Avaleht
uus teema   vasta Ärifoorumid »  Ostuabi/hinnapäring »  Soovitage digikat, max 200 euri märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
masterx
HV veteran
masterx

liitunud: 21.03.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.07.2011 00:55:20 vasta tsitaadiga

freestyler kirjutas:
No siin on ju ilmselgelt ixus 220HS võitja. Ei tohiks midagi keerulist olla icon_smile.gif
Ainuke argument, mis coolpix s8000 puhul arvesse tuleks, on pikem zoom. Kuid üldjuhul on palju olulisem just lainurk, parem valgustundlikus ja korralik pildistabilisaator.



Tollel ixusel, vaiksemas kohas filmimisel optilist suumi kasutades jääb mootori müra kuulda ja ilma välguta pildid ei ole nii teravad kui eelkäijatel (sama probleem on ixus 115-nel piltidega) See FullHD manimine on küll mõttetu pilt jõnksab ja samal kaameral 720, 30 kaadrit sek on ilusam video.
Kommentaarid: 175 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 163
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
WAV
HV veteran

liitunud: 02.03.2010




sõnum 07.07.2011 00:59:02 vasta tsitaadiga

masterx kirjutas:
Tollel ixusel, vaiksemas kohas filmimisel optilist suumi kasutades jääb mootori müra kuulda ja ilma välguta pildid ei ole nii teravad kui eelkäijatel (sama probleem on ixus 115-nel piltidega) See FullHD on küll naljakoht, pilt jõnksab ja samal kaameral 720, 30 kaadrit sek on ilusam video icon_cool.gif

Nii ongi tavaliselt. Kui võrdlete erinevate fotokatega tehtud testvideoid, siis 720p videod on enamasti tunduvalt selgemad ja konkreetsemad kui 1080p videod. Nii sama kaameraga tehes kui ka erinevate kaamerate vahel võrreldes. Tõenäoliselt seda suurt 1080p videot püütakse tunduvalt räigemalt ka pakkida/nudida juba aparaadis eneses, et ta ikkagi ennast mälukaardile suudaks reaalajas ära kirjutada. Class 4 mälukaardid (kõige levinumad täna) suudavad ju ainult 4...5 MB/s kiirusega kirjutada, fragmenteerununa veel oluliselt vähemgi, sageli ainult 1...2 MB/s.

NB!

Kui hindad pildi ja video reaalset tegelikku kvaliteeti, mitte kaamera välimust ja viimase peal taskupärasust ning paberil/spec'ides lubatud andmeid ja võimalusi, samas ikkagi alla 200€ klassis, siis tasub tõsiselt vaadata Canon SX130 (175€) mudelit! Selle riistaga tehtud piltide puhtus, selgus, värvipuhtus, balanss ületab enamuse alla 500€ hinnaklassi kaamerate pildikvaliteedi. Vähemalt kuni ISO400 väärtuseni, edasi läheb siiski käest ära nii nagu teistelgi. Olen vaadanud läbi kõigi Canon'i praegu müügilolevate kompaktkaamerate (A, D, SX, S, IXUS) suurel hulgal pilte, erinevates fotosaitides, erinevate tegijate tehtud - üldiselt selle kaamera piltide headus paistab alati välja. Ka kasutajate kommentaarides igal pool on selle kaamera pildikvaliteeti väga kõrgelt hinnatud. Tema video on samuti kompaktide hulgas üks parimaid (kuigi on 720 HD, mitte 1080 FullHD - see viimane reeglina kipub seda tegevatel kaameratel hoopis rohkem laiali määrduma nagu akvarellmaal). Huvitav, et tegemist on SX seeria entry-level (odavaima) kaameraga, lisaks paljude arvates ka üpris jube ja mitte just kõige kompaktsem välimus.

