Avaleht
uus teema   vasta Ärifoorumid »  Ostuabi/hinnapäring »  Kohvi ja masinavaatluse teema märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 11, 12, 13 ... 60, 61, 62  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 31.01.2021 18:37:26 vasta tsitaadiga

laurx kirjutas:
SKG kirjutas:
Sold OUT kirjutas:
See ei ole blender, see on saumikser

See on blender https://mobile.kaup24.ee/et/kodumasinad-kodutehnika/koogitehnika/vaike-koogitehnika/blender/blender-gastroback-vital-mixer-pro-40986?id=1002585

Muu maailm ja tootja nimetavad seda blenderiks ja sellest oli ka jutt.
Pole mõtet ülemõelda. Mõte jääb samaks. kopp.gif
Spoiler Spoiler Spoiler


neil inglise tahmadel on leib ja sai ka üks ja sama asi. blender peaks peenestaja olema. moroonid ei tee vahet lihtsalt ,kas peenestamine käib kannus või mõnes teises asumas.

ot:
Eks neid eestistatud sõnu ole palju. Mõned vähem, mõned rohkem jaburad. Meenub kohe "pülk" icon_lol.gif Olen näinud ka kirjapildis "nuimikser", aga pole elu sees kuulnud, et keegi sellist sõna praktikas kasutaks.. ja ma töötasin kokana..
Tootja ise ja muu maailm kasutavad blender.
Leib ja sai ei ole üks ja sama asi. Levinud müüt icon_biggrin.gif On white bread või wheat bread ja brown bread või rye bread. Kohalik iirlane ütleb white batch ja bread võibolla üldse ei kasutagi.
Aga ok, see läheb väga OT-ks kätte juba.

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
häh
HV kasutaja

liitunud: 22.12.2020



Online

sõnum 31.01.2021 19:25:15 vasta tsitaadiga

"Americano" pealt saab paremini aru, kas küsimus on oas või konkreetselt tegemise viisis. "Espresso" peaks ka (korras ja puhtal) superautol enamvähem joodav olema. Jutumärgid on teadlikud, teine võimalus on lisada "laadne".

Põhimõtteliselt ja laias laastus on odav survestatud filtriga poolautomaat ja superauto sarnased riistapuud.

Kui sa tahad *head* pikka musta jooki siis on võimalus kas americano (st lahjendatud espresso) või siis juba mingi alternatiiv.

Ja inimesed tajuvad kohvi maitseid väga erinevalt. See Juraga jura on mulle tuttav, samas enamus joob sama masina kohvi (piimaga!) ega saa midagi aru. Kõigil on õigus.

Saeco Aulika ja DeLonghi ECAM espressod näiteks maitsevad mulle kordades rohkem (kui X6). DeLonghi masinate puhul peaks olema suur pluss see, et nendel on kohv kõik ühe maitsega sõltumata hinnast. Koju 300....400 euri superauto eest välja käia mugavuse eest, sellest saan veel aru, aga no more.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 31.01.2021 21:10:20 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Leib ja sai ei ole üks ja sama asi. Levinud müüt icon_biggrin.gif On white bread või wheat bread ja brown bread või rye bread. Kohalik iirlane ütleb white batch ja bread võibolla üldse ei kasutagi.
Aga ok, see läheb väga OT-ks kätte juba.


see valge leib ja nisuleib jms jura on sama loogika järgi nagu meil on mikser ja saumikser. aga las jääb. Meil siinpool lompi on niivisi, et on leib ja sai, on saumikser ja on blender.

_________________
Hooldatud (puhastatud, installitud) sülearvutid - https://www.yaga.ee/mox-fulder
https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. 19.06 Tallinnas.
Kommentaarid: 1104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 704
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.02.2021 14:56:30 vasta tsitaadiga

häh kirjutas:
"Americano" pealt saab paremini aru, kas küsimus on oas või konkreetselt tegemise viisis. "Espresso" peaks ka (korras ja puhtal) superautol enamvähem joodav olema. Jutumärgid on teadlikud, teine võimalus on lisada "laadne".

Põhimõtteliselt ja laias laastus on odav survestatud filtriga poolautomaat ja superauto sarnased riistapuud.

