Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Arvuti ja internet »  Ka Briti piraadid võivad internetiühendusest ilma jääda märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 29.12.2007 21:02:32 vasta tsitaadiga

tahanteada kirjutas:
mikk36: see teema on ju Time Online-s ju täiesti olemas:

http://technology.timesonline.co.uk/tol/news/tech_and_web/article3097544.ece
kustkohast ma siis sinu arust selle tsitaadi võtsin ?
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
enterprice
HV veteran
enterprice

liitunud: 18.12.2003




sõnum 29.12.2007 22:47:43 vasta tsitaadiga

To:Auron,
Ise ei promo piraatlust ja olen enamus filme poest ostnud. Närvi ajab see, et kui tahan eesti keelseid subtiitreid kasutada oma poest ostetud venekeelsel shreki filmil siis pean asja ikkagi netist alla sikutama ju. Ja siis pistetakse mind pokri või tehakse trahv või võetakes nett ära.
Mind häirib küll kui keegi minu aluspesus pidevalt sorimas käib ja kirju loeb.
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 98
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
physics
HV kasutaja

liitunud: 15.08.2007




sõnum 29.12.2007 22:48:52 vasta tsitaadiga

See ei peata piraatlust, tekitab kahju internetiteenuse pakkujatele. Kui selline asi ellu viiakse siis tahan küll näha kaua see kestab. Mis siis kui mõni alles algaja interneti kasutaja tirib midagi kogemata alla, ise mitte teades et see on piraatkraam- laks kohe nett ära, kedagi üldse ei huvita icon_biggrin.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Auron
HV Guru
Auron

liitunud: 19.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.12.2007 12:13:49 vasta tsitaadiga

carl 12 kirjutas:
Terrorismi ja autoriõiguste kaitse sildi all saab igasuguse kriitika ja vabamõtlemise blokeerida nagu õndsal stalini ajal.

Vabamõtlemine ja kriitka võrdub sinujaoks õigus varastada?
carl 12 kirjutas:
Samas nii muusika kui filmide legaalne kättesaamine on muudetud mõtetult kalliiks et paratamatult soodustab see piraatlust.

Samahästi võiks väita, et enamustele inimestele on kallite lauksautode kättesaamine niikallis, et nad ei saa seda lubada - kas nüüd õigustada nende ärandamist? Et kui eluks mittevajalik tilulilu lõbuasi käib üle ostujõu siis omandan selle seadust rikkudes ja see on normaalne ve?
carl 12 kirjutas:
Failivahetuse programmid saaks hea tahte korral kinni küll panna aga see ei takistaks piraatlust .Faile hakatakse siis saatma cryptitud pakettidena ja failinimi on vaid tähtede ja numbrite jada küll siis on autorikaitsel alles mõistatamist.

Igasugune piraatlusel raskemaks tegemine on mingisugune edu. Kui sa tahad väita, et tänapäeval lihtsalt netilehel tahetud asja nime sissetoksimine ja siis viidatud lingil tõmbama panemine pole liialt lihtne siis mismoodi saaks veel lihtsam olla?
enterprice kirjutas:
Mind häirib küll kui keegi minu aluspesus pidevalt sorimas käib ja kirju loeb.

Keegi ei sori niisama sinu arvutis. Soritakse siis kui sinu arvutisse liigub asju teel midamööda neid ei peaks liikuma.
physics kirjutas:
Mis siis kui mõni alles algaja interneti kasutaja tirib midagi kogemata alla, ise mitte teades et see on piraatkraam- laks kohe nett ära, kedagi üldse ei huvita icon_biggrin.gif
Esiteks seaduse mittetundmine ei vabasta vastutusest. Teiseks nett võetakse ära nendelt kes on mitukorda patustand ja mitu hoiatust juba saanud ja ma kipun arvama, et see pole mitte nii, et tõmbad korra mingi tränaossi loo mida bemmis kuulamiseks plaadile panna ja juba miilits uksetaga vaid ikka jhul kui massiline piraja oled a'la tuhanded mp3'ed, iga kuu mingi 20 mängu, kümneid filme jne.
Kommentaarid: 150 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 127
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 30.12.2007 13:44:46 vasta tsitaadiga

Auron kirjutas:
enterprice kirjutas:
Mind häirib küll kui keegi minu aluspesus pidevalt sorimas käib ja kirju loeb.