Samuti, tundub naljakas kuid tõsi, ka A-klassi kõige odavam saadaolev 64€ maksev mudel (A495) teeb pilte, mille pildiselguse kvaliteet ja värvipuhtus paneb suurema mudelinumbriga ja 100-200€ võrra kallimad mudelid sageli kahvatuma. Ainus puudus, et tal pole pildistabilisaatorit, seega nõuab kindlat kätt. Kuid kindla käega temaga tehtud päevavalguses pildid on sageli isegi IXUS'e mudelitest konkreetsemad! Võimalik, et tema vanem DIGIC-3 protsessor, mis on küll aeglasem, suudab tänu aeglusele pilti paremini puhastada kui tormakas DIGIC-4. Muide aastatetagused veel vanemad Canoni seebikad tegid isegi veel natuke puhtamaid pilte! Tundub nagu aeg läheb edasi, kvaliteet aga mingis mõttes tagasi (odavuse nimel vist, sest aastaid tagasi maksid need seebikad mitu korda rohkem).

Mudeli A3200 spetsiifiline probleem on liigne ülesäritamine heledas päevavalguses - pildid kipuvad tulema natuke liialt valkjad, vähese kontrasti ja värviküllastusega. Selle üle on kaevatud mitmel pool. Kuid seda saab muidugi käsitsi säritust korrigeerides vältida. Võimalik, et see viga puudutas esialgseid partiisid, viimaste kohta pole infot.

Mudelite SX210, 220, 230, 30 muidu suurepärased võimsad spetsifikatsioonid kahjuks ei taga neilt oodatud pildikvaliteeti. Pildi müratase ja pehmeks muutumine on liiga märgatav. Aga kuna need on superzoom kaamerad, siis ega ei saagi kvantiteeti ja kvaliteeti ühekorraga. Eriti kapriisne on pildi kvaliteedi osas SX30 (hind lausa 450€), ta teeb küll väga häid ja ülilähedasi makrosid, kuid oma põhifunktsioonis zoom-kaamerana on pilt vägagi määrdunud ja läbinisti pehme.

IXUS mudelid on muidu küll optimeeritud suhteliselt hästi töötama väga mitmekesiste võtete jaoks, kahjuks aga nende pilte vaadates on läbivaks probleemiks mingid ilmselt rohkem isegi objektiivist kui sensorist tekitatud artefaktid. Võimalik, et väga õhukesse kesta ei õnnestu ikka väga head kaamerat luua. Ka IXUS'e tippmudelite 310 ja 1000 (need kaks on täiesti eri suundades optimeeritud kaamerad) pildid, just need kus on palju peeneid detaile (puuvõra, murupind, majade tellismüürid), on enamasti pettumus, no ei ole õiget puhtust, kuigi peened detailid kõik on pildis justnagu olemas küll. Kõige parema (puhtama) pildikvaliteediga neist praegu müügilolevatest IXUS mudelitest tundub olema mudel 220, seda ka suhteliselt kõrgete ISO väärtuste juures.

Siiski aga, S95 (hind muidugi ka 400€) on Canoni mudelitest konkurentsitu seebikarp-tüüpi kompaktkaamera, juhul kui soov teha üpris häid pilte väheses valguses - tema pildid on ka ISO1600 (ja isegi vaat et ISO3200) juures minimaalse müratasemega. Samas väiksemate ISO'de juures (heas valguses) on tema tulemus ei midagi erilist, võrreldes 2-4 korda odavamate kaameratega. Küll aga on tal täismanuaalne juhtimine, RAW faili tegemise võimlus ja veel mitmeid profifunktsioone.

