Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Tarkvara ja arvutimängud »  Kolmandik kontoriarvuteid seadistab Vista asemel XP märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Marie
HV Guru
Marie

liitunud: 23.06.2003




sõnum 19.08.2008 19:07:26 vasta tsitaadiga

Skeptik kirjutas:
.. kahjuks mõned veel ei saa aru, et seda Vistat ei ole tõesti mõtet oma vanale juustule hakata selga ajama, see on mõeldud ikka uude arvutisse, mis sellega ka toime tuleb.

Kui sulle kohale ei jõudnud siis jutt käib uutest arvutitest millel ametlikult Vista kaasas ja kasutajad on seda Vistat juba sellel arvutil näiteks terve aasta kasutanud, siis aga minnakse XP peale tagasi, või arvad, et inimesed ei saa Vistat aastase kasutamise järel selgeks, naad oskavad Vistat vägagi hästi kasutada

_________________
CPU Power (Watt) icon_sad.gif Protsessorite voolutarve Pentium D 805 (4.1GHz) Full Load 474W thumbs_down.gif
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 74
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 19.08.2008 19:08:03 vasta tsitaadiga

Väike OT: Aga mul on selline "huvitav" tähelepanek, et mida rohkem toimub Vista reklaami ja hõiskeid, et mul on masinas võimas-kiire Vista, seda rohkem on liikvel arvuteid, millel on tegelikult masinas XP + Vista Skinn 8) Viimati nägin paari taolist masinat mõned päevad tagasi. Ning tegemist polnud mitte vanakeste, aeglaste masinatega - vaid moodsate, kiiretega, mis vabalt Vistat suudaks jooksutada. Aga võta näpust - täpselt nagu kunagi ammu-ammu arvutiajastul, kus Win3.1-le Win95 välimus anti. Ning siis käis kõva reklaam -et mul on super-hea moodne Win95-ga masin.
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.08.2008 19:11:53 vasta tsitaadiga

Marie kirjutas:
Skeptik kirjutas:
.. kahjuks mõned veel ei saa aru, et seda Vistat ei ole tõesti mõtet oma vanale juustule hakata selga ajama, see on mõeldud ikka uude arvutisse, mis sellega ka toime tuleb.

Kui sulle kohale ei jõudnud siis jutt käib uutest arvutitest millel ametlikult Vista kaasas ja kasutajad on seda Vistat juba sellel arvutil näiteks terve aasta kasutanud, siis aga minnakse XP peale tagasi, või arvad, et inimesed ei saa Vistat aastase kasutamise järel selgeks, naad oskavad Vistat vägagi hästi kasutada

neil on siis lihtsalt pikad juhtmed või masohistid, et alles aasta pärast kohale jõuab, et ikka ei meeldi ja end nii kaua piinavad icon_biggrin.gif

aga see lause käis rohkem siin eelneva jutu pihta, mitte otseselt sulle

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sults
HV veteran

liitunud: 06.09.2004




sõnum 19.08.2008 19:14:54 vasta tsitaadiga

Marie kirjutas:
Kui sulle kohale ei jõudnud siis jutt käib uutest arvutitest millel ametlikult Vista kaasas ja kasutajad on seda Vistat juba sellel arvutil näiteks terve aasta kasutanud, siis aga minnakse XP peale tagasi, või arvad, et inimesed ei saa Vistat aastase kasutamise järel selgeks, naad oskavad Vistat vägagi hästi kasutada

Aga mis nad siis põhjenduseks toovad, kui XP peale tagasi lähevad? Vista on vähemalt sama stabiilne kui XP ja jookseb vähemalt sama kiiresti kui XP. Peale mõne ürgvana mängu pole kohanud ka ühiduvusprobleeme. Ei näe küll mitte mingit põhjust XP eelistamiseks.
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.08.2008 19:48:51 vasta tsitaadiga

98/2K pealt XP peale läksin alates XP RC1-st. Vista'le olen proovinud vägisi 2x 2 nädalat üle minna (räägitakse, et nädala-kahega harjub ära ja hakkab meeldima vms) ja rõõmuga XP peale tagasi tulnud. Minu arust paras lollkasutaja OS. UAC-st alustades ja igasuguse "silmailuga" lõpetades. Konfimisoskuses ei ole mõtet kahelda - pole vast optionit, mis poleks läbi näpitud...

