siis ongi tuba külm.
Kui tuled piisavalt palju hiljem, eks siis selleks ajaks jõuab tuba uuesti üles soojeneda ja muidugi annab külmiku kompressor oma töösoojaga sellesse väikese panuse juurde.

Seega kokkuvõttes sa kas ei olnud ära mitte nädala vaid parimal juhul ühe päeva.
Või ei jätnud külmiku ust lahti mitte sina nädal varem, vaid keegi teine ainult tunde või päeva jagu varem.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.01.2022 19:01:37 vasta tsitaadiga

Dogbert, ma oleks sama pakkunud, aga vaatame algset postitust
netcat kirjutas:
Sa arvad et see on halb? Ma sõitsin ükskord maale ja pakkisin kiiruga delikatesse sügavkülmast kaasa. Virutasin sügavkülma ukse tagantkätt kinni ja see läks, nagu hiljem selgus, põrkest lahti uuesti.

Kui ma nädal aega hiljem koju tagasi tulin, siis oli juba esikus Arktika ja köögi põrand oli konkreetselt jääs. Õnneks ei olnud tol ajal praeguseid elektrihindu.

PS kas sul on marjad ja lihad siis kõik lahtiselt külmas, et üles sulades välja voolasid? Pakendisse pannakse ju nagu ikka


Nädal on piisavalt pikk aeg, et elimineerida variant kus külmkapp oli hulk aega vaeva näinud et need asjad ära külmutada ja nüüd see pisike soojus mis kapp ise annab ei kompenseeri seda pikema aja peale salvestunud külma.
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004




sõnum 13.01.2022 19:13:36 vasta tsitaadiga

Sellepärast ma oletangi, et ei olnud nädal aega see kapiuks lahti icon_lol.gif
12 tundi võib-olla. Võib-olla veidi rohkem.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.01.2022 19:35:38 vasta tsitaadiga

Dogbert kirjutas:
Sellepärast ma oletangi, et ei olnud nädal aega see kapiuks lahti icon_lol.gif
12 tundi võib-olla. Võib-olla veidi rohkem.


Aga ära oleta nii palju.
12 tunni jooksul ei oleks ma isegi jõudnud maale ja tagasi sõita. Sest bussid ei käinud nii tihti. Põhjus, miks ma ust kinni korralikult ei pannud oligi see, et tormasin bussi peale. Aga ära ma läksin tõesti puhkuse ajal ja pikemaks, mitte päevaks-paariks. Kas oli täpselt nädal, või oli päev vähem või paar päeva rohkem, vot seda ei hakka vanduma. Aga ma ikka imestan, et jätkub visadust arvata, et on mingi põhjus lambist valetada asjade kohta, millest mitte midagi ei olene. Ma näen ju sama hästi kui sina, mis on lambivastus küsimusele "Kas külmkapiga saab tuba jahutada". Kas ma peaks lihtsalt laest hakkama midagi luuletama, et ennast lolliks teha kui reaalselt seda kogenud ei oleks?
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.01.2022 19:40:51 vasta tsitaadiga

netcat, pole vaja väga ärrituda. Külmkapiga tuba tõepoolest jahutada ei saa, seega pidid olema mingid täiendavad eeldused, mida me ei tea.
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004




sõnum 13.01.2022 20:57:36 vasta tsitaadiga

netcat kirjutas:
Dogbert kirjutas:
Sellepärast ma oletangi, et ei olnud nädal aega see kapiuks lahti icon_lol.gif
12 tundi võib-olla. Võib-olla veidi rohkem.


Aga ära oleta nii palju.
12 tunni jooksul ei oleks ma isegi jõudnud maale ja tagasi sõita. Sest bussid ei käinud nii tihti. Põhjus, miks ma ust kinni korralikult ei pannud oligi see, et tormasin bussi peale. Aga ära ma läksin tõesti puhkuse ajal ja pikemaks, mitte päevaks-paariks. Kas oli täpselt nädal, või oli päev vähem või paar päeva rohkem, vot seda ei hakka vanduma. Aga ma ikka imestan, et jätkub visadust arvata, et on mingi põhjus lambist valetada asjade kohta, millest mitte midagi ei olene. Ma näen ju sama hästi kui sina, mis on lambivastus küsimusele "Kas külmkapiga saab tuba jahutada". Kas ma peaks lihtsalt laest hakkama midagi luuletama, et ennast lolliks teha kui reaalselt seda kogenud ei oleks?

