Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Tarkvara ja arvutimängud »  Windows XP Pro hakkab tarkvarapiraate kiusama märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13, 14  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Imps2s
HV kasutaja

liitunud: 27.02.2006




sõnum 02.09.2008 00:46:56 vasta tsitaadiga

Jääb sellinemulje, et enamus on MS'i raklaamiagendid.
Ostad selle või selle võidad nii palju.
Aga miks peaks see meie asi olema palju MS'il miljardeid saamata jääb?
Meie ei saa sellest midagi kasu,vaid maksame neile neid miljardeid.
Mina küll oma panust ei anna.Korpuse peal xp home ja xp pro litsentsid olemas aga ikka on pirapeal,saa nüüd aru.
Kommentaarid: 31 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 29
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Foxxx
HV veteran
Foxxx

liitunud: 22.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.09.2008 00:51:39 vasta tsitaadiga

Imps2s, Selles viga ongi, me arutle konkreetsest tarkvarast vaid MS-st.
Kõik kiruvad, et Windows on pask ja ei ole väärt midagi, aga palun seletage mulle ära miks nii paljud seda kasutavad, kui litsentsi ostmine käib üle jõu, siis on alternatiive.
Kommentaarid: 51 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 48
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 02.09.2008 00:53:20 vasta tsitaadiga

Reklaamiagendid kindlasti mitte, HV serverites pole M$ tarkvarast haisugi 8) icon_lol.gif
Ja kusjuures Red Hat Enterprise litsentsid polnud teps mitte odavad, aga sellegipoolest ei hakanud me mõtlemagi piraatlusele.

XP Pro litsents tuli läpakaga kaasa icon_smile.gif

Küll aga vastuväited piraatluse õigustamisele on mõeldud üldisena maailmas kehtivat ettevõtluskorda silmas pidades, mitte ekslusiivselt pisipehme kaitseks, nagu mõni seda välja loeb icon_wink.gif

_________________
HV valuutakalkulaator
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
d3t
HV Guru
d3t

liitunud: 14.05.2004




sõnum 02.09.2008 01:14:57 vasta tsitaadiga

Foxxx kirjutas:
Windows on alati tekitanud väga palju vastakaid arvamusi, aga võtame näiteks Photoshopi, tegemist on mõnikümmend tuhat krooni maksva programmiga, mida kahtlemata piratakse ka.

Photoshop on tegelt odav kui sa vaatad kui palju raha sellega teenida saab thumbs_up.gif

_________________
next.Insiders - koht mängijatele ja tehnikahuvilistele toredaks ajaveetmiseks.
PT: Sony XE90 & LG C1 värvi kalibreerimine
Lecktor - 3D printerid ja lisatarvikud, Voron, Prusa jne
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 72
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 02.09.2008 01:18:17 vasta tsitaadiga

d3t kirjutas:
Foxxx kirjutas:
Windows on alati tekitanud väga palju vastakaid arvamusi, aga võtame näiteks Photoshopi, tegemist on mõnikümmend tuhat krooni maksva programmiga, mida kahtlemata piratakse ka.

Photoshop on tegelt odav kui sa vaatad kui palju raha sellega teenida saab thumbs_up.gif

Täpselt!

Ja samal põhjusel ei paisata kodukasutajale odavalt müüki ka XP Pro litsentse, kuna ärikasutajad nende eest maksavad ja kodukasutajale see polegi mõeldud.
XP Pro OEM osakaal TCO-st on tegelikult imeväike, kui hakata täpsemalt arvutama icon_wink.gif
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Imps2s
HV kasutaja

liitunud: 27.02.2006




sõnum 02.09.2008 01:19:07 vasta tsitaadiga

d3t kirjutas:
Foxxx kirjutas:
Windows on alati tekitanud väga palju vastakaid arvamusi, aga võtame näiteks Photoshopi, tegemist on mõnikümmend tuhat krooni maksva programmiga, mida kahtlemata piratakse ka.

Photoshop on tegelt odav kui sa vaatad kui palju raha sellega teenida saab thumbs_up.gif


Ja veel rohkem teenida kui sa pirad. icon_wink.gif
Mitmesse masinasse sisse ,iga aparaadi taha üks vant ja raha tuleb.
Kommentaarid: 31 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 29
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 02.09.2008 01:23:50 vasta tsitaadiga

Imps2s kirjutas:
d3t kirjutas:
Foxxx kirjutas:
Windows on alati tekitanud väga palju vastakaid arvamusi, aga võtame näiteks Photoshopi, tegemist on mõnikümmend tuhat krooni maksva programmiga, mida kahtlemata piratakse ka.

Photoshop on tegelt odav kui sa vaatad kui palju raha sellega teenida saab thumbs_up.gif


Ja veel rohkem teenida kui sa pirad. icon_wink.gif
Mitmesse masinasse sisse ,iga aparaadi taha üks vant ja raha tuleb.