Siin teemas sai lu1de'ga vaieldud, panen sealse jutu ka siia alla:

Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 247 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 226
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
R A T
HV veteran
R A T

liitunud: 21.04.2004




sõnum 19.08.2008 20:31:29 vasta tsitaadiga

Meil tööl üle 400 arvuti, kõik on XP peal ja siiani peale vista väljatulekut on absoluutselt kõik XP-ga olnud. (ca 100tk ikka).
Samas kunagi on plaan Vista peale minna, kuid sellega venitatakse viimase võimaliku hetkeni.
Samas uued serverid oleme üritanud ikka Server 2008-ga panna, kus vähegi võimalik.

Ise aga olen vaikselt juba mõelnud Vista peale minekule, pole ta enam nii toores kui alguses ja kunagi peab selle loogilise sammu siiski tegema...
(Kui just enne Windows7 välja ei tule icon_razz.gif)

_________________
Jogani pogani pooh
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Marie
HV Guru
Marie

liitunud: 23.06.2003




sõnum 19.08.2008 21:41:47 vasta tsitaadiga

R A T kirjutas:
...... Ise aga olen vaikselt juba mõelnud Vista peale minekule, pole ta enam nii toores kui alguses ja kunagi peab selle loogilise sammu siiski tegema...
(Kui just enne Windows7 välja ei tule icon_razz.gif)

Kuidas see Vista loogiline samm on, OS peab olema kasutajasõbralik, Vista kahjuks seda ei ole, see teema ei puuduta üldse seika kas peaks Vistale üle minema vaid miks kasutajad lähevad originaal Vistat kasutades tagasi XP peale, nõus kõik XP litsentsid kinni maksma, suurim probleem Vistalt - XP peale tagasi mineku juures on uutel arvutitel XP draiverite võimalikuld raske kättesaadavus arvuti tootjate lehtedel, vägisi on kasutajad Microsoft_i ja arvutitootjate poolt Vista sundkasutajateks tehtud, enamus odavatel kontori arvutitel on Vista eel installatsioon ja mõnel üksikul kallimal mudelil võib ka XP eelinstallituna leida, seega ei jää kasutajal muud üle kui Vistat kasutada ja kui ükskord selgub, et siiski saab sellel arvutil ka XP_d kasutada minnaksegi tagasi XP peale, kahjuks aga enamus jäävadki Vista sundkasutajaks kuna neile on suure lobitööna selgeks tehtud, et peale Vista pole sellel arvutil midagi muud võimalik jooksutada

_________________
CPU Power (Watt) icon_sad.gif Protsessorite voolutarve Pentium D 805 (4.1GHz) Full Load 474W thumbs_down.gif
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 74
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.08.2008 22:26:59 vasta tsitaadiga

Skeptik, palun korralda meile ekskurssia kohta, kus on töötav domeen koos SMS iga jms, umbes sadakond tööjaama seal otsas ja kõik vistal.. millistest riigiasutustest sina räägid üldse? ma võin sulle samast otsast vastata, et rahandusministeeriumi haldusalas vista peale kolimist ei ole isegi mitte siutsunurkades jutuks võetud.

tuli eelmisel aastal meile 50 lifeboogi s seeria läpakat, millel ka kenasti vista preinstalled oli.. ghost keeras selle naksti pealt minema.

