Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Traadita andmeside (WiFi, 4G, 5G, Starlink) »  WiFit varastanud mees arreteeriti märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
maniisama
HV kasutaja

liitunud: 21.06.2004




sõnum 23.08.2007 19:52:56 vasta tsitaadiga

to machoman: PEACE DUDE !!! keegi sinu internetti varastama >>> ma tahaks ka teada Kus on SINU internet?! Keegi võiks internetist väikse osa ära eraldada ning notari juures tehingugi kinnitada, las ta siis surfab seal OMA internetis ringi icon_lol.gif ja tegelikult las varastavad internetti, mina neid poltseile üles ei anna isegi kui "minu oma on".kui hakkab mind lõpuks segama ehk siis teen piiranguid. Nüüd mõelge natuke interneti olemuse üle ja siis saate aru ka wi-fi olemusest. ? on selles et ainult ISP võiks natuke asja inimestele veel soodsamaks teha ning seda FREE WI-FI't võiks kogu maailm täis olla. vot see oleks alles edasiminek ning areng. ja jällegi nagu Bart Simpson oma olemuselt on PEACE DUDE! No Bart küll tõmbaks netti kust aga saaks icon_idea.gif
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
maxtor1
HV veteran
maxtor1

liitunud: 06.02.2007




sõnum 23.08.2007 19:55:35 vasta tsitaadiga

degreal kirjutas:
Täpselt minu hobi. Seadsin üles kvaliteetse paroolita WiFi AP, kõik kes sellega ühenduvad annan politseisse. icon_eek.gif

Lahe on, sellise hobiga väga pikka iga karta ei ole icon_lol.gif
Kommentaarid: 110 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 91
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
maniisama
HV kasutaja

liitunud: 21.06.2004




sõnum 23.08.2007 19:59:30 vasta tsitaadiga

Raidomarek kirjutas:
umes sama, et kui varas su akna pealt rahakoti ära võtab on see sinu probleem mitte tema?icon_razz.gif

muideks kui islamivabariikidesse satute siis ärge hoidke oma mobiile ja asju väga nähtavalt ahvatlevate kohtade peal sest see on põhimõtteliselt keelatud kuna te tekitate inimeses kiusatust oma usu vastaselt käituda- tekitate kiusatust teie asi lihtsalt pihta panna. !!!
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
machoman
HV vaatleja
machoman

liitunud: 26.06.2007




sõnum 23.08.2007 20:00:28 vasta tsitaadiga

Tegelt asi on selles et mu wifi-ruuter on minu majast umbes 2 km kaugusel. ja see läheb üle maantee mul. Ja tahaks nagu HL2: DM mängida siis lihtsalt ei saa kuna nett on nii aeglane. Ma on kood peal aga see on WEP mille saab 30 sekundiga lahti. ainult öösel saab mängida, siis ping normaalne. Mingi 100-80 ping on tavaliselt, selles mõttes et mängida saab, lihtsalt mõni korda ajab närvi kui järsku ping 500.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
maniisama
HV kasutaja

liitunud: 21.06.2004




sõnum 23.08.2007 20:11:13 vasta tsitaadiga

to machoman: saan sust aru, kui selline probleem on- siis on jama. aga muudel juhtudel kui kontorirotid msn, meili või uudiseid loevad siis arvan ma , et wifi võiks vaba olla, see on killuke mida saad anda meie ühiskonna ning inimkonna arenguks. kui keegi kukub torrenteid tõmbama või siis ajab muul moel neti umbe siis tuleks muidugi võimaluse korral selline häiriv asjaolu eemaldada. icon_smile.gif
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Elof
HV Guru
Elof

liitunud: 07.05.2003




sõnum 23.08.2007 20:46:53 Re: WiFit varastanud mees arreteeriti vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:

2003. aastal vastu võetud kommunikatsiooniseaduse kohaselt on loata turvamata võrkude kasutamine kriminaalkuritegu ja WiFi võrgud peavad olema kaitstud parooliga. Politsei uurib kõiki seaduse rikkumisi, millest neid teavitatakse.