Ma ei öelnud, et sa valetad/luuletad. Ma oletasin, et sa ei tea kõiki fakte, st et "kotermann" käis kapi kallal. icon_razz1.gif
Või siis oli uks kuidagi selliselt kinni, et esialgu oli enam-vähem kinni, kuid vajus tasapisi lahti.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 13.01.2022 23:03:27 vasta tsitaadiga

https://elu24.postimees.ee/7426677/huvitist-noudnud-robert-sarv-kaotas-kohtus-iseennast-esindanud-naisele-kellel-puudub-juuraharidus
icon_lol.gif
Kommentaarid: 204 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 170
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.01.2022 23:41:02 vasta tsitaadiga

Paras icon_lol.gif
_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oisu.
Aeg maha 60

liitunud: 02.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 14.01.2022 12:33:07 vasta tsitaadiga

https://www.vgtv.no/video/231242/derfor-bruker-kua-vr-briller?utm_source=vgfront&utm_content=hovedlopet_row11_pos1&utm_term=preview-continue-variant-7
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
alpha
Kreisi kasutaja
alpha

liitunud: 04.12.2002




sõnum 14.01.2022 13:45:34 vasta tsitaadiga

Janis kirjutas:
https://elu24.postimees.ee/7426677/huvitist-noudnud-robert-sarv-kaotas-kohtus-iseennast-esindanud-naisele-kellel-puudub-juuraharidus
icon_lol.gif
see sama hea https://kroonika.delfi.ee/artikkel/95601497/advokaat-robert-sarv-tahab-rajada-oma-linna-on-voimalused-ja-voib-olla-ka-palmid
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NightStriker
HV veteran
NightStriker

liitunud: 24.07.2007




sõnum 15.01.2022 00:19:15 vasta tsitaadiga

Külmakapi radikas on suunaga seina poole. Toa ja radika vahele jääb hästi soojustatud külmkapp. Isegi tavaliste seinaradikate taha reflektrori panemine pidavat õue vähem kütma. Antud juhul ju risti vastupidi. Oli soojustus radika ja toa vahel. Küllap muist toodetud soojusest lekkis läbi seina minema, tõusis lae alla jne. Külm õhk voolab päris kenasti mööda põrandat. Ehk süsteem ei olnud kinnine. Toodetud külm sai põrandal koguneda, aga soojus sai minema lekkida.
_________________
Allverelaev sukeldub määramata ajaks.
Kommentaarid: 65 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 15.01.2022 00:50:51 vasta tsitaadiga

Külm oleks ka saanud minema lekkida, ega see ruumi kuidagi kinni ei kleepu.
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 179 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 145
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NightStriker
HV veteran
NightStriker

liitunud: 24.07.2007




sõnum 15.01.2022 04:21:06 vasta tsitaadiga

Energiabilanss ja värk. Kõik on võimalik kui väga tahta.
Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
Allverelaev sukeldub määramata ajaks.
Kommentaarid: 65 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Bilderberg
HV kasutaja
Bilderberg

liitunud: 26.08.2009




sõnum 15.01.2022 15:57:45 vasta tsitaadiga

Vastus on lõpuks käes, miks maskikandmine kohustuslik:

Link
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scott
Kreisi kasutaja
Scott

liitunud: 09.08.2016




sõnum 18.01.2022 09:56:57 vasta tsitaadiga

Kui üürid korteri, saad patjadel lesiva lesbi kauba peale (katsuda ei saa, pead telerist vaatama)

https://naine.postimees.ee/7432415/
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oisu.
Aeg maha 60

liitunud: 02.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 22.01.2022 00:45:30 vasta tsitaadiga

"Kogu see koroonasituatsioon on inimestele väsitav, põhjustab pingeid paljude elualade inimestel. See, kui me saaksime läbi kultuuri anda inimestele positiivseid emotsioone, teatris, kontserdil, ka jõusaalis treeninguid tehes, siis ma usun, et kui inimesed on tõendamas seda, et nad on viirusest hetkel vabad, siis kindlasti see positiivne emotsioon aitab ühiskonnal ka vaimselt terveneda," sõnas ta.
https://kultuur.err.ee/1608474269/terik-kiirtestide-arvestamine-kultuuriuritustel-vahendaks-pingeid-uhiskonnas

Kas raua sikutamine on nüüd kultuur icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.01.2022 00:48:45 vasta tsitaadiga

Kulturism noh.
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 179 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 145
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oisu.
Aeg maha 60

liitunud: 02.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 22.01.2022 00:56:14 vasta tsitaadiga

Ma olen siis kultuurne inimene olnud noorena icon_lol.gif EPT garaazi teisel korrusel sai rauda sikutatud icon_cool.gif
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.01.2022 00:58:13 vasta tsitaadiga

Nimetame ikka asju õigete nimedega, sa tegid kultuuri icon_exclaim.gif
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 179 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 145
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Rasmus
HV veteran

liitunud: 30.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.01.2022 11:02:12 vasta tsitaadiga

Raua sikutamine on kultuur jah. Kehakultuur.
_________________
Rakvere parasiit
Kommentaarid: 50 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Naljad elust enesest ja elukunstnike teema mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 1102, 1103, 1104 ... 1237, 1238, 1239  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.