Keegi ei sori niisama sinu arvutis. Soritakse siis kui sinu arvutisse liigub asju teel midamööda neid ei peaks liikuma.
kuid selleks et teada saada et inimesele liigub arvutisse asju teid mööda midamööda need ei peaks liikuma peab ühendust stabiilselt monitoorima
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Auron
HV Guru
Auron

liitunud: 19.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.12.2007 16:05:24 vasta tsitaadiga

mikk36 kirjutas:
kuid selleks et teada saada et inimesele liigub arvutisse asju teid mööda midamööda need ei peaks liikuma peab ühendust stabiilselt monitoorima
No aga piisab kodukasutaja puhul kahtluse tekkimiseks sellest kui allalaetavaid pakette liigub mingi kümnete gigade suuruses ja olen mingil põhjusel enam kui kindel, et taolisel puhul on enmajaolt just piramisega tegu. Egas teatud monitooring toimub ju ka praegu ehk siis on täpselt teada millal ühendus loodi/katkes ja mis mahus on andmeid liikund - lihtsalt praegu ei saa kahtluse korral uurida, et millega tegu oli.
Kommentaarid: 150 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 127
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 30.12.2007 18:00:56 vasta tsitaadiga

mikk36: Väike meenutus ajaloost - a 15 aastat tagasi oli mõnedel meestel Eestis (tervitused tolleaegsele Tigmale!) plaan, et Eestis võiks paikneda server, millest kogu maailma netiliiklus läbi jookseb 8)

Ehk siis - hea tahtmise juures on kõik monitooritav thumbs_up.gif
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Fatal1ty
HV kasutaja

liitunud: 01.04.2006




sõnum 30.12.2007 19:14:43 vasta tsitaadiga

see neid ei vii kuhugile, UK,s on neid firmasid jube plalju kes neti pakuvad, ja need k6ik n6usse saada on suht haige ju, osa voib ju n6us olla sedasi tegema aga m6ni teine firma kasutaks seda enda kasuks ara et saada kliente jallegi endale, ja teine firma kaotaks selle tottu. teine asi oleks see veel ,et nad voivad ju hakata jalgima, ok aga ega ma nüüd selle tagajarjel ei hakka rohkem originaal filme ostma, ja ega nad sellega rohkem raha ka ei teeni, (v6ibolla nats rohkem) mangudega on nii, et k6va mang mida on m6nus onlines mangida selle ma ostan ikka originaali. aga moni tootja kes mange teeb, laseb lihtsalt mingi eelmise osa ripi valja, ja roovib sellega hoopis kasutajatelt raha valja, nii et, kui kaup on hea siis lahed ikka poodi ja ostad aga m6ne asja lihtsalt t6ombad pooleks tunniks alla, korra proovid ja lendab kohe v4lja samakiiresti.
Eestis l4heks see asi veel labi kuna pool eestit on elioni k4aes : IRW
yks asi veel et kas on siis t6esti juba tehniliselt igat klient j4algida nii voimalik et kus ta k4ib voi mida ta teeb :p
tehku t6esti midagi kasuliku icon_biggrin.gif
MA loodan et saate aru mida ma m6tlen
(keegi voiks ju nende weebilehtedega ka midagi teha mis lihtsalt labaselt mangudele cheate teevad ja myyvad) ma m6tlen neid cheate mida ykski pb ei pyya. samas suht m6tetu osta mang ja tahad onlines mangida aga, aga m6ni teeb mingit haiget varki seal irw. et ma ostan vaga hea meelega originaale kui asi t6esti on seda v44rt on, aga siiamaani saab alati tootjate poolepealt ka poolikut kauba nii et agu vingugu et kaotavad raha, kui te teeksite asja korralikult ja p6hjalikult siis poleks teil probleemi. jytt laks vaga pikaks ja voibolla isegi m6tetuks aga olen kasutaja TEENUSE ostja, maksan F..ing raha selle eest nii et tahan ka midagi vastu saada. aga sain suu ja sydame puhtaks r44kida

_________________
jou mis värk on
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kaabakas
HV veteran
kaabakas

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.12.2007 20:41:47 vasta tsitaadiga