Ja mul ei oleks mitte üks raas kahju nendest piraatidest, kui BSA neile kaela sajab ja/või piraatluse ilmsiktulekul firma nimi jäädavalt rikutud saab ja riigihangetelt kõrvaldatud 8)
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
d3t
HV Guru
d3t

liitunud: 14.05.2004




sõnum 02.09.2008 01:39:45 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
Imps2s kirjutas:
d3t kirjutas:
Foxxx kirjutas:
Windows on alati tekitanud väga palju vastakaid arvamusi, aga võtame näiteks Photoshopi, tegemist on mõnikümmend tuhat krooni maksva programmiga, mida kahtlemata piratakse ka.

Photoshop on tegelt odav kui sa vaatad kui palju raha sellega teenida saab thumbs_up.gif


Ja veel rohkem teenida kui sa pirad. icon_wink.gif
Mitmesse masinasse sisse ,iga aparaadi taha üks vant ja raha tuleb.

Ja mul ei oleks mitte üks raas kahju nendest piraatidest, kui BSA neile kaela sajab ja/või piraatluse ilmsiktulekul firma nimi jäädavalt rikutud saab ja riigihangetelt kõrvaldatud 8)

Nõustun Taneliga thumbs_up.gif

_________________
next.Insiders - koht mängijatele ja tehnikahuvilistele toredaks ajaveetmiseks.
PT: Sony XE90 & LG C1 värvi kalibreerimine
Lecktor - 3D printerid ja lisatarvikud, Voron, Prusa jne
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 72
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Noname
HV Guru
Noname

liitunud: 26.10.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.09.2008 02:21:03 vasta tsitaadiga

tarkvara piraatlus on hea ja tore asi, kui ühtegi softi poleks võimalik pirada oleks 90% HV kasutajatest soome ehitajad ja eestist kui e-riigist ei saaks rääkida

piraatlus pole vargus.

win xp on nüüdseks mõttetu os, ei maksaks selle eest 100.- ka mitte.

_________________
"Olukord on sitt, aga see on meie tuleviku väetis." - Lennart Meri
"Edu on kehv õpetaja. See ahvatleb tarku inimesi mõtlema, et nad ei saagi kaotada" - B. Gates
Kommentaarid: 370 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 320
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.09.2008 07:55:38 vasta tsitaadiga

ära maksa. keegi ei sunni. hakkas peale seda avaldust kergem nüüd? naine annab keppi ka ehk? mõnes suures i mean BIG kontoris oled käinud? mina küsisin igaks juhuks meie Gurude käest üle, et kaua xp veel majas on. selle peale öeldi, et minimaalselt 3 aastat. okei, see selleks.
piraatlus teatud puhkudel tuleb kõne alla küll. nt juhtudel kui on tarvis leida mingi täiesti uut asja tegev programm. nt. ostsime majja tarkvara inventuuri tegemiseks ca 20k eest ühe analüsaatori litsentsi aga enne seda oli vaja umbes kolme kandidaati katsetada.. ametlikult saadav " free trial" on nuditud ja "dvanced options" e nn testida ei saa sellega. testisime, valisime välja ja maksime kenasti raha ära. Nüüd ei pea enam SMS iga ziljon meetrit queryt enam tegema.

_________________
Hooldatud (puhastatud, installitud) sülearvutid - https://www.yaga.ee/mox-fulder
https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. Kui aega on, võin u 100km kaugusele kuhu post hästi ei käi, ära tuua.
Kommentaarid: 1104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 704
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XYZ
HV Guru
XYZ

liitunud: 05.11.2001




sõnum 02.09.2008 08:25:27 vasta tsitaadiga

daddo kirjutas:
XYZ kirjutas:
...
Ent kui tahad sama tarkvara, mida sulle seletamatutel põhjustel nii suur hulk kasutajaid maailmas ostab, siis võid sina ka raha maksta selle tarkvara eest icon_exclaim.gif