See jutt oli siis konkreetselt Canoni mudelitest. Ka Sony toodangus on mitmeid häid kompakte, üksikuid ka Nikonil, ka Samsungil ja Olympusel ning veel mõnel tootjal, kuid siiski Canon'i tehnika on miskipärast suhteliselt enamkiidetud. Eelkõige muidugi ka parima pildistabilisatsioonisüsteemi tõttu.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
strohher
HV veteran
strohher

liitunud: 15.02.2004




sõnum 07.07.2011 10:46:44 vasta tsitaadiga

WAV, mis sa kirjutad kuskil ajakirjas ülevaateid ja teed teste või icon_biggrin.gif thumbs_up.gif . Igatahes sa soovitaksid mul siis võtta Ixus 220 asemel SX130-ne? Mulle pole tähtis milline see kaamera välja näeb ja pole vaja, et oleks nii väike, et saaks selle eesnaha vahele toppida. Oluline on, et teeks kiirelt ilusaid pilte auto settingutega, sest reeglina pole ma kunagi jännanud eriti seadistamisega. Pole fotograaf. Lihtsalt last pildistada jne.
_________________
Tunguusia tundraahv
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
WAV
HV veteran

liitunud: 02.03.2010




sõnum 07.07.2011 11:56:34 vasta tsitaadiga

Lõplik otsus enda jaoks tee ikka ise, vaata selle järgi millise kaamera pildid rohkem meeldivad. Võrdle hoolikalt netis, võimalusel ka erinevates fotoportaalides, leiduvaid vastavate kaameratega tehtud pilte (pööra seejuures tähelepanu ka ISO ning säriajaväärtustele, mis konkreetsete piltide juures sageli välja toodud, sest võrrelda saab ikkagi sarnastes tingimustes tehtud pilte). Mina võin kinnitada, et ühe konkreetse kaameramudeli pildid on vähemalt Canon'il samasugused, st. eksemplaride vahelised erinevused on väiksemad kui mudelite vahelised (mõnel teisel tootjal on paraku ka vastupidi). Kui just praakeksemplari otsa ei satu. Samas nagu juba algul mainisin, ega need mudelitevahelised erinevused eriti suured kah pole, vähemnõudliku tarbija jaoks paistavad pildid kõik samasugused, vähemalt kogu Canon'i kompaktkaamerate tooteliinis (neid on kokku ca 15-18 erinevat mudelit hetkel müügil, hinnavahemikus 63€...450€).

Samas jah, kui tingimata seda tibikäekoti säravat lutsukivi (IXUS) tarvis pole, siis kobakam ja vanamoodsa välimusega SX130 on isegi praktilisem kasutada, sest püsib oluliselt paremini käes pildistamise ajal (pildid tulevad stabiilsemad), lisaks ta töötab standardsete AA pulkpatareide/pulkakude pealt, mis on väga odavad, kõikjal saadaval ja mida saab mitmeid komplekte omale varuda, hea lihtne igas olukorras vahetada kui juhtumisi olulisel hetkel tühjaks saavad. Boonusena veel 12x optiline zoom, mis ei lähe liiga absurdseks ega mõju liialt üldisele pildikvaliteedile, samas pakub piisavalt kasutusvõimalusi. Lisaks 1cm kauguselt makrovõtete teravustumine on ka üks asi mida väga vähestel kaameratel pakkuda. Suhteliselt normaalne 3" displei (suurem kui IXUS 220 displei), välk mis objektiivi teljest natuke rohkem eemale hoiab kui päris seebikarpidel, täielik võimalus ka käsitsijuhtimist kasutada (kuigi sa seda ei soovinud, võib mõnikord vaja minna, IXUS seda võimalust ei paku).
PS! IXUS'e mudelid on ikkagi optimeeritud primaarselt kesta väiksuse/õhukesuse vajaduse järgi, muud parameetrid on püütud seejärel teha nii head kui võimalik, kuid kõike pole võimalik enam. Seega kui aparaadi ülim kompaktsus pole sulle primaarne vajadus, siis ei ole IXUS'el mingeid olulisi eeliseid.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
strohher
HV veteran
strohher

liitunud: 15.02.2004




sõnum 07.07.2011 12:12:36 vasta tsitaadiga

WAV, suur tänu sulle. Ainuke asi mis ma negatiivset selle kaamera kohta leidsin, et pildistab liiga aeglaselt või kuidas seda öelda. Nupulevajutusest pildi saamiseni aeg liiga pikk. See võib probleemseks osutuda, kui vaja kiirelt midagi pildile saada. Oskad sa öelda, kas see on liiga aeglane või on see viivitus marginaalne ja analoogne teiste canonitega?
_________________
Tunguusia tundraahv
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.07.2011 12:15:31 vasta tsitaadiga

