Avaleht
uus teema   vasta Vaidlused »  Võitlustanner »  Konsoolid vs PC märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 106, 107, 108 ... 140, 141, 142  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Millega mängid?
Ainult konsooliga
12%
 12%  [ 50 ]
Rohkem konsooli kui PC-ga
8%
 8%  [ 34 ]
50/50
6%
 6%  [ 24 ]
Rohkem PC kui konsooliga
15%
 15%  [ 61 ]
Ainult PC-ga
57%
 57%  [ 231 ]
hääli kokku : 400

autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.02.2024 00:28:35 vasta tsitaadiga

Foxxx,...

1. Kas me nüüd eeldame, et kõik tahavad mängida populaarseid pvp mänge? Ja samas kohe eeldame, et kõik need on pc peal katki ja konsoolide peal ok? Xim tervitab.
Mind kohe väga huvitaks, kuidas sa seda vähegi tõestad, nii, et see poleks üks paras nali kokku. Sinu väide, seega burden of proof on sinul.

2. Viimane kord kui mina mängude hindu otsisin, siis ma leidsin sellele kinnitus üksikute eranditega. Tegin üsna põhjaliku ca 10 mängulise võrdluse.
Nüüd on sinu kord, näita, siis , et PS5 mängud ja PC mängud on day 1 sama hinnaga. Möödunud kord lõppes see vaidlus minu mälu järgi nii ,et lõpuks öeldi moka otsast, et lõpuks langevad ps5 hinnad ka ja keegi ei peagi Day 1 neid ostma üldse.
PC pool sai muiata, sest enne seda oli just juttu olnud hirmtähtsatest day 1 ps5 eksklusiividest, mida kohe üldse mitte ei kannata natukegi hiljem mängida.

3. Sortimendi osas ma tõesti ei viitsi isegi vaielda. Terved žanrid on konsoolidel olematud. 4x, strateegia, sim racing, management, vr ikaldus etc. Mängude kogused on kategooria võrra suuremad PC peal - ka selle osas tegin tabeli ja 22 aastal oli mingi poole rohkem pc peal reliisitud kui ps5 peal (80+ rated mängud). Kui viitsid osti välja...

E: huvipärast vaatasin metacriticus 2023 aastat:
PS5, 80+ rated mänge: 69
PC, 80+ rated mänge: 119
Tulemus: PS5 hävitatud.

... ja ma ei räägi siin üldse veel sellest, et PS5 pmt enam ei ole eriti eksklusiive... so what gives?

4. Tasuta mängude osas ma ei viitsi oma Epicu libarit (390 tasuta mängu) siia toppida, aga usu, mind see on korralik ja iga nädal tuleb juurde + decent giveawaysid on aeg-ajalt ikka.
Hetkel nt: https://store.steampowered.com/app/383180/Dead_Island_Riptide_Definitive_Edition/ , free asja kohta not bad.

E: panen ikka mõned mõttetud indie tasuta pärlid siia kirja: Palgue Tale Innocence, Alien Isolation, Assassin's Creed Syndicate, Batmani triloogia, Bioshock triloogia, Borderlands triloogia, Control, Death Stranding, Deathloop, Dishonored 1/2, Dying Light, Elite and Dangerous, Evil Within 1/2, GTA 5, Hitman ja Hitman 3, Just Cause 4, Kingdom come deliverance, Lego Batman troloogia + builders, Guardians of Galaxy, Metro ja LL, NBA 2k21, Nioh, Outerworlds, Payday 2, Pillars of Eternity, Prey, Rage 2, Remnant, Tomb Raider triloogia, Shadow Tactics, Sherlock Holmes Crimes and Punishments, Civ VI, Sims4, Battlefront 2, SW Squadrons, Talos Principle, Superhot, Vampyr, Ethan Carter, Watchdogs 1/2, Wolfenstein NB, Xcom2..

Huvitav palju see väike osa ca 400st kollektsioonist ps5 peal maksma oleks läinud?