_________________
Hooldatud (puhastatud, installitud) sülearvutid - https://www.yaga.ee/mox-fulder
https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. Kui aega on, võin u 100km kaugusele kuhu post hästi ei käi, ära tuua.
Kommentaarid: 1104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 704
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.08.2008 22:38:23 vasta tsitaadiga

laurx, ma räägin linnaosade valitsuste masinatest. sadu (tuhandeid?) masinaid ühes domeenis.
_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
smifens
HV vaatleja

liitunud: 08.02.2007




sõnum 19.08.2008 23:07:54 vasta tsitaadiga

Siin üks Vista kasutaja kes eriti ei kurda. Läptopil oli Vista kaasas, puhas install ja tunnikene Windowsi tuunimist viis mõistliku tulemuseni. Enam polegi erilist soovi XP'le tagasi pöörduda. Samas, kui tekiks võimalus tagasi liikuda ja XP peale panna, ei näeks ma keeldumisel põhjust.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Xloaded
külaline






sõnum 19.08.2008 23:23:53 vasta tsitaadiga

Enamus suuri kliente ostab arvutid kus in vista litsents aga kohe teeme format ja XP läheb peale icon_wink.gif
Karm reaalsus
tagasi üles
Number1
HV kasutaja
Number1

liitunud: 17.07.2005




sõnum 19.08.2008 23:44:47 vasta tsitaadiga

Kui arvuti on korralik siis vista jookseb igati kenasti, pole mingit probleemi. XP on liiga pikalt turul olnud ja inimesed on liiga kiindunud nagu lemmiklooma. Vista peab ennast väga korralikult üleval. Kasutan Vistat juba üleaasta ja pole mingeid hangumis ega muid XP probleeme esinenud.
Need kes tavaliselt vistat halvustavad on ikka sellised inimesed noh kuidas öelda võibolla mitte kõige pädevamad it vallas. Kes on küll kusagilt lugenud või keegi on rääkinud et vista saks. Ma ei läheks eluilmas ka enam xp peale üle. XP-d armastab selline keskmine eestlane, kes üldiselt suht midagi ei jaga vaid lähtub teiste omasuguste arvamusest ja enda teadmatusest. No kellele meeldib XP kasutagu aga on siis sellepärast mõtet vistat maha tegema hakata. Öelgu parem otse välja et olen rumal inimene kes ei salli uuendusi. XP - Vanadele peerudele kellel on VÄGA nõrk õppimisvõime. Vista - inimesele kes on argenguvõimeline ja uuenduste meelne.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
flake
HV veteran

liitunud: 01.05.2003




sõnum 19.08.2008 23:54:33 vasta tsitaadiga

olen vistat kasutanud alates 2007 novembri lõpust (enne seda oli tubli aeg XP peal oldud) ja oma kogemusest ütlen et Vista jookseb minu jaoks täiesti normaalselt ilma mingisuguste bugideta. Tavakasutaja seisukohalt (mida ma ilmselt esindan) on Vista juba suht mõistlik valik. Eraldi ilmselt ostma ei kipu, a Vista tuli läpakaga kaasa ja downgrade XP peale ei ole senimaani teemaks tulnud
_________________
..||..
Kommentaarid: 62 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.08.2008 00:56:49 vasta tsitaadiga

Number1, sinu avatar tekitab sinust eelarvamuse, sinu jutt kinnitab tekkinud eelarvamuse paikapidavust. icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 247 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 226
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
CnZ
HV veteran

liitunud: 05.11.2003




sõnum 20.08.2008 01:22:47 vasta tsitaadiga

nii, mõtlesin ka siis väikese jutukese seoses Vistaga maha kirjutada.

sai nüüd põhjalikumalt 3 päeva vistat x86 testida (versioonil oli sp1 sisse integreeritud) raua peal, mis seda igati suutis jooksutada.

well, minimalist nagu ma olen (xp konfiguratsiooni silmas pidades) oli vista esialgsel installi järel nagu suur bloatware laev. aga okei, see on ju tühine probleem, mis ka xp default setingutega on (veidike suuremas mahus esimese puhul though) ja sai nii siit kui sealt ära muudetud. panin paika virtual memi parameetrid, lükkas sys restore välja ja veel mõned väikesed jublakad ning oligi poiss üpriski kiire "jooksja". ahjaa, aero jätsin meelega sisse, kuna Microsoft kutsub seda üheks suurimaks puntkist, mis lihtsustab kasutaja tegemisi. well, noh, aero resolutsioonil 1680x1050 gf8500 peal jõnksutama ei hakanud (flip 3d jms) - hakkasin juba mõtlema, et täitsa kenake teine ning ei pea see inimeste kritiseeriv kisa seoses aeglususega paika.

