Avaleht
uus teema   vasta Vaidlused »  Võitlustanner »  Kas oled proovinud Windowsi hüljata Linuxi kasuks? märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, ... 14, 15, 16  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Kas oled proovinud oma Windowsi op. süsteemi Linuxi oma vastu välja vahetada?
Jah, proovisin. Kuid kasutan Windowsi edasi.
42%
 42%  [ 407 ]
Jah. Kuid kasutan arvutis nüüd mõlemat op.süsteemi.
18%
 18%  [ 176 ]
Jah. Kuid kasutan nüüd muud op.süsteemi.
1%
 1%  [ 10 ]
Ei. Olen kasutanud vaid Linuxit.
1%
 1%  [ 10 ]
Ei. Kasutan vaid Windowsi
37%
 37%  [ 357 ]
hääli kokku : 960

autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
weyoun
HV vaatleja
weyoun

liitunud: 04.11.2002




sõnum 29.09.2003 18:06:32 vasta tsitaadiga

Mina kasutan üldiselt Debiani. Olen rahul. Mõnda asja on siiski vaja teha windowsis, seega kasutan ka XPd - VMwarega jookseb veel 3 win 2000 serverit, 1 win2003 server ja kaks winxp masinat. ilus pisike testvõrk ühes masinas, hea harjutada.

Kasutaks ainult linuxit, aga töö nõuab windowsiga kursis olemist, seega ei saa endale lubada lõbu aint linuxit jooksutada.

mõttetu miljon korda läbileierdatud vaidlus käib. Mõlemal poolel on argumendid. inimesed on erinevad, las siis kasutavad ka erinevaid op systeeme. Ajaraiskamine oma suud pruukida sellisel teemal nagu "kumb on parem", krt, kui seda teataks, oleks maailm teistsugune - poleks wini või poleks linuxit! icon_biggrin.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002




sõnum 30.09.2003 12:39:38 vasta tsitaadiga

Algsele küsijale vastaks: linuxit olen torkinud vist pea viis aastat(RedHat 5.2 oli esimene katsetus) kokku aga põhjalikumalt mõned kuud. Ja viimaste kuudega on Micro$ofti op.süsteem jäänud mu arvutis tahaplaanile, kasutan teda ainult siis kui tahan mõnda kindlat ja spetsiifilist asja teha - ega sinna kategooriasse midagi peale mängude ei satu.

Linux on väga mõnusalt mugav ja paindlik, ma saan teha kõiki asju(peale mõne üksiku erandi) nii nagu ISE tahan, operatsioonisüsteem EI OTSUSTA minu eest asju ära. Rääkimata sellest, et kõik teed on valla - ole ainult ise mees ja kasuta neid ära.
Kommentaarid: 178 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 144
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mart352
HV Guru
Mart352

liitunud: 05.02.2003




sõnum 30.09.2003 20:57:15 vasta tsitaadiga

Sai ükskord Red Hat 8-at proovitud. Peal oli mingi nädal aega. Siis sai terve kõvaketas formati, Windowsi pärast. Ema hakkas veel "karjuma, et kus sa linuxi panid, Tal seal igasugused hiiremängud.
Partition on RH8 jaoks olemas kuid peale pole aega olnud panna (reedel aga avaneb võimalus). Muidu vist ainult linuxsis ringi kolakski, kui veel modemi ka tööle saaks. Esimene mulje oli hea kuna Linuxil on ikka palju asju kaasas. Mul ainult emaplaadile driverid installida, et heli tööle saaks ning graafikakaardile ka (kuigi eriti ise mänge ei mängi eriti veel Linux-is) ja muu kõik olemas.