Piraatlusest nagu mina seda näen:
1. Piraatlus on vargus? Kui ma tõmban netist plaadi (raamatu, filmi), mida ma muidu kunagi ei kuulaks (loeks, vaataks), kes on millestki ilma jäänud? Põrsast kotis ei osta, aga kui asi hea maigu suhu jätab, ostan respektist autori vastu originaali. Raamat, mida mitu korda ei loe, pole ka väärt raha välja käimist, sama lugu on plaadi ja muuviga. Heal juhul mainin kellelegi paari hea sõnaga - tasuta reklaam.
2. Respekti kõrval on väga palju kraami, mida pole võimalik antud ruumis (Eesti) või ajas (2007) osta. 5 aastat vana plaati pole kuskilt leida, looda siis veel 20, 40, 60 aastat vana muusikat, filmi. Kuskil on mingi jobu, kelle käes on kopirait, aga kes keeldub koopiaid tegemast-müümast - pole tulus seda-teist-kolmandat uuesti tiražeerida. Kui suur hulk autoreid on ennast niimoodi unustusehõlma määranud? Hea või väga hea meelega? Piraatlus hoiab ajalugu elus. Kohaga on asjad ka absurdsed, tühi on lootus hääd kraami eestisse postitada lasta. Sama lugu, kui kinos jooksva filmi dvd jõuab poodi n kuu möödudes, kust inimesed oma koopia hangivad?
3. Arvestades cd plaadi tootmise hinda (sendid), on tema poehind üle mõistuse kallis. Sellega võiks nõus olla, kui raha saaksid endale artistid - aga ei. Artist teenib plaadi müügist mõned protsendid, ülejäänu läheb plaadifirma tasku. Vanilla Ninja tüdrukud polnud tippaegadel veel sentigi saanud, vaid veidi blingi kena välja nägemiseks. Kui see välja tuli, keelati neil rääkimine üldse ära.
4. Jumal tänatud, et me ei ela meerikamaal, kus content mafia peab enda soovitava seadusandluse jaoks ainult sõrmi nipsutama ja senat juba jookseb vastu võtma. Riik, kus riaa ja mpaa kaebavad piraatluse tõkestamiseks kohtusse nõrgad - vanaemad, 9-aastased ja surnud - ning jätavad represseerimata näiteks harvardi, mis vabalt vastu hakkaks - ei ole väärt eeskuju võtmiseks. Värske uudis sealtmaalt: legaalse plaadi rippimine illegaalne?
5. Loominguline teos võiks sisaldada midagigi south parki chef'i loetelust 'soul, spirit, talent'. Enamus piraaditavast - mikisoft, hollywood ja popmuss - ei sisalda peale professionaalse marketingi midagi. Pole ime, et reklaami vastu immuunsuse saavutanud ja enda maitset teadvustav tänapäeva inimene selle sisutühjuse eest enam naljalt maksma ei nõustu.
6. Briti lollusest, ispl pole niivõinaa ressurssi, et kogu liiklusest piraat välja filtreerida. Labasemat värki veel võibolla, aga torrentid liiguvab juba paljuski krüpteeritult. Kui pirate bayle 2006 mais too kuulus ebaseaduslik politseireid tehti, olla euroopa netiliiklus vähenenud miski 37%. Ja enne seda reidi olid nad veel suht tundmatud...
7. harimist:
http://stealthisfilm.com/
http://levine.sscnet.ucla.edu/general/intellectual/against.htm

_________________
Mida Ott ei õpi, seda Egon ei tea.
Kommentaarid: 103 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 93
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pealuu
HV veteran
pealuu

liitunud: 07.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.12.2007 21:49:10 vasta tsitaadiga

mul ei ole miskit selle vastu kui autorite õigusi kaitstakse. huvitav kas ka selle vastu midagi on olemas kui ma tarbijana avastan pettumusega, et film kinos polegi ennenägematu ning suurt elamust pakkuv vms vaid rohkem nagu paras kaka. või kui soetan muusikat ja sattun samasuguse üleshaipimise ohvriks sattuma.
Kommentaarid: 206 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 166
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.12.2007 22:37:35 vasta tsitaadiga

... ma pole küll reeglina eriti kergesti paranoiale kalduv inimene, kuid see uudis intrigeeris paratamatult natuke fanataseerima. ok. saame aru, üheltpoolt suurfirmade huvi omi kasuminumbreid kaitsta võib olla küllaltki mõjuv argument nii mõneski mõttes, kuid nagu siin juba eelnevalt mainitud, tekitab küsitavusi, kes omakorda kõike seda kontrollimist kontrollib ? Juhul, kui lubatakse säärane kontroll, siis on kontrollijaile ju valla kogu info, mis nö. torus liigub ja oi-jummel, mida seal liigub. Kas me peaks olema tõepoolest nii naiivsed lootmaks, et kontrollijad jäävad alati vaid masinlikult oma professiooni ja avaliku eesmärgi piiresse ? Ma miskipärast julgeks selles sügavalt kahelda ja pean natuke ebatõenäoliseks, et erasektoril lubataks nii tundliku info üle kontrolli omada. Juhul, kui jätta kõrvale erasektori majanduslikud huvid, siis järgmise asjana turgatab kohe pähe terrorismivastane võitlus, mis UK -le päris palju peavalu on tekitanud ehk see kõik on hoopis ettekääne järgmiseks sammuks selles vallas ?
_________________
Kommentaarid: 193 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 160
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
nors
HV vaatleja