Kui kellegi valik peaks IXUS 220 peale jääma, siis Euronicsi müüja andis asjaliku soovituse - edevama läikiva punase isendi asemel (mis oleks tõenäoliselt naisterahva esimene eelistus) võtta ikkagi musta värvi, mati korpusega variant - püsib paremini käes, väiksem oht et libiseb.

Üks pluss, mis siiani mainimata on jäänud IXUS 220 puhul - HDMI väljund, pildi kvaliteeti see ei muuda, kuid mõnevõrra teeb tehnikavõõra inimese elu lihtsamaks - tahad näidata sõbrale pilte, lükkad aparaadi ja teleka vahele ühe kaabli mis kannab kvaliteetselt nii audio kui video ja korras.
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
WAV
HV veteran

liitunud: 02.03.2010




sõnum 07.07.2011 13:45:20 vasta tsitaadiga

strohher kirjutas:
WAV, suur tänu sulle. Ainuke asi mis ma negatiivset selle kaamera kohta leidsin, et pildistab liiga aeglaselt või kuidas seda öelda. Nupulevajutusest pildi saamiseni aeg liiga pikk. See võib probleemseks osutuda, kui vaja kiirelt midagi pildile saada. Oskad sa öelda, kas see on liiga aeglane või on see viivitus marginaalne ja analoogne teiste canonitega?

Minuteada pole need nupuvajutuse aja erinevused mudelite vahel suured. Kuigi seda nüanssi pole ma täpselt uurinud kõikide puhul võrreldes. Protsessor on tegelikult ju sama. Väike viivitus on paratamatult ikka, sest masin peab enne korralikult pildi ära teravustama. Kui see on ka veidi pikem aeg, siis pildikvaliteedile tuleb ehk pigem kasuks.
Zoomimootor on SX130'l ka hästi vaikne, võib-olla see on ka siis seetõttu veidi aeglasem (see on ainult oletus).
Seda küll, et välgu laadimine võtab veel täiendava aja juurde (juhul kui järjest pilte välguga teha), samas on sellel aparaadil ka keskmisest veidi korralikum välk, mis võib tõesti natuke kauem laadida.

Spec'ide järgi on küll jah mainitud veel, et sarivõtete kiirus on tal 3 korda aeglasem kui sellel IXUS'el, kuid 1 võte sekundis on garanteeritud (ilma välguta). Lisaks tasub tähelepanu pöörata, et filmilõigu max pikkus on tal ainult 10 minutit (IXUS'el 30 minutit, kuid reaalselt enamasti lühem kuna sellise täisresolutsiooniga video faili max pikkus tuleb enne vastu, olenevalt ka pakkimise kvaliteedist).
Lainurk on ka sellel IXUS'e mudelil natuke suurem, samuti on maksimaalne ava suurem.
Sellega ongi vist kõik selle IXUS'e eelised loetletud, lisaks väiksusele. Jah see HDMI väljund ka veel.
Nii on alati, et ega kõike ideaalset üheagselt korraga pakkuvat kaamerat ei leiagi, vähemalt sarnases hinnaklassis mitte. Samas ei tohiks spec'ide numbreid liiga üle tähtsustada, tuleb valida esmajärjekorras endale olulisemad asjad. Lisaks muidugi reaalse pildikvaliteedi hindamisele (mida spec'id üldse ei kajasta).