Ma ei tea mida sööd või kust sa oma arvamused võtad, aga oled kena, lao siis lagedale oma info allikad. Olen avatud sellele, et ajad on muutunud ( va selle osas, et ps5 sortiment endiselt kahvatub pc kõrval)

_________________
Võib öelda,et ma olen liigselt enesekeskne,aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Foxxx
HV veteran
Foxxx

liitunud: 22.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.02.2024 01:20:32 vasta tsitaadiga

Aeron, 1. Sinu eeldus põhineb sellel, et kõik tahavad üldse mängida multiplayerit? Sul ei ole kohustust osta endale PS Plusi. Ma sisuliselt mängingi enamus ajast MP-d mängudes kus on reaalselt mängijaid. St mitte 100 vaid neid võiks olla veidike rohkem ja minu kogemus ütleb, et PC peal tähendab see seda, et sinna ujub ka piisavas koguses cheatereid. Aga meil ei ole sisulist pointi vaielda minge ebamäärase poti üle, leia mulle mäng PC peal mis on piisavalt populaarne ( ei 100 inimest ei ole populaarne mäng) ja ma usun, et leiab piisavalt tõendeid.

2. Jaanuar tundub suht lahja kuu olevat tuntud mängude osas, aga. Prince of Persia The Lost Crown PC 49.99 - PS5 49.95
3. Strateegia osa on selge vale, Populaarsed uued on kõik olemas, palun näidet mida ei ole. Sim Racingu osas on ACC esindatud, olgem ausad ei ole see päris sihtrühm ka, taaskord kui sellega tõsisemalt tegeleda, siis oma RX580ga võid sa lutsu visata kuna üldiselt sõidetakse seal triplescreeni või UW-ga. Ma ei tea mida sa management all silmas pead. VR on tervikuna väga killustunud turg ja nõuab taaskord PC puhul reeglina väga head rauda. PSVR2 sai pigem kiita, valikut ei ole palju, aga nii palju kui ma vaatasin tundus seal ikkagi contenti piisavalt https://store.playstation.com/en-us/category/62c2a3b6-41cf-4808-ba48-1e5581eeea35/1 - Sorry VR porri tõesti ei toeta PS versioon icon_sad.gif

Läksid taaskord kvantiteedi suunas, aga let's face it kui sa just ei ole väga rikas töötu, siis 119 mängu sa 2023 aastal läbi mängida ei jõua. 69 samuti mitte.

4. Enamik neid mänge on mingil ajal hetkel ka PS+s ära jagatud. https://gamerant.com/playstation-ps-plus-free-games-added-all/ kuni 2022 Juunini, aga nagu Sa võid aimata, siis see ei alanud siis vaid oluliselt varem. PS5-ga muide sai alguses kaasa 20 mänguse game collectioni kui sa olid Plusi kasutaja, tänaseks see diil enam ei kehti minu teada. Erinevalt Epicust, ei kordu mängud ja fookus on pigem mängudel, millest keegi on kuulnud ka midagi.

Sims 4 muide on tasuta. Mul on hea meel selle üle, et sulle meeldib 390 mängu kokku hoardida millest sa enamike kunagi ei mängi. Kas Sa tahad ma kingin oma humble choice valikust ka Sulle midagi?


Epicust kõige kokku hoardimine on minu jaoks pisut nagu sooduskampaaniates kõige kokku ostmine... Kui see asi on mulle huvi ei paku, siis pole väga vahet kas see on odav või tasuta.
Kommentaarid: 51 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 48
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.02.2024 01:48:12 vasta tsitaadiga

Aeron, paljud neist 390-st mängust läbi mängitud on?
_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.02.2024 02:14:16 vasta tsitaadiga

1. Ma ei tea, MP ei ole minu cup of tea. Pmt ainukesed olulised mängud on CODid ja analoogid kui casualidest rääkida ja need mind ei koti. Ma mängin dotat ja seal olevat ka mingid inimesed,aga mina oma 3500h juures ei ole veel kohanud sellist ILMSELGET hackingut. Go figure.
Ainuke point mis ma tahtsin teha on, et unless sa oled profesionaal, siis tõenoliselt on sul savi. PC peal on mänge nii palju ,et leiad oma normaalse kogemuse ka kindlasti. Ning most of all, kui MP-d ei mängi siis pointless kogu see arutelu. Lihtsat see üldistus PC = ainult cheatrid oli idiootne ja irrelevantne. Konsoolidel sama moodi XIM laadsed seaded rikuvad tasakaalu ja smurfimine sama moodi...