liitunud: 30.10.2004




sõnum 31.12.2007 03:25:06 vasta tsitaadiga

pealuu kirjutas:
mul ei ole miskit selle vastu kui autorite õigusi kaitstakse. huvitav kas ka selle vastu midagi on olemas kui ma tarbijana avastan pettumusega, et film kinos polegi ennenägematu ning suurt elamust pakkuv vms vaid rohkem nagu paras kaka. või kui soetan muusikat ja sattun samasuguse üleshaipimise ohvriks sattuma.


Olen ka selle peale mõelnud ja selles mõttes on täiesti kohatu võrrelda piraatlust lihtlabase poevargusega, sest siis peaksin ma ka täiesti legaalselt kinos istudes ja poole pealt ära tulles, ju raha tagasi saama või vähemalt uue pileti mõnele teisele seansile, sest poest ostetud kaupa ma ju võin ümber vahetada kauba mittesobivuse korral.

Kui igasugust loomingut üritatakse vägisi tooteks muuta, siis peaksid sellele kehtima ka muudele tavatoodetele kehtivad seadused ja tarbijal peaksid olema ka sarnased õigused.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kaspar00
HV Guru
kaspar00

liitunud: 06.07.2003




sõnum 31.12.2007 03:27:09 vasta tsitaadiga

piraadid jäävad netist ilma ja leiavad endale elu 8) beer_yum.gif
Kommentaarid: 113 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wilts
HV veteran

liitunud: 07.02.2002




sõnum 31.12.2007 11:45:49 vasta tsitaadiga

näide...

Hellgate...

ma oli surmkindel, et ma ostan 3 koopiat sellest ja hakkame seda võrgus taguma nagu diablot tänaseni ( millest on juba 3 koopiat), tahtsin isegi preorderit teha aga kuna seda võimaldati ainult Ameerikas siis jäi see ära... oi ma olin vihane.

Andricosse ei tulnud ka mäng kohe kuigi lubati, aga kui päev oli käes siis lükati edasi.
Tirisin vihast pira... vaatasin kuidas mängiti 1 nädal ja ma pole seda mängu rohkem puutund... puhas saast.

Demot olin proovind.. ja ma oleks selle ostnud ka peale selle mängimist.

See reklaam filmide ja mängude kohta on täiesti eksitav... neid ei huvita, et sa aru saaks kas see meeldib sulle või mitte,
ainuke asi mis nendele korda läheb on see, et naad su käest nutsu kätte saaks.

Nüüd olen ma jumala õnnelik et preorderit ei saanud teha ja pirat proovisin... õigemini vaatasin kõrvalt- pole isegi mängind.
Mängud mis meeldivad ja maksavad alla 200EEK on ka olemas originaalid.. C&C seeria on kõik ilusti riiulis kuni tiberian sun'ini.
mis siis, et ma seda ei mängi.. aga lihtsalt austus westwoodi vastu ei luband ostmata jätta.

EA mänge ei tiri isegi pirana sest see tootja tuleks välja suretada oma mõttetu toodanu ja teiste turult kõrvaldamise pärast.

Sama ka PS2 mängude kohalt... pole mingit kivi jms saasta sisse toppind, pole mõtet seda mänguhunnikut kasvatada. on 2-3 mängu mis meeldivad.. isegi kui ma läbi neid ei tee ostan selle.. lihtsalt sellepärast, et uus osa on väljas nagu näiteks GT.

Samas allalaetavad filmid ja mängud on tõesti head, sest krediitkaarti on kodus arvutitaga nii mugav kasutada. Filmi saaks juba poole või tunni pärast vaadata. Sama ka mänguga. ja kui seda saaks vel teha filmi välja tulemis päeval ja mingi 75-100EEK DVD kvaliteedi eest poleks palju.