Ega see nii seletamatu polegi. Ma olen täiesti kindel, et mul, sul kui ka enamusel teistel on pesumasinal ikka veel see programm peal, millega see koos on müüki lastud. Ma ei tea, kas saab sellest nüüd rääkida, et see pesumasina programm (ärgem isegi süüvi nii sügavale, et milline masin) maailma parim on, sest seletamatul põhjusel seda kõik maailmas ostavad.
Aga igatahes läks mu eelmise postituse mõte sinu lainepikkusest mööda. Aga noh, vahet polegi. Nii palju kui on inimesi, on arvamusi. Mina lihtsalt teie südamevaluga MS eest ei ühine. Kõikidel eelpool enda poolt välja öeldud põhjustel.
Küll sa võid lauslollusi kirjutada icon_exclaim.gif
Mind ei huvita mis sul momendil arvutis opsüssiks on. Sa kaitsed piraaditsemist, varastamist nii ägedalt, et see annab alust sind paadund piraadiks pidada, vähemalt mõtteviisilt. Ja ma ei imestaks vähimalgi määral kui kuskilt selguks, et varastatud asjade kokkuostuga tegeled. Aga NB! - see kõik on lihtsalt sinu mõtteavalduste tõttu selline potentsiaalne võimalus!!! Su tegelikud teod võivad su sõnadest ka erineda, pole sugugi esimene kord maailmas.....
Kui kasvõi loodad sedasi linuxile reklaami teha, siis see on üks kentsakamaid vorme selleks --- meelitada inimesi esmalt varastama ja kui nad kuskil vastu muhku sellega saavad, siis loota, et nad järsku vabavara avastavad.....ekstrakentsakas.....
Või on tegemist ülisuure kadedusega win populaarsusele maailmas??? Mnjah, kas nüüd tulin õige mõtte peale, et mis seletab neid ülivildakaid sinu postitusi???


viimati muutis XYZ 02.09.2008 08:38:44, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 12 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jnt
HV Guru
jnt

liitunud: 10.05.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.09.2008 08:28:42 vasta tsitaadiga

einojah, kui ikka tarkvara kasutatakse papi tegemiseks (olgu siis kõne all nii win kui ka ps jpm), siis oleks küll häbi, kui ei kavatsetagi asja ära osta... See on küll madal, kui pirasofti kasutades teenitakse mingeid suuri summasid. (Küll aga niisama koduses kasutuses olevale piraatlusele mul veidi pehmem lähenemine, kuid ega seegi muidugi õige pole)
_________________
Seisab keldris vana 386-486-Pentium1? Räägime! Ehk saan vanakesele uue elu anda. icon_wink.gif
Vaata siia, äkki müün midagi põnevat -> https://www.osta.ee/index.php?fuseaction=listing.seller&q[seller]=jnt
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 99
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
daddo
HV kasutaja
daddo

liitunud: 30.11.2002




sõnum 02.09.2008 09:47:16 vasta tsitaadiga

XYZ kirjutas:

Küll sa võid lauslollusi kirjutada icon_exclaim.gif
Mind ei huvita mis sul momendil arvutis opsüssiks on. Sa kaitsed piraaditsemist, varastamist nii ägedalt, et see annab alust sind paadund piraadiks pidada, vähemalt mõtteviisilt. Ja ma ei imestaks vähimalgi määral kui kuskilt selguks, et varastatud asjade kokkuostuga tegeled. Aga NB! - see kõik on lihtsalt sinu mõtteavalduste tõttu selline potentsiaalne võimalus!!! Su tegelikud teod võivad su sõnadest ka erineda, pole sugugi esimene kord maailmas.....


Minu arvamus on lauslollus ja sinu oma pole? Kuidas neid arvamusi nagu täpselt "kaalud"? Aga ma märkan selle juures seda, et kui ma ise argumenteerin ikka veel piraatluse teemal, siis sinu argumendid on millegipärast asendunud millegipärast isiklike rünnakutega sinu oppoendi vastu...

XYZ kirjutas:

Kui kasvõi loodad sedasi linuxile reklaami teha, siis see on üks kentsakamaid vorme selleks --- meelitada inimesi esmalt varastama ja kui nad kuskil vastu muhku sellega saavad, siis loota, et nad järsku vabavara avastavad.....ekstrakentsakas.....
Või on tegemist ülisuure kadedusega win populaarsusele maailmas??? Mnjah, kas nüüd tulin õige mõtte peale, et mis seletab neid ülivildakaid sinu postitusi???


Esiteks pole mul õrna aimugi, mis "reklaamist" sa siin räägid. Mu jutust selliseid seoseid "välja tirides" peab ikka lennuka fantaasiaga olema.
Teiseks, jäta korraks lahmimine kõrvale ja palun tsiteeri siit teemast, kus ma sinu arvates lihtlausega, selgesõnaliselt soovitan pirada või väidan, et see on hea.
Selle teema piires ma olen astunud nende poole, kes peavad MS operatsioone ülehinnatuks. Pane tähele, sellisel seisukohal olek ei eelda mitte mingil moel selle toote piramist ega selle toote piramise propageerimist.
Usun, et oled oma ärritusest hoolimata muidu suht norm tüüp ja orienteerud maailmas ja ühiskonnas vähemalt rahuldaval tasemel. Ja sealjuures pead ise ka kindlasti mingeid konkreetseid tooteid või tootegruppe mõttetult kalliks. Kui juba autonäited sisse tuua, siis oletame, et XYZ arvab, et Bentley on ikka mõttetult kallis auto. XYZ-il endal ei ole ei ostetult ega varastatult ühtki Bentley-t. Kas XYZ on lihtsalt oma arvamuse pärast varas? Selle süütu isikliku seisukoha pärast, et Bentley-d on ülehinnatud. Täpselt sellisele situatsioonikirjeldusele vastan mina siin tarkvarapiraatluse teemas ja mind sa oled juba vargaks ja piraadiks tembeldanud.