2. Võta ikka mõned mängud rohkem. Also, suvaline google front page tulemus näitab pc hinda 38 juures, Maksi marktsist ostad? icon_smile.gif

3. I am doing it wrong: https://www.metacritic.com/browse/game/ps5/strategy/all-time/metascore/?releaseYearMin=1958&releaseYearMax=2024&platform=ps5&genre=strategy&page=1 (see on vist mingi metacritcu error)
Mida sa strateegia all silmas pead, mina pean Starcrafti ja analooge. Millised need olemas on?
ACC - 1 mäng, amazing sortiment tõesti. Minu lapse pc siunamine neid juurde too paraku.
Management all pean silmas igast economic sime ja city buildereid - Cities Skylines, Torpico, Rollercoaster tycoon, igast muud sellised, Anno...
VR ma ei ole eriti muud kuulnud, kui et vanad pc pordid ja nothing exciting. Paperweight ja seda rohkem kui 1-2st kohast. Seda muidugi viimati ca pool aastat tagasi. Hästi ei usu, et vahepea midagi imelist on juhtunud. Suht meh on see kataloog ka mille linkisid.

Mis jure see on nüüd siis, sa peagi jõudma kõike mängid, sa pead leidma neid asju ja unikaalseid elamusi, mis sind kõnetavad. Ja neid on 2x suurema sortimendi seast PALJU lihtsam leida.

4. Enamike nende mänge eest oled sa PS+ raha maksnud ja vist kaotad nendele ligipääsu kui PS+ ei maksta? Vb eksin selle osas. Paranda palun.
Need jabid epicu sortimendi osas ei ole õigustatud. Jah, nirusid asju on ka (nagu ka PS plusis, kelle subsijad virisevad alatihti, et niru kuu jälle), aga palju kvaliteeti on ka.
[/spoiler]
tsitaat:
Once your PlayStation Plus subscription ends, content you previously downloaded at no cost as part of the subscription (such as monthly games) will no longer be available. However, redeemed PlayStation Plus packs and avatars, and PlayStation Plus discounted purchases are yours to keep.

Sulle vist on valiku ja asjade tasuta olemise kontseptsioonid väga võõrad paistab.
Kogu selle asja iva on, et 2x suurema KVALITEETSETE mängude valiku juures, on suvalisel inimesel tänaval suurem võimalus leida endal sobiv meelelahutus.
Ning olukorras kus sul rahakott ei võimalda, saad sa ikkagi pc peal korralikult "söönuks", konsoolil seda luksust ei ole.
Seega ma olen suht kindel, et budget gamer kogu konsooli 7 aastase elukaare jooksul kulutaks ps5 peal rohkem raha kui pc peal, isegi kui pc ostu hetkel kallim peaks olema. Unless ta f2p only mängija vms.

SKG, pole oluline. Valik on. Te siin räägite, et ps+ jõle hea asi saad soodsalt mänge. Aga mitte mänge mida ise valisite. Ja nüüd virisete actual tasuta mängude üle pc peal. Veidi imelik.

Aga vastan siis ka vähemalt enda väljatoodu osas. + = läbi või ammendamiseni mängitud, n/n = mitu tervikust läbi või ammendunud, - ei ole mänginud)
Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
Võib öelda,et ma olen liigselt enesekeskne,aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.02.2024 04:18:21 vasta tsitaadiga

On ikka oluline, sest kui keegi korjab omale sadu mänge kokku, kuid reaalselt neid läbi ei mängi, siis ei ole mõtet tulla valikust rääkima kui seda ei praktiseerita. Minu jaoks on oluline, sest ma ei kraabi oma kontole mänge kokku lihtsalt omamise pärast (isegi kui tasuta jagatakse), vaid ainult neid, mida reaalselt ka läbi mängin. See tundub PC gamingu juures levinud olema, et Steami vms kontole on aastate jooksul sadu mänge kokku ostetud/korjatud, kuid neist heal juhul ainult 10% läbi mängitud.
_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vondur
Kreisi kasutaja
Vondur

liitunud: 31.01.2006




sõnum 14.02.2024 05:55:49 vasta tsitaadiga

SKG, kui sul pole valikut või sinu mängude valik piirdub eksklusiivide ja "üks John kiitis" mängudega, siis jääd lihtsalt paljust ilma, aga jah, eks ta ole, hapud viinamarjad. Sa nagu kiitleksid sellega, et keeldud tasuta mängudest, sest nad mingil põhjusel segavad sind. Usu, kontol olevad mängud pole midagi halba, süüa nad ei küsi, vaid annavad sulle võimaluse valida ja avastada kui sa kuuenda Last Of Us-i või viienda Horizon Zero Down-i mängimisest ära väsid. Ja eks ka sinul oleks PS kontol tasuta jagatud mänge, kui Sony neid sulle jagaks... icon_wink.gif
_________________
Lugupeetud AHV, enne kui vaidlema hakkad, mõtle hästi järgi, kas see ikka on tark mõte...
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Auron
HV Guru
Auron

liitunud: 19.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.02.2024 10:05:39 vasta tsitaadiga