Ma lihtsalt ei viitsi poodi minna sinna nillima ja tellima kui kohal pole.
Kommentaarid: 31 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mirko27
HV veteran
mirko27

liitunud: 29.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 31.12.2007 18:50:23 vasta tsitaadiga

Mis kahtlast maigu suhu saamis juttu te ajate? Autodel proovisõit, mängudel ja filmidel trailerid - maik suhu mõlemast.
Kui sa filmi alla tõmbad oled varastanud. Varas! Varas! Varas!. Ära hakka mingit robin hoodi rikaste-vaeste teemat ajama.
Kui sa tead et osad mängutootjad paska lasevad välja siis ära proovigi nende mänge!
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
enterprice
HV veteran
enterprice

liitunud: 18.12.2003




sõnum 31.12.2007 20:13:36 vasta tsitaadiga

mirko27 kirjutas:
Mis kahtlast maigu suhu saamis juttu te ajate? Autodel proovisõit, mängudel ja filmidel trailerid - maik suhu mõlemast.
Kui sa filmi alla tõmbad oled varastanud. Varas! Varas! Varas!. Ära hakka mingit robin hoodi rikaste-vaeste teemat ajama.
Kui sa tead et osad mängutootjad paska lasevad välja siis ära proovigi nende mänge!

kui mul on filmi originaal, aga vene keelne ja tõmban sama asja ingliskeelsena alla, et eesti subtiitreid saaks lisada, kas olen ikka varas?
Lisaks ei meeldinud, et pean seal alguses kohutuslikus korras kogu aeg neid reklaame edasi kerima, siis sikutasingi netist alla, ei tunne, et eriti varastanuks midagi, kuna tootja sai oma kasumi juba kätte. Nett aga keerataks mul ju kinni ikka. icon_neutral.gif
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 98
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mirko27
HV veteran
mirko27

liitunud: 29.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.01.2008 04:04:57 vasta tsitaadiga

ma arvan et sa oled suhteline erand,, mõtlesin neid, kes ei näe olukorda isegi põhjendamist väärt olevat... nii loomulik
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Fatal1ty
HV kasutaja

liitunud: 01.04.2006




sõnum 01.01.2008 11:32:44 vasta tsitaadiga

Wilts kirjutas:
näide...

Hellgate...

ma oli surmkindel, et ma ostan 3 koopiat sellest ja hakkame seda võrgus taguma nagu diablot tänaseni ( millest on juba 3 koopiat), tahtsin isegi preorderit teha aga kuna seda võimaldati ainult Ameerikas siis jäi see ära... oi ma olin vihane.

Andricosse ei tulnud ka mäng kohe kuigi lubati, aga kui päev oli käes siis lükati edasi.
Tirisin vihast pira... vaatasin kuidas mängiti 1 nädal ja ma pole seda mängu rohkem puutund... puhas saast.

Demot olin proovind.. ja ma oleks selle ostnud ka peale selle mängimist.


NII OLEN SINUGA 100% n6us voi isegi rohkem
tooks veel paar naidet tuli valja call of duty 4 kuna ise elan UK's siis on siin mange vaga kerge osta, saad kohe katte kui release on
alguses ostsin endale 1 koopia, no mangu on toesti palju, siis ostsin veel kaks koopiat juurde no paarile eesti s6brale yks neist oli minu vend irw:
aga neile ma saatsin cd-keyd ainult, neil endal tuli mang ise torrentist voi kus iganes alla tirida, nii ja kysimus on KAS MA OLEN VARAS, vastan ise ei ole
ja olen ostnud veel enemy territory QW siis unreal turnament 3, ja teine naide veel tombasin endale crysise pira versiooni alla, proovisin ja polnud paha nüüd laksin ja ostsin endale originaal versiooni ara nii kysimus jallegi kas olen varast. vastan jalle NO EI OLE.
minumeelest voiks juu k6ik kinni keerata siis ja inimene koopa tagasi minna icon_biggrin.gif
filmide osas ma ei oska midagi raakida, ei ole eriti suur filmi s6ber kuigi mingi riiulis mingi 20 originaal filmi on.
aga mangu tegijad kui teed mangu siis nae ka vaeva küll siis raha ka tuleb v6tke opust COD 4 küll siis raha tuleb arge votke lihtsalt UT3 mootorit ja topite sinna mingi ilusa pildi ja effectid peale ja et küll siis myyb asi, uskuge mind kyi see frima motleb et kasum jai neil tanu torrentile vaiksemaks siis te eksite, teie rahategemise nalg jattis teid rahast ilma.
ainuke kes kannatavad on muusikud, see on minu arvamus.

_________________
jou mis värk on
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Auron
HV Guru
Auron

liitunud: 19.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.01.2008 14:29:19 vasta tsitaadiga

kaabakas kirjutas:
Piraatlusest nagu mina seda näen:
1. Piraatlus on vargus? Kui ma tõmban netist plaadi (raamatu, filmi), mida ma muidu kunagi ei kuulaks (loeks, vaataks), kes on millestki ilma jäänud? Põrsast kotis ei osta, aga kui asi hea maigu suhu jätab, ostan respektist autori vastu originaali.