_________________
Imperfection is perfect
Kommentaarid: 54 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomek
HV kasutaja

liitunud: 07.11.2001




sõnum 30.09.2003 22:30:17 vasta tsitaadiga

Algul oli windows. Sobis küll. Siis ilmus Linux. Kah polnud viga. Siis katsetasin veel BeOS-i. Sobis ka. Nii nad kolmekesi arvutisse jäidki.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
priit
Kreisi kasutaja

liitunud: 14.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.09.2003 23:44:39 vasta tsitaadiga

LordVader kirjutas:

Installige Linuxile X-Windows, kaivitage kari application-programme ja yritage siis CD'd kirjutama hakata. Sisuliselt pole Linuxis mitte midagi teisiti vorreldes Windowsiga - molemad on yksnes application-levelil baseeruvad preemptive multitaskingud ilma kernel level reentrant-able'ga.


Olen nimelt proovinud linuxiga CD-kirjutamist X'i all jooksutades samal ajal RC-5 kräkkimise klienti, väänates mp3'me ja mängides kõige otsas Quake 3'me. Quake 3 frame rate kukkus 90'lt 60'nele, aga kõik toimis, CD sai kirjutatud ja mp3'med enkooditud. Kõik käis probleemideta. Mida sa tõestada tahad ?
Kommentaarid: 193 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 162
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
priit
Kreisi kasutaja

liitunud: 14.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.10.2003 10:39:16 vasta tsitaadiga

LordVader kirjutas:

See on julge mees kes halvustab proset mille peal ise tootab - enesekriitika. Voibolla
ma pole objektiivne kuid mulle hirmsasti meeldib x86 ja cisc arhitektuur.
Muidu Os'i on veel voimalik niimoodi planeerida et selle protsessoriaja saab ka 100% suunata
ainult yhele protsessile voi suunata momentaanselt niipea kui vajadus tekib - seda teevad semaphorid.


x86, CISC/RISC/EPIC arhitektuuri ja semafooride üle võime arutada mõnes teises teemas, see läheb siin väga off-topicuks kätte (muideks, hard-wired CISC x86 protsessoreid ei tehta juba päris pikka aega) . Pealegi, *nix ei seo mind kätest-jalgadest x86 külge nagu MS'i OS'id. Kui sa ikka pole aru saanud, siis sinu poolt välja pakutud video kaptuurimine (võeh mis sõna icon_wink.gif ) koos muude kettasüsteemi piinavate tegevustega ei pruugi hästi toimida kettasüsteemi jõudluse, mitte OS'i piiratuse tõttu.
Kommentaarid: 193 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 162
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sektor1
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.01.2003




sõnum 01.10.2003 10:46:51 vasta tsitaadiga

Toppisin Man-i peale ja ikka pusisin ning kasutasin - aga kahjuks kasutamine jäi Windowsi op-iga paraleelselt väga kesiseks, sest tööd ma tegin ikkagi Windowsi keskkonnas.. Seega loobusin 10 Gbst mis ma olin Linuxile reserveerinud - ja istun oma Windowsi otsas edasi - kuigi Linux oli alguse kohta huvitavam - s.t. pusimine...
_________________
AMD VS INTEL
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
throt
HV kasutaja
throt

liitunud: 15.05.2003




sõnum 01.10.2003 19:10:35 vasta tsitaadiga

inimene pidi harjumuste ohver olema... ms-i kasutan edasi, sest pole eriti viitsimist linuxisse süübida, aga kui win viskab tõsiselt kopa ette, siis knopix alati varuks icon_wink.gif
Kommentaarid: 9 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
acer
HV veteran

liitunud: 22.06.2002




sõnum 04.10.2003 11:06:27 vasta tsitaadiga

ma olen ainult mõelnud sellele, kuid midagi praktilist ma selle teostamiseks ei ole teinud icon_redface.gif aga mine tea, järsku kunagi see juhtub thumbs_up.gif thumbs_up.gif thumbs_up.gif
Kommentaarid: 35 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
conx
HV kasutaja

liitunud: 14.10.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.10.2003 17:19:23 vasta tsitaadiga

Proovisin Suse8.2, aga...
ei ole veel linux-is korraliku cad asendajat mis suudaks avada korralikult autocad2002 faile, ei ole veel OO korralik exceli asendaja (olen tööga seotult "hard" exceli kasutaja).