tegin siis kohe win update ära, lasin draiverid peale ja vajalikud esialgsed aplikatsioonid. it worked.

probleem aga tekkis siis, kui ma avastasin, et vista ei taha mitte kuidagi minu helikaardiga läbi saada (audigy 2), kuigi pakkus win update-s whql draivereid. need ka sai tõmmatud ja peale pandud: installeeris kõik kenasti ära. mis aga minu kuplit mõtisklema jättis oli see, et vista ja creative mitte kuidagi ei saanud üksteisega läbi. täpsemalt ma ei leidnud mitte mingisugust moodust, kuidas creative softile selgeks teha, et minu arvutis on siiski AUDIGY ja minu arvutis on viimased draiverid. creative audio console lihtsalt kisas: "no supported hardware found". peale seda hakkasin igast erinevaid draivereid tõmbama (ka moditud) ja söötma kordamööda device manageri alt (install/uninstall). mitte ühegagi ei nõustunud helikaarti omastama. lõpuks viskas juba ühe buildi setupi lõpus BSODi, peale mida oli kogu pull ka minu jaoks lõppenud - nimelt ei saanud ma enam ühtegi draiverit installeerima väitega, et ma pole peale eelmise draiveri deinstalleerimist restarti teinud (kuigi ma tegin vähemalt 5x selle kirja nägemist; kaasaarvatud safe modes ta ütles seda). tegin korra veel driver cleaneriga täispuhastuse, manuaalselt otsisin registrist kõik väärvõtmed üles ja lasin maha, winkey+f abil kõik creative folderid ja failid jms maha ning üritasin taaskord valiidset teedpidi peale lükata (setup.exe). aga ei, ikka ütles, et ma pole rebooti peale eelmise draivu uninstalli teinud (siinkohal mainiks veel seda, et kui device managerist installeerida, siis ta lükkab vaid wdm draiveri ilma õigete ID-ta peale, mis peale audio console nii/naa ei töötaks).

ja noh, korsten hakkas endal tossama ikka piisavalt ja sai kodune xp sp3-ga peale pandud. esimese korraga nagu nalja tuvastas kõik ära - soft töötab, draivud korras jne.

ja mis veel: ma pole vähemalt alates xp sp2-st BSODi näinud icon_biggrin.gif aga vista suutis mind sellega üllatada.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.08.2008 01:35:28 vasta tsitaadiga

link :: Windows Vista vs. Windows XP

... igaks juhuks mainin vahele, et kui keegi pole veel märganud või on meelest läinud, XP ja Vista kahevõitluse teema asub Võitlustandris, ning sisuline arutlus võiks ikka seal toimuda ...

_________________
Kommentaarid: 193 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 160
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sults
HV veteran

liitunud: 06.09.2004




sõnum 20.08.2008 01:46:26 vasta tsitaadiga

CnZ jutt näitab, et kui ikka kõvasti pingutada, siis leiab ka põhjuse, miks Vistat mitte kasutada. Kui muidu ei leia, tuleb uhada valesid draivereid installida ja registri võtmeid kustutada. Lõpuks ikka kuidagi Vistast jagu saab. Ja siis hea öelda, et näed, ei tööta! Ma saan XP-st tahtliku tegevusega kergesti BSODi kätte. Ma ei ütle, et ma sellepärast XP kehvaks pean. Eks vana, Vista poolt toetamata raua kasutamine ole vast ainus tõsine argument Vistat mitte kasutada. Muu on puhas konservatiivsus ja inimlik laiskus oma harjumisi muuta.
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
CnZ
HV veteran

liitunud: 05.11.2003




sõnum 20.08.2008 02:09:23 vasta tsitaadiga

ps. vabandust ülemäärase kirjavigade hulga pärast. õllepurke nii üksjagu sees hetkel.