SKG kirjutas:
On ikka oluline, sest kui keegi korjab omale sadu mänge kokku, kuid reaalselt neid läbi ei mängi, siis ei ole mõtet tulla valikust rääkima kui seda ei praktiseerita. Minu jaoks on oluline, sest ma ei kraabi oma kontole mänge kokku lihtsalt omamise pärast (isegi kui tasuta jagatakse), vaid ainult neid, mida reaalselt ka läbi mängin. See tundub PC gamingu juures levinud olema, et Steami vms kontole on aastate jooksul sadu mänge kokku ostetud/korjatud, kuid neist heal juhul ainult 10% läbi mängitud.


Kust sa võtad seda, et reaalselt läbi ei mängi? Mul on steamis mingi hulk mänge mida ma ei ole veel mänginud, mida ma tahaks mängida aga lihtsalt ei ole sellist aega, et kõike kohe korraga teha - sellegipoolest ma võtan mingi suure soodusega sellise asja ligi mida ma tulevikus kindlasti mängida tahan. Eriti veel siis kui tegu suhteliselt uue mänguga millele suurt -50+% soodust tehakse ehk ainult paar korda aastas. Siis ongi hea, et valik olemas - mängin mingi RPG läbi siis kohe ei viitsi sellist 100+ tunnist pela uuesti ette võtta siis vahelduseks mängin mingi shuuteri läbi, siis äkki mingi kihutamise või strateegia jne. Sedasi ei teki seda tunnet, et see hetk kui mingi mängu isu peale tuleb siis pole soodukat ja teades kuisuured soodused tihtipeale on siis tundub lollus maksta täishinda mängu eest millele võibolla nädala pärast on -70%.

Seega see, et listis on palju mänge ei tähenda midagi.

Jahh, kindlasti mingeid mudilasi on kes suure õhinaga iga tasuta indie jura omale listi panevad ja mida ei mängita aga see on ebaoluline.
Kommentaarid: 150 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 127
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.02.2024 10:53:40 vasta tsitaadiga

Mina ostan mänge üsna mitmel põhjusel:
1. Sest pakub huvi
2. Sest tunnen, et mingit tüüpi mänge võiks rohkem olla
3. Tänutundest devi eest, kunagi ammu piratud mängude eest
4. Opportunity cost on piisavalt madal
5. Silmaring/õppimisvõimalus
6. Sõpradega koos mängimiseks (mul on üle 100 splitscreen mängu nt)
7. Lapsele kasulik/huvitav
8. Mõnikord ka sest sõbrad tahavad midagi koos teha

_________________
Võib öelda,et ma olen liigselt enesekeskne,aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Foxxx
HV veteran
Foxxx

liitunud: 22.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.02.2024 10:55:21 vasta tsitaadiga

Aeron, Starcraft on selle aasta mäng? icon_eek.gif nüüd olen ma tõesti kõike siin teemas näinud.
Ma saan aru, et Strateegiad on jälle see kategooria millest sa midagi ei tea, aga väga tahaks sõna võtta? icon_biggrin.gif

Palun loe mu lause uuesti: Populaarsed uued on kõik olemas, palun näidet mida ei ole. Starcraft ei ole uus mäng, palun anna andeks, et keegi viitsi konsooli peale 13 vana mängu tuua, sihtgrupp ei ole lihtsalt harjunud kannatlikult aastaid ootama millal nendeni ka mängud jõuavad, ega see PC pole. icon_biggrin.gif


Aeron kirjutas:
Mina ostan mänge üsna mitmel põhjusel:
1. Sest pakub huvi
2. Sest tunnen, et mingit tüüpi mänge võiks rohkem olla
3. Tänutundest devi eest, kunagi ammu piratud mängude eest
4. Opportunity cost on piisavalt madal
5. Silmaring/õppimisvõimalus
6. Sõpradega koos mängimiseks (mul on üle 100 splitscreen mängu nt)
7. Lapsele kasulik/huvitav
8. Mõnikord ka sest sõbrad tahavad midagi koos teha