Kui sa tahad *head* pikka musta jooki siis on võimalus kas americano (st lahjendatud espresso) või siis juba mingi alternatiiv.


3x "espresso"?

Sa ei vastanud muidu, miks Jura "tavalist kohvi" peabki õudsena välja laskma.

Igaks juhuks, veelkord et ei tekiks segadust: ma ei joo muidu espressot ja derivatiive kui kohvikus. Kodus teen kohvi käsitsi. Igasuguste pool-, täis- pseudo- etc etc automaatide alal olen täielik võhik. Tahaks lihtsalt aru saada, miks kontori Jura toode maitseb nagu jura ja miks nii peabki olema.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
piraat262
HV veteran
piraat262

liitunud: 11.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.02.2021 15:14:38 vasta tsitaadiga

Jura maitse läheb suuresti siis kaduma kui keegi jahvatuse väga jämedaks on keeranud. Mitmed täisautod mida näppinud olen, teevad natukene paremat kui presskannukohvi ainult siis kui jahvatus on kõige peenema peale seatud ja masinas max kangus (jahvatab pressi ilusti kohvi täis).

Enamasti kasutatakse täisautos ka mingit väga suvalist uba (a'la merrild, lavazza vms prügi) mis ei peagi mingit maitset omama.

_________________
Kui inimesel on lamba-ajud, on ka kaasaegne meditsiin võimetu!
Kommentaarid: 66 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 3 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.02.2021 17:08:31 vasta tsitaadiga

Väide oli, et "tavaline kohv" maitseb jube samal ajal kui "espresso" ei maitse jube. Kas ta muudab ise jahvatusastet kui espresso asemel tavakohv valida?
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
piraat262
HV veteran
piraat262

liitunud: 11.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.02.2021 17:15:53 vasta tsitaadiga

Siis vastasin valele asjale. Automaatselt jahvatusastet suudavad ainult väga kallid täisautomaadid muuta.

Jahvatus, vee kogus ja tõmbe aeg. Kui kõik kolm on espresso järgi seadistatud ja nüüd lased espresso tõmbe ajaga 60ml vee asemel 180ml vett pätsist läbi, saad oluliselt kehvema kohvi.

_________________
Kui inimesel on lamba-ajud, on ka kaasaegne meditsiin võimetu!
Kommentaarid: 66 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 3 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.02.2021 17:59:12 vasta tsitaadiga

OK siis põhjus on selles, et masin on espresso peale seadistatud aga lastakse tavakohvi välja. Hea küll...
Miks selle automaadi nimi siis üldse automaat on kui ta ennast automaatselt ümber lülitada ei oska?
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
häh
HV kasutaja

liitunud: 22.12.2020



Online

sõnum 01.02.2021 20:14:24 vasta tsitaadiga

Ma tõesti ei tea, miks selle riistapuu nimi automaat on icon_biggrin.gif ega ta ju korralikku päris piima ka ei suuda ju teha icon_biggrin.gif

Vastus on siin kenasti piraat262 poolt kirja pandud. Ma superautode hingeelu ei tea, aga neil on minu arust veel mingeid veidraid asju- osadel on kohvi kogus väike jne. No see 3...5 veski (enamasti keraamiline) sammu on üldse joke. No ma saan aru, et kasutajad midagi päris metsa ei keeraks, aga....

Tõsi on, et enamasti käib superautosse mingi jube kräpp ja kohvi peab masinaga sobima.

Presskann on tegelikult väga hea kohvi, aga tegemise suhtes paras keberniit alates jahvest. Samamoodi on hea filter x korda parem kui automaadi "tavakohv".
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 01.02.2021 21:54:46 vasta tsitaadiga

see "tavaline" kohv ei ole Jura puhul joodav. Vahte ei ole millist uba kasutad. Hämmastav, et nad midagi sellist üldse valikusse on pannud. Kuid leidub inimesi, kelle arust on tulemus täitsa hea icon_eek.gif
Americano on täiesti ok. Ma täna proovisin jahvatamise ajal jahvatusastet muuta ning masin reageeris hoopis teistmoodi - mis on hea uudis. Halb uudis on, näib, et uba ei sobi mulle.

