Avaleht
uus teema   vasta Vaidlused »  Võitlustanner »  Linux vs Windows märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 109, 110, 111 ... 184, 185, 186  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Kas kasutad Linuxit või Windowsi?
Linux
30%
 30%  [ 208 ]
Windows
62%
 62%  [ 429 ]
muu..
7%
 7%  [ 50 ]
hääli kokku : 687

autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
dzombe
HV kasutaja

liitunud: 17.01.2003




sõnum 24.09.2009 16:27:49 vasta tsitaadiga

Saad paigaldada virtualiseerija, millega luua loogiliselt üks server kahest-kolmest blade liistust? Ma olen aru saanud, et naiteks IBM Power * seeria lubaks seda aga tavaline PC, ei tea. Linke paluks. Ning millist hypervisorit pead silmas hetkel? VMware ESX on põhimõtteliselt linuxil jooksev nende enda tarkvara. XEN veel tuleks meelde. VirtualBox'i sinna alla ma hetkel veel ei paneks. MS Hyper-V?
_________________
--
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
High-Q
HV Guru
High-Q

liitunud: 11.11.2001




sõnum 24.09.2009 16:51:51 vasta tsitaadiga

jah.
kõige "odavam" on vmware esxi, aga sellel on üsna palju piiranguid ja ega see igasse süsteem ei sobigi, peab vaatama, et raud oleks toetatud listis. MS hyper-v on hea virtualiseerimisplatvorm, sest MS windows serveri litsents lubab sul kasutada ühte installatsiooni virtualiseerimise kihiks ja sama litsents katab ka virtuaalmasina litsentsi. eriti kui sul on juba win server 2008 litsentsid olemas, siis ei tule ka litsentsikulu. lisaks sisaldab ms hyper-v juba tööriistu, mis vmware puhul lihtsamates lahendustes puuduvad (live migration tuleb kohe meelde vs vmware v-motion), mis säästab tubli kompoti raha.
vmware vsphere puhul peab valima sobiva litsentsi: kui põhiline on kompoti jagamine (konsolideerumine), siis kuni 3 serveri puhul on väga mõttekas kasutada essential SMB bundlet (kunii 3 hosti ehk füüsilist serverit, 2 cpu-d per host, 6-core per cpu, kuni 256GB Ram kokku, ehk enam kui piisav väike-keskklassi ettevõtteks), suuremate lahenduste puhul peaks veidi kõrgemale piiluma (vsphere advanced äkki). vmware baseerub küll jah Redhat linuxil, aga otseselt seda linuxiks nimetada keeruline, sest rakendustetase on teine.

samas vaata, et sinu scale-up tüüpi lahendus litsentsipiirangutesse ei kuku. olgugi, et loogiliselt võid ühe masina teha, siis litsentsisüsteem on ikkagi sama: kui sa jagad kahest masinast 2 füüsilist CPU-d ühele loogilisele masinale, siis ikkagi vaja 2-e cpu litsentsi.
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
erick
HV Guru
erick

liitunud: 24.01.2003




sõnum 02.10.2009 10:17:12 vasta tsitaadiga

Mul sai Windows XP-d vedaval töömasinal (P4 3GHz HT, 2GB RAM) täna hommikul 60 päeva uptime'i täis. Restartisin OSi seest kõik programmid (Word oli näiteks 60 päeva järjest jooksnud icon_biggrin.gif ) ja page file kukkus 2,39GB pealt 712MB juurde. Vaatame, kui kaua veel vastu peab.

Linux kestab tunduvalt kauem, ma tean, aga sellest hoolimata - Win XP on omas kategoorias üsna stabiilne.

_________________
WoT Stats Twitch Stream
Kommentaarid: 104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 94
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sukelduja
HV Guru
sukelduja

liitunud: 14.06.2007




sõnum 02.10.2009 10:37:34 vasta tsitaadiga

erick kirjutas:
Mul sai Windows XP-d vedaval töömasinal (P4 3GHz HT, 2GB RAM) täna hommikul 60 päeva uptime'i täis. Restartisin OSi seest kõik programmid (Word oli näiteks 60 päeva järjest jooksnud icon_biggrin.gif ) ja page file kukkus 2,39GB pealt 712MB juurde. Vaatame, kui kaua veel vastu peab.

Linux kestab tunduvalt kauem, ma tean, aga sellest hoolimata - Win XP on omas kategoorias üsna stabiilne.

