Avaleht
uus teema   vasta Vaidlused »  Keelefoorum »  Kas pooldad eestikeelset kasutajaliidest? märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Kas pooldad eestikeelset kasutajaliidest?
Kogu systeem peaks olema eestikeelne
22%
 22%  [ 71 ]
Mõned rakendused võiks olla eestikeelsed
18%
 18%  [ 58 ]
Kõik peaks olema inglisekeelne
38%
 38%  [ 120 ]
Praegune seis sobib
19%
 19%  [ 62 ]
hääli kokku : 311

autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Marie
HV Guru
Marie

liitunud: 23.06.2003




sõnum 03.08.2007 11:41:54 vasta tsitaadiga

Väga haige teema, varsti küsite kas pooldate eesti keele kasutamist Eestimaal (põhimõtteliselt seda ju küsitaksegi), võiks ju olla venekeel või siin promotud inglise keel.
Kui kusagil kaugemal riigis pikemat aega oled elanud ja sealse riigi keele omandanud avastad kodumaale naastes, et siin räägitakse jubedalt rasket keelt mis pole üldse nii armas kui seda oli kodumaalt lahkudes.
Eestimaa ongi sellepärast Eestimaa, et siin saaks igal pool eesti keelt rääkida ja kasutada ning see oleks kohustuslik igal pool ka arvuti tarkvaras, vaadake Soomes kasutatavat tarkvara, vähe on sellist mida pole soomekeelset olemas ja kui teile meeldib mõni muu keel minge sinna riiki elama ja promoge seda seal, mitte ärge suruge seda siin Eestis teistele peale

_________________
CPU Power (Watt) icon_sad.gif Protsessorite voolutarve Pentium D 805 (4.1GHz) Full Load 474W thumbs_down.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
earthbeat
HV kasutaja
earthbeat

liitunud: 12.04.2006




sõnum 03.08.2007 12:35:17 vasta tsitaadiga

Miks sa niimodi ärritud icon_evil.gif
Keegi pole midagi promonud... tegu on lihtsa küsitlusega.
See jutt, et emakeel peaks kohustuslik olema arvutis ja muid keeli ei tohi kasutada... Lõhnab natsismi järgi. 100% eestikeelset softi ei saa kunagi olema. Ja kui me tahame normaalselt kõike kasutada mis maailmas kättesaadav siis peaks sellega harjuma, et tuleb võõrastes keeltes läbi ajada.
Kõrini on juba nendest meestest kes siin mingeid põhjala näiteid toovad... Me ei ole soome ja kõik icon_evil.gif
keegi pole rääkinud eesti keele vastu. Küsimus on isiklikus eelistuses...
Minule meeldib(olen harjunud) kasutajaliideses inglise keel ja mul on õigus seda välja öelda... so STFU icon_evil.gif
ja nagu küsitlus näitab arvab enamus sama.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002




sõnum 03.08.2007 12:39:35 vasta tsitaadiga

Me pole Soome tõesti kuid meil on Soomelt mitmes osas õppida nagu näha. Emakeelne suhtlemine, lugemine, kirjutamine ning üldse kultuur on asi, mida tihtipeale ei osata kahjuks hinnata. Sama on ka eestikeelse kasutajaliidesega.

Marko, kirjutab seda postitust näiteks eestikeelse firefoxiga ja kasutab kodus eestikeelset linuxit.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Marie
HV Guru
Marie

liitunud: 23.06.2003




sõnum 03.08.2007 12:52:00 vasta tsitaadiga

earthbeat kirjutas:
Miks sa niimodi ärritud icon_evil.gif
Keegi pole midagi promonud... tegu on lihtsa küsitlusega.
See jutt, et emakeel peaks kohustuslik olema arvutis ja muid keeli ei tohi kasutada... Lõhnab natsismi järgi. 100% eestikeelset softi ei saa kunagi olema. Ja kui me tahame normaalselt kõike kasutada mis maailmas kättesaadav siis peaks sellega harjuma, et tuleb võõrastes keeltes läbi ajada.
Kõrini on juba nendest meestest kes siin mingeid põhjala näiteid toovad... Me ei ole soome ja kõik icon_evil.gif
keegi pole rääkinud eesti keele vastu. Küsimus on isiklikus eelistuses...
Minule meeldib(olen harjunud) kasutajaliideses inglise keel ja mul on õigus seda välja öelda... so STFU icon_evil.gif
ja nagu küsitlus näitab arvab enamus sama.