Aga teistele teemaarenguks: kui piraatluse vastu võidelda, siis peab selles valitsema 0-tolerants, nõus? Vaadates antud postituse illustratsiooniks olevat fotot, siis hakkas huvitama, kuidas on saadud selle foto kasutusõigus siin foorumis, selle teema juures. Creative Commonsi või muud samalaadset litsentsimärget juures pole, pole ka viidet autorile või õiguste valdajale...
Tanel?

_________________
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bugbrake
HV kasutaja

liitunud: 10.12.2006




sõnum 02.09.2008 09:55:13 vasta tsitaadiga

Foxxx kirjutas:
Kõik kiruvad, et Windows on piix ja ei ole väärt midagi, aga palun seletage mulle ära miks nii paljud seda kasutavad, kui litsentsi ostmine käib üle jõu, siis on alternatiive.


Vaata asi saab juba alguse poest. Lähed poodi täiesti esimestkorda arvutit ostma, poest ei jagata sulle infot vaid pakutakse kohe windowsiga arvutit. Ma ei ole veel kuulnud kedagi poes, kes oleks küsinud ja selgitanud, et kas soovite selle, selle või hoopis sellise OP süsteemiga arvutit ja see, see, see maksab nii palju jne. Vahel harva küsitakse ainult, et kas ilma OP süsteemita või koos windowsia (nimelt pakutakse just windowsiga masinat).

d3t kirjutas:
Photoshop on tegelt odav kui sa vaatad kui palju raha sellega teenida saab


Aga ma ei taha sellega raha teenida, tahan oma töid ja pilte tasuta jagada või teen neid ainult endale.

Seni kuni MS ei suuda teha täiesti piramis kindlat windowsi ei tahaks selle eest maksata ka, sest keegi võib minu omast ju copy teha.
Ah jaa ärge nähke vaeva näpuga näitamisel minupoole kui piraat - tervitusi Linuxi maalimast icon_smile.gif

_________________
Alati teadke, et kuulujutte mõtlevad välja vihkajad, levitavad lollid, aga usuvad idioodid.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 02.09.2008 10:07:39 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Vaata asi saab juba alguse poest. Lähed poodi täiesti esimestkorda arvutit ostma, poest ei jagata sulle infot vaid pakutakse kohe windowsiga arvutit. Ma ei ole veel kuulnud kedagi poes, kes oleks küsinud ja selgitanud, et kas soovite selle, selle või hoopis sellise OP süsteemiga arvutit ja see, see, see maksab nii palju jne. Vahel harva küsitakse ainult, et kas ilma OP süsteemita või koos windowsia (nimelt pakutakse just windowsiga masinat).

Nõus, ja siinkohal on probleemideks raha ja tugi (ehk jällegi raha).
Esiteks, Linux müügi puhul müüja ei teeni reeglina pappi (jätan siinkohal välja tasulised linux reliisid ja litsentsid)
Teiseks, keskmine arvutipoe müüja ei tea Linuxist essugi, seega ei oska ta ka sellest midagi rääkida, rääkimata selle installimisest vms
Kolmandaks, tugi? Kes peaks tädi Maalile (tasuta) tehnilist tuge andma? Microsofti puhul on tasuta tugi olemas mingi ajaperioodi jooksul.
Selles mõttes on M$ tabanud naelapea pihta, et on loonud operatsioonisüsteemid, mida on suhteliselt lihtne kasutada ka tädi Maalil ja et selle müügist ja toest teenivad kõik kanalid pappi (tootja, distribuutor/OEM, edasimüüja)
Ei hakka siinkohal diskuteerima seaduserikkumisi ja monopoolse olukorra ärakasutamisi, nendin lihtsalt fakti.
Õnneks on Apple viimastel aastatel M$ kandadele astunud ja turuosa (tagasi) võitnud 8)

tsitaat:

Aga ma ei taha sellega raha teenida, tahan oma töid ja pilte tasuta jagada või teen neid ainult endale.