Politsei hakkab peilima ka paroolita WiFi purke?
Kui parooli pole ja keegi kasutab võrku ning see jõuab politseini siis saavad karistada nii purgi omanik kui 'piraatkasutaja'?
Kommentaarid: 212 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006




sõnum 23.08.2007 20:57:40 vasta tsitaadiga

Isegi minu kehvemapoolne püüdja saab meie rajoonist kätte kaks kaitstmata võrku(5 kaitstud): Kas peaksin politseisse kaebama, et mind ahvatletakse kriminaalkuriteole?
Kommentaarid: 158 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 150
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.08.2007 21:01:57 vasta tsitaadiga

ärge unustage, et tegemist on Suurbritanniaga, mitte Eestiga icon_idea.gif
_________________
HV valuutakalkulaator
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Vidget
HV Guru
Vidget

liitunud: 21.02.2002




sõnum 23.08.2007 21:57:16 vasta tsitaadiga

maniisama kirjutas:
to machoman: saan sust aru, kui selline probleem on- siis on jama. aga muudel juhtudel kui kontorirotid msn, meili või uudiseid loevad siis arvan ma , et wifi võiks vaba olla, see on killuke mida saad anda meie ühiskonna ning inimkonna arenguks. kui keegi kukub torrenteid tõmbama või siis ajab muul moel neti umbe siis tuleks muidugi võimaluse korral selline häiriv asjaolu eemaldada. icon_smile.gif

Mine tee selgeks, mida wifi endast kujutab ja siis mõtle, kas ikka tasub firmas wifit püsti panna! Esiteks on sinu kodus olevas arvutis andmed mitmeid kordi vähemtähtsamad kui mõne firma raamatupidamine, meilivahetus jne. Seega firmad ei tohiks/peaks üldse oma võrku wifi saatjaid panema või ostma eraldi sinusuguste jaoks netiühendust, kes ise ei jaksa osta omale mõnd gprs ühendustki.
Kommentaarid: 148 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 4 :: 128
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
maniisama
HV kasutaja

liitunud: 21.06.2004




sõnum 23.08.2007 23:27:35 vasta tsitaadiga

to vidget: ma tean väga hästi mida wifi endast kujutab, see kujutab sinusuguste õudusunenägu ja jälitusmaania mitmekordistamist, eriti selliste inimeste kelle profiilis on kontakttelefoniks : 112 märgitud. ning tee endale muuseas selgeks ka mõningad teadmised ruuteritest ning ruutimisest siis hakka jama ajama mingitest meilidest ja firmavõrkudest kus blondiinid vahetavad sõnumeid a la "lähme täna viru keskusesse, seal on nii lahee, aaah. "( aah leidsin profiilist et ikka linksysile oled saanud 3 osapoole firmware peale aetud) ning lõpuks sa ei tea kes ma olen ja mida oman ning mida jaksan """sinusuguste jaoks netiühendust, kes ise ei jaksa osta omale mõnd gprs ühendustki.""" . sest minu arvates - ei võida see kel on rohkem asju. Nagu ütles härra Apteeker Oskar Lutsu Suve ekraniseeringus "Kõike oma varandust kannan ma endaga kaasas". nii, et sinusuguste IT spetsialistide pärast siis ongi kõik tartumaa võrgud kinni keeratud või??
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
iceincube
HV veteran
iceincube

liitunud: 18.11.2005




sõnum 23.08.2007 23:39:14 vasta tsitaadiga

Ma olen juba 1,5 kuud ülim kurjategija icon_biggrin.gif kui elaks seal.
Väga haiglane teema igastahes. Arusaadav muidugi, et nii võib valguskartvaid tegusi teha, kuid see enamus siiki kasutava niisama, ja kui keegi ongi pätti teinud siis on see sama, kui aknalaual rahakott pihta pannakse - igaüks meist ei võtaks seda ju aknalaualt ära.
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 37
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pinnawaatluz
HV kasutaja

liitunud: 12.02.2002




sõnum 24.08.2007 02:11:26 vasta tsitaadiga

Wifi vargust võiks võrrelda olukorraga, kui jalutate mööda tänavat ja näete kuskil hoovis endale meelepärast asja. Värav pole lukus, astute sisse ja lihtsalt võtate selle asja ja hakkategi kasutama. Pole see teema haigem midagi kui tarkvara või muusika piraatlus vms. Lihtsalt vargusobjekt ei ole käega katsutav.
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Getomees
HV veteran
Getomees

liitunud: 31.12.2002




sõnum 24.08.2007 03:03:18 vasta tsitaadiga

Ma avastasin ka hiljuti, et saan enda toas, enda maa peal (eramaja) olles kahte lähinaabrite võrku kasutada. Levi on veidi vilets aga muidu kannatab kasutada küll. Või peaksin hoopis neid süüdistama, et nad minu õhuruumi rikuvad? Levitavad siin igasuguseid kahjulike raadiolaineid.
_________________
Sinikiir: Blu-ray temaatiline foorum
Kommentaarid: 59 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 7 :: 2 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
namstoop
HV Guru
namstoop