sai ju mainitud, et esialgu läksid WHQL draiverid audigy-le peale, mis Win Update ise pakkus. peale installeerimist windowsi setingud näitasid, et Audigy täiesti olemas, kuid Creative aju ei leidnud. seejärgi hakkasin erinevaid draivereid proovima. mainin veel ära, et xp-l olen ikka tohuijaa kui palju erinevaid draivusid sisse söötnud - kõik töötavad.

ma üritasin asjale selgust leida ametlikest foorumitest, kuid ei vastanud keegi. eks see tähendab, et midagi toorest siin ja seal ole.

ega neid audigy kasutajaid teab mis palju ka järel pole, x-fi peale kolinud. sellega ei tohiks vistal probleeme väga olla. aga asi on ju tegelikult põhimõttes, pole see audigy nüüd ka mis vana känd (minu mudelit hakati paar aastat enne vista väljumist tootma).

besides, enda lemmik videopleier BS.Player ei toeta vista all overlay composite managerit, mistõttu surutakse subtiitrid filmi pildi peale, mitte mustale ribale.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
flake
HV veteran

liitunud: 01.05.2003




sõnum 20.08.2008 02:11:06 vasta tsitaadiga

ot:
BS.Player is old. VLC ftw thumbs_up.gif

_________________
..||..
Kommentaarid: 62 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
CnZ
HV veteran

liitunud: 05.11.2003




sõnum 20.08.2008 02:14:04 vasta tsitaadiga

flake kirjutas:
ot:
BS.Player is old. VLC ftw thumbs_up.gif


olen mina veel see oldskuul, kes eelistab korralike filtreid all-in-one kupatusele icon_lol.gif
edit: lisaks bsplayeril on pleieritest kõige täiuslikum subtiitri manager. ei pea mingit alternatiivset jubinat käima tõmbama.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004



Online

sõnum 20.08.2008 04:34:12 vasta tsitaadiga

CnZ, audigy 2 probleemiga võid peksta creativet, kes lihtsalt ignoreerib turgu ja omab seisukohta et kui tahad uuemas opsysteemis korralikku draiverit näha, siis osta lihtsalt uus kaart
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Marie
HV Guru
Marie

liitunud: 23.06.2003




sõnum 20.08.2008 08:39:35 vasta tsitaadiga

CnZ kirjutas:
....... õllepurke nii üksjagu sees hetkel. ....

Seda on näha jah, audigy 2 mul teises kastis ja Vista 64bit, töötab nagu peab, Windows Vista vs. Windows XP
See teema on siiski tehases korralikult peale pandud Vistast mille kasutajad XP vastu vahetavad, kedagi ei huvita siin teemas sinu draiverite probleemid Vistat installides, kurda oma draiverite probleemidest Windows Vista teemas, pigem on see teema aastataguse teema Uus taastav CD teeb Vistast jälle XP järg, et midagi pole Vistas paremaks läinud ja kasutajad ihkavad endiselt XP_d tagasi, ei mäleta küll, et keegi XP_d hästi jooksutavast arvutist kunagi oleks maha kiskunud ja tagasi Win 2000 või Win 98 peale oleks läinud, loomulikult kui keegi mingile nõrga riistvaraga arvutile on ise üritanud XP peale panna, on tagasiminek loogiline, aga korraliku riistvaraga arvutis kus Vista jookseb probleemideta, ühtegi draiveri probleemi ei ole minnakse kas või draiverite probleemidega XP peale tagasi ( ehk siis XP jookseb viletsamini kui Vista, kuid eelistatakse XP_d)