Kui sulle meeldib siis kasuta, aga ära tekita selliseid teemasid, kas kasutada Eestimaal eesti keeld või inglise keelt, selline küsitlus rõhub rohkem suunale nagu polekski Eestis ühtegi tarkvara maakeelseks vaja tõlkida, Eestis elab pea 500000 venelast ja oh küll nad tahaksid, et siin kasutataks kõikjal ainult venekeeld, loodetavasti venekeel sulle jälle ei meeldi ja seda sa ei promoks, inglise keeld aga mingipärast tükid küll teistele kohustuslikuks kasutamiseks suruma.

_________________
CPU Power (Watt) icon_sad.gif Protsessorite voolutarve Pentium D 805 (4.1GHz) Full Load 474W thumbs_down.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XYZ
HV Guru
XYZ

liitunud: 05.11.2001




sõnum 03.08.2007 13:00:21 vasta tsitaadiga

Marie kirjutas:
earthbeat kirjutas:
Miks sa niimodi ärritud icon_evil.gif
Keegi pole midagi promonud... tegu on lihtsa küsitlusega.
See jutt, et emakeel peaks kohustuslik olema arvutis ja muid keeli ei tohi kasutada... Lõhnab natsismi järgi. 100% eestikeelset softi ei saa kunagi olema. Ja kui me tahame normaalselt kõike kasutada mis maailmas kättesaadav siis peaks sellega harjuma, et tuleb võõrastes keeltes läbi ajada.
Kõrini on juba nendest meestest kes siin mingeid põhjala näiteid toovad... Me ei ole soome ja kõik icon_evil.gif
keegi pole rääkinud eesti keele vastu. Küsimus on isiklikus eelistuses...
Minule meeldib(olen harjunud) kasutajaliideses inglise keel ja mul on õigus seda välja öelda... so STFU icon_evil.gif
ja nagu küsitlus näitab arvab enamus sama.

Kui sulle meeldib siis kasuta, aga ära tekita selliseid teemasid, kas kasutada Eestimaal eesti keeld või inglise keelt, selline küsitlus rõhub rohkem suunale nagu polekski Eestis ühtegi tarkvara maakeelseks vaja tõlkida, Eestis elab pea 500000 venelast ja oh küll nad tahaksid, et siin kasutataks kõikjal ainult venekeeld, loodetavasti venekeel sulle jälle ei meeldi ja seda sa ei promoks, inglise keeld aga mingipärast tükid küll teistele kohustuslikuks kasutamiseks suruma.
Mulle meeldiks väga emakeelset tarkvara kasutada aga kuni isehakanud tõlkurite käkktõlked võimutsevad seni kahjuks jääb see ainult roosaks unistuseks. See tõlkevärk oleks vaja riiklikul tasandil ellu viia ja panna spetsialistid sellega tegelema, siis saaks asja.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
earthbeat
HV kasutaja
earthbeat

liitunud: 12.04.2006




sõnum 03.08.2007 13:10:05 vasta tsitaadiga

Millest sa seda välja loed, et keegi siin midagi peale surub... mina avaldasin oma arvamust ja tahtsin teada teiste oma... keegi ei tohiks siin kellelegi midagi hakata peale suruma icon_neutral.gif
Mind ajendas seda küsitlust korraldama just selline suhtumine kus inimesed arvavad, et kõik PEAKS olema eestikeelne... tahtsin teada kas se on enamuse arvamus.
Muidugi on inimestel alati vaba valik... mis keeles nad enda telefoni menüüd kasutavad või mis keelse softi installivad... seega on kõik OK
Seoses soome eeskujuks toomisega tekkis küsimus... Kuidas soomlased selle seisu saavutanud on?! Kas keegi oskab lühidalt pajatada? Rootslased on muide sama kaugel... teistest põhjalastest ei tea.
Kui se saavutatakse maksumaksja rahaga siis mina alla ei kirjuta sellisele projektile.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Marie
HV Guru
Marie