60 on vähe. Mul oli siin üks masin, millega iga päev hommikust õhtuni tööd tehti, üle 200 päeva üleval ja siis tuli ka resettida, sest iirc üks ventilaator tuli välja vahetada.
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sander85
HV kasutaja
sander85

liitunud: 30.09.2007




sõnum 02.10.2009 10:57:23 vasta tsitaadiga

erick kirjutas:
Mul sai Windows XP-d vedaval töömasinal (P4 3GHz HT, 2GB RAM) täna hommikul 60 päeva uptime'i täis. Restartisin OSi seest kõik programmid (Word oli näiteks 60 päeva järjest jooksnud icon_biggrin.gif ) ja page file kukkus 2,39GB pealt 712MB juurde. Vaatame, kui kaua veel vastu peab.

Linux kestab tunduvalt kauem, ma tean, aga sellest hoolimata - Win XP on omas kategoorias üsna stabiilne.


see masin veel liigub ka kui nii palju kola page file'is? icon_rolleyes.gif on see uptime nagu seda väärt ka?

_________________
Think of how stupid the average person is, and realize half of them are stupider than that.
-- G. Carlin
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
sukelduja
HV Guru
sukelduja

liitunud: 14.06.2007




sõnum 02.10.2009 11:19:08 vasta tsitaadiga

sander85 kirjutas:
erick kirjutas:
Mul sai Windows XP-d vedaval töömasinal (P4 3GHz HT, 2GB RAM) täna hommikul 60 päeva uptime'i täis. Restartisin OSi seest kõik programmid (Word oli näiteks 60 päeva järjest jooksnud icon_biggrin.gif ) ja page file kukkus 2,39GB pealt 712MB juurde. Vaatame, kui kaua veel vastu peab.

Linux kestab tunduvalt kauem, ma tean, aga sellest hoolimata - Win XP on omas kategoorias üsna stabiilne.


see masin veel liigub ka kui nii palju kola page file'is?

Äkki sa seletad natuke lahti, mida sa nüüd küsisid?
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sander85
HV kasutaja
sander85

liitunud: 30.09.2007




sõnum 02.10.2009 11:23:09 vasta tsitaadiga

sukelduja kirjutas:

Äkki sa seletad natuke lahti, mida sa nüüd küsisid?


no enda kogemused XP-ga suurema page file'i suhtes on ikka sellised olnud, et kui palju rakendusi korraga lahti ja siis vahetada mingi sellise peale, mida pole näiteks tunnikese kasutanud, siis selle kasutamiseks ragistab vaene masin ketta kallal ikka meeletult icon_rolleyes.gif üldiselt on imo see XP page file'i majandus sutsu metsapoole.. kettale satuvad sellised failid, mis peaks pigem mälus püsima..

_________________
Think of how stupid the average person is, and realize half of them are stupider than that.
-- G. Carlin
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
iceincube
HV veteran
iceincube

liitunud: 18.11.2005




sõnum 02.10.2009 11:46:06 vasta tsitaadiga

Milleks üldse desktopil taga ajada hullu uptime'i ..
Endal töö juures 5 päeva järjest piisav.. nädalvahetus seisab.
Kodus käib pikemalt 2 päeva järjest (nädalavahetus) või siis paar nädalat, kui on puhkus.

Isiklikult uptime tundub selline tillipikendamine desktoppide puhul icon_smile.gif
Aga ok, eks see näitab ka ühteist süsteemi puhul.. usun ,et windowsi 2 nädalat mina isiklikult üleval ei oskaks hoida icon_biggrin.gif dumbjuuser nagu ma olen
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 37
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003




sõnum 02.10.2009 12:40:32 vasta tsitaadiga

uptime tähendab väga erinevaid asju. üldjuhul desktopi puhul ja ajaühikutes väljendatuna ongi tillipikendamine. serverid ja enamasti 9te ja %dega väljendatuna kipub midagi muud tähendama.

sander85, küll on hea et sa ei vaevunud korralikult vastatavat ericku posti lugema. restart on küll kiire meetod kõigi töötavate rakenduste käivitamiseks ag kirjeldatud juhul mitte eriti vajalik. operatsioonisüsteem ise ei kuku kuhugi.

windowsi 2 nädalat üleval? hmm... tööjuures serveriruumis olev testmasin on üleval olnud kuid, kodune masin saab restarte vastavalt vahetatavale rauale. mõlemad siis windowsiga.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 238 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 213
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sukelduja
HV Guru
sukelduja

liitunud: 14.06.2007




sõnum 02.10.2009 13:42:00 vasta tsitaadiga

iceincube kirjutas:
Milleks üldse desktopil taga ajada hullu uptime'i ..