PS! Ma ei taha hakata tegelikult ühte mudelit promoma. See kogu mu eelnev arvamustik pole absoluutselt seotud sellega, ma lihtsalt kirjeldasin enda pildikvaliteedi otsingu käigus tekkinud muljeid. Olen proovinud mitmeid neid aparaate mõnda aega kasutada, kuid hetkel ei oma neist ühtegi. Lihtsalt mulle endale meeldib pidevalt neid vahetada ja otsida-proovida.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
freestyler
Kreisi kasutaja


liitunud: 30.03.2002




sõnum 07.07.2011 14:55:22 vasta tsitaadiga

http://www.brochures.canon-europe.com/getFile.php?productid=8506&languageid=30&categoryID=3839
Hea broshüür Canoni tootevalikuga. Vaata seal lõpus on lk 50 koondtabel, kus välja toodud erinevate kaamerate põhiomadusi.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
strohher
HV veteran
strohher

liitunud: 15.02.2004




sõnum 07.07.2011 15:31:00 vasta tsitaadiga

Selge pilt. Lähen laupäeval poodi siis 3-e sõelalejäänut näppima. Kiire küsimus veel, et mul vana Kingstoni 512mb SD kaart. Tasuks vist osta uus, mis oleks juba SDHC. Leidsin ühe, mis klass 10 ja ok hind. Mida arvate? http://www.ravolink.ee/vi-idoc_edit+i9783938
_________________
Tunguusia tundraahv
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
WAV
HV veteran

liitunud: 02.03.2010




sõnum 07.07.2011 17:31:18 vasta tsitaadiga

strohher kirjutas:
Selge pilt. Lähen laupäeval poodi siis 3-e sõelalejäänut näppima. Kiire küsimus veel, et mul vana Kingstoni 512mb SD kaart. Tasuks vist osta uus, mis oleks juba SDHC. Leidsin ühe, mis klass 10 ja ok hind. Mida arvate? http://www.ravolink.ee/vi-idoc_edit+i9783938

See on väga soodne hind selle kaardi kohta. Eriti veel kuna tegemist klass 10 kaardiga. Fotopoodides on samasugused 2...2,5 korda kallima hinnaga!
FullHD video tahab jah üldiselt ikka sellist kiiremat kaarti. FullHD on sageli umbes 270 MB/minut, võib ka rohkem olla olenevalt pildi keerukusest. See teeb 4,5 MB/sekundis ja enamgi veel, mis kipub klass 4 kaartidele juba ülekriitiliseks minema.
Lihtsalt HD peaks ka klass 4 kaardiga välja vedama, oleneb muidugi ka pildi pakkimisest kaameras.
Samas siit saad ka juba arvestada, millist röögatut mahtu video kaardilt võtab. Sinu 512 MB kaardiga ei tule videote tegemine üldse kõne alla icon_smile.gif Samas pildistamise abikaardiks sobib küll. Kuid SD ja SDHC kaardi vahe on peamiselt ainult formaatimises (FAT16 vs FAT32, kuni 2GB mahuni saab teha FAT16, kuid pole keelatud ka FAT32 samas), muidugi on vanad SD kaardid ka lisaks päris aeglased.

Aga üldiselt, kui on suur huvi sageli just videoid teha, siis ma ei soovitaks selleks fotokat. Iga asja jaoks ikka oma riistapuu, videotele videokaamera just. Fotoka videovõimalus on ja jääb ikkagi hädaabi-lisalahenduseks. Lehmaga saab küll ka vankrit vedada, kuid obene on parem icon_smile.gif
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
strohher
HV veteran
strohher

liitunud: 15.02.2004




sõnum 07.07.2011 18:33:18 vasta tsitaadiga

Ega ma ostagi video tegemiseks. Ikka pildistamiseks. Videokaamera mul eraldi olemas, vana küll aga ajab asja ära.
Igatahes olen ma nüüd tarkust täis thumbs_up.gif
WAV, kui homme summerile tuled, teen beer_yum.gif välja.