Ma pole siin teemas kordagi aru saanud, et Sa Ostaks mänge, Epic jagab ju tasuta, miks Sa neid ostad?
Kommentaarid: 51 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 48
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.02.2024 11:22:22 vasta tsitaadiga

Humankind+
Warhammer 40K: Chaos Gate+
Marvel's Midnight Suns+
Age Of Wonders 4+
Crusader Kings 3+
Anno 1800+
Jagged Alliance 3+
Company of Heroes 3+
Desperados III+

Total War: Shogun 2-
Total War: Warhammer 3-
Unity Of Command-
Battlefleet Gothic-
Command & Conquer Remastered-
Gears Tactics-
Age Of Empires 4-

Need on siis paari games' outleti järgi viimase paari aasta parimad strateegia mängud. + on nende juures mis on PS5 peal olemas ja - kui ei ole. ja Ma ei võtnud vanemaid kui 2020, sest siis tuli ps5 välja, aga väga head ja nautke vanemat kraami on väga palju ... Ma ütleks, et isegi üllatavalt hea on seis - Anno on vahva leid, Crusader kings 3 ka, Humankind oli teada ja MMS ka. Midagi on tekkinud, aga üsna vähe ikka ja RTSi pole ikkagi. Uus Cities Skylines ka ps5, nii et olukord paraneb küll.

Aga jah, iga vähegi decent 80+ ratinguga mängu peale, mis ps5 tuleb, tuleb pc peale 2tk nii, et suhtarvudes ei ole siin mingit paranemist loota.

Foxxx, minu mängu kataloog on ca 2100 mängu, kui Epic asjad välja jätta. Profiili all on steami kontole viide, kui huvi pakub.

_________________
Võib öelda,et ma olen liigselt enesekeskne,aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|

viimati muutis Aeron 14.02.2024 11:28:09, muudetud 5 korda
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Foxxx
HV veteran
Foxxx

liitunud: 22.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.02.2024 11:24:39 vasta tsitaadiga

Ma ei saa su + ja - eriti aru kui aus olla.... Need näitavad nüüd mida? Et neid väidetavalt ei üle ühtegi konsoolidel?

Edit:
https://store.playstation.com/en-fi/product/EP0177-PPSA03261_00-COMPANYOFHEROES3
https://store.playstation.com/en-fi/product/EP4389-PPSA09572_00-JAGGEDALLIANCE03
https://store.playstation.com/en-fi/product/EP4389-CUSA11112_00-THQNORDEUDESP000
https://www.xbox.com/en-US/games/age-of-empires-iv#purchaseoptions
https://www.xbox.com/en-us/games/store/gears-tactics/9nn3hckw5tpc

Total Waridest Shogun on 2011 aasta mäng.. Unity ja Battlefleet on minu jaoks väga võõrad teosed, tunduvad, et pigem väiksemad projektid. C&C Remasterit ei saa otseselt uueks mänguks nimetada ja pigem on loodud PC kasutajale nostalgialaksuks. ja noh teised kummutasin.

Palun tee ÜKS postitus kus sa reaalselt teed mingi kiire fact checki, see ei saa nii keeruline olla. Sul on ometigi ju PC. Kasuta ChatGPT-d kui muidu ei saa.


viimati muutis Foxxx 14.02.2024 11:38:27, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 51 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 48
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.02.2024 11:31:59 vasta tsitaadiga

PS5 vastu võrdlesin, xboxil ei ole siin teemas eriti midagi teha ja Nintendoga vist pole pointi võrrelda.
Aga selles suhtes pean nentima, et on arvestatavalt rohkem tekkinud sortimenti küll, kui aastate eest. Väga cool.

_________________
Võib öelda,et ma olen liigselt enesekeskne,aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Foxxx
HV veteran
Foxxx

liitunud: 22.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.02.2024 11:40:26 vasta tsitaadiga

Lisasin viited. AOE IP ilmselt kuulub MSile ja Gear kuulub kindlalt MSile, seega on selgitatav miks neid konkureerival konsoolil pole.
Kommentaarid: 51 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 48
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.02.2024 11:55:20 vasta tsitaadiga

1. Minu facts check oli tehtud ja post parandatud enne kui sa jõudsid enda viited panna. Teinekord võiks enne ründamist võtta hetke.
2. Shogun kogemata eksis jah sinna ära, ignome seda.
3. See, et asi on xboxi peal, ei toida kuidagi ps5 mängijaid või võrdleme nüüd pc-d 2 konsooli vastu korraga?