liitunud: 05.11.2001




sõnum 24.08.2007 08:35:36 vasta tsitaadiga

Mis on saanud sellest kunagisest Google algatusest, kus said odava rahaga omale tehnika ja siis oli võimalus kas tasuta jagada või raha eest jne? See tegevus oleks siis Inglismaal samuti ebaseaduslik? Et kui ma tahan tasuta jagada, siis tuleb politsei peedistama või?
_________________
verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon.
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Ivoshiee
HV veteran

liitunud: 24.01.2003




sõnum 24.08.2007 09:04:54 vasta tsitaadiga

namstoop kirjutas:
Mis on saanud sellest kunagisest Google algatusest, kus said odava rahaga omale tehnika ja siis oli võimalus kas tasuta jagada või raha eest jne? See tegevus oleks siis Inglismaal samuti ebaseaduslik? Et kui ma tahan tasuta jagada, siis tuleb politsei peedistama või?

FON - http://www.fon.com/en/

_________________
Folding@home
FAH foorum
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Toomas
Kreisi kasutaja
Toomas

liitunud: 10.03.2003




sõnum 24.08.2007 09:25:14 vasta tsitaadiga

Kommenteeriks teemat nõnda, et omajagu peab õnne peab olema et paljudes riikides üleüldse mingi turvamata wifi võrgu otsa komistada icon_biggrin.gif Erinevalt Eestist, kus iga nurga peal wifi võrkusid eksisteerib, tuleb mujal neid tikutulega taga otsida. Ju siis üks vend leidis ja siis jäi ka vahele icon_rolleyes.gif

Töö tõttu sai varasemalt kõvasti ringi sõidetud ja enamasti läksid ikka tasulised teenused käiku aga need (üli)harvad korrad kui mõni turvamata võrk ette sattus, sai ikka MSN, e-post ja veeb käima tõugatud. Olen lähtunud sellest, et kui võrk on turvamata, siis võrgu halduril pole midagi selle vastu, et külalised aegajalt tema võrku kasutavad - vastasel juhul võrgu haldur lihtsalt turvaks oma võrgu ära icon_exclaim.gif
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.08.2007 09:32:41 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
ärge unustage, et tegemist on Suurbritanniaga, mitte Eestiga icon_idea.gif

... jah, on küll aga ega sellest ei saa järelda automaatselt, et sealsed seadused oleks kõik mõistusega loodud ehk paljud on valmis vorbitud ja käiku võetud nö. hoo pealt ilma, et neid oleks oma ala spetsialistid üldse revideerinud, lihtsalt oli vaja mingi päevakajalise seiga tõttu ära teha, et mõni poliitik saaks jälle rahvale pasundada - TEHTUD ! Umbes sarnaselt võetakse meil vastu igasugu EUR-normidele vastavaid seadusi, mida EUR-liit meilt nõuab, kuid mis ei arvesta üldse meie reaalsete tingimuste ega vajadustega ...

_________________
Kommentaarid: 193 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 160
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
namstoop
HV Guru
namstoop

liitunud: 05.11.2001




sõnum 24.08.2007 10:20:00 vasta tsitaadiga

Toomas, just nimelt.

Ja no vaevalt et keegi maja ette tuleb torrentitest midagi sikutama, et jubedalt umbe midagi tõmbab, ega keegi ei jookse mööda linna läpakaga sel eesmärgil ringi. Ikka otsitakse pigem võimalust kiiresti meilid ära lugeda või kaarti vaadata vms, mis ressurssi ju teap' mis palju ei võta. Kui tullakse teed küsima, ikka ju üritad inimest aidata, miks siis sellises hädas kade olla. Kusagil kortermajas naabervõrgu (kuri)tarvitamine on jah tiba teine teema.


machoman, kas tõesti iga suvaline möödasõitja saab su WEP'iga turvatud ühenduse 30 sekundiga lahti? Karm kant siis...

Iseenest oleks ju hea lahendus kui mingi lihtsa meetodiga (et iga Maali ka hakkama saaks) oleks ühendus (turvaliselt) konfitav selliseks, et mingi üsna piiratud kiirusega jääb nö avalikuks kasutuseks - et meili lugemiseks on sobilik, millegi sikutamiseks mitte.