_________________
Tunguusia tundraahv
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
masterx
HV veteran
masterx

liitunud: 21.03.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.07.2011 22:28:37 vasta tsitaadiga

WAV kirjutas:
strohher kirjutas:
Selge pilt. Lähen laupäeval poodi siis 3-e sõelalejäänut näppima. Kiire küsimus veel, et mul vana Kingstoni 512mb SD kaart. Tasuks vist osta uus, mis oleks juba SDHC. Leidsin ühe, mis klass 10 ja ok hind. Mida arvate? http://www.ravolink.ee/vi-idoc_edit+i9783938

See on väga soodne hind selle kaardi kohta. Eriti veel kuna tegemist klass 10 kaardiga. Fotopoodides on samasugused 2...2,5 korda kallima hinnaga!
FullHD video tahab jah üldiselt ikka sellist kiiremat kaarti. FullHD on sageli umbes 270 MB/minut, võib ka rohkem olla olenevalt pildi keerukusest. See teeb 4,5 MB/sekundis ja enamgi veel, mis kipub klass 4 kaartidele juba ülekriitiliseks minema.
Lihtsalt HD peaks ka klass 4 kaardiga välja vedama, oleneb muidugi ka pildi pakkimisest kaameras.


Mul on juba aastaid kasutan sandiski klass 4 kaarti. Kirjutamis kiirus on 15MB/s ja loeb 20MB/s. Tundub, et sellel A-Datal on samad kiirused http://www.adata.com.tw/?action=product_specification&cid=7&piid=30
Kommentaarid: 175 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 163
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SSD
HV Guru
SSD

liitunud: 18.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 07.07.2011 22:56:15 vasta tsitaadiga

masterx kirjutas:
Mul on juba aastaid kasutan sandiski klass 4 kaarti. Kirjutamis kiirus on 15MB/s ja loeb 20MB/s. Tundub, et sellel A-Datal on samad kiirused http://www.adata.com.tw/?action=product_specification&cid=7&piid=30

ai kurja, kas jälle käib tarbija lollitamine icon_evil.gif mul juba mõte vaikselt liikus selle a-data kaardi suunas aga nüüd läks küll revers sisse icon_razz1.gif icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 308 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 262
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.07.2011 00:50:12 vasta tsitaadiga

masterx kirjutas:

Mul on juba aastaid kasutan sandiski klass 4 kaarti. Kirjutamis kiirus on 15MB/s ja loeb 20MB/s. Tundub, et sellel A-Datal on samad kiirused http://www.adata.com.tw/?action=product_specification&cid=7&piid=30


Kiirusklass tähendab minimaalset garanteeritud kirjutamiskiirust MB/s

Mis vahenditega sa need kiirused mõõtsid ehk kas pole tegemist näiteks ainult peak'idega?
Tean, et paremate tootjate kaardid ületavad kiirusklassi poolt antud miinimumkiiruseid, kuid nii suurelt ületamine tundub kahtlane.
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
WAV
HV veteran

liitunud: 02.03.2010




sõnum 08.07.2011 02:19:38 vasta tsitaadiga

Draqula kirjutas:
masterx kirjutas:

Mul on juba aastaid kasutan sandiski klass 4 kaarti. Kirjutamis kiirus on 15MB/s ja loeb 20MB/s. Tundub, et sellel A-Datal on samad kiirused http://www.adata.com.tw/?action=product_specification&cid=7&piid=30


Kiirusklass tähendab minimaalset garanteeritud kirjutamiskiirust MB/s

Mis vahenditega sa need kiirused mõõtsid ehk kas pole tegemist näiteks ainult peak'idega?
Tean, et paremate tootjate kaardid ületavad kiirusklassi poolt antud miinimumkiiruseid, kuid nii suurelt ületamine tundub kahtlane.