Natuke vähem kibestumust palun.

_________________
Võib öelda,et ma olen liigselt enesekeskne,aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Foxxx
HV veteran
Foxxx

liitunud: 22.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.02.2024 12:35:57 vasta tsitaadiga

Aeron, Teema püstitus on konsoolid vs PC icon_biggrin.gif mina pole seda pealkirja pannud, süüdista Mikit icon_biggrin.gif

Ma tõin sulle viite lihtsalt, et kaks MSi poolt omatavat asja on nende konsooli peal olemas ja vaadates su parandatud postitust, siis ma ütleks, et ka ilma nendeta on PS5 valik piisav.
Seega liigume edasi.
Kommentaarid: 51 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 48
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003




sõnum 14.02.2024 12:38:13 vasta tsitaadiga

vana loo juurde tagasi, et konsoolide puhul eeldame siis erinevate konsoolide korraga olemasolu? icon_biggrin.gif
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 238 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 213
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.02.2024 14:11:20 vasta tsitaadiga

Vondur kirjutas:
SKG, kui sul pole valikut või sinu mängude valik piirdub eksklusiivide ja "üks John kiitis" mängudega, siis jääd lihtsalt paljust ilma, aga jah, eks ta ole, hapud viinamarjad. Sa nagu kiitleksid sellega, et keeldud tasuta mängudest, sest nad mingil põhjusel segavad sind. Usu, kontol olevad mängud pole midagi halba, süüa nad ei küsi, vaid annavad sulle võimaluse valida ja avastada kui sa kuuenda Last Of Us-i või viienda Horizon Zero Down-i mängimisest ära väsid. Ja eks ka sinul oleks PS kontol tasuta jagatud mänge, kui Sony neid sulle jagaks... icon_wink.gif

Mis hapud viinamarjad, minu jaoks on mängude valik nii suur, et eales ei jõua kõiki soovituid proovida ja saan pühenduda valikust ainult parimatele, mida ka reaalselt mängin. Muide Microsoft pidevalt pakub mingeid mänge, pole ühtegi veel ligi võtnud. Arvan, et kvaliteet kaalub üle kvantiteedi. Mõttetu neid omale kokku hoorata, stiilis, "äkki kunagi mängin". Ostan ja mängin ainult neid, mida tean, et ka reaalselt on aega pühenduda.

Auron kirjutas:
SKG kirjutas:
On ikka oluline, sest kui keegi korjab omale sadu mänge kokku, kuid reaalselt neid läbi ei mängi, siis ei ole mõtet tulla valikust rääkima kui seda ei praktiseerita. Minu jaoks on oluline, sest ma ei kraabi oma kontole mänge kokku lihtsalt omamise pärast (isegi kui tasuta jagatakse), vaid ainult neid, mida reaalselt ka läbi mängin. See tundub PC gamingu juures levinud olema, et Steami vms kontole on aastate jooksul sadu mänge kokku ostetud/korjatud, kuid neist heal juhul ainult 10% läbi mängitud.


Kust sa võtad seda, et reaalselt läbi ei mängi? Mul on steamis mingi hulk mänge mida ma ei ole veel mänginud, mida ma tahaks mängida aga lihtsalt ei ole sellist aega, et kõike kohe korraga teha - sellegipoolest ma võtan mingi suure soodusega sellise asja ligi mida ma tulevikus kindlasti mängida tahan. Eriti veel siis kui tegu suhteliselt uue mänguga millele suurt -50+% soodust tehakse ehk ainult paar korda aastas. Siis ongi hea, et valik olemas - mängin mingi RPG läbi siis kohe ei viitsi sellist 100+ tunnist pela uuesti ette võtta siis vahelduseks mängin mingi shuuteri läbi, siis äkki mingi kihutamise või strateegia jne. Sedasi ei teki seda tunnet, et see hetk kui mingi mängu isu peale tuleb siis pole soodukat ja teades kuisuured soodused tihtipeale on siis tundub lollus maksta täishinda mängu eest millele võibolla nädala pärast on -70%.

Seega see, et listis on palju mänge ei tähenda midagi.

Jahh, kindlasti mingeid mudilasi on kes suure õhinaga iga tasuta indie jura omale listi panevad ja mida ei mängita aga see on ebaoluline.