Siis võta gimp vms, ei pea varastatud kahuriga varblast laskma icon_wink.gif
Kui aga teed juba vingemaid töid ja jagad oma töid mingil eesmärgil ja kasutad tööde tegemiseks fotopoodi, oled sulaselge piraat.

tsitaat:

Seni kuni MS ei suuda teha täiesti piramis kindlat windowsi ei tahaks selle eest maksata ka, sest keegi võib minu omast ju copy teha.

icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif
Ma loodan, et sa seda irooniliselt kirjutasid icon_biggrin.gif

tsitaat:

Aga teistele teemaarenguks: kui piraatluse vastu võidelda, siis peab selles valitsema 0-tolerants, nõus? Vaadates antud postituse illustratsiooniks olevat fotot, siis hakkas huvitama, kuidas on saadud selle foto kasutusõigus siin foorumis, selle teema juures. Creative Commonsi või muud samalaadset litsentsimärget juures pole, pole ka viidet autorile või õiguste valdajale...
Tanel?

Jah, tunnistan ausalt, et kasutasin ühte netist leitud pilti, seega olen piraat icon_cry.gif icon_redface.gif
Vahetasin pildi välja omatehtud pildi vastu, mille tegin Bermuudal. Sellega ei tohiks copyright probleeme olla icon_razz.gif
Uudist kirjutades ei tulnud meeldegi, et mul piraadipeo teemalised pildid tegelikult olemas, tänan tähelepanu juhtimast.
Vabandan nende ees, kelle õiguslikku tunnet rikkusin.
Hundid söönud, lambad terved 8)
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
XYZ
HV Guru
XYZ

liitunud: 05.11.2001




sõnum 02.09.2008 10:10:44 vasta tsitaadiga

daddo, äkki loed omaenda postitused siin teemas üle. Kui need pole piraatlust õigustada püüdvad, lausa piraatlusele õhutavad, siis ei saa ma nende sisust üleüldse vähimalgi määral aru. Tõstan käed selles suhtes püsti, annan alla!
Kordan veelkord juba mitu korda väljaöeldut : Ms hinnad ei ole minu silmis päris õiged, tunduvalt madalamad võiks olla, kuid see ei anna vähimatki õigust piraaditsemiseks, varastamiseks icon_exclaim.gif Vabavara on piisavalt saada, ent kui tahad ilmtingimata win-i kasutada, siis võid ka sina selle eest raha maksta icon_exclaim.gif

bugbrake, poes arvestatakse enamuse ostjate tüüpsoovidega. Kui tähelepanelikult firmade pakkumistesse süüvid, siis leiad piisavalt ka ilma win-ta ostuvõimalusi. Linuxit otse pakkuda aga , hm, on firmasid kes on mingi distro välja valinud ja seda pakuvad, ent paljud jätavad asja lihtsalt ostjate otsustada - las ise otsustavad milline distro sellest kirjust linuximaailmast neile meeldib.
Ent lause "Seni kuni MS ei suuda teha täiesti piramis kindlat windowsi ei tahaks selle eest maksata ka, sest keegi võib minu omast ju copy teha." on küll ülimalt kummaline - kuidas saab koopiat teha suvaline isik??? On su arvuti avalikus kasutuses ja installmeedia kuskil igale möödakäiale kättesaadav icon_question.gif icon_question.gif icon_question.gif
icon_lol.gif icon_rolleyes.gif icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 12 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bugbrake
HV kasutaja

liitunud: 10.12.2006




sõnum 02.09.2008 10:27:56 vasta tsitaadiga

bugbrake kirjutas:
Seni kuni MS ei suuda teha täiesti piramis kindlat windowsi ei tahaks selle eest maksata ka, sest keegi võib minu omast ju copy teha.


Muidugi võtke seda täie tõsidusega icon_biggrin.gif

Täiesti piramis kindlat windowsi ei saagi olema ja kas MS seda nii väga tahakski - kaotab liiga suure turuosa.

Tüüpsoovidega - kuidas see sellises monopoolses seisus üldse erapooletult tekkida saaks? Ma pidasin silmas siiski eraisikut. Miks ma ei ole kuulnud poest soovitust, et võitke Linuxiga masin, sest siis ei pea te muretsema viiruste ja paljude turvaaukude pärast vastupidiselt windowsiga. Nii lihtne on lihtinimest lolliks teha ja talle igasugust jama kaela ajada ning pärast öelda arvestame tüüpsoovidega.