Ma ka ei usu hästi sellist kiirust klass 4 kaardi puhul. Näiteks Kingstoni tänastel klass 4 kaartidel on reaalne testitud kirjutamiskiirus suure faili puhul umbes 5, ideaalsel juhul veab kuni 6 MB/s. Pisemate failide ja fragmenteerunud kaardi puhul aga kukub veel hoopis drastilisemalt alla, 1...3 MB/s vahemikku.
Võib muidugi olla, et sulle sattus selline kaart, mis oli tootja poolt määratud kiiremasse klassi, kuid mingil põhjusel prakeeriti või sorteeriti madalama klassi tähistuse alla.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lammas
HV veteran
lammas

liitunud: 05.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.07.2011 09:05:37 vasta tsitaadiga

ot:
Kui vähegi võimalik siis ärge seda teemat kustutage. Siin rohkem kasulikku infot kui kogu foorumipeale kokku icon_smile.gif

_________________
SEO teenused - https://seo-teenus.ee/ | Kodulehtede tegemine - https://kodulehetegemine.me
Kommentaarid: 113 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 102
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
masterx
HV veteran
masterx

liitunud: 21.03.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.07.2011 11:46:37 vasta tsitaadiga

WAV kirjutas:
Draqula kirjutas:

Mis vahenditega sa need kiirused mõõtsid ehk kas pole tegemist näiteks ainult peak'idega?
Tean, et paremate tootjate kaardid ületavad kiirusklassi poolt antud miinimumkiiruseid, kuid nii suurelt ületamine tundub kahtlane.

Ma ka ei usu hästi sellist kiirust klass 4 kaardi puhul. Näiteks Kingstoni tänastel klass 4 kaartidel on reaalne testitud kirjutamiskiirus suure faili puhul umbes 5, ideaalsel juhul veab kuni 6 MB/s. Pisemate failide ja fragmenteerunud kaardi puhul aga kukub veel hoopis drastilisemalt alla, 1...3 MB/s vahemikku.
Võib muidugi olla, et sulle sattus selline kaart, mis oli tootja poolt määratud kiiremasse klassi, kuid mingil põhjusel prakeeriti või sorteeriti madalama klassi tähistuse alla.


Selline kaart on, seal kirjas 15MB/s.
https://pood.elion.ee/productInfo/108/malukaart-sandisk-sd-ultra-ii-sdhc-4gb/SDSDH-004G-U46



Edit;Viskasin mingi väikse testi kah;




Muidu ixus 220 tuleb veel meelde, et lähedalt makrot ei saa välguga teha. Nurk jääb tume. Sellest on ka ülevaadetes juttu olnud, et välk ja objektiiv on liiga lähestikku.
Kommentaarid: 175 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 163
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
WAV
HV veteran

liitunud: 02.03.2010




sõnum 08.07.2011 13:06:16 vasta tsitaadiga

masterx kirjutas:
Selline kaart on, seal kirjas 15MB/s.
https://pood.elion.ee/productInfo/108/malukaart-sandisk-sd-ultra-ii-sdhc-4gb/SDSDH-004G-U46

Aga huvitav tõesti miks ta siis klass 4 tähisega on seal märgitud???
Andmete tabelis on seal küll kirjas kirjutamiskiiruseks ainult kuni 9 MB/s.
Samas kaardi fotol on talle labelile trükitud 15 MB/s.
Väga segased ebaloogilised vastuolud...

Muidugi kui testi tulemuste järgi vaadata, siis ega ma vastu ei vaidlegi, lihtsalt markeering on arusaamatu. Hind on ka siiski kallima kiirusklassi tüüpilise hinna poole tal.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SSD
HV Guru
SSD

liitunud: 18.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 08.07.2011 22:46:53 vasta tsitaadiga

päris julm hind ka sel sandick-il icon_neutral.gif selle 8gb-se a-data saab odavamalt ja on poole mahukam icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 308 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 262
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.07.2011 08:59:01 vasta tsitaadiga

cdrom kirjutas:
päris julm hind ka sel sandick-il icon_neutral.gif selle 8gb-se a-data saab odavamalt ja on poole mahukam icon_rolleyes.gif


Igaüks teeb oma valikud ise, aga mälukaardi valik pole päris nii lihtne, et kiirusklass ja GB'idid, samuti nagu auto puhul ei määra punktist A punkti B kindlat jõudmist ainult mootorimaht ja tippkiirus.
Odavama tootja kaartidega esineb keskmisest rohkem jamasid ja parema tootja kaartidega keskmisest vähem (alati leidub erandeid, mis reeglit kinnitavad).