-edit- Ja juhul kui töö nõuab tulemusi siis pole lihtsalt aega õppida, lugeda ja listidest abi kysida... Kui ma oleksin miski IT inime siis ehk küll aga enamik inimesi (täiskasvanuid) kasutab arvutit ikkagi abivahendina papi teenimiseks. Juhul kui yleminek linuxile tooks kaasa minu töö kiiruse ja efekt. kasvu, siis ehk võtaks ette...
Et vaatame edasi, mis aeg toob... ja kasutame edasi win98SE-d


viimati muutis conx 06.10.2003 15:56:05, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Cancer
HV kasutaja

liitunud: 03.12.2002




sõnum 05.10.2003 19:45:43 vasta tsitaadiga

Notsu kirjutas:
Linuxile ülemineku üheks põhjuseks pole aga nemadki toonud selle op.süsteemi tasuta saamise võimalust. Tähendab op.süsteemi kasutuselevõtu juures ei ole rahalisel küljel olulist tähtsust.

On, aga mitte sellisel määral. Ma arvan, et ei olegi ühtegi ühest ning kindlat põhjust/vajadust. Pigem erinevate põhjuste/vajaduste summa.

_________________
D I G I T A L L Y - I M P O R T E D ● Electronic Dance Music with Highly Addictive Elements
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 06.10.2003 10:39:27 vasta tsitaadiga

proovinud olen, aga eriti ei istunud...kuna ikka liialt palju kasutavad ka teised peres arvutit ja neil on raskem ümber õppida...
Kommentaarid: 234 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 200
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Atti
HV kasutaja
Atti

liitunud: 19.10.2003




sõnum 31.03.2004 10:06:40 vasta tsitaadiga

Pigem ütleks vastupidi. Olen proovinud kasutada windut linuxi asemel ja pean ütlema, et mitte kottigi ei tulnud välja. Slackwaret olen kasutanud tema sünnist saati ja üldiselt olen rahul. Enne seda SCO aktiivne kasutja. Esimest korda win95 nähes arvasin, et keegi on Xi dosi alla käima ajanu nigu 3.0 winni. 5.0 RH olen ka proovinud, aga ei meeldinud, sest see üritas igasugu soga lisaks vajalikule käima lasta. Windu proovimise aeg langes kokku mingite viiruste levimise ajaga ja tulemus oli ...
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
aksel
Kreisi kasutaja
aksel

liitunud: 04.11.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 31.03.2004 10:35:03 vasta tsitaadiga

Jah. Kuid kasutan arvutis nüüd mõlemat op.süsteemi. Wini all jookseb arvuti tihedamalt kokku...linuxi all mitte
_________________
rohkem liha riigile
Kommentaarid: 49 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
clocker
Kreisi kasutaja
clocker

liitunud: 01.11.2003




sõnum 31.03.2004 14:20:24 vasta tsitaadiga

Mulle nagu Linux ikka ei meeldi, disain imelik ja süsteem kõik nii erinev, kui vaja siis Knoppixiga tulen toime küll. Aga ikka M$ Windows thumbs_up.gif icon_wink.gif
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MadMan
Kreisi kasutaja
MadMan

liitunud: 05.11.2001




sõnum 31.03.2004 14:23:40 vasta tsitaadiga

mnjah proovitud Mandrake 8.1, mis vedeles tükk aega masinas. Veel on FreeBSD ja BeOS olnud. Viimane oli äge igatahes, kahju, et levima ei hakanud. Tundus asjalikum kui linux (Doom I sai mängitud) tol hetkel, kuid vajalike rakenduste puudus sai saatuslikuks. Praegu rahuldab linuxi-vajadusi Knoppix.
_________________
Ikka Saab
~~NetMusique~~
Kommentaarid: 31 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 29
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
mati_p
Kreisi kasutaja

liitunud: 17.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 31.03.2004 15:18:42 vasta tsitaadiga

jah, kasutan nüüd vaid linuxit.