_________________
Alati teadke, et kuulujutte mõtlevad välja vihkajad, levitavad lollid, aga usuvad idioodid.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XYZ
HV Guru
XYZ

liitunud: 05.11.2001




sõnum 02.09.2008 10:55:22 vasta tsitaadiga

Kui tihend lekib, siis ei aita sind linux ka icon_exclaim.gif Tule fantaasiamaailmadest maa peale. Linuxiliste turvaaukude nimekirjad on sama pikad kui win omad, vahe pigem selles, et win rünne toimub suurema intensiivsusega.
Ja tuletan veelkord meelde linuxi maailma tohutut kirjut pilti. Poemüüjad ei tea sealt midagi nii kuumalt soovitada nagu sina seda näha tahaksid.
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 12 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bugbrake
HV kasutaja

liitunud: 10.12.2006




sõnum 02.09.2008 11:19:05 vasta tsitaadiga

XYZ kirjutas:
Kui tihend lekib, siis ei aita sind linux ka icon_exclaim.gif Tule fantaasiamaailmadest maa peale. Linuxiliste turvaaukude nimekirjad on sama pikad kui win omad, vahe pigem selles, et win rünne toimub suurema intensiivsusega.
Ja tuletan veelkord meelde linuxi maailma tohutut kirjut pilti. Poemüüjad ei tea sealt midagi nii kuumalt soovitada nagu sina seda näha tahaksid.


Turvaauke on aga kindlasti ei anna nimekirja nii pikaks venitada kui windowsil pluss veel viiruste list, see mõru pill tuleb teil alla neelata! Vistaga püüti ka seda tohutut kirjut pilti ka windowsi maailma tuua icon_wink.gif Müüjad teavad kindlasti kogu XP ja Visata erinevaid versioone peast icon_biggrin.gif Ei ole vaja seda tervet Linuxiliste nimekirja pähe õppida, piisaks ju paarist populaarsemast valikust - http://distrowatch.com/ näiteks Ubuntust, Mandrivast, openSUSEst ja Fedorast. Andku vähemalt ilma op süsteemita arvutile üks Linuxiliste plaatki poe poolt kaasa, sest selle install on mitukorda lihtsam, loogilisem ja kiirem kui windowside install. Oleks seegi asi piramise piiramisel või kuidas?

_________________
Alati teadke, et kuulujutte mõtlevad välja vihkajad, levitavad lollid, aga usuvad idioodid.


viimati muutis bugbrake 02.09.2008 11:26:05, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Renka
HV Guru
Renka

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.09.2008 11:24:27 vasta tsitaadiga

AFFmees kirjutas:
mina leidsin netist huvitava ahtiveeritud, SP1 ja kõikide vajalike lisadega Vista Ultimate mis ei vaja aktiveerimist ja töötab nagu nalja WGA loll ütleb et on aktiveeritud ja kõik on kombes. Installikas oli ka mingite häkkerite poolt tehtud. Ei tea kes viitsiks raha raisata Vista peale mis kõlbab vaid internetis kolamiseks. Sest isegi filmide vaatamiselt DVD korralik jookseb kokku ja vanemate progede jooksutamine on üldse mööda :O.
ä
Aga kui see Vista ei kõlba kuhugile siis miks seda kasutama peab? icon_rolleyes.gif


Muide te oma vaidluses unustate ära, et siin ei ole mitte MS kõige suurem kaotaja vaid konkureerivad tarkvarapakid. Microsoft ise võidab piramisest kindlasti rohkem kui kaotab. Tänu massilisele piramisele ongi MS monopoolses seisus kuna inimesed oma lolluse tõttu ei vaatagi alternatiivide poole - ja kui juba üks tarkvara kätte harjub siis niiväga lihtsalt inimene ei viitsi ennast ümber harjutada. Siin tulevad mängu Microsofti anti-pira kampaaniad. Kui hunnik inimesi on jälle oma tarkvarakasutus harjumused kinnistanud siis teeb MS väikese kampaania kus pitsitab pirajaid ja jälle mingi x osa inimestest läheb rõõmsalt poodi legaalset softi ostma.

Ja sama rada läheb edasi - kuna inimene on kungi kodus MS toodetega harjunud siis tahetakse otseloomulikult ka tööjuures sama softi saada.

Sellise skeemiga aga ongi kaotajad alternatiivid - kuna inimesed nendest midagi ei tea. Paljud teist on reaalselt Linuxit või OSX'i proovinud? Mõtlen siin ikka konkreetset kasutamist mitte 5min näppimist ja siis otsust: "ei see kõik on paha", kuna tegu ei ole 1:1 MS toote klooniga.

Kõige lahedamad on muidugi sellised inimesed keda siin just tsiteerisin: "MS toode ei kõlba kuhugile - sellepärast peabki seda pirama". Aga võibolla prooviks siis alternatiive (tasuta või tasulisi) ja leiaks sealt sobiva? Praeguse käitumisega aga hoopis toetatakse seda "vihatud" MSi

Ja kui nüüd keegi sai mu jutust aru, et piramine on MSile hea ja kõikide pirajate õigustused on puhas kuld siis nii see pole. Piramine ei peaks olema midagi millega kekatakse ja mida õigustatakse. Pigem peaks olema häbi(/süümekad/mingi muu tunne), et tekitatakse oma vihatud tarkvaratootjale konkurentsieelis/monopoolne seis.