Loomulikult on see lihtsalt mõttetu number, aga linuximehed ise hakkasid seda kunagi rõhutama, nagu see oleks oluline.
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 02.10.2009 13:45:08 vasta tsitaadiga

Ilmade jahenedes on kõrge uptime hea, kui paljud saavad öelda, et nende radiaator valkude lahtirullimisega tegeleb icon_razz.gif
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 86
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 02.10.2009 14:05:52 vasta tsitaadiga

Ho Ho kirjutas:
Ilmade jahenedes on kõrge uptime hea, kui paljud saavad öelda, et nende radiaator valkude lahtirullimisega tegeleb icon_razz.gif
Järjekordne riistapikenduse ütlus.
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ranirahn
külaline






sõnum 02.10.2009 14:57:28 vasta tsitaadiga

...

viimati muutis Ranirahn 15.11.2009 15:07:52, muudetud 1 kord
tagasi üles
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003




sõnum 02.10.2009 15:15:15 vasta tsitaadiga

update on reeglina kord kuus.
rauda kipun vahetama vähemalt kord paari kuu jooksul.
kodus ei ripu masin ka mitte otse laia maailma otsas, elan kasutajaga ja tarbin antiviirus/antispyware/antimisiganes softi nii et ühe updatetsükli mõneks nädalaks vahelejätmine ei morjenda.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 238 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 213
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sukelduja
HV Guru
sukelduja

liitunud: 14.06.2007




sõnum 02.10.2009 15:43:35 vasta tsitaadiga

Ranirahn kirjutas:

Kui nüüd teenusest rääkida, siis sellise teenuse pakkujaid on kõik kohad täis, aga enamasti pakutakse ikka oma rauda kah selle jaoks. Raua rent+linux ja kogu see krempel+hooldus. Ma tean paari kohta kus võetakse tellija oma raud kah vastu ja pannakse sinna softid ja asjad peale nagu tellija tahab ja muudkui maksad. Ja kui juba on soft peal, siis on enamasti mingi nimekiri millele tuge suudetakse pakkuda ja kui midagi parajasti nimekirjas pole, siis võib alati küsida ja kindlasti kui leitakse, et sobib, siis mingi lahendus ikka leitakse. Näiteks seal kus minu server asub on reageerimise ajaks kirjutatu 1 tund. Aga kuna mul on olude sunnil windows, siis sellele nad tuge ei paku. Ainult reseti võivad teha vajadusel. Ja kui sa tõesti ei leia ühtegi säärast teenusepakkujat, siis sa pole lihtsalt otsinud.

Miskipärast oli see postitus mul kahe silma vahele jäänud. Äkki sa jagaks ka on väärt informatsiooni? Kes hooldab, palju serveri hooldus maksab? Palju töökoha hooldus maksab? Muidu on see nagu tüüpilise linuxifani vastus abipalumisele avalikus foorumis, et mine otsi ise.
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.10.2009 16:07:15 vasta tsitaadiga

Ranirahn kirjutas:
londiste kirjutas:
windowsi 2 nädalat üleval? hmm... tööjuures serveriruumis olev testmasin on üleval olnud kuid, kodune masin saab restarte vastavalt vahetatavale rauale. mõlemad siis windowsiga.


Windows on nii loll süsteem, et üle 2 nädala ei saagi üleval hoida, sest tahab süsteemi update pärast restarti teha. Kui sa muidugi oma update kinni keerasid, siis võib olla tõesti teed ainult raua vahetamisel, aga muidu mine räägi seda oma vanaemale.

tahab ka Linux...

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 02.10.2009 16:12:56 vasta tsitaadiga

Skeptik kirjutas:
tahab ka Linux...
Oleneb update'i tüübist. Enamus kerneli mooduleid saab uuendada ilma restardita, ainult kui kerneli monoliitse osa kallale minna tuleb masinale restart teha.

Mõned päevad tagasi viskas vista mulle umbes sellise teate:
"An error has occured. Save all your documents now, machine will be restarted in 1 minute".
Minuti möödudes toimus hard reset. Siiani pole aru saanud, mis viga seal üldse tekkis.