Kõigepealt mainiks, et küsimus ei ole selles kas meeldib või mitte vaid selles kas sa oled asja tarbind või mitte. Poes sa ei saa ju minna grillleti juurde, võtta sealt kanakoiba, hammustada tüki ja siis visata tagasi öeldes, et mulle ei meeldi ja ma poleks niikuinii ostnud. Samas mis siis saaks kui võikski kõiki asju sedasi proovida ja kõik ainult prooviks? Teiseks Yeah right, ostad sa jeee. Heal juhul ehk mõtled, et kui oleks orika ostnud siis poleks kahju olnud aga kui juba toimiv variant käes on siis ui sa hakkad ekstra enam pappi kulutama. Näha ka siin HV 's kõvasid mängureid kes ei jõua osasid asju ära kiita - sellegipoolest on tegu piraga ja orikat ei osteta.
kaabakas kirjutas:
Raamat, mida mitu korda ei loe, pole ka väärt raha välja käimist, sama lugu on plaadi ja muuviga. Heal juhul mainin kellelegi paari hea sõnaga - tasuta reklaam.
Kuidas sellekohta nüüd öeldigi, "aitäh leiba lauale ei too".
kaabakas kirjutas:
3. Arvestades cd plaadi tootmise hinda (sendid), on tema poehind üle mõistuse kallis.

See on loomulikult tore, et lood kirjutavad end ise - pole vaja maksta,et keegi kribaks, piisab artisti mõttest, et lood läheks plaadipeale ise - pole vaja tuhandeid maksvaid stuudiotunde, reklaamitakse tasuta - kesse ikak reklaami eest raha tahab, plaadidi poodi lendavad ise - sest ega ju keegi pea pakendama ja transportima jne. Et tegelt ka, ainuke kulu ongi CD tooriku kulu ja ülejäänd raha pannakse puhtalt tasku thumbs_up.gif
nors kirjutas:
Olen ka selle peale mõelnud ja selles mõttes on täiesti kohatu võrrelda piraatlust lihtlabase poevargusega, sest siis peaksin ma ka täiesti legaalselt kinos istudes ja poole pealt ära tulles, ju raha tagasi saama või vähemalt uue pileti mõnele teisele seansile, sest poest ostetud kaupa ma ju võin ümber vahetada kauba mittesobivuse korral.

Aga miks? Kas tahad öelda, et kui ostad poest tahvli shokolaadi, närid pool ära siis aad teise poole tagasi viia ja selle eest raha tagasi küsida kuna ütled, et sulle ei maitsend?
nors kirjutas:
Kui igasugust loomingut üritatakse vägisi tooteks muuta, siis peaksid sellele kehtima ka muudele tavatoodetele kehtivad seadused ja tarbijal peaksid olema ka sarnased õigused.
Tee omale üks asi kõigepealt selgeks. Mängude, filmide, raamatute jne. puhul ei maksa te mitte toote omandamise eest vaid selle kasutamisõiguse eest millel on teatavad tingimused. Ehk siis kui sõber laenab sult näiteks autot, et vaja hädapärast teises linnas ära käia ja plekib sulle selle eest näiteks 1000.- siis kas ta nüüd on selle auto omanik ning võib teha sellega mis tahab või see on kõigest see raha mille eest ta seda kasutada saab aga sellegipoolest omab näiteks tingimust, et ei suitseta autos vms.? Samuti kas arvad, et oleks normaalne kui sõber käib oma tiiru ära, tuleb tagasi ja ütleb, et tegelt iste ei olnud eriti mugav ja selletõttu ta pappi ei maksa?
Kommentaarid: 150 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 127
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
enterprice
HV veteran
enterprice

liitunud: 18.12.2003




sõnum 01.01.2008 16:18:10 vasta tsitaadiga

Kuidas, reageeriks teenusepakkuja aga sellele, kui salvestan telekast mingi saate tv kaardiga arvutisse ja tahan seda üle võrgu oma Tartus elavale vennale ka näidata. Tegemist on ka piraatlusega? Mis arvata youtube all vaatatavate videote vaatamisest? Piraatlus?
Ma usun, et seljuhul peab ikka päris põhjalikult kasutajate andmete sisu jälgima et aru saada kas on piraatlus või mitte. Samas varem minu poolt esitatud näite põhjal poleks see isegi võimalik.
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 98
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vladimir
HV kasutaja
vladimir