_________________
There is no place like 127.0.0.1
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
XYZ
HV Guru
XYZ

liitunud: 05.11.2001




sõnum 02.09.2008 11:39:51 vasta tsitaadiga

bugbrake kirjutas:
XYZ kirjutas:
Kui tihend lekib, siis ei aita sind linux ka icon_exclaim.gif Tule fantaasiamaailmadest maa peale. Linuxiliste turvaaukude nimekirjad on sama pikad kui win omad, vahe pigem selles, et win rünne toimub suurema intensiivsusega.
Ja tuletan veelkord meelde linuxi maailma tohutut kirjut pilti. Poemüüjad ei tea sealt midagi nii kuumalt soovitada nagu sina seda näha tahaksid.


Turvaauke on aga kindlasti ei anna nimekirja nii pikaks venitada kui windowsil pluss veel viiruste list, see mõru pill tuleb teil alla neelata! Vistaga püüti ka seda tohutut kirjut pilti ka windowsi maailma tuua icon_wink.gif Müüjad teavad kindlasti kogu XP ja Visata erinevaid versioone peast icon_biggrin.gif Ei ole vaja seda tervet Linuxiliste nimekirja pähe õppida, piisaks ju paarist populaarsemast valikust - http://distrowatch.com/ näiteks Ubuntust, Mandrivast, openSUSEst ja Fedorast. Andku vähemalt plaatki poe poolt kaasa, sest selle install on mitukorda lihtsam, loogilisem ja kiirem kui windowside install.
Eksid rängalt icon_exclaim.gif Ära võta oma soovunelmaid tegelikuse pähe icon_wink.gif
Win ja linuxite turvaaukude nimekirjad on üsna võrdse pikkusega, sõltuvalt võrdluspäevast vist kord üks pikem ja järgmine päev võib asi olla vastupidi. Loodetavasti oled oma linuxi kerneli uuendanud? Mitte ei kasuta ohtlikku vana versiooni?
Ja win install on raske ja keeruline enamasti paadunud linuxikasutajatele või halva rauavaliku teinutele, kodukasutaja võib osta eelinstalleeritult win-i, kus jääb vaid aktiveerimine lõpule viia...
XP ja Vista eri versioonidega on vist varsti esimese klassi koolilapsedki põhjalikult kursis ja müüjatel pole vajadustki neid üle seletada icon_lol.gif Aga ürita neilt samapalju infot välja pigistada kasvõi sinu mainitud linuxite kohta, mõni üksik vaid ehk miskit teab... icon_wink.gif (ja ma ei mõtle, et mingid kooli arvutiõpetajad selles kuidagi süüdi oleks)
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 12 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bugbrake
HV kasutaja

liitunud: 10.12.2006




sõnum 02.09.2008 12:13:49 vasta tsitaadiga

XYZ kirjutas:
bugbrake kirjutas:
XYZ kirjutas:
Kui tihend lekib, siis ei aita sind linux ka icon_exclaim.gif Tule fantaasiamaailmadest maa peale. Linuxiliste turvaaukude nimekirjad on sama pikad kui win omad, vahe pigem selles, et win rünne toimub suurema intensiivsusega.
Ja tuletan veelkord meelde linuxi maailma tohutut kirjut pilti. Poemüüjad ei tea sealt midagi nii kuumalt soovitada nagu sina seda näha tahaksid.


Turvaauke on aga kindlasti ei anna nimekirja nii pikaks venitada kui windowsil pluss veel viiruste list, see mõru pill tuleb teil alla neelata! Vistaga püüti ka seda tohutut kirjut pilti ka windowsi maailma tuua icon_wink.gif Müüjad teavad kindlasti kogu XP ja Visata erinevaid versioone peast icon_biggrin.gif Ei ole vaja seda tervet Linuxiliste nimekirja pähe õppida, piisaks ju paarist populaarsemast valikust - http://distrowatch.com/ näiteks Ubuntust, Mandrivast, openSUSEst ja Fedorast. Andku vähemalt plaatki poe poolt kaasa, sest selle install on mitukorda lihtsam, loogilisem ja kiirem kui windowside install.
Eksid rängalt icon_exclaim.gif Ära võta oma soovunelmaid tegelikuse pähe icon_wink.gif
Win ja linuxite turvaaukude nimekirjad on üsna võrdse pikkusega, sõltuvalt võrdluspäevast vist kord üks pikem ja järgmine päev võib asi olla vastupidi. Loodetavasti oled oma linuxi kerneli uuendanud? Mitte ei kasuta ohtlikku vana versiooni?
Ja win install on raske ja keeruline enamasti paadunud linuxikasutajatele või halva rauavaliku teinutele, kodukasutaja võib osta eelinstalleeritult win-i, kus jääb vaid aktiveerimine lõpule viia...
XP ja Vista eri versioonidega on vist varsti esimese klassi koolilapsedki põhjalikult kursis ja müüjatel pole vajadustki neid üle seletada icon_lol.gif Aga ürita neilt samapalju infot välja pigistada kasvõi sinu mainitud linuxite kohta, mõni üksik vaid ehk miskit teab... icon_wink.gif (ja ma ei mõtle, et mingid kooli arvutiõpetajad selles kuidagi süüdi oleks)