_________________
CPU Power (Watt) icon_sad.gif Protsessorite voolutarve Pentium D 805 (4.1GHz) Full Load 474W thumbs_down.gif
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 74
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mina96
HV kasutaja
mina96

liitunud: 07.12.2001




sõnum 20.08.2008 10:01:42 vasta tsitaadiga

Marie kirjutas:
ei mäleta küll, et keegi XP_d hästi jooksutavast arvutist kunagi oleks maha kiskunud ja tagasi Win 2000 või Win 98 peale oleks läinud, loomulikult kui keegi mingile nõrga riistvaraga arvutile on ise üritanud XP peale panna, on tagasiminek loogiline, aga korraliku riistvaraga arvutis kus Vista jookseb probleemideta, ühtegi draiveri probleemi ei ole minnakse kas või draiverite probleemidega XP peale tagasi ( ehk siis XP jookseb viletsamini kui Vista, kuid eelistatakse XP_d)

Mina panin ühele masinale win98 icon_redface.gif XP asemele kuna mul nii vana skanner millel pole olemas xp tuge. Teleka kaardil ka sama asi, et xp all ei tööta normaalselt. Seda masinat just eriti tihti ei kasuta aga uut skannerit ei ole nagu mõtet ega vajadust osta. Ise näpin ikka XP'd ja pole kavas esialgu Vistale üle minna, vähemalt nii kaua kuni kõik asjad mis vaja, saan sellega tehtud.

_________________
Inimene, kui tal on hea olla, mõtleb harva.
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
CnZ
HV veteran

liitunud: 05.11.2003




sõnum 20.08.2008 11:05:55 vasta tsitaadiga

edit: pohmaka tuur peal nüüd, vale teema icon_neutral.gif


https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=4577736#4577736
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.08.2008 11:27:14 vasta tsitaadiga

noh. minu meelest tuleks siinsetele vista promojatele selgeks teha, et kui KODUKASUTAJA masinas asi jookseb ja seda teeb ta ENAMASTI teiste võimalike lugudega nt AD (active directory/SMS/exchange) suhtlemata, siis XP on aastate pikkuse töö viljana omandanud suhteliselt valutult töötava koosluse, mis enam vähemn mõistliku raua peal aastaid laitmatult töötab. korporatsioonis on tööjaam TERMINAL millega võimaldatakse tädi Maalil või Onu Peetril Outlook/exchange ida, toksida numbreid, allkirjastada digitaalselt jms " kontorijura".. kuna on olemas TÖÖTAV süsteem, ei peeta loogiliselt vajalikuks seda mingi katse-eksitusvärgiga asendada.. vitsa jõuab massidesse ilmselt alles aasta kolme pärast. samas tundub, et vitsa läheb ajaloo prügikasti sarnaselt ME (millennium Edition iga, ) mida omal ajal suurtootjad samamoodi aktiivselt kaasa pakkisid. nt IBM ja DELL. nt, meil lähevad vanad compaq evod teisele ringile: kunagi ostetud u 50 tööjaama upgradeti 256mb ram pealt alguses 512mb peale ja hetkel on kõigil kõvakettad välja vahetatud, muu raud jookseb kui siid. sama lugu on vanade delli GX-60 jaamadega. Hetkel saaks sellistel alustel hakkama ka w2k ga, mida meil veel nii kümmekond täiesti ametlikult domeenis edasi jookseb aga kasutajate surve + paar arenguvestlust sunnivad need lähikuudel millegi muu vastu vahetama. vahetamine aga samas on valulik, kuna masinates jooksevad u 10 aastat vanad foxpro rakendused, mida " progejad" uuesti kirjutama keeldusid.. (majanduslik surutis)
Skeptik, millisest linnaosavalitsusest sa räägid? mina kooserdan muuhulgas ka tallinna kesklinna pärnu maantee majas, seal on veel hullem puder ja kapsad kui meil on: kloone ei ole, masinad on seinast seina rauaga.. sõber on seal nn. it tugiisik ja on suht hästi teada, mis kepp seal käib varumasinate ja asjadega. usu, vitsa seal ei kunni.

_________________
Hooldatud (puhastatud, installitud) sülearvutid - https://www.yaga.ee/mox-fulder
https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. Kui aega on, võin u 100km kaugusele kuhu post hästi ei käi, ära tuua.
Kommentaarid: 1104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 704
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Tarkvara ja arvutimängud »  Kolmandik kontoriarvuteid seadistab Vista asemel XP mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.