liitunud: 23.06.2003




sõnum 03.08.2007 13:18:35 vasta tsitaadiga

earthbeat kirjutas:
..............
Kui se saavutatakse maksumaksja rahaga siis mina alla ei kirjuta sellisele projektile.

See tsitaat rõhutab eriti teravalt, et Eestis pole eesti keele heaks ja kasutamiseks riiklikult midagi vaja teha ja iga mats kasutagu ja rääkigu mis iganes keeles siin Eestis, eriti meeldiks selline seisukoha võtt meie idanaabritele venelastele

_________________
CPU Power (Watt) icon_sad.gif Protsessorite voolutarve Pentium D 805 (4.1GHz) Full Load 474W thumbs_down.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 03.08.2007 13:19:40 vasta tsitaadiga

earthbeat kirjutas:
Kui se saavutatakse maksumaksja rahaga siis mina alla ei kirjuta sellisele projektile.
Kes selle eest siis maksma peaks? MS ise ei suuda sellega väga edukalt hakkama saada, vähemalt senised tõlked jätavad küll pehmelt öeldes "pisut" soovida. Keegi teine vaevalt tunneb tõlkimise vastu huvi kui programmi omanik ning riik. OSS'iga on oluliselt lihtsam, seal võib iga suvaline inimene tõlkida ning peale asjade üle vaatamist võetakse asjad kasutusse. Isegi kui MS looks sarnase lihtsusega töötava softi ning muud vajalikud tööriistad ning jagaks nood tasuta laiali siis ma tahaks näha, kuidas nad kavatsevad saavutada sarnast koordineeritust.

Ehk siis lühidalt ei näe ma peale riigi ja programmi tootjate kedagi teist kes neid tõlkida võiks. Kui riik tahab tõlkimist toetada siis minul selle vastu suurt midagi poleks, see mõni miljon mis selleks kulub on köömes võrreldes igapäevaste kulutustega.

_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
earthbeat
HV kasutaja
earthbeat

liitunud: 12.04.2006




sõnum 03.08.2007 13:46:43 vasta tsitaadiga

Seda küll.
Peale riigi ja tootja(tootja esindaja) tõesti keegi midagi ei tee selleks.
Sellisel juhul võiks asi näha välja selline, et eestistatud softile läheks otsa tõlke aktsiis ... täiesti toimiv ju...
Siis näeme kui paljud eestlased tegelikult emakeelset softi tahavad.
Teiseks... nagu näha ka siit teemast... ei ole olemas eesti oma arvutisõnavara... anda selle väljatöötamine riigile(spetsialistidele) viib samasuguse tulemuseni nagi M$i tõlkimine. Seda pole kaa kellegi vaja peale tõlkijate kes selle projekti pealt ennas rikkaks teevad.
Siis on veel üks moment... Kes otsustab mida tõlkida ja mida mitte... mina kui Maci kasutaja näiteks soovin selljuhul, et ka maci OS ja suuremad kaasasolevad rakendused (iLife, iWork) eestindataks. Nagu võib järeldada eesti vabariigi praegusest suhtumisest maksumaksja rahadega teostatavatesse IT projektidesse siis seda aga ei juhtu. Miks ma peaks sellega nõus olema. Oleme ka selles asjas võrdsed siin maal ... on ju nii?!