mingi paar aastat tagasi sai Redhatiga kettaserval võimlemist alustatud, dualboot winiga oli ka veel olemas. umbes aasta eest viskas RH üle ja natuke netis sobramist juhatas Libraneti-nimelise distro juurde. tõmbasin 2.7 classicu, installisin ning tegin dist-upgrade Debian unstable peale. väga hea sai. windows istub küll veel kettanurgal, kuna aeg-ajalt tarvis ühte spetsiifilist softijuppi arendada. käima tuleb aknaid ajada keskmiselt kord kuus, kui niigi tihti.

rahul olen thumbs_up.gif
Kommentaarid: 57 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ohohh
Kreisi kasutaja
Ohohh

liitunud: 13.09.2003




sõnum 31.03.2004 16:11:49 vasta tsitaadiga

Olen paar korda aktiivsemalt tegelenud linuxi uurimisega. Kui Mandrake 10 ametlik versioon välja tuleb, siis hakkan jälle peale. Kunagi on plaan ikka linuxile kolida.

Ootan põnevusega juba projekti Looking Glass'i valmimist. (http://wwws.sun.com/software/looking_glass/)
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Max Powers
 

liitunud: 21.03.2003




sõnum 31.03.2004 17:41:29 vasta tsitaadiga

Ohohh kirjutas:
Olen paar korda aktiivsemalt tegelenud linuxi uurimisega. Kui Mandrake 10 ametlik versioon välja tuleb, siis hakkan jälle peale. Kunagi on plaan ikka linuxile kolida.

Ootan põnevusega juba projekti Looking Glass'i valmimist. (http://wwws.sun.com/software/looking_glass/)



Mul on ka plaan wini pealt proovida kolida Madrake 10-le.
Win on üldiselt lihtsam valik ja teel legaalsuse poole võib ju isegi vajalikud 1400.- XP HE eest maksta. icon_smile.gif
Kommentaarid: 215 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
xizop
HV kasutaja
xizop

liitunud: 26.12.2003




sõnum 01.04.2004 19:15:13 vasta tsitaadiga

proovisin, kuid oli liiga harjumatu. kolisin tagasi windoosa peale
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
eShelobik
HV Guru
eShelobik

liitunud: 01.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.04.2004 23:48:51 vasta tsitaadiga

3 nädalat tagasi installisin oma windowsi masinale linuxi peale ja ei kavatsegi enam tagasi vahetada. linuxi kogemus oli enne seda 10 palli systeemis umbes 2. siiamaani pole veel ükski asi jäänud tegemata mis windowsis tegin. ma lihtsalt ei mängi arvutiga icon_razz.gif mängimiseks on muud vahendid tänapäeval.
Kommentaarid: 292 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 259
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Atti
HV kasutaja
Atti

liitunud: 19.10.2003




sõnum 02.04.2004 08:06:44 vasta tsitaadiga

Olles juba pikaajaline linuxi kasutaja ei ole leidnud mitte midagi sellist, mida tahaks, aga ei saa linuxi all teha. See arvamus mängude ja muu sellisa koha pealt on siiski sellise arvutikasutajate kontingendi probleem, kelle üldine tase MS Windu (kõik asjad hiirega, mis sest, et tagumiku kaudu) kõrgemale ei ulatu. Linux kui selline jookseb põhimõtteliselt kõige peal. Windu kohta seda öelda ei saa. Näiteks IBM oma võimsamates serverites windu kasutamiseks algul installeerib msinasse linuxi RH7 ja siis vmware vahendusel windu. Te küsite miks? Windu lihtsalt ei käi masinatel millel 4*n protsessorit ja n*Gb mälu.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
AzA
HV kasutaja