Minu kogemus põhineb enda sõpradel-tuttavatel, kes arvutiga mängivad/mängisid. Sadu mänge omale kokku korjanud, kuid ei paista neid kunagi mängivat, või siis on arvutiga mängimise üldse lõpetanud ja Steami kontole jäid sajad mängud, mida said soodukaga kokku ostetud vms, aga kunagi ei mängitud. Ise on nad seda tunnistanud. Ehk siis avalduv pilt on selline, et mängude arvud on suured, kuid mängitud mängude arv on väike, kui võrrelda tervikuga. Ei, ma ei väida, et kõik nii teevad.

Oleks huvitav kui Steam avaldaks mingi statistika, mis näitaks games owned/games completed suhet icon_razz.gif

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."


viimati muutis SKG 14.02.2024 14:17:17, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003




sõnum 14.02.2024 14:15:58 vasta tsitaadiga

SKG kirjutas:
Oleks huvitav kui Steam avaldaks mingi statistika, mis näitaks games owned/games completed suhet icon_razz.gif
completed ei ole data pointina olemas ja paljudel juhtudel on see niikuinii ka ähmane määratlus.
steami kalkulaatorid näitavad seda osa mängudest, mida ei ole mängitud, mingil määral ka mänguaja järgi ja ka kõigi tehtud achievementidega asju.

ma seda completed osa ei tähtsustaks üle. ka enda kogemusest on hulk mänge, mida olen proovinud, ei kliki ja lõpuni mängima ei hakka.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 238 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 213
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.02.2024 14:20:14 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
ma seda completed osa ei tähtsustaks üle. ka enda kogemusest on hulk mänge, mida olen proovinud, ei kliki ja lõpuni mängima ei hakka.

Mis kasu on kvantiteedist, kui sel puudub mänguri jaoks kvaliteet? Lõpuks ikka mängitakse ainult käputäit mänge, aga suurte numbritega on uhke vehkida?

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003




sõnum 14.02.2024 14:22:01 vasta tsitaadiga

kas ei ole huvitav proovida erinevaid mänge, erinevaid žanreid, lähenemisi, mängumehaanikaid, visuaale, lugusid, maailmaid jne?
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 238 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 213
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.02.2024 14:28:53 vasta tsitaadiga

Ikka on, aga kui need hoolikalt valida, siis ma mängin need ka läbi, mitte ei hangi neid lihtsalt "prooviks".
_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.02.2024 14:41:23 vasta tsitaadiga

Oeh, väsitav on see kuidagi rumal punnitamine, et valik on halb ja polegi vaja häid mänge mille vahel valida.
Ma saan aru, et sa ise ei viitsi, ei taha proovida ei koti, aga selline elementaarne asi nagu valikuvabadus ei saa olla halb asi.
Ja platvorm kus sul on rohkem valikuid, rohkem vabadust, on lihtalt parem selles osas.

Vahet ei ole kes kui palju või mida päeva lõpuks ostab. Vähemalt tal on vabadus teha valikuid, mida ps5 puhul ei ole.
Foxxx, siin räägib mingist piisavusest, ma ütleks rohkem bare minumum.
Keskmine gamer on minu vanune 30-39 vist viimaste uuringute andmetel usa näitel vms.
Need inimesed kes mäletavad veel mängunduse noorusaastaid.

Tore et taktikalised squad based asjad nagu xcom ,marvel warhammer on jõudnud konsoolidele ka uuemates iteratsioonides, aga sortiment on ikka parimal juhul 1/2. Mis muidugi on isegi hea tulemus vs aastate tagusega.
Igast mangeerimise mängud nagu Europa universalid või Victoria või grand strategy nagu Total War või igast kosmose asjad (sins of the solar empire analoogid) on nii nigelalt esindatud ja samas vananevad üli hästi sest nende väärtus on need mõtted ja ülesehitus, mitte visuaalid.
Tore, et Age of Wonders 4 lõpuks jõudis konsoolidele, aga ma panen Hommi ikka kord aastas käima või King's Bounty või Discioples-i.
Vahava et management mängud nagu Tropico 6 või mõni Tyrcoon või CitiesSkyline on jõudnud PSi peale, aga Tripico 6 on nt on imo crap vs Tropico 4 ja Tycoone tahaks ka rohkem kui üksikud - themepark, hospital, prison etc...
Cities on tõest tore tho ja Anno ka! Anno on fantastiline, ma ei tea kas ka konsooli versioon, aga vähemalt on olemas.
Päris RTS mängudest ei tasu rääkidagi muidugi - SC2 on endiselt top dog ja seda pole, Totan Annihiliation ja sõbrad ka väga viisakad, varsti ex-blizzardi inimestelt tulemas mingi uus ka PC only, RA remaster, CnC Generals koos modidega ja igast muud lahedad RTSid (age of mythology või battle realms, metal fatigue) on kõik olematus PSi peal.

