Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Kuidas eelistad inimestega suhelda, kui füüsiliselt kohtuda ei saa/taha/viitsi ? märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Kuidas enamasti inimestega suhtled?
Helistan või kasutan mõnda muud häälkõne võimaldavat varianti, kirjutada ei meeldi, aga kui vaja siis teen seda
6%
 6%  [ 2 ]
Kirjutan mingi IM kaudu, helistada ei meeldi, aga kui väga vaja siis helistan
36%
 36%  [ 12 ]
Oleneb inimesest ja asjaoludest, suht 50:50 helistamine ja kirjutamine
27%
 27%  [ 9 ]
Helistan, kui vastu ei võta või pole üldse numbrit andnud, siis on see tema probleem
6%
 6%  [ 2 ]
Kirjutan, kui ei loe/vasta siis oma mure
3%
 3%  [ 1 ]
Kindlat eelistust pole, peamine et asi aetud saab isegi kui selleks tuviposti peaks kasutama
21%
 21%  [ 7 ]
Muu(kirjuta postituse alla täpsemalt)
0%
 0%  [ 0 ]
hääli kokku : 33

autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.10.2022 14:45:56 vasta tsitaadiga

Janis, noh kõige primitiivsem näide - naine helistab ja loeb ette mis poest tuua on vaja. Kui paari tunni pärast lõpuks poodi jõuad, siis võib-olla pole kõik meeles kui neid asju rohkem kui paar tükki oli.
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.10.2022 15:17:42 vasta tsitaadiga

Absoluutselt.- Midagi jääb ikka maha niiviisi. Harilikult kindlasti just see, mida kõige rohkem vaja oli.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 17.10.2022 15:19:09 vasta tsitaadiga

Kahtlane värk. Äkki peaks raviasutusse pöörduma?
Kommentaarid: 204 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 170
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.10.2022 15:56:50 vasta tsitaadiga

No ei ole kuulmismälu ja püsimälu vahelist kanalit eriti. Mis nemad teha saavad? Sarnasel põhjusel ma ei salli audioraamatuid. Mõte läheb oma rada ja see jutt kõrvus on lihtsalt möla, mis ei registreeru.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bugbrake
HV kasutaja

liitunud: 10.12.2006



Online

sõnum 17.10.2022 16:19:26 vasta tsitaadiga

Poes käid korra nädalas ja ennem teed nimekirja valmis ning ei ole mingit muret, et midagi ära unustad. Hoiab aega ka kokku, kui et igapäev poes käia. Igasugused emotsiooniostud jäävad ka ära aga noh see on juba teine teema.
Ja audioraamatuid/podcaste jne. on väga hea kuulata tööl olles.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.10.2022 16:29:12 vasta tsitaadiga

Küsimus ei olnud selles kuidas keegi ise omal algatusel poes käib, vaid et kui edukas on mitmest komponendist koosneva tellimuse edastamine telefoni teel jooksu pealt. Too mulle seda ja seda ka sealt ja siis veel seda.
Kui ise kohe üles ei kirjuta siis ongi midagi meelest hiljem läinud.


Ja just sellest räägingi, et täiesti võimatu on keskenduda audio teel tulevale infole kui samal ajal teed midagi muud. Parimal juhul muusika ja mitte nautimiseks vaid rütmi andmiseks kui midagi, olgu füüsiliselt või vaimselt, repetatiivset teed. Millelegi uuele keskenduda on vaja, siis ma tahan, et kõik kanalid oleks täiesti kuss. Isegi varblased akna taga võiks vait jääda. Podcast vm ainult segaks töö tegemist, selle sisu oleks aga täielik tühi koht... ja selle pärast mulle ei meeldi ka sellisel teel uut infot omandada, et kui ma pean mingit teksti kuulama, siis samal ajal ei saa ma midagi mõttekat teha ja lisaks pean veel n-ö "kahe käega roolist kinni hoidma" et mõte omi teid uitama ei läheks ja ikka räägitava jutu juures püsiks.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.10.2022 16:44:55 vasta tsitaadiga

Sellega seoses, ilmselt siis tähelepanu pärast, ma panen vahel silmad kinni kui midagi väga olulist on vaja telefoni otsas välja mõelda ja edasi anda. Asjad mida teksti vahetusega võid viimsepäevani seletada. Sest igasugu pisiasju on vaja täpsustada. Nt mitteväga it teadlikule inimesele arvutiabi anda.

Aga muidu tekstisuhtlejatega, kui keegi saadab sms ja vastus pole ok/cancel, siis ma ei hakkagi kirjutama vaid helistan kohe. Sest ta on ju telefoni juures.