icon_neutral.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XYZ
HV Guru
XYZ

liitunud: 05.11.2001




sõnum 03.08.2007 13:58:55 vasta tsitaadiga

earthbeat kirjutas:
Seda küll.
Peale riigi ja tootja(tootja esindaja) tõesti keegi midagi ei tee selleks.
Sellisel juhul võiks asi näha välja selline, et eestistatud softile läheks otsa tõlke aktsiis ... täiesti toimiv ju...
Siis näeme kui paljud eestlased tegelikult emakeelset softi tahavad.
Teiseks... nagu näha ka siit teemast... ei ole olemas eesti oma arvutisõnavara... anda selle väljatöötamine riigile(spetsialistidele) viib samasuguse tulemuseni nagi M$i tõlkimine. Seda pole kaa kellegi vaja peale tõlkijate kes selle projekti pealt ennas rikkaks teevad.
Siis on veel üks moment... Kes otsustab mida tõlkida ja mida mitte... mina kui Maci kasutaja näiteks soovin selljuhul, et ka maci OS ja suuremad kaasasolevad rakendused (iLife, iWork) eestindataks. Nagu võib järeldada eesti vabariigi praegusest suhtumisest maksumaksja rahadega teostatavatesse IT projektidesse siis seda aga ei juhtu. Miks ma peaks sellega nõus olema. Oleme ka selles asjas võrdsed siin maal ... on ju nii?!

icon_neutral.gif
Arvutisõnavara tegelikult eksisteerib aga palju seda tuntakse ja kasutatakse on omaette küsimus.
Võtke asja kuidas tahate aga nõukogude ajal suudeti üsna palju tehnikaalast ja sealhulgas siis ka arvutialast eesti keelde tõlkida ja tulemus oli lõppkokkuvõttes tasemel kuni 80-aastate lõpupoole asi ära vajuma hakkas.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 03.08.2007 15:40:31 vasta tsitaadiga

earthbeat kirjutas:
Sellisel juhul võiks asi näha välja selline, et eestistatud softile läheks otsa tõlke aktsiis ... täiesti toimiv ju...
Kui lõplikuks eesmärgiks on selle papi eest softi Eestindamine siis pigem peaks lisa küsima võõrkeelse softi müügi eest.
earthbeat kirjutas:
Nagu võib järeldada eesti vabariigi praegusest suhtumisest maksumaksja rahadega teostatavatesse IT projektidesse siis seda aga ei juhtu
ID kaardile tahetakse küll teha korralik vähemalt kolme eri OS'i tugi. Kui tõlkimine sama suurelt ette võetaks siis küll ka see ära tehtakse lõpuks.
XYZ kirjutas:
Arvutisõnavara tegelikult eksisteerib aga palju seda tuntakse ja kasutatakse on omaette küsimus.
Omaette probleem on ka see, et Tallinna ja Tartu koolkondadel on oma eraldi väikeste erinevustega sõnavara. Eriti hästi on seda näha, kui lugeda ühe või teise kandi meeste kirjutatud raamatuid
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
M00t
HV Guru
M00t

liitunud: 05.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 03.08.2007 15:55:40 vasta tsitaadiga

Ho Ho kirjutas:
Omaette probleem on ka see, et Tallinna ja Tartu koolkondadel on oma eraldi väikeste erinevustega sõnavara. Eriti hästi on seda näha, kui lugeda ühe või teise kandi meeste kirjutatud raamatuid

näiteid paluks icon_biggrin.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ak.90
HV veteran

liitunud: 01.06.2007




sõnum 09.09.2007 20:37:49 vasta tsitaadiga

Ise pooldan, et enamus asju võiks olla ikka ingliskeelne, kuna see Eesti keelde "mugandamine" ei ole just kõige parem icon_lol.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
aX
Kreisi kasutaja
aX

liitunud: 03.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.09.2007 20:42:36 vasta tsitaadiga

Kaugtöölaua kuvatõmmise tõlkeviisardi suvandid.


EI ÄITÄH.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tolka15
HV kasutaja

liitunud: 01.01.2007




sõnum 24.09.2007 21:29:36 vasta tsitaadiga

Osa programme on päris osavalt tõlgitud (vähemalt ise olen aru saanud, mida iga asi tähendab) hetkel suudan näiteks tuua Limewire.
Kuid eesti keelsed Windowsid on minu jaoks võimatud.