Sul ON valik. Proovida, mis meeldib, mis mitte. Uusi ja vanu asju.

Todate minu enim sõpradega mängitud ja most fun local MP mäng on 2011 välja lastud Speedrunners [~140h]. Fantastiline. Õnneks PS peal ka olemas, aga illustreerib kenasti, et older content matters.
Väsitav on see võitlus valiku vabaduse vastu.

tsitaat:
Ikka on, aga kui need hoolikalt valida, siis ma mängin need ka läbi, mitte ei hangi neid lihtsalt "prooviks".

- steamis on 2h refund policy. PSNis ka?

Full games, downloadable content, in-game consumables and season passes fall under this category.
After purchasing this type of content through PlayStation Store, you have 14 days from purchase to request a refund. If you have started to download or stream the purchased content you will not be eligible for a refund unless the content is faulty.
To request a refund for this type of content, please contact us.


Nope. Veel üks põhjus, miks PC>PS. Ma Nextfestist ei räägi üldse, eraldi event et uusi asju kogeda.

Kuidagi ebaküps, küüniline ja mitte-terviklik on kogu see vaidlus.
Meenub vanaisa ütlus - santi ei saa sundida, kui sant ei taha kõndida.
MInu pärast istuge siis oma limiteeritud sortimendi otsas blissful ignorantsis, kiitke teinetest takka, et see ongi piisav ja monthly subsidest saab kõik midagi väärt mängud kätte ja vanemad mängud on üldse poinltess, aga kui me räägime teiste inimeste vabadusest ja eelistustest, siis võiks nagu rohkem vaeva näga, et midagi veidigi kvaliteetsemat arvata.

_________________
Võib öelda,et ma olen liigselt enesekeskne,aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|

viimati muutis Aeron 14.02.2024 14:50:03, muudetud 6 korda
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 14.02.2024 14:41:38 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
kas ei ole huvitav proovida erinevaid mänge, erinevaid žanreid, lähenemisi, mängumehaanikaid, visuaale, lugusid, maailmaid jne?

Mõned siin teevad otsuseid review põhjal ju icon_biggrin.gif Vaata kui palju aega säästab kellegi teise arvamus ja ei peagi kogemata midagi tegelikult head ja ägedat avastama.
Kommentaarid: 204 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 170
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.02.2024 14:59:29 vasta tsitaadiga

Janis kirjutas:
londiste kirjutas:
kas ei ole huvitav proovida erinevaid mänge, erinevaid žanreid, lähenemisi, mängumehaanikaid, visuaale, lugusid, maailmaid jne?

Mõned siin teevad otsuseid review põhjal ju icon_biggrin.gif Vaata kui palju aega säästab kellegi teise arvamus ja ei peagi kogemata midagi tegelikult head ja ägedat avastama.

Ei tasu unustada ka Metacritic skoori. 80 juurest pidavat piir minema. icon_cool.gif

/s

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aeron
HV Guru
Aeron

liitunud: 11.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.02.2024 15:17:31 vasta tsitaadiga

SKG, see piir sai muide kunagi tõmmatud konsooli poole tungival soovil.
Toona oli loogika, et ei ole mõtet vaadata kõiki PC mänge, sest enamik on crap, ainult head asjad loevad.
Sai siis selline arbitraarne joon 80 peale tõmmatud, kuna see võiks sümboliseerida mängu, mis 8 inimese arvates 10st on hea.
Aga mulle väga sobib see, et võtame kõiki PC mänge arvesse ja emulatsiooni ka. Ikkagi platvormi võimalused ju! Btw, steamis on ca ~100 000 mängu.

_________________
Võib öelda,et ma olen liigselt enesekeskne,aga mind see ei häiri
Tulge kõik HV rahvaga jalkat mängima!
|
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Vaidlused »  Võitlustanner »  Konsoolid vs PC mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 106, 107, 108 ... 140, 141, 142  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.