_________________
˄28 The term "troll" refers to internet users–in this context, paid operatives–who post inflammatory or otherwise disruptive content on social media or other websites.
Nie wieder ist jetzt
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.02.2021 14:18:17 vasta tsitaadiga

OK siis tean teinekord kui harukordne isu kohvi järgi päeval tuleb.
Seni on see küll prussakamürk mis ma sealt Jurast saanud olen, aga ma olen tõesti kasutanud seda tavakohvi valikut, peab teisiti proovima
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.02.2021 20:47:17 vasta tsitaadiga

SKG kirjutas:
Spoiler Spoiler Spoiler

Mingi Leedu värk. Õhtuks proovin. Eelmine proovitud Pupa oli täitsa ok. [poola keeles: tagumik] icon_lol.gif

See kolmest parim.


_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
Aeg maha 1p
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002




sõnum 04.02.2021 21:35:35 vasta tsitaadiga

Fragrante ja Professional said otsa. Mis uba soovitate
_________________
People have been calling for a month and we've been sold out for a week or so.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.02.2021 21:59:23 vasta tsitaadiga

Merrild Espresso ikka thumbs_up.gif
_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 646 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 503
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
softis
HV Guru
softis

liitunud: 07.09.2004




sõnum 05.02.2021 10:41:24 vasta tsitaadiga

Millised need superoad on, mille kõrval tavapoodide valiku maitse kahvatub?
_________________
www.FunBox.ee - kvaliteetsed õhupallid, värvikad kostüümid ja kõik muu vajalik meeldejääva peo korraldamiseks!
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
somnambuul
HV veteran

liitunud: 22.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 05.02.2021 10:56:26 vasta tsitaadiga

Kõige kallimad.
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 05.02.2021 11:35:55 vasta tsitaadiga

softis kirjutas:
Millised need superoad on, mille kõrval tavapoodide valiku maitse kahvatub?


Superoad on need, millega SINA rahul oled. Mida teised arvavad, ei ole oluline - sest nende maitse on lihtsalt halb.
Tuleb hästipalju erinevaid läbiproovida.

Eelmise nädalavahetuse (taas)leid:
Spoiler Spoiler Spoiler


Ma ei suudagi nüüd otsustada, kumb on hommikuks parem, kas see Brasiilia uba v6i Starbucks' Blond. Halb on, et see kohvipood asub suht kaugel minu elukohast ega jää ühegi tavapärase marsruudi peale.

_________________
˄28 The term "troll" refers to internet users–in this context, paid operatives–who post inflammatory or otherwise disruptive content on social media or other websites.
Nie wieder ist jetzt
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
softis
HV Guru
softis

liitunud: 07.09.2004




sõnum 05.02.2021 11:39:10 vasta tsitaadiga

Mulle tundub, et osad tüübid siin teemas on mingit hullud gurmeekohvitajad. Kas tõesti pannakse igapäevaselt mingit 25€/kg + ubasid kohvimasinasse? Eriti veel kui räägitakse heast maitsest ja kasutatakse ikka masinat, mitte pressi vms.

Ma ise lasen igapäevaselt Lavazza Rossa ubasid ja nädalavahetusel, kui rohkem aega on, peenestan Keenia ubasid.

_________________
www.FunBox.ee - kvaliteetsed õhupallid, värvikad kostüümid ja kõik muu vajalik meeldejääva peo korraldamiseks!
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
Aeg maha 1p
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002




sõnum 05.02.2021 11:54:02 vasta tsitaadiga

Mulle meeldib Paulig Arabica Dark vms, korra võtsin kallist Coffee People Brazil vms uba aga ei saanud küll aru, et oleks teine mekk vms... Seega, kui vahet ei ole, siis ostan edaspidi ka 7.99 kg uba selverist soodukaga ja asi vask. Kohv on kohv... hommikul lihtsalt peab seda 3-4 kruusitäit sisse saama ja korras.
_________________
People have been calling for a month and we've been sold out for a week or so.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.02.2021 12:32:58 vasta tsitaadiga

Sold OUT kirjutas:
Mulle meeldib Paulig Arabica Dark vms, korra võtsin kallist Coffee People Brazil vms uba aga ei saanud küll aru, et oleks teine mekk vms... Seega, kui vahet ei ole, siis ostan edaspidi ka 7.99 kg uba selverist soodukaga ja asi vask. Kohv on kohv... hommikul lihtsalt peab seda 3-4 kruusitäit sisse saama ja korras.