Hääletasin, et mõned programmid võiks olla eesti keelsed.

_________________
M: Philips õuevalgustid 4tk
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HacaX
HV Guru
HacaX

liitunud: 22.01.2004




sõnum 25.09.2007 22:29:36 vasta tsitaadiga

Isiklikult hääletasin "kõik eestikeelseks" poolt. Mõistan, et see on unelm mis kunagi teos ei saa, aga põhimõtteliselt eelistaks seda küll. Isiklikult küll maakeelset softi ei kasuta (uTorrent ja vist ka Advanced Disk Catalog on vist ainsad mis eesti keele peale häälestatud), aga ei näe ka mingit probleemi selles kui nendele kes seda eelistavad võimaldataks.

PS! Et tõlkimisest tõsist kahju võib tulla näitab parktika väga ilusasti - ANT Movie Catalog hakkas ühel hetkel näkku panema (täpset sümptomit kahjuks enam ei mäleta) ning kui peale mitmekordseid kopeerimisi ning üleinstallimisisi proovi mõttes sai keelt mitte muudetud oli üllatus suur kui probleemid kadusid. Ilmselt oli tõlke uusimas versioonis kas mõni realõpp vms ära jäetud mis proge lolliks ajas icon_lol.gif

_________________
IMO & GPLed
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Durian
HV kasutaja
Durian

liitunud: 29.12.2002




sõnum 25.09.2007 22:44:28 Re: Kas pooldad eestikeelset kasutajaliidest? vasta tsitaadiga

earthbeat kirjutas:
Mina isiklikult arvan, et tänapäeva globaliseeruvas maailmas peaks inglise keelele üle minema.

Mis igasugu tehnikat puudutab, siis ongi mul kasutusel vaid inglise keel. No eesti keelega saaks hakkama, kuid elu läheks tunduvalt keerulisemaks (kaugtöölaua kuvatõmmise tõlkeviisardi suvandid). Kunagi oli filmidel ka tõlge all. Enam ei ole.
Eks nii need keeled surevad...
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MaitK
HV veteran
MaitK

liitunud: 14.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.09.2007 22:44:53 vasta tsitaadiga

Üldiselt minu kogemus siiamaani on olnud selline, et ega vahet pole kas eesti või vene keelne xp, tegutsen ikka ikoonide ja tuttavate märkide järgi. Inglise keel on ikka hetkel primaarne minu jaoks. Muidugi, kui on adekvaatselt tõlgitud programmid, siis ei ütle ma küll eesti keelest ära icon_biggrin.gif
_________________
Võidab see, kellel on surres kõige rohkem asju!
Kust tuleb tolm ja kuhu kaob raha?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
WäntWõll
make.believe
WäntWõll

liitunud: 18.01.2005




sõnum 25.09.2007 23:02:42 vasta tsitaadiga

Kindlalt ja ainult inglise keelne,kui ei saa aru mine kooli ja alla 7a. pole üldse asja veel arvuti taha thumbs_up.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XYZ
HV Guru
XYZ

liitunud: 05.11.2001




sõnum 26.09.2007 09:54:45 vasta tsitaadiga

HacaX kirjutas:
Isiklikult hääletasin "kõik eestikeelseks" poolt. Mõistan, et see on unelm mis kunagi teos ei saa, aga põhimõtteliselt eelistaks seda küll. Isiklikult küll maakeelset softi ei kasuta (uTorrent ja vist ka Advanced Disk Catalog on vist ainsad mis eesti keele peale häälestatud), aga ei näe ka mingit probleemi selles kui nendele kes seda eelistavad võimaldataks.