_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 86
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.10.2009 16:26:56 vasta tsitaadiga

Ho Ho kirjutas:
Skeptik kirjutas:
tahab ka Linux...
Oleneb update'i tüübist. Enamus kerneli mooduleid saab uuendada ilma restardita, ainult kui kerneli monoliitse osa kallale minna tuleb masinale restart teha.

No Vista ja veel enam Win7 suht samamoodi.Näiteks lasin hiljuti ligi 30 update peale Windows 7-l ja vist 5 neist nõudsid restarti(need olid tõesti oluliste komponentide uuendused nagu nt Kernel,HAL,BootMgr jne) .Seegi oli ainult pakkumine.Ei sunnitud tegema restarti aga igaks juhuks tegin thumbs_up.gif
Üldiselt updated enam ei nõua restarti ja isegi kui nõuavad piisab paljudel juhtudel explorer.exe restardist thumbs_up.gif
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.10.2009 16:53:01 vasta tsitaadiga

Ho Ho kirjutas:
Skeptik kirjutas:
tahab ka Linux...
Oleneb update'i tüübist. Enamus kerneli mooduleid saab uuendada ilma restardita, ainult kui kerneli monoliitse osa kallale minna tuleb masinale restart teha.

Mõned päevad tagasi viskas vista mulle umbes sellise teate:
"An error has occured. Save all your documents now, machine will be restarted in 1 minute".
Minuti möödudes toimus hard reset. Siiani pole aru saanud, mis viga seal üldse tekkis.

sama kehtib ka ju Windowsi kohta - oleneb update tüübist!

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 02.10.2009 17:01:06 vasta tsitaadiga

Skeptik kirjutas:
sama kehtib ka ju Windowsi kohta - oleneb update tüübist!
Tõsi, kuid töö juures winiga olen noid restarte-vajavaid updatesid näinud kordades rohkem, kui kodus Linuxiga icon_smile.gif
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 86
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Ranirahn
külaline






sõnum 02.10.2009 17:02:46 vasta tsitaadiga

...

viimati muutis Ranirahn 15.11.2009 15:10:30, muudetud 1 kord
tagasi üles
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.10.2009 12:41:12 vasta tsitaadiga

Miks kuramuse pärast on nii? Sita ajab keema.

Mul on kümneid identseid läppareid. Installin esimesele Ubuntu 9.04, kõik updated peale, ekraanireso paika, seadistan wifi, webcami ja lani tööle. Nii kõik töötab viimase peal kui välja arvata error, mis üleslaadimisel antakse (ACPI: Invalid PBLK lenght [5]). Ok, see tööd ei sega, kuna kõik läppari põhifunktsioonid töötavad.

Niisiis, võtan läpparist ketta välja, teen sellest image. Lasen selle image kümnetele identsetele läpparitele peale. Buudin need üles, kõik töötab... peale LAN-i... wtf!? Ubuntu otsustab ise kuidas ta võrgukaartidele nimesid annab? Miks ta ei alusta eth0-st? Osadel on kaardi nimeks eth1, teistel jälle eth2 - täiesti random. Asi selles, et võrgu töölesaamiseks tuli määrata kaardile MTU 1492 (default 1500-ga liiklust ei toimu). Ja kuna Ubuntu on ise nii "tark", et määrab täiesti suvaliselt võrguseadme nimesid, siis see seadistus enam ei kehti kui kaart on mõne muu nimega kui eth0. Seega tuleb kõik masinad manuaalselt üle käia - topelt töö (kilplane.ee).

Kuda selline asi võimalik on? icon_neutral.gif


Olen Windowsiga kettaid kümneid või sadu korda niimoodi klooninud ja riistvara seaded on alati samaks jäänud icon_rolleyes.gif

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ander
HV kasutaja
ander

liitunud: 01.03.2007




sõnum 09.10.2009 13:00:34 vasta tsitaadiga

Windows > Linux
Kommerts > Freeware
Garantii > Garantiivaba
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sander85
HV kasutaja
sander85

liitunud: 30.09.2007




sõnum 09.10.2009 13:26:41 vasta tsitaadiga

Skeptik kirjutas:
Miks kuramuse pärast on nii? Sita ajab keema.

Mul on kümneid identseid läppareid. Installin esimesele Ubuntu 9.04, kõik updated peale, ekraanireso paika, seadistan wifi, webcami ja lani tööle. Nii kõik töötab viimase peal kui välja arvata error, mis üleslaadimisel antakse (ACPI: Invalid PBLK lenght [5]). Ok, see tööd ei sega, kuna kõik läppari põhifunktsioonid töötavad.