Kui see on sinu arvamus turvaaukude kohta siis ok - sa ei usuks siis ka kui see puust ja punaselt ette teha. Viiruste ja muude pahalaste nimekirja puhul on Linuxiline valgusaastate kaugusel võrreldes "super" op süsteemiga windowsiga.
Olen piisavalt installinud puhtalt lehelt nii windosw kui ka Linuxeid (rohkem kui mul on sõrmi, isegi nui neid topelt oleks jääks väheks) - selle kohapealt ei ole mingit kahtlust, et Linuxil on see kiirem ja arusaadavam. Linuxi installiga sai hakkama ka mu naine (ta pole just kõikge säravam kivi arvutite koha pealt). Õppis ilusti ka OO ära ja oli üllatunud kui lihtne see on (tunnistas ka ise hiljem, et poleks arvanud et see lihtne on). Oh neid toredaid driverite installe ja järgemööda restarte windowsi all. Linuxi installid ära ja see töötab koheselt, mõne programmi lisamisel ei ole vaja mingeid restarte teha jne. Seni kuni windowsi kasutaja oma installi lõpetad ja näost juba roheline ning õhtu käes on kasutab Linuxi kasutaja juba pikemat aega oma arvutit kas või netis kolamiseks ja rüüpab mõnusalt külma õlle kõrvale muhe naeratus näol. See selleks.

Teemasse ka. Oled ju nõus selle variandiga, et kui ostetakse ilma OP süsteemiga arvuti võiks pood kaasa anda tasuta Linuxi plaadi, ehk hoiab see ära mõnegi windowsi piraadi juhtumi. On MS rahul, et üks piraat vähem ja omanikul hea tunne et keegi ei saa öelda tema kohta piraat.

_________________
Alati teadke, et kuulujutte mõtlevad välja vihkajad, levitavad lollid, aga usuvad idioodid.


viimati muutis bugbrake 02.09.2008 12:17:16, muudetud 2 korda
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 02.09.2008 12:14:07 vasta tsitaadiga

Väike naiivne küsimus Linuxifännidele - et miks Windowsi-laevukest juba 10-15 aastat tagasi Linuxiga põhja ei lastud. Sel ajal oli Windows veel õrnem ja hapram kui praegune, mis on kõvasti arendatud ja turvalisem, kui kunagised Win 2.0 ja Win 3.1 8)
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bugbrake
HV kasutaja

liitunud: 10.12.2006




sõnum 02.09.2008 12:20:45 vasta tsitaadiga

tahanteada kirjutas:
Väike naiivne küsimus Linuxifännidele - et miks Windowsi-laevukest juba 10-15 aastat tagasi Linuxiga põhja ei lastud. Sel ajal oli Windows veel õrnem ja hapram kui praegune, mis on kõvasti arendatud ja turvalisem, kui kunagised Win 2.0 ja Win 3.1 8)


Selle maagilise sõna/teguri nimeks on turundus. Turunduse kohapealt MS thumbs_up.gif!

_________________
Alati teadke, et kuulujutte mõtlevad välja vihkajad, levitavad lollid, aga usuvad idioodid.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
daddo
HV kasutaja
daddo

liitunud: 30.11.2002




sõnum 02.09.2008 12:46:24 vasta tsitaadiga

bugbrake kirjutas:
... võiks pood kaasa anda tasuta Linuxi plaadi, ehk hoiab see ära mõnegi windowsi piraadi juhtumi. On MS rahul, et üks piraat vähem ja omanikul hea tunne et keegi ei saa öelda tema kohta piraat.


Tegelikult esimene samm võib olla veel väiksem - piisaks täiesti kui arvutisalongis oleks ükski sisse lülitatud linuxiga arvuti, kus oleks näha alternatiivi olemasolu. Kus oleks näha tädi Maalile, et Firefox on samasugune, OpenOffices.org on eestikeelne ja messengeris saab ka käia. Ja seda ei peaks Windowsiga üldse vastandama. Mis puutub kasumit, siis tegelikult ei ole keegi öelnud, et pood ei võiks linuxilise paialdamise eest sama palju "komplekteerimisraha" võtta, kui palju ta MS-i operatioonisüsteemi puhul % saaks...

_________________
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Tarkvara ja arvutimängud »  Windows XP Pro hakkab tarkvarapiraate kiusama mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13, 14  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.