PS! Et tõlkimisest tõsist kahju võib tulla näitab parktika väga ilusasti - ANT Movie Catalog hakkas ühel hetkel näkku panema (täpset sümptomit kahjuks enam ei mäleta) ning kui peale mitmekordseid kopeerimisi ning üleinstallimisisi proovi mõttes sai keelt mitte muudetud oli üllatus suur kui probleemid kadusid. Ilmselt oli tõlke uusimas versioonis kas mõni realõpp vms ära jäetud mis proge lolliks ajas icon_lol.gif
Mingi realõpp ära jääda vaevalt et sai. Küll aga võis eestikeelne termin olla nii pikk, et kirjutas mälus programmi töö ajal lubamatu koha üle ja tulemuseks oligi veateade...
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.11.2007 00:40:12 vasta tsitaadiga

Kas nii on võimalik,et ühel kasutajal on kõik Eestikeelne ja teisel kasutajal kõik Ingliskeelne(samas arvutis muidugi).Igaljuhul hääletasin nr 2 variandi poolt thumbs_up.gif .Ise küll Eesti keelt silmaotsaski OS-i UI-s ei talu icon_evil.gif .
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XYZ
HV Guru
XYZ

liitunud: 05.11.2001




sõnum 10.11.2007 13:15:55 vasta tsitaadiga

eri partidesse eraldi opsüss - ainus võimalus........
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vladimir
HV kasutaja
vladimir

liitunud: 03.09.2004




sõnum 10.11.2007 13:38:21 vasta tsitaadiga

Hea, kui kõik maakeeles oleks. Kuid kindlasti eelistan inglise keelt kehvale tõlkele. Endal arvutis mingi kummaline "inglestise keel", st, opsüs ja suur osa rakendusi inglise keeles, aga niipaljud programmid, kui võimalik, on eestikeelseks krutitud. Samas tuleb leppida faktiga, et paljud terminid ongi tõlkimatud. Nt. paljud konspektid on mul (meil) samuti seetõttu sellessamas inglestise keeles, eriti äge on, kui lisandub ladina keel (ehk siis kokku ladinglestise keel, nt. Drosophila melanogastrise messenger-RNA cap-struktuur icon_rolleyes.gif ).
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Notsu
HV vaatleja
Notsu

liitunud: 01.01.2003




sõnum 14.11.2007 16:37:18 vasta tsitaadiga

Mina olen küll eestikeelse kasutajaliidese pooldaja. Ei ole ju nii, et kõik õpivad vaid (on õppinud) inglise keelt. Eestis on ka neid palju, kes õppinud nt vaid saksa keelt. Kas nemad peaksid siis saksakeelseid kasutajaliideseid kasutama? Ja kui need inimesed juhtumisi kasutavad veel ühte arvutit? Muidugi võib öelda, et õppigu inglise keel ära. Aga kas teie oleksite hakkajad 65 aastaselt inglise keelt õppima? Minule endale pole probleem inglisekeelse kasutajaliidese kasutamine, kuid eelistan kasutada eestikeelset. Mina olen oma keele üle uhke ja kasutan seda kus võimalik. Ja soovitan seda ka teistele.
Jah, esineb imelikke tõlkevääratusi ja mõningate kasutajaliideste sobimatust meie keelele. Kuid pole viga, asi tasapisi areneb. Ja kindlasti jäävad rahvusvahelisi keeli kasutama spetsiifilised kasutajaliidesed.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Cruiser
HV vaatleja


liitunud: 09.11.2005




sõnum 14.11.2007 17:29:12 vasta tsitaadiga

Pooldan eestikeelset, sest on asju , mis on tõlgitud ju ka korralikult.
Järelikult on võinalik, kui tahetakse, samas eestikeelne Windows on tõeline keelevärd, mille eest peaks Eesti Vabariigil häbi olema. Minu arust see näitab riiklikku suhtumist eesti keelde ja rahvasse.
Eestikeelsena töötab programm siis, kui see on arusaadav ka arvutivõõrale inimesele, et ta ei pea mõtlema, mida see väljend võiks küll tähendada. Eesti keel on küll veel piisavalt elav keel, et kõikide väljendite kohta on olemas ka vasted. Ja ka võõrsõnu on piisavalt.

_________________
Kui maailm on lava, kus siis publik istub?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Vaidlused »  Keelefoorum »  Kas pooldad eestikeelset kasutajaliidest? mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.