liitunud: 03.09.2004




sõnum 01.01.2008 17:35:59 vasta tsitaadiga

Auron, point pole selles, et plaadid oleksid kallid (kuigi tegelikult 260...300.- plaadi eest on ühele keskmisele tudengile üle mõistuse, ka siis, kui muusika on tema elu suurim kirg), vaid selles, et sellest 300.- saab ARTIST heal juhul 30.-. Kui ka arvestame plaadivalmistus- transpordi- ja reklaamikuludeks 150.-, ei muuda see sisuliselt fakti. Tegelikult, hea muusika reklaamib end ise, kui palju oled näinud meedias uue plaadi väljahõikamist, mis ei reklaami teada-tuntud raadio top40 artiste (kes tegelikult ise ei loo suurt midagi, alluvad vaid produtsentide ja mänedzeride tahtele)? Kui tahad artiste toetada, käi parem kontserditel ning osta ka plaate kontserdil otse artisti käest. Eesti parim plaadipood on ilmselt helitroop.ee, kuid ka seal pole paljusid artiste (nt. Tokyo Ska Paradise Orchestrat, 12 Moons'i, Taruna't ei leidnud sealt, Gary D.-lt ja Cubanate-lt on vaid üks plaat tarnega vastavalt 5-10 ja 2-4nädalat).

Samas ise olen järjekindlalt tühjendanud plaadipoodide 49.- kaste - saasta hulgas leidub palju tõsiseid pärleid, mis lihtsalt lattu seisma jäänud, kuna keskmine inimene vaatab artiste, mida neile pideva ajupesuga on ette söödetud, kuulamisvõimalust eriti ei kasutata ja nii need tundmatud nimed jäävad riiulile tolmu koguma... Minusuguse entusiasti õnneks 8) Nii olen ma 29...49.- eest saanud sigahäid plaate, mis Helitroobis maksavad 300.- thumbs_up.gif
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Auron
HV Guru
Auron

liitunud: 19.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.01.2008 18:24:27 vasta tsitaadiga

vladimir kirjutas:
Auron, point pole selles, et plaadid oleksid kallid (kuigi tegelikult 260...300.- plaadi eest on ühele keskmisele tudengile üle mõistuse, ka siis, kui muusika on tema elu suurim kirg), vaid selles, et sellest 300.- saab ARTIST heal juhul 30.-. Kui ka arvestame plaadivalmistus- transpordi- ja reklaamikuludeks 150.-, ei muuda see sisuliselt fakti.

Nagu ka ise ütlesid siis kõik plaadid ei maksa 300.- Kui on ikka vägahea asi mida fännad siis see 300.- ei tohiks samas palju olla. Väga tõsine muusikakuulaja vist ei osta kahh suvalist uinjaad mida sellises mahus tuleb, et igakuu peaks mitu k aint plaatide jaoks olema. Samas arvestades, et kulud on 150.- + 30.- ehk siis 180.- 300'st jääb kasumiks 120.- Ehk siis nö. kuskil 200 peaks ikka olema hää plaadi hind, et üldse mingit kasumit teenitaks. Kui võtta, et plaat maksaks (ikka kallis) 200.- ja kasum on 20.- siis 50 000 ühiku läbimüügi pealt oleks suure tohutu firma kasum mill taala. Kas see on suure produtseeriva firma igapäevaseks ülalpidamiseks piisav raha? Et maksta suurte ruumide rente, lasta ehitada helistuudioid, neid sisustada, pidada ülal tervet armeed töötajaid kellest paljud on oma ala petsialistid ehk siis mitte väikse palgaga kuni koristajateni välja. Ja seda ka nendel aegadel kui mingit müstilist säravat tähte pole kellepeaelt teenida hästi. Kasum peab olema ikka selline, et oleks ka kate mingisugune mitte poest suhu.
Kommentaarid: 150 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 127
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Fatal1ty
HV kasutaja