_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 179 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 145
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
CnZ
HV veteran

liitunud: 05.11.2003




sõnum 17.10.2022 16:47:18 vasta tsitaadiga

Ikka näost näkku ja telefon, kirjutada ei viitsi üldse. Pealegi jutuga saab konkreetsemalt asju aetud.

Välismaa kolleegidega tööl teamsis kribad, aga ma siis ka kohe tahaks kõne teha pigem. Email on aga muidugi omaette ja arusaadav info vahetus

Tänapäeva tatikad ju ei julge üldse enam helistada. Autode müügiga hästi näha seda, saadetakse mingi SMS sulle. Kuna sms-iga ei viitsi nagu absull asju ajada, siis tagasi helistades ei võeta vastu. Tuleb mingi reply, et smsiga parem. No mida meest icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 17.10.2022 16:48:45 vasta tsitaadiga

Üldiselt kui on mingi müügitehing, näiteks kasvõi automüük, siis kirjutajad pole pm kunagi ostjad, pole mõtet vastatagi.
Kommentaarid: 204 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 170
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.10.2022 17:03:20 vasta tsitaadiga

elukaz kirjutas:
Sellega seoses, ilmselt siis tähelepanu pärast, ma panen vahel silmad kinni kui midagi väga olulist on vaja telefoni otsas välja mõelda ja edasi anda.


Ma panen ka näiteks tõsise muusika kontserdil silmad kinni (ja kodus ihu ja hingega muusika kuulamisse süvenedes).- Aga solvutakse. Arvavad, et magan. Lihtsalt aga ümbrus häirib keskendumast helile.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ricki
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2003




sõnum 17.10.2022 17:08:14 vasta tsitaadiga

netcat kirjutas:
Küsimus ei olnud selles kuidas keegi ise omal algatusel poes käib, vaid et kui edukas on mitmest komponendist koosneva tellimuse edastamine telefoni teel jooksu pealt. Too mulle seda ja seda ka sealt ja siis veel seda.
Kui ise kohe üles ei kirjuta siis ongi midagi meelest hiljem läinud.


Ja just sellest räägingi, et täiesti võimatu on keskenduda audio teel tulevale infole kui samal ajal teed midagi muud. Parimal juhul muusika ja mitte nautimiseks vaid rütmi andmiseks kui midagi, olgu füüsiliselt või vaimselt, repetatiivset teed. Millelegi uuele keskenduda on vaja, siis ma tahan, et kõik kanalid oleks täiesti kuss. Isegi varblased akna taga võiks vait jääda. Podcast vm ainult segaks töö tegemist, selle sisu oleks aga täielik tühi koht... ja selle pärast mulle ei meeldi ka sellisel teel uut infot omandada, et kui ma pean mingit teksti kuulama, siis samal ajal ei saa ma midagi mõttekat teha ja lisaks pean veel n-ö "kahe käega roolist kinni hoidma" et mõte omi teid uitama ei läheks ja ikka räägitava jutu juures püsiks.

Selleks tulebki kõne salvestada, helifaili saad tekstiks teisendada ja edasi saad toimetada sellega nii nagu iganes vaja on.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.10.2022 17:16:59 vasta tsitaadiga

Liiga palju tööd. Selle asemel ma ütlen; saada mulle list ja lõpetan kõne ära, kel janu sel jalad. icon_smile.gif
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draax
HV veteran
Draax

liitunud: 21.03.2005




sõnum 17.10.2022 18:26:52 vasta tsitaadiga

Kirja teel vastamine (isegi IM) lubab natuke mõtteid korrastada enne vastamist. Seetõttu ütleks, et suhtluskanal sõltub teemast, mida vaja arutada. Kui keerulisem/emotsionaalsem teema, siis alati parem kirja teel suhelda (sh. mingite kaebuste esitamine või lahendamine).
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 28
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mcmudakäkk
HV vaatleja

liitunud: 08.12.2012




sõnum 17.10.2022 18:49:04 vasta tsitaadiga

suht 50/50. Lähikondsete puhul noorem generatsioon messenger, vanematega helistamine. Kaugematega formaalsemad asjad üldiselt meili teel ja muu tavaliselt helistades. Vahest ongi hea, kui teisel poolel pole aega klaviatuuri taga mingit ümmargust juttu ajada.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 17.10.2022 19:30:02 vasta tsitaadiga

Hindudega text only.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Kuidas eelistad inimestega suhelda, kui füüsiliselt kohtuda ei saa/taha/viitsi ? mine lehele eelmine  1, 2
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.