+1
Ostan ka Pauligi erinevaid ubasid Selverist sooduka ajal.
Kohvisemust kui filtreid käisin ostmas, oli mingite ägedamate ubade sooduspakkumine millele müüja viitas - keeldusin ja ütlesin, et kuna enamik joogist on piimavaht siis käib Paulig kah.
Müüja kommentaar: noh, vähemalt on suur tootja, kellele kurta kui masinaga midagi juhtuma peaks icon_smile.gif

Eelnevalt rääkis ta kliendist, kes tõi väga kalli Jura remonti, kuna oli kasutatud mingit eriti odavat ja kehva kvaliteediga kuskilt urkast ostetud uba.
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 05.02.2021 12:41:43 vasta tsitaadiga

Siin mainitakse järjest erinevaid kohvisegusid, kuid proovige ka Single-origin ube. Mitte seda masstoodangut vaid väikeste röstimiskodade toodangut. Kohv omab hoopis teise tähenduse thumbs_up.gif
_________________
˄28 The term "troll" refers to internet users–in this context, paid operatives–who post inflammatory or otherwise disruptive content on social media or other websites.
Nie wieder ist jetzt
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
Aeg maha 1p
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002




sõnum 05.02.2021 12:46:00 vasta tsitaadiga

Ei viitsi otsida ja studeerida. Pane mingi konkreetne toode mis on single

https://www.selver.ee/catalogsearch/result/?q=Kohvioad

_________________
People have been calling for a month and we've been sold out for a week or so.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
häh
HV kasutaja

liitunud: 22.12.2020



Online

sõnum 05.02.2021 14:23:56 vasta tsitaadiga

Igapäevaselt läheb Löfsberg Lila Espresso.

Peaasi, et enamvähem värske, paar kuud on veel täitsa ok. Lihtne ja lollikindel uba. Mis iganes põhjusel, aga kui päris värske röst kõrvale jätta, siis see uba tahab kõige jämedamat jahvet.

14 grammi, 1:3, 25 sekundit, puhas klassika icon_smile.gif

Ketipoodidest on minu arust Prismas kõige värskemad, Coop on lootusetu.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
piraat262
HV veteran
piraat262

liitunud: 11.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.02.2021 15:06:44 vasta tsitaadiga

Coopist õnnestus coffee people uba osta viimati, hea ühtlane ja jahve saab ühe käpatäiega näpu järgi paika juba.
_________________
Kui inimesel on lamba-ajud, on ka kaasaegne meditsiin võimetu!
Kommentaarid: 66 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 3 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
oswald
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.05.2004




sõnum 05.02.2021 16:36:09 vasta tsitaadiga

Draqula kirjutas:
Eelnevalt rääkis ta kliendist, kes tõi väga kalli Jura remonti, kuna oli kasutatud mingit eriti odavat ja kehva kvaliteediga kuskilt urkast ostetud uba.


Ei suuda küsimata jätta: mis kuramuse graniidist kohvioad need on, mis kohvimasina katki teevad? Saan aru, et maitseoad ei sobi ja võivad oma maitselisanditega mingi mehhanismi pika aja peale "ära vaigutada" või kuidas seda nimetataksegi..
Maksimas on vist mingi kilone pakk 6 eurot aegajalt - see juba lõhuks Jura ära oma hinnaga või peab veel odavam olema? icon_razz.gif (kahju, et seda klienditeenindajat siin teemas ei ole)

_________________
Stirlits kõndis mööda öist Berliini. Äkitselt plahvatus ees, taga, paremal, vasemal...
"Dolby surround," mõtles Stirlits.
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Ärifoorumid »  Ostuabi/hinnapäring »  Kohvi ja masinavaatluse teema mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 11, 12, 13 ... 60, 61, 62  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.