liitunud: 01.04.2006




sõnum 01.01.2008 20:21:08 vasta tsitaadiga

tooks siis veel hea naite, ok oletan et ma ostan originaal mangu, maksan raha ja olen 6nnelik. mingi aeg tuleb m66n peal ja enam ei mangi, aga siis mingi paari kuuparast tuleb isu uuesti peale aga, ei tea enam kus on minu originaal mangu dvd, lihtsalt ei ole {oletame seda kah veel et oli naiteks mingi teise kohta kolimine ja see originaal mang lihtsalt kaob ara sul. ja eelnevalt ei teinud copyt kah sellest. aga ka copy saab ara kaduda nii et pean endale alla tirima netist selle
kusagilt. Aga on ka site kust saad ikka ametlikult mange ja muusikat alla tirida muidugi pead seal oma kretiitkaarti kasutma mangud, muusika, filmid
voi siis see steam kust saad ju edukalt mange tirida.
Ja originaalne dvd mis ostsid voib ka kahjustada saada.
endal oli veel kunagi selline juhus et dvd lugejas, mingil imelikul p6hjusel lendas pulbriks minu plaat, nii et jaab yle ainult mina ja tommata see iso netist
icon_wink.gif

_________________
jou mis värk on
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HighEnd
HV veteran
HighEnd

liitunud: 24.03.2007




sõnum 02.01.2008 00:30:58 vasta tsitaadiga

Midagi sellist võiks keegi aretada. et kui näiteks ostad poest filmi või mängu, siis saad sellega mingi key kaasa. Oletame et ketas on vigane või läheb katki saad netist uuesti alla tirida.
_________________
ANIMIST
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
vladimir
HV kasutaja
vladimir

liitunud: 03.09.2004




sõnum 02.01.2008 00:57:29 vasta tsitaadiga

Auron, 150...200.- on eestlase pilguga vaadates veel täiesti mõistlik hind, õnneks suurem osa kodumaiste väärtartistide toodangust ka sinna hinnaklassi jääb. Lääneeurooplasele muidugi pole probleemiks 15...20 euro eest plaat osta. Minu jaoks aga on 20 eurot nädala söögiraha. See, et mul on õnnestunud osta plaate ühest poest 6...10 korda odavamalt kui teisest poest, on lihtsalt puhas vedamine - ning seda lõbu mulle ilmselt kauaks ei jätku, lihtsalt olen viimase 3...4 kuu jooksul 49.- kastist suurema osa väärtkraamist ära tirinud, sageli on need plaadid poes üksikeksemplarid (kes ees, see mees), kasti aga nende kuude jooksul midagi uut&huvitavat pole lisandunud. Lisaks veel fakt, et paljud artistid pole siinmaal üldse saadaval, ainukesed variandid on välismaised netipoed (amazon.com ilmselt kõige mõistlikum, sellisel juhul koos transaga miski 20..25$ plaat + muud võimalikud teenustasud. Nt. kõige hullem variant: Ühispanga välismakse teenustasu on alates 400.- (Ühispanga tõin näiteks, kuna pidin kord seal tegema sellise makse)) või vähemlegaalsed teed.

Isiklikult mulle ka ei meeldi piraatlus, isegi kui tean, et minu makstud rahast jõuab artisti kui kõige tähtsama isiku taskusse tühine summa... Kuid mõnikord on piraatlus ainus võimalus... Mina artistina seaksin tähtsamaile kohale enese väljendamise ja selle, et mu sõnum jõuab teisteni. Kui kusagil riigis ei ole minu looming legaalselt saadaval ja sealsed elanikud tõmbavad mu plaadi p2p programmiga, olen ma võitnud - sest ma olen enda sõnumi edastanud. Sisuliselt pole ma ju raha kaotanud, sest nagunii minu loomingut seal riigis mingil põhjusel (nt. on kohalikele võimudele see vastukarva) ei müüda.

Tasuline tarkvara on teine lugu - see on otseselt kasumi teenimiseks loodud, mingisugune autori sõnumi või eneseväljenduse edastamine lõpptarbijale seal praktiliselt puudub. Seega, kui kuskil riigis minu loodud programmi pole ametlikult müügis - mis siis? Kasuta teist programmi või (eelistatult) osta minu oma kuskilt, kus see on müügil. Minu jaoks on see puhtalt ÄRI JA KASUMI TEENIMINE.

AGA. Selline äri ja kasumi teenimine ei tohi kunagi ühegi kunstniku/artisti põhieesmärgiks olla - vastasel juhul kaob pahatihti loomingust see, mis on kunstis kõige olulisem - ENESEVÄLJENDUS. Ma ei usu, et nt. Beethoven, Picasso või Hemingway lõid oma teoseid eesmärgiga rikkaks ja/või kuulsaks saada - ei, nad lihtsalt tegid seda, mida neile meeldis teha, tegid seda, mis lubas neil ennast väljendada, tegid seda, mis oli nende kireks.
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Arvuti ja internet »  Ka Briti piraadid võivad internetiühendusest ilma jääda mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.