_________________
verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon.
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
heretic666
HV Guru
heretic666

liitunud: 13.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 24.08.2007 10:59:56 vasta tsitaadiga

Rahatrahv on küll natuke üle pingutatud. Eestis pures koer inimese surnuks ja koeraomanik sai selle eest 4500 krooni trahvi ning Inglismaal siis Wifi loata kasutamise eest sai 5000 naela. Nice going thumbs_up.gif
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hinkus
HV vaatleja
Hinkus

liitunud: 12.12.2004




sõnum 24.08.2007 15:36:14 vasta tsitaadiga

Mina kavatsen oma AP-lt parooli maha võtta. Kaitsta tuleb arvutit. Netti las kasutavad kuni maja ees parkimiskohti jätkub.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
plugger
Kreisi kasutaja


liitunud: 06.06.2002




sõnum 24.08.2007 17:46:06 vasta tsitaadiga

Einoh, tere hommikust... mingi lammas viskab endale purgi ülesse ja kisab väljaspoole koduseinu leviala ja siis nagu on hirmus kriminaalne sellise võrgu külge ühenduda. Et nagu kus on point... paljudel seadmetel on võimalus konfigureerida vaikimisi automaatne vabade võrkude külge ühendumine, et siis peaks selle maha keerama kuna kogemata võib too sealde ühenduda kellegi lamba võrgu külge kes küll aknast tähelepanelikult jälgib oma maja ümber sülearvutiga luusijaid aga kelle pole oidu nii palju, et keeraks asja kinni?
_________________
------------
IMHO
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Arlequin
HV kasutaja
Arlequin

liitunud: 21.12.2004




sõnum 25.08.2007 01:33:09 vasta tsitaadiga

N6ustun, et ylevalpool toodud juhtum on padujabur.
Krt anna aadress kohe tulen su lilli nuusutama pimedas ja salaja.
Ja politsei eest panen plagama. thumbs_up.gif thumbs_up.gif thumbs_up.gif
Yeahh keegi on j2tnud lillel6hna turvamata linnas...
Kommentaarid: 53 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
reints
HV Guru
reints

liitunud: 02.04.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.08.2007 04:01:28 vasta tsitaadiga

Mina ei varasta wifit vaid laenan icon_biggrin.gif
_________________
Töö tegi ahvist inimese icon_smile.gif
Äkki teeb sinust ka icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 221 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 203
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Arlequin
HV kasutaja
Arlequin

liitunud: 21.12.2004




sõnum 25.08.2007 07:23:14 vasta tsitaadiga

@reints

kah hea point. Ei ole veel n2inud, et keegi mu wifiga minema saaks jalutada ja seda minema viiks icon_biggrin.gif .
Krt kui midagi sellist juhtuks siis oleks küll kuri karjas ja oleksin viglaga kaitsmas seda, mis on minu. icon_razz1.gif
P.S Aga UK-s toimuv sarnaneb ameerikas toimuvaga v6i isegi natuke venemaal toimuvaga, kohalikud annavad ''turvalisuse'' nimel oma 6igusi k2est, kuigi on ammu teada, et sellistel 6igustel on lyhike iga.
Meenutab yhte suht v2rsket filmi pealkirjaga ''Children of Men'', midagi sellist hakkabki UK-s olema icon_mad.gif
Kommentaarid: 53 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ibndaud
HV kasutaja

liitunud: 14.06.2003




sõnum 27.08.2007 10:17:33 vasta tsitaadiga

tsitaat:
machoman, kas tõesti iga suvaline möödasõitja saab su WEP'iga turvatud ühenduse 30 sekundiga lahti? Karm kant siis...

machoman elab miskis häkkerite paradiisis?
kui sul softi piiramine ei õnnestu, on ju alati neid vahvaid häkkereid võimalik füüsiliselt noomitada, sa ju tead, kui väike raadius su antennil on? samuti näed vast softist ära, kui miski võõras mac on külge tulnud, saad ju välja visata. kuigi pean suht ebareaalseks, et sul mitmed erinevad tegelased käivad muukimas, tavarahva teadmised võtmega kanalile sissemurdmisest on mõõdetavad nulliga, tegelikult enamus rahvast ei tee vahet wep'il ja vetsupotil.
kas ei ole mõeldav näiteks, et see päevane pikem viiteaeg on tingitud hoopis servu poolse suurema koormusega või ka näiteks mingi vahepealse võrgutraffiku pudelikaela suurema koormusega?

_________________
dumb...dumber...dumbest.......................................................microsoft
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Traadita andmeside (WiFi, 4G, 5G, Starlink) »  WiFit varastanud mees arreteeriti mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.