Seega kui sa mingit olulist ja väärtuslikku mälukaardile ei pane, siis võib riskida rohkem ning osta odavama otsa tootjalt.
Teine asi on, kui sa tead kus tehases konkreetsed mälukaardid toodetud - vabalt võib tulla mõne odavtootja kaart samast tehasest kui kallim ning hinnaerinevus tuleneb ainult nimest.

XDA foorumist võib mitmete erineva margi valinud kasutajate kogemusi lugeda. Sandiski ja Kingstoni valinud kasutajaid pole kurtmas näinud. Teiste, vähem tuntud tootjate lauta on ikka mõni must lammas sattunud.
Omaette õnnetud on veel need, kes võltskaardi peale sattunud.
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
strohher
HV veteran
strohher

liitunud: 15.02.2004




sõnum 11.07.2011 10:44:42 vasta tsitaadiga

Ma olen lugenud Kingstoni kapsaaeda langevaid kivisid. Ärge küsige linki, tõesti ei mäleta. Loomulikult on tegu vana hea tegijaga. Ju mõnel siis sattus halb eksemplar. A-Data pole eriti võõras ja uus tegija, toodab ju ka palju muud, peale mälukaartide. Kuna selle hind on ilus, siis riskin ja ostan selle.

p.s. Kuna võtsin lolli peaga naise laupäeval poodidesse kaasa ja näitasin ja seletasin kaameraid, siis tema otsustas, et ixus220 hs on parim valik. Mis siis ikka, digizonesse läks tellimus sisse(pixmania odavam aga kauem aeg, mujal polnud laos) ja ootan nüüd arvet.

_________________
Tunguusia tundraahv
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
freestyler
Kreisi kasutaja


liitunud: 30.03.2002




sõnum 11.07.2011 10:49:23 vasta tsitaadiga

Lisaks kaamerale said nüüd ka rahuloleva naise icon_smile.gif pole paha thumbs_up.gif
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
strohher
HV veteran
strohher

liitunud: 15.02.2004




sõnum 05.08.2011 12:45:03 vasta tsitaadiga

Mina kui totaalne amatöör olen selles ixus 220HS-s küll täiesti pettunud. 430-st pildist auto settingutega pole ühtegi selgelt pilti. Kõik on udused, selgeid jooni on vähe. Võrreldes vana powershot 620-ga on see ixus täielik juust icon_biggrin.gif . Vana pill tegi vähemalt päevavalguses väga selgeid pilte.
_________________
Tunguusia tundraahv
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.08.2011 14:16:27 vasta tsitaadiga

strohher kirjutas:
Mina kui totaalne amatöör olen selles ixus 220HS-s küll täiesti pettunud. 430-st pildist auto settingutega pole ühtegi selgelt pilti. Kõik on udused, selgeid jooni on vähe. Võrreldes vana powershot 620-ga on see ixus täielik juust icon_biggrin.gif . Vana pill tegi vähemalt päevavalguses väga selgeid pilte.


Mul sugulane ostis 220hs ning siiani on valdav enamik pilte väga ilusad ja selged. Kas pole korralikult ära teravustada lastud või konkreetne aparaat defektiga. Digi testis oli sel aparaadil 2. koht, seega päris jama ei tohiks olla.
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
strohher
HV veteran
strohher

liitunud: 15.02.2004




sõnum 05.08.2011 16:28:43 vasta tsitaadiga

No siis ma ei tea mis jama on. Teravusta v mitte, udune jääb ikka enamasti. Ei tea kas firmware uuendamine aitaks või ei tasu näppima hakata?
_________________
Tunguusia tundraahv
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Ärifoorumid »  Ostuabi/hinnapäring »  Soovitage digikat, max 200 euri mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.