liitunud: 05.02.2003




sõnum 02.04.2004 10:16:16 vasta tsitaadiga

aastat kaks tagasi sulas yles seebikarbist ruuter. kuna vedeles yits p2 aretasin sinna peale ruuteri. kaks päeva mässasin ja lugesin, nii kaua oli ruuteriks winxp. kui linux hakkas toimima, arvasid kasutajad, et kiiremaks enam vist ei saa. selle katsetuse käigus jõudsin sinnani, et mõistsin selgelt kui palju on võimalik teha linuxiga seda, mida windowsiga lihtsalt ei saa.
kõndisin enda arvuti juurde, puutisin linooza ja lõpetasins ellest hetkest windowsi kasutamise.
tunne on siiani mõnus, windowsi enda probleemidega tagasi ei taha.
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 38
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LauriKaks
HV kasutaja

liitunud: 09.04.2003




sõnum 02.04.2004 12:32:48 vasta tsitaadiga

teema on ikka konkreetselt ära läinud pealkirjast :P
hakkas linuxiga pihta samalajal kui win 95 tuli. enne seda oli dos ja sinnapeale ehitatud 'x-i kloonid'. 95 samal ajal umbes installisin oma vanale 386-le (32 mega mälu oli tollel relval) minixi, mis oli terve kolm flopit kui ma ei eksi. seal ma muud ei osand teha, kui ainukest kaasasolevat mängu mängida (sud). graafilist liidest tollel pold ega midagi.
aga 99 aastast alates kaks opsisteemi (win+mingi linux) mõlemad muutusid kogueg, sest ikka oskasin süsteemi tihti uppi ajada (rm -rf / pole ma teinud õnneks).
nüüd on tööjuures ainult linux (mandrake 10), vahel pean kasutama terminaliserveri teenuseid (win dokumentide lugemiseks, sest mõnedel inimestel kohe on oskus toota selliseid wordi dokumente, mis oo-ga jubedad välja näevad). ja järjest enam meeldib käsurida. no tõsiselt kiirelt+lihtsalt saab asju teha seal.
stabiilsusest ka: vanematel on p2 233 + w98 juba ma ei tea mis ammusest ajast (no vähemalt miski 4-5 aastat juba) ja see neil never pole kokku jooksnud, sinist visand või muud kapitaalset koledat teinud. aga kui mina juhuslikult sinna taha satun on tulemus 1 r/h (resetti tunnis, võiks võtta opsüsteemide stabiilsuse mõõtühkuks :P)
linuxis ma kogu süsteemi pole suutnud kokku ajada. küll x või mõni muu programm jääb hanguma, aga muidu väga ilusti töötab.
ühesõnaga ma olen täiesti üle läinud ja tunnen ennast hästi. ainult alguse onduleerimine on okas tagumikus tõepoolest. samas ei näe ma ka võimalust mõnede seadete muutmist graafiliseks teha. lihtsalt konfifailid on harilikult väga selged ja lihtsad muuta.
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
decrakas
HV kasutaja

liitunud: 21.09.2003




sõnum 02.04.2004 15:43:16 vasta tsitaadiga

Väike oma arvamus.
Kasutasin ja kasutan mõlemat OP süsteemi. Võin enda kohta vist öelda.. et Windoosa (2000,XP) saan ma stabiilsemalt tööle kui Linuxi (rh). Ehk on viga minus aga windoosal ei pea mina eriti midagi tegema, et töötaks stabiilselt. Millega koorman : FTPserver, HTTPserver, IRCstats, 3xircbot pluss veel pudipadi. Linuxi all töötas süsteem max 3 nädalat ja pang. windoosa all istun juba 3 kuud sees ja mängin vahest lõõgastuseks. Pange ei ole siiani.

Olen vist linuxi jaoks vähese IQ tasemega.

_________________
anna mu tammetõru tagasi, eksole!
Kommentaarid: 47 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 44
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Vaidlused »  Võitlustanner »  Kas oled proovinud Windowsi hüljata Linuxi kasuks? mine lehele eelmine  1, 2, 3, ... 14, 15, 16  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.