Niisiis, võtan läpparist ketta välja, teen sellest image. Lasen selle image kümnetele identsetele läpparitele peale. Buudin need üles, kõik töötab... peale LAN-i... wtf!? Ubuntu otsustab ise kuidas ta võrgukaartidele nimesid annab? Miks ta ei alusta eth0-st? Osadel on kaardi nimeks eth1, teistel jälle eth2 - täiesti random. Asi selles, et võrgu töölesaamiseks tuli määrata kaardile MTU 1492 (default 1500-ga liiklust ei toimu). Ja kuna Ubuntu on ise nii "tark", et määrab täiesti suvaliselt võrguseadme nimesid, siis see seadistus enam ei kehti kui kaart on mõne muu nimega kui eth0. Seega tuleb kõik masinad manuaalselt üle käia - topelt töö (kilplane.ee).

Kuda selline asi võimalik on? icon_neutral.gif


Olen Windowsiga kettaid kümneid või sadu korda niimoodi klooninud ja riistvara seaded on alati samaks jäänud icon_rolleyes.gif


linux on riistvara tunnistamisel põhjalikumalt lähtuv süsteemis olevast riistvarast, kaart võib küll olla sama mõlemas masinas, aga ma kahtlen, et tõenäoliselt seadme liidese määramisel kasutatakse MAC aadressi või miskit sellist.. igaljuhul parameetrit, mis kõigil masinatel kindlasti erinev on.. seega arvab linux, et eth0 seadmele vastav kaart pole saadaval, aga ühendus sellegi poolest säilitatakse nimekirjas ja uue ühenduse jaoks luuakse uus seade mingi teise nimega (eth1, eth2, jne)

_________________
Think of how stupid the average person is, and realize half of them are stupider than that.
-- G. Carlin
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.10.2009 13:35:55 vasta tsitaadiga

sander85 kirjutas:
Skeptik kirjutas:
Miks kuramuse pärast on nii? Sita ajab keema.

Mul on kümneid identseid läppareid. Installin esimesele Ubuntu 9.04, kõik updated peale, ekraanireso paika, seadistan wifi, webcami ja lani tööle. Nii kõik töötab viimase peal kui välja arvata error, mis üleslaadimisel antakse (ACPI: Invalid PBLK lenght [5]). Ok, see tööd ei sega, kuna kõik läppari põhifunktsioonid töötavad.

Niisiis, võtan läpparist ketta välja, teen sellest image. Lasen selle image kümnetele identsetele läpparitele peale. Buudin need üles, kõik töötab... peale LAN-i... wtf!? Ubuntu otsustab ise kuidas ta võrgukaartidele nimesid annab? Miks ta ei alusta eth0-st? Osadel on kaardi nimeks eth1, teistel jälle eth2 - täiesti random. Asi selles, et võrgu töölesaamiseks tuli määrata kaardile MTU 1492 (default 1500-ga liiklust ei toimu). Ja kuna Ubuntu on ise nii "tark", et määrab täiesti suvaliselt võrguseadme nimesid, siis see seadistus enam ei kehti kui kaart on mõne muu nimega kui eth0. Seega tuleb kõik masinad manuaalselt üle käia - topelt töö (kilplane.ee).

Kuda selline asi võimalik on? icon_neutral.gif


Olen Windowsiga kettaid kümneid või sadu korda niimoodi klooninud ja riistvara seaded on alati samaks jäänud icon_rolleyes.gif


linux on riistvara tunnistamisel põhjalikumalt lähtuv süsteemis olevast riistvarast, kaart võib küll olla sama mõlemas masinas, aga ma kahtlen, et tõenäoliselt seadme liidese määramisel kasutatakse MAC aadressi või miskit sellist.. igaljuhul parameetrit, mis kõigil masinatel kindlasti erinev on.. seega arvab linux, et eth0 seadmele vastav kaart pole saadaval, aga ühendus sellegi poolest säilitatakse nimekirjas ja uue ühenduse jaoks luuakse uus seade mingi teise nimega (eth1, eth2, jne)

ok, aga loogiline ju oleks, et liideste nummerdamist alustataks järjekorras (eth0->eth1->eth2)? kuidas saab nii, et see random pannakse? vähemalt selline mulje jääb küll.

wifi kaart on kõigil kenasti wlan0 ja neil ju ka MAC-id erinevad...

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Vaidlused »  Võitlustanner »  Linux vs Windows mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 109, 110, 111 ... 184, 185, 186  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.